Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY - Strona 118 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-09-30, 11:00   #3511
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Pranie, oleje i hydrolaty nie są takie drogie, a dość wydajne. No chyba że chcesz testować wszystko po kolei...

Chomiczku, świetny pomysł, tylko że trzeba się dowiedzieć, czy macerować natkę, czy korzeń. No i zdobyć ekologiczną pietruszkę.
A jak sprawuje się w wybielaniu kwas kojowy? Zauważyłaś jakieś efekty?
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-30, 16:37   #3512
rocki
Wtajemniczenie
 
Avatar rocki
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 262
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez schaetzchen Pokaż wiadomość

Pochwal się, co kupiłaś!
Eeee... nic ciekawego. Bo wszystkie ekstrakty i oleje zamawialam miesiac temu z ZSK i Thanatosa, wiec teraz tylko takie same bardziej chemiczne: betaina kokamidopropylowa (chce zrobic sobie zel do higieny intymnej, nigdy jeszcze zelu nie robilam, wiec ciekawa jestem czy gra warta swieczki), glyceryl cocoate do olejku myjacego (w zimie lubie, w lecie niekoniecznie), optiphen, biobaze, hydrolat rozany i wreszcie olej tamanu.
rocki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-30, 19:21   #3513
mrs.doubtfire
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 566
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość
Niezmienna, w zasadzie to pierwszy raz zrobiłam aż 50ml, jakoś nie pomyślałam żeby mniej. Pewnie szybko zużyję bo mi się podoba a ponadto pojęcie "twarz" mam zamiar potraktować bardzo szeroko - szyja, dekolt i pewnie jeszcze uda, bo tam niestety naczynka popękane widać

...
Ilona, musisz mieć bardzo bardzo pociągłą twarz, skoro do ud sięga. Nie obraź się, po prostu to co napisałaś rozweseliło mnie na cały dzień i rozumiem Cię doskonale bo moja twarz też się na brodzie nie kończy
mrs.doubtfire jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-30, 19:54   #3514
Nati02
Zakorzenienie
 
Avatar Nati02
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 8 320
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Dziewczyny mam pytanie, bo sama już powoli świruję :eyes:
Gdy chcę wykonać peeling salicylowy gdzie kwasu ma być 10%, który ma ciężar właści 0,63g/1cm3 to:

salicyl 10%- 1ml-0.63g
spirytus 90%- 9ml- 9g

a gdy chcę liczyć w gramach to:
salicyl 10%= 1g= 1,58ml
spirytus 90%= 9g=9ml

Zgadza się? Bo właśnie jestem na etapie sporu na innym wątku...

A objętość jest równa masie tylko wtedy gdy wszystkie składniki mają taki sam ciężar właściwy?
__________________
Życie to ciągłe ryzyko.
Nati02 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-30, 20:26   #3515
mrs.doubtfire
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 566
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Nati02 Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam pytanie, bo sama już powoli świruję :eyes:
Gdy chcę wykonać peeling salicylowy gdzie kwasu ma być 10%, który ma ciężar właści 0,63g/1cm3 to:

salicyl 10%- 1ml-0.63g
spirytus 90%- 9ml- 9g

a gdy chcę liczyć w gramach to:
salicyl 10%= 1g= 1,58ml
spirytus 90%= 9g=9ml

Zgadza się? Bo właśnie jestem na etapie sporu na innym wątku...

A objętość jest równa masie tylko wtedy gdy wszystkie składniki mają taki sam ciężar właściwy?
Masz rację moim zdaniem, 10ml = 10g tylko wtedy gdy mają taką samą gęstość, a tak poza tym na zdrowy rozum nie może.
mrs.doubtfire jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-30, 20:31   #3516
lieselotte
Raczkowanie
 
Avatar lieselotte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 109
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Nati02 Pokaż wiadomość
A objętość jest równa masie tylko wtedy gdy wszystkie składniki mają taki sam ciężar właściwy?
Obliczenia się zgadzają
A objętość jest równa masie wtedy, gdy ciężar właściwy wynosi 1g/cm3 --> czyli 1g substancji ma objętość 1cm3=1ml.
lieselotte jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-30, 20:31   #3517
Nati02
Zakorzenienie
 
Avatar Nati02
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 8 320
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez mrs.doubtfire Pokaż wiadomość
Masz rację moim zdaniem, 10ml = 10g tylko wtedy gdy mają taką samą gęstość, a tak poza tym na zdrowy rozum nie może.
Dziękuje za odpowiedź

edit: Lieselotte również dziękuję za odpowiedź

Powoli już dochodziłam do wniosku, że ze mną coś nie tak
__________________
Życie to ciągłe ryzyko.

