Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady - Strona 140 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-07-30, 18:13   #4171
Ijegrina
Raczkowanie
 
Avatar Ijegrina
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 201
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Również skreśliłabym ten dom ze względu na wiatrołap. Nie podoba mi się rozmieszczenie pomieszczeń
__________________
przepraszam, ale jestem złośliwa. z natury.


Edytowane przez Ijegrina
Czas edycji: 2017-07-30 o 18:15
Ijegrina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-28, 20:27   #4172
anio12anio
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 2
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Ja jakoś wole osobiście małe domy-mniejsze koszty ogrzewania i ogólnego utrzymania już nie wspomnę o samych kosztach budowy. Osobiście szukam właśnie takiego małego domku z gotowych projektów. Czy znacie studio Archeton?Ma ktoś dom od nich?Co możecie powiedzieć o projektach indywidualnych?Rzeczywiśc ie są tańsze niż te indywidualne?
anio12anio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-28, 20:42   #4173
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez anio12anio Pokaż wiadomość
Ja jakoś wole osobiście małe domy-mniejsze koszty ogrzewania i ogólnego utrzymania już nie wspomnę o samych kosztach budowy. Osobiście szukam właśnie takiego małego domku z gotowych projektów. Czy znacie studio Archeton?Ma ktoś dom od nich?Co możecie powiedzieć o projektach indywidualnych?Rzeczywiśc ie są tańsze niż te indywidualne?
Ja mam dom z projektu indywidualnego 110 m2. Tez lubie male domy. Nie tylko ze względu na oszczędności. Na projekcie nie oszczedzaj.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-27, 15:41   #4174
malinowaiskra
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 2
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez anio12anio Pokaż wiadomość
Ja jakoś wole osobiście małe domy-mniejsze koszty ogrzewania i ogólnego utrzymania już nie wspomnę o samych kosztach budowy. Osobiście szukam właśnie takiego małego domku z gotowych projektów. Czy znacie studio Archeton?Ma ktoś dom od nich?Co możecie powiedzieć o projektach indywidualnych?Rzeczywiśc ie są tańsze niż te indywidualne?
Dokładnie ja też wolę małe i przytulne tylko ważne jest rozmieszczenie mebli.
malinowaiskra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-25, 12:38   #4175
michalina_84
Raczkowanie
 
Avatar michalina_84
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 47
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Dziewczyny, a co sądzicie o poniższym projekcie?
https://www.archipelag.pl/projekty-domow/simon-g2

Projekt został już zakupiony, teraz zastanawiam się nad zmianami.
Góra będzie zaadaptowana na dwa pokoje dziecięce i łazienkę.
Myśle nad rezygnacją ze spiżarni (4) i toalety (6) na rzecz kuchni, będzie wiecej miejsca na zabudowe.
Podzielcie się proszę ze mną swoją opinią
michalina_84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-26, 11:04   #4176
Nameria
Zadomowienie
 
Avatar Nameria
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: zaginiona w puszczy
Wiadomości: 1 508
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez michalina_84 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a co sądzicie o poniższym projekcie?
https://www.archipelag.pl/projekty-domow/simon-g2

Projekt został już zakupiony, teraz zastanawiam się nad zmianami.
Góra będzie zaadaptowana na dwa pokoje dziecięce i łazienkę.
Myśle nad rezygnacją ze spiżarni (4) i toalety (6) na rzecz kuchni, będzie wiecej miejsca na zabudowe.
Podzielcie się proszę ze mną swoją opinią
Ja w tym projekcie bardzo dużo bym zmieniła, uważam, że jest niefunkcjonalny
Jakie będą schody?
Pokoje na dole zostają takie jakie są? 9m2 dla dziecka to strasznie mały pokój. Dzieci w swoich pokojach się bawią, odrabiają lekcje, przyjmują znajomych.
Podeszliście do tematu nie tak jak trzeba. Najpierw myśli się nad zmianami, wycenia je, dopiero później kupuje się projekt. Zaraz się okaże, że zmiana schodów, adaptacja poddasza, projekt instalacji na poddasze, okna dachowe i inne zmiany będą was kosztowały tyle co projekt indywidualny.
W obecnym projekcie trzeba bardzo dużo zmienić, żeby nadawał się do użytku.
__________________
Nigdy nie szczekam ale zdarza mi się warknąć.

