Dania sycące a jednak małokaloryczne... proszę - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-04-27, 16:27   #1
Iwa1631
Raczkowanie
 
Avatar Iwa1631
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 232

Dania sycące a jednak małokaloryczne... proszę


Proszę byście wrzucały tutaj chociaż po 1 przepisie na dania sycące ale które mają w miarę mało kalorii. Ponieważ w ciągu 2 miesięcy utyłam 7 kg przez mój apetyt ;/ zwykle niskokaloryczne dania mnie nie sycą więc może znacie jakieś sycące i po których nie będe tak szybko tyła. Dla mnie to waże bo mam 17 lat i mam taaaki wielki apetyt z powodu przyjmowanego leku (którego nie mogę zmienić ). Z góry dziękuję
Iwa1631 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-27, 22:17   #2
baryleczka
Raczkowanie
 
Avatar baryleczka
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 84
Dot.: Dania sycące a jednak małokaloryczne... proszę

Polecam twarożek z sera półtłustego, a najlepiej mielonego, który teoretycznie jest do ciast. Żeby ci się nie znudziło kazdego dnia można jeść z czym innym - pomidor, rzodkiewka, szczypiorek, sałata, papryka. Ja robię w blenderze, bo jestem leniwa i mam taką "papkę" serowo-warzywną. Jak najmniej soli do tego.

---------- Dopisano o 22:17 ---------- Poprzedni post napisano o 22:14 ----------

I prosta sałatka z ryżem



  • 20 dag ryżu ugotowanego na sypko
  • 30 dag wędzonego kurczaka
  • 10 dag kukurydzy z puszki
  • 10 dag czerwonej fasoli z puszki
  • 20 dag groszku
  • łyżka jogurtu natualnego 0%
  • łyżka śmietany
  • 1/2 łyżeczki musztardy
  • tymianek
  • sól, pieprz
Etapy przygotowania

Kurczaka pokroić w dużą kostkę.
Kukurydzę, fasolę i groszek, osączyć z zalewy. Połączyć z ryżem.

Jogurt wymieszać ze śmietaną i musztardą, polać sałatkę, doprawić solą i pieprzem, wymieszać.
__________________
http://yourapps.info/ - najlepszy portal z aplikacjami dla kobiet
http://betweenblankpages.wordpress.com - recenzje, marudzenie, motywacja
baryleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-28, 00:06   #3
chrupa
Zadomowienie
 
Avatar chrupa
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: podwarszawie południowe ;)
Wiadomości: 1 269
Dot.: Dania sycące a jednak małokaloryczne... proszę

Tak, twarożek to dobra rzecz, poza tym ma dużo białka i organizm potrzebuje sporo energii żeby je strawić, więc wypada dobrze. Poza tym są w nich świeże warzywa i to też duży plus.
Do szkoły też możesz brać twarożki - miałam okazję testować te nowe hochlanda z grubo krojonymi warzywami i zdecydowanie polecam. Bardzo wygodne do jedzenia poza domem
chrupa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-28, 07:36   #4
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Dania sycące a jednak małokaloryczne... proszę

Cytat:
Napisane przez chrupa Pokaż wiadomość
Tak, twarożek to dobra rzecz, poza tym ma dużo białka i organizm potrzebuje sporo energii żeby je strawić, więc wypada dobrze. Poza tym są w nich świeże warzywa i to też duży plus.
Do szkoły też możesz brać twarożki - miałam okazję testować te nowe hochlanda z grubo krojonymi warzywami i zdecydowanie polecam. Bardzo wygodne do jedzenia poza domem
Z tą cudownością twarogu, czy też sera białego to zdania są jednak podzielone. Tak się przyjęło (że to super źródło wapnia, że białko), ale nie do końca tak jest (bo białko białku nierówne, zależy co się chce osiągnąć i na czym skupia).

http://☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠/aktualnosci/ser-bi...prawda-i-mity/
http://www.edziecko.pl/jedzenie/1,79379,3867397.html
http://dooktor.pl/szukaj.html?search=twarog
http://vitalia.pl/index.php/mid/3/fi.../755/offsetk/0

Jak już to feta - to dietetycy polecają.

