Proteiny, emulgatory, humektanty - równowaga w odżywianiu włosów - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-04-02, 12:20   #1
Lavanja
Raczkowanie
 
Avatar Lavanja
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Stratford-upon-Avon
Wiadomości: 162

Proteiny, emulgatory, humektanty - równowaga w odżywianiu włosów


Hej dziewczyny, mam pytanie odnośnie odżywiania włosów i zachowania równowagi.
Mam wysokoporowate włósy i wiem że musze im dostarczyc dużo emulgatorów , humektantów oraz protein.
W związku z czym wpadłam na pomysł stworzenia maseczki zawierajacej to wszystko.
Wymieszałam maseczke Biovax z proteinami melczny z miodem oraz olejkiem migdałowym (pachniała cudnie!!) i zostawiłam na włosach na cała noc.
Efekt był oszałamiający, jestem zachwycona. Tylko teraz moje pytanie- czy poprzez wymieszanie tych składników zaburzyłam równowage czy można łączyc ze sobą proteiny, emulgatory oraz humektanty w jedna maske???

PS. już dawno słyszałam że miód dobrze działa na włosy wysokoporowate jednak jakoś zwlekałam z jego użyciem, sam fakt nakładania miodu na włosy był dla mnie zniechęcający, jednak jeśli jakaś osboa która myśli podbnie jak ja myślałam czyta to, to szczerze polecam ! Moje włosy sa bardzo wybredne i moje zdziwienie jest bardzo wielkie jak miód na nie zadziałał
__________________
zapuszczam
start : 20.11.2011
cel: choc raz w zyciu, wlosy do pasa z wymarzonym blondem

Mioduje, olejuje, nie prostuje ! Krece papiloty bo suszarka to klopoty
Lavanja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-02, 13:58   #2
dotka95
Zakorzenienie
 
Avatar dotka95
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 9 177
GG do dotka95
Dot.: Proteiny, emulgatory, humektanty - równowaga w odżywianiu włosów

Emolienty nie emulgatory Emulgator to substancja która umożliwia połączenie się tłuszczów z wodą

Skoro efekt był dobry to znaczy że Twoim włosom to pasuje. Możesz użyć takiego miksa jeszcze parę razy i zobaczyć, czy dalej się sprawdza i ewentualnie coś modyfikować Tylko pamiętaj że jeśli za często używasz protein to nawet łączenie ich z dużą ilością emolientów / humektantów może Ci zrobić krzywdę. Trzeba obserwować, jak często możesz je rzucać żeby się nie przeproteinować.
__________________
41 cm => 55 cm
Śpiewam i spełniam marzenia

Edytowane przez dotka95
Czas edycji: 2013-04-02 o 14:00
dotka95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-02, 14:04   #3
Redhaired Witch
Nindżopesz
 
Avatar Redhaired Witch
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Dom Latających Sztybletów
Wiadomości: 26 402
Dot.: Proteiny, emulgatory, humektanty - równowaga w odżywianiu włosów

Od siebie dorzucę, że lepiej mieszać małe ilości przed użyciem niż od razu zlewać do wiaderka i trzymać w tej postaci kilka miesięcy - żeby nic się nie wytrąciło i tak dalej. Tak mi się przynajmniej wydaje
Łączyć można jak najbardziej.
__________________

Redhaired Witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-02, 14:07   #4
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Proteiny, emulgatory, humektanty - równowaga w odżywianiu włosów

Cytat:
Napisane przez Lavanja Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, mam pytanie odnośnie odżywiania włosów i zachowania równowagi.
Mam wysokoporowate włósy i wiem że musze im dostarczyc dużo emulgatorów , humektantów oraz protein.
W związku z czym wpadłam na pomysł stworzenia maseczki zawierajacej to wszystko.
Wymieszałam maseczke Biovax z proteinami melczny z miodem oraz olejkiem migdałowym (pachniała cudnie!!) i zostawiłam na włosach na cała noc.
Efekt był oszałamiający, jestem zachwycona. Tylko teraz moje pytanie- czy poprzez wymieszanie tych składników zaburzyłam równowage czy można łączyc ze sobą proteiny, emulgatory oraz humektanty w jedna maske???

PS. już dawno słyszałam że miód dobrze działa na włosy wysokoporowate jednak jakoś zwlekałam z jego użyciem, sam fakt nakładania miodu na włosy był dla mnie zniechęcający, jednak jeśli jakaś osboa która myśli podbnie jak ja myślałam czyta to, to szczerze polecam ! Moje włosy sa bardzo wybredne i moje zdziwienie jest bardzo wielkie jak miód na nie zadziałał
Nie można określić w tym przypadku, jaka będzie pożądana równowaga pomiędzy różnymi składnikami, bo każde włosy są inne. Ba, możesz dojść do takiej równowagi a potem przyjdzie inna pora roku, inna wilgotność powietrza i musisz próbować od nowa. Najważniejsze to chyba czytać, co komu pasuje i zwłaszcza zwracać uwagę na ewentualne niepożądane działania jakiegoś składnika. Jak czytasz raz, drugi i kolejny, że keratyna u kogoś robi puch i wysusza i po masce keratynowej masz takie objawy, to masz podejrzanego.

P.S. Emulgator to nie emolient, chociaż są składniki mogące pełnić obie te funkcje.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2013-04-02 o 14:09
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-02, 15:06   #5
Lavanja
Raczkowanie
 
Avatar Lavanja
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Stratford-upon-Avon
Wiadomości: 162
Dot.: Proteiny, emulgatory, humektanty - równowaga w odżywianiu włosów

przepraszam faktycznie pomylilam emulgator z emolientem

bardzo dziekuje za odpowiedz, bede obserwowala co dalej to przyniesie. zawsze maske z proteinami moge uzyc raz w tygodniu do takiego zabiegu a na co dzien uzywac zwyklej odzywki dzieki jeszcze raz jesli ktos jeszcze ma jakies uwagi lub swoja opinie chetnie dowiem sie czegos jeszcze
__________________
zapuszczam
start : 20.11.2011
cel: choc raz w zyciu, wlosy do pasa z wymarzonym blondem

Mioduje, olejuje, nie prostuje ! Krece papiloty bo suszarka to klopoty
Lavanja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-02, 15:27   #6
Keket
Zakorzenienie
 
Avatar Keket
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 874
Dot.: Proteiny, emulgatory, humektanty - równowaga w odżywianiu włosów

Ja swoje wczoraj chyba przeproteinowałam. Zmieszałam maskę Natur Vital aloesową z żółtkiem + nafta + olej rycynowy+miód i wyglądały tragicznie po umyciu. Wielki przyklap + suche sianowate końce Chyba za długo ją trzymałam na głowie (2h).
__________________

Keket jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-02, 15:38   #7
Lavanja
Raczkowanie
 
