Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - Strona 37 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-05-14, 19:45   #1081
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Ja znalazłam że jest, chyba że to przedawnione info?
http://www.sunjinchem.co.kr/FAQ/pdf/081117_9_4_0.pdf
http://www.ekoistka.pl/ekoistkapl/ko...tergencie.html, tu z kolei straszne bzdury wiec nei wiem na ile to ejst wiarygodne

Jakoś nie doszukalam ALS w tym pierwszym linku. Z tego co zauważylam, zwlaszcza na produktach marki Alverde, to te które mają ALS nie mają bdih.

A z czym konkretnie się nie zgadzasz w tym artykule ekoistki? Widzę, że jest on dosc niespójny, poza tym osobiście uważam, że technika jest tak posunięta w dzisiejszych czasach do przodu, że nawet najdelikatniejsze detergenty mogą się spektakularnie pienić. Grunt to przemyślany sklad, dobra jakość skladników i proporcje oraz technologia produkcji. Są to oczywiście koszta, ale nie przesadzajmy, wiele firm eko nie zawyża ich jakoś bardzo, bo nie muszą zarabiać na reklame.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-14, 21:08   #1082
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Jakoś nie doszukalam ALS w tym pierwszym linku. Z tego co zauważylam, zwlaszcza na produktach marki Alverde, to te które mają ALS nie mają bdih.
Druga strona ale dalej pierwsza tabelka, trzeci od końca

Cytat:
Napisane przez Korah
A z czym konkretnie się nie zgadzasz w tym artykule ekoistki? Widzę, że jest on dosc niespójny, poza tym osobiście uważam, że technika jest tak posunięta w dzisiejszych czasach do przodu, że nawet najdelikatniejsze detergenty mogą się spektakularnie pienić.
Przede wszystkim z brakiem zrozumienia słowy "syntetyczny" - kazdy detergent jest syntetyczny bo jego tworzenia (syntezy) używamy dwóch lub więcej składników. W przypadku detergentów jeden jest naturalny (kwasy tłuszczowe) a drugi nie koniecznie (jakaś zasada). Akurat te poliglikozydy moga być otrzymywane tylko z naturalnych składników lub z użyciem np. jakiegoś syntetycznego składnika jak glikol prop.), ale dalej są produktem syntezy i o ile mi wiadomo nie występują naturalnie. Tak w ogóle to glikozydy występują w przyrodzie, i są to np. saponiny znane z orzechów, jakie niektóre z Was używały.
Drugą rzeczą jest sciemnianie ze Cocamidopropyl Betaine jest ropopochodną, do jej produkcji używany jest olej kokosowy lub palmowy wiec równie dobrze mozna powiedzieć że jest kokosopochodna. Ok może to nie tyle ściemnianie co brak konsekwencji, propaganda, naginanie prawdy i nie trzymanie sie konwencji.
Trzecia rzecz - kobieta pisze o ekstraktach że jak są na końcu to tyle co ich nie ma. Powinna zaznaczyć ze w przypadku większość ekstraktów roślinnych jest zalecane używanie na poziomie poniżej 1%
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)

Edytowane przez hey
Czas edycji: 2011-05-14 o 21:46
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-14, 21:20   #1083
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Druga strona ale dalej pierwsza tabelka, trzeci od końca


Przede wszystkim z brakiem zrozumienia słowy "syntetyczny" - kazdy detergent jest syntetyczny bo jego tworzenia (syntezy) używamy dwóch lub więcej składników. W przypadku detergentów jeden jest naturalny (kwasy tłuszczowe) a drugi nie koniecznie (jakaś zasada). Akurat te poliglukozydy moga być otrzymywane tylko z naturalnych składników lub z użyciem np. jakiegoś syntetycznego składnika jak glikol prop.), ale dalej są produktem syntezy i o ile mi wiadomo nie występują naturalnie. Tak w ogóle to glukozydy występują w przyrodzie, i są to np. saponiny znane z orzechów, jakie niektóre z Was używały.
Drugą rzeczą jest sciemnianie ze Cocamidopropyl Betaine jest ropopochodną, do jej produkcji używany jest olej kokosowy lub palmowy wiec równie dobrze mozna powiedzieć że jest kokosopochodna. Ok może to nie tyle ściemnianie co brak konsekwencji, propaganda, naginanie prawdy i nie trzymanie sie konwencji.
Trzecia rzecz - kobieta pisze o ekstraktach że jak są na końcu to tyle co ich nie ma. Powinna zaznaczyć ze w przypadku większość ekstraktów roślinnych jest zalecane używanie na poziomie poniżej 1%

Z tego co wiem, to glukozydy są otrzymywane z cukru.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-14, 21:44   #1084
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Z tego co wiem, to glukozydy są otrzymywane z cukru.
Tak, ale nei tylko. Startowym materiałem jest mąka kukurydzina, zbożowa albo ziemniaki, lub czysta glukoza i tym podobne oraz jako drugi składnik alkohol (tłuszczowy w tym przypadku). Jeśli to nei jest czysta glukoza to trzeba materiał troche przerobić, np. z użyciem glikolu prop. czy butanolu.

