Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp. - Strona 42 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Lubisz kosmetyki mineralne? Chcesz pogłębić swoją wiedzę? Wiemy wszystko o kosmetykach mineralnych. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-12-02, 14:47   #1231
EbonyLuna
Zakorzenienie
 
Avatar EbonyLuna
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 064
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Cytat:
Napisane przez asmenaa Pokaż wiadomość
a co kladziesz jako primer??

u mnie jest coraz gorzej, mineraly nie chca sie trzymac
Hmm, postaram się opisać mniej więcej procentowo, choć nie dam rady niestety tak idealnie odtworzyć przepisu, ale będzie to coś takiego:
ok 55%, może troszkę więcej puder bambusowy BU
20% puder ryżowy kryolan (nie miałam niestety innego, a ten zawiera talk... )
10% jedwab w proszku z mazideł (co prawda na stronie podają mniejsze sugerowane stężenie, ale mi to jakiejś krzywdy nie robi, a z mniejszą ilością primer był strasznie suchy i pylisty, teraz jest lepiej )
10% biała glinka, przy czym użyłam tej do maseczek, nie kosmetycznej, bo tylko taką posiadam
Resztę wypełniłam ekstraktem z cytryny i truskawki z mazideł. Nie jest to jednak niezbędne, raczej taki dodatek ekstra , coby spełnić swoje chciejstwo. Nie mam też pojęcia, czy tak naprawdę można to dodać, ale na mojej skórze funkcjonuje
Wszystko utarłam w moździerzu i przesiałam przez małe sitko, aby przywrócić gładką, sypką formułę.
Może komuś przepis się przyda.
Wczoraj dokupiłam na bu puder perłowy, zmieszam z odsypką tego, co już zrobiłam i zobaczę, czy wciąż będzie działać. Mam nadzieję, że tak
__________________
kosmetyki
odpisuj,proszę,u mnie (:
EbonyLuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-02, 16:42   #1232
asmenaa
Zakorzenienie
 
Avatar asmenaa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Wizażankowo
Wiadomości: 35 290
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Ja kupilam puder bambusowy i...
Hmmm jakby to opisac
jest bardziej ziarnisty niz dry flo, ktorej uzywalam wczesniej. Dry flo jest jak puder a moj puder bambusowy jest w wiekszych czasteczkach, czy to normalne?
mozna cos z tym zrobic?
jak nabiore go pedzlem to widac male kropeczki
__________________
Śnij, piesku śnij…
w snach jest zawsze pięknie
Ciepły dom, miejsca dość
na twe wierne serce
Przyjdzie czas spotkać się
potarmosić uszy
lub razem na spacer znowu gdzieś wyruszyć
Lecz dziś sobie śnij



Małymi kroczkami do celu!
asmenaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-02, 18:35   #1233
EbonyLuna
Zakorzenienie
 
Avatar EbonyLuna
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 064
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Szczerze mówiąc, mój też do najdrobniejszych nie należy; widocznie taka musi być jego natura Może trzeba przemielić przez młynek? Ale ja osobiście nie mam i wyczytałam, że pył może zniszczyć urządzenie (?) Ale jak to wszystko zmieszałam w moździerzu, to wydaje mi się, że jest lepiej. Szczególnie w przypadku glinki, bo ta zbija się w grudki bardzo. I o ile w przypadku maseczki to nie problem, bo wystarczy dobrze rozmieszać, to tak jako bezpośredni produkt do twarzy nie byłaby zbyt fajna, eh... Ale ucierałam, ucierałam i nie mam co narzekać na 'konsystencję'.
__________________
kosmetyki
odpisuj,proszę,u mnie (:
EbonyLuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-02, 18:52   #1234
asmenaa
Zakorzenienie
 
Avatar asmenaa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Wizażankowo
Wiadomości: 35 290
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Cytat:
Napisane przez EbonyLuna Pokaż wiadomość
Szczerze mówiąc, mój też do najdrobniejszych nie należy; widocznie taka musi być jego natura Może trzeba przemielić przez młynek? Ale ja osobiście nie mam i wyczytałam, że pył może zniszczyć urządzenie (?) Ale jak to wszystko zmieszałam w moździerzu, to wydaje mi się, że jest lepiej. Szczególnie w przypadku glinki, bo ta zbija się w grudki bardzo. I o ile w przypadku maseczki to nie problem, bo wystarczy dobrze rozmieszać, to tak jako bezpośredni produkt do twarzy nie byłaby zbyt fajna, eh... Ale ucierałam, ucierałam i nie mam co narzekać na 'konsystencję'.
Kurcze, w takiej konsystencji jak teraz ten puder bambusowy mi nie odpowiada. Jest bardzo ziarnisty, ciezko sie go nabiera na pedzel. Jak potre nim miedzy palcami to az czuc takie hmmm kuleczki.