Edytowane przez 201803290936
Czas edycji: 2011-04-28 o 07:38
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-28, 10:25   #5
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Dania sycące a jednak małokaloryczne... proszę

najlepsze jest mieso. Syci na dlugo, a o ile nie wybierzesz jakiegos tlustego czy nie sporzadzic w jakies ciezkiej panierce, to wcale zbyt kaloryczne nie jest.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-28, 10:45   #6
pacierp
Rozeznanie
 
Avatar pacierp
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 777
Dot.: Dania sycące a jednak małokaloryczne... proszę

Możesz na obiad zjeść warzywa duszone (papryka, cukinia, cebula, por marchewka i co tam jeszcze Ci przyjdzie do głowy) w sosie pomidorowym czyli zalane pomidorami z puszki i przyprawić to ziołami, czosnkiem, pieprzem itp. Jeśli to Cię nie nasyci to dorzuć do tego trochę kaszy np. pęczak, która jak sama nazwa wskazuje spęcznieje nie tylko w garze, ale też wypełni Ci brzuszek. Fakt, ze to węglowodany, ale zdrowe i je też musisz dostarczać. Jeśli nie dodasz węgli to możesz dorzucić do tego grillowaną pierś z kurczaka/indyka.

Jedzenie niskokaloryczne nie musi być fuj

Jest program o lżejszym gotowaniu w TVN Style "Rewolucje na talerzu" (przepisy są też na stronie stacji) można tam podpatrzeć trochę i się zainspirować.
Jedź więcej gotowanych i duszonych potraw

Pewnie w kuchni i tak rządzi Twoja mama, ale możesz z nią pogadać, żeby Twoich porcji nie zabielała śmietaną, mąką. Pieczywo białe zamień na ciemne, ale nie takie paczkowane z karmelem i najlepeij jak będzie w nim jak najwięcej ziaren zbóż.

Temat jest mi bliski, bo ja w sumie całe życie muszę uważać na to co jem, bo skłonności do tycia mam duże. Teraz siedząc w pracy zajadam się sałatką grecką, której mam ze sobą całą michę i jak zgłodnieję to sobie podjadam i do powrotu do domu nie padnę trupem

Ale, żeby nie było, że jestem taka święta to w soboty mam dzień dziecka i jem białe pyszne buły na śniadanie i jakieś słodycze też się znajdą

Powodzenia
pacierp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-29, 14:56   #7
Iwa1631
Raczkowanie
 
Avatar Iwa1631
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 232
Dot.: Dania sycące a jednak małokaloryczne... proszę

dziękuję mam nadzieje,że już nie będę tak szybko tyła bo w nic sie już nie mieszcze ;/
pozdro
Iwa1631 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-04-30, 21:17   #8
velvety
Raczkowanie
 
Avatar velvety
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 97
Dot.: Dania sycące a jednak małokaloryczne... proszę

Cytat:
Napisane przez Iwa1631 Pokaż wiadomość
Proszę byście wrzucały tutaj chociaż po 1 przepisie na dania sycące ale które mają w miarę mało kalorii. Ponieważ w ciągu 2 miesięcy utyłam 7 kg przez mój apetyt ;/ zwykle niskokaloryczne dania mnie nie sycą więc może znacie jakieś sycące i po których nie będe tak szybko tyła. Dla mnie to waże bo mam 17 lat i mam taaaki wielki apetyt z powodu przyjmowanego leku (którego nie mogę zmienić ). Z góry dziękuję

Iwa, serdecznie zapraszam do odwiedzenia mojego bloga, który składa się z samych niskokalorycznych/niskotłuszczowych przepisów.
Życzę sukcesu w zmianie nawyków zywieniowych.
I bardzo mi się podoba, że nie szukasz żadnych diet-cud, tylko po prostu i zwyczajnie MYSLISZ.
Tak trzymaj!
__________________
ETAP I - zmagań z otyłością - od 21.09.10 do 18.11.10 - minus 6,4 kg
ETAP II - likwidacji nadwagi - od 19.11.10 do 30.03.11 - minus 13,6 kg
ETAP III - modelowania sylwetki - od 31.03.11
70-69-68,8-67-66-65-64-?
-------------------
Odwiedź mnie na -> http://www.lekki-blog.blogspot.com
velvety jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-09, 10:11   #9
bassienkaw
Zakorzenienie
 
Avatar bassienkaw
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: wcześniej Mysłowice, teraz Jaworzno
Wiadomości: 12 812
Dot.: Dania sycące a jednak małokaloryczne... proszę

