Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II - Strona 30 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-03-31, 08:57   #871
EbonyLuna
Zakorzenienie
 
Avatar EbonyLuna
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 064
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

...dlatego zastanawiam się, ile jest filtra w filtrze azjatyckim tak naprawdę Aczkolwiek, zeszłego lata jadąc na samych bb kremach, nie zauważyłam, aby ochrona była lekka, a z pewnością - zbyt lekka. Ani się nie opaliłam na twarzy, ani słońce mnie nie podrażniało, a używałam serum migdałowego. Jednakże, przyznaję, promieni słonecznych unikam jak diabeł wody święconej
Co nie zmienia faktu, iż pieśni chwalebne, z jakimi się zetknęłam [wizaż, blogi...] przemawiają na korzyść azjatyckich produktów, więc i tak coś wypróbuję tego lata
Może same filtry są lepszej jakości [większe stężenia..?] niż bb.
__________________
kosmetyki
odpisuj,proszę,u mnie (:

Edytowane przez EbonyLuna
Czas edycji: 2013-03-31 o 08:59
EbonyLuna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-31, 11:58   #872
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez EbonyLuna Pokaż wiadomość
Aczkolwiek, zeszłego lata jadąc na samych bb kremach, nie zauważyłam, aby ochrona była lekka, a z pewnością - zbyt lekka. Ani się nie opaliłam na twarzy, ani słońce mnie nie podrażniało, a używałam serum migdałowego. [/SIZE]
Ale to akurat o niczym nie świadczy - negatywnego działania UVA zazwyczaj nie widać gołym okiem (wyjątkiem są tu osoby ze skłonnością do przebarwień), a ochronę UVB bbkremy zapewniają taką, jak deklarują podając wysokość faktora.
Problemem jak zawsze z filtrami jest ochrona przed UVA bo nie ma jednorodnej skali i obowiązku podawania faktora.
Serum migdałowe też tu nie ma nic do rzeczy, bo kwas migdałowy nie jest fotowrażliwy.
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-31, 18:32   #873
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez marcheweczka Pokaż wiadomość
Cześć Kobitki!
Moja przygoda z filtrami trwa już parę lat. Obecnie stosuję kosmetyki z serii Alva Rhassoul (serdecznie polecam cerom trądzikowym, opłaca się zainwestować, nie mam już gul podskórnych!), na dzień filtr Pollena Eva (również polecam, nie zapycha, nie bieli i wchłania się do matu). Dziś dodałam do swojej pielęgnacji Juvit (mania młodości).
co konkretnie uzywałas z alvy?
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-31, 19:48   #874
marcheweczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 239
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
Ale to akurat o niczym nie świadczy - negatywnego działania UVA zazwyczaj nie widać gołym okiem (wyjątkiem są tu osoby ze skłonnością do przebarwień), a ochronę UVB bbkremy zapewniają taką, jak deklarują podając wysokość faktora.
Problemem jak zawsze z filtrami jest ochrona przed UVA bo nie ma jednorodnej skali i obowiązku podawania faktora.
Serum migdałowe też tu nie ma nic do rzeczy, bo kwas migdałowy nie jest fotowrażliwy.
W takim razie jaki filtr poleciłabyś ze względu na ochronę UVA? Od razu mówię, że Soraya mnie zapycha
Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
co konkretnie uzywałas z alvy?
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...szczajacy.html
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...enerujacy.html
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...-wypryski.html
__________________
Wygraj z depresją!
www.wygrajzdepresja.pl/wordpress
marcheweczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-31, 20:02   #875
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez marcheweczka Pokaż wiadomość
W takim razie jaki filtr poleciłabyś ze względu na ochronę UVA? Od razu mówię, że Soraya mnie zapycha

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...szczajacy.html
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...enerujacy.html
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...-wypryski.html
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-31, 23:02   #876
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez marcheweczka Pokaż wiadomość
W takim razie jaki filtr poleciłabyś ze względu na ochronę UVA? Od razu mówię, że Soraya mnie zapycha
Nie ogarniam zbytnio innych filtrów, bo Soraya mi służy od dawna. Na pewno Antheliosy mają wysokie PPD.
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-01, 11:07   #877
say-hello
Zakorzenienie
 
