Działka- prezent od rodziców dla mojej siostry - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-04-23, 20:01   #1
wiktoriol
Raczkowanie
 
Avatar wiktoriol
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 466

Działka- prezent od rodziców dla mojej siostry


Witam,

Piszę dzisiaj nie o sobie, a o mojej siostrze.
Otóż 3 lata temu, nasi rodzice przepisali na moją siostre dośc sporą działkę, bo była po ślubie i chciała się budowac. Z różnych przyczyn, głównie braku pieniędzy nie pobudowali się tam, a teraz zamierzają kupic mieszkanie 120km od niej.
Problem polega na tym, że gdy nasza mama powie do kogos "moja działka" (myślę ze z przyzwyczajenia, bo mieli ja kilkanascie lat) to moją siostre to boli, bo przecież przepisana jest na nią i jej męża. Od czasu gdy ją przepisali, do dziś nic się w zasadzie nie zmienilo, bo nadal mama sieje tam ogród, a tato sieje zboże, dodatkowo moja siostra sieje ogród sobie. Była również taka sytuacja, że szukali gazu łupkowego, czy jakos tak i potrzebowali zgody własciciela (było to zaraz po przepisaniu) i mama powiedziała ze siostra mieszka 6 km dalej, więc czy może sama podpisac, nie mieli nic przeciwko, ale moja siostra sie na nia zezłościła, bo to przecież jej działka i sama powinna zdecydowac czy udzielic zgody czy nie. Druga sytuacja była taka, ze sąsiednia działka była sprzedawana i stary właściciel przyszedł do mamy zapytac, czy by nie mogła przyjsc tego dnia co bedzie sprzedawana jego działka, zeby wiedzieli jakich maja sąsiadów, na co moja mama odparła, ze to mojej siostry i da jej znac. Moja siostra sie wtedy spozniła, a ten własciciel przyjechal juz po moja mame i siostra tak jakby dojechała na miejsce. Jako, że moja mama ma zawsze dużo do powiedzenia, a moja siostra jest raczej niesmiala, to mama głownie mówiła, ale siostra miała potem pretensje o to że jej mama nie dała dojśc do słowa. No i dzisiejsza sytuacja: moja siostra chciała posadzic maliny, więc namawiała moją mame, żeby wzięła od naszej cioci szczepki. No i w końcu wzięła, posadziły i dzisiaj mama zadzwoniła do cioci przy mojej siostrze, zapytac co powninna zrobic. Ale powiedziała to tak, że ona posadziła (a nie posadziły) no i co ma zrobic, to jej ciocia odp zeby je popodcinała, więc mama odp że idzie popodcinac. No i siostra znowu zła, że mama nie powiedziała że ona z nia sadziła i że będą podcinac obie.
No i teraz pytanie, czy moja siostra słusznie się złości?

P.S. Starałam się to opisac najobiektywniej jak potrafie, ale jako ze kompletnie nie rozumiem za co siosta ma pretensje, mogło wyjsc subiektywnie
wiktoriol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-23, 20:07   #2
BajaderkowaBaba
Zakorzenienie
 
Avatar BajaderkowaBaba
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: z łodzi na samo dno
Wiadomości: 4 888
GG do BajaderkowaBaba
Dot.: Działka- prezent od rodziców dla mojej siostry

Dlatego nic nie chcę brać od rodziców... -_-

Nie rozumiesz? Ja to widzę, mając podobne doświadczenia, że rodzice zawsze będą mieli jakieś "ale" i mimo przepisania ziemi, uważają ją za swoją - bo kupili.
To daje duże pole do manipulacji.

Edytowane przez BajaderkowaBaba
Czas edycji: 2013-04-23 o 20:08
BajaderkowaBaba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-23, 20:08   #3
_ema_
Zakorzenienie
 
Avatar _ema_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 8 980
Dot.: Działka- prezent od rodziców dla mojej siostry

