Wizzair - Bagaż podręczny - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-06-02, 13:17   #1
alamaasa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 3

Wizzair - Bagaż podręczny


W lipcu lecę za granicę liniami Wizzair.
Zastanawiam się, czy jeśli rozmiar mojego bagażu podręcznego jest trochę większy niż powinien, to czy będzie z tym wielki problem ?

Z góry dziękuję za odpowiedź/
alamaasa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-02, 14:30   #2
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Wizzair - Bagaż podręczny

Cytat:
Napisane przez alamaasa Pokaż wiadomość
W lipcu lecę za granicę liniami Wizzair.
Zastanawiam się, czy jeśli rozmiar mojego bagażu podręcznego jest trochę większy niż powinien, to czy będzie z tym wielki problem ?

Z góry dziękuję za odpowiedź/
No pewnie, że może być problem, po to są podane wymiary, by ich przestrzegać. O ile bagaż nie jest plecakiem, który można w razie czego związać/ścisnąć i wcisnąć to możesz mieć problemy. Po co ryzykować?
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-03, 08:45   #3
Malina_a
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 130
Dot.: Wizzair - Bagaż podręczny

A o ile jest większy? Czasem moze być większy, ale uda Ci się go wepchać w tą lukę. Możliwe tez, ze się przyczepią i będziesz musiala placic karę.
Malina_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-03, 20:13   #4
hjota
Raczkowanie
 
Avatar hjota
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Toronto
Wiadomości: 57
Dot.: Wizzair - Bagaż podręczny

Na allegro sa walizki/plecaki z idealnymi wymiarami do tanich lini lotniczych. Przed wejściem, wsadzasz bagaż to takiego koszyka i sprawdzaja czy nie jest za duży. Nigdy nie latałam tanimi to jak się nie mylę to max waga podręcznego to 10kg z tym że w tanich liniach nie możesz mieć nawet dodatkowej torebeczki, laptopa w ręku nic. Więc radzę Ci się naubierać :P Chyba że lecisz na 4dni
hjota jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-04, 14:56   #5
aaguu2710
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 8
Dot.: Wizzair - Bagaż podręczny

Bagaz podreczny musi mieć idealne wymiary chyba, że nie jest ze sztywnego materiału i mozna go zgnieść, zrolować itd

Orientuje się ktoś jak jest z przewozeniem liquidów do e-papierosów w podręcznym ? Zależy mi na tym aby je zabrać ponieważ nie mam normalnego bagażu.. lece tylko z torebką i nawet nie mam ich jak ukryć...
aaguu2710 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-05, 14:24   #6
alamaasa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 3
Dot.: Wizzair - Bagaż podręczny

Cytat:
Napisane przez hjota Pokaż wiadomość
Na allegro sa walizki/plecaki z idealnymi wymiarami do tanich lini lotniczych. Przed wejściem, wsadzasz bagaż to takiego koszyka i sprawdzaja czy nie jest za duży. Nigdy nie latałam tanimi to jak się nie mylę to max waga podręcznego to 10kg z tym że w tanich liniach nie możesz mieć nawet dodatkowej torebeczki, laptopa w ręku nic. Więc radzę Ci się naubierać :P Chyba że lecisz na 4dni
Do koszyka się zmieści, ale według wymiarów podanych na stronie jest o kilka cm za duży.

Okaże się na lotnisku. Ewentualnie zawsze można się przepakować.
alamaasa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-08, 20:28   #7
hjota
Raczkowanie
 
Avatar hjota
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Toronto
Wiadomości: 57
Dot.: Wizzair - Bagaż podręczny

Cytat:
Napisane przez aaguu2710 Pokaż wiadomość
Bagaz podreczny musi mieć idealne wymiary chyba, że nie jest ze sztywnego materiału i mozna go zgnieść, zrolować itd