Avatar say-hello
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: G
Wiadomości: 12 674
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez marcheweczka Pokaż wiadomość
W takim razie jaki filtr poleciłabyś ze względu na ochronę UVA? Od razu mówię, że Soraya mnie zapycha
właśnie ze względu na UVA kupiłam L'Oreal UV Perfect (pa+++) na razie jestem zadowolona, chociaż ma zdecydowanie cięższą konsystencję niż soraya 45 i wydaje mi się, że jednak delikatnie bieli.
__________________
2016: 22
2017: 22
2018: 12
say-hello jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-04-01, 11:16   #878
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez say-hello Pokaż wiadomość
właśnie ze względu na UVA kupiłam L'Oreal UV Perfect (pa+++) na razie jestem zadowolona, chociaż ma zdecydowanie cięższą konsystencję niż soraya 45 i wydaje mi się, że jednak delikatnie bieli.
niesamowite jak różne mogą być wrażenia z używania tego samego kosmetyku - wg mnie L'oreal jest dużo lżejszy od Sorayi i kompletnie nie bieli.
Ja niestety miałam wrażenie, że przy tym filtrze szybciej ciemnieją mi przebarwienia
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-01, 11:23   #879
say-hello
Zakorzenienie
 
Avatar say-hello
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: G
Wiadomości: 12 674
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
niesamowite jak różne mogą być wrażenia z używania tego samego kosmetyku - wg mnie L'oreal jest dużo lżejszy od Sorayi i kompletnie nie bieli.
Ja niestety miałam wrażenie, że przy tym filtrze szybciej ciemnieją mi przebarwienia
ja chętnie wróciłabym do sorayi a wiesz może, czy soraya ma dobrą ochronę przed uva? tej z faktorem 45 już pewnie nie dostanę, ale najwyżej wezmę 50.
__________________
2016: 22
2017: 22
2018: 12
say-hello jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-01, 11:27   #880
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez say-hello Pokaż wiadomość
ja chętnie wróciłabym do sorayi a wiesz może, czy soraya ma dobrą ochronę przed uva? tej z faktorem 45 już pewnie nie dostanę, ale najwyżej wezmę 50.
60 i 50 mają podane 30 PPD więc nie wiem, może 45 w okolicach dwudziestuparu? Chyba nieźle.
Może jeszcze gdzieś upolujesz, czasem widzę w Carrefour.
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-01, 12:46   #881
Iclosemyeyes
Zakorzenienie
 
Avatar Iclosemyeyes
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 641
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
60 i 50 mają podane 30 PPD więc nie wiem, może 45 w okolicach dwudziestuparu? Chyba nieźle.
Może jeszcze gdzieś upolujesz, czasem widzę w Carrefour.
Soraya spf 45 ma ochronę przed UVA 21 (według opakowania). Właśnie trzymam w ręce ostatnie opakowanie i nie wiem co zrobię jak się skończy
__________________
Happiness only real when shared
Iclosemyeyes jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-01, 20:49   #882
Sabriel_
Zadomowienie
 
Avatar Sabriel_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 213
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

No to teraz czas na moją krótką recenzję filtru L'oreal. Na początku dodam, że mam raczej cerę normalną (brak suchych skórek oraz się w ogóle nie swieci) jednak czasem pojawiają się jakieś wypryski. Nie jestem chyba dobrym obiektem do testowania . A teraz przechodząc do samego filtru: jest lekki, nie bieli, bardzo ładnie się wchłania (nie całkowicie, zostawia lekką warstwę). W moim wypadku wystarczy już sam podkład (lumiere vv) aby buzia była zmatowiona. Co prawda nakładam jeszcze na podkład cienką warstwę pudru bambusowego anty-uv aby utrwalić makijaż. Podkład dobrze się nakładało (mineralny- metodą stempelkową, a bb wklepując). Zarówno bb jak i mineralny nie warzyły się ani nic dziwnego się z nimi nie działo. Mnie nie zapchał. Ogólnie filtr wypadł bardzo pozytywnie. Chociaż mógłby mieć większą pojemność....

