Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.III - Strona 123 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-04-27, 10:11   #3661
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 325
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez Ewuniaa16 Pokaż wiadomość
U mnie na przebarwienia pomogl zorac, i powracam do niego, bo moja broda to istne pobojowisko. wiem, ze z utrwalonymi przebarwieniami walka jest bardziej monotomna. Ja wypowiem sie w o świeżych przebarwieniach potradzikowych. Nic tak jak zorac nie luszczy mi skory ( a co za tym idzie przebarwienia schodza) , dodaje do hydrolatu wybielajaca witaminkę B3 tzw.niacynamid. Wysokie filtry + wit. C, chyba, ze stosujesz jakis retinoid no to niestety z witaminka trzeba sie pozegnac . Gdzies czytalamm, ze witamina C jest na tyle silna, ze przy stosowaniu przez 8 tygodni ma takie same efekty jeśli chodzi o redukcję fine lines(drobnych zmarszczek, tych początkowych) , przebarwień i nierówności cery jak terapia kwasami AHA, taką informację podaje firma Khiel's.
Dzieki za rady, na pewno sie przydadza bo nowe przebarwienia tez sie pojawiaja Przyjrze sie temu Zoracowi blizej i moze on mi usunie te kilka plamek, ktore na mega jasnej karnacji sa bardzo widoczne :P

Dziewczyny wiem,ze to nie wymiankowy, ale nie chce zakladac tam posta,bo tu bedzie szybciej. Czy ktoras z Was nie jest zadowolona z serum migdalowego i nie zamierza go juz uzywac? Bo chetnie bym przygarnela. Prosze o informacje na priv
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-27, 10:13   #3662
Aiwe
Raczkowanie
 
Avatar Aiwe
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 45
GG do Aiwe
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez Ewuniaa16 Pokaż wiadomość
Prawdopodobnie winowajcą jest serum, ja np. też jestem bardzo czuła na wit. E. Filtru używałam, mnie leciutko zapchał ale tylko na czole, tam mnie wszystko zapycha, więc nie ma co winy składać na filtr. Na pewno bardzo dokładnie wykonujesz demakijaż? Filtry to straszne tłuściochy.
Tymbardziej że to mój pierwszy raz z wit e... Tak, bardzo sie przykładam do oczyszczania buźki. Serum idzie w odstawkę i zobaczymy czy się poprawi Bardzo dziękuję za pomoc
Aiwe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-27, 10:38   #3663
Claire91
Wtajemniczenie
 
Avatar Claire91
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 755
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez Aiwe Pokaż wiadomość
Próbuje zlokalizować co tak bardzo zaszkodziło mojej twarzy...
używam:
mycie rano żel micelarny z biedronki
robiony tonik kozieradka+mocznik+kilka kropel olejku herbacianego
serum flavo C z BU
filtr Vichy emulsja matujaca https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...12.html&next=1
podkład annabelle + puder bambusowy
demakijaż płyn micelarny AA wrażliwa natura
mycie żel fitomed do cery tłustej
znów tonik z kozieradki
i zaleznie od wygladu skóry na noc: Sylveco lekki krem nagietkowy lub Effaclar Duo i raz lub dwa razy w tygodniu serum lemon

myślałam że to wina filtra ale skoro mówisz że wit e zapycha, to może to własnie serum jest winowajcą...
z tego zestawienia uwazam ze winowjaca mogl byc sylveco- mi paskudnie zapchal pory.
__________________
wymiana nowy wątek-kosmetyki naturalne, mineralne, sera i apteczne
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post49549467
Claire91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-27, 10:39   #3664
colacoca
Raczkowanie
 
Avatar colacoca
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Stąd i stamtąd
Wiadomości: 95
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

A mnie ten płyn micelarny AA :/ Bardzo się nie lubiliśmy.
colacoca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-27, 11:09   #3665
Aiwe
Raczkowanie
 
