Problem z interpretacją testu ciążowego - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-09-04, 13:48   #1
megal
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 38

Problem z interpretacją testu ciążowego


Hej. Wiem, że po 30 minutach nie można patrzeć już na wynik testu ciążowego, gdyż może się zafałszować, ale wczoraj miałam taką sytuację.
Otóż po kilku godzinach od zrobienia testu coś mnie tknęło, żeby na niego spojrzeć jeszcze raz i ustawiłam go pod światłem lampy. Dostrzegłam wtedy bardzo jasną, szarawą drugą kreskę. Tak jakby tylko delikatnie oznaczył się ślad gdzie ta kreska być powinna. Teraz się martwię, bo mimo tego, że po takim czasie test mógł się zafałszować, to tyle razy już czytałam o kobietach co to spojrzały na test po iluś godzinach i dostrzegły 2 kreskę, a jak się potem okazywało były w ciąży. Czy na pewno mogę uznać, że test wyszedł negatywnie jeśli wystąpiła taka sytuacja?
megal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-04, 14:00   #2
ann_s2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 128
Dot.: Problem z interpretacją testu ciążowego

wątpię, wynik powinno odczytywać się do 5minut po zrobieniu testu. ale polecam zrobić jeszcze jeden test
__________________
164cm
43 kg

"dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidzialne dla oczu"
20.08.2011
ann_s2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-04, 14:07   #3
megal
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 38
Dot.: Problem z interpretacją testu ciążowego

zrobiłam dzisiaj jeszcze jeden i wyszedł negatywny.
megal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-04, 14:25   #4
karolinuuusia
Zakorzenienie
 
Avatar karolinuuusia
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 118
Dot.: Problem z interpretacją testu ciążowego

spokojnie, tylko po tych 5 min test jest wiarygodny
__________________


Alicja



karolinuuusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-05, 16:06   #5
aniulka1222
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 10
Dot.: Problem z interpretacją testu ciążowego

hej czy jest tu jeszcze ktoS? dziewczyny cały iesiąc starań, dziś test negatywny, ale dostrzegam tam bladziudką kreseczkę, czy jest jakaś szansa?
aniulka1222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-05, 18:10   #6
karolinasmichowska
Raczkowanie
 
Avatar karolinasmichowska
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 30
Dot.: Problem z interpretacją testu ciążowego

Cytat:
Napisane przez aniulka1222 Pokaż wiadomość
hej czy jest tu jeszcze ktoS? dziewczyny cały iesiąc starań, dziś test negatywny, ale dostrzegam tam bladziudką kreseczkę, czy jest jakaś szansa?
Oczewiscie ze jest kochana ja jak robilam test to na poczatku jej nie zauwazylam i wcale nie pojawila sie w ciagu 5 min tylko po 30 min bo test wyciagnelam z kosza bo cos mnie tknelo i byla bladziutka ale byla od razu umowilam sie na wizyte u ginekologa i bylam w 6 tyg ciazy!! takze szansa zawsze jest moze wstaw zdjecie ?

---------- Dopisano o 19:10 ---------- Poprzedni post napisano o 19:08 ----------

Cytat:
Napisane przez megal Pokaż wiadomość
Hej. Wiem, że po 30 minutach nie można patrzeć już na wynik testu ciążowego, gdyż może się zafałszować, ale wczoraj miałam taką sytuację.
Otóż po kilku godzinach od zrobienia testu coś mnie tknęło, żeby na niego spojrzeć jeszcze raz i ustawiłam go pod światłem lampy. Dostrzegłam wtedy bardzo jasną, szarawą drugą kreskę. Tak jakby tylko delikatnie oznaczył się ślad gdzie ta kreska być powinna. Teraz się martwię, bo mimo tego, że po takim czasie test mógł się zafałszować, to tyle razy już czytałam o kobietach co to spojrzały na test po iluś godzinach i dostrzegły 2 kreskę, a jak się potem okazywało były w ciąży. Czy na pewno mogę uznać, że test wyszedł negatywnie jeśli wystąpiła taka sytuacja?
Jeśli kreska jest szara i ustawiasz ja pod odpowiednim katem zeby ja dostrzec to nie jestes w ciazy... ja mialam rowniez blada kreske ale byla rozowa i owszem po 30 min ale byla zabarwiona i bylam w 6 tyg ciazy takze u Ciebie jesli kreska jest szara to raczej nie jestes w ciazy!!
karolinasmichowska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-02, 18:42   #7
Meggi87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 2
Dot.: Problem z interpretacją testu ciążowego

hej mam prośbę, nie wiem jak zinterpretować test ciążowy:/ dwukrotnie druga kreska wyszła,ale jest dość daleko od kreski kontrolnej,już pod folią...test marki Pepino...widziałam, że niektóre dziewczyny miały taki problem ale żadna nie podzieliła się rozwiązaniem ulotka niestety nie przewiduje takiej sytuacji
zrobiłam foty, dość mało na nich widać.gołym okiem kreska jest wyraźna,bordowa i nie trzeba wytężać wzroku. co o tym myślicie?
Pomóżcie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg WP_20140402_002.jpg (98,9 KB, 20 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg WP_20140402_005.jpg (93,6 KB, 14 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg WP_20140402_006.jpg (103,0 KB, 6 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg WP_20140402_010.jpg (69,9 KB, 13 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg WP_20140402_012.jpg (63,0 KB, 9 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg WP_20140402_015.jpg (57,4 KB, 13 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg WP_20140402_018.jpg (49,0 KB, 14 załadowań)
Meggi87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-04-02 19:42:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:56.