Orientuje się ktoś jak jest z przewozeniem liquidów do e-papierosów w podręcznym ? Zależy mi na tym aby je zabrać ponieważ nie mam normalnego bagażu.. lece tylko z torebką i nawet nie mam ich jak ukryć...
myślę że nie będzie problemu leciałam kiedyś lufthansa i Pan normalnie sobie go 'pykał' a przecież w podręcznym możesz mieć płyny do 150ml lub 100ml
hjota jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-10-04, 11:00   #8
Petersky666
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 2
Dot.: Wizzair - Bagaż podręczny

Jeśli obsługa lotniska zechce sprawdzić wymiary Twojego bagażu to tak - będzie to problem. Ja bym nie ryzykował, bo potem co? Wyrzucić bagaż? Zapłacić jak za rejestrowany + opłata manipulacyjna? Nie warto.

Sam korzystam z informatora o bagażu podręcznym w samolocie: http://bagaz-podreczny.info - można tam znaleźć wszelkie przydatne informacje, a nawet zadać pytanie. Nigdy jeszcze nie miałem problemów w czasie kontroli.
Petersky666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-06, 19:24   #9
reeege
Raczkowanie
 
Avatar reeege
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 164
Dot.: Wizzair - Bagaż podręczny

jaki jest limit wagowy w wizzair jesli chodzi o DUZY bagaz podreczny.
w internecie sa sprzeczne informacje.
Na stronie wizzair w zamieszczonym filmiku: https://www.youtube.com/watch?v=l8WGBEBtjow jest informacja że nie ma limitu. wiec jaka jest prawda? 10 kg czy brak limitów i liczy sie tylko wymiar?? prosze osoby ktore maja wiedze w tym temacie o odpowiedz abym nie musiala przepakowywac sie na lotnisku
__________________
reeege jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-07, 09:07   #10
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Wizzair - Bagaż podręczny

Cytat:
Napisane przez reeege Pokaż wiadomość
jaki jest limit wagowy w wizzair jesli chodzi o DUZY bagaz podreczny.
w internecie sa sprzeczne informacje.
Na stronie wizzair w zamieszczonym filmiku: https://www.youtube.com/watch?v=l8WGBEBtjow jest informacja że nie ma limitu. wiec jaka jest prawda? 10 kg czy brak limitów i liczy sie tylko wymiar?? prosze osoby ktore maja wiedze w tym temacie o odpowiedz abym nie musiala przepakowywac sie na lotnisku
Waga tego bagażu jest nieograniczona na 100%, choć zapewne i tak ciężko byłoby przekroczyć ją. Masz to w regulaminie dostępnym na ich stronie. Waga 10 kg była kiedyś, kiedy był jeden bagaż podręczny, tak jak jest teraz w Ryanairze.
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-07, 18:00   #11
reeege
Raczkowanie
 
Avatar reeege
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 164
Dot.: Wizzair - Bagaż podręczny

mozesz mi podeslac linka z regulaminem bo nigdzie nie widze? wlasnie w ryanairze wiem że jest do 1o kg tak samo jak maly podreczny w wizzair limit wagowy w duzym podrecznym mnie gnebil dziekuje ci bardzo za odpowiedz
__________________
reeege jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-08, 19:38   #12
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Wizzair - Bagaż podręczny

Cytat:
Napisane przez reeege Pokaż wiadomość
mozesz mi podeslac linka z regulaminem bo nigdzie nie widze? wlasnie w ryanairze wiem że jest do 1o kg tak samo jak maly podreczny w wizzair limit wagowy w duzym podrecznym mnie gnebil dziekuje ci bardzo za odpowiedz
1.Mały bagaż podręczny:
Bagaż podręczny o wymiarach nieprzekraczających 42x32x25 cm może zostać wniesiony na pokład samolotu bezpłatnie. Bagaż ten musi się mieścić pod siedzeniem przed pasażerem.
2.Duży bagaż podręczny:
Jeśli wymiary bagażu podręcznego są większe niż wymiary małego bagażu podręcznego, ale nie przekraczają 56 x 45 x 25 cm, można zabrać go na pokład za określoną opłatą. Bagaż musi zmieścić się w schowku nad siedzeniami. Pasażer musi być w stanie umieścić go tam samodzielnie.