Cytat:
Napisane przez wiktoriol Pokaż wiadomość
Witam,

Piszę dzisiaj nie o sobie, a o mojej siostrze.
Otóż 3 lata temu, nasi rodzice przepisali na moją siostre dośc sporą działkę, bo była po ślubie i chciała się budowac. Z różnych przyczyn, głównie braku pieniędzy nie pobudowali się tam, a teraz zamierzają kupic mieszkanie 120km od niej.
Problem polega na tym, że gdy nasza mama powie do kogos "moja działka" (myślę ze z przyzwyczajenia, bo mieli ja kilkanascie lat) to moją siostre to boli, bo przecież przepisana jest na nią i jej męża. Od czasu gdy ją przepisali, do dziś nic się w zasadzie nie zmienilo, bo nadal mama sieje tam ogród, a tato sieje zboże, dodatkowo moja siostra sieje ogród sobie. Była również taka sytuacja, że szukali gazu łupkowego, czy jakos tak i potrzebowali zgody własciciela (było to zaraz po przepisaniu) i mama powiedziała ze siostra mieszka 6 km dalej, więc czy może sama podpisac, nie mieli nic przeciwko, ale moja siostra sie na nia zezłościła, bo to przecież jej działka i sama powinna zdecydowac czy udzielic zgody czy nie. Druga sytuacja była taka, ze sąsiednia działka była sprzedawana i stary właściciel przyszedł do mamy zapytac, czy by nie mogła przyjsc tego dnia co bedzie sprzedawana jego działka, zeby wiedzieli jakich maja sąsiadów, na co moja mama odparła, ze to mojej siostry i da jej znac. Moja siostra sie wtedy spozniła, a ten własciciel przyjechal juz po moja mame i siostra tak jakby dojechała na miejsce. Jako, że moja mama ma zawsze dużo do powiedzenia, a moja siostra jest raczej niesmiala, to mama głownie mówiła, ale siostra miała potem pretensje o to że jej mama nie dała dojśc do słowa. No i dzisiejsza sytuacja: moja siostra chciała posadzic maliny, więc namawiała moją mame, żeby wzięła od naszej cioci szczepki. No i w końcu wzięła, posadziły i dzisiaj mama zadzwoniła do cioci przy mojej siostrze, zapytac co powninna zrobic. Ale powiedziała to tak, że ona posadziła (a nie posadziły) no i co ma zrobic, to jej ciocia odp zeby je popodcinała, więc mama odp że idzie popodcinac. No i siostra znowu zła, że mama nie powiedziała że ona z nia sadziła i że będą podcinac obie.
No i teraz pytanie, czy moja siostra słusznie się złości?

P.S. Starałam się to opisac najobiektywniej jak potrafie, ale jako ze kompletnie nie rozumiem za co siosta ma pretensje, mogło wyjsc subiektywnie
Dla mnie to siostra zachowuje się jak małe niedowartościowane dziecko
__________________
Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
CSI Wizaż, proszę przyjechać na wątek!
_ema_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-23, 20:11   #4
wiktoriol
Raczkowanie
 
Avatar wiktoriol
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 466
Dot.: Działka- prezent od rodziców dla mojej siostry

Cytat:
Napisane przez BajaderkowaBaba Pokaż wiadomość
Dlatego nic nie chcę brać od rodziców... -_-

Nie rozumiesz? Ja to widzę, mając podobne doświadczenia, że rodzice zawsze będą mieli jakieś "ale" i mimo przepisania ziemi, uważają ją za swoją - bo kupili.
To daje duże pole do manipulacji.
Możesz rozwinąc?

---------- Dopisano o 21:11 ---------- Poprzedni post napisano o 21:09 ----------

Czyli uważasz, że moja siostra ma słusznie pretensje?
wiktoriol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-23, 20:13   #5
kalincia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 13 025
Dot.: Działka- prezent od rodziców dla mojej siostry

Siostra zachowuje się jak dziecko i ty też, skoro widzisz w tym problem. Jaki problem? W czym?
kalincia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-23, 20:13   #6
BajaderkowaBaba
Zakorzenienie
 
Avatar BajaderkowaBaba
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: z łodzi na samo dno
Wiadomości: 4 888
GG do BajaderkowaBaba
Dot.: Działka- prezent od rodziców dla mojej siostry

Cytat:
Napisane przez wiktoriol Pokaż wiadomość
Możesz rozwinąc?
Nie wiem, jakie macie w domu relacje, jednak u mnie to takie "dawanie" wartościowych prezentów kończyło się awanturami, ponieważ dawcy czuli się tak czy inaczej prawowitymi właścicielami.

