Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.III - Strona 122 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-04-24, 17:01   #3631
zywieczdroj
Zakorzenienie
 
Avatar zywieczdroj
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 11 439
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Jestem po 3cim użyciu toniku AHA/BHA 10 % (używam co drugi dzień). Póki co brak wysypu, cera niezwykle gładka w dotyku, ale nie widzę na razie redukcji i minimalizacji przebarwień, porów, grudek etc...
zywieczdroj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-24, 22:21   #3632
sunsister
Raczkowanie
 
Avatar sunsister
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 302
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez zywieczdroj Pokaż wiadomość
Jestem po 3cim użyciu toniku AHA/BHA 10 % (używam co drugi dzień). Póki co brak wysypu, cera niezwykle gładka w dotyku, ale nie widzę na razie redukcji i minimalizacji przebarwień, porów, grudek etc...
Co drugi dzień?? o.o to hardkorowo zaczęłaś.. nic Ci się nie łuszczy?
Ja ten tonik używałam najpierw raz w tygodniu, potem zauważyłam, że i to za często (cera była taka szara, bez wyrazu, jakby nie miała czasu dojść do siebie pomiędzy kolejnymi złuszczaniami) i przestawiłam się na raz na 10 dni - i tu efekty były najlepsze . U mnie pierwszy dzień po zastosowaniu cera była wyjątkowo gładka (coś tak, jak Ty piszesz), na drugi zaczynało się niewielkie łuszczenie, na 3. było już najbardziej widoczne i od 4. stopniowa poprawa. Teraz odstawiłam, kupiłam PHA na lato, ale na pewno do niego wrócę na jesieni, bo działanie ma niesamowite!
__________________

"Jeśli płaczesz, bo zaszło słońce, łzy przesłonią ci gwiazdy."


sunsister jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-24, 22:26   #3633
imperfect boy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 42
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Ja wlasnie wykanczam tonik PHA,to moje drugie podejscie do niego.Wczesniej mialem wrazenie,ze zapycha pory,byc moze do tej pory,zmieniono cos w skladzie,bo teraz juz tak nie jest.Niestety,nie zauwazylem zadnego jego dzialania,ani na plus,ani minus.Nawilza swietnie i to by bylo tyle.Minus,to ze sie bardzo klei - noca,poduszka oraz koldra kleja mi sie ciagle do twarzy,co powoduje duzy dyskomfort.
Nastepne w kolejce jest serum migdalowe.
imperfect boy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-25, 06:54   #3634
Lui1234
Zadomowienie
 
Avatar Lui1234
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 119
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez imperfect boy Pokaż wiadomość
Ja wlasnie wykanczam tonik PHA,to moje drugie podejscie do niego.Wczesniej mialem wrazenie,ze zapycha pory,byc moze do tej pory,zmieniono cos w skladzie,bo teraz juz tak nie jest.Niestety,nie zauwazylem zadnego jego dzialania,ani na plus,ani minus.Nawilza swietnie i to by bylo tyle.Minus,to ze sie bardzo klei - noca,poduszka oraz koldra kleja mi sie ciagle do twarzy,co powoduje duzy dyskomfort.
Nastepne w kolejce jest serum migdalowe.
Bo ten tonik z biochemii Pha ma tylko 6%, dla mnie to mało, sama produkuje i bez mocznika i mleczanu. ja robie taki 11-12 %.
Lui1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-25, 07:26   #3635
Claire91
Wtajemniczenie
 
Avatar Claire91
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 755
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez imperfect boy Pokaż wiadomość
Ja wlasnie wykanczam tonik PHA,to moje drugie podejscie do niego.Wczesniej mialem wrazenie,ze zapycha pory,byc moze do tej pory,zmieniono cos w skladzie,bo teraz juz tak nie jest.Niestety,nie zauwazylem zadnego jego dzialania,ani na plus,ani minus.Nawilza swietnie i to by bylo tyle.Minus,to ze sie bardzo klei - noca,poduszka oraz koldra kleja mi sie ciagle do twarzy,co powoduje duzy dyskomfort.
Nastepne w kolejce jest serum migdalowe.

