Makijaż dla nastolatki - zbiorczy. - Strona 27 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Pokaż wyniki sondy: Jakiego kosmetyku powinnam używac na codzień
tusz do rzęs 182 71,65%
cienie + tusz do rzęs 14 5,51%
kredka 13 5,12%
tylko podkład 45 17,72%
Głosujący: 254. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-07-26, 23:25   #781
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Makijaż dla nastolatki.

Nic, ewentualnie lekko tusz do rzęs.

---------- Dopisano o 23:25 ---------- Poprzedni post napisano o 23:24 ----------

Cytat:
Napisane przez Loyd Pokaż wiadomość
Błaszczyk wygląda tandetnie na duźych ustach?
Jak dla mnie to błyszczyk zawsze wygląda tandetnie. Jeśli ma się duże usta to w ogóle najlepiej nie malować, a jak małe to podkreślić szminką jeśli się lubi makijaż.
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-27, 08:13   #782
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Makijaż dla nastolatki.

Cytat:
Napisane przez takasobie93 Pokaż wiadomość
Nic, ewentualnie lekko tusz do rzęs.

---------- Dopisano o 23:25 ---------- Poprzedni post napisano o 23:24 ----------



Jak dla mnie to błyszczyk zawsze wygląda tandetnie. Jeśli ma się duże usta to w ogóle najlepiej nie malować, a jak małe to podkreślić szminką jeśli się lubi makijaż.
Rozumiem ale mam zupełnie odwrotne zdanie blyszczyk nie wygląda tandetnie chyba że mamy na myśli taki o oleistej formule za 5 zł... Każde usta wyglądają pięknie gdy są umiłowane trzeba tylko dobrać kolor i zrobić to umiejętnie. Ja myślałam że nie mogę malować oka cieniami ( mam trudną powiekę) ale wystarczyła jedna wizyta u dobrej makijażystki i zmieniłam zdanie

Jeśli usta są średnie to szminka cudownie...ale przy bardzo małych ustach sama szminka bez kredki i błyszczyka będą wyglądały nieciekawie

Tak czy siak chyba wszyscy są zgodni w przypadku 15 latki im mniej tym lepiej
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.

Edytowane przez Loyd
Czas edycji: 2014-07-27 o 08:22
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-27, 11:27   #783
navioe
Zakorzenienie
 
Avatar navioe
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 499
Dot.: Makijaż dla nastolatki.

Zgadzam sie co do tuszu. Jeśli koniecznie chcesz cos więcej to kup sobie miękka brązowa kredke, zrób kreskę na link rzęs i rozetrzyj czarna krecha jest zmorą nastolatek, zazwyczaj taka gruba, ze wygląda jak czarny, intensywny cień wyciągnięty az do linii wlosow.
Masz jakieś problemy z cera? Trądzik, cos?
navioe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-28, 11:17   #784
cottonpuma
Rozeznanie
 
Avatar cottonpuma
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Chełmek
Wiadomości: 859
Dot.: Makijaż dla nastolatki.

Cytat:
Napisane przez Loyd Pokaż wiadomość
Błaszczyk wygląda tandetnie na duźych ustach?
NIEMAL zawsze. są osoby które potrafią dobrać błyszczyk i zastosować z umiarem, jednak większość uważa, że błyszczyk jak nazwa wskazuje, ma oślepiać błyskiem. Widać na mijanych na ulicy kobietach

Cytat:
Napisane przez Loyd Pokaż wiadomość
Rozumiem ale mam zupełnie odwrotne zdanie blyszczyk nie wygląda tandetnie chyba że mamy na myśli taki o oleistej formule za 5 zł... Każde usta wyglądają pięknie gdy są umiłowane trzeba tylko dobrać kolor i zrobić to umiejętnie. Ja myślałam że nie mogę malować oka cieniami ( mam trudną powiekę) ale wystarczyła jedna wizyta u dobrej makijażystki i zmieniłam zdanie

Jeśli usta są średnie to szminka cudownie...ale przy bardzo małych ustach sama szminka bez kredki i błyszczyka będą wyglądały nieciekawie

Tak czy siak chyba wszyscy są zgodni w przypadku 15 latki im mniej tym lepiej
Nie tylko o 15, u każdej im mniej tym lepiej nie u każdej sam tusz wystarczy...

Myślałam, że mamy tu do czynienia z dziewczyną na utrzymaniu rodziców, z ograniczonym funduszem kosmetykowym, więc z góry założyłam, że AVON i olej za 5zł jest bardzo prawdopodobny. No ale jak młoda chce kupić MF za 40zł czy diora za stówę, to oczywiście nie ma o czym mówić.
(a i z diorem można przesadzić )
__________________
Lena, 23.04.2012
http://fajnamama.pl/suwaczki/mt7d3kh/
cottonpuma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-28, 13:49   #785
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Makijaż dla nastolatki.

