Porady dla 14-latki ^^ - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-08-30, 22:54   #1
Weronika_98
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 3

Porady dla 14-latki ^^


Witam. Mam 14 lat i jestem dosyć szczupła ( 40 kg i 160 cm wzrostu ). Trochę ćwiczę ( brzuszki, rower, pływanie, w-f w szkole itp. ). Odżywiam się dosyć zdrowo ( nie słodzę herbat, jestem wegetarianką i ograniczam słodycze ). Chciałabym się jednak dowiedzieć co mogę robić teraz, aby w przyszłości utrzymać dobrą kondycę i płaski brzuszek ;D A także proszę o jakieś porady na temat jak dbać o skórę. Pryszczy to mam bardzo "skąpo" i nie chciałabym narazie używać kosmetyków. Nie maluję się w ogóle ( no jedynie tusz do rzęs :P ). Ale może znacie jakieś domowe metody jak peeling z cukru, maseczka z drożdży lub ogórek na oczy itp. Z góry dzięki

---------- Dopisano o 23:54 ---------- Poprzedni post napisano o 22:23 ----------

Edytowane przez Weronika_98
Czas edycji: 2012-08-31 o 11:19
Weronika_98 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-31, 07:44   #2
dzovana
Zakorzenienie
 
Avatar dzovana
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 8 041
Dot.: Porady dla 14-latki ^^

Cytat:
Napisane przez Weronika_98 Pokaż wiadomość
Witam. Mam 14 lat i jestem dosyć szczupła ( 40 kg i 160 cm wzrostu ). Trochę ćwiczę ( brzuszki, rower, pływanie, w-f w szkole itp. ). Odżywiam się dosyć zdrowo ( nie słodzę herbat, jestem wegetarianką i ograniczam słodycze ). Chciałabym się jednak dowiedzieć co mogę robić teraz, aby w przyszłości utrzymać dobrą kondycę i płaski brzuszek ;D A także proszę o jakieś porady na temat jak dbać o skórę. Pryszczy to mam bardzo "skąpo" i nie chciałabym narazie używać kosmetyków. Nie maluję się w ogóle ( no jedynie tusz do rzęs :P ). Ale może znacie jakieś domowe metody jak peeling z cukru, maseczka z drożdży lub ogórek na oczy itp. Z góry dzięki

---------- Dopisano o 23:54 ---------- Poprzedni post napisano o 22:23 ----------

hey, co z wami ? wizazystki ! ^^
wizażystki?! chyba wizażanki to po pierwsze a po 2. skoro nikt ci nie udziela info to ---> tak trudno?
dzovana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-31, 11:50   #3
Futbolowa
Zakorzenienie
 
Avatar Futbolowa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Miasto Bandyckiej Miłości
Wiadomości: 10 172
GG do Futbolowa
Dot.: Porady dla 14-latki ^^

dzovana, jakbyśmy wszystkiego szukały w Google, raczej forum nie miałoby sensu, bo tam na każde pytanie znajdzie się odpowiedź
Futbolowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-31, 12:24   #4
dzovana
Zakorzenienie
 
Avatar dzovana
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 8 041
Dot.: Porady dla 14-latki ^^

Cytat:
Napisane przez Futbolowa Pokaż wiadomość
dzovana, jakbyśmy wszystkiego szukały w Google, raczej forum nie miałoby sensu, bo tam na każde pytanie znajdzie się odpowiedź
ale przecież w google można znaleźć forum z wypowiedziami na interesujący temat, skoro tu jej nikt nie odpowiada
dzovana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-31, 15:08   #5
Weronika_98
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 3
Dot.: Porady dla 14-latki ^^

W google już szukałam i niestety nie znalazłam nic ciekawego. No i wolałam usłyszeć jakieś opinie od was, a nie przeczytać jakieś notki nie zawsze w 100% pewne ^^
Weronika_98 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-01, 10:49   #6
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Porady dla 14-latki ^^

hm majac 14 lat to polecam kremik nivea i nic wiecej. a co do pryszczy to czekaj cierpliwie..


majac 14lat nie myslalam o peelingach cukrowych. daj skorze dojrzec:P

A co do formy to poki rosniesz i mowisz ze jestes szczupla i raczej mcdonald nie jest Twoim drugim domem to nie masz czym sie przejmowac, zapytaj za 4-5lat
chyba ze google wie cos innego.
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-01, 11:12   #7
Stace
Zakorzenienie
 