Edytowane przez Nameria
Czas edycji: 2017-10-26 o 11:08
Nameria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-26, 12:34   #4177
michalina_84
Raczkowanie
 
Avatar michalina_84
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 47
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Pokoje na dole pozostawiłabym bez zmian, będzie tam nasza sypialnia , gabinet i sypialnia gościnna, wydaje mi się, że metraż jest odpowiedni.
Pokoje dzieci bedą na górze, około 18m2.
michalina_84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-10-28, 11:22   #4178
Nameria
Zadomowienie
 
Avatar Nameria
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: zaginiona w puszczy
Wiadomości: 1 508
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Nie wiem co Ci doradzić, projekt masz już kupiony.
Będziecie podnosili dach?
Toaletę i spiżarnię bym wywaliła bo kuchnie masz bardzo małą.
Najbardziej w tym projekcie nie podoba mi się wielki hol z korytarzem. Jest to ponad 20m2 zmarnowanej, niewykorzystanej przestrzeni. Trzeba dobrze przemyśleć co można z tym zrobić. Nie znam wymiarów i też zastanawiam się, czy pomimo tak dużej przestrzeni zmieszczą się tam pełnowymiarowe schody na piętro. Ograniczają was drzwi do pokoi więc schody musiały by być bliżej salonu, prawie na przeciwko drzwi wejściowych.
Garaż macie bardzo mały. Musicie się zastanowić, gdzie będziecie trzymali sprzęt ogrodniczy, rowery itd. Dwa samochody inic więcej już się nie zmieści.
Sypialnię macie nie za dużą, bez garderoby. W projekcie jest miejsce na jedną szafę. Na dwie osoby wystarczy wam jedna szafa szeroka na ok 2,50m? Teoretycznie możecie wcisnąć jeszcze jedną szafę ale pokój mocno się zagraci, jeśli wam to nie przeszkadza.
__________________
Nigdy nie szczekam ale zdarza mi się warknąć.

Edytowane przez Nameria
Czas edycji: 2017-10-28 o 11:28
Nameria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-28, 12:48   #4179
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez Nameria Pokaż wiadomość
Nie wiem co Ci doradzić, projekt masz już kupiony.
Będziecie podnosili dach?
Toaletę i spiżarnię bym wywaliła bo kuchnie masz bardzo małą.
Najbardziej w tym projekcie nie podoba mi się wielki hol z korytarzem. Jest to ponad 20m2 zmarnowanej, niewykorzystanej przestrzeni. Trzeba dobrze przemyśleć co można z tym zrobić. Nie znam wymiarów i też zastanawiam się, czy pomimo tak dużej przestrzeni zmieszczą się tam pełnowymiarowe schody na piętro. Ograniczają was drzwi do pokoi więc schody musiały by być bliżej salonu, prawie na przeciwko drzwi wejściowych.
Garaż macie bardzo mały. Musicie się zastanowić, gdzie będziecie trzymali sprzęt ogrodniczy, rowery itd. Dwa samochody inic więcej już się nie zmieści.
Sypialnię macie nie za dużą, bez garderoby. W projekcie jest miejsce na jedną szafę. Na dwie osoby wystarczy wam jedna szafa szeroka na ok 2,50m? Teoretycznie możecie wcisnąć jeszcze jedną szafę ale pokój mocno się zagraci, jeśli wam to nie przeszkadza.
Naprawdę kuchnia 11m2 jest mala? W garazu nic sie nie pomiesci? Skad zalozenie ze musza byc 2 samochody? A szafa 2,5 m jest niewystarczajaca dla 2 osob?
Chyba jestem minimalistka mam dom 110 m2 i jestem przeszczesliwa ze nie jest wiekszy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-28, 16:27   #4180
lilianna90
Kocia i psia mama :)
 
Avatar lilianna90
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 6 653
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Hej dziewczyny. Jestem w tej części Wizażu pierwszy raz i przychodzę z prośbą o poradę.
Razem z partnerem planujemy zakup mieszkania, znaleźliśmy mieszkanie, które pod względem lokalizacji, układu itp. nam odpowiada. Z tym, że ja mam duże obawy z powodu okien, które wychodzą tylko na północ i jedno na zachód
Lubię jak w mieszkaniu jest widno, nigdy nie mieszkałam w mieszkaniu z oknami na północ (zawsze mieszkania miałam z oknami na zachód), w domu rodzinnym w kuchni było okno skierowane na północ i pamiętam, że tam nigdy słońca nie było.

