Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialność:D - Strona 124 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-05-24, 22:59   #3691
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez The light Pokaż wiadomość
Dziewczyny a jaki hydrolat polecacie na wlosy?

Zamowilam sobie skladniki na keratynowo-jedwabne serum i dostalam hydrolat z bialej rozy ale moze macie jakies inne fajne propozycje?
Najczęściej dodawane to chyba hydrolat aloesowy i migdałowy

Ja robiłam psikacze na włoski na bazie wody i na bazie hydrolatów, nie zauważyłam różnicy, więc zostałam przy wodzie
__________________
16.09.11 - pielęgnacja bezsilikonowa
29.09.11 - oleje
25.01.12 - ścięcie
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta



11.01.12 - kwasy i naturalna pielęgnacja twarzy

Moje włosy
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-25, 15:59   #3692
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez The light Pokaż wiadomość
Dziewczyny a jaki hydrolat polecacie na wlosy?
Rozmarynowy
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-26, 20:18   #3693
piiinkpoint
Przyczajenie
 
Avatar piiinkpoint
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 11
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

...
__________________

Edytowane przez piiinkpoint
Czas edycji: 2012-05-27 o 16:18 Powód: pomyliłam wątki
piiinkpoint jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-26, 21:20   #3694
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez piiinkpoint Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny
Podczytuję was od jakiegoś czasu i coraz bardziej przekonujecie mnie do naturalnych kosmetyków. Jednak jako laik trochę się gubię w waszych opiniach na temat produktów, mam też (jak mi się wydaje - przeszukałam wątek, jednak możliwe że coś ominęłam - jeśli tak poprawcie mnie) dość niecodzienny problem. Otóż moa 18 letnia cera nie ma właściwie żadnych problemów z wypryskami, za to jest dosłownie cała w wielkich rozszeżonych porach, które obecnie przez stosowanie zapychajacych kremów są w opłakanym - zaieczyszczonym stanie. Moja skóra produkuje też bardzo dużo sebum - dosłownie nim spływa - ale to chyba przez za małe nawilżenie. Kiedyś używałam kremu LRP z kwasem hialuronowym i przy nim nie było tego problemu. Zauważyłam, że moja cera potrzebuje baaardzo dużego nawilżenia, od kiedy pamiętam drogeryjne kosmetyki nie wystarczały - wlasciwie pierwszym kremem który ją nawliżył był wyżej wspomniany LRP (nie pamiętam nazwy ;p gdyż już go nie uzywam ze wzgledu na cenę). Dodam że mam tendencję do rozszeżonych naczynek (obecnie używam rozexu) i ogólnie wrażliwą cerę (czasem na szyi pojawiają mi się wykwity jak w atopowym zapaleniu skóry). Szukam kosmetyków które przede wszytskim nawilżą i zapchają (a nawet odetkają..ach te marzenia ).
Zastanawiam się nad kupnem:
1. żelu hialuronowego z alantoiną i pantenolem 5% - pytanie: z czym najlepiej go używać?jeśli krem to jaki?może azelo-BHA?
2. toniku BHA - mówicie że dobrze zwęża i oczyszcza pory
3. peelingu enzymatycznego eko
4. hydrolatu oczarowego - mam nadzieję że taż oczyści i zwęzi pory
5. serum-olejku regulującego LEMON (nie wiem czy nie podrażni - co o tym sądzicie?) lub serum AZELO-oliwkowego
6. olejek z pestek malin
7. pudru bambusowego UV