Avatar Stace
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 12 040
Dot.: Porady dla 14-latki ^^

Cytat:
Napisane przez sQuaara Pokaż wiadomość
hm majac 14 lat to polecam kremik nivea i nic wiecej. a co do pryszczy to czekaj cierpliwie..


majac 14lat nie myslalam o peelingach cukrowych. daj skorze dojrzec:P

A co do formy to poki rosniesz i mowisz ze jestes szczupla i raczej mcdonald nie jest Twoim drugim domem to nie masz czym sie przejmowac, zapytaj za 4-5lat
chyba ze google wie cos innego.
Pewnie myśli już o wybiegach
__________________
Narysuj mi coś

Cytat:
Wszystko sprowadzasz do "bo ja": "bo ja zawsze czytam", "bo ja umiem ocenic ryzyko". A poza toba jest multum spoleczenstwa, wiec lepiej zalozyc jego glupote, niz przecenic geniusz
No tengas miedo a volar
Stace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-09-01, 11:20   #8
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Porady dla 14-latki ^^

Cytat:
Napisane przez sQuaara Pokaż wiadomość
hm majac 14 lat to polecam kremik nivea i nic wiecej. a co do pryszczy to czekaj cierpliwie..
Krem Nivea to akurat straszny syf - sama parafina prędzej pozapycha pory i narobi syfu na twarzy niż pomoże ...
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-05, 13:54   #9
nosferatku
Zadomowienie
 
Avatar nosferatku
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 923
Dot.: Porady dla 14-latki ^^

Matko kochana, niewiasty! Nie rozumiem, co złego w tym, że dziewczyna uczy się dbać o siebie? Przecież napisała wyraźnie, że się nie paćka niczym niezdrowym, że nie chodzi odmalowana, niczym dach proboszczówki w Koziej Wólce na odpust. Piękne kobiety nie biorą się znikąd. To nie jest tak, że w momencie osiemnastych urodzin magicznie spłynie na nią cała kosmetyczna wiedza świata. Dbanie o siebie to nawyk, który trzeba wyrobić. Oj chyba dawno nie miałyście 14 lat

Cytat:
Napisane przez Weronika_98
Witam. Mam 14 lat i jestem dosyć szczupła ( 40 kg i 160 cm wzrostu ). Trochę ćwiczę ( brzuszki, rower, pływanie, w-f w szkole itp. ). Odżywiam się dosyć zdrowo ( nie słodzę herbat, jestem wegetarianką i ograniczam słodycze ). Chciałabym się jednak dowiedzieć co mogę robić teraz, aby w przyszłości utrzymać dobrą kondycę i płaski brzuszek ;D A także proszę o jakieś porady na temat jak dbać o skórę. Pryszczy to mam bardzo "skąpo" i nie chciałabym narazie używać kosmetyków. Nie maluję się w ogóle ( no jedynie tusz do rzęs :P ). Ale może znacie jakieś domowe metody jak peeling z cukru, maseczka z drożdży lub ogórek na oczy itp. Z góry dzięki
Ja w Twoim wieku robiłam sobie maseczki z płatków owsianych, po prostu zalewałam wrzątkiem i czekałam, aż trochę przestygną, gęstą, ciepłą jeszcze papkę nakładałam na twarz (uwielbiam płatki owsiane i połowę papki zjadałam, to było silniejsze ode mnie...). Po tym, jak już trochę z nią poleżałam (siedzieć się długo nie da, bo zjeżdża), masowałam skórę z tą maseczką, robiąc lekki peeling. A na oczy-ogórek. Ale można też torebkę herbaty, taką jeszcze lekko ciepłą. Odciśniętą, żeby Ci nie kapało.
A jak myjesz włosy, to ostatnie płukanie rób w zimnej wodzie. Trochę to nieprzyjemne może, ale bardzo skuteczne-włosy są potem gładsze i bardziej lśniące.

Słyszałam coś o jajku na włosy, ale nie próbowałam. Muszę poszukać.

Do pielęgnacji ust używałam miodu. Najpierw smarowałam usta, potem męczyłam się kilkanaście minut, a potem mogłam nareszcie zlizać cały miód.

Fajnie, że nie jesz słodyczy. Ja też się starałam, ale nie zawsze wychodziło. Dobry zamiast nich jest owocowy jogurt. Też pyszny, a znacznie bardziej wartościowy.