Avatar Lavanja
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Stratford-upon-Avon
Wiadomości: 162
Dot.: Proteiny, emulgatory, humektanty - równowaga w odżywianiu włosów

ja jeszcze miesiac temu nie widzialam ze moza przeproteinowac wlosy i madra ja trzymalam waxa z proteinami mlecznymi pol godziny po kazdym myciu jako odzywke..... wlosy z kazdym myciem byly bardziej suche a ja nie wiedzialam od czego
swoja droga...... myslicie ze mogly mi od tego wypasc wlosy ? bo w ciagu tego miesiaca stracilam wieksza polowe wlosow.......(to koszmar....)...... za co w sumie obwinialam stara nafte ktorej uzywalam ostatnio.... a moze i to proteiny ?
__________________
zapuszczam
start : 20.11.2011
cel: choc raz w zyciu, wlosy do pasa z wymarzonym blondem

Mioduje, olejuje, nie prostuje ! Krece papiloty bo suszarka to klopoty
Lavanja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-04-02, 18:51   #8
Fram
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 257
Dot.: Proteiny, emulgatory, humektanty - równowaga w odżywianiu włosów

Cytat:
Napisane przez Lavanja Pokaż wiadomość
ja jeszcze miesiac temu nie widzialam ze moza przeproteinowac wlosy i madra ja trzymalam waxa z proteinami mlecznymi pol godziny po kazdym myciu jako odzywke..... wlosy z kazdym myciem byly bardziej suche a ja nie wiedzialam od czego
swoja droga...... myslicie ze mogly mi od tego wypasc wlosy ? bo w ciagu tego miesiaca stracilam wieksza polowe wlosow.......(to koszmar....)...... za co w sumie obwinialam stara nafte ktorej uzywalam ostatnio.... a moze i to proteiny ?
O, mi po kallosie z proteinami mlecznymi ostro wypadały, wyciągnęłam kiedyś przy jego zmywaniu cały kosmyk włosów
Może np. obciążają włosy tak że one wypadają? Moje są ogólnie wrażliwe i lubią sobie wypadać od byle czego.
Fram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-02, 19:31   #9
Lavanja
Raczkowanie
 
Avatar Lavanja
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Stratford-upon-Avon
Wiadomości: 162
Dot.: Proteiny, emulgatory, humektanty - równowaga w odżywianiu włosów

po kallosie nic mi sie nie dzialo ale w takim razie nie wyklumaczam ze ze winowajca mogl byc wax proteinowy. dbanie o wlosy wcale nie jest takie latwe ;<
__________________
zapuszczam
start : 20.11.2011
cel: choc raz w zyciu, wlosy do pasa z wymarzonym blondem

Mioduje, olejuje, nie prostuje ! Krece papiloty bo suszarka to klopoty
Lavanja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-02, 21:43   #10
Orancle
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 2
GG do Orancle
Dot.: Proteiny, emulgatory, humektanty - równowaga w odżywianiu włosów

Emulgatory nie mają wpływu na odżywianie włosów. Ich dodatek w maskach służy wyłącznie konsystencji. Oczywiście ze względu na to, że emulgatory to często substancje tłuszczowe to faktycznie mają wpływ na wygląd włosa - obciążając je trochę. Jednak jeżeli ktoś używa maski zgodnie z przeznaczeniem to emugatory zmywa, bo nie są to substancje, które wbudowują się w strukturę włosa.
Orancle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-03, 11:47   #11
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: Proteiny, emolienty, humektanty - równowaga w odżywianiu włosów

Cytat:
Napisane przez Lavanja Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, mam pytanie odnośnie odżywiania włosów i zachowania równowagi.
O zachowanie równowagi wodno-proteinowej, bo o to konkretnie pytasz, walczyć trzeba stale. Jak napisano wcześniej: zmieniają się pory roku, punkt rosy, wilgotność procentowa, poziom oddziaływania słońca, reakcja włosów. Nadto w którymś momencie nie ma już aż tylu zniszczeń, które trzeba niwelować proteinami, więc nie ma potrzeby ich częstego stosowania. Podobnie z humektantami czy emolientami.
Cytat:
Wymieszałam maseczke Biovax z proteinami melczny z miodem oraz olejkiem migdałowym (pachniała cudnie!!) i zostawiłam na włosach na cała noc.
Efekt był oszałamiający, jestem zachwycona. Tylko teraz moje pytanie- czy poprzez wymieszanie tych składników zaburzyłam równowage czy można łączyc ze sobą proteiny, emulgatory oraz humektanty w jedna maske???
A teraz moje pytanie: co konkretnie chciałaś uzyskać? Biowax Latte zawiera proteiny wielkocząsteczkowe, więc działa na powierzchni włosa. Do tego ma w składzie amodimethicone, więc tym bardziej mamy działanie na wierzchu. Miód jest cennym dodatkiem, olejek migdałowy również, choć nie każdy włos lubi.

Proteiny, które mają możliwość wnikania, a skutkiem tego łączenia się z keratyną włosa i jego regeneracji są małocząsteczkowe, czyli głównie keratyna hydrolizowana i aminokwasy. Ale i na nie uważać trzeba.

Zastanów się zatem, co chcesz zrobić z włosami, bo na tę chwilę widać, że na antystatyki reagują ładnie.

Cytat:
Napisane przez Keket Pokaż wiadomość
Ja swoje wczoraj chyba przeproteinowałam. Zmieszałam maskę Natur Vital aloesową z żółtkiem + nafta + olej rycynowy+miód i wyglądały tragicznie po umyciu. Wielki przyklap + suche sianowate końce Chyba za długo ją trzymałam na głowie (2h).
O przeproteinowaniu trudno mówić, mimo obecności jajecznych protein (wielkocząsteczkowe). Również działają na powierzchni włosa.
Jak dla mnie to efekt zbyt długiego trzymania nafty. Nakłada się ją maksymalnie na 30 minut!

Cytat:
Napisane przez Lavanja Pokaż wiadomość
ja jeszcze miesiac temu nie widzialam ze moza przeproteinowac wlosy i madra ja trzymalam waxa z proteinami mlecznymi pol godziny po kazdym myciu jako odzywke..... wlosy z kazdym myciem byly bardziej suche a ja nie wiedzialam od czego
Sam Wax Latte stosowany od czasu do czasu nie zaszkodzi, ale wymaga dodania humektanta i miód potrafi wtedy zdziałać cuda.
Pamiętaj też, że w składzie jest silikon.
Cytat:
swoja droga...... myslicie ze mogly mi od tego wypasc wlosy ? bo w ciagu tego miesiaca stracilam wieksza polowe wlosow.......(to koszmar....)...... za co w sumie obwinialam stara nafte ktorej uzywalam ostatnio.... a moze i to proteiny ?
Mogły. tak samo jak mogły i od nafty. Szczególnie jeśli ją przetrzymywałaś.