Zrobiłam bląd w nazwie "glikozydy" nie "glukozydy".
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-14, 21:52   #1085
Klolcia
Zadomowienie
 
Avatar Klolcia
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 1 442
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

CzarnyElf, Korah, dzięki za odpowiedź odnośnie glinek

Znowu muszę poszukać żelu pod prysznic, może coś polecicie zanim zacznę przeglądać wątek ?
Klolcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-14, 23:20   #1086
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Klolcia - pod prysznic Alterra
Korah rzuć okiem proszę na te produkty:
http://biolander.com/produkty/rozwia...jaca-bio-75ml/
http://biolander.com/produkty/rozwia...do-twarzy-bio/

Moja skóra nie jest wcale tłusta, ale czasem coś wyskoczy i te zaskórniki przeklęte! Z porządnego oczyszczenia każda buzia będzie zadowolona - pytanie tylko, czy te produkty warto kupić.
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-14, 23:32   #1087
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
zazdroszcze
Wczoraj robiłam liste kosmetyków niezbędnych i wyszło mi 23 bez pasty i pomadek, i bez próbek oczywiście.
Napisałabyś, które kosmetyki są wg ciebie naturalnym hitem i które polecasz? Tak powiedzmy 10 najlepszych wg ciebie?
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-05-14, 23:56   #1088
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez caameroon Pokaż wiadomość
Korah, widziałam, że pisałaś recenzje produktu Logony ziema wulkaniczna w tubce Powiem szczerze, że mnie zainteresowała.. jestem ciekawa, co to jest w ogóle ziemia wulkaniczna, to kolejny rodzaj glinki?

Tak, to glinka biala kaolinowa w formie pasty, rozrobiona w wodzie z dodatkiem zielonej i ekstraktu z lotosa.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-15, 00:03   #1089
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Dziewczyny, miała któraś tę maskarę http://www.feelunique.com/p/Green-Pe...BrownBlack-7ml ? Jakich wy używacie?
(Bella Piere ma swoje róże za 120zł około, matko boska. Ten Lily Lolo też niezbyt tani - 36zł. Ale bardzo podoba mi się odcień Clementine.)
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-15, 00:16   #1090
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;26744050]Tylko że mnie te ekocerty za bardzo nie obchodzą, wolę sobie sama wszystko rozłożyć na czynniki pierwsze.
Będę się musiała nauczyć wszystkiego o destylacji roślin, chemia organiczna z liceum się kłania.




Ja poszperam w necie potem, to wam znajdę dobre źródło oleju kokosowego organicznego, bo mi was szkoda normalnie.

A powiem ci, że ja mam jeszcze z tej serii z nagietkiem lotion do ciała (który używam głównie na buzię i ręce) i on dopiero bosko pachnie.


edit: kokosy:
- http://www.bogutyn.pl/go/_info/?id=2...bea7e396847e20
- http://www.bogutynmlyn.pl/go/_info/r...id=2737&item=4
- http://www.shea.pl/?160,olej-kokosow...organiczny-40g
- http://pukka.pl/?182,olej-kokosowy-(i-tloczenie)



edit2: Szukając kokosów trafiłam na kilka informacji, że olej kokosowy zawiera naturalne filtry przeciwsłoneczne - ktoś ma jakieś informacje na ten temat?
[/QUOTE]


Olej kokosowy nie pozbawiony zapachu oferuje firma 'Dr.Goerg', do kupienia w 'natura24'. Jest on w przeciwieństwie do większości olejów nierafinowanych tloczony ze świeżego miąższu kokosa, a nie z suszonej kopry.
Nierafinowane oleje nie pozbawione zapachu produkuje takze polska firma Efavit. Warto, bo jest najtanszy na rynku w swojej klasie, ale z kopry.
Godny uwagi jest też: 'Coconut oil of life'

Należy też zwrócić uwagę, że extra virgin nie znaczy, że olej posiada naturalny zapach. To samo tyczy się rafinacji. Olej nierafinowany może być, a często jest pozbawiony zapachu i smaku, o ile się nie myle, jest on frakcjonowany, ale nie dam ręki uciąć. W każdym bądź razie uczulam na to, bo w opisach producentów często jest podane, że produkt jest nierafinowany, ale tak naprawdę nie wiadomo, czy ma smak i zapach czy nie, dopóki producent czy dystrybutor tego nie zaznaczy.