Czy mogłybyście wypowiedzieć się w kwestii mieszkań, które mają okna od północy? W internetach naczytałam się jak to jest ciemno, ponuro, zimno i że wilgoć wychodzi..
Jeśli jest tutaj jakiś wątek bardziej pasujący do mojego pytania to poproszę o link
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 19512552_1_1280x1024_3-pokoje-63m2-ogrodek-pod-klucz-torun.jpg (121,7 KB, 66 załadowań)

Edytowane przez lilianna90
Czas edycji: 2017-10-28 o 16:29
lilianna90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-31, 13:55   #4181
migoq
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 4
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

hej!
sama mam okna są na północ i południe. gdyby nie te drugie, byłoby słabo. w kuchni jest w porządku, bo nie świeci za mocno. ale pokój obok jest - moim zdaniem - słabo doświetlony i trzeba sięgać po sztuczne światło :/
migoq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-11-01, 11:56   #4182
Nameria
Zadomowienie
 
Avatar Nameria
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: zaginiona w puszczy
Wiadomości: 1 508
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez lilianna90 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny. Jestem w tej części Wizażu pierwszy raz i przychodzę z prośbą o poradę.
Razem z partnerem planujemy zakup mieszkania, znaleźliśmy mieszkanie, które pod względem lokalizacji, układu itp. nam odpowiada. Z tym, że ja mam duże obawy z powodu okien, które wychodzą tylko na północ i jedno na zachód
Lubię jak w mieszkaniu jest widno, nigdy nie mieszkałam w mieszkaniu z oknami na północ (zawsze mieszkania miałam z oknami na zachód), w domu rodzinnym w kuchni było okno skierowane na północ i pamiętam, że tam nigdy słońca nie było.

Czy mogłybyście wypowiedzieć się w kwestii mieszkań, które mają okna od północy? W internetach naczytałam się jak to jest ciemno, ponuro, zimno i że wilgoć wychodzi..
Jeśli jest tutaj jakiś wątek bardziej pasujący do mojego pytania to poproszę o link
nie zdecydowałabym się na to mieszkanie. Moja babcia miała mieszkanie o podobnym układzie ale ratowało je jedno małe okno od zachodu w pokoju dziennym, inaczej nie byłoby w nim światła w ogóle. W kuchni i w sypialni zawsze było ciemno i ponuro. O ile w lecie jest to ok, bo zwykle było chłodniej i rolet nie trzeba było zaciągać, tak jesień i zima w tym mieszkaniu były depresyjne.
__________________
Nigdy nie szczekam ale zdarza mi się warknąć.
Nameria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-01, 22:11   #4183
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez lilianna90 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny. Jestem w tej części Wizażu pierwszy raz i przychodzę z prośbą o poradę.
Razem z partnerem planujemy zakup mieszkania, znaleźliśmy mieszkanie, które pod względem lokalizacji, układu itp. nam odpowiada. Z tym, że ja mam duże obawy z powodu okien, które wychodzą tylko na północ i jedno na zachód
Lubię jak w mieszkaniu jest widno, nigdy nie mieszkałam w mieszkaniu z oknami na północ (zawsze mieszkania miałam z oknami na zachód), w domu rodzinnym w kuchni było okno skierowane na północ i pamiętam, że tam nigdy słońca nie było.