Avatar Aiwe
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 45
GG do Aiwe
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez Claire91 Pokaż wiadomość
z tego zestawienia uwazam ze winowjaca mogl byc sylveco- mi paskudnie zapchal pory.
Cytat:
Napisane przez colacoca Pokaż wiadomość
A mnie ten płyn micelarny AA :/ Bardzo się nie lubiliśmy.
Dzięki dziewczyny bedę próbować różnych kombinacji i obserwować reakcje
Aiwe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-27, 11:14   #3666
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez Aiwe Pokaż wiadomość
chyba bede musiała przestać używać flavo C
Cytat:
Napisane przez Aiwe Pokaż wiadomość
Próbuje zlokalizować co tak bardzo zaszkodziło mojej twarzy...
używam:
mycie rano żel micelarny z biedronki
robiony tonik kozieradka+mocznik+kilka kropel olejku herbacianego
serum flavo C z BU
filtr Vichy emulsja matujaca https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...12.html&next=1
podkład annabelle + puder bambusowy
demakijaż płyn micelarny AA wrażliwa natura
mycie żel fitomed do cery tłustej
znów tonik z kozieradki
i zaleznie od wygladu skóry na noc: Sylveco lekki krem nagietkowy lub Effaclar Duo i raz lub dwa razy w tygodniu serum lemon

myślałam że to wina filtra ale skoro mówisz że wit e zapycha, to może to własnie serum jest winowajcą...
....
na dobrą sprawę każdy jeden kosmetyk może Ci szkodzić....podobnie do zapchania ujawnia sie np uczulenie,bądź stan zapalny....i tak może ci szkodzić:serum lemon/effaclar duo/micele-jeżeli ich dobrze nie spłuczesz/możliwe,ze vit e w serum,ale mi np nie szkodziło to serum a mam mega podatną skórę na zapychanie/może podrażniac cie filtr vichy...

krem nagietkowy sylveco zdecydowanie zamieniłabym na brzozowy..nagietek jest jedną z najbardziej uczulających roślin-a juz napewno nie nadaje się w lecie kiedy słonce mocno operuje...więc to tez może byc podrażnienie nagietkiem.
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-27, 11:40   #3667
Aiwe
Raczkowanie
 
Avatar Aiwe
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 45
GG do Aiwe
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
....
na dobrą sprawę każdy jeden kosmetyk może Ci szkodzić....podobnie do zapchania ujawnia sie np uczulenie,bądź stan zapalny....i tak może ci szkodzić:serum lemon/effaclar duo/micele-jeżeli ich dobrze nie spłuczesz/możliwe,ze vit e w serum,ale mi np nie szkodziło to serum a mam mega podatną skórę na zapychanie/może podrażniac cie filtr vichy...

krem nagietkowy sylveco zdecydowanie zamieniłabym na brzozowy..nagietek jest jedną z najbardziej uczulających roślin-a juz napewno nie nadaje się w lecie kiedy słonce mocno operuje...więc to tez może byc podrażnienie nagietkiem.
Jejku teraz już jestem kompletnie zdezorientowana. To jednak bardziej skomplikowana sprawa niż mi się wydawało...
Aiwe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-04-27, 11:43   #3668
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez Aiwe Pokaż wiadomość
Jejku teraz już jestem kompletnie zdezorientowana. To jednak bardziej skomplikowana sprawa niż mi się wydawało...
.....
dokładnie,zabawy ze skórą zawsze są skomplikowane..u mnie doszło do tego,że zupełnie musiałam odstawic wszystko co kwasowe/mocno ziołowe bo skóra przestała tolerowac cokolwiek...ale teraz jestem zadowolona,mimo,ze daleko jej do doskonałości prosta pielęgnacja poprawiła bardzo jej stan.
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-27, 11:48   #3669
Claire91
Wtajemniczenie
 
Avatar Claire91
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 755
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
....
na dobrą sprawę każdy jeden kosmetyk może Ci szkodzić....podobnie do zapchania ujawnia sie np uczulenie,bądź stan zapalny....i tak może ci szkodzić:serum lemon/effaclar duo/micele-jeżeli ich dobrze nie spłuczesz/możliwe,ze vit e w serum,ale mi np nie szkodziło to serum a mam mega podatną skórę na zapychanie/może podrażniac cie filtr vichy...

