Zapychające składniki w kosmetykach - Strona 31 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-02-16, 19:29   #901
Hanka20
Zakorzenienie
 
Avatar Hanka20
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 8 972
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

a ja po dłuższym czasie używania kremu viviean control therapy stwierdzam, ze niestety zapycha mi pory powychodziło mi ostatnio tyle zaskórników, ze nie daje juz z nimi rady. nie wiem, na co zamienic ten kremik, naprawde!!
__________________
"Są rzeczy na tym świecie zbyt piękne, aby podziwiać je samemu. Zbyt cudowne, aby się nimi nie dzielić z innymi"

Nasz Filipek jest z nami od 19.04
Hanka20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-17, 12:37   #902
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez agiii Pokaż wiadomość
a powiedzcie mi cos o tym:

Rossmann, Rival de Loop, Milder Reinigungsschaum mit Gingko & Gurke (Pianka oczyszczająca z wyciągiem z gingko i ogórka)

Skład: Aqua, Sodium Lauroyl Glutamate, Cocamidopropyl Betaine, Caprylyl/Capryl Glucoside, Sodium Chloride, Panthenol, Cucumis Sativus, Gingko Biloba, Glycerin, Butylene Glycol, Propylene Glycol, Pantolactone, Citric Acid, Parfum, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Butylparaben, Isobutylparaben, Potassium Sorbate.

na KWC tylko jedna osoba ocenila i to baardzo wysoko. jestem ciekawa co ze składem.... ale i tak zdecydowalam sie na eriska
Powinna byc łagodna, nie ma agresywnych detergentów
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-17, 14:35   #903
agiii
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Hongkong
Wiadomości: 1 490
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

ale raczej zostane i kupie sobie erisa ale na kwc sie teraz pojawila recenzja ze żadnego glebokiego oczyszczenia nie ma(chociaz prod. pisze ze to zel gleboko oczysczajacy do wrazliwej)
agiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-03, 15:34   #904
agulinka_n
Przyczajenie
 
Avatar agulinka_n
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 5
GG do agulinka_n
Unhappy Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Witam serdecznie i z miejsca prosze o pomoc Jakis czas temy zaczelam uzywac kilku nowych kosmetykow i... mnie wysypalo buu przejrzalam sklady dokladnie i przejrzalam rowniez watki i nie jestem pewna co do jednego kremiku
pogrubilibyscie na czarno zapychacze i zielonym moze te dobre skladniki??? mam nadzieje ze kremik okaze sie "czysty" bobardzo ladnie mi buzie wygladza.. ale jakby to on byl przyczyna nieszczesc to ehhh kupa kasy w bloto

a oto skladniki kremiku: Elizabeth Arden, First Defense Lotion
contains oxybenzone/
ingredients: aqua,ethylhexyl, methoxycinnamte, cyclopentantasiloxane, ethylhexyl salicylate, isostearyl neopentaoate,glycerin, benzophenone-3, butyl methoxydibenzoylmethane, phenyl trimethicone, butylene glycol, dimethicone/vinyl dimethicone crosspolymer, hedogenated polyisobutylene, phenoxyethanol, petrolatum, peg-8, theobroma cacao(cocoa)seed butter, shea butter (butyrospermum parkii) extract, phospholipids, pentaerythrityl tetraethylhexanoate, carnosine, cucumis sativus (cucumber) juice, lycium chinense fruit extract, panax ginseng, salvia officinalis (sage) leaf extract, vanilla tahitensis fruit extract, sodium hyaluronate, lactic acid, tocopheryl acetate, arginine, glycine, lysine, hedrogenated polyisobutene, propylene glycol, sodium pca, trehalose, urea, hedrogenated lecithin, polyphosphorylcholine glycol acrylate, sucrose, polyquaternium-51, ethoxydiglycol, cetearyl alcohol, stearic acid, acrylates/c10-30 alcyl acrylate crosspolymer, carbomer, xanthan gum, triethanolamine, disodium edta, hedroxypropyl starch phosphate, dimethiconol, fragrance, benzoic acid, butylparaben, chlorphenesin, ethylparaben,methylparabe n, propylpharaben

Eh jak teraz na to patrze to chyba kiepsko to wyglada
szokda ze tak pozno zaczelam interesowac sie skladami
PLEASE PRZYPATRZCIE SIE SKLADOWI I POWIEDZCIE CZY KREMIK DO KOSZA SIE TYLKO NADAJE
__________________
" ... Aż raz gdy zasiadł do pianina,
za strun zrodziła się dziewczyna,
zrodziła się z piosenki nut,
z melodii którą muzyk wiódł .."