Ja zapraszam na mojego bloga - w podpisie jest. Wprawdzie są tam również i przepisy kaloryczne itd, ale ostatnio (tzn od miesiąca) są to przepisy lekkie, dietetyczne, w wersji light. Zresztą w zakładkach jest podziałka na dietetyczne posiłki
__________________
Mama: Łucji i Julii

90 - 86 - 82- 78 - 74 - 70 -66 -61 - 60

Moja historia odchudzania






bassienkaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-13, 19:42   #10
rembaczOne
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 92
Dot.: Dania sycące a jednak małokaloryczne... proszę

Cytat:
Z tą cudownością twarogu, czy też sera białego to zdania są jednak podzielone. Tak się przyjęło (że to super źródło wapnia, że białko), ale nie do końca tak jest (bo białko białku nierówne, zależy co się chce osiągnąć i na czym skupia).
Moim zdaniem lepiej jeść sam twarożek na przykład z miodem lub innymi dodatkami niż napychać się białym pieczywem.
rembaczOne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-13, 22:50   #11
Iwa1631
Raczkowanie
 
Avatar Iwa1631
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 232
Dot.: Dania sycące a jednak małokaloryczne... proszę

Popieram, białe pieczywo to złooo ;/

Już powoli wychodzę na prostą ;]
Iwa1631 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-14, 15:01   #12
myszka2020
Zakorzenienie
 
Avatar myszka2020
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 099
Dot.: Dania sycące a jednak małokaloryczne... proszę

Dobrze syci brązowy ryż czy makaron pełnoziarnisty z dodatkami, porcja 50g po ugotowaniu jest spora, do tego uduszone warzywa na patelnię z pieczarkami, czy szpinak z łyżką jogurtu naturalnego i ząbkiem czosnku.

Albo chude mięsko, pierś z kurczaka czy indyka, upieczona w piekarniku bez tłuszczu i bez panierki, przyprawiona, do tego jakaś lekka surówka, na bazie jogurtu naturalnego, może z pekinką, marchewką lub jabłkiem, marchewką i selerem.
myszka2020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-14, 15:58   #13
f_ola
Zakorzenienie
 
Avatar f_ola
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Wiecie tam dają takie fajne kaftaniki...Nie wiem tylko czemu są wiązane od tyłu...
Wiadomości: 3 167
Dot.: Dania sycące a jednak małokaloryczne... proszę

sałatka z mięsem
sałata plus inne warzywka plus pieczone kawałki kurczaka

kurczak pieczony bez tłuszczu z sosem tzatziki( tzatziki na jogurcie i lekkim serku)

serek wiejski lekki, ser chudy z jogurtem naturalnym i warzywami

zmiana pieczywa białego na pieczywo pełnoziarniste

wszelkie zupy w które dodasz mięso lub makaron pełnoziarnisty

mieszanki warzyw na patelnie lub do ugotowania z sosem np. czosnkowym
f_ola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-16, 13:06   #14
owcaMarta
Przyczajenie
 
Avatar owcaMarta
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Racibórz
Wiadomości: 5
Dot.: Dania sycące a jednak małokaloryczne... proszę

Sycące ŚNIADANKO:

2 kromki chleba (graham) z serkiem do smarowania o niskiej zawartości tłuszczu ,na to pomidorek i szczypiorek
+ kubek zielonej herbaty (bez cukru)

OBIAD:

Zupka gotowana na piersi z kurczaka z warzywami (marchew,seler,pietruszka ,kalafior,por) do tego wrzucam groszek mrożony i zupka jak się patrzy

II danie
Piersi wyławiamy z zupki smażymy z pokrojoną w paski papryką dodajemy kukurydzy troszku przypraw(najlepiej ziół) ,dwie łyżki przecieru pomidorowego. Gotujemy torebkę ryżu i mamy pyszny sosik z ryżem

Kolacja:

Liście sałaty lodowej ,pomidor ,ogórek kiszony lun konserwowy ,rzodkiew i pare kostek sera fety. Polewamy do sosem vinegret.
Jeżeli ma być kolacja bardziej sycąca to proponuję zrobić sobie z chleba (graham) grzanki w piekarniku (osobiście lubię je z czosnkiem)

Mam nadzieję,że zasmakuje

---------- Dopisano o 13:06 ---------- Poprzedni post napisano o 12:54 ----------