krem nagietkowy sylveco zdecydowanie zamieniłabym na brzozowy..nagietek jest jedną z najbardziej uczulających roślin-a juz napewno nie nadaje się w lecie kiedy słonce mocno operuje...więc to tez może byc podrażnienie nagietkiem.
Nie zgadzam się z tym.W moim przypadku, zapchanie=zaskórniki, a uczulenie/podrażnienie= zaczerwienienie, masa małych krostek z płynem surowiczym.Łatwo to odróżnić.Zapchanie czyli zaskórniki, to zdaje się stan przed zapalny, gdzie nie ma jeszcze zaczerwienienia.Ja to tak rozumiem ,ale mogę się mylić.
__________________
wymiana nowy wątek-kosmetyki naturalne, mineralne, sera i apteczne
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post49549467
Claire91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-27, 12:48   #3670
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez Claire91 Pokaż wiadomość
Nie zgadzam się z tym.W moim przypadku, zapchanie=zaskórniki, a uczulenie/podrażnienie= zaczerwienienie, masa małych krostek z płynem surowiczym.Łatwo to odróżnić.Zapchanie czyli zaskórniki, to zdaje się stan przed zapalny, gdzie nie ma jeszcze zaczerwienienia.Ja to tak rozumiem ,ale mogę się mylić.
...
różnie się to objawia u róznych osób,czasem to nie jest takie oczywiste rozgraniczenie,a często występuje równolegle.
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-27, 17:04   #3671
201704240919
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 401
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez Claire91 Pokaż wiadomość
Nie zgadzam się z tym.W moim przypadku, zapchanie=zaskórniki, a uczulenie/podrażnienie= zaczerwienienie, masa małych krostek z płynem surowiczym.Łatwo to odróżnić.Zapchanie czyli zaskórniki, to zdaje się stan przed zapalny, gdzie nie ma jeszcze zaczerwienienia.Ja to tak rozumiem ,ale mogę się mylić.
Dokładnie.

---------- Dopisano o 18:04 ---------- Poprzedni post napisano o 17:55 ----------

Cytat:
Napisane przez Aiwe Pokaż wiadomość
Jejku teraz już jestem kompletnie zdezorientowana. To jednak bardziej skomplikowana sprawa niż mi się wydawało...
Uhu, nawet nie wiesz jak skomplikowana! Możesz wpisać w wyszukiwarke substancje potencjalnie komedogenne.. Powiem Ci, że mnie zapycha prawie wszystko. Doszlo do tego, ze nie uzywam zadnych kremow (jedynie olejek jojoba, i to w 100% naturalny, bo w aptekach konserwuja wit.E, ktora potwornie mnie zapycha),z myjadel jedynie delikatna pianka Baikal herbals i olejek myjacy z BU, zamiast tonikow-hydrolaty. Tylko w ten sposob udalo mi się nie zapychac skory, chociaz czasem i tak wyskocza zaskorniki, jednak nie w takiej ilosci jak wczesniej. Przestudiowalam wiele blogow, doszlam do wniosku,ze na moja cere powinnam używać dwóch rodzai kremow ( do tlustej i suchej).
Jeśli skora od razu zareagowała stanem zapalnym to coś ci po prostu nie służy ( u mnie tak skóra reaguje na kwasy), po filtrze jeśli by Cie zapchał miałabyś masę zaskórników.
201704240919 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-27, 17:53   #3672
Aiwe
Raczkowanie
 