Co do naturalnych filtrów w tluszczach roślinnych, to nie jest to żadna nowość. Wiele z nich ma faktor od 1 do nawet 6, a moze i więcej, nie jestem w tym momencie pewna. Maslo shea i kakaowe przodują pod tym względem.

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2011-05-15 o 00:20
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-15, 00:35   #1091
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Co do naturalnych filtrów w tluszczach roślinnych, to nie jest to żadna nowość. Wiele z nich ma faktor od 1 do nawet 6, a moze i więcej, nie jestem w tym momencie pewna. Maslo shea i kakaowe przodują pod tym względem.

No patrz, ale to jest zastanawiające, bo mi się zawsze wydawało, że każdy tłuszcz w jakiś sposób przyciąga promienie UVA, a tu się okazuje, że niektóre ich nie przepuszczają. Cholera, nic się na tym nie znam.
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-15, 02:34   #1092
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
zazdroszcze
Wczoraj robiłam liste kosmetyków niezbędnych i wyszło mi 23 bez pasty i pomadek, i bez próbek oczywiście.
Staram sie ograniczac,mam np jeden szampon obecnie i jedna odzywke.
Ale pod wplywem watkow naturalnych cos czuje ze lista bedzie rosnac-dzisiaj np odkrylam ze musze sprobowac oleju z melona i czarnego mydla afrykanskiego.

A co jest na Twojej liscie niezbednikow?Ciekawa jestem?
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-15, 07:04   #1093
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;26744050]
Będę się musiała nauczyć wszystkiego o destylacji roślin, chemia organiczna z liceum się kłania.[/QUOTE]
Przepisów w necie na destylacje parą wodną jest mnóstwo, np. http://www.portalnaukowy.edu.pl/olejki.htm tylko trzeba sobie sprzet załatwić


Cytat:
Napisane przez paranoja
Ja poszperam w necie potem, to wam znajdę dobre źródło oleju kokosowego organicznego, bo mi was szkoda normalnie.

A powiem ci, że ja mam jeszcze z tej serii z nagietkiem lotion do ciała (który używam głównie na buzię i ręce) i on dopiero bosko pachnie.


edit: kokosy:
- http://www.bogutyn.pl/go/_info/?id=2...bea7e396847e20
- http://www.bogutynmlyn.pl/go/_info/r...id=2737&item=4
- http://www.shea.pl/?160,olej-kokosow...organiczny-40g
- http://pukka.pl/?182,olej-kokosowy-(i-tloczenie)

W Ecospa są trzy rodzaje: z kopry, ze swieżego miąższu eco i fair trade http://www.ecospa.pl/oleje-roslinne-...zone-c-17.html


Cytat:
Napisane przez paranoja
edit2: Szukając kokosów trafiłam na kilka informacji, że olej kokosowy zawiera naturalne filtry przeciwsłoneczne - ktoś ma jakieś informacje na ten temat?
Moze nie kokos ale cos: http://mediweb.pl/beauty/wyswietl_vad.php?id=973

---------- Dopisano o 08:04 ---------- Poprzedni post napisano o 07:35 ----------

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;26919666]Napisałabyś, które kosmetyki są wg ciebie naturalnym hitem i które polecasz? Tak powiedzmy 10 najlepszych wg ciebie?
[/QUOTE]
Nie wiem czy 10 naturalnych bym znalazła, nie mam zamiaru rezygnować z osiągnięć biochemii/biotechnologii, moja skóra twarzy jest zbyt problematyczna zeby sie bawić w nature. To co z naturalnych używam i dalej zamierzam:
1. Żel bejbidrim albo jakiś "ekologiczny", duż butla (Giovanni, Jason)
2. olejek myjący samorobiony
3. Szampon Aubrey albo coś innego, np. Jason
4. odżywka Aubrey
5. żel aloesowy
6. Peeling do ryjka z Butrt's Bees albo samorobiony na podst. Burta
7. Peeling do cielska np. Giovanni
8. Glinka Fuller's Earth plus olejek z drzewa herbacianego
9. Krem do rąk Sylveco

