filologia angielska..ALE zaocznie - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-12-08, 20:11   #31
Tuppence_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 397
Dot.: filologia angielska..ALE zaocznie

Szkoły językowe same ustalają kryteria naboru lektorów. Wiele szkół nie wymaga żadnych uprawnień, a nawet zatrudnia studentów. Jednak niewątpliwie, takie uprawnienia mogą byc atutem (szczególnie jeśli chcesz pracować w renomowanej szkole).
Tuppence_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-08, 22:22   #32
cindy17
Raczkowanie
 
Avatar cindy17
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 251
Dot.: filologia angielska..ALE zaocznie

Jeżeli chodzi o prywatne szkoły językowe to nie trzeba mieć uprawnień ponieważ jesteś lektorem a nie nauczycielem. Jeżeli chciałabyś uczyć w szkole państwowej jest to konieczne. Jeżeli masz okazję zrobić ten kurs za 1000 zł to naprawde warto. Ja go robie za 1690 i to jest i tak bardzo atrakcyjna cena. Podyplomowka jest jeszcze drozsza. Ja akurat bede miala doadtkowe zjazdy i bede robic kurs w ciagu stodiow zeby po licencjacie miec odrazu uprawnienia do uczenia w szkolach panstwowych. Jakbys jeszcze miala jakies pytania to pisz smialo
cindy17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-08, 22:30   #33
Angol
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 1
Dot.: filologia angielska..ALE zaocznie

Witam wszystkich
Ja studiowałem filologię ang zaocznie i tez nie czuje sie gorszy ( zwlaszcza ze , czuje sie w polowie angolem ) więc wasze sugestie ze na studia zaoczne ida ludzie ktorzy sa gorsi sa nie na miejscu . Przyznaje sie bez bicia nie skonczylem studiow nie z braku umiejetnosci ale z braku kasy Spotkalem wielu ludzi z zaocznych ktorzy mowili b. dobrze po ang. Mysle ze tu nie ma wiekszej zasady. Co trzeba w takim razie zrobic zeby przetrwac na studiach tego typu - trzeba byc zwariowanym na punkcie nie tylko samego jezyka , ale kultury jako takiej.
P.S. dla złosliwych z dziennych . moze i wy uwazacie sie za lepszch, ale mało ktory umie poprawnie mowic , a jeszcze akcent do tego to juz wogole nie ma o czym gadac. Na dzien dzisiejszy mowie paroma ( nie wiem bo nie licze) akcentami j. ang i posiadam swiadomosc okolo 30 akcentow - a moze i wiecej kto by zliczyl?! Jeśli mogę polecić to PWSZ Płock - dla przyszłych nauczycieli - niby nie duża uczelnia - a wykładowcy przedni i z Uniw Łódzkiego, i z Uniwers Warszawskiego, byli tez swego czasu i Natives Speakers .
Angol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-09, 17:19   #34
Katrinaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: z laptopa
Wiadomości: 130
Dot.: filologia angielska..ALE zaocznie

Cytat:
Napisane przez cindy17 Pokaż wiadomość
Jeżeli chodzi o prywatne szkoły językowe to nie trzeba mieć uprawnień ponieważ jesteś lektorem a nie nauczycielem. Jeżeli chciałabyś uczyć w szkole państwowej jest to konieczne. Jeżeli masz okazję zrobić ten kurs za 1000 zł to naprawde warto. Ja go robie za 1690 i to jest i tak bardzo atrakcyjna cena. Podyplomowka jest jeszcze drozsza. Ja akurat bede miala doadtkowe zjazdy i bede robic kurs w ciagu stodiow zeby po licencjacie miec odrazu uprawnienia do uczenia w szkolach panstwowych. Jakbys jeszcze miala jakies pytania to pisz smialo
dziekuje bardzo za odpowiedz A ile u Ciebie ten kurs trwa? Tez chcialabym w trakcie studiow go zrobic, mam nadzieje ze wraz z uzyskaniem licencjata uda mi sie... Bedziesz miala dodatkowe zjazdy,tak? tzn ze zjazdy nie co 2 tyg tylko co tydz?
Katrinaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-09, 18:39   #35
cindy17
Raczkowanie
 