Oczywiście nie zamierzam używać tego wszystkiego naraz to tylko moje typy po lekturze forum a propos oczyszczenia i zwężenia porów przy jednoczesnym nawilżeniu (ta kwestia najbardziej mnie martwi, czuję że teraz moje pory zapychają się tylko dlatego że nie ma odpowiedniego nawilżenia).
Ok, rozpisałam się i zadałam mnóstwo pytań, ale może któraś z was poświeci chwilkę na rozwianie moich wątpliwości Liczę na wasze sugestie, naprawdę nie wiem już jak pomóc mojej skórze.
Za wszystkie odpowiedzi z góry dziękuję
ehh zeby moja mama tak sie przejmowala moją cerą

ja uzywalam hydrolatu oczarowego i byl fajny chociaz nie widzialam po nim spektakularnych efektów
, a puder bambusowy w sumie jaos dajerade ale bardziej mnie matowiła skrobia
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-27, 16:15   #3695
piiinkpoint
Przyczajenie
 
Avatar piiinkpoint
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 11
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Haha karmazynka ale ja piszę o mojej CERZE a nie córze.. spokojnie, moja mama nie przejmuje się mną ąż tak Właściwie to był post do wątku o bochemii urody ale was też poczytuję, jak widać na tyle że się pomyliłam dzięki za radę nt oczarowego!
__________________
piiinkpoint jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-27, 16:22   #3696
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez piiinkpoint Pokaż wiadomość
Haha karmazynka ale ja piszę o mojej CERZE a nie córze.. spokojnie, moja mama nie przejmuje się mną ąż tak Właściwie to był post do wątku o bochemii urody ale was też poczytuję, jak widać na tyle że się pomyliłam dzięki za radę nt oczarowego!
hahhaa przepraszam cię bardzo za to!

nie wiem dlaczego sie nie skapnełam potem że piszesz o sobie mimo że uzywałaś właśnie form pierwszoosobowych, przepraszam jeszcze raz

chba byłam bardzo zmęczona
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-28, 23:24   #3697
Polski Bursztyn
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Hawaje
Wiadomości: 597
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Dziewczyny czy jest az taka bardzo duza roznica (rezultaty) jak uzywa sie oleju z wiesiolka z apteki(w kapsulkach-tabletkach) a takiego zimnotloczonego do picia? Czy rezultyty sa takie same? czy sie pije olej czy polyka w tabletkach?
Polski Bursztyn jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-05-29, 11:51   #3698
Chardon
Zadomowienie
 
Avatar Chardon
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: zza zachodniej granicy
Wiadomości: 1 441
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Dziewczyny, któraś z Was ma doświadczenia z olejkami myjącymi z BU? Zwłaszcza z tym z olejkiem herbacianym?

Używam go od może 3 tygodni i zauważyłam, że bardzo mnie wysusza Wcześniej myłam buzię rossmanowskim żelem BD i mogłam spokojnie poczekać z nałożeniem kremu. Przy olejku myjącym z BU jak nie nałożę od razu czegoś na buzię to mnie koszmarnie ściąga. Co jest nie tak?
__________________
Znowu henna!
19.10.2013
Chardon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-29, 13:20   #3699
kredka22
Raczkowanie
 
Avatar kredka22
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 105
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II

Olejek rycynowy na wszystko
kredka22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-29, 19:36   #3700
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez Polski Bursztyn Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy jest az taka bardzo duza roznica (rezultaty) jak uzywa sie oleju z wiesiolka z apteki(w kapsulkach-tabletkach) a takiego zimnotloczonego do picia? Czy rezultyty sa takie same? czy sie pije olej czy polyka w tabletkach?
zawsze mam wrazenie ze lepszy jest taki nie w kapsułkach, ale ja osobisce preferuje kapsułki bo nie lubie czuc oleju na języku
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-29, 19:55   #3701
Polski Bursztyn
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Hawaje
Wiadomości: 597
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
zawsze mam wrazenie ze lepszy jest taki nie w kapsułkach, ale ja osobisce preferuje kapsułki bo nie lubie czuc oleju na języku
A ktora firme z apteki polecacie ? i ile jedna tabletka(kapsulka ma ,mg oleju z wiesiolka? a ile z ogorecznika ,bo tez chyba sa takie mieszane :wiesiolek+ogorecznik )
Polski Bursztyn jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-29, 20:57   #3702
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez Polski Bursztyn Pokaż wiadomość
A ktora firme z apteki polecacie ? i ile jedna tabletka(kapsulka ma ,mg oleju z wiesiolka? a ile z ogorecznika ,bo tez chyba sa takie mieszane :wiesiolek+ogorecznik )
ja miałam chyba z gala
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-30, 07:28   #3703
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez Chardon Pokaż wiadomość
Dziewczyny, któraś z Was ma doświadczenia z olejkami myjącymi z BU? Zwłaszcza z tym z olejkiem herbacianym?