Gdy coś z chłopem dostaliśmy, zawsze kończyło się przeglądem tych prezentów, często zabieraniem dowodów zakupu, żeby to rodzice mogli reklamować, ponieważ oni kupili. Nie dali zapomnieć, skąd pochodzi dana rzecz

Nic w tym miłego nie ma.

Ale to kwestia relacji rodzinnych, tak jak wspominałam na początku.
BajaderkowaBaba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-23, 20:18   #7
cholernarejestracja
Copyraptor
 
Avatar cholernarejestracja
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 21 283
Dot.: Działka- prezent od rodziców dla mojej siostry

Siostra się czepia i robi cyrki.

Mama miała tę działkę pewnie od wieków, używa jej wciąż i pewnie jest tam dużo częściej niż siostra, no to mówi o tym "moja działka", bo co ma za każdym razem podkreślać, że "działka mojej córki z której ja mogę łaskawie korzystać"?

Co za różnica czy ciotka się dowiedziała w rozmowie telefonicznej, czy siostra sadziła szczepki czy nie? Mogła sobie sama dzwonić po ciotkach i się chwalić a przy okazji dowiadywać o porady, mama jej jeszcze przysługę wyświadcza załatwiając to za nią.

Ogólnie, siostra mi się wydaje jakimś takim zahukanym cielątkiem co to gęby nie otworzy jak trzeba, sama nic nie załatwi, ale z pretensjami to jest pierwsza, że toć to JEJ działka i JEJ maliny i JEJ zgody na gaz łupkowy czy cośtam
cholernarejestracja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-04-23, 20:18   #8
wiktoriol
Raczkowanie
 
Avatar wiktoriol
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 466
Dot.: Działka- prezent od rodziców dla mojej siostry

Cytat:
Napisane przez kalincia Pokaż wiadomość
Siostra zachowuje się jak dziecko i ty też, skoro widzisz w tym problem. Jaki problem? W czym?
Cóż, dla mnie to o co ona ma pretensje jest śmieszne i jej mowiłam to za każdym razem, ale ona mi się zali co jakiś czas, więc dzisiaj gdy ją porządnie skrytykowałam, to powiedziała że ona ma swoje zdanie, a ja swoje i żebym znalazła jej na forum wątek w którym większośc powie, że przesadza to się zastanowi nad swoim zachowaniem, więc założyłam, bo nic takiego nie ma nigdzie...

Dodam jeszcze, że ja mam lat 21, a moja siostra...28
wiktoriol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-23, 20:23   #9
kalincia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 13 025
Dot.: Działka- prezent od rodziców dla mojej siostry

Cytat:
Napisane przez wiktoriol Pokaż wiadomość
Cóż, dla mnie to o co ona ma pretensje jest śmieszne i jej mowiłam to za każdym razem, ale ona mi się zali co jakiś czas, więc dzisiaj gdy ją porządnie skrytykowałam, to powiedziała że ona ma swoje zdanie, a ja swoje i żebym znalazła jej na forum wątek w którym większośc powie, że przesadza to się zastanowi nad swoim zachowaniem, więc założyłam, bo nic takiego nie ma nigdzie...

Dodam jeszcze, że ja mam lat 21, a moja siostra...28
Nie tylko przesadza, ale zachowuje się jak niedorosła, sfochowana dziewczynka, zamiast być wdzięczna za nieuzasadniony prezent.
kalincia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-23, 20:25   #10
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Działka- prezent od rodziców dla mojej siostry

Cytat:
Napisane przez cholernarejestracja Pokaż wiadomość
Siostra się czepia i robi cyrki.

Mama miała tę działkę pewnie od wieków, używa jej wciąż i pewnie jest tam dużo częściej niż siostra, no to mówi o tym "moja działka", bo co ma za każdym razem podkreślać, że "działka mojej córki z której ja mogę łaskawie korzystać"?

Co za różnica czy ciotka się dowiedziała w rozmowie telefonicznej, czy siostra sadziła szczepki czy nie? Mogła sobie sama dzwonić po ciotkach i się chwalić a przy okazji dowiadywać o porady, mama jej jeszcze przysługę wyświadcza załatwiając to za nią.