Edytowane przez agulinka_n
Czas edycji: 2007-03-03 o 19:43
agulinka_n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-03, 15:41   #905
Rayne
Wtajemniczenie
 
Avatar Rayne
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gdańsk/Warszawa
Wiadomości: 2 927
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez agulinka_n Pokaż wiadomość
Witam serdecznie i z miejsca prosze o pomoc Jakis czas temy zaczelam uzywac kilku nowych kosmetykow i... mnie wysypalo buu przejrzalam sklady dokladnie i przejrzalam rowniez watki i nie jestem pewna co do jednego kremiku
pogrubilibyscie na czarno zapychacze i zielonym moze te dobre skladniki??? mam nadzieje ze kremik okaze sie "czysty" bobardzo ladnie mi buzie wygladza.. ale jakby to on byl przyczyna nieszczesc to ehhh kupa kasy w bloto

a oto skladniki kremiku:
contains oxybenzone/
ingredients: aqua,ethylhexyl, methoxycinnamte, cyclopentantasiloxane, ethylhexyl salicylate, isostearyl neopentaoate,glycerin, benzophenone-3, butyl methoxydibenzoylmethane, phenyl trimethicone, butylene glycol, dimethicone/vinyl dimethicone crosspolymer, hedogenated polyisobutylene, phenoxyethanol, petrolatum, peg-8, theobroma cacao(cocoa)seed butter, shea butter (butyrospermum parkii) extract, phospholipids, pentaerythrityl tetraethylhexanoate, carnosine, cucumis sativus (cucumber) juice, lycium chinense fruit extract, panax ginseng, salvia officinalis (sage) leaf extract, vanilla tahitensis fruit extract, sodium hyaluronate, lactic acid, tocopheryl acetate, arginine, glycine, lysine, hedrogenated polyisobutene, propylene glycol, sodium pca, trehalose, urea, hedrogenated lecithin, polyphosphorylcholine glycol acrylate, sucrose, polyquaternium-51, ethoxydiglycol, cetearyl alcohol, stearic acid, acrylates/c10-30 alcyl acrylate crosspolymer, carbomer, xanthan gum, triethanolamine, disodium edta, hedroxypropyl starch phosphate, dimethiconol, fragrance, benzoic acid, butylparaben, chlorphenesin, ethylparaben,methylparabe n, propylpharaben

Eh jak teraz na to patrze to chyba kiepsko to wyglada
szokda ze tak pozno zaczelam interesowac sie skladami
PLEASE PRZYPATRZCIE SIE SKLADOWI I POWIEDZCIE CZY KREMIK DO KOSZA SIE TYLKO NADAJE
Wyedytuj swój post i dodaj dokładną nazwę i producenta kremu.
__________________
Signature deleted.
Rayne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-05, 16:38   #906
agulinka_n
Przyczajenie
 
Avatar agulinka_n
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 5
GG do agulinka_n
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

ponawiam pytanko w sprawie elizabeth arden
__________________
" ... Aż raz gdy zasiadł do pianina,
za strun zrodziła się dziewczyna,
zrodziła się z piosenki nut,
z melodii którą muzyk wiódł .."
agulinka_n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-05, 21:03   #907
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Łohohoho, jaki długi skład!

Cytat:
Napisane przez agulinka_n Pokaż wiadomość
a oto skladniki kremiku: Elizabeth Arden, First Defense Lotion
contains oxybenzone/

ingredients: aqua,ethylhexyl, methoxycinnamte, cyclopentantasiloxane, ethylhexyl salicylate, isostearyl neopentaoate,glycerin, benzophenone-3,butyl methoxydibenzoylmethane, phenyl trimethicone, butylene glycol, dimethicone/vinyl dimethicone crosspolymer, hedogenated polyisobutylene, phenoxyethanol, petrolatum,theobroma cacao(cocoa)seed butter, shea butter (butyrospermum parkii) extract, phospholipids, peg-8, pentaerythrityl tetraethylhexanoate, carnosine, cucumis sativus (cucumber) juice, lycium chinense fruit extract, panax ginseng, salvia officinalis (sage) leaf extract, vanilla tahitensis fruit extract, sodium hyaluronate, lactic acid, tocopheryl acetate, arginine, glycine, lysine, hedrogenated polyisobutene, propylene glycol, sodium pca, trehalose, urea, hedrogenated lecithin, polyphosphorylcholine glycol acrylate, sucrose, polyquaternium-51, ethoxydiglycol, cetearyl alcohol, stearic acid, acrylates/c10-30 alcyl acrylate crosspolymer, carbomer, xanthan gum, triethanolamine, disodium edta, hedroxypropyl starch phosphate, dimethiconol, fragrance, benzoic acid, butylparaben, chlorphenesin, ethylparaben,methylparabe n, propylpharaben
Krem jest bardzo bardzo tresciwy - odpowiedni do cer suchych a nawet odwodonych. jest to po pierwsze krem z filtrami [na pomaranczowo], a juz te same moga zapychac. W dodatku porubilam i podkreslilam skladniki ktore sa najpopularniejszymi zapychaczami, te "mniej" zapychajace ,w tym silikony - na czarno.
NA zielono - ciekawe skladniki roslinne, aminokwasy, witaminy.