Mam jeszcze pytanie odnosnie dry flo, czy mozna jej uzywac gdy stracila juz waznosc? po prostu bylo jej duzo i nie zdazylam zuzyc.
__________________
Śnij, piesku śnij…
w snach jest zawsze pięknie
Ciepły dom, miejsca dość
na twe wierne serce
Przyjdzie czas spotkać się
potarmosić uszy
lub razem na spacer znowu gdzieś wyruszyć
Lecz dziś sobie śnij



Małymi kroczkami do celu!
asmenaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-03, 22:39   #1235
asmenaa
Zakorzenienie
 
Avatar asmenaa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Wizażankowo
Wiadomości: 35 290
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Cytat:
Napisane przez Marrtynka18 Pokaż wiadomość
mi też już nie odpowiada puder bambusowy
Moj nie odpowiada mi przez jego ziarnistosc ale mam tez wrazenie, ze moja skora przyzwyczaila sie do fry flo i nie dziala na mnie tak jak wczesniej dlatego chcialam zamienic na puder bambusowy
__________________
Śnij, piesku śnij…
w snach jest zawsze pięknie
Ciepły dom, miejsca dość
na twe wierne serce
Przyjdzie czas spotkać się
potarmosić uszy
lub razem na spacer znowu gdzieś wyruszyć
Lecz dziś sobie śnij



Małymi kroczkami do celu!
asmenaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-04, 09:03   #1236
EbonyLuna
Zakorzenienie
 
Avatar EbonyLuna
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 064
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Hmm, tam się zastanawiałam i po przemyśleniu sprawy, mimo, iż serum Agafii bardzo dobrze się sprawdza, obawia się, iż nie będzie wystarczające na zimę. Stąd moja prośba i pytanie:
czy ktoś mógłby mi polecić jakiś krem, który sprawdzi się w zimie i będzie współpracował z minerałami? Od razu dodam, że skórę mam mieszaną, nie raz bywa przesuszona, ale tendencja do błyszczenia i zaskórników ogromna...
A może cetaphil? Choć może będzie zbyt leki?
__________________
kosmetyki
odpisuj,proszę,u mnie (:
EbonyLuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-06, 10:13   #1237
Susanna
Zakorzenienie
 
Avatar Susanna
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ♥ Śląsk ♥
Wiadomości: 13 459
Send a message via Skype™ to Susanna
Dot.: Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :)

Cytat:
Napisane przez EbonyLuna Pokaż wiadomość
Mam próbkę nf i na tak małą ilość mogę powiedzieć, że cdl jest zdecydowanie bardziej kremowy (uwielbiam tę jego formułę *-*) a po nf na pewno nie zauważyłam zapchania porów, ale też primer był inny, więc nie wiem na razie, która rzecz to spowodowała I cdl krył mocniej, ale nf także dał bardzo fajny efekt
Co do serum... Mam generalnie skórę mieszaną, ale tak okropnie kapryśną, że momentami do szału mnie doprowadza. Święcę się niemiłosiernie, przy czym od jakiegoś roku cera uparcie brnie w stronę przesuszenia. Fakt, kwasy też robiły swoje, jednak suche skórki potrafią pokazać się po naprawdę intensywnym złuszczaniu i nawilżeniu. Po serum nie widzę ich jednak w ogóle, wchłania się niemal do matu, fajnie współpracuje z minerałami I ten zapach... Myślę, że watro wypróbować, choćby dla tych ekstraktów ze składu. Powiem szczerze, że zakupiłam po tym, jak podkradłam mamie wersję 50+, hehe, i tak mi się efekt spodobał, że zapragnęłam swojego. Jedynym minusem może być dla niektórych opakowanie. Sama forma (pipetka) bardzo mi odpowiada, ale to taki mój pipetkowy fetysz :p Jednak otwór jest dość mały i może się brudzić od serum ( a ono samo marnować przez to :p) Wiem, że niektórym takie małe niedogodności mimo wszystko mogą przeszkadzać.
Przez ciebie skusiłam się na to serum Może dziś dotrze paczka Walcze z moją mieszaną ale suchą cerą, jużnie wiem czego mam używać żeby jakoś wyglądać :/
marzy mi się taka cera żeby nie używać już korektorów tylko same minerałki.
__________________