Ogólnie, siostra mi się wydaje jakimś takim zahukanym cielątkiem co to gęby nie otworzy jak trzeba, sama nic nie załatwi, ale z pretensjami to jest pierwsza, że toć to JEJ działka i JEJ maliny i JEJ zgody na gaz łupkowy czy cośtam
Zgadzam się Siostra przesadza i szuka problemów tam, gdzie ich nie ma.
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-23, 20:25   #11
201605300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6 282
Dot.: Działka- prezent od rodziców dla mojej siostry

Moim zdaniem, siostra przesadza. To tak, jakby małżonkowie, mieszkający w mieszkaniu należącym do jednego z nich, ale razem za nie płacący, remontujący itd. nie mówili ,,nasze" mieszkanie czy ,,nasz" dom, a ,,mieszkanie mojego męża"... Działka była wiele lat rodziców, siostra ją dostała, wiadomo, że jest jej i nikt na nią zakusów nie robi. Ale też robienie cyrków o maliny i łupki - zachowanie jak z przedszkola. Ja rozumiem jeszcze, gdyby Twoja siostra tę działkę za wartość rynkową od Twoich rodziców odkupiła, ale skoro ją dostała w prezencie, to niech sobie da na wstrzymanie...
201605300922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-23, 20:30   #12
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Działka- prezent od rodziców dla mojej siostry

W ogóle ta sytuacja z malinami to jakiś kosmos Może siostra ma PMS?
Co za różnica czy ciotka wie kto sadził i kto będzie podcinał... I tak mam wrażenie, że matka za nią te maliny załatwiała, a ona jeszcze ma pretensje że powiedziała "posadziłam" zamiast "posadziłyśmy"

---------- Dopisano o 21:30 ---------- Poprzedni post napisano o 21:29 ----------

Cytat:
Napisane przez BajaderkowaBaba Pokaż wiadomość
Nie rozumiesz? Ja to widzę, mając podobne doświadczenia, że rodzice zawsze będą mieli jakieś "ale" i mimo przepisania ziemi, uważają ją za swoją - bo kupili.
Ale to siostra ma jakieś ale, a nie rodzice. Nie widzę też żadnych prób manipulacji
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-23, 20:42   #13
BajaderkowaBaba
Zakorzenienie
 
Avatar BajaderkowaBaba
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: z łodzi na samo dno
Wiadomości: 4 888
GG do BajaderkowaBaba
Dot.: Działka- prezent od rodziców dla mojej siostry

Ja wychodzę z założenia, że jeśli coś daję, to pozostawiam wszystkie decyzje nowemu właścicielowi.
BajaderkowaBaba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-23, 20:45   #14
szprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar szprotka_
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 4 550
Dot.: Działka- prezent od rodziców dla mojej siostry

co do podpisywania dokumentów za kogoś - ja bym się wkurzyła i to ostro. bo konsekwencje czyjegoś podpisu będę ponosić ja, a nie osoba, która podpisała.

co do reszty, przesadza. fakt, może to działać na nerwy jak ktoś sobie przypisuje swoje zasługi, ale bez szaleństw. jak siostra chciała całej glorii i chwały, to trzeba było samej pozałatwiać i zasadzić.
szprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-23, 20:45   #15
wiktoriol
Raczkowanie
 
Avatar wiktoriol
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 466
Dot.: Działka- prezent od rodziców dla mojej siostry

Siostra poprosiła abym sprostowała: rodzice nie zostali przymuszenie do przepisania działki, tylko zrobili to, bo bratu kupili inna, więc aby było sprawiedliwie, siostrze przepisali tą.

Miałam także dopisac, że gdy moja siostra przyjeżdza do mamy na kawe, to ona praktycznie zawsze idzie potem z nia na ta działke, co ją denerwuje, bo jak to stwierdziła "nie potrzebuje obstawy", mamie uwagi na ten temat nie zwracała. Irytuje ją także, że rodzice jak oni tam coś robią, to im pomagają, bo moja siostra by chciała sama wszystko i mówią czasami co mogli by zrobic, wyrażając swoje zdanie, ale siostra i tak robi po swojemu, oni po prostu doradzają co bardziej by się opłacało.
wiktoriol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-23, 20:50   #16
szprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar szprotka_
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 4 550
Dot.: Działka- prezent od rodziców dla mojej siostry

niech się siostra zacznie zachowywać jak dorosła. kto to widział, żeby dorosłej babie ktoś wątki na forum zakładał z jej problemem. autentycznie, ja się nie dziwię, że kontakty Twojej siostry z rodzicami są takie jakie są, jeżeli w ten (albo podobny) sposób podchodzi do rozwiązywania problemów.
szprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-23, 20:52   #17
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Działka- prezent od rodziców dla mojej siostry