Edytowane przez Sabriel_
Czas edycji: 2013-04-02 o 20:45
Sabriel_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-02, 17:32   #883
agniecha549
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 9
Proszę o polecenie podkładu z spf 50+

Witam wszystkie wizażystki

Rozpoczynam kurację retinolem, a co za tym idzie - Poszukuję jakiegoś dobrego jasnego podkładu z spf 50+, może się błyszczeć (dobry puder załatwi sprawę); może być ciężki, może "zapychać,.. najbardziej zależy mi na dobrym filtrze , który DŁUGO trzyma (tak żeby nie trzeba było w ciągu dnia malować się po kilka razy) i który faktycznie ma ten 50+. cena nie gra roli chociaż miło by było, żeby nie przepłacać. zna ktoś takie cudeńko?

agniecha549 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-02, 19:39   #884
025dd70b38ae5ec63576996b909aa97df2915b11_5f1f5c7240092
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2 314
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Dziewczyny, biorąc pod uwagę skład, który z tych filtrów wybrałybyście na wakacyjny wyjazd w ciepłe miejsce (jako drugi filtr do ciała po 50 SPF) - zależy mi oczywiście na stabilności:

Dulgon, krem do opalania SPF 20, 100 ml

Aqua, Octocrylene, Glycerin, Ethylhexyl Stearate, Isopropyl Palmitate, Ethylhexyl Salicylate, Cetearyl Alcohol, Potassium Cetyl Phosphate, Titanium Dioxide, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Phenoxyethanol, Panthenol, Dimethicone, Polyglyceryl-2 Dipolyhydroxystearate, Parfum, Tocopheryl Acetate, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Decylene Glycol, Aminomethyl Propanol, Trimethoxycaprylylsilane, Tetrasodium EDTA, Linalool, Limonene, Methylisothiazolinone, Citronellol, Benzyl Alcohol, Geraniol.

Dulgon, spray do opalania SPF 20, 200 ml

Aqua, Octocrylene, Isopropyl Palmitate, Ethylhexyl Stearate, Glycerin, Ethylhexyl Salicylate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Titanium Dioxide, Potassium Cetyl Phosphate, Phenoxyethanol, Dimethicone, Microcrystalline Cellulose, Panthenol, Polyglyceryl-2 Dipolyhydroxystearate, Parfum, Tocopheryl Acetate, Decylene Glycol, Cellulose Gum, Acrylates/ C10-30 alkyl Acrylate Crosspolymer,Cetearyl Alcohol, Trimethoxycaprylylsilane, Sodium Hydroxide, Tetrasodium EDTA, Linalool, Limonene, Methylisothiazolinone, Citronellol, Benzyl alkohol, Geraniol.

Celebrin Sun, emulsja do opalania, ochronna SPF 20, 150 ml

Aqua, Cetearyl Alcohol, Titanium Dioxide, Paraffinum Liquidum, Isopropyl Myristate, Glycerin, petrolatum, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Ceteareth-20, Dimethicone, Butyrospermum Parkii Fruit, Oryza Sativia Bran Extract, panthenol, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Carbomer, Triethylamine, Parfum, Allantoin, Tocopheryl Acetate, Sodium Hyaluronate, Hexyl Cinnamal, Benzyl Salicylate, Citronellol, Butylphenyl Methylpropional, Limonene, Linalool, Geraniol, Eugenol.
025dd70b38ae5ec63576996b909aa97df2915b11_5f1f5c7240092 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-02, 20:08   #885
say-hello
Zakorzenienie
 
Avatar say-hello
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: G
Wiadomości: 12 674
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Iclosemyeyes Pokaż wiadomość
Soraya spf 45 ma ochronę przed UVA 21 (według opakowania). Właśnie trzymam w ręce ostatnie opakowanie i nie wiem co zrobię jak się skończy
moja się już skończyła i już za nią tęsknię. może też spróbuj L'oreal UV Perfect?
__________________
2016: 22
2017: 22
2018: 12
say-hello jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-02, 20:44   #886
Sabriel_
Zadomowienie
 
Avatar Sabriel_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 213
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez agniecha549 Pokaż wiadomość
Witam wszystkie wizażystki

Rozpoczynam kurację retinolem, a co za tym idzie - Poszukuję jakiegoś dobrego jasnego podkładu z spf 50+, może się błyszczeć (dobry puder załatwi sprawę); może być ciężki, może "zapychać,.. najbardziej zależy mi na dobrym filtrze , który DŁUGO trzyma (tak żeby nie trzeba było w ciągu dnia malować się po kilka razy) i który faktycznie ma ten 50+. cena nie gra roli chociaż miło by było, żeby nie przepłacać. zna ktoś takie cudeńko?