Avatar Aiwe
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 45
GG do Aiwe
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez Ewuniaa16 Pokaż wiadomość
Uhu, nawet nie wiesz jak skomplikowana! Możesz wpisać w wyszukiwarke substancje potencjalnie komedogenne.. Powiem Ci, że mnie zapycha prawie wszystko. Doszlo do tego, ze nie uzywam zadnych kremow (jedynie olejek jojoba, i to w 100% naturalny, bo w aptekach konserwuja wit.E, ktora potwornie mnie zapycha),z myjadel jedynie delikatna pianka Baikal herbals i olejek myjacy z BU, zamiast tonikow-hydrolaty. Tylko w ten sposob udalo mi się nie zapychac skory, chociaz czasem i tak wyskocza zaskorniki, jednak nie w takiej ilosci jak wczesniej. Przestudiowalam wiele blogow, doszlam do wniosku,ze na moja cere powinnam używać dwóch rodzai kremow ( do tlustej i suchej).
Jeśli skora od razu zareagowała stanem zapalnym to coś ci po prostu nie służy ( u mnie tak skóra reaguje na kwasy), po filtrze jeśli by Cie zapchał miałabyś masę zaskórników.
Wiem wiem czytałam o substancjach komedogennych, ale o wit E nie słyszałam właśnie. Staram sie ich unikać, jednak to nie takie proste. Trudno znaleźć coś gotowego co nie miałoby w sobie choćby jednego zapychacza. Czytam na blogach o pielegnacjach dziewczyn, jednak nie u każdego to samo się sprawdza. A jak walczysz z już powstałymi zaskórnikami? Tylko nawilżasz twarz olejkiem?
Aiwe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-27, 17:58   #3673
201704240919
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 401
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez Aiwe Pokaż wiadomość
Wiem wiem czytałam o substancjach komedogennych, ale o wit E nie słyszałam właśnie. Staram sie ich unikać, jednak to nie takie proste. Trudno znaleźć coś gotowego co nie miałoby w sobie choćby jednego zapychacza. Czytam na blogach o pielegnacjach dziewczyn, jednak nie u każdego to samo się sprawdza. A jak walczysz z już powstałymi zaskórnikami? Tylko nawilżasz twarz olejkiem?
Dokładne oczyszczanie to podstawa, filtry na dzień (słonce również powoduje zaskórniki), retinoidy. Czyli 3 sztandarowe zasady- złuszczam, chronię, nawilżam .
201704240919 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-27, 18:02   #3674
colacoca
Raczkowanie
 
Avatar colacoca
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Stąd i stamtąd
Wiadomości: 95
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
micele-jeżeli ich dobrze nie spłuczesz
Niekoniecznie. Micele stosuje się nie tylko do demakijażu, ale także do oczyszczania buzi. Nie jest konieczne ich zmywanie wodą.

W miejscu gdzie obecnie mieszkam woda jest szalenie twarda i uczula całe moje ciało, spowodowała łupież i wypadanie włosów. Nie jestem w stanie całego ciała myć wodą mineralną Ale do buzi postanowiłam poszukać alternatywy. Mnie te z AA zapychały i pozostawiały lepką warstwę na buzi, tak więc czułam się brudna tak czy inaczej. Inne działały bardzo podobnie. Ale za to micel z Ziaji Ulga był mega i jako jedyny nie robił żadnej masakry, super zmywał makijaż i oczyszczał buzię, nie musiałam go zmywać wodą. W tym okresie udało mi się doprowadzić cerę do bardzo, bardzo dobrego stanu. No, jeszcze tak było z micelami Biodermy, ale biorąc pod uwagę cenę Ziaji i Biodermy zdecydowałam tej drugiej już nie używać

---------- Dopisano o 19:01 ---------- Poprzedni post napisano o 18:59 ----------

Cytat:
Napisane przez Aiwe Pokaż wiadomość
Wiem wiem czytałam o substancjach komedogennych, ale o wit E nie słyszałam właśnie. Staram sie ich unikać, jednak to nie takie proste. Trudno znaleźć coś gotowego co nie miałoby w sobie choćby jednego zapychacza.
Dlatego na początek poleca się stosowane prostych kompozycji np. olejków do buzi. Jak już poznasz, które Ci odpowiadają można dodawać różne inne substancje i sprawdzać, czy szkodzą. Dzięki temu dowiadujemy się co na naszą skórę działa a co szkodzi. Wkurza mnie to ogromnie, bo takie doświadczenia wymagają czasu i pieniążków, a ja jestem niecierpliwa