Nie wyrzucaj kremu do kosza, bo to calkiem dobry kosmetyk - oddaj go osobie o bardzo suchej cerze - powinna byc zadowolona.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-03-06, 14:26   #908
agiii
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Hongkong
Wiadomości: 1 490
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

L_V tak dobrze znasz się na tym...proszę cię wytłumacz mi cos... podobno gdy ktoś ma cere trądzikową(tak jak ja ostatnio) to nie powinien używac peelingów z tymi ścierającymi drobinkami ponieważ wtedy roznosi się bakterie z tych pryszczy na całą twarz. Więc jak to jest, że St. Ives, Peeling morelowy antybakteryjny - do cery trądzikowej (biała tuba), który zawiera podobno te najostrzejsze ździeracze jest taki wspaniały, wszyscy go zachwalają na KWC, ma super noty.... ja slyszalam ze osoby z pryszczami powinny raczej te enzymatyczne używac.... jak to z tym jest??


PS- kupiłam sobie wreszcie ten żelik eriska do cery wrażliwej i {jak narazie} jest super) dziękuje, że mi pomogłas w wyborze, bo sama pewnie kupilabym l'oreal pure zone(i zniszczyla sobie jescze bardziej moja twarzyczke)
agiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-07, 08:03   #909
agulinka_n
Przyczajenie
 
Avatar agulinka_n
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 5
GG do agulinka_n
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Dzięki wielgachne!!!! jesli chodzi o oddaie kremiku to od najblizszej znajmej dzieli mnie jakies 2000 km wiec pozostaje mi uzywac kremiku tylko na zmarszki - a jest w tym rewelacyjny pozdrawiam i jeszcze raz dzieki!!
__________________
" ... Aż raz gdy zasiadł do pianina,
za strun zrodziła się dziewczyna,
zrodziła się z piosenki nut,
z melodii którą muzyk wiódł .."
agulinka_n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-07, 08:23   #910
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez agiii Pokaż wiadomość
L_V tak dobrze znasz się na tym...proszę cię wytłumacz mi cos... podobno gdy ktoś ma cere trądzikową(tak jak ja ostatnio) to nie powinien używac peelingów z tymi ścierającymi drobinkami ponieważ wtedy roznosi się bakterie z tych pryszczy na całą twarz. Więc jak to jest, że St. Ives, Peeling morelowy antybakteryjny - do cery trądzikowej (biała tuba), który zawiera podobno te najostrzejsze ździeracze jest taki wspaniały, wszyscy go zachwalają na KWC, ma super noty.... ja slyszalam ze osoby z pryszczami powinny raczej te enzymatyczne używac.... jak to z tym jest??


PS- kupiłam sobie wreszcie ten żelik eriska do cery wrażliwej i {jak narazie} jest super) dziękuje, że mi pomogłas w wyborze, bo sama pewnie kupilabym l'oreal pure zone(i zniszczyla sobie jescze bardziej moja twarzyczke)
Cieszę się, że mogłam pomóc.

Ja tez jestem zdania, że lepszy jest peeling enzymatyczny. Jeśłi ktoś ma krostki ropne, to rozdrapanie takiej krostki peelingiem moze grozic właśnie zaostrzeniem stanów zapalnych albo zakażeniem innych części twarzy. Przy trądziku grudkowym możena ewentualnie spróbować, ale bałabym sie podraznienia skóry.
Jestem za peelingami enzymatycznymi, ewentualnie bardzo delikatnymi peelingami mechanicznymi, drobnoziarnistymi [mają takie: AA, Avene, Dermika].

