Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II - Strona 13 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-04-26, 12:20   #361
marza_mr
Zakorzenienie
 
Avatar marza_mr
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 321
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
nie lekarz, optyk

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.[COLOR="Silver"]

Ale optyk nie dobierze Ci soczewek, bo się na tym nie zna po prostu chyba że przy okazji jest optometrystą. I właśnie optometrysty musisz poszukać, on dobierze Ci wszystkie parametry i dodatkowo wybierze soczewki pod kątem Twoich oczu (np weźmie pod uwagę czy masz tzw "suche oko" itd).
marza_mr jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-26, 19:37   #362
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

no tam maja optometrie tez, ale chyba ten gosc wkracza do akcji, jak standardowe soczewki sie nie sprawdza... nie? na razie dostalam kilka roznych do ocenienia komfortu i pomiaru ostrosci widzenia (bo np. cylindry mam takie, ze moge ich nie akceptowac w soczewce i faktycznie na razie na to wychodzi, mam -0,75). pewnie jak powiem, ze mi cholery spadaja, to sie zacznie mierzenie innych bajerow...
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-27, 06:13   #363
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Z soczewkami jest inaczej niż ze szkłami do okularów? Po soczewki chodziłam do okulisty i ona mi je sprowadzała, po zbadaniu wzroku. Szkła tak samo - wypisuje receptę i dopiero się idzie do optyka. U nas optyk też daje soczewki normalnie?
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-27, 11:32   #364
marza_mr
Zakorzenienie
 
Avatar marza_mr
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 321
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
no tam maja optometrie tez, ale chyba ten gosc wkracza do akcji, jak standardowe soczewki sie nie sprawdza... nie? na razie dostalam kilka roznych do ocenienia komfortu i pomiaru ostrosci widzenia (bo np. cylindry mam takie, ze moge ich nie akceptowac w soczewce i faktycznie na razie na to wychodzi, mam -0,75). pewnie jak powiem, ze mi cholery spadaja, to sie zacznie mierzenie innych bajerow...
Opometrysta zdecydowanie powinien wkroczyć od razu, bo na razie to wygląda tak, jak strzelanie z zamkniętymi oczami. Ponieważ oko jest delikatnym organem to oprócz parametrów typu krzywizna ważny też jest materiał z którego zrobiona jest soczewka i milion innych rzeczy. Poza tym za każdym razem oko powinno być obejrzane, żeby zobaczyć jak soczewka się na nim zachowuje i jeśli wszystko jest ok, to ponownie za około 2 tygodnie, żeby sprawdzić, jak wygląda oko po tym okresie użytkowania, dopiero wtedy wiadomo czy można daną soczewkę nosić bezpiecznie.

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Z soczewkami jest inaczej niż ze szkłami do okularów? Po soczewki chodziłam do okulisty i ona mi je sprowadzała, po zbadaniu wzroku. Szkła tak samo - wypisuje receptę i dopiero się idzie do optyka. U nas optyk też daje soczewki normalnie?

Soczewki można zamawiać u optyka jak najbardziej ale dopiero wtedy jak optometrysta dobierze odpowiedni model. Niestety często się zdarza, że w salonach optycznych proponują soczewki innej firmy, bo "to nowość i są super" tylko, że potem nikt nie weźmie odpowiedzialności za ewentualne problemy z oczami.
marza_mr jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-27, 11:45   #365
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