Cytat:
Napisane przez cottonpuma Pokaż wiadomość
NIEMAL zawsze. są osoby które potrafią dobrać błyszczyk i zastosować z umiarem, jednak większość uważa, że błyszczyk jak nazwa wskazuje, ma oślepiać błyskiem. Widać na mijanych na ulicy kobietach



Nie tylko o 15, u każdej im mniej tym lepiej nie u każdej sam tusz wystarczy...

Myślałam, że mamy tu do czynienia z dziewczyną na utrzymaniu rodziców, z ograniczonym funduszem kosmetykowym, więc z góry założyłam, że AVON i olej za 5zł jest bardzo prawdopodobny. No ale jak młoda chce kupić MF za 40zł czy diora za stówę, to oczywiście nie ma o czym
mówić.
(a i z diorem można przesadzić )
W sumie to masz racje . Te błyszczyki które dają delikatny ładny połysk i nie mają formuły oleju są drogie i b.drogie. Trafiłaś też w stówę bo te z max factor są delikatne i ładne lekko napigmentowane( myślę o tych cieniutkich) ( choć loreal to już np klej) ...a reszta droższa.
A z makijażem to ja mam takie podejście że to ma być dla mnie( oczywiście nie neguje minimalizmu w makijażu, nie zawsze kładę pełny makijaż)zabawa i warto czasami zaszaleć ale to zabawa dla nieco starszych dziewczyn.
Gdy przesądzi dorosła kobieta wygląda jak dorosła która przesadziła, gdy młoda dziewczynka..to już zwykle lekko wulgarnie.
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-29, 11:22   #786
madelaine_16
Rozeznanie
 
Avatar madelaine_16
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
Wiadomości: 684
Dot.: Makijaż dla nastolatki.

Jak dla mnie 15-16 latka może już zacząć delikatnie eksperymentować z makijażem na większe wyjścia. Tusz spokojnie, może kolorowa kredka do oczu? Błyszczyk,albo pomadka w kredce(np. Astor,Bourjois ,chociaż w sumie większość firm kosmetycznych ma teraz takie kredki w ofercie)
madelaine_16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-29, 19:18   #787
nataliacoentrao
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 2
Dot.: Makijaż dla nastolatki.

.

Edytowane przez nataliacoentrao
Czas edycji: 2016-02-13 o 16:00
nataliacoentrao jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-07-29, 19:33   #788
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Makijaż dla nastolatki.

Cytat:
Napisane przez nataliacoentrao Pokaż wiadomość
dzięki dziewczyny za rady, ale jak się używa kosmetyków z wyższej półki czy chociażby naturalnych, to nie ma się później z cerą problemów. więc minimalizm ze względu na późniejsze problemy nijak się tutaj nie tyczy.
szczerze mówiąc, w moim mieście znam góra 10 dziewczyn w wieku gimnazjalnym, które używałyby jedynie tuszu.
co do błyszczyków - idealne dla "księżniczkowych" dziewczyn, jakoś niespecjalnie uśmiecha mi się je nosić.
a i... polecam się przejść do jakiegoś z polskich gimnazjów czy liceów i po prostu zerknąć jak wyglądają nastolatki... bo te czasy "bez makijażu" już chyba bezpowrotnie minęły.
ale mimo wszystko, dzięki za opinie.
Używam kosmetyków tylko z wyższej półki (. Może poza lakierami )i nie chroni to przed problemami ze skórą... Skoro sama wiesz jak masz ochotę się umalować po co o to pytasz?chciałaś usłyszeć żeby używać pudru różu i czarnej kredki ale mało prawdopodobne żeby dorosłe rozgarnięte kobiety Ci to radziły.Gdy ja byłam w gimnazjum( mimo wszystko jeszcze pamiętam) też większość dziewczyn się malowała ale to raczej śmieszne. Liceum to już nieco co innego. Połowa też jarała i Piła ale to nie znaczy że to zdrowe i polecane. Tak samo jest z makijażem.
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.

Edytowane przez Loyd
Czas edycji: 2014-07-29 o 19:36
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-29, 19:58   #789
Silence_
Zakorzenienie
 
Avatar Silence_
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lincolnshire
Wiadomości: 4 734
Dot.: Makijaż dla nastolatki.