Cytat:
Napisane przez agulinka_n Pokaż wiadomość
Dzięki wielgachne!!!! jesli chodzi o oddaie kremiku to od najblizszej znajmej dzieli mnie jakies 2000 km wiec pozostaje mi uzywac kremiku tylko na zmarszki - a jest w tym rewelacyjny pozdrawiam i jeszcze raz dzieki!!
Nie ma za co - mozesz go uzywac od czasu do czasu jako maskę - nałóż grubszą wartswę i odczekaj 10-15 min - nadmiar zetrzyj chusteczką. A na codzien chyba będziesz musiała wybrać sobie coś lżejszego.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-07, 21:10   #911
Hanka20
Zakorzenienie
 
Avatar Hanka20
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 8 972
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

prosze o przeanalizowanie kolejnego cuda
jest to żel balansujący na noc z serii Optimals firma Oriflame:
skład:
aqua, butylene glycol, glycerin, ethylhexyl stearate, myristate gydrogenated polyisobutene, aluminium starch octenylsuccinate, cyclopentasiloxane, sodium polyacrylate, cetyl alcohol, propylene glycol, glyceryl stearate, peg- 100 stearate, sorbitol, salix alba, parfum, methylparaben, imidazolidinyl urea, saccharide isomerate, propylparaben, sodium c8 - 16, isoalkylsuccinyl, lactoglobulin sulfonate, sreatine, betula alba, citric acid, edta, Cl 19140, Cl 42090
__________________
"Są rzeczy na tym świecie zbyt piękne, aby podziwiać je samemu. Zbyt cudowne, aby się nimi nie dzielić z innymi"

Nasz Filipek jest z nami od 19.04
Hanka20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-03-10, 08:30   #912
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez Hanka20 Pokaż wiadomość
prosze o przeanalizowanie kolejnego cuda
jest to żel balansujący na noc z serii Optimals firma Oriflame:
skład:
aqua, butylene glycol, glycerin, ethylhexyl stearate, myristate gydrogenated polyisobutene, aluminium starch octenylsuccinate, cyclopentasiloxane, sodium polyacrylate, cetyl alcohol, propylene glycol, glyceryl stearate, peg- 100 stearate, sorbitol, salix alba, parfum, methylparaben, imidazolidinyl urea, saccharide isomerate, propylparaben, sodium c8 - 16, isoalkylsuccinyl, lactoglobulin sulfonate, sreatine, betula alba, citric acid, edta, Cl 19140, Cl 42090
Ale co tu ma byc składnikiem aktywnym..tzn...co niby ma regulować funkcje skóry wg producenta? Bo ja tu nic nie mogę odkryc w tym składzie. To, oprocz kilku emolientow, same stabilizatory, regulatory ph, konserwanty, silikony, polimery i inne "wypełniacze".
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-10, 11:58   #913
lola23
Wtajemniczenie
 
Avatar lola23
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 2 522
Witam
Bardzo proszę o pomoc w przeanalizowaniu składu tego podkładu.
Mam cerę wrażliwą na zpychacze więc chciałabym wiedzieć czy bedzie on dla niej bezpieczny .

Z góry bardzo dziekuję

Sisley Phyto Teint Eclat
Skład: water (aqua ), cyclomethicone, propylene glycol, silica, dimethicone, dimethicone copolyol, polyethylene, polysorbate 20, sodium cocoyl glutamate, disodium cocoyl glutamate, sodium chloride, beeswax ( cera alba ), phenoxyethanol, acrylates copolymer, malva sylvestris ( mallow ) extract, tilia cordata flower extract, sodium dehydroacetate, gardenia florida extract, methylparaben, fragrance ( parfum ) sorbitan sesquioleate , ethylparaben, propylparaben, may contain ( +/- titanium dioxide CI 77891, Iron oxides CI 77891, Iron Oxides CI 77491, CI 77492, CI 77499
__________________

targowisko:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=211273

Edytowane przez L_V
Czas edycji: 2007-03-10 o 18:56
lola23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-10, 12:18   #914
agiii
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Hongkong
Wiadomości: 1 490
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

lola23 napisz nazwę i producenta tego kosmetyku! takie sa zasady!
agiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-10, 13:03   #915
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Ale co tu ma byc składnikiem aktywnym..tzn...co niby ma regulować funkcje skóry wg producenta? Bo ja tu nic nie mogę odkryc w tym składzie. To, oprocz kilku emolientow, same stabilizatory, regulatory ph, konserwanty, silikony, polimery i inne "wypełniacze".
kora wierzby - źródło kwasu salicylowego.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-10, 18:15   #916
Hanka20
Zakorzenienie
 
Avatar Hanka20
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 8 972
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

czyli ze żelik jest do bani?
__________________
"Są rzeczy na tym świecie zbyt piękne, aby podziwiać je samemu. Zbyt cudowne, aby się nimi nie dzielić z innymi"

Nasz Filipek jest z nami od 19.04
Hanka20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-10, 18:58   #917
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez justa79 Pokaż wiadomość
kora wierzby - źródło kwasu salicylowego.
No z tymże na szarym koncu składu - betula alba.