Cytat:
Napisane przez Orancle Pokaż wiadomość
Emulgatory nie mają wpływu na odżywianie włosów. Ich dodatek w maskach służy wyłącznie konsystencji. Oczywiście ze względu na to, że emulgatory to często substancje tłuszczowe to faktycznie mają wpływ na wygląd włosa - obciążając je trochę. Jednak jeżeli ktoś używa maski zgodnie z przeznaczeniem to emugatory zmywa, bo nie są to substancje, które wbudowują się w strukturę włosa.
Hmm... a lecytyna? -> KLIK
Notabene, jej dodatek świetnie działa na wysokoporowate włosy.
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-03, 12:27   #12
dotka95
Zakorzenienie
 
Avatar dotka95
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 9 177
GG do dotka95
Dot.: Proteiny, emulgatory, humektanty - równowaga w odżywianiu włosów

Czy dobrze wnioskuję, że łatwiej jest się przeproteinować proteinami wielkocząsteczkowymi? Jak to się ma do porowatości?
__________________
41 cm => 55 cm
Śpiewam i spełniam marzenia
dotka95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-03, 13:26   #13
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Proteiny, emulgatory, humektanty - równowaga w odżywianiu włosów

Cytat:
Napisane przez dotka95 Pokaż wiadomość
Czy dobrze wnioskuję, że łatwiej jest się przeproteinować proteinami wielkocząsteczkowymi? Jak to się ma do porowatości?
To chyba raczej zależy od reakcji włosa na dane proteiny. Na przykładzie moich włosów wygląda to tak: fatalnie reagują nawet na jednorazową dawkę hydrolizowanej keratyny i na wielkocząsteczkowe jajko. Za to znoszą hydrolizowane proteiny pszenicy w małej dawce i rzadko. Nie buntowały się też na jedwab, ale tylko i wyłącznie w masce Anti-Age.
Jak się to ma do porowatości? Jak były bardzo zniszczone nie znosiły ww protein i teraz kiedy są zdrowe też, tylko efekt teraz nie jest aż tak widoczny.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-03, 18:08   #14
Lavanja
Raczkowanie
 
Avatar Lavanja
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Stratford-upon-Avon
Wiadomości: 162
Dot.: Proteiny, emulgatory, humektanty - równowaga w odżywianiu włosów

Ta swoja mieszanka chcialam osiagnac cos odpowiedniego dla moich wlosow, dopiero co sie dowiedzialam o pielegnacji wlosow pod porowatosc wlosa. Nie wiedzialam ze Wax Latte nie wnika do srodka wlosa.... w takim razie troche lipa. Ale efekt po tej mieszance byl super wiec chyba tez nie zaszkodzilo.

Byl czas ze zamowilam sobie na allegro kapsulki z keratyna ktore trzeba bylo dodawac do odzywki- wydawalo mi sie ze nie robily nic a moze nawet lekko przesuszaly......
A jajko u mnie robi suche i sztywne wlosy.

Czy pod te informacje mozna jeszcze cos wywnioskowac o moich wlosach ?

i Jeszcze jedno pytanie jesli ten biovax nie wnika do wlosa, to jaka inna (chyba lekko proteinowaw takim razie...) maske moge uzyc do tej mieszanki miodu i oleju z migdalow?
__________________
zapuszczam
start : 20.11.2011
cel: choc raz w zyciu, wlosy do pasa z wymarzonym blondem

Mioduje, olejuje, nie prostuje ! Krece papiloty bo suszarka to klopoty
Lavanja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-03, 20:06   #15
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Proteiny, emulgatory, humektanty - równowaga w odżywianiu włosów

Cytat:
Napisane przez Lavanja Pokaż wiadomość
Ta swoja mieszanka chcialam osiagnac cos odpowiedniego dla moich wlosow, dopiero co sie dowiedzialam o pielegnacji wlosow pod porowatosc wlosa. Nie wiedzialam ze Wax Latte nie wnika do srodka wlosa.... w takim razie troche lipa. Ale efekt po tej mieszance byl super wiec chyba tez nie zaszkodzilo.

Byl czas ze zamowilam sobie na allegro kapsulki z keratyna ktore trzeba bylo dodawac do odzywki- wydawalo mi sie ze nie robily nic a moze nawet lekko przesuszaly......
A jajko u mnie robi suche i sztywne wlosy.

Czy pod te informacje mozna jeszcze cos wywnioskowac o moich wlosach ?

i Jeszcze jedno pytanie jesli ten biovax nie wnika do wlosa, to jaka inna (chyba lekko proteinowaw takim razie...) maske moge uzyc do tej mieszanki miodu i oleju z migdalow?
To, że coś wnika do włosa nie od razy znaczy, że danemu włosowi robi to dobrze. Bardzo mało składników jest w stanie tak działać (kokos, babassu, keratyna i jedwab hydrolizowane, możliwe że pantenol) i są osoby, których włosy tych składników nie cierpią z jakiegoś powodu. Może to powoduje, że włos pęcznieje, pogrubia się, może przez to łuski nadmiernie się rozchylają i efekt ostateczny wcale nie jest pożądany. Przynajmniej ja to tak widzę. Skoro widzisz, że Twoim włosom nie pasuje keratyna, jajko, to możesz próbować stosować je w innych kombinacjach, ale raczej nie rób nic na siłę.
Z protein możesz spróbować czegoś z jedwabiem, bo nie piszesz czy włosy źle na niego reagują (w Biovaxie Latte jest, ale mało). A może Twoje włosy prawie wcale nie potrzebują protein i wcale nie ma co nad tym rozpaczać.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-03, 22:45   #16
Lavanja
Raczkowanie
 
Avatar Lavanja
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Stratford-upon-Avon
Wiadomości: 162
Dot.: Proteiny, emulgatory, humektanty - równowaga w odżywianiu włosów

Nie uzywalam jedwabiu kilka lat, juz nie pamietam jak na niego reaguje... ale z tego co kojarze przez chwile byly gladkie i ladne a potem wlosy go wchlanialy. Znikal. Mam teraz serum na koncowki z boivaxa witaminowe i dzieje sie z nim dokladnie to samo.
Dziewczyny tak sie dobrze znacie na chemi, biologii i oczywiscie wlosach. Ja od dwoch lat "probuje" dbac o wlosy ale ciagle mi to nie wychodzi.
CO jakis czas farbuje wlosy na blond, nie przeciagam nigdy koloru - same odrosty bo nie chce ich zniszczyc. Olejuje przed kazdym myciem , zabezpieczam konce oraz staram sie uzywac dobrych kosmetykow nie pierwszej lepszej ladnie pachnacej odzywki z drogerii. Jednak mam wrazenie ze zamiast zastopowac dalesze niszczenie wlosow one sa w coraz gorszym stanie.
Wlosy napewno mam wysokoporowate, w wilgoci nie puszcza sie jednak kreca. Lubia olejowanie na mokro. NIe tak bardzo jak odzywki- ale roznego rodzaje serum calkiem wchlaniaja.
Nie lubia jajka nie lubia keratyny , o cytrynie chociaz powinna domknac luski i zmiekczyc mam szorstkie wlosy, nie toleruja szamponow ziolowych, nie prostuje ich, farbuje co jakies 3 miesiace sam odrost, susze tylko zimnym powietrzem zgodznie z ulozeniem lusek , fakt.. rozczesuje je na mokro jednak nie mam z tym zadnego problemu i jeszcze jedno przestepstwo mam zwykla szczotke . Jeszcze dodam ze pol roku picia skrzupy i pokrzywy nie dalo mi zadnych efektow, wszelakie tabletki na mnie nie dzialaja.