M&M

Staś


Susanna szyje - mój krawiecki blog
Susanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-12-06, 21:28   #1238
2011801131227
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 723
GG do 2011801131227 Send a message via Skype™ to 2011801131227
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

puder perłowy i mikrosfery silikonowe 50/50...szok co robią na mojej twarzy... nawet podkłąd annabelle, ktory u mnie nie wytrzymuje nawet dwóch godzin w nienaruszonym stanie-wazy sie i wchodzi w zmarchy-

po perle z mikrosferami--PHOTOSHOP FULL HD. jestem w szoku. moze nawet jakos domęczę tą próbkę:P
2011801131227 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-06, 21:48   #1239
EbonyLuna
Zakorzenienie
 
Avatar EbonyLuna
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 064
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Cytat:
Napisane przez anitusica Pokaż wiadomość
puder perłowy i mikrosfery silikonowe 50/50...szok co robią na mojej twarzy... nawet podkłąd annabelle, ktory u mnie nie wytrzymuje nawet dwóch godzin w nienaruszonym stanie-wazy sie i wchodzi w zmarchy-

po perle z mikrosferami--PHOTOSHOP FULL HD. jestem w szoku. moze nawet jakos domęczę tą próbkę:P
Anitusica, a jaki masz typ cery? Czy mikrosfery Cię nie zapychają?


Tak swoją droga, po kilku dniach testu mojej bazy nadal podtrzymuję zachwyt Mat totalny bez użycia pudru, nakładałam pod różne podkłady
__________________
kosmetyki
odpisuj,proszę,u mnie (:
EbonyLuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-06, 21:51   #1240
2011801131227
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 723
GG do 2011801131227 Send a message via Skype™ to 2011801131227
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Cytat:
Napisane przez EbonyLuna Pokaż wiadomość
Anitusica, a jaki masz typ cery? Czy mikrosfery Cię nie zapychają?


Tak swoją droga, po kilku dniach testu mojej bazy nadal podtrzymuję zachwyt Mat totalny bez użycia pudru, nakładałam pod różne podkłady

to się okaze za pare dni
jak narazie obserwuję świetny wygląd podkładu, niewłazenie w pory i zmarchy oraz brak efektu 'ciasta'

mam cere mieszaną, przetluczająca strefa T- o ile ze zwyklymi fluidami nie mam z tym problemu, to z mineralami często zarówa s strefie T daje o sobie znac

Mam szczrą nadzieję, że obejdzie się bez zapchania.. szkoda by było odstawic mieszankę, która daje taaaki efekt
2011801131227 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-07, 08:37   #1241
EbonyLuna
Zakorzenienie
 
Avatar EbonyLuna
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 064
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Cytat:
Napisane przez anitusica Pokaż wiadomość
to się okaze za pare dni
jak narazie obserwuję świetny wygląd podkładu, niewłazenie w pory i zmarchy oraz brak efektu 'ciasta'

mam cere mieszaną, przetluczająca strefa T- o ile ze zwyklymi fluidami nie mam z tym problemu, to z mineralami często zarówa s strefie T daje o sobie znac

Mam szczrą nadzieję, że obejdzie się bez zapchania.. szkoda by było odstawic mieszankę, która daje taaaki efekt
Czyli wygląda na to, że mamy podobny typ cery Wasnie byłam zainteresowana tymi mikrosferami, jednak obawiałam sie zapychania. A co do samych minerałów to miałam podobnie, zaraz się świeciłam Nawet przy podkładzie przeznaczonym do cer tłustych i mieszanych. I nawet jak kładłam jako primer sam puder bambusowy. Ale mój obecny mnie zachwycił. Jednakże mam już kilka pozycji, którymi zamierzam go wzbogacić, jednak wszystko powolutku, coby nie zniszczyć efektu, jaki daje aktualnie.
Czyli przy zamówieniu dorzucę chociaż próbkę mikrosfer
__________________
kosmetyki
odpisuj,proszę,u mnie (:
EbonyLuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-07, 08:49   #1242
EbonyLuna
Zakorzenienie
 
Avatar EbonyLuna
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 064
Dot.: Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :)