---------- Dopisano o 19:02 ---------- Poprzedni post napisano o 19:01 ----------

Cytat:
Napisane przez Ewuniaa16 Pokaż wiadomość
Dokładne oczyszczanie to podstawa, filtry na dzień (słonce również powoduje zaskórniki), retinoidy. Czyli 3 sztandarowe zasady- złuszczam, chronię, nawilżam .
Z tym złuszczaniem teraz w lecie trzeba uważać. Zaprawione w bojach i kochające retinoidy blogerki odstawiają je na okres letni.
colacoca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-27, 18:10   #3675
201704240919
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 401
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez colacoca Pokaż wiadomość
Zaprawione w bojach i kochające retinoidy blogerki odstawiają je na okres letni.
I tak nie zamierzam wychodzić z domu (no tylko na matury), więc po co mam je odkładać ? . Im wcześniej rozprawię się z moimi bliznami potrądzikowymi tym lepiej
201704240919 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-27, 18:12   #3676
Aiwe
Raczkowanie
 
Avatar Aiwe
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 45
GG do Aiwe
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez Ewuniaa16 Pokaż wiadomość
Dokładne oczyszczanie to podstawa, filtry na dzień (słonce również powoduje zaskórniki), retinoidy. Czyli 3 sztandarowe zasady- złuszczam, chronię, nawilżam .
nie boisz się teraz na słoneczko używać dalej retinoidów?
Aiwe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-27, 18:13   #3677
colacoca
Raczkowanie
 
Avatar colacoca
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Stąd i stamtąd
Wiadomości: 95
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez Ewuniaa16 Pokaż wiadomość
I tak nie zamierzam wychodzić z domu (no tylko na matury), więc po co mam je odkładać ? . Im wcześniej rozprawię się z moimi bliznami potrądzikowymi tym lepiej
A no chyba że tak. Jakbym wiedziała, że też będę w domu, to może bym zaryzykowała, ale praca moja wymaga spędzania całego czasu na powietrzu, więc odpada Tak czy inaczej uważaj mocno na swoją buzię!
colacoca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-27, 18:17   #3678
201704240919
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 401
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez colacoca Pokaż wiadomość
A no chyba że tak. Jakbym wiedziała, że też będę w domu, to może bym zaryzykowała, ale praca moja wymaga spędzania całego czasu na powietrzu, więc odpada Tak czy inaczej uważaj mocno na swoją buzię!
Wysokie filtry to podstawa. Jeśli będę zadowolona z efektów, to może i odłożę.. Nie chce jednak przerywać kuracji Zobaczymy jak to będzie.
201704240919 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-27, 18:24   #3679
Aiwe
Raczkowanie
 
Avatar Aiwe
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 45
GG do Aiwe
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez colacoca Pokaż wiadomość
Mnie te z AA zapychały i pozostawiały lepką warstwę na buzi, tak więc czułam się brudna tak czy inaczej. Inne działały bardzo podobnie. Ale za to micel z Ziaji Ulga był mega i jako jedyny nie robił żadnej masakry, super zmywał makijaż i oczyszczał buzię, nie musiałam go zmywać wodą.


poszłam sprawdzic jeszcze raz skład mojego micela z AA i zawiera gliceryne, może przez to zapycha? o tym micelu ziaji piszesz?https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...yszczanie.html

Cytat:
Napisane przez colacoca Pokaż wiadomość
Dlatego na początek poleca się stosowane prostych kompozycji np. olejków do buzi. Jak już poznasz, które Ci odpowiadają można dodawać różne inne substancje i sprawdzać, czy szkodzą. Dzięki temu dowiadujemy się co na naszą skórę działa a co szkodzi. Wkurza mnie to ogromnie, bo takie doświadczenia wymagają czasu i pieniążków, a ja jestem niecierpliwa
Ja tez jestem bardzo niecierpliwa właśnie i chciałabym szybko buźkę zaleczyć, żebym nie musiała już tej masakry w lustrze oglądać za każdym razem i się dołować. A tu tyle czasu trzeba poświęcić na ocenę co służy a co nie, potem myślenie nad nowymi zestawieniami. To nie tak prosto jak by się chciało...
Aiwe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-27, 18:38   #3680
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