Cytat:
Napisane przez nataliacoentrao Pokaż wiadomość
dzięki dziewczyny za rady, ale jak się używa kosmetyków z wyższej półki czy chociażby naturalnych, to nie ma się później z cerą problemów. więc minimalizm ze względu na późniejsze problemy nijak się tutaj nie tyczy.
szczerze mówiąc, w moim mieście znam góra 10 dziewczyn w wieku gimnazjalnym, które używałyby jedynie tuszu.
co do błyszczyków - idealne dla "księżniczkowych" dziewczyn, jakoś niespecjalnie uśmiecha mi się je nosić.
a i... polecam się przejść do jakiegoś z polskich gimnazjów czy liceów i po prostu zerknąć jak wyglądają nastolatki... bo te czasy "bez makijażu" już chyba bezpowrotnie minęły.
ale mimo wszystko, dzięki za opinie.
Śmieszy mnie autorko Twoja argumentacja, jeszcze taka stara nie jestem i pamiętam czasy gimnazjum i liceum, gdzie większość musiała być tak dorosła i nosić pełny makijaż, wtedy to było takie wow (a teraz to już w ogóle ). Teraz myślę o nich politowaniem Mam 22 lata i jeśli chodzi o makijaż oczu to używam jedynie jasnobrązowej kredki dla podkreślenia koloru oczu i czarnego tuszu. I to jest wystarczające Moja koleżanka ze studiów kompletnie nic nie nakłada na twarz, podkładu, pudru, tuszu - nic. I wyglądała świetnie Ale wiadomo, niektórzy muszą koniecznie robić to co inni no bo jak to inaczej tak można I jak dobrze wizażanka wyżej pisze, kosmetyki wysokopółkowe czy nawet naturalne nie dają gwarancji, że nie wpłyną źle na cerę. Wysokopółkowe mają tyle samo chemii co i te za 30zł, naturalne też potrafią zrobić masakrę na twarzy

Cytat:
Napisane przez Loyd Pokaż wiadomość
Używam kosmetyków tylko z wyższej półki (. Może poza lakierami )i nie chroni to przed problemami ze skórą... Skoro sama wiesz jak masz ochotę się umalować po co o to pytasz?chciałaś usłyszeć żeby używać pudru różu i czarnej kredki ale mało prawdopodobne żeby dorosłe rozgarnięte kobiety Ci to radziły.Gdy ja byłam w gimnazjum( mimo wszystko jeszcze pamiętam) też większość dziewczyn się malowała ale to raczej śmieszne. Liceum to już nieco co innego. Połowa też jarała i Piła ale to nie znaczy że to zdrowe i polecane. Tak samo jest z makijażem.
__________________


Silence_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-29, 21:36   #790
beautiful20
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3
Dot.: Makijaz 14 latki

Cytat:
Napisane przez nosferatku Pokaż wiadomość
jak dla mnie bardzo ok, widać, że nie przesadzasz. pod warunkiem, że różu jest odrobina i w dobrze dopasowanym kolorze, a z pudru nie robisz sobie skorupy. Puder ma postawić kropkę nad i w kwestii makijażu, nie służy do tuszowania ani wyrównania. Na codzień powinien wystarczyć też sam bb, o ile nie jest zbyt kryjący.

Pamiętaj, że powinnaś skupić się na pielęgnacji skóry, a nie na tuszowaniu niedoskonałości. Dobry krem nawilżający to podstawa i absolutne minimum. Nie ufaj zbytnio antybakteryjnym kosmetykom reklamowanym jako idealbe dla osób z Twojej grupy wiekowej, robią one więcej krzywdy, niż pożytku, więc radziłabym zmienić ten puder.

Ponieważ nakładasz coś na twarz i tuszujesz rzęsy (delikatnie!!! nawet u dorosłych kobiet zbyt duża ilość tuszu potrafi wyglądać koszmarnie. Są też bezbarwne tusze i może lepiej taki zamiast czarnego?), używaj też delikatnie różowego balsamu do ust.

---------- Dopisano o 09:02 ---------- Poprzedni post napisano o 08:46 ----------


eee czemu? odrobina jasnego różu, dobrze roztarta, nie zaszkodzi.

---------- Dopisano o 09:11 ---------- Poprzedni post napisano o 09:02 ----------


No, ja też nie. Efekt? W liceum od razu zaczęłam używać ciężkich podkładów, w dodatku - raczej nieumiejętnie, bo nie miałam wprawy.
dziś maluję się podobnie, jak koleżanka gimnazjalistka - bb, puder, róż.
Używam pudru ze Synergenu lub Miss Sporty So Clear. Nakładam go w małych ilościach i w celu lekkiego zmatowienia oraz utrwalenia. To chyba nie najgorzej.
Mi zależy na tym, żeby moje rzęsy były lekko wydłużone, przedewszystkim pogrubione i przyciemnione.

---------- Dopisano o 21:36 ---------- Poprzedni post napisano o 21:33 ----------

Cytat:
Napisane przez conkatie Pokaż wiadomość
beautiful20 Jakiego kremu bb używasz ?


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Różnych, ale moim najukochańczym jest multifunkcyjny krem bb z Under Twenty od Doktor Ireny Eris.

Edytowane przez beautiful20
Czas edycji: 2014-07-29 o 21:40
beautiful20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-30, 14:24   #791
marylekxd
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1
Podkład,puder i korektor dla nastolatki, jaki wybrać?