Też uzywałam tonik PHA 6% i tak samo szału nie zrobił.Nie sądze ,żeby zapychał pory, mi nie zapychał, ale faktycznie fajnie nawilżał.
Na serum radze uważać, ja mialam okropny wysyp po nim podskórnych guzków, przez około 3 tygodnie.Teraz chyba(odpukać) przeszlo.Nie wiem czy dla takich efektów warto, bo żeby specjalnie zwalczało to serum zaskórniki to nie widzę.
__________________
wymiana nowy wątek-kosmetyki naturalne, mineralne, sera i apteczne
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post49549467
Claire91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-25, 13:18   #3636
imperfect boy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 42
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez Lui1234 Pokaż wiadomość
Bo ten tonik z biochemii Pha ma tylko 6%, dla mnie to mało, sama produkuje i bez mocznika i mleczanu. ja robie taki 11-12 %.
Tez chyba zrobie sobie nastepnym razem taki samorobiony.Szczegolnie,z e w wiekszym stezeniu kwasy pha maja niby dzialac lepiej na tradzik niz nadtlenek benzoilu,chce sie na wlasnej skorze przekonac,czy u mnie tak bedzie;D

Cytat:
Napisane przez Claire91 Pokaż wiadomość
Też uzywałam tonik PHA 6% i tak samo szału nie zrobił.Nie sądze ,żeby zapychał pory, mi nie zapychał, ale faktycznie fajnie nawilżał.
Na serum radze uważać, ja mialam okropny wysyp po nim podskórnych guzków, przez około 3 tygodnie.Teraz chyba(odpukać) przeszlo.Nie wiem czy dla takich efektów warto, bo żeby specjalnie zwalczało to serum zaskórniki to nie widzę.
Dzieki za ostrzezenie,bede bacznie obserwowal swoja skore i jak tylko zobacze objawy podobne do Twoich,od razu odstawie.
Ja mam wogole pecha,bo wiekszosc produktow z BU na mnie nie dziala,albo dziala zle.Tonik z kwasem Bha np. zrobil mi mega ropna masakre na twarzy,ktora pozniej musialem leczyc Duaciem.
imperfect boy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-25, 14:55   #3637
Claire91
Wtajemniczenie
 
Avatar Claire91
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 755
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez imperfect boy Pokaż wiadomość
Tez chyba zrobie sobie nastepnym razem taki samorobiony.Szczegolnie,z e w wiekszym stezeniu kwasy pha maja niby dzialac lepiej na tradzik niz nadtlenek benzoilu,chce sie na wlasnej skorze przekonac,czy u mnie tak bedzie;D


Dzieki za ostrzezenie,bede bacznie obserwowal swoja skore i jak tylko zobacze objawy podobne do Twoich,od razu odstawie.
Ja mam wogole pecha,bo wiekszosc produktow z BU na mnie nie dziala,albo dziala zle.Tonik z kwasem Bha np. zrobil mi mega ropna masakre na twarzy,ktora pozniej musialem leczyc Duaciem.
z tym ,że teraz odpukac wysyp już chyba minął i nie mam zamiaru odstawic poki co serum.niestety do leczenia skory trzeba miec sporo cierpliwosci.
__________________
wymiana nowy wątek-kosmetyki naturalne, mineralne, sera i apteczne
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post49549467
Claire91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-04-25, 15:26   #3638
zywieczdroj
Zakorzenienie
 
Avatar zywieczdroj
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 11 439
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez sunsister Pokaż wiadomość
Co drugi dzień?? o.o to hardkorowo zaczęłaś.. nic Ci się nie łuszczy?
Ja ten tonik używałam najpierw raz w tygodniu, potem zauważyłam, że i to za często (cera była taka szara, bez wyrazu, jakby nie miała czasu dojść do siebie pomiędzy kolejnymi złuszczaniami) i przestawiłam się na raz na 10 dni - i tu efekty były najlepsze . U mnie pierwszy dzień po zastosowaniu cera była wyjątkowo gładka (coś tak, jak Ty piszesz), na drugi zaczynało się niewielkie łuszczenie, na 3. było już najbardziej widoczne i od 4. stopniowa poprawa. Teraz odstawiłam, kupiłam PHA na lato, ale na pewno do niego wrócę na jesieni, bo działanie ma niesamowite!
Wcześniej używałam go jak mi się przypomniało czyli co tydzień lub dwa. Oprócz tego stosowałam też serum lemon i Acne Derm, więc chyba mam już trochę cerę zahartowaną. Póki co nic mi się nie łuszczy. Ale to moje dopiero 3 regularne użycie.
zywieczdroj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-25, 19:17   #3639
201704240919
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 401
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Ja stosowałam serum z kwasem migdałowym 10%. Bardzo ładnie wyczyścił skore z zaskórników, po dłuższym czasie niestety zaczął powodować stany zapalne. Milo go wspominam, ale więcej do niego nie wrócę.
201704240919 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-25, 20:45   #3640
Lui1234
Zadomowienie
 
Avatar Lui1234
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 119
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

[QUOTE=imperfect boy;40488236]Tez chyba zrobie sobie nastepnym razem taki samorobiony.Szczegolnie,z e w wiekszym stezeniu kwasy pha maja niby dzialac lepiej na tradzik niz nadtlenek benzoilu,chce sie na wlasnej skorze przekonac,czy u mnie tak bedzie;D

