Ciąża a zniechęcające reklamy Polsatu :/ - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Pokaż wyniki sondy: Czy reklamy pokazujące chore dzieci zniechęcają cię do zajścia w ciążę?
Tak 7 38,89%
Nie 11 61,11%
Głosujący: 18. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-08-09, 19:55   #1
katrinka86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 45
Angry

Ciąża a zniechęcające reklamy Polsatu :/


Witam,
Już od dawna chciałam poruszyć ten problem... Mianowicie chodzi mi o reklamy Polsatu (fundacja Polsat). Pokazywane są w niej chore dzieci,którep proszą o pomoc w leczeniu itd. Rodzice po krótce wyjaśniają na czym polega choroba i zazwyczaj są to choroby powodowane jakimiś "wadami genetycznymi", które niewiadomo skąd się biorą. Broń Boże nie mam nic przeciwko pomocy takim dzieciom,jednakże sposób w jaki te dzieci są pokazywane zniechęca do macierzyństwa. Pierwszy raz zobaczyłam tą reklame bedac w ciąży i wierzcie mi że załapałam okropnego doła,myśląc że mi też to może się przytrafić skoro to jakaśtam wada genetyczna. A potem wszyscy sie dziwią że ludzie nie chcą mieć dzieci - jak się naoglądają takich schorowanych maluchów to dochodzą do wniosku, że lepiej nie mieć dzieci niż mieć chore.
Mi osobiście sie ta reklama strasznie nie podoba Już lepiej niech zrobią jakiś program dokumentalny o takich dzieciach, a nie pokazują je co 15min w trakcie reklam.

Takie jest moje zdanie i chciałabym wiedzieć co Wy na to? czy was nie zniechęca taka reklama :conf used:
katrinka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-09, 20:13   #2
agusiamyszka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 2 255
Dot.: Ciąża a zniechęcające reklamy Polsatu :/

ja narazie nie chce miec dzieci i nic mnie nie zniecheca. poza tym jesli przestaniesz ogladac takie obrazki to wcale to nie spowoduje ze dziecko bedzie zdrowe. uwazam ze trzeba byc swiadomym zagrozen i robic badania. w usa gdy chcesz miec dziecko robia tak ze wyciagaja zle geny z twojej komorki i plemnika i dziecko podobniez rodzi sie zdrowe.tak w ogole to twoje dziecko rownie dobrze moze w wieku 4 lat wpasc do basenu i moze sie utopic, albo moze byc nieprzytomne i podtrzymywane przy zyciu przez maszyny albo moze byc uspione (mozg) ze bedziesz chodzic obok niego 24 h
agusiamyszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-09, 20:14   #3
miyusakoshi
Raczkowanie
 
Avatar miyusakoshi
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Mazury/Warszawa
Wiadomości: 249
Dot.: Ciąża a zniechęcające reklamy Polsatu :/

mnie najbardziej w tych reklamach denerwuje, że oni pokazują jakieś niby fragmenty z życia takich rodzin... nie wierzę w obrazek, który tam pokazują.
__________________
"\O.o/"

Edytowane przez miyusakoshi
Czas edycji: 2010-08-09 o 20:18
miyusakoshi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-09, 20:14   #4
sreberko4
Zakorzenienie
 
Avatar sreberko4
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 3 797
Dot.: Ciąża a zniechęcające reklamy Polsatu :/

Jest w tym trochę racji...
__________________
"I Was Born To Love You..."
sreberko4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-09, 20:37   #5
hereicome
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 93
Dot.: Ciąża a zniechęcające reklamy Polsatu :/

nie oglądam polsatu, ani żadnych kanałów na których lecą tego typu reklamy, nie lubię.
__________________
płaczę do pustych ścian... co za wstyd.
hereicome jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-09, 21:46   #6
mysiunia85g
Zadomowienie
 
Avatar mysiunia85g
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 610
Dot.: Ciąża a zniechęcające reklamy Polsatu :/

Cytat:
Napisane przez katrinka86 Pokaż wiadomość
A potem wszyscy sie dziwią że ludzie nie chcą mieć dzieci - jak się naoglądają takich schorowanych maluchów to dochodzą do wniosku, że lepiej nie mieć dzieci niż mieć chore.
Mi osobiście sie ta reklama strasznie nie podoba Już lepiej niech zrobią jakiś program dokumentalny o takich dzieciach, a nie pokazują je co 15min w trakcie reklam.