Nie uwazam ze wlosy mam zniszcozne bo nie, ale byly kiedys tak piekne a od kiedy przeprowadzilam sie do UK staja sie coraz gorsze (wilgotny klimat? chlorowana woda?) i plakac mi sie chce ze kazda tu ma sliczne blyszczace wlosy mimo ze rownez duzo z was farbuje i uzywamy tych samych sposobow , kosmetykow.

Chyba potrzebuje indywidualnego podejscia.... czy ktos moze cos doradzic ?
__________________
zapuszczam
start : 20.11.2011
cel: choc raz w zyciu, wlosy do pasa z wymarzonym blondem

Mioduje, olejuje, nie prostuje ! Krece papiloty bo suszarka to klopoty
Lavanja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-04, 08:40   #17
201607231719
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 525
Dot.: Proteiny, emulgatory, humektanty - równowaga w odżywianiu włosów

Cytat:
Napisane przez Lavanja Pokaż wiadomość
Nie uzywalam jedwabiu kilka lat, juz nie pamietam jak na niego reaguje... ale z tego co kojarze przez chwile byly gladkie i ladne a potem wlosy go wchlanialy. Znikal. Mam teraz serum na koncowki z boivaxa witaminowe i dzieje sie z nim dokladnie to samo.
Dziewczyny tak sie dobrze znacie na chemi, biologii i oczywiscie wlosach. Ja od dwoch lat "probuje" dbac o wlosy ale ciagle mi to nie wychodzi.
CO jakis czas farbuje wlosy na blond, nie przeciagam nigdy koloru - same odrosty bo nie chce ich zniszczyc. Olejuje przed kazdym myciem , zabezpieczam konce oraz staram sie uzywac dobrych kosmetykow nie pierwszej lepszej ladnie pachnacej odzywki z drogerii. Jednak mam wrazenie ze zamiast zastopowac dalesze niszczenie wlosow one sa w coraz gorszym stanie.
Wlosy napewno mam wysokoporowate, w wilgoci nie puszcza sie jednak kreca. Lubia olejowanie na mokro. NIe tak bardzo jak odzywki- ale roznego rodzaje serum calkiem wchlaniaja.
Nie lubia jajka nie lubia keratyny , o cytrynie chociaz powinna domknac luski i zmiekczyc mam szorstkie wlosy, nie toleruja szamponow ziolowych, nie prostuje ich, farbuje co jakies 3 miesiace sam odrost, susze tylko zimnym powietrzem zgodznie z ulozeniem lusek , fakt.. rozczesuje je na mokro jednak nie mam z tym zadnego problemu i jeszcze jedno przestepstwo mam zwykla szczotke . Jeszcze dodam ze pol roku picia skrzupy i pokrzywy nie dalo mi zadnych efektow, wszelakie tabletki na mnie nie dzialaja.

Nie uwazam ze wlosy mam zniszcozne bo nie, ale byly kiedys tak piekne a od kiedy przeprowadzilam sie do UK staja sie coraz gorsze (wilgotny klimat? chlorowana woda?) i plakac mi sie chce ze kazda tu ma sliczne blyszczace wlosy mimo ze rownez duzo z was farbuje i uzywamy tych samych sposobow , kosmetykow.

Chyba potrzebuje indywidualnego podejscia.... czy ktos moze cos doradzic ?
Może dieta? Albo woda właśnie? Moja przyjaciółka za każdym razem, kiedy wyjeżdża do UK narzeka na włosy.
201607231719 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-04, 10:27   #18
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: Proteiny, emulgatory, humektanty - równowaga w odżywianiu włosów

Cytat:
Napisane przez dotka95 Pokaż wiadomość
Czy dobrze wnioskuję, że łatwiej jest się przeproteinować proteinami wielkocząsteczkowymi? Jak to się ma do porowatości?
Tak jak pisze Chimay:

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
To chyba raczej zależy od reakcji włosa na dane proteiny
Teoretycznie można powiedzieć, że małocząsteczkowe i aminokwasy nie służą niskoporowatym, czyli powinny służyć wysokoporowatym. Ale to tylko w teorii. Nie dość, że idzie o indywidualna reakcję, to do całości dochodzi sąsiedztwo składników i ich stężenia, czas aplikacji. Stan włosów - to też niebagatelna sprawa.
Zgodnie z poczynioną klasyfikacją moje włosy, wysokoporowate, nie powinny się lubić z keratyną czy aminokwasami (tak, tak!), a tymczasem bardzo dobrze na nią reagują. Podobnie na kokos, który też teoretycznie nie jest dla mnie. Ale... ja nakładam kokos na maksymalnie godzinę, więc nie zdąży zrobić spustoszenia.
Przetrzymywanie składników na włosach też może być nieprzyjemne. Jedwab hydrolizowany potrafi je nadmiernie zmiękczyć, woda - spulchnić. Sztuką jest więc umiejętne obchodzenie się ze składnikami.