Cześć : )
Mam 14 lat ( wiem,że część z osób uzna,że jestem za młoda na jakiekolwiek malowanie itd. ) i posiadam tłustą cerę z przeróżnymi niedoskonałościami. Nie są to wielkie albo gęste wypryski,ale jest ich trochę i chciałabym je w końcu skutecznie zakryć,tym bardziej,że zbliża się nowy rok szkolny.
Do tej pory używałam pierwszych lepszych kosmetyków,które miały ładne opakowanie i były tanie ( jednak portfel nastolatka świeci zwykle pustkami ). Chciałabym teraz poważniej przyjrzeć się kosmetykom, tylko nie wiem od czego zacząć. Czy możecie polecić jakieś dobre podkłady,pudry i korektory, które nie zedrą ze mnie całego "kieszonkowego" z 6 miesięcy ? Dodam,że mam do dyspozycji ok.70 zł miesięcznie ( + zawsze coś mogę ubłagać od mamy).
Pozdrawiam i czekam na poważne odpowiedzi : )
marylekxd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-07-30, 14:48   #792
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Podkład,puder i korektor dla nastolatki, jaki wybrać?

Poproś mamę o wizytę u dobrego dermatologa. Makijaż nie jest rozwiązaniem Twoich problemów, może nawet pogorszyć sytuację.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-30, 15:18   #793
Lunaira
Przyczajenie
 
Avatar Lunaira
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 5
Dot.: Podkład,puder i korektor dla nastolatki, jaki wybrać?

Pamiętaj, że makijaż nie wyleczy trądziku, fakt zakryje, ale to nie znaczy, że problem zniknie. Wizyta u dermatologa wskazana.

Rozumiem Cie bo jestem w podobnej sytuacji - czerwone krosty + przebarwienia i czasem nie ma mowy o tym żebym wyszła bez choćby korektora W lato staram się ograniczać kosmetyki do absolutnego minimum. W swojej kosmetyczce posiadam:
- Pharmaceris, Delikatny fluid intensywnie kryjący (radze z nim uważać bo łatwo wywołać efekt maski i nie wiem czy nadaje się dla czternastolatki) około 35-40zł
- Puder Essence All about Matt! około 15zł/ Rimmel Stay Matte około 25zł
- Korektor Wibo 4in1około 12zł/ Floslek korektor antybakteryjny Anti Acne około 14zł

*ewentualnie podkład z Iwostinu dla skóry trądzikowej (nie wypowiem się na jego temat bo miałam wersję nawilżającą) około 30zł

I pamiętaj, ze dermatolog nie gryzie Ja znalazłam cudowną lekarkę i dzięki niej wyglądam teraz zdecydowanie lepiej niż 2lata temu. Z trądzikiem będzie raz lepiej, raz gorzej. Głowa do góry!

Lunaira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-30, 18:30   #794
nosferatku
Zadomowienie
 
Avatar nosferatku
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 923
Dot.: Podkład,puder i korektor dla nastolatki, jaki wybrać?

Cytat:
Napisane przez marylekxd Pokaż wiadomość
Cześć : )
Mam 14 lat ( wiem,że część z osób uzna,że jestem za młoda na jakiekolwiek malowanie itd. ) i posiadam tłustą cerę z przeróżnymi niedoskonałościami. Nie są to wielkie albo gęste wypryski,ale jest ich trochę i chciałabym je w końcu skutecznie zakryć,tym bardziej,że zbliża się nowy rok szkolny.
Do tej pory używałam pierwszych lepszych kosmetyków,które miały ładne opakowanie i były tanie ( jednak portfel nastolatka świeci zwykle pustkami ). Chciałabym teraz poważniej przyjrzeć się kosmetykom, tylko nie wiem od czego zacząć. Czy możecie polecić jakieś dobre podkłady,pudry i korektory, które nie zedrą ze mnie całego "kieszonkowego" z 6 miesięcy ? Dodam,że mam do dyspozycji ok.70 zł miesięcznie ( + zawsze coś mogę ubłagać od mamy).
Pozdrawiam i czekam na poważne odpowiedzi : )
Jeżeli zaczniesz paćkać buzię całym arsenałem kosmetyków, pogorszysz sytuację. Bez dopływu powietrza beztlenowe bakterie będą bardzo szczęśliwe, a Ciebie czeka tylko wysyp.

Sama nie miałam nigdy takiego prawdziwego trądziku, już jako nastolatka miałam bardzo suchą skórę...i mądrą Mamę, która kategorycznie zabroniła używać antybakteryjnych kosmetyków dla nastolatek.

Wiem, że to bardzo stresująca sytuacja dla młodej dziewczyny, w tym wieku człowiek jest niesamowicie wyczulony na punkcie własnego wyglądu.