Takie jest moje zdanie i chciałabym wiedzieć co Wy na to? czy was nie zniechęca taka reklama :conf used:
Raczej na to, że dziecko urodzi się z jakimiś wadami genetycznymi nie mamy wpływu, a to że pokazują takie reklamy, to moim zdaniem dobrze, bo przynajmniej społeczeństwo się oswaja, z tym że są różne choroby.
A gdzie ci rodzice mają szukać pomocy, jak państwo im w tym nie pomaga? Każdy rodzic zrobi dla swojego dziecka wszystko.
Jakoś mnie one nie zniechęcają do posiadania dzieci, to tak jakby własna siostra, która ma Zespół Downa, kuzyn który ma Autyzm i wiele innych dzieci, które widziałam w ośrodku rehabilitacji, w którym byłam wolontariuszką mieli mnie zniechęcać,a tak nie jest, strach pozostaje, ale od tego są badania, żeby wykluczyć pewne wady genetyczne.

Jakby wszystkich takie reklamy zniechęcały, to tyle dzieci by się nie rodziło.
mysiunia85g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-09, 22:02   #7
katrinka86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 45
Dot.: Ciąża a zniechęcające reklamy Polsatu :/

Cytat:
Napisane przez mysiunia85g Pokaż wiadomość
Raczej na to, że dziecko urodzi się z jakimiś wadami genetycznymi nie mamy wpływu, a to że pokazują takie reklamy, to moim zdaniem dobrze, bo przynajmniej społeczeństwo się oswaja, z tym że są różne choroby.
A gdzie ci rodzice mają szukać pomocy, jak państwo im w tym nie pomaga? Każdy rodzic zrobi dla swojego dziecka wszystko.
Jakoś mnie one nie zniechęcają do posiadania dzieci, to tak jakby własna siostra, która ma Zespół Downa, kuzyn który ma Autyzm i wiele innych dzieci, które widziałam w ośrodku rehabilitacji, w którym byłam wolontariuszką mieli mnie zniechęcać,a tak nie jest, strach pozostaje, ale od tego są badania, żeby wykluczyć pewne wady genetyczne.

Jakby wszystkich takie reklamy zniechęcały, to tyle dzieci by się nie rodziło.
oczywiście zgadzam się z tobą, że o tym trzeba mówić. Ale ta reklama jest w każdej przerwie reklamowej - jest jej poprostu za dużo- a wiadomo co za dużo to nie zdrowo :P Jak byłam w ciąży to ta reklama naprawde mnie straszyła i w głowie kotłowało mi się pytanie: "A może to spotka właśnie mnie" i tylko nerwy sobie szarpałam. Potem to już przełączałam na inny program żeby tego nie oglądać
katrinka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-08-10, 08:08   #8
EdziaO
Zakorzenienie
 
Avatar EdziaO
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 346
Dot.: Ciąża a zniechęcające reklamy Polsatu :/

Coś w tym jest. Rzeczywiście je fragmenty są puszczane bardzo często i z czasem wyrobiłam sobie nawyk przełączania na inny kanał. Ale rozumiem, że Ci rodzice bardzo potrzebują pieniędzy i chcą w ten sposób dotrzeć do największej liczby ludzi. Także chyba w tym przypadku ich interes ma pierwszeństwo. Ale masz rację w tym, że działają na psychikę.
__________________
Bartuś 23.12.2010
Aniołek 01.08.2011...
Hubert 21.11.2012


„Błogosławiony, który daje swoim dzieciom korzenie i skrzydła”
EdziaO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-10, 08:18   #9
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Ciąża a zniechęcające reklamy Polsatu :/