o nie, 2 tygodnie mam soczewki nosic??? nie no, ja chcialam 1-2 razy w tygodniu sobie zalozyc dniowki tylko... bosz, juz mi sie w ogole ich odechcialo...
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-28, 07:04   #366
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Z soczewkami jest inaczej niż ze szkłami do okularów? Po soczewki chodziłam do okulisty i ona mi je sprowadzała, po zbadaniu wzroku. Szkła tak samo - wypisuje receptę i dopiero się idzie do optyka. U nas optyk też daje soczewki normalnie?
z tego co ja wiem optyk nie powinien dobierać soczewek
u nas okulista albo optometrysta jest od tego, tak jak dziewczyny pisały.
optyk da Ci soczewki czemu nie ale dobierać powinien kto inny
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-28, 08:19   #367
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
z tego co ja wiem optyk nie powinien dobierać soczewek
u nas okulista albo optometrysta jest od tego, tak jak dziewczyny pisały.
optyk da Ci soczewki czemu nie ale dobierać powinien kto inny
Jak pisałam - ja dostaję od okulisty, a on się na tym zna Dlatego zdziwiłam się, że gdzieś optyk może wybierać soczewki i stąd było moje pytanie.
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-04-28, 08:33   #368
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Jak pisałam - ja dostaję od okulisty, a on się na tym zna Dlatego zdziwiłam się, że gdzieś optyk może wybierać soczewki i stąd było moje pytanie.
ja doskonale zrozumiałam Twoje pytanie.

jeśli pójdziesz do salonu i poprosisz o soczewki to optyk Ci je sprzeda nawet jeśli nie byłaś wcześniej u okulisty co najwyżej, jak rozsądny, doradzi najpierw wizytę celem dobrania.
jak jest w innych krajach nie wiem - być może gdzie indziej optyk ma szersze uprawnienia
ja byłam u okulisty tylko na dobraniu rozmiaru i innych parametrów, potem parokrotnie zmieniałam firmę soczewek, ale nie chodziłam w tym celu do lekarza. chodzę tylko jak czuję, że cos jest nie tak albo jak zwiększałam moc soczewek.
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-28, 08:38   #369
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
ja doskonale zrozumiałam Twoje pytanie.

jeśli pójdziesz do salonu i poprosisz o soczewki to optyk Ci je sprzeda nawet jeśli nie byłaś wcześniej u okulisty co najwyżej, jak rozsądny, doradzi najpierw wizytę celem dobrania.
jak jest w innych krajach nie wiem - być może gdzie indziej optyk ma szersze uprawnienia
ja byłam u okulisty tylko na dobraniu rozmiaru i innych parametrów, potem parokrotnie zmieniałam firmę soczewek, ale nie chodziłam w tym celu do lekarza. chodzę tylko jak czuję, że cos jest nie tak albo jak zwiększałam moc soczewek.
W sumie racja, przecież soczewki można i w drogerii sobie kupić... Ja jednak ufam bardziej okuliście niż sobie No i jak co rok jedno opakowanie tylko kupowałam (na lato, żeby przeciwsłoneczne okulary móc nosić), to czasem po roku z wadą już coś innego było. A tutaj czegoś więcej, tutaj czegoś mniej. W tym roku zobowiązałam się do pozostania przy okularach, dam radę Mam światłowstręt i dlatego tak przeżywam, bo to może niezrozumiałe być
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-28, 08:53   #370
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Jak pisałam - ja dostaję od okulisty, a on się na tym zna Dlatego zdziwiłam się, że gdzieś optyk może wybierać soczewki i stąd było moje pytanie.
Jak ja zaczynałam z soczewkami, te 13 lat temu, to wtedy tylko okulista mógł zmierzyć krzywiznę i średnicę oraz dobierał moc. Być może w większych miastach było inaczej, ale u mnie to tylko nieliczne gabinety miały te wszystkie sprzęty pomiarowe i niewielu okulistów dobrze znało się na soczewkach, wtedy to niektórzy jeszcze wręcz odradzali soczewki. Dopiero z czasem popularne stało się, że u optyka nawet można zbadać wzrok, aby dobrać moc soczewki.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-28, 15:42   #371
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