Jasnego podkladu z spf 50 nie uświadczysz. Prędzej wsród bb kremów ale czy będzie az 50 to nie wiem. Kolejna sprawa- nie istnieje taki filtr a tym bardziej podkład z filtrem którego nie trzeba reaplikować. Jedne są stabilniejsze od drugich przez co dłuzej chronia ale nie przez caly dzień. A przynamniej o takim filtrze jeszcze nie slyszalam.
Sabriel_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-02, 20:47   #887
Cay
Wtajemniczenie
 
Avatar Cay
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 963
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

[1=025dd70b38ae5ec63576996 b909aa97df2915b11_5f1f5c7 240092;40094172]Dziewczyny, biorąc pod uwagę skład, który z tych filtrów wybrałybyście na wakacyjny wyjazd w ciepłe miejsce (jako drugi filtr do ciała po 50 SPF) - zależy mi oczywiście na stabilności:

Dulgon, krem do opalania SPF 20, 100 ml

Aqua, Octocrylene, Glycerin, Ethylhexyl Stearate, Isopropyl Palmitate, Ethylhexyl Salicylate, Cetearyl Alcohol, Potassium Cetyl Phosphate, Titanium Dioxide, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Phenoxyethanol, Panthenol, Dimethicone, Polyglyceryl-2 Dipolyhydroxystearate, Parfum, Tocopheryl Acetate, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Decylene Glycol, Aminomethyl Propanol, Trimethoxycaprylylsilane, Tetrasodium EDTA, Linalool, Limonene, Methylisothiazolinone, Citronellol, Benzyl Alcohol, Geraniol.

Dulgon, spray do opalania SPF 20, 200 ml

Aqua, Octocrylene, Isopropyl Palmitate, Ethylhexyl Stearate, Glycerin, Ethylhexyl Salicylate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Titanium Dioxide, Potassium Cetyl Phosphate, Phenoxyethanol, Dimethicone, Microcrystalline Cellulose, Panthenol, Polyglyceryl-2 Dipolyhydroxystearate, Parfum, Tocopheryl Acetate, Decylene Glycol, Cellulose Gum, Acrylates/ C10-30 alkyl Acrylate Crosspolymer,Cetearyl Alcohol, Trimethoxycaprylylsilane, Sodium Hydroxide, Tetrasodium EDTA, Linalool, Limonene, Methylisothiazolinone, Citronellol, Benzyl alkohol, Geraniol.

Celebrin Sun, emulsja do opalania, ochronna SPF 20, 150 ml

Aqua, Cetearyl Alcohol, Titanium Dioxide, Paraffinum Liquidum, Isopropyl Myristate, Glycerin, petrolatum, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Ceteareth-20, Dimethicone, Butyrospermum Parkii Fruit, Oryza Sativia Bran Extract, panthenol, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Carbomer, Triethylamine, Parfum, Allantoin, Tocopheryl Acetate, Sodium Hyaluronate, Hexyl Cinnamal, Benzyl Salicylate, Citronellol, Butylphenyl Methylpropional, Limonene, Linalool, Geraniol, Eugenol.[/QUOTE]

Oba Dulgon mają ten sam zestaw filtrów - w tym Avobenzone, który może się destabilizować.
Celebrin ma 2 filtry - dwutlenek tytanu, który jest filtrem fizycznym i się ściera, oraz Avobenzon, który może się destabilizować. Poza tym cała masa syfów.
Jeśli miałabym wybierać z w/w to któryś Dulgon, ale szczerze, to chyba żadnego nie wzięłabym do ciepłych krajów.