Ja eksperymentowałam , trzeba uważać na ph, jesli bedzie za niskie to podrażni, a nie powinien podrazniać! na 10 ml (tu gram) wogy czy hydrolatu daj max 1 g glukonolaktonu. Naprawdę zrobiłam raz 11% i podrazniło mnie strasznie a ph było ok2,5.
Drugi tonik:
Zrobiłam teraz
woda 10 ml, do tego 0,8 glukonolaktonu i 0,4 kwasu laktobionowego ( do regulacji ph mozesz dodać- wodorowęglan sodu 0,2 gr-podnosi ph- dodajesz na koncu bo musuje, ale na ogól ph jest dobre w granicach 4,5). wymieszać wszystko i nast dnia przemywaj bużkę rano i wieczór). Buzia sie nie łuszczy, bardzo fajnie nawilza i niewidzialnie złuszcza).
Tylko naprawde uważaj na ph. Ja kupiłam na ZSK wodoroweglan sodu za 1,9 zł i kwas laktobionowy, glukonolaktonjuz miałam i robie te toniki ale w malutkich porcjach bez konserwantu.

---------- Dopisano o 21:39 ---------- Poprzedni post napisano o 21:33 ----------

Cytat:
Napisane przez imperfect boy Pokaż wiadomość

Dzieki za ostrzezenie,bede bacznie obserwowal swoja skore i jak tylko zobacze objawy podobne do Twoich,od razu odstawie.
Ja mam wogole pecha,bo wiekszosc produktow z BU na mnie nie dziala,albo dziala zle.Tonik z kwasem Bha np. zrobil mi mega ropna masakre na twarzy,ktora pozniej musialem leczyc Duaciem.
A jaki typ skóry masz?

---------- Dopisano o 21:45 ---------- Poprzedni post napisano o 21:39 ----------

Cytat:
Napisane przez colacoca Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam do Was pytanie.

Jakoś od początku kwietnia używam kremu azelo/bha (na noc) w połączeniu z serum azelo-oliwkowym po konsultacji ze sklepem BU. I od jakiegoś tygodnia dzieje się z moją cerą coś złego.
Mam prośbę, dzis byłam u kosmetyczki i przy okazji zabrałam moje dziecko
13 letnie. Pani stwierdziła ze ma tradzik ( początki), chrostki na nosie i ze 3 na brodzie. Powiedziała zeby uzywac czegoś z kwasem azelainowym, ja wspomniałam o tym serum azelo-oliwkowym. moze być.
Powiedz czy po samym serum miałas jakie s przeboje na buzi czy bardziej po tym kremie? Czy to powoduje znikanie chrostek? i jaka to ma konsystencję?
Lui1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-26, 09:30   #3641
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 333
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez Ewuniaa16 Pokaż wiadomość
Ja stosowałam serum z kwasem migdałowym 10%. Bardzo ładnie wyczyścił skore z zaskórników, po dłuższym czasie niestety zaczął powodować stany zapalne. Milo go wspominam, ale więcej do niego nie wrócę.
Ja serum migdalowe uzywam do dzis i absolutnie milo go wspominam, bo zadnej krzyewdy mi nie wyrzadzil. Wrecz przeciwnie to moj numer jeden na walke z przebarwieniami potradzikowymi.

Natomiast to co Ty mam z tonikiem z kwasem mlekowym. Niby ladnie wygladzil cere, niby jest ok, ale zawsze po jego uzyciu wyskakiwaly mi stany zapalne ktore absolutnie zawsze pozostawiaja po sobie czerwone plamki. Uznalam,ze to sie mija z celem i pewnie juz go nie zuuzyje,bo lato, a to dosc mocny kwas.
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-26, 09:47   #3642
colacoca
Raczkowanie
 
Avatar colacoca
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Stąd i stamtąd
Wiadomości: 95
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez Lui1234 Pokaż wiadomość
Powiedz czy po samym serum miałas jakie s przeboje na buzi czy bardziej po tym kremie? Czy to powoduje znikanie chrostek? i jaka to ma konsystencję?
Jak już w tamtym poście opisałam - działo się coś złego. Krem z serum stosowałam jednocześnie (serum rano, krem na noc), więc ciężko mi powiedzieć co wywołało taki a nie inny stan rzeczy. Od wczoraj odstawiłam serum i chcę przez ok. 3 dni zobaczyć jak skóra się będzie zachowywała bez niego. Później zrobię na odwrót - nie będę stosowała kremu, tylko serum, żeby zobaczyć czy coś mi w nim szkodzi.