Z podpisywaniem dokumentów to przesada, ale rady rodziców jeśli chodzi o działkę sobie cenię i pomoc w ogarnięciu terytorium
Mam podobną sytuację i moi rodzice też czasem mówią, że to ich ale żeby się obrażać...bez przesady.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-23, 20:54   #18
niebieskie_oczko
Zakorzenienie
 
Avatar niebieskie_oczko
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: całe życie na walizkach ;-)
Wiadomości: 6 298
Dot.: Działka- prezent od rodziców dla mojej siostry

Oj żeby mieć tylko takie problemy!

Siostra przesadza. Mama się przyzwyczaiła, że to jej działka, pewnie spędza na niej mnóstwo czasu itp. Siostra powinna się cieszyć, że rodzice pomagają, a jak się coś jej nie podoba albo coś to może powiedzieć. Ma buzie, prawda?
__________________
Postanowienie: jeździć, latać, zwiedzać za grosze!
2016: Berlin, Monachium, Erfurt, Budapeszt, Chicago, Nowy Jork
Podróże 2015: Praga, Bolonia, Oslo, Rodos, Kijów, Kos
Podróże 2014: Wiedeń, Bratysława, Londyn, Lwów, Budapeszt, Ostrava, Berlin, Budva, Paryż
K&K
niebieskie_oczko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-23, 20:55   #19
Gwiazdeczka223
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazdeczka223
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 819
Dot.: Działka- prezent od rodziców dla mojej siostry

Masz strasznie rozkapryszoną siostrę. Moi rodzice również przepisali mi dwie działki ale nie wyobrażam sobie powiedzieć im żeby sobie tam czegoś nie siali. Dopóki nie chcę ich sprzedać i kupić mieszkania, dopóki mi nie przeszkadza że mój tata sobie tam coś gospodaruje. Bo niby dlaczego? Bo moje i nie dam? Bez przesady...
__________________
Wymiana
Gwiazdeczka223 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-23, 20:56   #20
TmargoT
Zakorzenienie
 
Avatar TmargoT
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 25 334
Dot.: Działka- prezent od rodziców dla mojej siostry

Cytat:
Napisane przez wiktoriol Pokaż wiadomość
Witam,

Piszę dzisiaj nie o sobie, a o mojej siostrze.
Otóż 3 lata temu, nasi rodzice przepisali na moją siostre dośc sporą działkę, bo była po ślubie i chciała się budowac. Z różnych przyczyn, głównie braku pieniędzy nie pobudowali się tam, a teraz zamierzają kupic mieszkanie 120km od niej.
Problem polega na tym, że gdy nasza mama powie do kogos "moja działka" (myślę ze z przyzwyczajenia, bo mieli ja kilkanascie lat) to moją siostre to boli, bo przecież przepisana jest na nią i jej męża. Od czasu gdy ją przepisali, do dziś nic się w zasadzie nie zmienilo, bo nadal mama sieje tam ogród, a tato sieje zboże, dodatkowo moja siostra sieje ogród sobie. Była również taka sytuacja, że szukali gazu łupkowego, czy jakos tak i potrzebowali zgody własciciela (było to zaraz po przepisaniu) i mama powiedziała ze siostra mieszka 6 km dalej, więc czy może sama podpisac, nie mieli nic przeciwko, ale moja siostra sie na nia zezłościła, bo to przecież jej działka i sama powinna zdecydowac czy udzielic zgody czy nie. Druga sytuacja była taka, ze sąsiednia działka była sprzedawana i stary właściciel przyszedł do mamy zapytac, czy by nie mogła przyjsc tego dnia co bedzie sprzedawana jego działka, zeby wiedzieli jakich maja sąsiadów, na co moja mama odparła, ze to mojej siostry i da jej znac. Moja siostra sie wtedy spozniła, a ten własciciel przyjechal juz po moja mame i siostra tak jakby dojechała na miejsce. Jako, że moja mama ma zawsze dużo do powiedzenia, a moja siostra jest raczej niesmiala, to mama głownie mówiła, ale siostra miała potem pretensje o to że jej mama nie dała dojśc do słowa. No i dzisiejsza sytuacja: moja siostra chciała posadzic maliny, więc namawiała moją mame, żeby wzięła od naszej cioci szczepki. No i w końcu wzięła, posadziły i dzisiaj mama zadzwoniła do cioci przy mojej siostrze, zapytac co powninna zrobic. Ale powiedziała to tak, że ona posadziła (a nie posadziły) no i co ma zrobic, to jej ciocia odp zeby je popodcinała, więc mama odp że idzie popodcinac. No i siostra znowu zła, że mama nie powiedziała że ona z nia sadziła i że będą podcinac obie.
No i teraz pytanie, czy moja siostra słusznie się złości?