Cytat:
Napisane przez Lavanja Pokaż wiadomość
Ta swoja mieszanka chcialam osiagnac cos odpowiedniego dla moich wlosow, dopiero co sie dowiedzialam o pielegnacji wlosow pod porowatosc wlosa.
Cóż, to wszystko trzeba traktować jako wskazówki, ale nie jako prawdę objawioną i jedyną. To bardzo dobrze, że próbujesz działać w ten sposób, zawsze taki początek lepszy niż błądzenie we mgle. Musisz jednak przyjąć za pewnik, ze każde włosy są unikatem i trzeba indywidualnego podejścia.
Cytat:
Nie wiedzialam ze Wax Latte nie wnika do srodka wlosa....
Podziałałaś na wierzchu, w czym nie ma nic złego. Źle zaczyna się dziać wtedy, gdy nie stosujesz niczego wymiennie, nie masz świadomości, że trzeba przełamywać ten monopol.
Od tej konieczności zaczęła się batalia przeciwko silikonom, które same w sobie są ok, ale nikt nas nie nauczył, jak je skutecznie i z pożytkiem stosować.
Cytat:
w takim razie troche lipa. Ale efekt po tej mieszance byl super wiec chyba tez nie zaszkodzilo.
Na pewno nie Teraz tylko musisz pamiętać, by przełamać ją czymś, co wnika, odżywia, wzmacnia, jeśli oczywiście włos tego potrzebuje.
Cytat:
Byl czas ze zamowilam sobie na allegro kapsulki z keratyna ktore trzeba bylo dodawac do odzywki- wydawalo mi sie ze nie robily nic a moze nawet lekko przesuszaly......
Był czas, że jako kapsułki z keratyną na allegro występowały niebieskie rybki żelowe. O nich piszesz? Nie zawierały ni grama keratyny.
Cytat:
A jajko u mnie robi suche i sztywne wlosy.
No to masz odpowiedź na jajko. Tylko, czy to jest odpowiedź na jajko, czy na maseczkę jajko+nafta+cytryna?
Cytat:
Czy pod te informacje mozna jeszcze cos wywnioskowac o moich wlosach ?
ja to w ogóle nie wiem na jakiej podstawie wywnioskowałaś, że porowatość masz wysoką. Bo to, ze włosy sie kręca pod wpływem wilgoci wskazuje na tendencję do kręcenia, a nie na porowatość.
Cytat:
i Jeszcze jedno pytanie jesli ten biovax nie wnika do wlosa, to jaka inna (chyba lekko proteinowaw takim razie...) maske moge uzyc do tej mieszanki miodu i oleju z migdalow?
Na rynku jest 1 odżywka zawierająca słuszną dawkę keratyny - Artiste różowa. Jeśli chcesz zatem działać tamtędy, to ta odżywka powinna się sprawdzić. W KWC pisałam, jak ja stosować bez szkody dla włosów.
Całkiem fajna jest też Bingo ze spiruliną i keratyną.

Co do "lekko proteinowa" to samych protein nie może być w składzie dużo, więc one zwykle są lekko proteinowe. Trzeba mieć tylko świadomość, jak która proteina działa. Zasada jest prosta - najmniejsza jest keratyna (jest jeszcze quinoa, ale niedostępna u nas) i aminokwasy, można tez podciągnąć jedwab, ale to tak naprawdę mieszanka cząstek różnej wielkości. Pozostałe są duże. Za duże by przenikać.
Jeśli więc robisz coś z innymi proteinami, to musisz pamiętać, ze działasz na włosie. Proteiny wbudują się w ubytki łusek, trzeba będzie je zmywać. Ale dzięki temu wygładzą włos, sprawią, że nie będzie się elektryzował, pomogą w rozczesywaniu, dadzą delikatną ułudę zdrowia. I to też jest pożądane.
Jeśli zaś będziesz chciała przeciwdziałać operacjom słońca czy nadmiarowi wilgoci we włosie, to powinnaś sięgnąć po małe cząsteczki. Oczywiście w obecności emolientów. Moim włosom częste keratynowanie służy latem, zimą robię je rzadko.

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
A może Twoje włosy prawie wcale nie potrzebują protein i wcale nie ma co nad tym rozpaczać.
To trochę nie tak. Proteiny to budulec włosa i nie można z nich całkiem zrezygnować.
Im ich mniej, tym włos mniej elastyczny, rozciągliwy, nijaki taki, obły można by rzec Im więcej, tym bardziej kruchy.

Cytat:
Napisane przez Lavanja Pokaż wiadomość
Nie uzywalam jedwabiu kilka lat, juz nie pamietam jak na niego reaguje...
Ale o jakim jedwabiu mówisz?
Cytat:
Wlosy napewno mam wysokoporowate, w wilgoci nie puszcza sie jednak kreca. Lubia olejowanie na mokro. NIe tak bardzo jak odzywki- ale roznego rodzaje serum calkiem wchlaniaja.
OK, ale jakie serum? Nadto to nie musi iść o porowatość wyłącznie, ale o farbowanie.
Cytat:
Jeszcze dodam ze pol roku picia skrzupy i pokrzywy nie dalo mi zadnych efektow, wszelakie tabletki na mnie nie dzialaja.
Może dobierasz niewłaściwe składniki tabletek? Może u Ciebie nie idzie o skrzyp i pokrzywę ale o inne mikroelementy, o aminokwasy?
Cytat:
Nie uwazam ze wlosy mam zniszcozne bo nie, ale byly kiedys tak piekne a od kiedy przeprowadzilam sie do UK staja sie coraz gorsze (wilgotny klimat? chlorowana woda?)
A długo już tam jesteś? Włosy zawsze reagują na zmianę wody. Może jest za twarda? Za miękka?
Nadmiar wilgoci kończy się rozmiękczeniem, rozpulchnieniem.
Jeszcze raz powtórzę - skręt włosów nie świadczy o porowatości.
Cytat:
Chyba potrzebuje indywidualnego podejscia....
Zawsze potrzeba indywidualnego podejścia.

Cytat:
Napisane przez tisiphone Pokaż wiadomość
Może dieta? Albo woda właśnie? Moja przyjaciółka za każdym razem, kiedy wyjeżdża do UK narzeka na włosy.
To jest normalne. Włosy reagują na zmiany.
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-04, 11:32   #19
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Proteiny, emulgatory, humektanty - równowaga w odżywianiu włosów

Eloe, co prawda nie odzywałam się w temacie, ale podczytywałam i naprawdę sporo mi się dzięki Twojemu postowi rozjaśniło.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-04, 11:57   #20
dotka95
Zakorzenienie
 
Avatar dotka95
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 9 177
GG do dotka95
Dot.: Proteiny, emulgatory, humektanty - równowaga w odżywianiu włosów

Trochę nie rozumiem:
Cytat:
Napisane przez Eloe77 Pokaż wiadomość
Teoretycznie można powiedzieć, że małocząsteczkowe i aminokwasy nie służą niskoporowatym, czyli powinny służyć wysokoporowatym
Cytat:
Zgodnie z poczynioną klasyfikacją moje włosy, wysokoporowate, nie powinny się lubić z keratyną czy aminokwasami
Jeśli chodzi o oleje to na moich włosach sprawdza się podział i te nasycone zupełnie im nie służą, dlatego łudzę się, że z proteinami może być podobnie "szablonowo"
__________________
41 cm => 55 cm
Śpiewam i spełniam marzenia
dotka95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-04, 14:25   #21
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: Proteiny, emulgatory, humektanty - równowaga w odżywianiu włosów