Czy powoduje znikanie chrostek? No na razie nic nie powiem, za krótko używam. Zwykle trzeba się uzbroić w cierpliwość i poczekać min. parę tygodni, choć zdarzają się jakieś minimalne efekty szybciej. Ja na pojedyncze krostki nakładam olejek z drzewka herbacianego (100% naturalny), bardzo ładnie je wysusza, zmniejsza i przyspiesza gojenie.

Serum na konsystencję takiego serum bezolejowego. Czyli taka dosyć wodna konsystencja. Buteleczka ma pipetkę, używa się bardzo komfortowo.

Pamiętaj, że to serum nie zawiera jako tako kwasu azelainowego, tylko jego pochodną azeloglicynę. Na stronie BU jest obszerny opis tego składnika. Osobiście mam wrażenie, że azeloglicyna jest zdecydowanie bardziej delikatna i wolniejsza w działaniu niż krem z kwasem azelainowym (przynajmniej ten, którego ja używałam wcześniej).

Taka jeszcze rada ode mnie (choć pewnie to wiesz) - nie kupuj córce kosmetyków typu Clean&Clear i innych wysuszających, przeciwtrądzikowych kosmetyków - ja tak sobie załatwiłam skórę i pogorszyłam trądzik, jak byłam w takim wieku i walczę ze skutkami do tej pory (a mam już lat 25). Delikatny środek myjący i lekki, o fajnym składzie krem nawilżający to podstawa
colacoca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-26, 10:10   #3643
Madaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Madaaa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 11 804
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość
Ja serum migdalowe uzywam do dzis i absolutnie milo go wspominam, bo zadnej krzyewdy mi nie wyrzadzil. Wrecz przeciwnie to moj numer jeden na walke z przebarwieniami potradzikowymi.

Natomiast to co Ty mam z tonikiem z kwasem mlekowym. Niby ladnie wygladzil cere, niby jest ok, ale zawsze po jego uzyciu wyskakiwaly mi stany zapalne ktore absolutnie zawsze pozostawiaja po sobie czerwone plamki. Uznalam,ze to sie mija z celem i pewnie juz go nie zuuzyje,bo lato, a to dosc mocny kwas.
Po jakim czasie zauważyłaś bledniecie przebarwien? Już miesiac uzywam, skora sie troche luszczy, przebarwienia jeszcze są widoczne,wydaje mi sie, że mniej, ale musialabym sobie zrobic zdjecie i porownac, zeby miec 100% pewności ze jednak znikają.... Mam nadzieje, że do lata skora mi sie poprawi....
Madaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-26, 11:28   #3644
Lui1234
Zadomowienie
 
Avatar Lui1234
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 119
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez colacoca Pokaż wiadomość
Czy powoduje znikanie chrostek? No na razie nic nie powiem, za krótko używam. Zwykle trzeba się uzbroić w cierpliwość i poczekać min. parę tygodni, choć zdarzają się jakieś minimalne efekty szybciej. Ja na pojedyncze krostki nakładam olejek z drzewka herbacianego (100% naturalny), bardzo ładnie je wysusza, zmniejsza i przyspiesza gojenie.

Serum na konsystencję takiego serum bezolejowego. Czyli taka dosyć wodna konsystencja. Buteleczka ma pipetkę, używa się bardzo komfortowo.

Pamiętaj, że to serum nie zawiera jako tako kwasu azelainowego, tylko jego pochodną azeloglicynę. Na stronie BU jest obszerny opis tego składnika. Osobiście mam wrażenie, że azeloglicyna jest zdecydowanie bardziej delikatna i wolniejsza w działaniu niż krem z kwasem azelainowym (przynajmniej ten, którego ja używałam wcześniej).

Taka jeszcze rada ode mnie (choć pewnie to wiesz) - nie kupuj córce kosmetyków typu Clean&Clear i innych wysuszających, przeciwtrądzikowych kosmetyków - ja tak sobie załatwiłam skórę i pogorszyłam trądzik, jak byłam w takim wieku i walczę ze skutkami do tej pory (a mam już lat 25). Delikatny środek myjący i lekki, o fajnym składzie krem nawilżający to podstawa
Dzikuję
Własnie ta azeloglicyna do tego nawilza. A szukałam kwasu azelainowego i nie ma nigdzie wsklepach z polproduktami, chyba ze zle szukałam. Bo moznaby cos nawet samemu ukrecic...
Tak Pani kosmetyczka poleciła zel do mycia ten co mowisz. dlaczego pogorszyłas sobie cerę? Kompeltnie nie znam sie na pielęgnacji cery tradzikowej.... ale musze sie zapoznac

A tak jeszcze pomyslałam czy na te Twoje przebarwienia nie byłaby dobra witaminka C?

wiesz co, poszukam tego kwasu azelainowego nieco dokładniej , jak znajde to dam znać...