Czy mogłybyście wypowiedzieć się w kwestii mieszkań, które mają okna od północy? W internetach naczytałam się jak to jest ciemno, ponuro, zimno i że wilgoć wychodzi..
Jeśli jest tutaj jakiś wątek bardziej pasujący do mojego pytania to poproszę o link

U mnie okna od słonecznej strony to podstawa. Słoneczna mam na myli południe, południowy wschód lub zachód. Zreszta to moje pierwsze pytanie jesli chodzi o poszukiwania domu „w jaka stronę jest skierowany ogrod”.
Północ to najgorszy wybór z możliwych i wiem ze nigdy nie czułabym sie w takim domu dobrze .
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-22, 13:22   #4184
szaficzka
szficzka
 
Avatar szaficzka
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 2
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

U mnie z oknami od północy jest tylko łazienka, schowek i klatka chodowa, to moim zdaniem najlepsza z możliwych opcji. Ponadto sam projekt, który kupiliśmy w pracowni studioatrium.pl jest dobiciem lustrzanym, właśnie po to, żeby jak najlepiej wykorzystać położenie działki względem stron świata. Jeśli masz taką możliwość, to próbuj właśnie z odbiciami lustrzanymi projektów i wtedy "obracaj" je na działce i popatrz jak będą usytuowane pomieszczenia względem północy/południa.

Edytowane przez szaficzka
Czas edycji: 2017-11-28 o 14:32
szaficzka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-29, 19:04   #4185
Madziasek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 12
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Witam,
Chciałabym poznać opinie was dziewczyny na temat projektu który wybraliśmy z mężem już dobry czas temu. Szczerze mówiąc przeglądając kolejne i kolejne projekty wciąż jesteśmy za tym.

https://www.domywstylu.pl/projekt-domu-lilia.php

Plusy projektu według nas zaważyły o wyborze:
- niezbyt duży i tani w budowie (największy plus)
- dwuspadowy dach, prosta bryła bez zbędnych wykuszy, jaskółek itp
- "zamknięta kuchnia " może tak niedokońca zamknięta ale wydzielona część która nie jest łączona z salonem
Dlaczego nie otwarta przestrzeń z aneksem? Mam bałagan w kuchni to w kuchni a nie w salonie i nie widzę tego z kanapy, zapachy gotowania wszędzie...
- spiżarnia
- duży salon z jadalnią razem a jednak można zaznaczyc strefe wypoczynkową, strefę jadalną
- kotłownia w zależności od wyboru metody ogrzewania (jeżeli gazowe- robi się duże pomieszczenie gospodarcze) węglowe- no to musimy gdzieś składać opał to dorobiłabym dodatkowe wyjscie na zewnątrz
- garderoba
-pokoje nieduże dla dzieci w sam raz
- działka jest prosta i płaska 10 arów , dom nieduży i idealnie wkomponuje się w teren a i miejsca na niewielki ogródek wystarczy i garaż

Minusy
- obawiam sie że kuchnia może być dość mała ale mam spiżarnie
- niewielkie łazienki
- gdzie pralka ? Na piętrze czy parterze doradźcie?

Czekam na waszą opinię.
Madziasek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-29, 19:11   #4186
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Wg mnie kuchnia jest ok, ale salon jednak trochę mały. W przyszłości chciałabym mieć dom i wg mnie minimum na salon z jadalnią to 30mkw. Umiejscowienie kominka też trochę średnie, wprost są oka, przez które wiele ciepła ucieknie, kanapę można postawić w zasadzie tylko we wskazanym na projekcie miejscu...jak dla mnie kiepsko. Salon mega źle zagospodarowany.

Łazienka na poddaszu też jest mała, a to pewnie głównie z niej będą korzystać domownicy. Powiekszylabym ją kosztem garderoby w największej sypialni.

Pralkę wstawiłabym do łazienki na parterze albo do kotłowni.

Dom sam w sobie ładny, ale projekt średni. Nie chcecie trochę więcej metrów, np.120? Wg mnie to najrozsądniejszy metraż na dom.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-29, 19:54   #4187
Madziasek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 12
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Wg mnie kuchnia jest ok, ale salon jednak trochę mały. W przyszłości chciałabym mieć dom i wg mnie minimum na salon z jadalnią to 30mkw. Umiejscowienie kominka też trochę średnie, wprost są oka, przez które wiele ciepła ucieknie, kanapę można postawić w zasadzie tylko we wskazanym na projekcie miejscu...jak dla mnie kiepsko. Salon mega źle zagospodarowany.
Po części masz rację salon mógłby być większy (rozważałam też powiększenie domu o metr wlasnie na rzecz salonu i u góry pokoje by zyskały) ale czy nie ustawny nie wydaje mi sie? Zobacz w wizualizacjach masz kanapę tylem do okna a w rzutach przodem więc jakieś pole manewru jest. A w salonie wystarczy mi wygodna duza kanapa tv i stolik kawowy nic wiecej. Co do kominka to zastanawiam sie wogóle czy go robić, to jest dodatkowy kosz a może raz w roku w nim zapale i kurzy sie z niego, jeszcze nie wiem...
Cytat:

Łazienka na poddaszu też jest mała, a to pewnie głównie z niej będą korzystać domownicy. Powiekszylabym ją kosztem garderoby w największej sypialni.
Tak, właśnie mała jest, ale nie chce rezygnować z dużej garderoby bo potrzebuje dużo miejsca na przechowywanie.
Plusem jest to że łazienki są dwie więc w jednej będzie wanna w drugiej prysznic, a z pralką świetny pomysł że osobnne pomieszczenie w kotłowni, zyskuje miejsce w łazience, tylko już wtedy jedynie ogrzewanie gazowe, bo inaczej będzie się kurzyć.


Cytat:
Dom sam w sobie ładny, ale projekt średni. Nie chcecie trochę więcej metrów, np.120? Wg mnie to najrozsądniejszy metraż na dom.
To byłby najlepszy metraż ale koszty koszty... 104 m to nie jest aż tak źle.

Dziękuje za opinie
Madziasek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-29, 20:26   #4188
jag_na
Rozeznanie
 
Avatar jag_na
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 934
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Nie ma tego wymiaru na tych internetowych rysunkach, ale ściana kolankowa wydaje się być bardzo niska.
jag_na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-30, 13:43   #4189
Nameria
Zadomowienie
 
Avatar Nameria
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: zaginiona w puszczy
Wiadomości: 1 508
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Dla mnie salon jest za mały. Kanapa ustawiona tyłem do okna moim zdaniem jest pomyłką. Zwykle jak się siedzi na kanapie, chce się móc wyjrzeć za okno.
Kuchnia jest mała. Nie przeszkadza Ci brak miejsca na mały stolik w kuchni/blat śniadaniowy? Rano zwykle wszystko dzieje się szybko i najczęściej jednak je się śniadanie w kuchni.
Dziecinne pokoje na piętrze są strasznie małe, dodatkowo biorąc pod uwagę skosy. Za to sypialnia rodziców jest bardzo duża. Nie jestem zwolenniczką takich rozwiązań. Dzieci w sowich pokojach się bawią, uczą, spędzają czas. Rodzice za to więcej czasu spędzaja w salonie nie w sypialni. Do tego nie ma miejsca na szafy w pokojach dzieci i śmiem twierdzić, że przy takim rozwiązaniu prędzej czy później w Twojej wielkiej garderobie znajdą się ciuchy dzieci.

Co do kotłowni. Bierzecie pod uwagę ogrzewanie węglowe? Zastanówcie się nad tym dobrze. Gaz jest o wiele wygodniejszy. Włączasz piec i nic więcej Cię nie interesuje. Z węglem jest bardzo dużo zabawy, a do tego strasznie brudzi. Musicie mieć dodatkowe pomieszczenie na przechowywanie węgla.

Nie jestem pewna, czy będzie wam się opłacało płacić za powiększenie tego projektu. Zawsze każdemu to piszę. Kwota którą policzą sobie za zmiany w tym projekcie może być równa kwocie jaką sobie policzy architekt za projekt indywidualny, więc przemyślcie 10 razy kupno gotowego projektu do zmian. Lepiej szukajcie do skutku gotowego projektu, gdzie zmian będzie minimum z minimum albo róbcie indywidualny.

Jakie macie strony świata na działce?
__________________
Nigdy nie szczekam ale zdarza mi się warknąć.

Edytowane przez Nameria
Czas edycji: 2017-11-30 o 13:46
Nameria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-11-30, 14:52   #4190
NoemiSui
Raczkowanie
 
Avatar NoemiSui
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: W-no
Wiadomości: 176
GG do NoemiSui
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Coś takiego - https://www.mgprojekt.com.pl/dom-z-widokiem ?