Avatar cindy17
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 251
Dot.: filologia angielska..ALE zaocznie

Cytat:
Napisane przez Katrinaa Pokaż wiadomość
dziekuje bardzo za odpowiedz A ile u Ciebie ten kurs trwa? Tez chcialabym w trakcie studiow go zrobic, mam nadzieje ze wraz z uzyskaniem licencjata uda mi sie... Bedziesz miala dodatkowe zjazdy,tak? tzn ze zjazdy nie co 2 tyg tylko co tydz?
U mnie ma trwać 3 sem, zaczynam na drugim sem. tego roku. Ja mam zjazdy 3 razy w miesiacu regularnie a czasem 4 , wiec teraz bede miala non stop 4 bo kurs.

Edytowane przez cindy17
Czas edycji: 2009-12-09 o 18:46
cindy17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-27, 16:03   #36
nimrodel
Rozeznanie
 
Avatar nimrodel
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 895
Dot.: filologia angielska..ALE zaocznie

Cytat:
Napisane przez 0kasia10 Pokaż wiadomość
Co myślicie? Czy warto? Osoby studiujące zaocznie filologie, zauważyłam, że są bardzo krytykowane.- m.in. że reprezentują niski poziom znajomości języka..Jakim zatem poziomem języka trzeba się wykazać żeby poradzić sobie na studiach zaocznych i nie okazać się słabeuszem w stosunku do studentów dziennych?

skończyłam dzienną filologie angielską i żałuję że nie poszłam na zaoczne aby móc pracować w trakcie studiów.

jak jesteś zdolna to sama zdołasz język szlifować ale trzeba systematyczności
nimrodel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-30, 08:52   #37
0kasia10
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: woj.śląskie
Wiadomości: 229
Dot.: filologia angielska..ALE zaocznie

Czy jest jeszcze popyt na rynku na Anglistów? Mam wrażenie że podaż przewyższa popyt, no ale może jestem w błędzie
0kasia10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-12-30, 11:08   #38
arisa
Zadomowienie
 
Avatar arisa
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 519
Dot.: filologia angielska..ALE zaocznie

Cytat:
Napisane przez 0kasia10 Pokaż wiadomość
Czy jest jeszcze popyt na rynku na Anglistów? Mam wrażenie że podaż przewyższa popyt, no ale może jestem w błędzie
To zależy, co chcesz robić.
__________________
Co to jest miłość ? To spacer podczas bardzo drobniutkiego deszczu. Człowiek idzie, idzie i dopiero po pewnym czasie orientuje się, że przemókł do głębi serca

http://s3.suwaczek.com/20090530040117.png

http://www.suwaczki.com/tickers/p19ucsqvry96uqg4.png

15.12.2010 - prawo jazdy zdane
arisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-30, 12:28   #39
AmericanGirl
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Gdańńńńsk . Paradise City
Wiadomości: 1 209
Dot.: filologia angielska..ALE zaocznie

Cytat:
Napisane przez 0kasia10 Pokaż wiadomość
Czy jest jeszcze popyt na rynku na Anglistów? Mam wrażenie że podaż przewyższa popyt, no ale może jestem w błędzie
Na specjalistów zawsze jest popyt . Gorzej jeśli jest się przeciętnym lub świeżo zaczynającym . Kilka lat temu był boom na filologię angielską i kiedyś ten kierunek był bardzo opłacalny . Teraz już spora grupa ludzi nie będąca anglistami włada jezykiem angielskim na wysokim poziomie . Ludzie niekończący anglistyki nauczają , są tłumaczami . Dobrze poza samym angielskim mieć coś jeszcze do zaoferowania .
__________________
get rich or die tryin'
AmericanGirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-13, 20:56   #40
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Dot.: filologia angielska..ALE zaocznie

Witam widzę, że dawno nikt tutaj nic nie pisał, ale spróbuję.

Otóż co Waszym zdaniem będzie lepsze, tzn która szkoła - WSPiA w Poznaniu czy może Wyższa Szkoła Języków Obcych?
czytałam, że w WSPiA potrzebny jest egzamin aby się dostać (co mi odpowiada) a do Wyższej Szkoły Języków Obcych jest się studentem jeśli ma sie powyżej 70% z matury podst co mnie trochę niepokoi bo to mało.