Edytowane przez Lui1234
Czas edycji: 2013-04-26 o 11:29
Lui1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-26, 12:04   #3645
colacoca
Raczkowanie
 
Avatar colacoca
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Stąd i stamtąd
Wiadomości: 95
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Napiszę do Ciebie PW, żeby nie schodzić znowu na OT.
colacoca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-26, 12:31   #3646
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

nie bijcie za offtop,,,ale niechc was boska ręka broni przed kupowaniem do mycia typowych preparatów anty...C&C itp..rujnacja skóry,łagodny żel bez SLS,SLES,olejek myjący ,a najlepiej do tego czarne mydło Savon Noir..czyli oczyścić,ale nie pozbawić płaszcza lipidowego.
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-26, 14:03   #3647
imperfect boy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 42
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

[QUOTE=Lui1234;40495693]
Cytat:
Napisane przez imperfect boy Pokaż wiadomość
Tez chyba zrobie sobie nastepnym razem taki samorobiony.Szczegolnie,z e w wiekszym stezeniu kwasy pha maja niby dzialac lepiej na tradzik niz nadtlenek benzoilu,chce sie na wlasnej skorze przekonac,czy u mnie tak bedzie;D

Ja eksperymentowałam , trzeba uważać na ph, jesli bedzie za niskie to podrażni, a nie powinien podrazniać! na 10 ml (tu gram) wogy czy hydrolatu daj max 1 g glukonolaktonu. Naprawdę zrobiłam raz 11% i podrazniło mnie strasznie a ph było ok2,5.
Drugi tonik:
Zrobiłam teraz
woda 10 ml, do tego 0,8 glukonolaktonu i 0,4 kwasu laktobionowego ( do regulacji ph mozesz dodać- wodorowęglan sodu 0,2 gr-podnosi ph- dodajesz na koncu bo musuje, ale na ogól ph jest dobre w granicach 4,5). wymieszać wszystko i nast dnia przemywaj bużkę rano i wieczór). Buzia sie nie łuszczy, bardzo fajnie nawilza i niewidzialnie złuszcza).
Tylko naprawde uważaj na ph. Ja kupiłam na ZSK wodoroweglan sodu za 1,9 zł i kwas laktobionowy, glukonolaktonjuz miałam i robie te toniki ale w malutkich porcjach bez konserwantu.

---------- Dopisano o 21:39 ---------- Poprzedni post napisano o 21:33 ----------



A jaki typ skóry masz?

---------- Dopisano o 21:45 ---------- Poprzedni post napisano o 21:39 ----------



Mam prośbę, dzis byłam u kosmetyczki i przy okazji zabrałam moje dziecko
13 letnie. Pani stwierdziła ze ma tradzik ( początki), chrostki na nosie i ze 3 na brodzie. Powiedziała zeby uzywac czegoś z kwasem azelainowym, ja wspomniałam o tym serum azelo-oliwkowym. moze być.
Powiedz czy po samym serum miałas jakie s przeboje na buzi czy bardziej po tym kremie? Czy to powoduje znikanie chrostek? i jaka to ma konsystencję?
Dziekuje bardzo za dokladny przepis Spisze sobie,za jakis czas zrobie tonik i dam znac jak sie u mnie sprawuje

Moj typ skory,to najgorszy z mozliwych: sklonnosc do tradziku,wrazliwa,sklonno sc do czerwienia sie ,naczynkowa,czyli caly pakiet w jednym.Na szczescie,przez lata testow,nauczylem sie juz co mi sluzy,a co nie,co dziala,a co nie.No i jesli chodzi o naczynka,znalazlem juz kilka preparatow,ktore mi sluza,a przy tym nie zapychaja porow i nie powoduja zaostrzenia tradziku.


Jesli chodzi o kwas azelainowy,moze poczytaj o Hascodermie,zelu z kwasem azelainowym (cena troche wysoka,ale zawiera liposomy).
I zgadzam sie,co do preparatow typu clean and clear,clearasil,itp.Moje problemy ze skora zaczely sie wlasnie od clearasilu - po zastosowaniu go,moja skora zaczela doslownie wariowac;/
imperfect boy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-26, 14:08   #3648
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Moj typ skory,to najgorszy z mozliwych: sklonnosc do tradziku,wrazliwa,sklonno sc do czerwienia sie ,naczynkowa,czyli caly pakiet w jednym.Na szczescie,przez lata testow,nauczylem sie juz co mi sluzy,a co nie,co dziala,a co nie.No i jesli chodzi o naczynka,znalazlem juz kilka preparatow,ktore mi sluza,a przy tym nie zapychaja porow i nie powoduja zaostrzenia tradziku.
...
oo byłabym wdzięczna jakbyś podał nazwy tych specyfików na naczynka
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-26, 17:31   #3649
201704240919
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 401
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość
Ja serum migdalowe uzywam do dzis i absolutnie milo go wspominam, bo zadnej krzyewdy mi nie wyrzadzil. Wrecz przeciwnie to moj numer jeden na walke z przebarwieniami potradzikowymi.