P.S. Starałam się to opisac najobiektywniej jak potrafie, ale jako ze kompletnie nie rozumiem za co siosta ma pretensje, mogło wyjsc subiektywnie
siostra zachowuje się niedojrzale,jak dziecko,któremu kupiło się lizaka i powiedziało,że dostanie po obiedzie.
TmargoT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-23, 20:59   #21
wiktoriol
Raczkowanie
 
Avatar wiktoriol
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 466
Dot.: Działka- prezent od rodziców dla mojej siostry

Co do wątku, to siostra nie ma konta i to był mój pomysł.
wiktoriol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-23, 21:01   #22
solll
Zakorzenienie
 
Avatar solll
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 12 386
Dot.: Działka- prezent od rodziców dla mojej siostry

siostra przesadza ta sytuacja z malinami to poza komentarzem, co za roznica, czy sie powie, ze posadzilam, czy posadzilysmy... no smieszne troche
__________________
„Przyjdzie czas spotkać się
potarmosić uszy
lub razem na spacer znowu gdzieś wyruszyć”





solll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-23, 21:02   #23
niebieskie_oczko
Zakorzenienie
 
Avatar niebieskie_oczko
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: całe życie na walizkach ;-)
Wiadomości: 6 298
Dot.: Działka- prezent od rodziców dla mojej siostry

Cytat:
Napisane przez wiktoriol Pokaż wiadomość
Co do wątku, to siostra nie ma konta i to był mój pomysł.
Pokaż jej ten tema, może się ogarnie i przestanie kaprysić tylko CIESZYĆ
__________________
Postanowienie: jeździć, latać, zwiedzać za grosze!
2016: Berlin, Monachium, Erfurt, Budapeszt, Chicago, Nowy Jork
Podróże 2015: Praga, Bolonia, Oslo, Rodos, Kijów, Kos
Podróże 2014: Wiedeń, Bratysława, Londyn, Lwów, Budapeszt, Ostrava, Berlin, Budva, Paryż
K&K
niebieskie_oczko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-23, 21:06   #24
just_me
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 101
Dot.: Działka- prezent od rodziców dla mojej siostry

Cytat:
Napisane przez BajaderkowaBaba Pokaż wiadomość
Nie wiem, jakie macie w domu relacje, jednak u mnie to takie "dawanie" wartościowych prezentów kończyło się awanturami, ponieważ dawcy czuli się tak czy inaczej prawowitymi właścicielami.

Gdy coś z chłopem dostaliśmy, zawsze kończyło się przeglądem tych prezentów, często zabieraniem dowodów zakupu, żeby to rodzice mogli reklamować, ponieważ oni kupili. Nie dali zapomnieć, skąd pochodzi dana rzecz

Nic w tym miłego nie ma.

Ale to kwestia relacji rodzinnych, tak jak wspominałam na początku.
zgadzam się w 100%
__________________
"Mężczyźni są jak alkohol:
wyrzekanie się ich jest ascezą, która niesie ze sobą rozgoryczenie,
rozkoszowanie się nimi jest sposobem na życie, który rozjaśnia dzień powszedni,
uzależnianie się od nich jest... głupotą."


co Cię ujęło/ujmuje w TŻ?
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=497112
just_me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-23, 21:11   #25
wiktoriol
Raczkowanie
 
Avatar wiktoriol
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 466
Dot.: Działka- prezent od rodziców dla mojej siostry