Cytat:
Napisane przez Hanka20 Pokaż wiadomość
czyli ze żelik jest do bani?
Myslę ze tak, skladnik aktywny na koncy skladu, jest go tu tylke co kot napłakał.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-10, 19:00   #918
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez lola23 Pokaż wiadomość
Witam
Bardzo proszę o pomoc w przeanalizowaniu składu tego podkładu.
Mam cerę wrażliwą na zpychacze więc chciałabym wiedzieć czy bedzie on dla niej bezpieczny .

Z góry bardzo dziekuję

Sisley Phyto Teint Eclat
Skład: water (aqua ), cyclomethicone, propylene glycol, silica, dimethicone, dimethicone copolyol, polyethylene, polysorbate 20, sodium cocoyl glutamate, disodium cocoyl glutamate, sodium chloride, beeswax ( cera alba ), phenoxyethanol, acrylates copolymer, malva sylvestris ( mallow ) extract, tilia cordata flower extract, sodium dehydroacetate, gardenia florida extract, methylparaben, fragrance ( parfum ) sorbitan sesquioleate , ethylparaben, propylparaben, may contain ( +/- titanium dioxide CI 77891, Iron oxides CI 77891, Iron Oxides CI 77491, CI 77492, CI 77499
Wygląda całkiem OK, nie powinien zapychać - tego należy oczekiwać od kosmetyków za taką cenę
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-10, 21:03   #919
agiii
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Hongkong
Wiadomości: 1 490
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Mogę prosic o analize tego pudru? Bedac w galerii miła pani z Bourjois pomagala mi w wyborze pudru. ale jescze nie kupiłam. spodobał mi się ten poniżej bo mi tłumaczyła ze ma jakiś składnik który jakoś zamyka pory czy cos w tym stylu i nie zatyka. Jestem ciekawa czy to prawda. Co powiesz o nim? Chciałabym sobie go kupic i zatuszowac moje niektore pryszcze.


Bourjois, Pastel Teint, Poudre Fine Presse

Skład: Talc, Nylon-12, Magnesium Carbonate, Hydrogenated Coco-Glycerides, Isopropyl Lanolate, Fragrance, Methylparaben, Tocopherol. May Contain: Mica, Zinc Oxide, Ultramarines, Iron Oxides, Titanium Dioxide, Chromium Hydroxide Green, FD&C Yellow #5 Aluminum Lake, D&C Red #6 Barium Lake, FD&C Yellow #6 Aluminum Lake


agiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-03-10, 22:01   #920
michasiapio
Rozeznanie
 
Avatar michasiapio
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 615
GG do michasiapio
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

zainteresowały mnie nowe kremy oriflame z serii natural skincare. Jak wypadaja pod wzgledem zapychaczy? No i takie ogólne wnioski chciałabym poznać. Z góry dziekuję

skoncentrowany krem nawilżający na dzień
aqua, ethylhexyl methoxycinnamate, glycerin, cyclopentasiloxane, octocrylene, sorbitol, butylene glycol, isodecyl neopentanoate, methyl methacrylate crosspolymer, diisopropyl sebacate, lauryl lactate, stearyl alcohol, glyceryl stearate, peg-100 stearate, ammonium acryloyldimethyltaurate/ vp copolymer , butyl methoxydibenzoylmethane, propylene glycol, paraffinum liquidum, dimyristyl tartrate, methylparaben, imidazolidinyl urea, c12-15 pareth-7, parfum, cetearyl alcohol, oenothera biennis, disodium edta, c30-45 alkyl methicone, propylparaben, alumina, silica, betula alba, citric acid, sodium polyacrylate, ppg-25-laureth-25, sodium methylparaben, bht, ci 77891
.
rewitalizujący krem na noc
aqua, ethylhexyl stearate, petrolatum, glycerin, cetearyl alcohol, cetyl acetate, cetyl alcohol, butyrospermum parkii, peg-20 stearate, phenoxyethanol, stearyl acetate, carbomer, imidazolidinyl urea, parfum, oleyl acetate, oenothera biennis, retinyl palmitate , methylparaben, sodium hydroxide, acetylated lanolin alcohol, sodium chloride, wheat amino acids, ethylparaben, butylparaben,
isobutylparaben, propylparaben, tocopherol, potassium sorbate.
michasiapio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-11, 12:12   #921
lola23
Wtajemniczenie
 