Cytat:
Napisane przez CzarnyElf
A co jest na Twojej liscie niezbednikow?Ciekawa jestem?
Oprócz tych bardziej naturalnych powyzej, konwencjonalne:
1. krem nawilżający Baikaderm
2. Krem natłuszczający (iwostion lipidia/ziaja med) - na jesień jak wróce do retinoidów
3. Tonik z kw. laktobionowym 15% do twarzy
4. Tonik z kw. migdałowym do pleców i dekoltu i na rozstępy

5. serum z wit. C 20% to warzy oraz na odwłok i górną cześć odnóży
6. Filtr do ciała z Sorayi
7. Filtr do gęby z Avene cleanance 30 i 50
8. Krem do rąk Isana Urea 5%
9. Krem z mocznikiem do stóp Pilarix

10. Emulsja do cielska Lipidia Iwostin na suchara - na zime ewntualnie
11. Serum na podrażnieia z Beta-glutaniem lub coś na naczynka - przy retinoidach
13. Antidral
Pogrubione - absolutny niezbędnik
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)

Edytowane przez hey
Czas edycji: 2011-05-15 o 07:16
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-15, 07:07   #1094
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Hey-dzieki za odpowiedz
Wiekszosc niezbednikow podobna do moich(Aubrey,olejek samorobny,wit C,filtry)
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-15, 09:50   #1095
francuzzka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 419
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez Klolcia Pokaż wiadomość
CzarnyElf, Korah, dzięki za odpowiedź odnośnie glinek

Znowu muszę poszukać żelu pod prysznic, może coś polecicie zanim zacznę przeglądać wątek ?

ja własnie wczoraj zamówiłam sobie coś takiego http://www.kosmetyki-natury.eu/Zel_p...150ml-364.html

jutro odbieram więc jak użyje dam znać
francuzzka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-15, 09:58   #1096
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

co do ilosci kosmetykow - ja mam ich np za duzo, chyba komus oddam p prostu niektore bo po co maja sie zmarnowac, albo zaloze watek ale np taki ze pelnowmiarowe opakowanie jakiegos kosmetyku oddam za kilka probek (oleje itp)


a slyszalam kiedys ze mozna myc buzie zelem do higieny intymnej, co Wy na to?
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-15, 10:10   #1097
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Nie wiem czy 10 naturalnych bym znalazła, nie mam zamiaru rezygnować z osiągnięć biochemii/biotechnologii, moja skóra twarzy jest zbyt problematyczna zeby sie bawić w nature. To co z naturalnych używam i dalej zamierzam:
1. Żel bejbidrim albo jakiś "ekologiczny", duż butla (Giovanni, Jason)
2. olejek myjący samorobiony
3. Szampon Aubrey albo coś innego, np. Jason
4. odżywka Aubrey
5. żel aloesowy
6. Peeling do ryjka z Butrt's Bees albo samorobiony na podst. Burta
7. Peeling do cielska np. Giovanni
8. Glinka Fuller's Earth plus olejek z drzewa herbacianego
9. Krem do rąk Sylveco


Oprócz tych bardziej naturalnych powyzej, konwencjonalne:
1. krem nawilżający Baikaderm
2. Krem natłuszczający (iwostion lipidia/ziaja med) - na jesień jak wróce do retinoidów
3. Tonik z kw. laktobionowym 15% do twarzy
4. Tonik z kw. migdałowym do pleców i dekoltu i na rozstępy

5. serum z wit. C 20% to warzy oraz na odwłok i górną cześć odnóży
6. Filtr do ciała z Sorayi
7. Filtr do gęby z Avene cleanance 30 i 50
8. Krem do rąk Isana Urea 5%
9. Krem z mocznikiem do stóp Pilarix