Cytat:
Napisane przez Susanna Pokaż wiadomość
Przez ciebie skusiłam się na to serum Może dziś dotrze paczka Walcze z moją mieszaną ale suchą cerą, jużnie wiem czego mam używać żeby jakoś wyglądać :/
marzy mi się taka cera żeby nie używać już korektorów tylko same minerałki.
Przepraszam :p
Ja własnie też mieszaniec, ale te suche skórki juz mnie do białej gorączki doprowadziają. Początkowo, kiedy próbowałam kłaść na twarz sam minerał, to była tragedia jakaś, eh... A peelingiem mechanicznym niemal zdzierałam skórę, a i tak marny efekt. A to serum służy mi bardzo. Mam nadzieję wiec, że i u Ciebie się sprawdzi
Eh, a ja bardzo bym chciała mieć cerę taką, jak z jedną warstwą minerału, coby niemal zrezygnować z mejkapu Ale nie narzekam, gdyż minerały wyglądają naturalnie, super sie stapiają z kolorem cery i nie robią krzywdy.
Teraz czekam ze zniecierpliwieniem na dostawę 7g pixie. Mam nadzieję, że dziś dotrze, bo nie wytrzymam przez weekend Zamawiałam na kosmetyki-mineralne.com, ciekawe, czy przysyłają w oryginalnym opakowaniu
__________________
kosmetyki
odpisuj,proszę,u mnie (:
EbonyLuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-07, 10:10   #1243
2011801131227
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 723
GG do 2011801131227 Send a message via Skype™ to 2011801131227
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Cytat:
Napisane przez EbonyLuna Pokaż wiadomość
Czyli wygląda na to, że mamy podobny typ cery Wasnie byłam zainteresowana tymi mikrosferami, jednak obawiałam sie zapychania. A co do samych minerałów to miałam podobnie, zaraz się świeciłam Nawet przy podkładzie przeznaczonym do cer tłustych i mieszanych. I nawet jak kładłam jako primer sam puder bambusowy. Ale mój obecny mnie zachwycił. Jednakże mam już kilka pozycji, którymi zamierzam go wzbogacić, jednak wszystko powolutku, coby nie zniszczyć efektu, jaki daje aktualnie.
Czyli przy zamówieniu dorzucę chociaż próbkę mikrosfer

a czego teraz używasz? od dobroci głowa nie boli
2011801131227 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-07, 10:42   #1244
Susanna
Zakorzenienie
 
Avatar Susanna
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ♥ Śląsk ♥
Wiadomości: 13 459
Send a message via Skype™ to Susanna
Dot.: Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :)

No i od wczoraj mam serum I testuję sobie. Ładnie pachnie. Mamuśce wzięłam +50
Mi się trochę cera polepszyła jak zrezygnowałam z peelingów i maseczek. Tylko od czasu do czasu robię sobie maseczkę z glinki białej. ALe rewelacji nie ma. Na sebum fajnie działa olejek jojoba ale nie widzę żeby jakoś spektakularnie poprawił stan cery. Mam wrażenie, że mam wysuszoną cerę. Być może przez krem Ziaji z vit C, który ma działanie złuszczające. Generalnie nie rozumiem mojej cery :/
A ja się już ciesze z 7 g Pixie
__________________

M&M

Staś


Susanna szyje - mój krawiecki blog
Susanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-07, 11:40   #1245
aania88
Rozeznanie
 
Avatar aania88
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 613
Dot.: Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :)

Gdzie kupiłyście to serum i ile kosztuje? Mi już brak cierpliwości do tych suchych skórek, ani olejek arganowy nie pomaga, ani odżywczy żel hialuronowy i ekstrakt ze spiruliny Przeprosiłam się wczoraj z drogerią i kupiłam jakiś peeling enzymatyczny Lirene. Używam uparcie CP, ale chyba muszę się jednak przerzucić na jakiś płynny podkład.
Macie jakiś wypróbowany, żeby nie wysuszał i nie zapychał? Używałam Lirene Shiny Touch, ale nie podoba mi się jak odbija światło, wolałabym jakiś mus może, żeby było bardziej matowe wykończenie. Jakieś pomysły?? Pliss...
aania88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-07, 12:40   #1246
Susanna
Zakorzenienie
 
Avatar Susanna
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ♥ Śląsk ♥
Wiadomości: 13 459
Send a message via Skype™ to Susanna
Dot.: Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :)

A to w różnych sklepach internetowych można kupić w których sprzedają ruskie kosmetyki. Ja kupiłam w kalina-sklep czy jakoś tak.
__________________

M&M

Staś


Susanna szyje - mój krawiecki blog
Susanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-07, 13:05   #1247
aania88
Rozeznanie
 
Avatar aania88
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 613
Dot.: Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :)

Cytat:
Napisane przez Susanna Pokaż wiadomość
A to w różnych sklepach internetowych można kupić w których sprzedają ruskie kosmetyki. Ja kupiłam w kalina-sklep czy jakoś tak.
Możesz podać pełną nazwę? Bo jakoś nie mogę znaleźć żadnego serum wśród tych produktów.
aania88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-07, 13:12   #1248
Susanna
Zakorzenienie
 
Avatar Susanna
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ♥ Śląsk ♥
Wiadomości: 13 459
Send a message via Skype™ to Susanna
Dot.: Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :)

Jest ich tam kilka http://kalina-sklep.pl/zatrzymanie-m...zne-p-201.html
__________________