---------- Dopisano o 20:45 ---------- Poprzedni post napisano o 20:44 ----------

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
o dzięki wielkie !

daj znac jak sie 50 spisze i czy bieli i sie świeci
Jasne, tylko na razie muszę zużyć to co jest otwarte, Korres czeka na swoją kolej

---------- Dopisano o 20:47 ---------- Poprzedni post napisano o 20:45 ----------

Cytat:
Napisane przez Sabriel_ Pokaż wiadomość
No to teraz czas na moją krótką recenzję filtru L'oreal. Na początku dodam, że mam raczej cerę normalną (brak suchych skórek oraz się w ogóle nie swieci) jednak czasem pojawiają się jakieś wypryski. Nie jestem chyba dobrym obiektem do testowania . A teraz przechodząc do samego filtru: jest lekki, nie bieli, bardzo ładnie się wchłania (nie całkowicie, zostawia lekką warstwę). W moim wypadku wystarczy już sam podkład (lumiere vv) aby buzia była zmatowiona. Co prawda nakładam jeszcze na podkład cienką warstwę pudru bambusowego anty-uv aby utrwalić makijaż. Podkład dobrze się nakładało (mineralny- metodą stempelkową, a bb wklepując). Zarówno bb jak i mineralny nie warzyły się ani nic dziwnego się z nimi nie działo. Mnie nie zapchał. Ogólnie filtr wypadł bardzo pozytywnie. Chociaż mógłby mieć większą pojemność....
A ja powiem szczerze, że mnie ten L'Oreal nie zachwycił. Tzn. nie jest zły, na pewno lepszy niż większość filtrów na naszym rynku, ale imho dużo lepiej się wchłaniał i mniej bielił Korres 30-tka.
__________________
Wymiana kosmetyki:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1174391
Cay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-02, 20:50   #888
agniecha549
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 9
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Sabriel_ Pokaż wiadomość
Jasnego podkladu z spf 50 nie uświadczysz. Prędzej wsród bb kremów ale czy będzie az 50 to nie wiem. Kolejna sprawa- nie istnieje taki filtr a tym bardziej podkład z filtrem którego nie trzeba reaplikować. Jedne są stabilniejsze od drugich przez co dłuzej chronia ale nie przez caly dzień. A przynamniej o takim filtrze jeszcze nie slyszalam.
rozumiem, a co myślicie o stosowaniu zwykłego filtru 50tki + zamiast podkladu (tj. zrezygnować w ogóle z fluidu koloryzującego) i jakiegoś fajnego dobrze kryjącego pudru? czy taki puder może osłabić działanie filtra?

ps. dzięki za odpowiedź
agniecha549 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-02, 20:54   #889
025dd70b38ae5ec63576996b909aa97df2915b11_5f1f5c7240092
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2 314
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Cay Pokaż wiadomość
Oba Dulgon mają ten sam zestaw filtrów - w tym Avobenzone, który może się destabilizować.
Celebrin ma 2 filtry - dwutlenek tytanu, który jest filtrem fizycznym i się ściera, oraz Avobenzon, który może się destabilizować. Poza tym cała masa syfów.
Jeśli miałabym wybierać z w/w to któryś Dulgon, ale szczerze, to chyba żadnego nie wzięłabym do ciepłych krajów..
Celebrin Junior, jak widzę ma ten sam zestaw filtrów:

Aqua, Titanum Dioxide, Cetearyl Alcohol, Paraffinum Liquidum, Isopropyl Myristate, Glycerin, Buthl Mexthoxydibenzeoylmethane , Petrolatum, Ceteareth-20. Dimethicon, Butyrospermum Parkii Fruit (Shea Butter), Macadamia (Macadamia ternifolia) Seed Oil, Panthenol, Prunus Amygdalus Dulcis (seet Almond) Oil, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Allantoin, Tocopheryl, Acetate,Carbomer, Triethylamine, Parfum.
025dd70b38ae5ec63576996b909aa97df2915b11_5f1f5c7240092 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-02, 21:06   #890
Cay
Wtajemniczenie
 
Avatar Cay
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 963
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

[1=025dd70b38ae5ec63576996 b909aa97df2915b11_5f1f5c7 240092;40095986]Celebrin Junior, jak widzę ma ten sam zestaw filtrów:

Aqua, Titanum Dioxide, Cetearyl Alcohol, Paraffinum Liquidum, Isopropyl Myristate, Glycerin, Buthl Mexthoxydibenzeoylmethane , Petrolatum, Ceteareth-20. Dimethicon, Butyrospermum Parkii Fruit (Shea Butter), Macadamia (Macadamia ternifolia) Seed Oil, Panthenol, Prunus Amygdalus Dulcis (seet Almond) Oil, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Allantoin, Tocopheryl, Acetate,Carbomer, Triethylamine, Parfum.[/QUOTE]



Filtry w Dulgon: Octocrylene, Ethylhexyl Salicylate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Titanium Dioxide

W Celebrin jest tylko Butyl Methoxydibenzoylmethane, Titanium Dioxide.
__________________
Wymiana kosmetyki:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1174391
Cay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-02, 21:20   #891
chocolate_monster
Zakorzenienie
 
Avatar chocolate_monster
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 3 875
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

dziewczyny gdzie kupujecie ten filtr z loreala ?
chocolate_monster jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-02, 21:29   #892
Cay
Wtajemniczenie
 
Avatar Cay
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 963
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chocolate_monster Pokaż wiadomość
dziewczyny gdzie kupujecie ten filtr z loreala ?
Allegro
__________________
Wymiana kosmetyki:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1174391
Cay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-02, 22:04   #893
Sabriel_
Zadomowienie
 
Avatar Sabriel_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 213
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez agniecha549 Pokaż wiadomość
rozumiem, a co myślicie o stosowaniu zwykłego filtru 50tki + zamiast podkladu (tj. zrezygnować w ogóle z fluidu koloryzującego) i jakiegoś fajnego dobrze kryjącego pudru? czy taki puder może osłabić działanie filtra?

ps. dzięki za odpowiedź
Jest jeszcze cos takiego jak filtr z podkładem. W swojej ofercie ma np. La Roche Posay tylko że kolory są dość ciemne. Puder może osłabić filtr jeśli (filtr) jest niestabilny, tzn zawiera Parsol (INCI Butyl Methoxydibenzoylmethane) a nie zawiera stabilizatorów. Gdzieś po wizazu pałęta się lista stabilnych filtrów tylko ta oczywiscie wszystkich nie ma.

Cytat:
Napisane przez Cay Pokaż wiadomość
A ja powiem szczerze, że mnie ten L'Oreal nie zachwycił. Tzn. nie jest zły, na pewno lepszy niż większość filtrów na naszym rynku, ale imho dużo lepiej się wchłaniał i mniej bielił Korres 30-tka.
Do tej pory używałam różnych aptecznych i wszystkie strasznie tłuściły. Korresowi nigdy sie nie przyglądałam zawsze był dla mnie z zbyt wysokiej półki a przynajmniej tak go postrzegam.
Sabriel_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-02, 22:05   #894
EbonyLuna
Zakorzenienie
 
Avatar EbonyLuna
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 064
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Cay Pokaż wiadomość
Allegro
__________________
kosmetyki
odpisuj,proszę,u mnie (:
EbonyLuna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-02, 22:15   #895
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez agniecha549 Pokaż wiadomość
rozumiem, a co myślicie o stosowaniu zwykłego filtru 50tki + zamiast podkladu (tj. zrezygnować w ogóle z fluidu koloryzującego) i jakiegoś fajnego dobrze kryjącego pudru? czy taki puder może osłabić działanie filtra?

ps. dzięki za odpowiedź
ja tak czasem robie jak nie używam minerałków LL
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-02, 22:32   #896
acapella
Zadomowienie
 
Avatar acapella
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 1 049
Dot.: Proszę o polecenie podkładu z spf 50+

Cytat:
Napisane przez agniecha549 Pokaż wiadomość
Witam wszystkie wizażystki

Rozpoczynam kurację retinolem, a co za tym idzie - Poszukuję jakiegoś dobrego jasnego podkładu z spf 50+, może się błyszczeć (dobry puder załatwi sprawę); może być ciężki, może "zapychać,.. najbardziej zależy mi na dobrym filtrze , który DŁUGO trzyma (tak żeby nie trzeba było w ciągu dnia malować się po kilka razy) i który faktycznie ma ten 50+. cena nie gra roli chociaż miło by było, żeby nie przepłacać. zna ktoś takie cudeńko?