10. Emulsja do cielska Lipidia Iwostin na suchara - na zime ewntualnie
11. Serum na podrażnieia z Beta-glutaniem lub coś na naczynka - przy retinoidach
13. Antidral
Pogrubione - absolutny niezbędnik
Dzięki za odpowiedź.
Muszę kupić koniecznie ten peeling Burt's Bees, bo samą markę uwielbiam. i coś Aubrey. Jasona jakoś zawsze pomijałam, bo mi nie odpowiada szata graficzna etykietek (- wiem, że nie o to chodzi w pielęgnacji, wiem), A o Giovanni'm nigdy nie słyszałam, muszę poszperać.
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-15, 10:54   #1098
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;26921801]Dzięki za odpowiedź.
Muszę kupić koniecznie ten peeling Burt's Bees, bo samą markę uwielbiam. i coś Aubrey. Jasona jakoś zawsze pomijałam, bo mi nie odpowiada szata graficzna etykietek (- wiem, że nie o to chodzi w pielęgnacji, wiem), A o Giovanni'm nigdy nie słyszałam, muszę poszperać.
[/QUOTE]
Peeling Burta coraz bardziej lubie, ale że jest cholernie drogie to spróbuje ukręcić samodzielnie coś podobnego.
Giovanni jest na iHerbie, urzekły mnie ich żele pod prysznic - składy mają idealnie przmyślane - proste i nie przekombinowane: mieszanka hydrolatów, trzy detergenty z rodzaju najdelikatniejszych, gliceryna i pantenol, witamina E, kwas cytrynowy jako regulator pH, czasem jakieś ekstrakty, konserwant (fenokstanol) i zapach - czyli umyje delikatnie ale dobrze, nie podrazni i nie wysuszy, zapachu całe szczęscie jest bardzo niewiele.
Nie uważam fenoksyetanolu z coś strasznego, tak samo jak ludzie mądzejsi ode mnie http://ijt.sagepub.com/content/9/2/259.abstract
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)

Edytowane przez hey
Czas edycji: 2011-05-15 o 10:56
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-15, 11:10   #1099
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Peeling Burta coraz bardziej lubie, ale że jest cholernie drogie to spróbuje ukręcić samodzielnie coś podobnego.
Giovanni jest na iHerbie, urzekły mnie ich żele pod prysznic - składy mają idealnie przmyślane - proste i nie przekombinowane: mieszanka hydrolatów, trzy detergenty z rodzaju najdelikatniejszych, gliceryna i pantenol, witamina E, kwas cytrynowy jako regulator pH, czasem jakieś ekstrakty, konserwant (fenokstanol) i zapach - czyli umyje delikatnie ale dobrze, nie podrazni i nie wysuszy, zapachu całe szczęscie jest bardzo niewiele.
Nie uważam fenoksyetanolu z coś strasznego, tak samo jak ludzie mądzejsi ode mnie http://ijt.sagepub.com/content/9/2/259.abstract
hey, sorry, że zapytam - mieszkasz w US?
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-15, 11:18   #1100
Klolcia
Zadomowienie
 
Avatar Klolcia
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 1 442
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Klolcia - pod prysznic Alterra
Jakoś zraziłam się do Alterry po kupnie szamponu do włosów, który mi okropnie wysuszył skórę głowy i strasznie mnie swędziała. Raczej poszukam innego produktu

Cytat:
Napisane przez francuzzka Pokaż wiadomość
ja własnie wczoraj zamówiłam sobie coś takiego http://www.kosmetyki-natury.eu/Zel_p...150ml-364.html

jutro odbieram więc jak użyje dam znać
Będę wdzięczna za opinię
Klolcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-15, 11:21   #1101
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;26922928]hey, sorry, że zapytam - mieszkasz w US? [/QUOTE]
Nie, wtedy bym pewnie nie narzekała na cene peelingu Bura
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-15, 11:27   #1102
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Nie, wtedy bym pewnie nie narzekała na cene peelingu Bura
Masz na myśli ten pilling http://www.feelunique.com/p/Burts-Bees-Cranberry-Pomegranate-Sugar-Scrub-226-5g ?
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-15, 11:50   #1103
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;26923285]Masz na myśli ten pilling http://www.feelunique.com/p/Burts-Bees-Cranberry-Pomegranate-Sugar-Scrub-226-5g ?
[/QUOTE]

Nie, ten http://www.feelunique.com/p/Burts-Be...cial-Scrub-2oz. Nie znałam tego sklepu jak go kupowała niestety. Kupiłam mój na eBayu z przesyłką za ok. 50zł
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-15, 11:52   #1104
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

mozna zrobic operacje cery? albo jakies cos?

agrrrrrrr.. ja chyba zaczne zdrowo sie odzywiac, moze to pomoze

Korah mi wyslala swoja diete ( ) potem pojde na zakupy i kupie chlebek razowy, owocki, warzywka, i bede wcinac
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-15, 11:56   #1105
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez ckin2u Pokaż wiadomość

agrrrrrrr.. ja chyba zaczne zdrowo sie odzywiac, moze to pomoze

Korah mi wyslala swoja diete ( ) potem pojde na zakupy i kupie chlebek razowy, owocki, warzywka, i bede wcinac
Powinnaś zacząć od tego.
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-15, 11:59   #1106
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

wiem wiem - ale to trudne zyje slodyczami itp

ale lubie tez sie zdrowo lekko odzywiac, zreszta przyda sie na lato
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-15, 12:51   #1107
2016100512001
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 114
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Peeling Burta coraz bardziej lubie, ale że jest cholernie drogie to spróbuje ukręcić samodzielnie coś podobnego.
A masz przepis jakiś? Nigdy go nie miałam ale na hand made chętnie bym się skusiła...