....
o micelach,niektórym nie szkodzi nie spłukiwanie,zgadza się,ale część osób mega podrażnia zostawienie niespłukanego micela,przez moją niewiedze na ten temat teraz zupełnie musiałam je odstawić,nawet Bioderme.
...
ewunia,nawet jednorazowa ekspozycja na silne słońce może spowodować po retinoidach komplikacje,skóra uszkadza się też głębiej,co może wyjść za kilka lat.wtedy to dopiero jest jazda z przebarwieniami...ale oczywiście zrobisz jak zechcesz...promieniowanie przełazi tez przez szyby tak swoją drogą.

Edytowane przez dark01
Czas edycji: 2013-04-27 o 18:46
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-27, 18:50   #3681
colacoca
Raczkowanie
 
Avatar colacoca
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Stąd i stamtąd
Wiadomości: 95
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Aiwe, tak, to chyba ten płyn. Czytałam recenzje po jego zakupie i się przestraszyłam, ale jakoś nie zauważyłam żadnych podrażnień czy czegokolwiek innego negatywnego, ale wiadomo, każda cera jest inna Całe szczęście płyn jest tani, więc nie szkoda wydanych pieniędzy w wypadku porażki

Możliwe, że to gliceryna mi szkodzi, bo odkąd robię swoje kosmetyki to nie dodaję gliceryny i jest lepiej.

dark01, możliwe, że to kwestia tego, że niektórym to nie szkodzi, a może kwestia nieodpowiedniego micela. Wiadomo, każda z nas ma inną cerę i na jednych coś działa wyśmienicie, a innym robi krajobraz jak po wojnie na buzi

Dziewczęta, znowu się OT robi, znowu zostaniemy okrzyczane. Zakończmy to albo załóżmy swój wątek na plotkowym

Żeby nie było, że nie do tematu to wspominałam wcześniej o problemach moich z kremem azelo/bha albo serum azelo-oliwkowym. Serum na kilka dni odstawiłam i nie ma takiej tragedii. Coś tam się ciągle dzieje, ale to ten okres w miesiącu, kiedy nie powinnam takich testów robić Zwracam honor dla kremu, niedługo spróbuję go na chwilę odstawić i podziałać samym serum, może to ono ma w sobie jakieś paskudy.
colacoca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-27, 19:33   #3682
Aiwe
Raczkowanie
 
Avatar Aiwe
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 45
GG do Aiwe
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

colacoca w takim razie ja już zamilknę ;P Chyba że rzeczywiście pojawi się taki wątek
Aiwe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-27, 19:37   #3683
Claire91
Wtajemniczenie
 
Avatar Claire91
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 755
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez Ewuniaa16 Pokaż wiadomość
Dokładnie.

---------- Dopisano o 18:04 ---------- Poprzedni post napisano o 17:55 ----------


Jeśli skora od razu zareagowała stanem zapalnym to coś ci po prostu nie służy ( u mnie tak skóra reaguje na kwasy), po filtrze jeśli by Cie zapchał miałabyś masę zaskórników.
U mnie też skóra tak zareagowala na kwasy.Ale potem sie przyzwyczaiła zdaje się

Zeby nie zejsc z tematu, macie jakies doswiadczenia z kremem na naczynka? I z tonikiem BHA 2%?
__________________
wymiana nowy wątek-kosmetyki naturalne, mineralne, sera i apteczne
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post49549467

Edytowane przez Claire91
Czas edycji: 2013-05-01 o 08:26
Claire91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-03, 09:53   #3684
201704240919
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 401
Odp: Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia

Cytat:
Napisane przez Claire91 Pokaż wiadomość
U mnie też skóra tak zareagowala na kwasy.Ale potem sie przyzwyczaiła zdaje się