Używam go od może 3 tygodni i zauważyłam, że bardzo mnie wysusza Wcześniej myłam buzię rossmanowskim żelem BD i mogłam spokojnie poczekać z nałożeniem kremu. Przy olejku myjącym z BU jak nie nałożę od razu czegoś na buzię to mnie koszmarnie ściąga. Co jest nie tak?
Ja mam odwrotnie, po olejkach jest ok, natomiast po zelu z BD strasznie czuje sie wysuszona :/ ktory masz?

ps. olejek herbaciany ogolnie bardzo wysusza, polecam ta wersje bez niczego jesli chodzi o olejki myjace
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-30, 10:12   #3704
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Witam!

Hydrolaty to moje ostatnie odkrycie. Mam geraniowy i kocankę z Mazideł - bardzo jestem zadowolona. Niestety, dość szybko się zużywają (też fakt, że lubię je używać) i rozglądam się za kolejnym. Myślę o oczarowym. Tylko zastanawiam się czy trzymać się Mazideł czy polecacie może hydrolaty z innego sklepu?
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-30, 10:13   #3705
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Witam!

Hydrolaty to moje ostatnie odkrycie. Mam geraniowy i kocankę z Mazideł - bardzo jestem zadowolona. Niestety, dość szybko się zużywają (też fakt, że lubię je używać) i rozglądam się za kolejnym. Myślę o oczarowym. Tylko zastanawiam się czy trzymać się Mazideł czy polecacie może hydrolaty z innego sklepu?
ja mam migdalowy na poczatku b.go lubilam, a teraz jest mi.. obojetny
musze tez sprobowac innego

mialam tez z rozy i pieknie pachnial, ale migdal na pewno lepiej 'nawilzal' i koil
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-30, 10:31   #3706
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Ja mam tłustą cerę, więc póki co celuje w te hydrolaty, które są takowej dedykowane Np. zastanawiam się jeszcze nad lawendowym - warto?.

Generalnie z geraniowego bardzo zadowolona jestem - cera po nim jest mięciutka i oczyszczona, do tego fajnie pachnie. Kocanka mam wrażenie też dobrze działa. Oczarowy na bank jest na liście do kupienia - wszędzie go zachwalają.
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-30, 14:19   #3707
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Witam!

Hydrolaty to moje ostatnie odkrycie. Mam geraniowy i kocankę z Mazideł - bardzo jestem zadowolona. Niestety, dość szybko się zużywają (też fakt, że lubię je używać) i rozglądam się za kolejnym. Myślę o oczarowym. Tylko zastanawiam się czy trzymać się Mazideł czy polecacie może hydrolaty z innego sklepu?
ja miałam kiedys pczarowy z madizeł,a teraz zamówiłam 3 hydrolaty z BU ale oczarowego z BU jeszcze nie uzywałam i czeka w kolejce wiec na rzie trudno mi porównac,

wtedy akurat dlatego zamawiałam hydrolaty z Bu bo cciałam tez puder a na maidlch go nie ma
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-30, 21:46   #3708
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

earthpace ja oczarowy też mam z Mazideł i bardzo go lubię

No i to, że ktoś nie ma suchą skórę nie oznacza, że nie może używać hydrolatu migdałowego, bo dobrze nawilża Każdy rodzaj cery należy nawilżać.