Jeżeli trądzik jest mocny, masz dużo ropnych krost - idź do dermatologa. Mądry lekarz doradzi Ci, co możesz zmienić w diecie i sposobie dbania o cerę, pewnie przepisze jakiś preparat

A co do makijażu - śmiało zadaj to pytanie lekarzowi!!! oceni Twoją skórę i powie Ci, co możesz ewentualnie używać.

Ale przy silnym trądziku odpuść makijaż na codzień. Na wyjścia, imprezy, ważne okazje użyj raczej kombinacji krem bb+puder, ew.korektor.

Wiem, że masa dziewczyn szpachluje buzie warstwami podkładów i pudrów, licząc, że pod skorupką zniknie trądzik. Nie zniknie, a one wyglądają zwyczajnie źle.

I głowa do góry! będzie dobrze.
nosferatku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-30, 23:42   #795
PilaRs
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 7
Dot.: Podkład,puder i korektor dla nastolatki, jaki wybrać?

fajny przewodnik znalazłam tu:

http://tematmoda.pl/puder-jak-go-nakladac/
PilaRs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-01, 09:45   #796
201607110949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 16 804
Dot.: Makijaż dla nastolatki.

Cytat:
Napisane przez Silence_ Pokaż wiadomość
Mam 22 lata i jeśli chodzi o makijaż oczu to używam jedynie jasnobrązowej kredki dla podkreślenia koloru oczu i czarnego tuszu. I to jest wystarczające Moja koleżanka ze studiów kompletnie nic nie nakłada na twarz, podkładu, pudru, tuszu - nic. I wyglądała świetnie Ale wiadomo, niektórzy muszą koniecznie robić to co inni no bo jak to inaczej tak można
Wystarczające dla Ciebie.

Ja tam autorkę rozumiem, bo sama jakoś w gimnazjum zaczynałam się powoli kosmetykami interesować a jestem od Ciebie starsza 6 lat. Nie nic złego w tym, żeby na jakąś imprezę zrobiła sobie delikatny makijaż. Śmieszy mnie, że fanki ultra naturalnego wyglądu z taką pogardą spoglądają na dziewczyny, które chcą się malować.
201607110949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-01, 12:43   #797
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Makijaż dla nastolatki.

Cytat:
Napisane przez SALIX Pokaż wiadomość
Wystarczające dla Ciebie.

Ja tam autorkę rozumiem, bo sama jakoś w gimnazjum zaczynałam się powoli kosmetykami interesować a jestem od Ciebie starsza 6 lat. Nie nic złego w tym, żeby na jakąś imprezę zrobiła sobie delikatny makijaż. Śmieszy mnie, że fanki ultra naturalnego wyglądu z taką pogardą spoglądają na dziewczyny, które chcą się malować.
Fanki naturalnego wyglądu też lubią się czasami wymalować( i to mocno)To nie o to chodzi. W moim odczuciu ( i większości kobiet( czasami mam)) 16 lat to za mało żeby stosować całościowo makijaż i to jest raczej normalne, szczególnie że autorka wątku raczej nie chciała się wymalować na pierwszą randkę ani bal gimnazjalnych.
A już NA PEEWNO nikt nawet fanka ultra naturalnego wyglądu i nawet ganka szarego mydlana zamiast całej reszty nie patrzy z pogardą na 16 letnie dziecko uważając je za wymalowanego stwora.
Jest to nam raczej dalekie.
Doradzamy to co uważamy za stosowne. Jeśli ktoś pyta otrzymuje odpowiedź, nie zawsze zgodną z życzeniem.
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.

Edytowane przez Loyd
Czas edycji: 2014-08-01 o 12:45
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-01, 13:05   #798
Silence_
Zakorzenienie
 
Avatar Silence_
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lincolnshire
Wiadomości: 4 734
Dot.: Makijaż dla nastolatki.

Cytat:
Napisane przez SALIX Pokaż wiadomość
Wystarczające dla Ciebie.

Ja tam autorkę rozumiem, bo sama jakoś w gimnazjum zaczynałam się powoli kosmetykami interesować a jestem od Ciebie starsza 6 lat. Nie nic złego w tym, żeby na jakąś imprezę zrobiła sobie delikatny makijaż. Śmieszy mnie, że fanki ultra naturalnego wyglądu z taką pogardą spoglądają na dziewczyny, które chcą się malować.
Gdyby chodziło tutaj o makijaż na imprezę to spoko, ale chyba tak jak większość zrozumiałam ze autorka pyta o makijaż na co dzień. No to jej doradziłam
Jestem fanka naturalnego makijażu choć sama takiego aktualnie nie stosuję, staram się jak najmniej nakładać szpachli ale niestety jest co ukrywać wiec cóż. I nie, nikomu nie bronie interesować się kosmetykami, ale robienie sobie pełnego makijażu oka z jakimiś cieniami i innymi ☠☠☠☠☠☠☠ami w tym wieku uważam za zbędna rzecz.