aaa, to nie, w niemczech normalnie moge miec wszystko pomierzone u optyka. teraz sobie przypomnialam, jak w polsce robilam sobie okulary, to pomiary byly u lekarza albo jak u optyka byl lekarz, dopiero potem reszte sie zalatwialo. no i raz wlasnie lekarka byla u optyka i miala mi wymierzyc wszystko, tylko ze kurna chata ten cylinder u mnie wymierzyc to problem - pokazywala mi rozne szkla i sie pytala, w ktorych widze lepiej. ja mowie, ze nie wiem, zalezy co mam widziec, bo w jednym widze Y a w innym V, wiec zalezy co jest prawidlowe. to ona, ze mam sie streszczac, bo ona ma tylko godzine, a tam jeszcze paru ludzi sie kreci no i efekt taki, ze szkla mialam dobrane zle. a tutaj u optyka rozsiadlam sie jak krolowa, pozwolili mi pomrugac, poprzewracac oczami, 50 razy wracac do poprzedniego szkla... i sie ostatnio niezle zdziwilam, jak sie okazalo, ze od 3 lat mi sie wzrok nie pogorszyl
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-04-28, 17:41   #372
marza_mr
Zakorzenienie
 
Avatar marza_mr
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 321
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
o nie, 2 tygodnie mam soczewki nosic??? nie no, ja chcialam 1-2 razy w tygodniu sobie zalozyc dniowki tylko... bosz, juz mi sie w ogole ich odechcialo...
Czemu??? Prawidłowo dobrane soczewki są w ogóle niewyczuwalne na oku.
marza_mr jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-29, 09:29   #373
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez marza_mr Pokaż wiadomość
Czemu??? Prawidłowo dobrane soczewki są w ogóle niewyczuwalne na oku.
bo lubie okulary. soczewki chcialam na basen/narty - w sytuacjach, w ktorych okularow nosic sie raczej nie da. a do klimatyzowanego biura okulary zawsze beda lepsze niz nawet najbardziej oddychajace soczewki, i nikt mi nie wmowi, ze nie.
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-29, 09:34   #374
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
bo lubie okulary. soczewki chcialam na basen/narty - w sytuacjach, w ktorych okularow nosic sie raczej nie da. a do klimatyzowanego biura okulary zawsze beda lepsze niz nawet najbardziej oddychajace soczewki, i nikt mi nie wmowi, ze nie.
mi tam klima nie przeszkadza
soczewki zdejmuję z oczu raz w miesiącu, jak zakładam nowe
nic się złego nie dzieje i oby tak zostało
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-29, 09:51   #375
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
bo lubie okulary. soczewki chcialam na basen/narty - w sytuacjach, w ktorych okularow nosic sie raczej nie da. a do klimatyzowanego biura okulary zawsze beda lepsze niz nawet najbardziej oddychajace soczewki, i nikt mi nie wmowi, ze nie.
Też się zgadzam. Nosiłam raz przez cały rok soczewki będąc na studiach, gdzie miałam zajęcia w klimatyzowanych salach. Szczypały mnie oczy, były wysuszone, swędziały i ogólnie niezbyt komfortowo było. A w okularach żadnych problemów nie ma. Poza tym okulary są ładne, mam takie duże z czarnymi, grubymi oprawkami, wolę siebie w nich
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-29, 10:01   #376
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
mi tam klima nie przeszkadza
soczewki zdejmuję z oczu raz w miesiącu, jak zakładam nowe
nic się złego nie dzieje i oby tak zostało
Anula, ty to jestes hardkor, nie ma co w ogole porownywac ja nie mowie, ze w soczewkach musi byc zle, twierdze tylko, ze na pewno okulary przy klimie sa dla oka zdrowsze
Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Też się zgadzam. Nosiłam raz przez cały rok soczewki będąc na studiach, gdzie miałam zajęcia w klimatyzowanych salach. Szczypały mnie oczy, były wysuszone, swędziały i ogólnie niezbyt komfortowo było. A w okularach żadnych problemów nie ma. Poza tym okulary są ładne, mam takie duże z czarnymi, grubymi oprawkami, wolę siebie w nich
ja to sie za okularami chowam zawsze to mozna duzymi oprawkami odwrocic uwage od nieladnego makijazu...
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-29, 10:09   #377
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
Anula, ty to jestes hardkor, nie ma co w ogole porownywac ja nie mowie, ze w soczewkach musi byc zle, twierdze tylko, ze na pewno okulary przy klimie sa dla oka zdrowsze

ja to sie za okularami chowam zawsze to mozna duzymi oprawkami odwrocic uwage od nieladnego makijazu...
Jak nosiłam soczewki to codziennie na noc zdejmowałam, Anula hadkor do kwadratu jest