Nie no, bez przesady. Jakby to miało zniechęcac, to rozumiem, ze po praktykach na oddziałach dziecięcych nie powinnam w ogóle chciec dzieci? Nie mówiąc jz nic o lekarzach tam pracjących...
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-10, 08:35   #10
Ragana_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 258
Dot.: Ciąża a zniechęcające reklamy Polsatu :/

Trochę Cię rozumiem. Kilka razy sama się zastanawiałam: "co by było gdyby mnie to spotkało?", jednak nie do końca potrafię sobie odpowiedzieć na pytanie, czy to byłby jeden z decydujących czynników, gdybym stwierdziła, że nie chcę mieć dzieci. Chyba nie, bo bardziej mnie przeraża fakt, że moje dziecko w przyszłości zostanie jakimś blokersem, który będzie wieczorami wrzeszczał na ławce pod oknem, niż to, że miałoby być chore.
Jeżeli chodzi o reklamy fundacji, którymi bombarduje nas telewizja, to nie podoba mi się jedno (wiem, możecie mówić, że jestem bez serca): Prośby o sprzęt rehabilitacyjny, wózki, protezy dla dzieciaków, które wykazały się kompletną bezmyślnością i postanowiły poskakać na główkę, powspinać się po słupach wysokiego napięcia, albo ukraść trochę cegieł z walącego sie budynku (i bach!). Jeżeli ktoś się rodzi zdrowy i nie potrafi tego uszanować, to sądzę, że lepiej jest pomóc np. dzieciom z oparzeniami po pożarach, albo tym, które są chore na białaczkę.
__________________
The shallow voice of the wind cries between these ebony wings
The shallow cries of the wind sing a swansong for mankind
Ragana_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-10, 09:03   #11
PinkSlip
Różowy Jednorożec
 
Avatar PinkSlip
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 417
Dot.: Ciąża a zniechęcające reklamy Polsatu :/

W końcu poznałam kogoś kto ma co do tych reklam takie zdanie jak ja. Uważam, że takie reklamy zniechęcają do macierzyństwa zamiast zachęcać do niesienia pomocy tym biednym dzieciakom.
__________________
Tęcza, brokat, jednorożce.
Jeste mamą! (Wito, 22.01.2020 )
PinkSlip jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-10, 14:48   #12
LOLA7
Rozeznanie
 
Avatar LOLA7
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 545
Dot.: Ciąża a zniechęcające reklamy Polsatu :/

Też się z tym zgadzam jednak jak osoba naogląda się takich reklam to potem boi sie o swoje dziecko najgorzej chyba jest z ciężarnymi ktore po takiej reklamie naprawdę mają stracha że ich dziecko tez może być takie.

Ja zawsze przełączam takie reklamy
LOLA7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-10, 16:56   #13
agness86
Zakorzenienie
 
Avatar agness86
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: daleko
Wiadomości: 7 787
Dot.: Ciąża a zniechęcające reklamy Polsatu :/

Cytat:
Napisane przez katrinka86 Pokaż wiadomość
oczywiście zgadzam się z tobą, że o tym trzeba mówić. Ale ta reklama jest w każdej przerwie reklamowej - jest jej poprostu za dużo- a wiadomo co za dużo to nie zdrowo :P Jak byłam w ciąży to ta reklama naprawde mnie straszyła i w głowie kotłowało mi się pytanie: "A może to spotka właśnie mnie" i tylko nerwy sobie szarpałam. Potem to już przełączałam na inny program żeby tego nie oglądać
Pracowałam kiedyś w stowarzyszeniu, które zajmowało się niepełnosprawnymi dziećmi i wówczas nie miałam żadnego problemu z oglądaniem tego typu reklam czy programów. Teraz, kiedy jestem w ciąży, mam podobne odczucia do Twoich Zaraz zmieniam kanał bo po prostu boję się patrzeć, też w głowie mi się kotłuje i nerwy sobie szarpię. Pozostaje mieć nadzieję, że wszystko będzie dobrze i dbać o siebie i maleństwo

__________________



I już

agness86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-10, 21:46   #14
katrinka86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 45
Dot.: Ciąża a zniechęcające reklamy Polsatu :/

TVN tez przesadza ze swoimi reklamówkami :/..
katrinka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:22.