Edytowane przez Nati02
Czas edycji: 2008-09-30 o 20:34 Powód: dopisek
Nati02 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-09-30, 20:56   #3518
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Nati, a co to za cudo ten peeling salicylowy? Daj znać, jak rezultaty, dobrze?
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-30, 21:00   #3519
Nati02
Zakorzenienie
 
Avatar Nati02
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 8 320
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Kochana to jest zwykły kwas salicylowy

Ja stosuję go naprzemiennie z kwasem migdałowym by pozbyć się przebarwień na plecach i w 100% spełnia wszystkie gwiazdki wyszczególnione poniżej

Cytat:
Kwas salicylowy jest zaliczany do grupy kwasów beta-hydroksylowych (BHA).
Zastosowanie kwasu salicylowego w stężeniu 1%-2% w preparatach kosmetycznych do użytku domowego, warunkują jego właściwości komedolityczne (przeciwzaskórnikowe), bakteriostatyczne, przeciwgrzybicze, przeciwzapalne i keratolityczne. Działa łagodniej (min. łagodniej złuszcza) w porównaniu do kwasów AHA. Podczas jego stosowania rzadziej pojawiają się efekty uboczne w postaci pieczenia, szczypania i nadmiernego złuszczania się skóry. Może więc być alternatywą dla osób, które nie tolerują kwasów AHA.
Dzięki temu iż wykazuje zdolności bakteriostatyczne oraz przenikania przez warstwę sebum i wnikania w głąb mieszków włosowo-łojowych, jest szczególnie polecany osobom z trądzikiem i nadmiernym wydzielaniem sebum (zapobiega powstawaniu zmian trądzikowych) oraz osobom z suchą skorą do stosowania na zanieczyszczającą się strefę T.
Cytat:
Efekty stosowania kwasu salicylowego:
*oczyszcza gruczoły łojowe (tzw. oczyszczanie porów skóry) z zaskórników i zapobiega tworzeniu wszelkich wyprysków;
*przyspiesza proces gojenia ognisk zapalnych (np. zmiany trądzikowe) i podrażnień;
*reguluje odnowę komórkową skóry i działa złuszczająco na zgrubiałą warstwę rogową naskórka;
*dzięki efektowi złuszczania komórek naskórka zmniejsza posłoneczne i pozapalne przebarwienia (mechaniczne usuwaniu melanocytów z warstwy podstawnej naskórka);
* zwiększa skuteczność działania innych preparatów kosmetycznych- skóra przygotowana kwasami lepiej absorbuje składniki aktywne w nich zawarte;
*zmniejsza płytkie blizny potrądzikowe;
*zapobiega wrastaniu włosów po depilacji.
__________________
Życie to ciągłe ryzyko.
Nati02 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-30, 21:41   #3520
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Dzięki
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-30, 22:40   #3521
mrs.doubtfire
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 566
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Prasa do oleju kojarzy mi się z pieczeniem swojego chleba. Gdybym miała domek na wsi, to kto wie, bo to raczej brudna robota.
mrs.doubtfire jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-10-01, 05:57   #3522
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Napisałam wczoraj sążnistego posta nt moich nowych olejowo-hydrolatowych nabytków - i go wcięło. Spróbuję jeszcze raz. Wszystkie rzeczy pochodzą z BU:

olejek antycellulitowy - bardzo lekki, ładnie się wchłania, ale daje dobry poślizg do masażu. Pachnie delikatnie rozmarynem.

hydrolat lipowy i hydrolat kocankowy - zapachowo to ten sam hydrolat tyle że kocanka pachnie intensywniej. Słodko, ale to nie slodycz np. neroli, czy miodowy zapach róży damasceńskiej. Ten zapach kojarzy mi się ze słodkim, "gazowanym" zapachem podobnym do nutki z mięty (hydrolat eco z mazideł, ale pamiętam ten zapach tylko z próbki i nie mogę ich teraz porównać). Wczoraj posmarowałam się lipą, zapach się szybko ulatnia, twarz miło odświeżona. Na szczęście nie mam teraz żadnych podrażnień, aby przekonać się o kojących działaniach hydrolatu.

hydrolat rumiankowy - pachnie ładnie rumiankiem. Chyba zrobię sobie mieszankę kocanki i rumianku do buteleczki z atomizerem (a co, też kupiłam )

olej monoi - boski! Posmarowałam wczoraj dłonie - bardzo wygładza skorę. Zapach piękny, delikatny, kwiatowo-cytrusowy, nieduszący, lekki.