Cytat:
Napisane przez dotka95 Pokaż wiadomość
Trochę nie rozumie
A ja nie rozumiem, w czym tkwi pytanie
Możesz doprecyzować?
Cytat:
Jeśli chodzi o oleje to na moich włosach sprawdza się podział i te nasycone zupełnie im nie służą, dlatego łudzę się, że z proteinami może być podobnie "szablonowo"
pozostaje sprawdzić jedynie
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-04, 14:45   #22
stylowi21
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 46
Dot.: Proteiny, emulgatory, humektanty - równowaga w odżywianiu włosów

Hmmm Może ja też spróbuje tego
stylowi21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-04, 15:04   #23
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Proteiny, emulgatory, humektanty - równowaga w odżywianiu włosów

Cytat:
Napisane przez Eloe77 Pokaż wiadomość

To trochę nie tak. Proteiny to budulec włosa i nie można z nich całkiem zrezygnować.
Im ich mniej, tym włos mniej elastyczny, rozciągliwy, nijaki taki, obły można by rzec Im więcej, tym bardziej kruchy.
To tylko utwierdza mnie w przekonaniu, że gdzieś tam istnieje jakiś rodzaj protein (może w jakimś konkretnym połączeniu z innymi składnikami), które jednak będą moim włosom pasować
W ogóle bardzo mnie ciekawią tak różne reakcje włosów na proteiny, bo mi nigdy nie zdarzyło się doprowadzić do objawów świadczących o ich braku, za to często jednorazowa dawka skutkowała przesuszeniem i kruchością, której pozbycie się zajmowało mi tak ok. 3 mycia i maskowania/odżywkowania.
Jedyne tolerowane u mnie proteiny to jedwab w masce Anti-Age, więc teraz będę testować Sleeka, może jest jakaś nadzieja...

---------- Dopisano o 16:04 ---------- Poprzedni post napisano o 15:53 ----------

Cytat:
Napisane przez Lavanja Pokaż wiadomość
Nie uzywalam jedwabiu kilka lat, juz nie pamietam jak na niego reaguje... ale z tego co kojarze przez chwile byly gladkie i ladne a potem wlosy go wchlanialy. Znikal. Mam teraz serum na koncowki z boivaxa witaminowe i dzieje sie z nim dokladnie to samo.
Eloe77 już zanalizowała Twoją wypowiedź, ja tylko dodam w kwestii jedwabiu, że produkt sprzedawany jako jedwab do włosów nie jest tym samym co substancja zwana jedwabiem hydrolizowanym. Teoretycznie jedwabie zazwyczaj ten składnik zawierają, ale nie zawsze (np jedwab Joanny nie ma go wcale). Mi chodziło o jedwab jako składnik.
Jeśli masz jakieś wątpliwości co do obecności konkretnych protein w kosmetykach, to wystarczy poszukać na blogach listy kosmetyków z proteinami np tu:
http://czarownicujaco.blogspot.com/2...roteinami.html
Przy każdym kosmetyku są symbole protein w nim zawartych.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2013-04-04 o 14:54
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-04, 18:22   #24
Lavanja
Raczkowanie
 
Avatar Lavanja
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Stratford-upon-Avon
Wiadomości: 162
Dot.: Proteiny, emulgatory, humektanty - równowaga w odżywianiu włosów

Sama juz nie wiem co myslec o tych silikonach... jedyni mowia ze wlosy rozjasniane koniecznie potrzebuja silikonow , inni ze trzeba je wykluczyc z pielegnacji. Ja mam szampon bez silikonow, odzywki maja mala ilosc.


Dzis znow nalozylam taka maseczke, dodalam tylko ociupinke biovaxa i reszte zwyklej odzywki. Efekt super, ale przesadzilam z miodem , czuje ze koncowki sa jakby lepkie, gora za to okrutnie mieciutka !


Jaka mialam keratyne? Oczywiscie ze te rybki



Jedwabiu uzywalam biosilka, jednak kiedy dowiedzialam sie (to bylo naprawde dawno) ze on tylko poprawia wizulany wyglad wlosa a nie odzywia go sterdzialam ze moge z tego zrezygnowac .


Chimay Nie mialam pojecia ze jest "jedwab i jedwab...." a ja (po tym co wyzej napisalam) zaczelam unikac jedwabiu w kosmetykach, w takim razie mozna by sie przelamac i cos kupic z jedwabiem.. prawdziwym :P


Co do wlosow, mysle jednak ze sa wysokoporowate. Z natury jestem blondynka wiec nie mam gruboziarnistej budowy wlosa, przy tym uzywam farby z 12 % woda, a wlosy susze suszarka . W zasadzie , jak sie tak zastanowie... to moze jednak mam srednioporowate...:P


W UK jestem teraz dwa miesiace , lecz kraze miedzy polska a uk juz dwa lata i zawsze uwazalam ze tu lepiej mi sie ukladaly... wiec moze po zimie sa takie oslabione.



Jesli nie pokrzywa i skrzyp to co moze mnie wzmocnic od srodka?



Co do diety to przyznaje ze ostatnio troche zaniedbuje swoj organizm.






Mysle ze jak narazie znalazlam zloty srodek na moje wlosy, juz kocham miod <3
protein raczej bede rzadziej uzywac, a miod narazie wlaczam do pielegnacji, bede obserwowac , zobaczymy co z tego bedzie.
__________________
zapuszczam
start : 20.11.2011
cel: choc raz w zyciu, wlosy do pasa z wymarzonym blondem

Mioduje, olejuje, nie prostuje ! Krece papiloty bo suszarka to klopoty
Lavanja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-05, 09:51   #25
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: Proteiny, emulgatory, humektanty - równowaga w odżywianiu włosów

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
To tylko utwierdza mnie w przekonaniu, że gdzieś tam istnieje jakiś rodzaj protein (może w jakimś konkretnym połączeniu z innymi składnikami), które jednak będą moim włosom pasować

Zawsze powtarzam, żeby się nie zrażać i próbować w różnych kombinacjach, na różne sposoby. Niestety proteiny są dość niebezpieczne, czy te mało- czy wielkocząsteczkowe, trzeba nauczyć się z nimi obchodzić.
Cytat:
W ogóle bardzo mnie ciekawią tak różne reakcje włosów na proteiny, bo mi nigdy nie zdarzyło się doprowadzić do objawów świadczących o ich braku, za to często jednorazowa dawka skutkowała przesuszeniem i kruchością, której pozbycie się zajmowało mi tak ok. 3 mycia i maskowania/odżywkowania.
Tu sporo zależy od budowy włosa, od jego cech indywidualnych, nagromadzenia wilgoci i jej utrzymania (i w tym miejscu kłania się własnie porowatość). Wiem, że robisz trwałą, a przynajmniej robiłaś, więc musisz mieć niezwykle odporne włosy. Do tego podwyższa się nieco porowatość, więc załatwienie sobie kruchych włosów nie jest problemem.
Ja mam kręcone i wysokoporowate, więc u mnie przesadzić z proteinami łatwo. To wynik ucieczki wilgoci, dlatego każdorazowe zastosowanie protein jest obarczone kombinacjami humektantowo-emolientowymi.
Cytat:
Jedyne tolerowane u mnie proteiny to jedwab w masce Anti-Age, więc teraz będę testować Sleeka, może jest jakaś nadzieja...
Masz gdzieś skład tej odzywki? Ciekawam, czemu właśnie ta Ci służy.
Cytat:
Jeśli masz jakieś wątpliwości co do obecności konkretnych protein w kosmetykach, to wystarczy poszukać na blogach listy kosmetyków z proteinami np tu:
http://czarownicujaco.blogspot.com/2...roteinami.html
Przy każdym kosmetyku są symbole protein w nim zawartych.
Ja polecam tez nasze wizażowe wątki z analizami. Tutaj -> KLIK znajdziesz akurat te robione pod kątem włosów kręconych, które mają swoje wymagania związane zwykle z wysoką porowatością, delikatnością i kruchością. W opisie zawsze znajdziesz info o proteinie i jak może podziałać.