M&M

Staś


Susanna szyje - mój krawiecki blog
Susanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-07, 13:19   #1249
aania88
Rozeznanie
 
Avatar aania88
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 613
Dot.: Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :)

Cytat:
Napisane przez Susanna Pokaż wiadomość
Dzięki A to super, nawilżające serum to, to:http://kalina-sklep.pl/bajkal-serum-...30ml-p-94.html ?
Fajne składniki, w sumie większość mam i stosuję, ale wewnętrznie Tylko ten pełnik dżungarski i mongolska herbata, muszę o nich poczytać
aania88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-07, 20:10   #1250
asmenaa
Zakorzenienie
 
Avatar asmenaa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Wizażankowo
Wiadomości: 35 290
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Cytat:
Napisane przez anitusica Pokaż wiadomość
puder perłowy i mikrosfery silikonowe 50/50...szok co robią na mojej twarzy... nawet podkłąd annabelle, ktory u mnie nie wytrzymuje nawet dwóch godzin w nienaruszonym stanie-wazy sie i wchodzi w zmarchy-

po perle z mikrosferami--PHOTOSHOP FULL HD. jestem w szoku. moze nawet jakos domęczę tą próbkę:P
Nie slyszalam o tym,
pokazesz linka??

Coraz bardziej sie sklaniam ku wyprobowaniu bb creamow.
__________________
Śnij, piesku śnij…
w snach jest zawsze pięknie
Ciepły dom, miejsca dość
na twe wierne serce
Przyjdzie czas spotkać się
potarmosić uszy
lub razem na spacer znowu gdzieś wyruszyć
Lecz dziś sobie śnij



Małymi kroczkami do celu!
asmenaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-07, 21:05   #1251
EbonyLuna
Zakorzenienie
 
Avatar EbonyLuna
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 064
Dot.: Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :)

Cytat:
Napisane przez aania88 Pokaż wiadomość
Dzięki A to super, nawilżające serum to, to:http://kalina-sklep.pl/bajkal-serum-...30ml-p-94.html ?
Fajne składniki, w sumie większość mam i stosuję, ale wewnętrznie Tylko ten pełnik dżungarski i mongolska herbata, muszę o nich poczytać
Nie, to, o które nam chodzi to właśnie: http://kalina-sklep.pl/zatrzymanie-m...zne-p-201.html
Co do podkładu w płynie, to nie pomogę niestety, gdyż od dwóch lat jechałam na azjatyckich bb kremach i już [chyba :p] całkowicie od nich odeszłam na rzecz minerałów. Jedynie zostanę przy misshy no 13. gdyż jest wystarczająco jasna, choć zbyt różowa
Może powinnaś szukać nadal w różnych formułach i firmach? Z autopsji wiem, że czasem potrzeba naprawdę wiele czasu, aby znaleźć 'ten jedyny'. Choć mi się udało dopasować kilka 'tych jedynych' :p W moim przypadku usilne przebieranie w minerałach przeznaczonych tylko do cery tłustej i mieszanej nie do końca okazało się trafne. Ostatecznie primer mam od zmatowienia
Ale fakt, moja cera potrafi mieć takie dni, że nic, tylko wylać butlę oleju, a i tak nie pomaga :c

Oj... offtop nam się wkradł D:
No i ja niestety dziś nie dostałam jeszcze pixie. Kurczę, oby dotarła w poniedziałek. Jak na razie zadowolę się tinkerbell 1
__________________
kosmetyki
odpisuj,proszę,u mnie (:
EbonyLuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-07, 21:10   #1252
EbonyLuna
Zakorzenienie
 