Dziewczyny jakich kosmetyków używacie nieekologicznych? Ja np nie mogę się rozstać z aluminium w antyperspirantach i używam drogeryjnego żelu do higieny intymnej do tego żele pod prysznic kupuje raz lepsze raz gorsze pod względem skadu...

Cytat:
Napisane przez ckin2u Pokaż wiadomość
wiem wiem - ale to trudne zyje slodyczami itp

ale lubie tez sie zdrowo lekko odzywiac, zreszta przyda sie na lato
Ja tez żyje słodyczami. Wszystko jem zdrowe, sama gotuje, nie lubię gotowych sosów, hamburgerów.... tylko pożeram codziennie coś słodkiego... Czekoladowy potwór

Edytowane przez 2016100512001
Czas edycji: 2011-05-15 o 12:55
2016100512001 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-15, 12:56   #1108
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Kotwilka - dystrybutor przesłał Ci cennik?
anula_ga - cudeńka masz! ach!
Ten Balm Balm na prawdę leczy? A masełko żurawinowe nie zapycha?
Do szczęścia brakuje Ci tylko olejku z drzewka herbacianego
Dziewczyny, już pisałam o tym, ale chyba nikt nie zauważył...:P Szukam dobrego korektora pod oczy, co polecicie?

Olejek z drzewa mam
Masło żurawinowe mnie nie zapchało. Jest fajne.
Balm Balm naprawdę mi pomaga - jak cos się zaczyna źle dziac to nakładam na noc 2-3 dni pod rząd i straty sa mniejsz mój TŻ sobie bardzo chwali.
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-15, 13:10   #1109
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez kakulinka Pokaż wiadomość
Dziewczyny jakich kosmetyków używacie nieekologicznych? Ja np nie mogę się rozstać z aluminium w antyperspirantach i używam drogeryjnego żelu do higieny intymnej do tego żele pod prysznic kupuje raz lepsze raz gorsze pod względem skadu...

Ja tez żyje słodyczami. Wszystko jem zdrowe, sama gotuje, nie lubię gotowych sosów, hamburgerów.... tylko pożeram codziennie coś słodkiego... Czekoladowy potwór
Ja zrobiłam jedno podejście do zmiany dezodorantu - kupiłam sztyft Tom's i niestety porażka, po godzinie od nałożenia czułam się nieświeżo.
Kupię jeszcze dezodorant z naturalnego kryształu, jak on się też nie sprawdzi, to zostanę przy sztyftach aluminiowych.

I dezodorant do stóp mam zwykły (akurat Avon - to jedyny dobry kosmetyk tej marki.)


I pasty do zębów używam zwykłej z fluorem (na zmianę z niefluorowaną pastą z Lush'a)

To moje takie 3 grzechy główne.

---------- Dopisano o 13:10 ---------- Poprzedni post napisano o 13:08 ----------

Słodycze też są moją zmorą, ale staram się kupować te naturalne, najczęściej też organiczne.
Ale mam słabość do alkoholu - a o ile czerwone wino jest ok, to już Baileys nie bardzo.
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-15, 13:22   #1110
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez kakulinka Pokaż wiadomość
Dziewczyny jakich kosmetyków używacie nieekologicznych? Ja np nie mogę się rozstać z aluminium w antyperspirantach i używam drogeryjnego żelu do higieny intymnej do tego żele pod prysznic kupuje raz lepsze raz gorsze pod względem skadu...

Z nieekologicznych uzywam kolorówki, niestety, ciężko będzie mi się z nią rozstać, używam też zwyklej pasty do zębów, szamponu tresemme healthy volume, który u mnie wymiata, kupuje tez ekologiczne szampony, najczesciej w mini wersjach, albo próbki, ale nadal nie znalazlam niczego ,co by mnie zadowolilo w 100%. Poza tym wszystkie pozostale kosmetyki zamienilam na naturalne lub prawie naturalne.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:08.