Avatar lola23
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 2 522
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Wygląda całkiem OK, nie powinien zapychać - tego należy oczekiwać od kosmetyków za taką cenę
Dziękuję L_V
Postanowilam się przekonać na własnej skórze . Zdobyłam próbkę i wczoraj nałożyłam na twarz . Dziś rano cała jest usiana krostkami . Cena nie zawsze gwarantuje doskonałą jakość .
__________________

targowisko:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=211273
lola23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-11, 17:13   #922
SiSleyS
Zakorzenienie
 
Avatar SiSleyS
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 453
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Przejrzałam cały wątek od deski do deski i padam ze zmęczenia- dosłownie!
Zrobiłam dla siebie listę wszytskich składników które tu wymieniłyście- czyli tych które najlepiej omijać, bo mogą zapychać lub źle działać na skórę twarzy.

Wkleję ją, bo moze komuś się przyda.
Jednak nie wykluczam, że moga być jakieś błędy (a raczej na 100% kilka się znajdzie) więc proszę pisać a poprawię.

Magnesium Miristate, Myristyl Myristate, Zinc Myristate (zapychacz- unikać)
Izopropyl, Isopropyl Myristate (najlepiej unikać)
Caprylic/ Capric triglyceride (często zapychają- unikać; ale C. Glycerides o.k.)
Sodium Lauryl Sulfate, Sodium Laureth Sulfate, Ammonium Laureth Sulfate, Ammonium Lauryl Sulfate (mogą wysuszać skórę)
Mica, Talc (nie mogą być stosowane z filtrami)
Sodium Coceth Sulfate
Paraffinum Liquidum (Mineral Oil, zapychacz)
Isopropyl Palmitate (powoduje wypryski, trądzik kosmetyczny, zaskórniki)
Glycerin (może zapychać)
Polyacrylamid (podejrzewany o rakotwórcze działanie- unikać)
Propylene Glycol, Tocopheryl Acetate- wit.E, Steareth2, steareth-21 (mogą powodować wypryski)
Etanol, Alcohol Denat. (jako alkohol wysusza)
Cetyl Alkohol (zapycha)
Cetearyl Alcohol, Behenyl Alcohol, Myristyl Alcohol (zapychacze)
Triehalonamine (tłuszcz- może zapychać)
Butylene Glycol, Glycol Stearate (działa zaskórnikotwórczo w połączeniu ze składnikami kosmetyków kolorowych)
Dimethicone, Simethicone, Cyclopentasiloxane, Dimethicone Crosspolymer, Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Polymethylsi lsesquioxane, Phenyl Trimethicone, Vinyl Dimethicone/Methicone Silsesquioxane Crosspolymer, Ethylhexyl Methoxycinnamate (silikony- mogą zapychać, podrażniać cery wrażliwe i naczynkowe)
Titanium Dioxide (zapychacz)
Petrolatum (zapychacz)
Cetyl Alcohol (może zapychać, nie jest on alkoholem ale emulgatorem)
Isopropyl Palmitate (zapychacz)
Decyl Oleate (może zapychać)
Hydrogenated Castor Oil (może zapychać)
Beeswax (Cera Alba), Polyglyceryl-3 Beeswax (może zapychać)
Trimethylsiloxysilicate (zapychacz)
Dimethicone Copolyol (zapychacz)
Butyrospermum Parkii (Shea Butter, zapychacz)
BHA (syntetyczny przeciwutleniacz, lepiej unikać- źle działa na skórę)
Hydrogenated Palm Kernel Oil (zapychacz)
Butyrospermum Parkii (zapychacz)
Luffa Cylindrica (seed) Oil (zapychacz)
Polymethyl Methacrylate (zapychacz)
Phenyl Trimethicone (może zapchać)
Cyclohexasiloxane (może zapchać)
Tea-Stearate (można go używać w produktach, które mają krótki kontakt ze skórą, które się zmywa, w innych produktach nie powinien przekraczać 15%)
Sesame (sesamum indicum) Oil (może zapychać)
Biosaccharide Gum-1 (wg raportu EWG [Enviromental Working Group] jest on zakazany do użycia w produktach do pielęgnacji niemowląt w USA ze względu na fakt, iż ułatwia on rozwój bakterii)
Euceryna (zapychacz)
Isododecane (zapycha)
Polyglyceryl-4 Isostearate (zapycha)
Hexyl Laureate (zapychacz)
Arachidyl Behenate (zapychacz)
Synthetic Wax (zapychacz)
C12-20 acid peg-8 ester, Glicerin peg - 6 (zapychacz)
Potassium Cetyl Phosphate (zapychacz)
Panthenol (zapychacz)
Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate (zapychacz)