Albo od braku makijażu, jak w moim przypadku http://img.szafa.pl/ubrania/1/012184...be-oprawki.jpg coś takiego mam, w tym stylu, nie takie same. Przy mojej dużej twarzy nie wyglądają tak "nerdowsko" jak u drobnych, więc jest ok, leżą jak "ulał". A lubię duże szkła, bo przynajmniej coś widzę dookoła
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-29, 10:30   #378
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

to ja teraz bede miala cos takiego: http://www.brille24.de/shop/damenbri...s=singlevision a wczesniej to juz wszystko chyba, co jako tako na moim nosie wyglada, przerabialam takie typowe nerdy przymierzalam i nawet niezle sie prezentuja u mnie ale poszlam teraz w wersje nerd very-light, zobaczymy kiedy mi sie znudzi...
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-29, 10:34   #379
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
Anula, ty to jestes hardkor, nie ma co w ogole porownywac ja nie mowię, ze w soczewkach musi być źle, twierdze tylko, ze na pewno okulary przy klimie są dla oka zdrowsze

a pewnie, że to co robię nie jest ani zdrowe ani dobre, ale ... ja zapominam o soczewkach i jestem wygodna po prostu....
Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Jak nosiłam soczewki to codziennie na noc zdejmowałam, Anula hadkor do kwadratu jest

Albo od braku makijażu, jak w moim przypadku http://img.szafa.pl/ubrania/1/012184...be-oprawki.jpg coś takiego mam, w tym stylu, nie takie same. Przy mojej dużej twarzy nie wyglądają tak "nerdowsko" jak u drobnych, więc jest ok, leżą jak "ulał". A lubię duże szkła, bo przynajmniej coś widzę dookoła
ja tez kiedys zdejmowałam na noc, ale mi się znudziło
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-04-29, 10:36   #380
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
to ja teraz bede miala cos takiego: http://www.brille24.de/shop/damenbri...s=singlevision a wczesniej to juz wszystko chyba, co jako tako na moim nosie wyglada, przerabialam takie typowe nerdy przymierzalam i nawet niezle sie prezentuja u mnie ale poszlam teraz w wersje nerd very-light, zobaczymy kiedy mi sie znudzi...
Fajne Ładny kolor mają, takie drewienko po bokach, ciekawe. U mnie byłyby pewnie za małe, ale na drobniejszej twarzy będą ładnie wyglądać. Moja mama (drobna twarz) nosi podobne, kształt taki sam. tylko grubsze oprawki i całe czarne.
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-29, 15:30   #381
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Anula, jak o soczewkach zapominasz i masz te calodobowe, to hulaj dusza a jak dobrze pamietam, to wlasnie takie masz. bez sensu przy nich by bylo grzebac codziennie.

kretka, no ja mam wlasnie drobna twarz zaprezentowalabym sie w okularach, ale nie lubie publicznie pokazywac swojej facjaty

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-08, 11:02   #382
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

juz od dwoch dni chodze sobie w moich nowych okularach sa zupelnie inne od tych starych, a mimo to moj wlasny malzon nie zauwazyl ich na moim nosie!!! helooouuu, takie ramy?! no ale myslalam, ze nic nie mowi tylko... a po paru godzinach: "pokaz no te okulary" i mi sie przyglada... przyznal sie, ze zobaczyl opakowanie i wtedy sie zaczal zastanawiac, czy przypadkiem nie kupilam jakichs, spojrzal na mnie i odkrycie stwierdzil, ze po prostu tak mi pasuja, ze nie rzucaja sie w oczy - stanowimy calosc
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-08, 11:09   #383
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