Avatar EbonyLuna
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 064
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Cytat:
Napisane przez anitusica Pokaż wiadomość
a czego teraz używasz? od dobroci głowa nie boli
Napisałam w poscie, jest na górze strony
ale zacytuję:
Cytat:
Napisane przez EbonyLuna Pokaż wiadomość
Hmm, postaram się opisać mniej więcej procentowo, choć nie dam rady niestety tak idealnie odtworzyć przepisu, ale będzie to coś takiego:
ok 55%, może troszkę więcej puder bambusowy BU
20% puder ryżowy kryolan (nie miałam niestety innego, a ten zawiera talk... )
10% jedwab w proszku z mazideł (co prawda na stronie podają mniejsze sugerowane stężenie, ale mi to jakiejś krzywdy nie robi, a z mniejszą ilością primer był strasznie suchy i pylisty, teraz jest lepiej )
10% biała glinka, przy czym użyłam tej do maseczek, nie kosmetycznej, bo tylko taką posiadam
Resztę wypełniłam ekstraktem z cytryny i truskawki z mazideł. Nie jest to jednak niezbędne, raczej taki dodatek ekstra , coby spełnić swoje chciejstwo. Nie mam też pojęcia, czy tak naprawdę można to dodać, ale na mojej skórze funkcjonuje
Wszystko utarłam w moździerzu i przesiałam przez małe sitko, aby przywrócić gładką, sypką formułę.
Może komuś przepis się przyda.
Wczoraj dokupiłam na bu puder perłowy, zmieszam z odsypką tego, co już zrobiłam i zobaczę, czy wciąż będzie działać. Mam nadzieję, że tak
Dziś dostałam paczkę z BU i odsypałam trochę, po czym zmieszałam z pudrem perłowym. Jutro pierwsze testy
Cytat:
Napisane przez asmenaa Pokaż wiadomość
Coraz bardziej sie sklaniam ku wyprobowaniu bb creamow.
Widzisz, a ja od nich odeszłam
A mikrosfery widziałam na kolorówce.
__________________
kosmetyki
odpisuj,proszę,u mnie (:
EbonyLuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-07, 21:36   #1253
asmenaa
Zakorzenienie
 
Avatar asmenaa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Wizażankowo
Wiadomości: 35 290
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Ebony a co bylo nie tak z bb creamami??
__________________
Śnij, piesku śnij…
w snach jest zawsze pięknie
Ciepły dom, miejsca dość
na twe wierne serce
Przyjdzie czas spotkać się
potarmosić uszy
lub razem na spacer znowu gdzieś wyruszyć
Lecz dziś sobie śnij



Małymi kroczkami do celu!
asmenaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-08, 07:30   #1254
EbonyLuna
Zakorzenienie
 
Avatar EbonyLuna
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 064
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Cytat:
Napisane przez asmenaa Pokaż wiadomość
Ebony a co bylo nie tak z bb creamami??
Kolory :p I czasem zapchały...
Szczerze mówiąc, nie rozumiem powielanego 'mitu' na temat dopasowania, bo u mnie NIGDY nie wyglądały identycznie, jak odcień mojej skóry. Zawsze się jakoś odcinały. A ja nie lubię różowej tapety, eh :c Poza tym, nawet te, jakby się wydawało, naprawdę jasne i tak były za ciemne : o A minerałki można dopasować idealnie kolorem
__________________
kosmetyki
odpisuj,proszę,u mnie (:
EbonyLuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-08, 08:38   #1255
asmenaa
Zakorzenienie
 
Avatar asmenaa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Wizażankowo
Wiadomości: 35 290
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Cytat:
Napisane przez EbonyLuna Pokaż wiadomość
Kolory :p I czasem zapchały...
Szczerze mówiąc, nie rozumiem powielanego 'mitu' na temat dopasowania, bo u mnie NIGDY nie wyglądały identycznie, jak odcień mojej skóry. Zawsze się jakoś odcinały. A ja nie lubię różowej tapety, eh :c Poza tym, nawet te, jakby się wydawało, naprawdę jasne i tak były za ciemne : o A minerałki można dopasować idealnie kolorem
Rozumiem
Ja nie należę do bladolicych także z kolorem bedzie latwiej Nie zaszkodzi mi zamowic próbeczki i zobaczyc.
Mineraly nie nawilżają i mimo, ze sa super to wydaje mi sie, ze trochę wysuszają (a nawilzam buźkę) plus EDM zaczely u mnie wygladac coraz gorzej :/

Wiecie jak na twarzy sa takie maluśkie biale wloski np miedzy brwiami? To np tam się osadza podklad,
i bardzo szybko sie sciera :/

---------- Dopisano o 07:38 ---------- Poprzedni post napisano o 07:37 ----------

Probki mineralow z innej firmy tez zamowie może to wina tego, ze na dluzsza mete kosmetyki sie tak dopasowują do mojej cery, ze przestaja dzialac.
No nie wiem sama.

Najgorsze jest to, ze jest tyle odcieni
__________________
Śnij, piesku śnij…
w snach jest zawsze pięknie
Ciepły dom, miejsca dość
na twe wierne serce
Przyjdzie czas spotkać się
potarmosić uszy
lub razem na spacer znowu gdzieś wyruszyć
Lecz dziś sobie śnij



Małymi kroczkami do celu!
asmenaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-09, 00:58   #1256
EbonyLuna
Zakorzenienie
 
Avatar EbonyLuna
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 064
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Cytat:
Napisane przez asmenaa Pokaż wiadomość
Rozumiem
Ja nie należę do bladolicych także z kolorem bedzie latwiej Nie zaszkodzi mi zamowic próbeczki i zobaczyc.
Mineraly nie nawilżają i mimo, ze sa super to wydaje mi sie, ze trochę wysuszają (a nawilzam buźkę) plus EDM zaczely u mnie wygladac coraz gorzej :/

Wiecie jak na twarzy sa takie maluśkie biale wloski np miedzy brwiami? To np tam się osadza podklad,
i bardzo szybko sie sciera :/

---------- Dopisano o 07:38 ---------- Poprzedni post napisano o 07:37 ----------

Probki mineralow z innej firmy tez zamowie może to wina tego, ze na dluzsza mete kosmetyki sie tak dopasowują do mojej cery, ze przestaja dzialac.
No nie wiem sama.