Cytat:
Napisane przez niebieskie_oczko Pokaż wiadomość
Pokaż jej ten tema, może się ogarnie i przestanie kaprysić tylko CIESZYĆ
Oczywiscie juz pokazałam, ale uznała że jestem stronnicza, bo ja nie uważam aby rodzice robili cos złego. Jasne wtrącają się, mówią jak co moja siosta mogłaby zrobic, ale ona robi jak uwaza i tyle. Wydaje mi się, ze jakbym była na ich miejscu to tez bym się tak zachowywała.
wiktoriol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-23, 21:16   #26
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Działka- prezent od rodziców dla mojej siostry

twoja siostra zachowuje się jak rozkapryszony bachor.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-23, 21:20   #27
BajaderkowaBaba
Zakorzenienie
 
Avatar BajaderkowaBaba
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: z łodzi na samo dno
Wiadomości: 4 888
GG do BajaderkowaBaba
Dot.: Działka- prezent od rodziców dla mojej siostry

Jest doradzanie i... doradzanie. Zależy z jaką częstością i jakim tonem. Serio.

Podpisywanie dokumentów - bo córka mieszka 6km dalej było raczej takim poklepaniem po główce - daliśmy, ale i tak podejmujemy decyzję.
BajaderkowaBaba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-23, 21:26   #28
wiktoriol
Raczkowanie
 
Avatar wiktoriol
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 466
Dot.: Działka- prezent od rodziców dla mojej siostry

Ten dokument, czy zostałby podpisany przez moją mame, czy nie to i tak by niczego nie zmienil, jedynie tyle ze gdyby jakies szkody na działce wynikly, to by siostra nie dostala odszkodowania. Jak to moja mama stwierdziła: kolezanka podpisala za syna, to i ja za corke, bo to bylo akurat malo wazne. Moze i masz racje w tej sprawie, moje zdanie jest jednak inne
wiktoriol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-23, 21:31   #29
BajaderkowaBaba
Zakorzenienie
 
Avatar BajaderkowaBaba
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: z łodzi na samo dno
Wiadomości: 4 888
GG do BajaderkowaBaba
Dot.: Działka- prezent od rodziców dla mojej siostry

Cytat:
Napisane przez wiktoriol Pokaż wiadomość
Ten dokument, czy zostałby podpisany przez moją mame, czy nie to i tak by niczego nie zmienil, jedynie tyle ze gdyby jakies szkody na działce wynikly, to by siostra nie dostala odszkodowania. Jak to moja mama stwierdziła: kolezanka podpisala za syna, to i ja za corke, bo to bylo akurat malo wazne. Moze i masz racje w tej sprawie, moje zdanie jest jednak inne
Wiesz, bo tak naprawdę to ciężko po kilku wyrwanych z życiorysu historiach, powiedzieć "ale masz rozkapryszoną siostrę", bądź też "ale masz sterujących rodziców".

Możliwe, że siostra przesadza, bo sytuacje są nietoksyczne, a na co dzień dobrze wszyscy sobie razem żyją, a możliwe, że rodzice przejęli inicjatywę.

Każdy tutaj opowie o swoich doświadczeniach i pod ich kątem

Jedyne czego bym JA nie przebolała - nie odzywania się. Jak mnie coś denerwuje i wkurza, to od razu to komunikuję.
BajaderkowaBaba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-23, 21:41   #30
szprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar szprotka_
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 4 550
Dot.: Działka- prezent od rodziców dla mojej siostry

Cytat:
Napisane przez wiktoriol Pokaż wiadomość
Ten dokument, czy zostałby podpisany przez moją mame, czy nie to i tak by niczego nie zmienil, jedynie tyle ze gdyby jakies szkody na działce wynikly, to by siostra nie dostala odszkodowania. Jak to moja mama stwierdziła: kolezanka podpisala za syna, to i ja za corke, bo to bylo akurat malo wazne. Moze i masz racje w tej sprawie, moje zdanie jest jednak inne
co nie zmienia faktu, że Twoja mama nie miała prawa podpisywać tego dokumentu za plecami córki. czy jak koleżanka Twojej mamy postanowi skoczyć w ogień, to Twoja mama zrobi to samo? oczywiście, że nie. to, że ktoś coś zrobił, nie pozwala Twojej matce postępować tak samo.

za bardzo usprawiedliwiasz matkę w tej kwestii.
szprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:09.