Przyznam szczerze, że tego typu styl mi się zawsze podobał, a już wertujemy w tych projektach od blisko 2 tygodni tak codziennie no i mamy wybranych po 10 no i najbardziej idziemy w kierunku tego. Do tego udało nam się zanleźć informacje, że ogólne koszty podane przy projektach są mocno uśrednione więc jak ktoś będzie dużo robił sam i ogólnie polował na promocje można zbudować duzo taniej.
NoemiSui jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-30, 15:37   #4191
Nameria
Zadomowienie
 
Avatar Nameria
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: zaginiona w puszczy
Wiadomości: 1 508
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez NoemiSui Pokaż wiadomość
Coś takiego - https://www.mgprojekt.com.pl/dom-z-widokiem ?

Przyznam szczerze, że tego typu styl mi się zawsze podobał, a już wertujemy w tych projektach od blisko 2 tygodni tak codziennie no i mamy wybranych po 10 no i najbardziej idziemy w kierunku tego. Do tego udało nam się zanleźć informacje, że ogólne koszty podane przy projektach są mocno uśrednione więc jak ktoś będzie dużo robił sam i ogólnie polował na promocje można zbudować duzo taniej.
Bardzo duży dom, przestronne pokoje. W mój gust nie do końca trafia bo ma strasznie dużo daszków ale jak wam pasuje to ok.
Zastanawia mnie tylko jedno. Przyjmujecie gości? Na piętrze macie 3 pokoje. Gdzie będą spali goście którzy do was przyjadą? Trochę głupio przy takich metrażach kłaść gości na kanapie w salonie.
Antresola robi świetny efekt, pamiętajcie tylko, że najlepiej wtedy robić ogrzewanie podłogowe, gdyż ciepło idzie do góry i w pomieszczeniu z antresolą przy zwykłych grzejnikach może być zimno.

Jakie są podane koszta budowy tego domu?
__________________
Nigdy nie szczekam ale zdarza mi się warknąć.

Edytowane przez Nameria
Czas edycji: 2017-11-30 o 15:43
Nameria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-30, 19:47   #4192
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez NoemiSui Pokaż wiadomość
Coś takiego - https://www.mgprojekt.com.pl/dom-z-widokiem ?

Przyznam szczerze, że tego typu styl mi się zawsze podobał, a już wertujemy w tych projektach od blisko 2 tygodni tak codziennie no i mamy wybranych po 10 no i najbardziej idziemy w kierunku tego. Do tego udało nam się zanleźć informacje, że ogólne koszty podane przy projektach są mocno uśrednione więc jak ktoś będzie dużo robił sam i ogólnie polował na promocje można zbudować duzo taniej.
Wg mnie 700 tys to tak na poczatek 1 mln spokojnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-30, 21:10   #4193
Madziasek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 12
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Tak to wyglada na dokładnych wymiarach, w rzutach podana jest powierzchnia użytkowa powyżej 190 cm, powierzchnia podłóg w tabeliimage.jpg a tam chyba jest od 88 cm wysokości.
Wiadomo pod skosem to jedynie co mogę postawić łóżko, komode.
Madziasek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-30, 21:40   #4194
Madziasek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 12
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez Nameria Pokaż wiadomość
Dla mnie salon jest za mały. Kanapa ustawiona tyłem do okna moim zdaniem jest pomyłką. Zwykle jak się siedzi na kanapie, chce się móc wyjrzeć za okno.
Kanapę zawsze można ustawić przodem do okna (myśle że istnieje tu jakieś pole manewru. Cenie minimalizm, nie chce zagracić powierzchni wieloma meblami.

Cytat:
Kuchnia jest mała. Nie przeszkadza Ci brak miejsca na mały stolik w kuchni/blat śniadaniowy? Rano zwykle wszystko dzieje się szybko i najczęściej jednak je się śniadanie w kuchni.
Uwzględniam bufet śniadaniowy tak jak jest przedstawiony w wizualizacjach projektu.