Wysłane z mojego S4
__________________


Silence_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-08, 18:11   #799
kanag
Raczkowanie
 
Avatar kanag
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 46
Dot.: makijaż dla nastolatki

Polecam CC Cream od Bell
__________________
Mój blog: http://www.pasjekaroliny.pl

Edytowane przez OlaM
Czas edycji: 2014-08-08 o 20:09
kanag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-28, 21:44   #800
Callen
Rozeznanie
 
Avatar Callen
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 696
Dot.: Makijaż dla 14 latki. :)

A ja mam 19 lat i mam odwrotnie - mimo nacisków ze wszystkich stron ja się nie maluję nigdy mnie do tego nie ciągnęło a poza tym jestem w tym temacie totalnym beztalenciem Czasami pozwalam komuś mnie pomalować jeśli już tak bardzo musi ale są to dla mnie męczarnie. Nie znoszę kiedy mi ktoś grzebie przy twarzy a szczególnie przy oczach. Jedyne co nakładam na ryjek to krem (ewentualnie sama sobie pomaziam tuszem rzęsy)
Na moje nieszczęście koleżanka obiecała że mnie pomaluje na studniówkę, poświęcę się...
__________________
21.01.14 jestem kierowcą
Callen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-28, 23:15   #801
201708250935
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 2 597
Dot.: Makijaż dla 14 latki. :)

Cytat:
Napisane przez Callen Pokaż wiadomość
A ja mam 19 lat i mam odwrotnie - mimo nacisków ze wszystkich stron ja się nie maluję nigdy mnie do tego nie ciągnęło a poza tym jestem w tym temacie totalnym beztalenciem Czasami pozwalam komuś mnie pomalować jeśli już tak bardzo musi ale są to dla mnie męczarnie. Nie znoszę kiedy mi ktoś grzebie przy twarzy a szczególnie przy oczach. Jedyne co nakładam na ryjek to krem (ewentualnie sama sobie pomaziam tuszem rzęsy)
Na moje nieszczęście koleżanka obiecała że mnie pomaluje na studniówkę, poświęcę się...
jak sie ma 1. mocna psychike 2. idealna skore to jasne ze krem wystarcza ^^ zazdroszcze takim osobom ^^
ja od 12-14 (nie pamietam dokaldnie) roku zycia mam tradzik i choc na poczatku mi nie przeszkadzalo jak wygladam z wiekiem zaczelo, i w sumie maluje sie od tamtej pory. Po tylu latach ludzie nie daja mi moich 20 lecz 16, wiec nie narzekam. Dodatkowo bez makijazu po calym dniu moja twarz jest czerwona wiec tym samym zapewniam jej ochrone przeciwsloneczna + czuje sie pewniej ze soba. A propos tego ze uznajesz sie za beztalencie - nikt sie nie rodzi Dominika Budzyńska
201708250935 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-01, 20:29   #802
ols9576
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 1
Question Kosmetyki dla 14 latki

Cześć! Mam już prawie 15 lat, od jakichś 2 lat stosuje na swoją skórę fluid maskujący trądzik, ponieważ na prawdę mam go wiele. Teraz gdy nieco mi zniknął pozostały mi po nim ślady, takie jak zaczerwienienia na brodzie, policzkach, nosie, których wcześniej nie miałam. od pewnego czasu mam problem również z dość sporymi cieniami pod oczami, tzn mam je od dawna, lecz wcześniej nie wpadały mi w oczy z powodu problemu z trądzikiem. Mój ogólny problem jest taki, że potrzebuje pomocy kogoś kto się zna na kosmetykach i mógłby mi doradzić co mogłabym stosować na cienie i na skórę na twarzy, jakie fluidy, korektory. Ważne żeby nie były to drogie rzeczy, ponieważ jestem jeszcze młoda i nie potrzebuje wydawać dużo pieniędzy na kosmetyki. Dodam że do tej pory używałam fluidów z serii UnderTwenty lub Iwostin. Jednak nigdy nie potrafiłam dobrać idealnego koloru, był zawsze za jasny lub za ciemny, więc jeszcze tutaj poprosiłabym o doradzenie w jaki sposób mogłabym go starannie dobrać aby nie był widoczny na mojej skórze, a jednak aby dobrze krył i nie był ciężki. Takich też kosmetyków szukam. Troszke pomieszałam, ale nie mam pojęcia jak mogłabym inaczej o tym napisać. Za każdą pomoc bardzo dziękuje!
ols9576 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-01, 21:33   #803
Michunka
Wtajemniczenie
 
Avatar Michunka
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 2 486
Dot.: Kosmetyki dla 14 latki