Natomiast to co Ty mam z tonikiem z kwasem mlekowym. Niby ladnie wygladzil cere, niby jest ok, ale zawsze po jego uzyciu wyskakiwaly mi stany zapalne ktore absolutnie zawsze pozostawiaja po sobie czerwone plamki. Uznalam,ze to sie mija z celem i pewnie juz go nie zuuzyje,bo lato, a to dosc mocny kwas.
Każdy ma inną cerę, jednak faktem jest to, iż kwasy AHA (w tym także kwas migdalowy) przy dluzszym stosowaniu powoduja stany zapalne.

---------- Dopisano o 18:31 ---------- Poprzedni post napisano o 18:24 ----------

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
Moj typ skory,to najgorszy z mozliwych: sklonnosc do tradziku,wrazliwa,sklonno sc do czerwienia sie ,naczynkowa,czyli caly pakiet w jednym.Na szczescie,przez lata testow,nauczylem sie juz co mi sluzy,a co nie,co dziala,a co nie.No i jesli chodzi o naczynka,znalazlem juz kilka preparatow,ktore mi sluza,a przy tym nie zapychaja porow i nie powoduja zaostrzenia tradziku.
...
oo byłabym wdzięczna jakbyś podał nazwy tych specyfików na naczynka
Mam taka sama ... jeszcze w dodatku mieszana. U mnie kojąco na naczynka działa spirulina i algi brunatne (choć nie każdemu pasuje, podobno może podrażniać), ekstrakt z miłorzębu japońskiego, macerat z kasztanowca na oleju słonecznikowym. Dziewczyny chwalą kwas laktobionowy.
Ogólnie w zlikwidowaniu rumienia i bardzo częstego czerwienienia pomógł mi hydrolat z kocanki i retinoidy, no i muszę wspomnieć o serum z wit. C + filtry. Oby moja skora odwdzięczyła mi się w przyszłości młodym wyglądem.
201704240919 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-26, 17:42   #3650
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Mam taka sama ... jeszcze w dodatku mieszana. U mnie kojąco na naczynka działa spirulina i algi brunatne (choć nie każdemu pasuje, podobno może podrażniać), ekstrakt z miłorzębu japońskiego, macerat z kasztanowca na oleju słonecznikowym. Dziewczyny chwalą kwas laktobionowy.
Ogólnie w zlikwidowaniu rumienia i bardzo częstego czerwienienia pomógł mi hydrolat z kocanki i retinoidy, no i muszę wspomnieć o serum z wit. C + filtry. Oby moja skora odwdzięczyła mi się w przyszłości młodym wyglądem.[/QUOTE]
...
aaa to nie wszystko dla mnie w takim razie,ale dzięki
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-26, 22:42   #3651
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 333
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez Madaaa Pokaż wiadomość
Po jakim czasie zauważyłaś bledniecie przebarwien? Już miesiac uzywam, skora sie troche luszczy, przebarwienia jeszcze są widoczne,wydaje mi sie, że mniej, ale musialabym sobie zrobic zdjecie i porownac, zeby miec 100% pewności ze jednak znikają.... Mam nadzieje, że do lata skora mi sie poprawi....
Z doswiadczenia wiem,ze generalnie przebarwienia to ciezki temat i wszystko zalezy od tego z jakimi mamy do czynienia. U mnie dosc dlugo schodza, bo od konca grudnia, w miedzyczasie zbledly ale sie uaktywnily bo mnie jakis tonik podraznial. Ta przebarwienia mam strasznie oporne, dopiero zbledly mi gdzies w marcu a i tak calkowicie nie zniknely. Gdyby nie one mialabym czysiutka buzke.
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-26, 23:21   #3652
imperfect boy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 42
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
oo byłabym wdzięczna jakbyś podał nazwy tych specyfików na naczynka
W moim przypadku,sprawdzily sie :
Retinoidy (Zorac),ktory faktycznie po dluzszym czasie,pogrubia skore,a naczynka sa duzo mniej widoczne.Jednak luszczenie i podraznienie,byly dla mnie zbyt meczace,wiec po raz kolejny ,odstawilem go (ale pewnie jeszcze wroce do niego kiedys,juz chyba z 5 razy go odstawialem).

Serum z witamina C z BU,ale ja nie dodaje witaminy e (zapycha mi pory) oraz alkoholu.