To dobrze, tak powinno być - idealne okulary Najlepiej to się w nich pokaż
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-08, 20:58   #384
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

nie no, juz pisalam, nie bede upubliczniac mej paszczy

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-16, 11:12   #385
promolcia
Zadomowienie
 
Avatar promolcia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 178
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

przytargałam do domu czereśnie i coś mnie tknęło, żeby je umyć sposobem opisanym ostatnio w organeo czyli najpierw w wodzie z octem później w wodzie z sodą...
ale się zdziwiłam, jak po dłuższym leżeniu w sodzie na wierzchu powstał kożuch z czegoś tłustego...no okropnie to wyglądało...wypłukałam je z 10 razy w samej wodzie ale już przeszła mi ochota na jedzenie po tym co zobaczyłam...
trują nas te paskudy na potęgę!
http://organeoblog.pl/jak-usunac-pes...rzyw-i-owocow/
promolcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-16, 11:19   #386
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez promolcia Pokaż wiadomość
przytargałam do domu czereśnie i coś mnie tknęło, żeby je umyć sposobem opisanym ostatnio w organeo czyli najpierw w wodzie z octem później w wodzie z sodą...
ale się zdziwiłam, jak po dłuższym leżeniu w sodzie na wierzchu powstał kożuch z czegoś tłustego...no okropnie to wyglądało...wypłukałam je z 10 razy w samej wodzie ale już przeszła mi ochota na jedzenie po tym co zobaczyłam...
trują nas te paskudy na potęgę!
http://organeoblog.pl/jak-usunac-pes...rzyw-i-owocow/
Dobrze, że są sposoby na pozbycie się tego, chociaż częściowo. Nie jestem zatwardziałym ekożercą, ale wymoczyć nie zaszkodzi, prawie nic nie kosztuje, czasu dużo nie zajmuje
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-16, 11:53   #387
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Mam pytanie, czy któraś z Was stosowała doskórnie ekstrakt z miłorzębu japońskiego? Ja poza tym że mam go znikomą ilość w oleju do masażu, to nigdy nie używałam, zastanawia mnie jego działanie doskórne, na skórę.
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-05, 12:19   #388
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 6 643
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Czy któraś z Was odsyłała zużyte słoiczki do Gaia Creams?
Jeśli tak, to jaki jest koszt takiej przesyłki i w ogóle jak to się odbywa? Potrzeba jakiegoś innego opakowania/koperty? Wybaczcie pytanie, ale nigdy nie wysyłałam przesyłki poza obszar Polski.
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-18, 17:07   #389
Patrycja Pieguska
Rozeznanie
 
Avatar Patrycja Pieguska
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 678
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

cześć dziewczyny

przepraszam, że nie odpowiem na pytania poprzedniczek...
jedynie co do ceny przesyłki za granicę, to zdaje się można sprawdzić on line na poczta polska... przynajmniej kiedyś można było, ale trzeba znać wagę i zdecydować czy wyślesz listem, czy paczką... no ale to tak ogólnie, bo jak to reguluje Gaia to nie wiem..

a ja mam pytanie z innej beczki:
akie są najlepsze aplikacje dietowe na androida?

na razie znalazłam Libre i FatSecret

ale może znacie/miałyście jakieś pewniaki?
__________________
Kosmetyczna Wyspa
Patrycja Pieguska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-18, 17:52   #390
Soso
Zakorzenienie
 
Avatar Soso
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 12 728
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
mi tam klima nie przeszkadza
soczewki zdejmuję z oczu raz w miesiącu, jak zakładam nowe
nic się złego nie dzieje i oby tak zostało
a jakie to soczewki, konkretnie jaka marka? Ja mam jednodniowe i w sumie zawsze myslałam, ze z tymi całodobowymi to ściema. Nie wysuszają Ci się oczy?
Soso jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-07-21 14:26:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:44.