Nie wiem czy długo trzyma, raczej wszystkie filtry trzeba nakładać co parę godzin, ale jest jasny, jest podkładem i ma filtr 50
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...tal-cream.html
acapella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-03, 03:15   #897
marcheweczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 239
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Kobitki! Ale jak cytowałam wcześniej, koreańskie filtry są tworzone na inny klimat i te ich PA+++ nie odpowiada naszym standardom. A ten Loreal, o którym mówicie, to produkt na rynek koreański.
Z tego co mi wiadomo, to Soraya ma najlepsze filtry (Univul A plus B). Nie wiem, może jego następnik będzie lepszy?
Ja od siebie polecam Pollenę Evę. Jestem bardzo krostkogenna, a tutaj nie mam żadnych problemów. Matuję to glinką Rhassoul, w ciągu dnia raz delikatnie przycisnę chusteczkę i do wieczora jestem matowa Wiem, że teoretyczna ochrona nie jest idealna, ale do jasnej ciasnej, filtry są dla mnie - nie ja dwa filtrów!

EDIT: Właśnie weszłam na stronę Sorayi. Relax! Po prostu dostosowują oznaczenia do obecnie obowiązujących, będą filtry 50+ w wariantach dla dorosłych i dla dzieci, UVA 30
__________________
Wygraj z depresją!
www.wygrajzdepresja.pl/wordpress

Edytowane przez marcheweczka
Czas edycji: 2013-04-03 o 03:19
marcheweczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-03, 06:35   #898
Sabriel_
Zadomowienie
 
Avatar Sabriel_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 213
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez acapella Pokaż wiadomość
Nie wiem czy długo trzyma, raczej wszystkie filtry trzeba nakładać co parę godzin, ale jest jasny, jest podkładem i ma filtr 50
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...tal-cream.html
To nie podkład tylko bb krem
Sabriel_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-03, 09:06   #899
dacn
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 557
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez marcheweczka Pokaż wiadomość
Kobitki! Ale jak cytowałam wcześniej, koreańskie filtry są tworzone na inny klimat i te ich PA+++ nie odpowiada naszym standardom. A ten Loreal, o którym mówicie, to produkt na rynek koreański.
Nie bardzo rozumiem dlaczego filtry koreańskie nie miałby się sprawdzać w naszym klimacie?
dacn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-03, 14:16   #900
say-hello
Zakorzenienie
 
Avatar say-hello
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: G
Wiadomości: 12 674
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez marcheweczka Pokaż wiadomość
Kobitki! Ale jak cytowałam wcześniej, koreańskie filtry są tworzone na inny klimat i te ich PA+++ nie odpowiada naszym standardom. A ten Loreal, o którym mówicie, to produkt na rynek koreański.
Z tego co mi wiadomo, to Soraya ma najlepsze filtry (Univul A plus B). Nie wiem, może jego następnik będzie lepszy?
Ja od siebie polecam Pollenę Evę. Jestem bardzo krostkogenna, a tutaj nie mam żadnych problemów. Matuję to glinką Rhassoul, w ciągu dnia raz delikatnie przycisnę chusteczkę i do wieczora jestem matowa Wiem, że teoretyczna ochrona nie jest idealna, ale do jasnej ciasnej, filtry są dla mnie - nie ja dwa filtrów!

EDIT: Właśnie weszłam na stronę Sorayi. Relax! Po prostu dostosowują oznaczenia do obecnie obowiązujących, będą filtry 50+ w wariantach dla dorosłych i dla dzieci, UVA 30
a ta pollena eva ma dobrą ochronę przed UVA?

z tego co wiem, soraya 50+ ma troszkę zmieniony skład i jej konsystencja nie jest już tak fajna jak 45. sama tego nie testowałam, chociaż też mam zamiar kupić 50+.
__________________
2016: 22
2017: 22
2018: 12

Edytowane przez say-hello
Czas edycji: 2013-04-03 o 14:22
say-hello jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-03-11 13:50:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:05.