Nie ma nic o kg, więc możesz bez limitu wnieść, ile Ci się zmieści
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-08, 22:07   #13
reeege
Raczkowanie
 
Avatar reeege
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 164
Dot.: Wizzair - Bagaż podręczny

aaa o tym mowisz wlasnie tez mi sie wydawalo ze jesli nic nie pisze o wadze i w dodatku w filmiku informuja ze nie ma limitu to w takim razie mozna pakować ile sie da
__________________
reeege jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-11, 08:05   #14
baryleczka
Raczkowanie
 
Avatar baryleczka
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 84
Dot.: Wizzair - Bagaż podręczny

Cytat:
Napisane przez alamaasa Pokaż wiadomość
W lipcu lecę za granicę liniami Wizzair.
Zastanawiam się, czy jeśli rozmiar mojego bagażu podręcznego jest trochę większy niż powinien, to czy będzie z tym wielki problem ?

Z góry dziękuję za odpowiedź/
Niewiele większy - nie, ale generalnie Wizz bardzo się czepia.
Może po prostu zrezygnuj z czegoś - tu masz fajne porady, jak się spakować na kilka dni:
http://podrozenarudo.blog.pl/2013/04...nie-zwariowac/
__________________
http://yourapps.info/ - najlepszy portal z aplikacjami dla kobiet
http://betweenblankpages.wordpress.com - recenzje, marudzenie, motywacja
baryleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-14, 09:03   #15
reeege
Raczkowanie
 
Avatar reeege
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 164
Dot.: Wizzair - Bagaż podręczny

aa jezeli moja torba jest wymiarowa oprocz dlugosci? ma 59 cm zamiast 56? nie zmiesci sie?
__________________
reeege jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-13, 10:31   #16
anjya
Rozeznanie
 
Avatar anjya
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 992
Dot.: Wizzair - Bagaż podręczny

krótkie pytanie odnośnie bagażu podręcznego w wizzairze
czy bagaż ten musi być, ze tak powiem zamykany? czy mogę po prostu włożyć aparat i torebkę do materiałowej siatki i będzie okej? oczywiście, jeśli nie przekroczy wymiarów
nie widzę informacij na stronie wizzaira, a z tego co się zorientowałam nie mają obsługi klienta mailowej, tylko trzeba dzwonić, a minuta kosztuje prawie 5 zł
anjya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-13, 12:25   #17
Simone Boue
Raczkowanie
 
Avatar Simone Boue
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 240
Dot.: Wizzair - Bagaż podręczny

Cytat:
Napisane przez anjya Pokaż wiadomość
krótkie pytanie odnośnie bagażu podręcznego w wizzairze
czy bagaż ten musi być, ze tak powiem zamykany? czy mogę po prostu włożyć aparat i torebkę do materiałowej siatki i będzie okej? oczywiście, jeśli nie przekroczy wymiarów
nie widzę informacij na stronie wizzaira, a z tego co się zorientowałam nie mają obsługi klienta mailowej, tylko trzeba dzwonić, a minuta kosztuje prawie 5 zł
Ja miałam taką szmacianke i nic mi nie powiedzieli
Simone Boue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-21, 09:43   #18
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 368
Dot.: Wizzair - Bagaż podręczny

Cytat:
Napisane przez anjya Pokaż wiadomość
krótkie pytanie odnośnie bagażu podręcznego w wizzairze
czy bagaż ten musi być, ze tak powiem zamykany? czy mogę po prostu włożyć aparat i torebkę do materiałowej siatki i będzie okej? oczywiście, jeśli nie przekroczy wymiarów
nie widzę informacij na stronie wizzaira, a z tego co się zorientowałam nie mają obsługi klienta mailowej, tylko trzeba dzwonić, a minuta kosztuje prawie 5 zł
Możesz, jeśli nie przekroczy wymiarów i wagi.
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-01-21 10:43:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:49.