reakcja skóry + podkład - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-10-13, 17:08   #1
xsylax
Zadomowienie
 
Avatar xsylax
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 1 638

reakcja skóry + podkład


Witam wizażanki

Aby dotrzeć do mojego obecnego problemu musze zacząć od opisania pewnej historii.
W marcu bieżącego roku wystąpiła na całej mojej twarzy okropna "wysypka". Stało się to z dnia na dzień (jednego dnia była jedna krostka, następnego już 20). Były to krostki ropiejące, ze strupami. Próbując dopatrzeć się przyczyny podejrzewałam jakieś uczulenie, jednakże nie stosowałam w tamtym czasie żadnego nowego podkładu, kremu, niczego co miałoby styczność jedynie z twarzą. Do dermatologa nie udało mi się dostać (był koniec tygodnia), poszłam do lekarza pierwszego kontaktu. Lekarz nie potrafił stwierdzić powodu wystąpienia tak nagłych zmian skórnych, powiedział, że wygląda to na liszaj, zapisał maść Mupirox oraz tabletki Telfexo 180mg. Po trzech dniach twarz wróciła do normy. Moja mama była przekonana, że przyczyną wysypki był podkład (używałam od 2 lat ten sam, nawet "nowe" opakowanie było zużyte do połowy).
Po wyleczeniu postanowiłam dla bezpieczeństwa nie obciążać niepotrzebnie skóry, dbać, by zawsze była czysta i nawilżona, nie używam na codzień podkładu.
Jednak wiadomo, ze "od święta" należałoby się bardziej pomalować, przez pół roku użyłam podkładu (tego samego, co zawsze) ze 3 razy. W czasie, gdy był on na skórze, za każdym razem wyskakiwała/y mi na czole lub policzku takie zmiany jak np po ugryzieniu komara, czyli takie czerwone, opuchniete punkciki. Gdy zmywałam podkład to w krótkim czasie znikały. Doszłam do wniosku, że po tej całej wysypce moja skóra jest bardziej wrażliwa, być może zapychają się pory przy podkładzie, stąd te czerwone punkciki.
No i teraz pytanie.. Czy ktoś ma podobnie? Czy zmiana podkładu na lekki, mineralny podkład rozwiąże problem?? (Chciałabym zaznaczyć, ze przy pudrze nic się nie dzieje)

Przepraszam, że tak się rozpisałam, ale chciałam, żeby sytuacja była jasna i klarowna
Proszę o odpowiedzi
Pozdrawiam
__________________
Zapraszam na mojego bloga:
Kosmetyki, makijaże, włosy

www.mysiblog.blogspot.com

--------------------------------

Odchudzam się! Paleo od 06.01.2014 r

-14.5 kg

86-85-84-83-82-81-80-79-78-77-76-75-74-73-72-71.5-70-69-68-67-66-65-64-63-62
xsylax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-14, 10:45   #2
gsk
Zakorzenienie
 
Avatar gsk
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Beldżja
Wiadomości: 4 203
GG do gsk
Dot.: reakcja skóry + podkład

może to faktycznie alergia na jakiś składnik podkładu.
Możesz spróbować użyć pudru mineralnego, one są polecane do skór problemowych bo są delikatne dla skóry to i dla ciebie może będzie dobry
__________________
Po prostu Gośka
gsk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-15, 17:12   #3
xsylax
Zadomowienie
 
Avatar xsylax
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 1 638
Dot.: reakcja skóry + podkład

Cytat:
Napisane przez gsk Pokaż wiadomość
może to faktycznie alergia na jakiś składnik podkładu.
Możesz spróbować użyć pudru mineralnego, one są polecane do skór problemowych bo są delikatne dla skóry to i dla ciebie może będzie dobry
Pudru to akurat używam normalnego z inglota i wszystko dobrze.. mam nadzieje ze sie za 2 lata nie okaze ze cos nie tak ;p
__________________
Zapraszam na mojego bloga:
Kosmetyki, makijaże, włosy

www.mysiblog.blogspot.com

--------------------------------

Odchudzam się! Paleo od 06.01.2014 r

-14.5 kg

86-85-84-83-82-81-80-79-78-77-76-75-74-73-72-71.5-70-69-68-67-66-65-64-63-62
xsylax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-17, 20:39   #4
nelly69
Raczkowanie
 
Avatar nelly69
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 224
Dot.: reakcja skóry + podkład

A moze podkład, skoro jak piszesz bardzo mało i rzadko go w sumie używasz - jest już przeterminowany ? Lub stał w jakimś nasłonecznionym albo nagrzanym miejscu i się "zepsuł" ?
Kosmetyki nie są "wieczne" ...
Pomyslalam o tym ze wzgeldu na to ze wczesniej przy tym samym podkładzie nic, a nagle po połowie zuzytego opakowania cos - może ?
__________________
This where I've got to draw the line ...
nelly69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-25, 10:51   #5
xsylax
Zadomowienie
 
Avatar xsylax
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 1 638
Dot.: reakcja skóry + podkład

Nie, to raczej nie to, trzymałam go w szufladzie i datę ważności miał jeszcze ważną - sprawdzałam to wtedy. Moja mama czasem ode mnie podbierała ten podkład już później i wszystko u niej było w porządku.

Poza tym zaczęłam potem próbować innych podkładów i uczulił mnie np. AA do skóry wrażliwej (rzekomo nie powodujący podrażnień). Więc raczej chodzi o jakiś konkretny składnik.
Ale dobre jest to, że znalazłam póki co 3 podkłady, które mnie nie uczulają: jeden z Ives Rocher, drugi z Avene, trzeci z Oriflame, ale chyba będę szukać dalej bo dwa pierwsze są drogie, a trzeci bardzo słabo kryje..

Ale dziękuję za zainteresowanie tematem
__________________
Zapraszam na mojego bloga:
Kosmetyki, makijaże, włosy

www.mysiblog.blogspot.com

--------------------------------

Odchudzam się! Paleo od 06.01.2014 r

-14.5 kg

86-85-84-83-82-81-80-79-78-77-76-75-74-73-72-71.5-70-69-68-67-66-65-64-63-62
xsylax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:44.