Czerwone krostki/kropki na twarzy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-05-04, 17:47   #1
long_braid
Raczkowanie
 
Avatar long_braid
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 168

Czerwone krostki/kropki na twarzy


Witam.


Co jakiś czas wyskakują mi swędzące bardziej kropki niż krostki w okół oczu(zaczynają się na zgięciu zewnętrznym oka a póżniej przechodzą na powieki i pod oczy) i później rozprzestrzeniają się w okolice brody i w okolicach nosa bardziej w strone ust. Wyskakuję mi to co jakiś czas. Dodam, że mam łuszczycę ale nie wydaję mi się, żeby to ona była chyba, ze to jakaś inna odmiana o której mi niewiadomo. Byłam u dermatologa zresztą jestem tam stałym 'bywalcem' ale kompetencje tej pani za daleko nie wychodzą i nie dowiedziałam się co to jest, przepisała mi tylko protopic. Chociaz na początku używałam go ale przez pierwsze dni używania zawsze miałam mocno swędzącą i zaczerwienianą twarz w tych okolicach więc jak teraz zaczyna mi to wyskakiwać to zawsze mam pod ręką jakąś maść na sterydach (elocom, belosalic etc.) wiem, że nie powinnam smarować nimi twarzy ale po prostu nie mogę na siebie patrzeć wtedy, dodatkowo swędzenie a mam dość patrzenia na swoją skórę, na która co róż jest 'coś', więc sięga po coś co jest skuteczne ale nie koniecznie zdrowe.



Czy ktoś się spotkał z czymś takim ??

Pozdrawiam
__________________
"Po co się walę młotkiem w głowę? Bo to takie cudowne uczucie kiedy przestaje."
long_braid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-04, 20:27   #2
karolcia_lbn
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 1
Dot.: Czerwone krostki/kropki na twarzy

W lutym tego roku zrobiło mi się coś podobnego. Różnica polega na tym, że ja mam te czerwone kropki na całych policzkach..........Norma lnie jak spoglądam rano w lustro to często mi się płakać chce - nie mam pojęcia od czego to się zrobiło. Używam kremów aptecznych, La Roche - Posay, Galenica, Pharmaceris i myję twarz płynem micelarnym. Po posmarowaniu się kremem cała skóra mnie piecze - ręce opadają. Również byłam u dermatologa - powiedział, że ona na mojej twarzy zbyt dużych zmian nie widzi, ale jakąś maść mi przypisał, a ona nie pomaga. Nawet jak posmaruję twarz podkładem to i tak all widać :/:/:/ Także jakbyś się czegoś dowiedziała, to podziel się info. Ja się jakoś w tym tygodniu mam nadzieję wybrać do innego dermatologa, albo po prostu do tego samego tylko stanę centralnie przed nim, by nie mógł zaprzeczyć, że z moją twarzą jest wszystko w porządku.
karolcia_lbn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-05, 15:02   #3
mad86
Zakorzenienie
 
Avatar mad86
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 954
Dot.: Czerwone krostki/kropki na twarzy

w temacie Ci nie pomoge. Chcialam tylko powiedziec, ze nie powinnas uzywac sterydow na luszczyce wcale.
__________________
24.02- Jantar+pokrzywa
mad86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-05, 20:38   #4
olajestem
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7
GG do olajestem
Dot.: Czerwone krostki/kropki na twarzy

U mnie takie czerwone kropki okazały się trądzikiem różowatym. Męczyłam się z tym ponad rok, miesiąc temu dermatolog rozpoznał u mnie właśnie trądzik różowaty (do tej pory myślalam że mam pospolity:/). Od miesiąca używam więc maści Metronidazol i serii Pharmaceris R. Jest zdecydowanie lepiej, chociaż jeszcze nie idealnie.
olajestem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:51.