Jeżeli szukasz taniego a dobrego podkładu z czystym sercem polecam Celię. Mają po prostu fantastyczne podkłady które kosztują poniżej 10zł a dają efekt taki, jak revlon colorstay. Zakrywają dużo, matują. Myślę,że nawet korektor nie byłby już potrzebny. Może ten kosmetyk poradził by sobie też z Twoimi cieniami. Spróbuj. Polecam z czystym sercem.
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...orygujacy.html
Michunka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-02, 22:24   #804
neluch
Przyczajenie
 
Avatar neluch
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: Ostrzeszów
Wiadomości: 16
Dot.: Kosmetyki dla 14 latki

Cytat:
Napisane przez ols9576 Pokaż wiadomość
Jednak nigdy nie potrafiłam dobrać idealnego koloru, był zawsze za jasny lub za ciemny, więc jeszcze tutaj poprosiłabym o doradzenie w jaki sposób mogłabym go starannie dobrać
Co do odcienia - ja przy kupnie swojego pierwszego fluidu poprosiłam o pomoc ekspedientkę w lokalnej drogerii i usłyszałam, że należy testować odcień "na nadgarstku". Bardzo szybko przekonałam się, jak wielką jest to bzdurą, gdy po nałożeniu miałam na twarzy typową maskę Najlepiej przetestuj sobie odcień gdzieś w okolicach szyi. Twarzą też najlepiej się nie sugerować, ponieważ często mamy ją np. zaczerwienioną. Przed zakupem dobrze jest też zastanowić się, czy nasz podkład powinien iść w tony różowe czy żółte. U jednych jest to łatwe do określenia, u innych zaś ciężkie. U mnie najlepiej widać to kiedy schodzi ze mnie opalenizna - wtedy moja skóra ma perfidnie żółty odcień.
neluch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-03, 12:16   #805
OlaM
Zakorzenienie
 
Avatar OlaM
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 9 267
Dot.: Kosmetyki dla 14 latki

Cytat:
Napisane przez ols9576 Pokaż wiadomość
Cześć! Mam już prawie 15 lat, od jakichś 2 lat stosuje na swoją skórę fluid maskujący trądzik, ponieważ na prawdę mam go wiele. Teraz gdy nieco mi zniknął pozostały mi po nim ślady, takie jak zaczerwienienia na brodzie, policzkach, nosie, których wcześniej nie miałam. od pewnego czasu mam problem również z dość sporymi cieniami pod oczami, tzn mam je od dawna, lecz wcześniej nie wpadały mi w oczy z powodu problemu z trądzikiem. Mój ogólny problem jest taki, że potrzebuje pomocy kogoś kto się zna na kosmetykach i mógłby mi doradzić co mogłabym stosować na cienie i na skórę na twarzy, jakie fluidy, korektory. Ważne żeby nie były to drogie rzeczy, ponieważ jestem jeszcze młoda i nie potrzebuje wydawać dużo pieniędzy na kosmetyki. Dodam że do tej pory używałam fluidów z serii UnderTwenty lub Iwostin. Jednak nigdy nie potrafiłam dobrać idealnego koloru, był zawsze za jasny lub za ciemny, więc jeszcze tutaj poprosiłabym o doradzenie w jaki sposób mogłabym go starannie dobrać aby nie był widoczny na mojej skórze, a jednak aby dobrze krył i nie był ciężki. Takich też kosmetyków szukam. Troszke pomieszałam, ale nie mam pojęcia jak mogłabym inaczej o tym napisać. Za każdą pomoc bardzo dziękuje!
O makijaż dla nastolatki pytamy tutaj.
O pomoc w doborze podkładu możesz też poprosić w tym wątku:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=699993&page=65
OlaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-25, 14:41   #806
nothingwillgrief
Przyczajenie
 
Avatar nothingwillgrief
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 22
Dot.: zaczerwienienia

Witam

Mam 17 lat (no prawie 18) i od kiedy pamiętam mam zaczerwienione policzki. Wcześniej mi to nie przeszkadzało ale teraz jakoś tak mi to nie pasuje i wolałabym żeby kolor mojej twarzy był jednolity. Dodam że podkłady nie dają rady a z racji tego iż jestem w trakcie leczenia blizn po trądziku około ustnym muszę podkładu używać.
Czy "Red Blocker" jest dla mnie odpowiedni? Czy zakryje zaczerwienienia po pojedynczych krostkach?
Jaki inny krem polecacie na zaczerwienienia?
Czy tego typu krem mogę też używać pod oczami w celu zakrycia cieni pod nimi?
Chodzi mi jedynie o zakrycie czerwonych policzków ew. małych czerwonych plamek.
nothingwillgrief jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-25, 21:29   #807
201607110949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 16 804
Dot.: zaczerwienienia