Najgorsze jest to, ze jest tyle odcieni
Ja w zasadzie mam naturalnie raczej ciemną karnację, ale dość duża anemia w okresie dojrzewania + filtry i ucieczka przed słońcem zrobily swoje 8D Jak to znajomi twierdzili, iż żyję, jak wampir : p Teraz robię niemal wszystko, byt być najbardziej bladą, jak jest to tylko możliwe.
Ja mam dwa bb, które wylądują u mamy jako baza, pod podkład jedynie wspomnianą misshę zostawię dla siebie. Próbek też mam jeszcze sporo.
Ale z tym nawilżaniem to się zgodzę. A teraz jeszcze moja skóra zrobiła mi brzydkiego psikusa i jadę na cetaphilu, by nie straszyć. Nałożyłam też na noc olej arganowy miejscowo,. mam nadzieję, że jutro będzie lepiej. I chyba zaryzykuje, zmieszam go z HA i spróbuję pod minerał.
A to ogromny wybór odcieni to nie zaleta? :p
Ja sie czaję na lumiere aktualnie, więc prawdopodobnie zamówię na all, bo widziałam próbki Naczytałam sie trochę dobrego na ich temat, zachęciło, eh. A mam całą skrzynkę na herbatę () prochów... I pluję sobie w brodę, że pozamawiałam tyle próbek pudrów EDM, ale zawsze mogę zużyć jako primer
__________________
kosmetyki
odpisuj,proszę,u mnie (:
EbonyLuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-09, 10:28   #1257
asmenaa
Zakorzenienie
 
Avatar asmenaa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Wizażankowo
Wiadomości: 35 290
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Cytat:
Napisane przez EbonyLuna Pokaż wiadomość
Ja w zasadzie mam naturalnie raczej ciemną karnację, ale dość duża anemia w okresie dojrzewania + filtry i ucieczka przed słońcem zrobily swoje 8D Jak to znajomi twierdzili, iż żyję, jak wampir : p Teraz robię niemal wszystko, byt być najbardziej bladą, jak jest to tylko możliwe.
Ja mam dwa bb, które wylądują u mamy jako baza, pod podkład jedynie wspomnianą misshę zostawię dla siebie. Próbek też mam jeszcze sporo.
Ale z tym nawilżaniem to się zgodzę. A teraz jeszcze moja skóra zrobiła mi brzydkiego psikusa i jadę na cetaphilu, by nie straszyć. Nałożyłam też na noc olej arganowy miejscowo,. mam nadzieję, że jutro będzie lepiej. I chyba zaryzykuje, zmieszam go z HA i spróbuję pod minerał.
A to ogromny wybór odcieni to nie zaleta? :p
Ja sie czaję na lumiere aktualnie, więc prawdopodobnie zamówię na all, bo widziałam próbki Naczytałam sie trochę dobrego na ich temat, zachęciło, eh. A mam całą skrzynkę na herbatę () prochów... I pluję sobie w brodę, że pozamawiałam tyle próbek pudrów EDM, ale zawsze mogę zużyć jako primer
Ogromny wybor odcieni to duzy problem bo trzeba zamawiac duzo probek i sprawdzac a ja tego nie lubie

No i- tak jak napisalam na gorze- zauwazylam wysuszanie.

Probowalam tez oleju z ha pod minerly probowalam kremu nawizajacego, kremu nawilzajacego z ha, frakcji sojowej- tez solo i z ha
i nic
EDM po kilku godzinach wygladaja jakbym ich nie miala na twarzy!
A wczesniej tak nie bylo wiec nie wiem juz sama.