Jak chcesz, to może spróbuj jeszcze Neroli, bardzo fajny i ładnie pachnie
__________________
16.09.11 - pielęgnacja bezsilikonowa
29.09.11 - oleje
25.01.12 - ścięcie
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta



11.01.12 - kwasy i naturalna pielęgnacja twarzy

Moje włosy
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-30, 22:12   #3709
Kasiorek_L
Raczkowanie
 
Avatar Kasiorek_L
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 297
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

karmazynka99 widziałam, że polecałaś olejek z kwiatu pomarańczy. Możesz zdradzić do czego go używałaś? Znalazłam właśnie na BU olejek pomarańczowy i mam w planach zakupić go do zmywania makijażu, a że ponoć nie zapycha, to mam nadzieję, że świetnie się sprawdzi..
Kasiorek_L jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-31, 06:41   #3710
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Dzięki dziewczyny za opinie. Chyba zrobię research cenowy i zobaczę w którym sklepie oferują najlepszą cenę albo największą butelkę.

Dorzucę od siebie rekomendacje dotyczące olejów:
- taman (BU): faworyt mimo zapachu maggie. Pierwszy mój olejek, który w 2 tygodnie (stosowany z żelem) bardzo poprawił stan mojej twarzy - takiej nigdy nie miałam. Ładnie oczyszcza skórę, rozświetla, o wypryskach już zapomniałam, pięknie goi cerę po peelingach, wysusza niespodzianki
- konopny (naturalis): świetny olej na dzień dla cery tłustej - nie zapycha, ładnie nawilża, nie przetłuszcza się cera, poprawia ogólny stan cery, zapach jest neutralny
- wiesiołek (mazidła): lekki olej, mieszam go z tamanem lub konopnym, bardzo ładnie nawilża, razem z tamanem poprawia koloryt cery (po takim trio na noc - z żelem - rano buzia wygląda super)
- olejowa witamina C (naturalis): stosuje dopiero od tygodnia więc na efekty trzeba czekać /ma wyrównywać kolor/ póki co jedyne co mogę powiedzieć to, że świetnie się miesza z innymi olejami, wchłania i nie odnotowałam żadnego podrażnienia o których czytałam w internecie
- czarna porzeczka (mazidła): nie do końca wiem co ten olej robi ponieważ za nim nie przepadam Stosuje od czasu do czasu na noc lub nakładam na parę godzin, tak aby zużyć. Irytuje mnie trochę kolor, drobinki porzeczki, boje się zawsze zapychania - acz ani raz jeszcze tego nie odnotowałam. Wydaje mi się, że może trochę rozświetla. Ogólnie muszę mu się jeszcze lepiej przyjrzeć (może nie doceniam go w tym tłumie olejków które używam )

Czy ktoś może polecić jakiś rozświetlający cere, nie zapychający olej?
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-31, 07:22   #3711
florka_
Raczkowanie
 
Avatar florka_
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 99
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Witam!

Hydrolaty to moje ostatnie odkrycie. Mam geraniowy i kocankę z Mazideł - bardzo jestem zadowolona. Niestety, dość szybko się zużywają (też fakt, że lubię je używać) i rozglądam się za kolejnym. Myślę o oczarowym. Tylko zastanawiam się czy trzymać się Mazideł czy polecacie może hydrolaty z innego sklepu?
Witajcie! tak sobie obserwuje wątek, ale czas się chyba przyłączyć

Jeśli chodzi o hydrolaty to bardzo polecam sklep ecospa.pl. Wszystkie hydlolaty u nich posiadają ECOCERT. Najlepiej trzymać je w lodówce, bo nie mają ani grama konserwantów. (dla mnie zaletą jest brak konserwantów, a taka zchłodzona mgiełka jest całkiem przyjemna, jeśli ktoś nie wyobraża sobie latać po kosmetyk do lodówki to może być problem) Sprzedają je w takich opakowaniach że możesz dokupić atomizer za 0.95zł (:P) i używać jako mgiełkę. Wtedy wolniej się zużywają.
Ja sama używam hydrolatu z kwiatu kocanki - jestem zaachwycona! i szałwiowego (do skóry tłustej, ale ja używam do stóp jako naturalny odświeżacz) do obu dodaje po kropelce D-panthenolu i świetnie mi się sprawują!
no i siostra ma różany - zapach jest nieziemski, a i siostra zadowolona!