Cytat:
Napisane przez Lavanja Pokaż wiadomość
Sama juz nie wiem co myslec o tych silikonach... jedyni mowia ze wlosy rozjasniane koniecznie potrzebuja silikonow , inni ze trzeba je wykluczyc z pielegnacji. Ja mam szampon bez silikonow, odzywki maja mala ilosc.
To trochę nie tak. To indywidualne jak zwykle zresztą.
Z jednej strony oleje mogą optycznie przyciemniać włosy, co jest związane z poprawą ich stanu. To jest naturalne zjawisko.
Silikon zrobi podobnie, choć jego przewaga nad olejem jest taka, że nie przetłuści - choć może obciążyć - i nie przyciemni - choć doda blasku. Minus jest taki, że poza działaniem na powierzchni nie robi nic więcej i o tym pamiętać trzeba.
Silikon jest potrzebny włosom, dla których działanie olejów jest za słabe lub nieskuteczne. Głównie tu idzie o zabezpieczenie przed zniszczeniami i odparowywanie wilgoci. Silikon spisuje się tutaj jak nic innego. I moim zdaniem tak właśnie trzeba go stosować.
Dla włosów rozjaśnianych może być potrzebny, bo będzie zatrzymywać wilgoć i ograniczać uszkodzenia mechaniczne. Jednak silikon musi mieć co zatrzymać, dlatego silikon silikonem, ale odżywianie musi być.
Cytat:
Dzis znow nalozylam taka maseczke, dodalam tylko ociupinke biovaxa i reszte zwyklej odzywki. Efekt super, ale przesadzilam z miodem , czuje ze koncowki sa jakby lepkie, gora za to okrutnie mieciutka !
Miód ma to do siebie, ze skleja. Popracujesz nad ilością i będzie dobrze. Ale potrzeba licznych prób.
Może być tak, że do tej pory kiepsko było u Ciebie z humektantami. Często w odżywkach mamy glicerynę, gdzieś daleko panthenol, często w niewystarczającej ilości. Warto zatem dodawać coś z domowych zapasów.
Niebagatelny jest tez wpływ olejów - tych średnio- i wnikających.
Cytat:
Jaka mialam keratyne? Oczywiscie ze te rybki
No to już wiesz, że keratyny tam nie było Tam jest prawie wyłącznie olej, chyba wit. E, coś jeszcze, ale keratyny ni huhu.
Cytat:
Jedwabiu uzywalam biosilka, jednak kiedy dowiedzialam sie (to bylo naprawde dawno) ze on tylko poprawia wizulany wyglad wlosa a nie odzywia go sterdzialam ze moge z tego zrezygnowac .
A widzisz, a własnie taki "jedwab" (ważne by bezalkoholu!) jest świetny do zabezpieczania włosów.
Na teraz jest ok, bo masz szampon bez silikonu, jedynie w odżywkach nieco. Jeśli jednak rezygnowałabyś z silikonu w odzywkach, to warto zabezpieczyć włosy takim jedwabiem.
Cytat:
Co do wlosow, mysle jednak ze sa wysokoporowate. Z natury jestem blondynka wiec nie mam gruboziarnistej budowy wlosa
co to jest "gruboziarnista" budowa włosa?
Cytat:
przy tym uzywam farby z 12 % woda, a wlosy susze suszarka . W zasadzie , jak sie tak zastanowie... to moze jednak mam srednioporowate...:P
Może. Może po prostu tuż po rozjaśnianiu (masakra to stężenie ) ich łuski są uniesione (nie może, uniesione), więc wtedy trzeba się nastawić na większa ilość emolientów i humektantów (poza gliceryną, bo penetruje i może niweczyć barwienie, szczególnie to na rudo). Dopiero po dwóch czy trzech tygodniach sięgnąć po proteiny.
Ja susze suszarką regularnie, ale moja wysoka porowatość uwidacznia się w inny sposób.
Cytat:
W UK jestem teraz dwa miesiace , lecz kraze miedzy polska a uk juz dwa lata i zawsze uwazalam ze tu lepiej mi sie ukladaly... wiec moze po zimie sa takie oslabione.
Pamiętaj, ze włosy stanowią odzwierciedlenie nie tylko tego, co z nimi robisz, ale też i tego, co się dzieje w organizmie. Są na końcu łańcucha odżywiania, więc gdy tylko coś się dzieje wewnątrz, od razu włosy dają znać.
Cytat:
Jesli nie pokrzywa i skrzyp to co moze mnie wzmocnic od srodka?
Optymalna dieta dla włosów. Sporo tego, gdy wrzucisz w google czy na wizażu - witaminy z grupy B, mikroelementy jak cynk czy żelazo, aminokwasy. Warto sprawdzić też ogólny stan organizmu, tarczycę itp.
Z paznokciami nie masz problemu?
Cytat:
Co do diety to przyznaje ze ostatnio troche zaniedbuje swoj organizm.
To do roboty!
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-05, 10:13   #26
dotka95
Zakorzenienie
 
Avatar dotka95
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 9 177
GG do dotka95
Dot.: Proteiny, emulgatory, humektanty - równowaga w odżywianiu włosów

Cytat:
Napisane przez Eloe77 Pokaż wiadomość
Co do "lekko proteinowa" to samych protein nie może być w składzie dużo, więc one zwykle są lekko proteinowe. Trzeba mieć tylko świadomość, jak która proteina działa. Zasada jest prosta - najmniejsza jest keratyna (jest jeszcze quinoa, ale niedostępna u nas) i aminokwasy, można tez podciągnąć jedwab, ale to tak naprawdę mieszanka cząstek różnej wielkości. Pozostałe są duże. Za duże by przenikać.
Jeśli więc robisz coś z innymi proteinami, to musisz pamiętać, ze działasz na włosie. Proteiny wbudują się w ubytki łusek, trzeba będzie je zmywać. Ale dzięki temu wygładzą włos, sprawią, że nie będzie się elektryzował, pomogą w rozczesywaniu, dadzą delikatną ułudę zdrowia. I to też jest pożądane.
Jeśli zaś będziesz chciała przeciwdziałać operacjom słońca czy nadmiarowi wilgoci we włosie, to powinnaś sięgnąć po małe cząsteczki. Oczywiście w obecności emolientów. Moim włosom częste keratynowanie służy latem, zimą robię je rzadko.
Na razie zauważyłam, że moje włosy bardzo dobrze reagują na maskę Scandic bananową, (ma w składzie aminokwasy jedwabiu), szczególnie razem z olejem. Więc może to jakiś trop Czyli regularne jej używanie ma szansę poprawić stan włosów i jakoś uratować końcówki (mimo zabezpieczania i częstego olejowania szybko robią się miotłowate, mimo że niekoniecznie rozdwojone)?