Zeby nie zejsc z tematu, macie jakies doswiadczenia z kremem na naczynka? I z tonikiem BHA 2%?
Na navzynka miałam tonik 6% pha i chyba go sobie kupię jak odłoże retinoidy. Salicyl mi nie służy niestety ten. z 2%

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
201704240919 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-03, 10:11   #3685
Claire91
Wtajemniczenie
 
Avatar Claire91
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 755
Dot.: Odp: Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wr

Cytat:
Napisane przez Ewuniaa16 Pokaż wiadomość
Na navzynka miałam tonik 6% pha i chyba go sobie kupię jak odłoże retinoidy. Salicyl mi nie służy niestety ten. z 2%

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
a co ci sie po nim dzialo? ja uzywalam peeling salicylowy na plecy i bardzo dobrze reagowaly.
__________________
wymiana nowy wątek-kosmetyki naturalne, mineralne, sera i apteczne
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post49549467
Claire91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-03, 11:55   #3686
201704240919
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 401
Dot.: Odp: Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wr

Cytat:
Napisane przez Claire91 Pokaż wiadomość
a co ci sie po nim dzialo? ja uzywalam peeling salicylowy na plecy i bardzo dobrze reagowaly.
Kazdy reaguje inaczej. Nie podpasował ani skórze, bo piekło, ani naczynkom, choc nie mam wielkich problemów. Dla odmiany siostrze pasuje. Tak samo spirytus salicylowy na wypryski - tez pogarszał sprawę..
201704240919 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-03, 14:14   #3687
kokokox2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 127
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez Claire91 Pokaż wiadomość
U mnie też skóra tak zareagowala na kwasy.Ale potem sie przyzwyczaiła zdaje się

Zeby nie zejsc z tematu, macie jakies doswiadczenia z kremem na naczynka? I z tonikiem BHA 2%?
z kremem na naczynka żadnych doświadczeń nie mam. ale tonik 2% bardzo mi służył - u mnie tylko salicyl dobrze działa. PHA i AHA niestety bardzo zaogniają i już dałam sobie spokój.
przerzuciłam się na serum lemon raz na jakiś czas z toniku 2%. im mniej mam do nałożenia na twarz, tym lepiej ona wygląda, więc nie używam toników ani hydrolatów (żaden mnie nie zachwyciła a wiele podrażniało)
teraz latem nie będę używać salicyla, tylko poszukam jakiegoś pilingu enzymatycznego - myślałam właśnie o EKO z biochemii. ktoś się z nim obchodzi regularnie? mam cerę skłonną do zaczerwienienia i obawiam się podrażnień burakowych, jak to było przy hydrolatach
kokokox2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-03, 14:57   #3688
Claire91
Wtajemniczenie
 
Avatar Claire91
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 755
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez kokokox2 Pokaż wiadomość
z kremem na naczynka żadnych doświadczeń nie mam. ale tonik 2% bardzo mi służył - u mnie tylko salicyl dobrze działa. PHA i AHA niestety bardzo zaogniają i już dałam sobie spokój.
przerzuciłam się na serum lemon raz na jakiś czas z toniku 2%. im mniej mam do nałożenia na twarz, tym lepiej ona wygląda, więc nie używam toników ani hydrolatów (żaden mnie nie zachwyciła a wiele podrażniało)
teraz latem nie będę używać salicyla, tylko poszukam jakiegoś pilingu enzymatycznego - myślałam właśnie o EKO z biochemii. ktoś się z nim obchodzi regularnie? mam cerę skłonną do zaczerwienienia i obawiam się podrażnień burakowych, jak to było przy hydrolatach