Jeśli chodzi o działanie rozjaśniające olejków to słyszałam o takich właściwościach dla oleju z pestek dyni, ale nigdy nie próbowałam.
__________________
"Prostota jest najwyższą formą finezji"
- Leonardo da Vinci
florka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-31, 12:09   #3712
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Dziękuje za kolejny adres sklepu Mój portfel już się boi

Zdecydowanie spróbuję ich produktów - trochę są drodzy, ale zobaczymy.

Edytowane przez earthpace
Czas edycji: 2012-05-31 o 12:44
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-31, 14:44   #3713
florka_
Raczkowanie
 
Avatar florka_
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 99
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
... trochę są drodzy, ale zobaczymy.
a bardzo proszę!
rzeczywiście się cenią, ale mogę poświadczyć, że dbają bardzo o jakość tego co sprzedają. Zamawiam z różnych stron. W ecospa mają zdecydowanie najlepsze hydrolaty (a ceny biorąc pod uwagę objętości podobne do tych z BU) nie uświadczysz konserwantów, uczuleniowcy moją być bardzo zadowoleni.
Poza tym lubię ich za opakowania. Może to prozaiczny powód, ale nie przepadam za wyrzucaniem sterty plastiku. A takie szklane buteleczki zawsze się do czegoś przydają jeśli ktoś robi własne mieszanki.
__________________
"Prostota jest najwyższą formą finezji"
- Leonardo da Vinci

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-05-31 o 19:02 Powód: Nawiązanie do usuniętego posta
florka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-31, 19:01   #3714
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez florka_ Pokaż wiadomość
W ecospa mają zdecydowanie najlepsze hydrolaty (a ceny biorąc pod uwagę objętości podobne do tych z BU) nie uświadczysz konserwantów, uczuleniowcy moją być bardzo zadowoleni.
Brak konserwantów w hydrolatach mógłby być traktowany jako zaleta, gdyby były one butelkowane przez producenta i porządnie przebadane pod kątem mikrobiologicznym. Niestety, kiedy sprzedający rozlewa wody na własną rękę, w dodatku w pomieszczeniu bez filtracji powietrza, a hydrolaty nie przechodzą żadnych badań po konfekcjonowaniu, to ich sprzedaż jest co najmniej ryzykowna, szczególnie, że są to produkty do bezpośredniego zastosowania na skórę, czyli teoretycznie podpadają pod definicję kosmetyku. To, że hydrolat "na oko" wygląda dobrze, to nie znaczy, że nie jest zanieczyszczony mikrobiologicznie. Nie da się w żaden sposób ustalić terminu ważności takiego produktu bez badań.

Gdzieś czytałam, że sklep ma zamiar wprowadzić hydrolaty konserwowane - wg mnie to bardzo rozsądna decyzja.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-31, 19:23   #3715
florka_
Raczkowanie
 
Avatar florka_
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 99
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

@Lorri
dzięki za uświadomienie. W końcu człowiek uczy się całe życie.
Ja jednak jestem najbardziej zadowolona z hydrolatów z ecospa i nie przestanę ich kupować - od dziś na własną odpowiedzialność.
__________________
"Prostota jest najwyższą formą finezji"
- Leonardo da Vinci
florka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-31, 20:52   #3716
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez Kasiorek_L Pokaż wiadomość
karmazynka99 widziałam, że polecałaś olejek z kwiatu pomarańczy. Możesz zdradzić do czego go używałaś? Znalazłam właśnie na BU olejek pomarańczowy i mam w planach zakupić go do zmywania makijażu, a że ponoć nie zapycha, to mam nadzieję, że świetnie się sprawdzi..
ja uzywałam hydrolatu, i jakby łagodził zaskórniki
Cytat:
Napisane przez florka_ Pokaż wiadomość
Witajcie! tak sobie obserwuje wątek, ale czas się chyba przyłączyć