Ma ktoś jakieś doświadczenie w tej kwestii?

No i czy w WSPiA zajęcia są w soboty i niedzielę? Bo w ulotce Wyższej Szkoły Języków Obcych jest napisane, że w piątek, sobotę i niedzielę co mi nie odpowiada

Edytowane przez chwast
Czas edycji: 2012-06-13 o 20:57
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-17, 15:56   #41
matryca3
Zadomowienie
 
Avatar matryca3
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 486
Dot.: filologia angielska..ALE zaocznie

Ktoś powiedział , że żadna szanująca się wyższa uczelnia nie otworzy fil. ang zaocznej, a co z Uniwersytetem Jagiellońskim ??? ma ten kierunek a jest najlepszym uniwerkiem w Polsce według ostatniego rankingu;p
__________________
matryca3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-18, 16:44   #42
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: filologia angielska..ALE zaocznie

Cytat:
Napisane przez chwast Pokaż wiadomość
Witam widzę, że dawno nikt tutaj nic nie pisał, ale spróbuję.

Otóż co Waszym zdaniem będzie lepsze, tzn która szkoła - WSPiA w Poznaniu czy może Wyższa Szkoła Języków Obcych?
czytałam, że w WSPiA potrzebny jest egzamin aby się dostać (co mi odpowiada) a do Wyższej Szkoły Języków Obcych jest się studentem jeśli ma sie powyżej 70% z matury podst co mnie trochę niepokoi bo to mało.

Ma ktoś jakieś doświadczenie w tej kwestii?

No i czy w WSPiA zajęcia są w soboty i niedzielę? Bo w ulotce Wyższej Szkoły Języków Obcych jest napisane, że w piątek, sobotę i niedzielę co mi nie odpowiada

jeżeli mozesz to startuj na WSJO.....

w większości poznańskiej o WSPiA mówi się, że to szkoła "od wszystkiego i od niczego" zobacz na rodzaj ich kierunków od fizjoterapi, po administrację i... prawo

Moja koleżanka studiowała na WSJO i bez problemu potem dostała się i studiowała na Uniwerku- także poziom na WSJO jest bardzo dobry
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-18, 17:47   #43
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
jeżeli mozesz to startuj na WSJO.....

w większości poznańskiej o WSPiA mówi się, że to szkoła "od wszystkiego i od niczego" zobacz na rodzaj ich kierunków od fizjoterapi, po administrację i... prawo

Moja koleżanka studiowała na WSJO i bez problemu potem dostała się i studiowała na Uniwerku- także poziom na WSJO jest bardzo dobry
No ale mnie właśnie razi w tej szkole to, że przyjmą tam właściwie każdego

Sent from my SK17i using Tapatalk
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-26, 16:40   #44
OskaxD
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 400
Dot.: filologia angielska..ALE zaocznie

wątek troche moze nieaktulany, ale przez chwilę studiowałam zaocznie filologię angielską na wspia, poziom na poczatku dosc wysoki, nie ma zadnych egzaminow wstepnych, przyjmuja osoby, ktre zadelkarowaly poziom zerowy w ankiecie pozniej na pierwszych cwiczeniach mowia, ze trzeba miec poziom minimum sredniozaawansowany. Kolezanka nadal studiuje na 1 roku i mowi ze do tej pory nic nowego jej nie nauczyli...m ja przenioslam sie na administracje na tej samej uczelni i musze powiedziec ze jest ok
OskaxD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-30, 16:32   #45
kaludia91
Zadomowienie
 
Avatar kaludia91
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Wisteria Lane
Wiadomości: 1 359
GG do kaludia91
Dot.: filologia angielska..ALE zaocznie

wątek stary ale warto go odświeżyć
jestem na 2 roku dziennych licencjackich filologia angielska spec. nauczycielska. Do magisterskich mam jeszcze trochę czasu ale już rozważam opcje.. chciałabym iść na zaoczne przede wszystkim dlatego, że chcę już iść do pracy.
Czy jest jakaś uczelnia, którą mogłybyście polecić? Najchętniej w południowej części kraju
__________________
everything I know in life I learnt from wizaż
insta
kaludia91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:32.