Ja mam właśnie taką zburaczałą twarz- uspokajał ją elegancko hydrolat z kocanki z Mazideł.Nie wiem jak z innych firm, ale ten z mazidel jest bardzo fajny.
Właśnie chciałabym spróbować z BHA , bo peeling salicylowy ma dobry wpływ na moje plecy, więc może na twarz też coś pomoże?
Dobrym peelingiem enzymatycznym jest savon noir, nie robił krzywdy moim naczynkom
A jakie dokładnie efekty uzyskałas tym tonikiem?Czy był jakiś wysyp?(bo u mnie migdał tak działał, już poddałam się i go nie uzywam)Pomogło ci na zaskórniki/przebarwienia?
Pytam bo mój peeling plecowy miał 20%, więc nie wiem jak odnieść sie do efektów
__________________
wymiana nowy wątek-kosmetyki naturalne, mineralne, sera i apteczne
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post49549467
Claire91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-03, 16:05   #3689
kokokox2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 127
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez Claire91 Pokaż wiadomość
Ja mam właśnie taką zburaczałą twarz- uspokajał ją elegancko hydrolat z kocanki z Mazideł.Nie wiem jak z innych firm, ale ten z mazidel jest bardzo fajny.
Właśnie chciałabym spróbować z BHA , bo peeling salicylowy ma dobry wpływ na moje plecy, więc może na twarz też coś pomoże?
Dobrym peelingiem enzymatycznym jest savon noir, nie robił krzywdy moim naczynkom
A jakie dokładnie efekty uzyskałas tym tonikiem?Czy był jakiś wysyp?(bo u mnie migdał tak działał, już poddałam się i go nie uzywam)Pomogło ci na zaskórniki/przebarwienia?
Pytam bo mój peeling plecowy miał 20%, więc nie wiem jak odnieść sie do efektów
na zaskórniki pomógł bardzo - myślę, że pomogła w ogóle zmiana pielęgnacji. a salicyl miał (ma) swój spory udział. rzeczywiście pozbyłam się przebarwień (lecz tutaj też na pewno za sprawą filtrów), mam węższe pory na policzkach, skóa się nie przetłuszcza juz tak mocno. rzadko teraz w ogóle mi się pojawiają wypryski, a pory się same oczyszczają - nie zbierają się aż tak duże zaskórniki, jak kiedyś. jestem po ciężkim trądziku typu "zaskórnikowego" - wiem, co mówię kiedyś regularnie odwiedzałam kosmetyczkę - od kiedy zmieniłam pielęgnację na bardziej naturalną i świadomą nie chodzę, bo nie muszę. ostatni raz byłam we wrześniu 2008 roku. wtedy byłam na etapie poszukiwań kosmetycznych. potem już nie musiałam korzystać z usług kosmetyczek. dodam, że nie wyciskam niczego sama.
ale rozumiem, że takie stężenia kwasów to dopiero na jesieni? bo teraz zabójstwo...
dla mnie savon noir lekko za mocne jest - zaczęło podsuszać. ale może pozostanę przy raz w tygodniu?
a kocanka - nie widziałam działania żadnego. generalnie jak wspomniałąm - żaden hydrolat mnie nie zachwycił. a miałam chyba większość i z mazideł i z BU i kiedyś jeszcze z ecospa. nie będę używać.
ostatnio na naczynka mam auriderm - i działa

Edytowane przez kokokox2
Czas edycji: 2013-05-03 o 16:11
kokokox2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-03, 17:06   #3690
razdwapiec
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: kuj-pom
Wiadomości: 3 374
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez kokokox2 Pokaż wiadomość
teraz latem nie będę używać salicyla, tylko poszukam jakiegoś pilingu enzymatycznego - myślałam właśnie o EKO z biochemii. ktoś się z nim obchodzi regularnie? mam cerę skłonną do zaczerwienienia i obawiam się podrażnień burakowych, jak to było przy hydrolatach
Ja jestem skłonna do podrażnień, używam sobie tego peelingu z BU i wszystko jest ok. Ale w sumie nie stosuję go za często - szczerze to jak mi się wspomni, czyli kiedy przyjrzę się sobie w lustrze i zobaczę, że jest potrzebny. Właśnie mam reszteczkę (kupiłam go w lipcu bodajże) i będę zamawiała kolejny.
razdwapiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-04-25 20:03:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:26.