Ciao!

p.s. Ja już dostałam oczopląsu....
SiSleyS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-12, 07:18   #923
naila
Zakorzenienie
 
Avatar naila
 
Zarejestrowany: 2002-06
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 7 712
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Dobra robota SiSleyS!
I rzeczywiście oczopląsu można dostać
__________________

Moje Impresje jestem również Zakosmetykowana
naila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-12, 08:27   #924
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Bosko... Na 15 składników Active C wypisanych na KWC, aż 7 znalazłam tu wymienionych jako zapychacze. A tylko pobieżnie przeleciałam wątek...
Kupiłam znaczy 30ml zapychacza za 80PLN? Interes życia.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-12, 08:39   #925
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez kropka75 Pokaż wiadomość
Bosko... Na 15 składników Active C wypisanych na KWC, aż 7 znalazłam tu wymienionych jako zapychacze. A tylko pobieżnie przeleciałam wątek...
Kupiłam znaczy 30ml zapychacza za 80PLN? Interes życia.
Kropka, nie znaczy, ze active C Cie zapcha. Kiedy zakreslam "Zapychacze" w składzie, robie to troche na wyrost. Zaznaczam wszystkie skłądniki , ktore ewentualnie moga kogos zapchac. Ale nie sądzę, aby ktokolwiek byłby wrazliwy na wszystkie emolienty, jak leci - wtedy chyba nie mógłby uzyc absolutnie zadnego kremu/mleczka/maseczki itp.
Mam teraz Active C do norm/miesz i c nie zapycha
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-12, 08:44   #926
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez agiii Pokaż wiadomość
Mogę prosic o analize tego pudru? Bedac w galerii miła pani z Bourjois pomagala mi w wyborze pudru. ale jescze nie kupiłam. spodobał mi się ten poniżej bo mi tłumaczyła ze ma jakiś składnik który jakoś zamyka pory czy cos w tym stylu i nie zatyka. Jestem ciekawa czy to prawda. Co powiesz o nim? Chciałabym sobie go kupic i zatuszowac moje niektore pryszcze.


Bourjois, Pastel Teint, Poudre Fine Presse

Skład: Talc, Nylon-12, Magnesium Carbonate, Hydrogenated Coco-Glycerides, Isopropyl Lanolate, Fragrance, Methylparaben, Tocopherol. May Contain: Mica, Zinc Oxide, Ultramarines, Iron Oxides, Titanium Dioxide, Chromium Hydroxide Green, FD&C Yellow #5 Aluminum Lake, D&C Red #6 Barium Lake, FD&C Yellow #6 Aluminum Lake


Nie wiem co tu może domykac pory - nie ma skłądników ściągających. Ma za to talki nylon, ktore powinny łądnie matowić cerę.

Cytat:
Napisane przez michasiapio Pokaż wiadomość
zainteresowały mnie nowe kremy oriflame z serii natural skincare. Jak wypadaja pod wzgledem zapychaczy? No i takie ogólne wnioski chciałabym poznać. Z góry dziekuję

