Problem z wyrzynającymi się ósemkami - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-01-28, 19:55   #1
Robercik
Przyczajenie
 
Avatar Robercik
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 5

Problem z wyrzynającymi się ósemkami


Witam wszystkie Panie Zacznę od tego, że dwa lata temu przez przypadek(robiąc RTG) dowiedziałem się, że ósemki rosną mi poziomo. Pani lekarz powiedziała, że kiedyś może być z tym problem i pewnie będe je musiał usunąć. Miała racje, bo w 2010 roku w lipcu co jakiś czas pojawiały się bóle (takie małe). Wtedy poszedłem też do poradni chirurgi stomatologicznej do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego nr 6 w Łodzi i tam Pani powiedziała, że trzeba usunąć, ale że przestały mnie boleć i zbliżał się wyjazd za granicę to darowałęm sobie to.
Tak się składa, że od tygodnia jestem przeziębiony i zęby znowu zaczeły dawać o sobie znać. Najpierw lewa górna co jakiś czas przez kilka dni, a dziś też u góry, ale z prawej strony i boli troszkę bardziej, nawet jak coś przegryzę nieraz to zaboli. Chyba zdąrzyła mi już poprzesuwać siódemkę i szóstkę. Wczoraj byłem zrobić kolejne RTG, aby zobaczyć czy pojawiła się jakaś różnica - różnicy nie ma. Musze teraz wyzdrowieć żeby iść się zaszczepić przeciw żółtaczce, bo do narkozy podobno trzeba mieć tą szczepionkę. Podobno te bóle mogą się też nasilać z powodu przeziębienia(osłabienia organizmu). Jak się naczytałem o tych cięciach mięsa, cięciach kości, krwi, jak lekarze siłują się z zębami i zszywaniu to jednak wolałbym spać podczas zabiegu. To będzie mój pierwszy poważniejszy zabieg w życiu więc może stąd ten stresik. Zastanawiam się na poważnie czy nie usunąć odrazu czterech zębów, aby mieć to "z głowy". Czy może usunąć te dwie górne(lewą i prawą) które mi aktualnie dokuczają? Czy po jednym usuwać? Najbardziej jestem za pierwsza opcją, bo jak już wspomniałem, chciałbym mieć to za sobą. Może ktoś usuwał ósemki w tym szpitalu?

A to moje RTG z wczoraj:
http://img140.imageshack.us/img140/9601/ekep.jpg
Pozdrawiam!
Robert

Edytowane przez Robercik
Czas edycji: 2011-01-28 o 20:23
Robercik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-28, 20:11   #2
viera
Zadomowienie
 
Avatar viera
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 290
Dot.: Problem z wyrzynającymi się ósemkami

ja miałam usuwane zęby 'normalnie' (po prostu rwane;p), ale radzę po dwa z jednej strony - jeżeli usuniesz obie górne, to nie będziesz w stanie nic jeść... a jeżeli usuniesz np. lewe / prawe, to jedna strona Ci zostanie 'do jedzenia'... Ja bym tak usuwała, na pewno nie 4 na raz.

Ale może wypowie sie ktos kto mial taki przypadek, albo usuwal wszystkie 4 zęby
__________________
fun in the sun
viera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-31, 16:37   #3
nefretam
Raczkowanie
 
Avatar nefretam
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 395
GG do nefretam
Dot.: Problem z wyrzynającymi się ósemkami

Wyrywania ósemek raczej nie robi się pod narkozą. Bez jakichś ważnych wskazań nikt cię uśpi chyba że zapłacisz, ale dość droga impreza.
Można usuwać max p dwie po jednej stronie, ale większość chirurgów chyba woli pojedynczo.
nefretam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:17.