Auriderm XO,jeden z 2 najlepszych produktow na naczynka,jakie mialem okazje stosowac.Wada,to niestety alkohol w skladzie.Jesli uzywam go wiec samego,plus jakis krem nawilzajacy,to jest swietnie,ale gdy musze do niego dolaczyc cos antytradzikowego (obojetnie co by to nie bylo),to zaczyna sie robic mala sahara na twarzy,czego w zaden sposob nie potrafie opanowac - ale ,jesli chodzi o jego dzialanie na naczynka,to 10/10.

Maska algowa z Bielendy (z witamina C i rutyna),stosowana regularnie,daje rowniez bdb efekty, fajnie rozjasnia skore,przebarwienia i wzmacnia naczynka.Efekt, w sumie podobny do tego po serum Flavo z BU,ale jest wygodniejsza,bo mozna ja stosowac jedynie raz na tydzien.

Serum redukujace zaczerwienienia Bandi.Uzywam juz od 8 miesiecy,co dzien,pod krem z filtrem.Moze wydawac sie dosc drogie (ok 50zl za 30ml),ale jest niezwykle wydajne (ja caly czas jestem w trakcie pierwszego opakowania).Swietny sklad,nie zapycha porow,wchlania sie blyskawicznie,a co najwazniejsze,faktycznie widac efekty.Wiadomo,ze nie od razu,ale tak po ok 2-3 m-cach,u mnie sie one pojawily Jak narazie,najlepszy produkt na naczynka jaki mialem,glownie dlatego,ze jest bardzo lekki (wiekszosc kremow/serum naczynkowych jest ciezka,tlusta i powoduje u mnie mega wysypy;/)


Jesli chodzi o kwas migdalowy,to nie slyszalem,zeby po dluzszym czasie powodowal on stany zapalne.Moze to nie jest jego wina,ale jakiegos innego skladnika w formulacji,ktory to powoduje?W moim przypadku jest to chyba jedyny kwas (obok PHA),ktory toleruje.Reszta,z salicylowym na czele,powoduje u mnie mase ropnych wulkanow.Dziwne,bo gdy stosowalem go kiedys na plecy,bardzo ladnie mi je wygoil.

Edytowane przez imperfect boy
Czas edycji: 2013-04-26 o 23:26
imperfect boy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-27, 07:29   #3653
201704240919
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 401
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość
Z doswiadczenia wiem,ze generalnie przebarwienia to ciezki temat i wszystko zalezy od tego z jakimi mamy do czynienia. U mnie dosc dlugo schodza, bo od konca grudnia, w miedzyczasie zbledly ale sie uaktywnily bo mnie jakis tonik podraznial. Ta przebarwienia mam strasznie oporne, dopiero zbledly mi gdzies w marcu a i tak calkowicie nie zniknely. Gdyby nie one mialabym czysiutka buzke.
U mnie na przebarwienia pomogl zorac, i powracam do niego, bo moja broda to istne pobojowisko. wiem, ze z utrwalonymi przebarwieniami walka jest bardziej monotomna. Ja wypowiem sie w o świeżych przebarwieniach potradzikowych. Nic tak jak zorac nie luszczy mi skory ( a co za tym idzie przebarwienia schodza) , dodaje do hydrolatu wybielajaca witaminkę B3 tzw.niacynamid. Wysokie filtry + wit. C, chyba, ze stosujesz jakis retinoid no to niestety z witaminka trzeba sie pozegnac . Gdzies czytalamm, ze witamina C jest na tyle silna, ze przy stosowaniu przez 8 tygodni ma takie same efekty jeśli chodzi o redukcję fine lines(drobnych zmarszczek, tych początkowych) , przebarwień i nierówności cery jak terapia kwasami AHA, taką informację podaje firma Khiel's.
201704240919 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-27, 08:10   #3654
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

[QUOTE=imperfect boy;40514541]W moim przypadku,sprawdzily sie :
Retinoidy (Zorac),ktory faktycznie po dluzszym czasie,pogrubia skore,a naczynka sa duzo mniej widoczne.Jednak luszczenie i podraznienie,byly dla mnie zbyt meczace,wiec po raz kolejny ,odstawilem go (ale pewnie jeszcze wroce do niego kiedys,juz chyba z 5 razy go odstawialem).

Serum z witamina C z BU,ale ja nie dodaje witaminy e (zapycha mi pory) oraz alkoholu.

Auriderm XO,jeden z 2 najlepszych produktow na naczynka,jakie mialem okazje stosowac.Wada,to niestety alkohol w skladzie.Jesli uzywam go wiec samego,plus jakis krem nawilzajacy,to jest swietnie,ale gdy musze do niego dolaczyc cos antytradzikowego (obojetnie co by to nie bylo),to zaczyna sie robic mala sahara na twarzy,czego w zaden sposob nie potrafie opanowac - ale ,jesli chodzi o jego dzialanie na naczynka,to 10/10.