Cytat:
Dziecinne pokoje na piętrze są strasznie małe, dodatkowo biorąc pod uwagę skosy. Za to sypialnia rodziców jest bardzo duża. Nie jestem zwolenniczką takich rozwiązań. Dzieci w sowich pokojach się bawią, uczą, spędzają czas. Rodzice za to więcej czasu spędzaja w salonie nie w sypialni. Do tego nie ma miejsca na szafy w pokojach dzieci i śmiem twierdzić, że przy takim rozwiązaniu prędzej czy później w Twojej wielkiej garderobie znajdą się ciuchy dzieci
Tu masz po części racje, tyle że w projekcie podana jest powierzchnia użytkowa a nie powierzchnia po podłodze. Co i tak duzo nie zmienia to i tak niewiele a tu jeszcze skosy Narazie posiadam jednego potomka, a ciuchów i zabawek coraz więcej.
Musiałyby być mega trafne rozwiązania na przechowywanie ( IKEA?) Ta sama sytuacja z łazienką.

Cytat:
Co do kotłowni. Bierzecie pod uwagę ogrzewanie węglowe? Zastanówcie się nad tym dobrze. Gaz jest o wiele wygodniejszy. Włączasz piec i nic więcej Cię nie interesuje. Z węglem jest bardzo dużo zabawy, a do tego strasznie brudzi. Musicie mieć dodatkowe pomieszczenie na przechowywanie węgla.
Dokładnie jesteśmy tego samego zdania zwłaszcza że w tym roku rodzice zamontowali nowy piec węglowy (z podajnikiem, ekogroszek) i widzimy ile z tym kłopotu jest a cenowo wcale nie wychodzi taniej niz gaz. Tylko tu dochodzi kwestia przyłączy czy bedzie nam się opłacało podciągać gaz do działki. Jeżeli nie to niestety węglowe ( ekogroszek workowany) ale tracimy miejsce i tak czy siak kurzy się.

Cytat:
Nie jestem pewna, czy będzie wam się opłacało płacić za powiększenie tego projektu. Zawsze każdemu to piszę. Kwota którą policzą sobie za zmiany w tym projekcie może być równa kwocie jaką sobie policzy architekt za projekt indywidualny, więc przemyślcie 10 razy kupno gotowego projektu do zmian. Lepiej szukajcie do skutku gotowego projektu, gdzie zmian będzie minimum z minimum albo róbcie indywidualny.
Właśnie trzeba to rozważyć. Nie ukrywam że chcemy wybudować się jak najtańszym kosztem za to co mamy odłożone by brać jak najmniejszy kredyt i tylko na wykończenie już.

Cytat:
Jakie macie strony świata na działce?
Jeszcze duże pole manewru bo nie wiadomo gdzie będzie droga dojazdowa ( od północy lub od południa) w sumie to projekt domu można postawić w każdej "pozycji" bo na tyle miejsca jest. Narazie stoimy w miejscu ze sprawami urzędowo-spadkowymi w kwestii podziału większej działki.
Madziasek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-30, 21:55   #4195
jag_na
Rozeznanie
 
Avatar jag_na
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 934
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez Madziasek Pokaż wiadomość
a tam chyba jest od 88 cm wysokości.
Wiadomo pod skosem to jedynie co mogę postawić łóżko, komode.
To nie lepiej wybudować normalny, piętrowy dom? Ani te skosy ładne, ani funkcjonalne i chyba Bogu dzięki wychodzą z mody.
jag_na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-01, 10:18   #4196
Nameria
Zadomowienie
 
Avatar Nameria
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: zaginiona w puszczy
Wiadomości: 1 508
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Rozumiem, że chcecie się wybudować jak najtańszym kosztem ale z doświadczenia wam podpowiem, że akurat na projekcie to nie ma co oszczędzać bo jest to jedna z najważniejszych rzeczy. Trzeba wszystko 10 razy przeanalizować, żebyście potem nie klęli. Meble można kilka razy wymienić ale jak projekt będzie trefny już nic z tym nigdy nie zrobicie.

Jeśli macie dużą działkę, może warto zastanowić się nad domem parterowym?

Ogrzewanie gazowe jest mega wygodne. Dobre ocieplenie ścian i nie wychodzi wcale tak drogo a nie martwicie się o opał. Można wyjechać na 2 tygodnie i się nie przejmować, że nie ma kto pieca pilnować, jak to jest w przypadku pieca na węgiel.

Co do przyłączenia gazu. To gazownia płaci za podciągnięcie gazu, nie inwestor.
__________________
Nigdy nie szczekam ale zdarza mi się warknąć.