masło mango - nocował dziś u mnie pod oczami, ładnie nawilżył skórę, nie powoduje opuchlizny

olej tamanu - maggi Dziś testy.

olej malinowy - pachnie "portowo" - wodorosty, ryby, nie tak intensywnie jak spirulina, ale coś w ten deseń. Ale ja uwielbiam morze i takie zapachy kojarzą mi się bardzo miło (zboczenie?)

olejek myjący z drzewkiem różanym - jeszcze go nie zmieszalam, ale powąchałam - zapach jest cudowny! Biegnę dziś po olejek eteryczny z drzewka różanego!!!

dostałam też próbkę oleju kokosowego - tak samo przyjemny jak ten z mazideł.
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-01, 07:45   #3523
chooomik
Rozeznanie
 
Avatar chooomik
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: BB :)
Wiadomości: 776
GG do chooomik
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
A jak sprawuje się w wybielaniu kwas kojowy? Zauważyłaś jakieś efekty?
Jeszcze nie zauważyłam żadnych bo paczka dopiero wczoraj doszła! Dzis umieszam sobie tonik. Dam znać oczywiście jak juz poużywam.

Zdecydowałam się machnąc następujące maceraty na zimę:

Gwiazdkowy (korzenno - pomarańczowy) na ryżu
z kwiatów lipy na słoneczniku
z kwiatów czarnego bzu na słoneczniku
z pietruszki na słoneczniku

__________________

The water's dark and deep inside this ancient heart
You'll always be a part of me...
chooomik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-01, 07:49   #3524
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez mrs.doubtfire Pokaż wiadomość
Ilona, musisz mieć bardzo bardzo pociągłą twarz, skoro do ud sięga. Nie obraź się, po prostu to co napisałaś rozweseliło mnie na cały dzień i rozumiem Cię doskonale bo moja twarz też się na brodzie nie kończy
no coś Ty, ja z tych obrażalskich nie jestem, fajnie że poprawiłam Ci humor, przy tej aurze bezcenne
małe sprostowanie - moja kończy się jakoś na wysokości kolan, z małymi przerwami
Cytat:
Napisane przez mrs.doubtfire Pokaż wiadomość
Prasa do oleju kojarzy mi się z pieczeniem swojego chleba. Gdybym miała domek na wsi, to kto wie, bo to raczej brudna robota.
mnie raczej młynek do zbóż [swoją drogą drogie utensylium], jak na razie poprzestaję na kupnie mąki z młyna...
Cytat:
Napisane przez schaetzchen Pokaż wiadomość
Napisałam wczoraj sążnistego posta nt moich nowych olejowo-hydrolatowych nabytków - i go wcięło. Spróbuję jeszcze raz.
kurcze, mam to samo, średnio co trzecie kliknięcie mnie wywala
chyba mnie skusiłaś na monoi, malinkę już dawno miałam zamiar nabyć, widzę, że pewnie wonieje tak jak żurawina

Chomiku, korzenny czyli co? imbir, cynamon, goździki? nie boisz się o podrażnienie? a z pietruszki zdecydowałaś się na nać czy korzeń

OT: a tak jeszcze o rozśmieszaniu - Ola zaczyna mówić i jej ulubione słowo obecnie to "hura" a że nie wymawia "r"...
wyobraźcie sobie dwulatkę szalejącą po domu i wołającą co chwila "huja!" - bez obrazy
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-01, 11:46   #3525
chooomik
Rozeznanie
 
Avatar chooomik
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: BB :)
Wiadomości: 776
GG do chooomik
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość
Chomiku, korzenny czyli co? imbir, cynamon, goździki? nie boisz się o podrażnienie? a z pietruszki zdecydowałaś się na nać czy korzeń

OT: a tak jeszcze o rozśmieszaniu - Ola zaczyna mówić i jej ulubione słowo obecnie to "hura" a że nie wymawia "r"...
wyobraźcie sobie dwulatkę szalejącą po domu i wołającą co chwila "huja!" - bez obrazy
Ilonko - planuję odgapić składowo peeling z BU korzenny i machnąć z tego macerat. Podrażnienia się troche boję, aczkolwiek wrażliwiec nie jestem, jak sie zmaceruje będę testować ostrożnie. Pietruszkę sprawdzam - póki co mam info, że surowcem do olejku eterycznego są liście i korzeń.
najbardziej w sumie ciekawa jestem maceratu lipowego...po hydrolacie z BU włączyla mi się "lipowa faza"

p.s. Widzę, że w domu masz wesoło
__________________

The water's dark and deep inside this ancient heart
You'll always be a part of me...
chooomik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-01, 13:19   #3526
golabek
Wtajemniczenie
 