Maska algowa z Bielendy (z witamina C i rutyna),stosowana regularnie,daje rowniez bdb efekty, fajnie rozjasnia skore,przebarwienia i wzmacnia naczynka.Efekt, w sumie podobny do tego po serum Flavo z BU,ale jest wygodniejsza,bo mozna ja stosowac jedynie raz na tydzien.

Serum redukujace zaczerwienienia Bandi.Uzywam juz od 8 miesiecy,co dzien,pod krem z filtrem.Moze wydawac sie dosc drogie (ok 50zl za 30ml),ale jest niezwykle wydajne (ja caly czas jestem w trakcie pierwszego opakowania).Swietny sklad,nie zapycha porow,wchlania sie blyskawicznie,a co najwazniejsze,faktycznie widac efekty.Wiadomo,ze nie od razu,ale tak po ok 2-3 m-cach,u mnie sie one pojawily Jak narazie,najlepszy produkt na naczynka jaki mialem,glownie dlatego,ze jest bardzo lekki (wiekszosc kremow/serum naczynkowych jest ciezka,tlusta i powoduje u mnie mega wysypy;/)
....
dzieki jednak większość nie dla mnie,powoduje mega podrażnienie...ja polecam z bu za to eliksir winogronowy, i koncentrat na naczynka z Fitomedu.
od Auridermu trzymam się najdalej jak moge,ten alkohol zabił wszystko co mogło byc dobre w tym preparacie.
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-27, 08:31   #3655
Aiwe
Raczkowanie
 
Avatar Aiwe
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 45
GG do Aiwe
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez imperfect boy Pokaż wiadomość
Serum z witamina C z BU,ale ja nie dodaje witaminy e (zapycha mi pory) oraz alkoholu.
naprawdę witamina e może zapychać pory?
Aiwe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-27, 08:35   #3656
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez Aiwe Pokaż wiadomość
naprawdę witamina e może zapychać pory?
...
oczywiście zwłaszcza w takiej czystej olejowej formie.
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-27, 08:57   #3657
Aiwe
Raczkowanie
 
Avatar Aiwe
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 45
GG do Aiwe
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

chyba bede musiała przestać używać flavo C
Aiwe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-27, 08:58   #3658
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez Aiwe Pokaż wiadomość
chyba bede musiała przestać używać flavo C
...
ale widzisz jakies objawy zapychania czy tak prewencyjnie chcesz odstawic?
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-27, 09:28   #3659
Aiwe
Raczkowanie
 
Avatar Aiwe
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 45
GG do Aiwe
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Próbuje zlokalizować co tak bardzo zaszkodziło mojej twarzy...
używam:
mycie rano żel micelarny z biedronki
robiony tonik kozieradka+mocznik+kilka kropel olejku herbacianego
serum flavo C z BU
filtr Vichy emulsja matujaca https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...12.html&next=1
podkład annabelle + puder bambusowy
demakijaż płyn micelarny AA wrażliwa natura
mycie żel fitomed do cery tłustej
znów tonik z kozieradki
i zaleznie od wygladu skóry na noc: Sylveco lekki krem nagietkowy lub Effaclar Duo i raz lub dwa razy w tygodniu serum lemon

myślałam że to wina filtra ale skoro mówisz że wit e zapycha, to może to własnie serum jest winowajcą...
Aiwe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-27, 09:36   #3660
201704240919
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 401
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez Aiwe Pokaż wiadomość
Próbuje zlokalizować co tak bardzo zaszkodziło mojej twarzy...
używam:
mycie rano żel micelarny z biedronki
robiony tonik kozieradka+mocznik+kilka kropel olejku herbacianego
serum flavo C z BU
filtr Vichy emulsja matujaca https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...12.html&next=1
podkład annabelle + puder bambusowy
demakijaż płyn micelarny AA wrażliwa natura
mycie żel fitomed do cery tłustej
znów tonik z kozieradki
i zaleznie od wygladu skóry na noc: Sylveco lekki krem nagietkowy lub Effaclar Duo i raz lub dwa razy w tygodniu serum lemon

myślałam że to wina filtra ale skoro mówisz że wit e zapycha, to może to własnie serum jest winowajcą...
Prawdopodobnie winowajcą jest serum, ja np. też jestem bardzo czuła na wit. E. Filtru używałam, mnie leciutko zapchał ale tylko na czole, tam mnie wszystko zapycha, więc nie ma co winy składać na filtr. Na pewno bardzo dokładnie wykonujesz demakijaż? Filtry to straszne tłuściochy.
201704240919 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-04-25 20:03:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:31.