skoncentrowany krem nawilżający na dzień
aqua, ethylhexyl methoxycinnamate, glycerin, cyclopentasiloxane, octocrylene, sorbitol, butylene glycol, isodecyl neopentanoate, methyl methacrylate crosspolymer, diisopropyl sebacate, lauryl lactate, stearyl alcohol, glyceryl stearate, peg-100 stearate, ammonium acryloyldimethyltaurate/ vp copolymer , butyl methoxydibenzoylmethane, propylene glycol, paraffinum liquidum, dimyristyl tartrate, methylparaben, imidazolidinyl urea, c12-15 pareth-7, parfum, cetearyl alcohol, oenothera biennis, disodium edta, c30-45 alkyl methicone, propylparaben, alumina, silica, betula alba, citric acid, sodium polyacrylate, ppg-25-laureth-25, sodium methylparaben, bht, ci 77891
.
rewitalizujący krem na noc
aqua, ethylhexyl stearate, petrolatum, glycerin, cetearyl alcohol, cetyl acetate, cetyl alcohol, butyrospermum parkii, peg-20 stearate, phenoxyethanol, stearyl acetate, carbomer, imidazolidinyl urea, parfum, oleyl acetate, oenothera biennis, retinyl palmitate , methylparaben, sodium hydroxide, acetylated lanolin alcohol, sodium chloride, wheat amino acids, ethylparaben, butylparaben,
isobutylparaben, propylparaben, tocopherol, potassium sorbate.
Cytat:
Napisane przez lola23 Pokaż wiadomość
Dziękuję L_V
Postanowilam się przekonać na własnej skórze . Zdobyłam próbkę i wczoraj nałożyłam na twarz . Dziś rano cała jest usiana krostkami . Cena nie zawsze gwarantuje doskonałą jakość .
A jestes pewna, ze to zapychanie, a nie reakcja uczuleniowa?
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-12, 08:48   #927
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Kropka, nie znaczy, ze active C Cie zapcha. Kiedy zakreslam "Zapychacze" w składzie, robie to troche na wyrost. Zaznaczam wszystkie skłądniki , ktore ewentualnie moga kogos zapchac. Ale nie sądzę, aby ktokolwiek byłby wrazliwy na wszystkie emolienty, jak leci - wtedy chyba nie mógłby uzyc absolutnie zadnego kremu/mleczka/maseczki itp.
Mam teraz Active C do norm/miesz i c nie zapycha
Zgadza się, tyle że ja nie szukałam tych informacji bez powodu - Active C używam do dwóch tygodni i od tygodnia widzę namnażanie czarnych kropeczek na twarzy. Najpierw mnie szokło, bo nigdy czegoś takiego nie miałam, teraz szukam od czego...
Czy takie małe czarne (brązowe w zasadzie) cosie to są zaskórniki właśnie?
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-12, 08:50   #928
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez kropka75 Pokaż wiadomość
Zgadza się, tyle że ja nie szukałam tych informacji bez powodu - Active C używam do dwóch tygodni i od tygodnia widzę namnażanie czarnych kropeczek na twarzy. Najpierw mnie szokło, bo nigdy czegoś takiego nie miałam, teraz szukam od czego...
Czy takie małe czarne (brązowe w zasadzie) cosie to są zaskórniki właśnie?
Tak, to zaskórniki - no to pewnie Cie zapycha
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-12, 13:45   #929
SiSleyS
Zakorzenienie
 
Avatar SiSleyS
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 453
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez naila Pokaż wiadomość
Dobra robota SiSleyS!
I rzeczywiście oczopląsu można dostać
Tak, wczoraj już nawet nie miałam siły sprawdzić moich kosmetyków....
Cytat:
Napisane przez kropka75 Pokaż wiadomość
Bosko... Na 15 składników Active C wypisanych na KWC, aż 7 znalazłam tu wymienionych jako zapychacze. A tylko pobieżnie przeleciałam wątek...
Kupiłam znaczy 30ml zapychacza za 80PLN? Interes życia.
Nie denerwuj się- ja sprawdziłam właśnie moje kremy, po których moja skóra wreszcie przestała się mocno świecić i okazało się, że mają te zapychacze. Ale nie zrezygnuję z nich, bo jak wiele dziewczyn tu pisało:
WYMIENIONE SKŁADNIKI MOGĄ ZAPYCHAĆ ALE NIE MUSZĄ.
To zalezy od Twojej skóry, na Ciebie mogą działać zbawiennie a ktoś inny może mieć po tym wysyp.
SiSleyS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-12, 14:36   #930
Limonatka
Zakorzenienie
 
Avatar Limonatka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gliwice/Wrocław
Wiadomości: 3 557
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez SiSleyS Pokaż wiadomość
Nie denerwuj się- ja sprawdziłam właśnie moje kremy, po których moja skóra wreszcie przestała się mocno świecić i okazało się, że mają te zapychacze. Ale nie zrezygnuję z nich, bo jak wiele dziewczyn tu pisało:
O, a można wiedzieć, jakie to kremy? Szukam takich, które uspokoilyby moje świecenie się, które ostatnio jakoś się wzmocniło
__________________

Limonatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-05 09:08:13


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:57.