Jeszcze jeden pomysl na mięsko

Pierś z kurczaka nadziewana

Pierś (większą i grubszą) naciąć tak aby powstała kieszonka . Wypelnić ją można na różne sposoby (zależy co bardziej zasmakuje)

I sposób : szpinak z jogurtem nat. i czosnkiem
II sp. : por z marchewką i przyprawami z dadatkiem j.natur.
III sp. : smażonone na oliwie pieczarki z przypr.
IV sp. : pokrojone w paseczki papryki (ziel.czer.żół.) z cebulą i odrbiną kukurydzy

Nadziej którymś z farszy pierś. Brzeg zepnił wykałaczką.
Przypraw ja sobie do smaku. Wrzuć do rękawa ,dodaj troszku oliwy i do piekarnika. Do tego proponuję albo grillowane warzywa albo warzywa duszone
Zawsze wyjdzie i zawsze smakuje
__________________
Ciągle jeszcze istnieją wśród nas anioły. Nie mają wprawdzie żadnych skrzydeł, lecz ich serce jest bezpiecznym portem dla wszystkich, którzy są w potrzebie!
owcaMarta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-16, 22:42   #15
anka_bunio
Rozeznanie
 
Avatar anka_bunio
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 554
Dot.: Dania sycące a jednak małokaloryczne... proszę

też jestem głodomorem ale wegetarianizm / weganizm okazał się idealnym rozwiązaniem dla mnie.
Polecam na śniadanie owsiankę - ale jak najprostszą, żadnego "gotowca" z saszetki.
Kasze są sycące, bogate w wit. B, a na dodatek dość niskokaloryczne. Najlepsza pod tym względem jest k. gryczana, a jaglana ładnie oczyszcza od wewnątrz.
Białko i niewielka ilość tłuszczu mogą być kluczem do sukcesu. ja oczywiście mogę polecić tylko to roślinne - gotowana soja (długo się gotuje, ale warto!) czy fasola - zawsze z dodatkiem cząbru i majeranku - smakuje wyśmienicie z odpowiednimi dodatkami. Polecam także soczewicę, nie jest droga.
Jaką masz grupę krwi? Może poczytałabyś nieco o diecie grup krwi, ja ostatnio o niej czytałam i okazało się, że podświadomie dokonuję właściwych wyborów...
Mnie najbardziej tuczą makarony niepełnoziarniste/białe i chleb, przede wszystkim biały.
__________________
Jeżeli twierdzisz, że natura zaprojektowała Cię abyś jadł mięso, to najpierw zabij własnoręcznie to co zamierzasz zjeść. Zrób to, uzbrojony jednak tylko w to, w co wyposażyła Cię natura, bez pomocy noża, tasaka czy topora.

Kot przybity do drzwi urzędu. Poszukuję sprawcy
anka_bunio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-17, 17:43   #16
Iwa1631
Raczkowanie
 
Avatar Iwa1631
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 232
Dot.: Dania sycące a jednak małokaloryczne... proszę

Niestety nie wiem jaką mam grupę krwi, nigdzie nie pisze w kasiążeczce, nigdy też nie mialam robionych badań krwi... ;/
Iwa1631 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-19, 08:16   #17
aska80
Raczkowanie
 
Avatar aska80
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 134
Dot.: Dania sycące a jednak małokaloryczne... proszę

Ja po tym jak rzuciłam palenie (czyli około 2 lata temu) również mam tendencję do szybkiego wzrostu wagi przy nawet lekkim pofolgowaniu sobie. Myślałam, że to się kiedyś unormuje ale niestety.
Ponieważ apetyt dopisuje (niestety) oszukuję organizm jedząc duże ilości warzyw przy małej ilości mięsa np. na obiad brokuł gotowany ( w zimie z paczki warzywa mrożone, najczęściej w postaci mieszanki - w Lidlu są smaczne), kalafior z niewielką ilością mięska - tego co aktualnie ugotowałam dla Rodzinki (oczywiście dla nich tradycyjnie ziemniaki lub kasza). Objętościowo wychodzi dużo a ponieważ jest mięsko, czuję się długo najedzona. Oczywiście warto unikać potraw smażonych i panierowanych oraz tłustych.
Dodatkowo poświęciłam się i odstawiłam samochód, do pracy dojeżdżam autobusem co oznacza dodatkowo prawie godzinny spacerek dziennie . No ale to tegoroczne postanowienie wiosenne, które realizuję - na razie - zapałem
__________________
aska80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:29.