Avatar golabek
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 139
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Podczytuję Was od jakiegoś czasu i uwielbiam ten wątek Sama używam tylko gotowców z mazideł.Zamierzam jednak sama coś pokombinować Czy macie jakiś przepis na płyn micelarny Zmywanie oczu olejkiem kończy się łzami
golabek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-01, 13:31   #3527
asa___
Raczkowanie
 
Avatar asa___
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 311
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez golabek Pokaż wiadomość
Podczytuję Was od jakiegoś czasu i uwielbiam ten wątek Sama używam tylko gotowców z mazideł.Zamierzam jednak sama coś pokombinować Czy macie jakiś przepis na płyn micelarny Zmywanie oczu olejkiem kończy się łzami

Z tego, co kojarzę, któraś z Dziewczyn podawała przepis, tylko nie wiem, czy w tym wątku, czy innym - poszukaj dobrze.
asa___ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-01, 14:49   #3528
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez chooomik Pokaż wiadomość
Ilonko - planuję odgapić składowo peeling z BU korzenny i machnąć z tego macerat. Podrażnienia się troche boję, aczkolwiek wrażliwiec nie jestem, jak sie zmaceruje będę testować ostrożnie. Pietruszkę sprawdzam - póki co mam info, że surowcem do olejku eterycznego są liście i korzeń.
najbardziej w sumie ciekawa jestem maceratu lipowego...po hydrolacie z BU włączyla mi się "lipowa faza
aha, ja bym zmacerowała świeży imbir, cynamon w laskach, cały kardamon, no może rozgnieciony i całe goździki - pamiętaj, że wszystkie te dobroci mogą poparzyć skórę

Golabek, tyle razy go już podawałam, że znam na pamięć:
17ml dowolnego hydrolatu lub wody destylowanej
2ml emulgatora rozpuszczalnego w wodzie - glyceryl cocoate, polysorbate 80
1ml d-pantenolu
szczypta alantoiny
czyli 10% emulgatorów, teoretycznie już 1% powinien działać, im wyższe stężenie tym lepiej zmywa

ja mam obecnie micel jabłkowo-cytrynowy z d-pantenolem, alantoiną i niacynamidem

ja zmywam tusz olejkiem myjącym i zdarzało mi się mieć kilka razy "mgłę" ale to z mojej winy a nie olejku [a oczy mam mega wrażliwe] - po prostu za bardzo się spieszyłam i trochę dostało się do oka - zmywam w ten sposób, że nasączony wacik przykładam do zamkniętych powiek i cierpliwie czekam kilkadziesiąt sekund, po czym ściągam ruchem w dół, i tak do skutku...

i na deser od EcoSPA:
Cytat:
Olejek z kwiatu lotosu - Nelumbo nucifera

Olejek z białego kwiatu lotosu (absolut) posiada egzotyczny, intrygujący i zaskakująco zmieniający się w odczuciu zapach. Jest ceniony za swoją wyjątkowość i rzadkość.

Harmonia zapachu: olejki kwiatowe oraz korzenno-balsamiczne; mirra, kadzidłowiec, drzewo sandałowe

Idealne perfumy Olejek w stężeniu 3% jest idealny do stosowania jako delikatny i zmysłowy perfum. Niewielką ilością skrop ciało.

CIEKAWOSTKA

Do wyprodukowania 1 kg olejku lotosowego potrzebne jest kilkaset godzin upraw i około 75,000 - 100,000 kwiatów lotosu.

__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-01, 14:57   #3529
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Ilona, całusy dla Oleńki! Nauka mówienia bywa zabawna

W ecospa świętują urodziny - są zniżki na niektóre produkty no i tajemniczy "upominek" - dobrze, że czekalam na informację o witaminie A i ciągle jeszcze nie złożyłam zamówienia
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-10-01, 15:02   #3530
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez schaetzchen Pokaż wiadomość
Ilona, całusy dla Oleńki! Nauka mówienia bywa zabawna