Jeśli chodzi o hydrolaty to bardzo polecam sklep ecospa.pl. Wszystkie hydlolaty u nich posiadają ECOCERT. Najlepiej trzymać je w lodówce, bo nie mają ani grama konserwantów. (dla mnie zaletą jest brak konserwantów, a taka zchłodzona mgiełka jest całkiem przyjemna, jeśli ktoś nie wyobraża sobie latać po kosmetyk do lodówki to może być problem) Sprzedają je w takich opakowaniach że możesz dokupić atomizer za 0.95zł (:P) i używać jako mgiełkę. Wtedy wolniej się zużywają.
Ja sama używam hydrolatu z kwiatu kocanki - jestem zaachwycona! i szałwiowego (do skóry tłustej, ale ja używam do stóp jako naturalny odświeżacz) do obu dodaje po kropelce D-panthenolu i świetnie mi się sprawują!
no i siostra ma różany - zapach jest nieziemski, a i siostra zadowolona!

Jeśli chodzi o działanie rozjaśniające olejków to słyszałam o takich właściwościach dla oleju z pestek dyni, ale nigdy nie próbowałam.
a jaki efekt dokładnie dawał ci hydrolat z kocanki?
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-01, 15:06   #3717
Kasiorek_L
Raczkowanie
 
Avatar Kasiorek_L
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 297
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
ja uzywałam hydrolatu, i jakby łagodził zaskórniki
Oj, to coś źle musiałam przeczytać. Hydrolat wybrałam sobie inny, ale właśnie ten olejek pomarańczowy mnie męczy Zaskórników już się na szczęście pozbyłam
Kasiorek_L jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-01, 15:59   #3718
florka_
Raczkowanie
 
Avatar florka_
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 99
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość

a jaki efekt dokładnie dawał ci hydrolat z kocanki?
uspokoiła mi się skóra, jest delikatnie rozjaśniona (chodzi o jakieś świeże zaczerwienienia i gojące się ranki), stany zapalne jakby się szybciej wygasają. Będę go stosować jeszcze, bo liczę na to że pomoże w walce z moimi bliznami potrądzikowymi ale przed nami długa droga.

PS: podobno ma pomagać przy wrastających włoskach, tak go jeszcze nie testowałam
__________________
"Prostota jest najwyższą formą finezji"
- Leonardo da Vinci
florka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-01, 20:30   #3719
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez florka_ Pokaż wiadomość
uspokoiła mi się skóra, jest delikatnie rozjaśniona (chodzi o jakieś świeże zaczerwienienia i gojące się ranki), stany zapalne jakby się szybciej wygasają. Będę go stosować jeszcze, bo liczę na to że pomoże w walce z moimi bliznami potrądzikowymi ale przed nami długa droga.

PS: podobno ma pomagać przy wrastających włoskach, tak go jeszcze nie testowałam
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-03, 13:09   #3720
Nanusia76
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 663
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez Kasiorek_L Pokaż wiadomość
Oj, to coś źle musiałam przeczytać. Hydrolat wybrałam sobie inny, ale właśnie ten olejek pomarańczowy mnie męczy Zaskórników już się na szczęście pozbyłam
Miałam ten myjący olejek pomarańczowy i niestety musiałam go oddać bo mnie strasznie zapchał. Na linii żuchwy miałam masakrycznie grube ,podskórne gule. Robiłam kilka podejść do niego ale niestety widać jest nie dla mnie. Każda skóra jest inna więc może dla ciebie będzie dobry i oby takowy był.
Nanusia76 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-06-23 14:14:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:20.