Jesteś wegetarianką? A rodzice wiedzą? W sensie-mam nadzieję, że Twój wegetarianizm jest rozsądny, nie polega na tym, że z obiadu zjadasz surówkę i ziemniaki, a schabowego zostawiasz Bo dieta wegetariańska wymaga przemyślenia. Dla jedzących standardowo głównym źródłem białka i niektórych witamin czy mikroelementów jest mięso. Dla Ciebie to może być nabiał, jajka, białko sojowe, warzywa strączkowe. W sklepach ze zdrową żywnością są różne pyszne rzeczy, chociażby pasty do chleba z ciecierzycy.

Tylko pamiętaj też o tym, że dbanie o siebie nie oznacza nieustannej kontroli. Jak sobie raz na jakiś czas walniesz frytki, colę, chipsy i batona, to nic Ci się złego nie stanie.



Cytat:
Napisane przez sQuaara
majac 14lat nie myslalam o peelingach cukrowych. daj skorze dojrzec:P
A czemu? Nastoletni naskórek to też są martwe komórki i też można je delikatnie złuszczać...właśnie, delikatnie.


Cytat:
Napisane przez viki1988
Krem Nivea to akurat straszny syf - sama parafina prędzej pozapycha pory i narobi syfu na twarzy niż pomoże ...
Nie zgodzę się. Aktualnie to jedyny krem, jakiego używam i moja skóra ma się doskonale.
Jest świetną bazą dla mojego podkładu.
nosferatku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-05, 14:06   #10
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Porady dla 14-latki ^^

nosferatku, zawsze znajdą się osoby, którym parafina nie szkodzi, zwykle z cerą bardzo suchą i bez najmniejszych skłonności do zapychania, co nie zmienia faktu że parafina, jako pochodna ropy, nie jest korzystna dla skóry, tworzy na niej nieprzepuszczającą powietrza i nie wchłaniająca się powłokę co w większości przypadków doprowadzi do zapchania porów i generalnej masakry
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-05, 14:54   #11
nosferatku
Zadomowienie
 
Avatar nosferatku
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 923
Dot.: Porady dla 14-latki ^^

Ach, o tę parafinę jest wojna. Jednym służy, innym szkodzi. Mi akurat służy. Skoro krem Nivea używają rodziny z dziada pradziada, to chyba nie jest zły. Wszystko zależy od skóry.
nosferatku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-05, 16:30   #12
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Porady dla 14-latki ^^

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość
Krem Nivea to akurat straszny syf - sama parafina prędzej pozapycha pory i narobi syfu na twarzy niż pomoże ...
niebieskiego bym na buzie nie polozyla, ale bialy jest wg mnie i jak dla mnie rewelacyjny


nie krytykuje i 14 lat mialam fakt 10lat temu..ale wtedy byly inne czasy i ja chyba w tym wieku 1 raz nogi ogolilam...

wg mnie lepiej pozniej zaczac z kosmetykami niz za wczesnie... sa dobre ale przez masy reklam wierzymy ze majac ponizej 20lat krem do rak przeciw starzeniu sie skory jest ok... bez PRZESADY!

ale dobra, delikatne peelingi moze mozna robic. nie wiem. nie moje czasy
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-05, 16:43   #13
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Porady dla 14-latki ^^

Cytat:
Napisane przez nosferatku Pokaż wiadomość
Ach, o tę parafinę jest wojna. Jednym służy, innym szkodzi. Mi akurat służy. Skoro krem Nivea używają rodziny z dziada pradziada, to chyba nie jest zły. Wszystko zależy od skóry.
Tylko że skład tego kremu był kilkakrotnie na przestrzeni lat zmieniany i kiedyś wcale nie miał tyle parafiny Oczywiście jak komuś służy to niech sobie używa, aczkolwiek nie polecałabym go jako "pierwszego w życiu" kremu

sQuaara, nie wiem o jakim konkretnie białym mówisz bo większość kremów Nivei ma białe pudełka to co wyżej napisałam tyczy się na pewno niebieskiego, a czy któregoś z białych to nie wiem
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-10, 10:08   #14
nosferatku
Zadomowienie
 
Avatar nosferatku
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 923
Dot.: Porady dla 14-latki ^^

Cytat:
Napisane przez sQuaara
nie krytykuje i 14 lat mialam fakt 10lat temu..ale wtedy byly inne czasy i ja chyba w tym wieku 1 raz nogi ogolilam...
Ja miałam 14 lat 9 lat temu. Strasznie dużo musiało się przez ten rok zmienić
nosferatku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:39.