Edytowane przez Nameria
Czas edycji: 2017-12-01 o 10:21
Nameria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-01, 23:30   #4197
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez Nameria Pokaż wiadomość
Rozumiem, że chcecie się wybudować jak najtańszym kosztem ale z doświadczenia wam podpowiem, że akurat na projekcie to nie ma co oszczędzać bo jest to jedna z najważniejszych rzeczy. Trzeba wszystko 10 razy przeanalizować, żebyście potem nie klęli. Meble można kilka razy wymienić ale jak projekt będzie trefny już nic z tym nigdy nie zrobicie.

Jeśli macie dużą działkę, może warto zastanowić się nad domem parterowym?

Ogrzewanie gazowe jest mega wygodne. Dobre ocieplenie ścian i nie wychodzi wcale tak drogo a nie martwicie się o opał. Można wyjechać na 2 tygodnie i się nie przejmować, że nie ma kto pieca pilnować, jak to jest w przypadku pieca na węgiel.

Co do przyłączenia gazu. To gazownia płaci za podciągnięcie gazu, nie inwestor.
Zgadzam sie. Tak dla projektu indywidualnego, domu parterowego i ogrzewania gazowego

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-22, 09:08   #4198
Pkarolcia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 7
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Właśnie stoje przed tym wyborem. W tym roku brałam ślub i z mężem nie chcemy mieszkać z rodzicami bo swoje to swoje nikt się nie wtrąca i nie mówi że to źle a to dobrze.. A moja teściowa tak właśnie robi. Szwagierka podesłała mi stronę xxx z projektami i teraz po świętach wzięłam sobie wolny dzień by na spokojnie wszytkie przeanalizować i wybrać. To się tylko wydaje że to taka łatwa decyzja. A domów jest sporo więc muszę wszytkie swoje kryteria spisać i zobaczyć który z projektów je spełnia.

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2017-12-25 o 00:18 Powód: Reklama.
Pkarolcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-23, 16:18   #4199
Lady_AnneBelle
Carpe Diem!
 
Avatar Lady_AnneBelle
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Noord Holland
Wiadomości: 7 269
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez Pkarolcia Pokaż wiadomość
Właśnie stoje przed tym wyborem. W tym roku brałam ślub i z mężem nie chcemy mieszkać z rodzicami bo swoje to swoje nikt się nie wtrąca i nie mówi że to źle a to dobrze.. A moja teściowa tak właśnie robi. Szwagierka podesłała mi stronę xxx z projektami i teraz po świętach wzięłam sobie wolny dzień by na spokojnie wszytkie przeanalizować i wybrać. To się tylko wydaje że to taka łatwa decyzja. A domów jest sporo więc muszę wszytkie swoje kryteria spisać i zobaczyć który z projektów je spełnia.
My przeglądaliśmy projekty dwa miesiące a i tak na końcu zdecydowaliśmy się na indywidualny. Ciężko jest coś znaleźć wśród gotowców a do tego są jeszcze warunki zabudowy. My będziemy się starać o zmianę tych warunków, żeby móc wybudować to co chcemy.

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
Zgadzam sie. Tak dla projektu indywidualnego, domu parterowego i ogrzewania gazowego
U nas nie ma gazu Będziemy grzali prądem. Myślimy o fotowoltaice.
__________________

Z uniesień pozostało mi uniesienie brwi,
ze wzruszeń - wzruszenie ramion.



home sweet home


Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2017-12-25 o 00:18 Powód: Rekalma w cytacie.
Lady_AnneBelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-11, 16:19   #4200
anulka9001
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 50
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

A co myślicie o takim projekcie xxx? Nieduży, ale dla naszej dwójki i ewentalnych gości do przenocowania w sam raz. No i ma spory taras i gabinet tak jak chciałam, bo mąż pracuje w domu i chciałam, żeby miał swój kącik wydzielony do pracy. Nie chciałam, żeby dom był nudny, jakich wiele w okolicy, a ten ma wykończenie z desek i fajnie osłonięty taras. Kuchnia jest niby połączona z jadalnią, ale myślę, że dobry okap wciągnie wszystkie zapachy z gotowania.

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2019-04-18 o 09:26 Powód: Link.
anulka9001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-05-04 11:57:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:44.