W ecospa świętują urodziny - są zniżki na niektóre produkty no i tajemniczy "upominek" - dobrze, że czekalam na informację o witaminie A i ciągle jeszcze nie złożyłam zamówienia


ten tajemniczy upominek to właśnie lotos
i jest też tamanu
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-01, 15:04   #3531
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Lotos!!! Aaaaa!!! Zaraz skladam zamówienie
A maggi, oops, tamanu mam z BU - dziś będzie nocować na paszczy Liczę na wypięknienie mojej nękanej pryszczami brody (chociaż ostatnio - odpukać - jest idealnie...)
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-01, 15:26   #3532
golabek
Wtajemniczenie
 
Avatar golabek
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 139
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Ilonka baaaardzo dziękuję za przepis Wykorzystam zaraz Przepis mycia też wypróbuję Najgorzej wychodzi mi zmywanie dolnych rzęs.Wtedy zawsze co mi wlezie do oczu
golabek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-01, 16:07   #3533
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez schaetzchen Pokaż wiadomość
Lotos!!! Aaaaa!!! Zaraz skladam zamówienie
A maggi, oops, tamanu mam z BU - dziś będzie nocować na paszczy Liczę na wypięknienie mojej nękanej pryszczami brody (chociaż ostatnio - odpukać - jest idealnie...)
no, ja akurat nie mam nic do kupienia a i lotos raczej nie dla mojej skóry, chyba że dla zapachu, choć z moimi fanaberiami pewnie by mi się nie spodobał
za to maggi uwielbiam, znaczy taman, bo przyprawa to akurat straszne świństwo

Cytat:
Napisane przez golabek Pokaż wiadomość
Ilonka baaaardzo dziękuję za przepis Wykorzystam zaraz Przepis mycia też wypróbuję Najgorzej wychodzi mi zmywanie dolnych rzęs.Wtedy zawsze co mi wlezie do oczu
nie ma za co
ja dolne jeno od święta tuszuje
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-01, 16:34   #3534
pranie
Wtajemniczenie
 
Avatar pranie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 576
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

kubkow smakowych na swiecie jak mrowkow, mnie np. kocanka zapachem kompletnie odrzuca - musze doprawiac vegeta, pardon, tamanu
Ma ktos jakies ciekawe zastosowania dla oleju kokosowego? w polaczeniach z czyms, bo sam jakis taki za tlusty, i na rece, i na wlosy (trudno mi go zmyc)...
pranie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-01, 16:43   #3535
pranie
Wtajemniczenie
 
Avatar pranie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 576
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość

Golabek, tyle razy go już podawałam, że znam na pamięć:
17ml dowolnego hydrolatu lub wody destylowanej
2ml emulgatora rozpuszczalnego w wodzie - glyceryl cocoate, polysorbate 80
1ml d-pantenolu
szczypta alantoiny
czyli 10% emulgatorów, teoretycznie już 1% powinien działać, im wyższe stężenie tym lepiej zmywa

ja mam obecnie micel jabłkowo-cytrynowy z d-pantenolem, alantoiną i niacynamidem
Ilona, a podalabys dokladniejszy przepis na Twoj micel jablkowo-cytrynowy? Uzywam Biodermy Akne i strasznie mi smierdzi, marze o wlasnym...
pranie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-01, 20:22   #3536
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Z urodzin EcoSpa bardzo się cieszę - wykorzystam okazję i zaraz złożę zamówienie, a co
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-01, 21:58   #3537
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Też złożyłam zamówienie. Kupiłam w sumie same olejowe niezbędniki, a z nowości witaminy A i K, mydło czarne, seasilk i honeyquat. Zobaczymy czym to się je

Dostałam też odpowiedź z BU na moje pytanie dot. masła kawowego. Otóż zostało ono wycofane z powodu malego zainteresowania klientów. Jeśli znajdą się chętni, to masło znowu się pojawi w limitowanej edycji. Wyraźcie swoje zainteresowanie, please
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona

Edytowane przez schaetzchen
Czas edycji: 2008-10-02 o 09:38 Powód: dopisek
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-02, 08:49   #3538
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Ja kupiłam olejki eteryczne (cztery : oba różane, moje ukochane neroli i rumianek rzymski), olej tamanu i jojobę, czarne mydło, glinkę rhassoul i masło awokado.
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-02, 09:41   #3539
rocki
Wtajemniczenie
 
Avatar rocki
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 262
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Ja sie bardzo nastawialam na olejki rozane i jasminowe. Ale do zamowienia chcialam tez dolaczyc skwalan... Nikt nie wie, kiedy sie pojawi Napisalam do Ecospa, ale mi nie odpisali
rocki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-02, 10:00   #3540
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

A mnie odpisali w kwestii skwalanu - niestety, podobno oczekiwanie na niego może potrwać jeszcze kilka tygodni
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:05.