O, to może i moje problemy z włosami latem rozwiążą proteiny

Cytat:
Napisane przez Eloe77 Pokaż wiadomość
A ja nie rozumiem, w czym tkwi pytanie
Możesz doprecyzować?
pozostaje sprawdzić jedynie
Nie zrozumiałam, czy proteiny małocząsteczkowe (oczywiście teoretycznie) służą nisko- czy wysokoporom?
I czy małocząsteczkowe zostają we wnętrzu włosa, a wielko- się zmywają? Czy to dobry tok rozumowania?
__________________
41 cm => 55 cm
Śpiewam i spełniam marzenia

Edytowane przez dotka95
Czas edycji: 2013-04-05 o 10:14
dotka95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-05, 11:29   #27
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Proteiny, emulgatory, humektanty - równowaga w odżywianiu włosów

Cytat:
Napisane przez Eloe77 Pokaż wiadomość
Masz gdzieś skład tej odzywki? Ciekawam, czemu właśnie ta Ci służy.
A proszę:
Woda, Cetearyl Alkohol, Cetrimonium Chloride, Glycerin, Hydrolyzd Silk, Argania Spinoza Kernel Oil, Vitis Vinifera (Grape) Seed Oil, Pearl Powder, Maris Sal, Panthenol, Methylchloroisonthiazolin e, Methyllisothiazoline, Perfum, Cytral, Citronellol, Limonene, Linalol

Dla mnie to takie combo, wszystkiego po trochu, widocznie w odpowiednich stężeniach.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-06, 21:41   #28
luboczka
Raczkowanie
 
Avatar luboczka
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: stund
Wiadomości: 312
Dot.: Proteiny, emulgatory, humektanty - równowaga w odżywianiu włosów

a nafta tak przesusza i to jak, właśnie dziś mam takie "ponaftowe" sianko, ponad 20 minut z naftą i masz...
luboczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-09, 04:46   #29
Emka1969
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 5
Dot.: Proteiny, emulgatory, humektanty - równowaga w odżywianiu włosów

Moja najciekawsza maska wyglada tak: lyzeczka avocado rozgniecionego, zoltko, lyzeczka miodu, lyzeczka oleju, trzymam przez 2 godziny.
Ale polecane protein mleczne brzmia cekawie, trzeba wyprobowac.
Emka1969 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-10, 10:29   #30
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: Proteiny, emulgatory, humektanty - równowaga w odżywianiu włosów

Cytat:
Napisane przez dotka95 Pokaż wiadomość
Na razie zauważyłam, że moje włosy bardzo dobrze reagują na maskę Scandic bananową, (ma w składzie aminokwasy jedwabiu), szczególnie razem z olejem. Więc może to jakiś trop
A owszem, jakiś zawsze.
Cytat:
Czyli regularne jej używanie ma szansę poprawić stan włosów i jakoś uratować końcówki (mimo zabezpieczania i częstego olejowania szybko robią się miotłowate, mimo że niekoniecznie rozdwojone)?
Na końcówki powiadasz... To najbardziej narażona na zniszczenia część włosa, do tego najstarsza. Więc często może nosić historię Twoich zabaw z włosami czy ich gorszego okresu. Coś pewnie odzywka pomoże, ale nie ma gwarancji, że zniweluje całkiem ten problem.
A długie masz włosy? Kiedy końcówki staja się miotłowate? Co się dzieje z resztą włosów, gdy końcówki zaczynają tak wyglądać? Czym je zabezpieczasz?
Cytat:
O, to może i moje problemy z włosami latem rozwiążą proteiny
Zależy jakie masz latem problemy z włosami. Moim nic nie pomaga niestety, lato po prostu im nie służy. Zdążyłam się pogodzić.
Cytat:
Nie zrozumiałam, czy proteiny małocząsteczkowe (oczywiście teoretycznie) służą nisko- czy wysokoporom?
Teoretycznie powinny służyć średnio- i wysokoporowatym, ale praktyka temu potrafi zaprzeczyć. Tu trzeba znaleźć swój typ proteiny i tyle. Reszta jest jedynie wskazówką.
Cytat:
I czy małocząsteczkowe zostają we wnętrzu włosa
I tak i nie. Jeśli włos jest zniszczony czy podniszczony, to wówczas keratyna ma szansę związać się z budulcem włosa. Jeśli jest zdrowy, może, ale raczej na krótko.
Cytat:
a wielko- się zmywają? Czy to dobry tok rozumowania?
Nie, wielkocząsteczkowe "przyklejają się" do włosa. Wbudowują się w miejsca ubytków między łuskami, więc też na pewno część się zmyje, a część nie.

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
A proszę:
Woda, Cetearyl Alkohol, Cetrimonium Chloride, Glycerin, Hydrolyzd Silk, Argania Spinoza Kernel Oil, Vitis Vinifera (Grape) Seed Oil, Pearl Powder, Maris Sal, Panthenol, Methylchloroisonthiazolin e, Methyllisothiazoline, Perfum, Cytral, Citronellol, Limonene, Linalol
Ładne I całkiem fajna na lato. Jest i przeciwwaga dla protein w postaci dwóch olejów, jest emolient na początku, są antyoksydanty.
Choć nie wiem, czy w przypadku jakiegoś podsuszania nie dorzuciłabym kapkę miodu.
Cytat:
Dla mnie to takie combo, wszystkiego po trochu, widocznie w odpowiednich stężeniach.
dokładnie. Jeden z lepszych składów w takim ujęciu całościowym.
Nie wiem, czy Sleek nie będzie nieco cięższy, nazwa kojarzy mnie się z wygładzaniem. No i oczywiście stężenia tu nigdy nie ma pewności
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ


Edytowane przez Eloe77
Czas edycji: 2013-04-15 o 13:12
Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-09-14 23:28:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:57.