Chce zamowic probki bb oraz probki jakis innych mineralow, latwodostepnych.
__________________
Śnij, piesku śnij…
w snach jest zawsze pięknie
Ciepły dom, miejsca dość
na twe wierne serce
Przyjdzie czas spotkać się
potarmosić uszy
lub razem na spacer znowu gdzieś wyruszyć
Lecz dziś sobie śnij



Małymi kroczkami do celu!
asmenaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-09, 13:06   #1258
rotten_lilly
Rozeznanie
 
Avatar rotten_lilly
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 704
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Myśle co by tu za primer/finisher ukręcić. Co sądzicie o formule: 1/4 Krzemionki, 1/4 Pudru jedwabnego, 1/2 mikrosfer silikonowych i odrobinę Mirystynianu magnezu dla przyczepności. Nie za dużo tego będzie?
__________________
Wymianka
rotten_lilly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-10, 13:19   #1259
EbonyLuna
Zakorzenienie
 
Avatar EbonyLuna
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 064
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Cytat:
Napisane przez asmenaa Pokaż wiadomość
Ogromny wybor odcieni to duzy problem bo trzeba zamawiac duzo probek i sprawdzac a ja tego nie lubie

No i- tak jak napisalam na gorze- zauwazylam wysuszanie.

Probowalam tez oleju z ha pod minerly probowalam kremu nawizajacego, kremu nawilzajacego z ha, frakcji sojowej- tez solo i z ha
i nic
EDM po kilku godzinach wygladaja jakbym ich nie miala na twarzy!
A wczesniej tak nie bylo wiec nie wiem juz sama.

Chce zamowic probki bb oraz probki jakis innych mineralow, latwodostepnych.
Jeśli tak na to spojrzeć, to masz rację. Ale ja podchodzę do tego w ten sposób, że ok, przebrnę przez próbki i próbeczki i znajdę ten idealny odcień w idealnej formule, która będzie jak druga skóra
Kurcze, to nie za dobrze. Mnie nie wysuszają same minerały [a przynajmniej tak mi sie wydaje], jednak mam odwodnioną skórę i bez nich Więc moim głównym celem jest po prostu brak widocznych suchych skórek. I dziś chyba przeproszę się z pyłem wulkanicznym, bo peelingi enzymatyczne i chemiczne na chwilę obecną nie dają już rady Ale miałam wczoraj pod podkładem ha z olejem arganowym i nawilżenie było, mat był, czyli wszystko cacy A tak się wzbraniałam przed olejami, głupia ja :p
Jeśli potrzebujesz czegoś, co wręcz przyklei minerał, to filtry mnie tak załatwiły, heh. Ale nie polecam, bo to był efekt ciasta, ble. Dlatego teraz przerzucę sie tylko na te azjatyckie. Ale fakt, nie użyłam żadnego primera, ale ta maskara na twarzy... Nie mniej jednak TRZYMAŁ się, aż za bardzo...

A jakiej formuły używasz? Może spróbuj innej?
__________________
kosmetyki
odpisuj,proszę,u mnie (:
EbonyLuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-10, 14:36   #1260
asmenaa
Zakorzenienie
 
Avatar asmenaa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Wizażankowo
Wiadomości: 35 290
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Cytat:
Napisane przez EbonyLuna Pokaż wiadomość
Jeśli tak na to spojrzeć, to masz rację. Ale ja podchodzę do tego w ten sposób, że ok, przebrnę przez próbki i próbeczki i znajdę ten idealny odcień w idealnej formule, która będzie jak druga skóra
Kurcze, to nie za dobrze. Mnie nie wysuszają same minerały [a przynajmniej tak mi sie wydaje], jednak mam odwodnioną skórę i bez nich Więc moim głównym celem jest po prostu brak widocznych suchych skórek. I dziś chyba przeproszę się z pyłem wulkanicznym, bo peelingi enzymatyczne i chemiczne na chwilę obecną nie dają już rady Ale miałam wczoraj pod podkładem ha z olejem arganowym i nawilżenie było, mat był, czyli wszystko cacy A tak się wzbraniałam przed olejami, głupia ja :p
Jeśli potrzebujesz czegoś, co wręcz przyklei minerał, to filtry mnie tak załatwiły, heh. Ale nie polecam, bo to był efekt ciasta, ble. Dlatego teraz przerzucę sie tylko na te azjatyckie. Ale fakt, nie użyłam żadnego primera, ale ta maskara na twarzy... Nie mniej jednak TRZYMAŁ się, aż za bardzo...

A jakiej formuły używasz? Może spróbuj innej?
Kurde kiedys nie bylo wizazu, nie bylo tyle problemow hehe.

Filtrow nie chce, probowalam i buzia mi sie swiecila jak latarnia

Uzywam matte
__________________
Śnij, piesku śnij…
w snach jest zawsze pięknie
Ciepły dom, miejsca dość
na twe wierne serce
Przyjdzie czas spotkać się
potarmosić uszy
lub razem na spacer znowu gdzieś wyruszyć
Lecz dziś sobie śnij



Małymi kroczkami do celu!
asmenaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-07-18 19:04:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:30.