Cytat:
Napisane przez nothingwillgrief Pokaż wiadomość
Witam

Mam 17 lat (no prawie 18) i od kiedy pamiętam mam zaczerwienione policzki. Wcześniej mi to nie przeszkadzało ale teraz jakoś tak mi to nie pasuje i wolałabym żeby kolor mojej twarzy był jednolity. Dodam że podkłady nie dają rady a z racji tego iż jestem w trakcie leczenia blizn po trądziku około ustnym muszę podkładu używać.
Czy "Red Blocker" jest dla mnie odpowiedni? Czy zakryje zaczerwienienia po pojedynczych krostkach?
Jaki inny krem polecacie na zaczerwienienia?
Czy tego typu krem mogę też używać pod oczami w celu zakrycia cieni pod nimi?
Chodzi mi jedynie o zakrycie czerwonych policzków ew. małych czerwonych plamek.
szukaj kosmetyków (nie tylko kremów) do cery naczyńkowej. Do zatuszowania czerwonych policzków, używaj kosmetyków o żółtawych tonach. Cienie pod oczami mają zwykle inne zabarwienie (nieczerwone), wybierz coś bardziej wpadającego w brzoskwinię.
201607110949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-25, 15:25   #808
Jamamjuzdosc
Raczkowanie
 
Avatar Jamamjuzdosc
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 88
Lekki makijaż dla nastolatki?

Mam 15 lat. Chciałabym wykonać lekki makijaż na ślub siostry. Mam bladą cerę, piegi, rude włosy. Chcę żeby to było coś lekkiego i prostego, więc równie dobrze mogłabym użyć samego tuszu, ale kam cienie pod oczami i trochę niedoskonałości szczególnie na czole, ale mam grzywkę. Myslalam zeby kupic korektor, ale chyba nie mozna nalozyc samego korektora? Czarny tusz jest dla mnie za mocny, a brwi mam jasne wiec musialabym je jakos przyciemnic.. Sama juz nie wiem, nie chce kupować tysiąca kosmetyków bo potem mi się nie przydadzą. Może jakieś pomysły..?
Jamamjuzdosc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-25, 15:57   #809
201607110949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 16 804
Dot.: Lekki makijaż dla nastolatki?

Cytat:
Napisane przez Jamamjuzdosc Pokaż wiadomość
Mam 15 lat. Chciałabym wykonać lekki makijaż na ślub siostry. Mam bladą cerę, piegi, rude włosy. Chcę żeby to było coś lekkiego i prostego, więc równie dobrze mogłabym użyć samego tuszu, ale kam cienie pod oczami i trochę niedoskonałości szczególnie na czole, ale mam grzywkę. Myslalam zeby kupic korektor, ale chyba nie mozna nalozyc samego korektora? Czarny tusz jest dla mnie za mocny, a brwi mam jasne wiec musialabym je jakos przyciemnic.. Sama juz nie wiem, nie chce kupować tysiąca kosmetyków bo potem mi się nie przydadzą. Może jakieś pomysły..?
Możesz nałożyć punktowo sam korektor, o ile będzie dobrze dobrany do koloru cery, długotrwały (zasychający) i najlepiej przypudrować całą twarz transparentnym pudrem. Cienie pod oczami zniwelujesz rozświetlającym, kryjącym korektorem przeznaczonym pod oczy. Podpytaj siostry albo mamy, jeśli się malują, to na pewno coś doradzą. Nie musisz kupować czarnego tuszu, są też brązowe. Przyciemnić rzęsy można również henną. Malowałam kiedyś dziewczynę, która chyba ma podobny typ urody do Ciebie (tak wnioskuję z opisu), zobacz - może Cię coś zainspiruje. http://zakazprowokacji.blogspot.com/...dowosej-z.html
201607110949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-25, 18:30   #810
Jamamjuzdosc
Raczkowanie
 
Avatar Jamamjuzdosc
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 88
Dot.: Lekki makijaż dla nastolatki?

Cytat:
Napisane przez SALIX Pokaż wiadomość
Możesz nałożyć punktowo sam korektor, o ile będzie dobrze dobrany do koloru cery, długotrwały (zasychający) i najlepiej przypudrować całą twarz transparentnym pudrem. Cienie pod oczami zniwelujesz rozświetlającym, kryjącym korektorem przeznaczonym pod oczy. Podpytaj siostry albo mamy, jeśli się malują, to na pewno coś doradzą. Nie musisz kupować czarnego tuszu, są też brązowe. Przyciemnić rzęsy można również henną. Malowałam kiedyś dziewczynę, która chyba ma podobny typ urody do Ciebie (tak wnioskuję z opisu), zobacz - może Cię coś zainspiruje. http://zakazprowokacji.blogspot.com/...dowosej-z.html
Dzięki za odpowiedź Poprzeglądałam trochę pudry i korektory i znalazłam tani Essence All about matt, chyba go kupię bo miał w miarę ok oceny. Albo Synergen, ale chyba wolę ten pierwszy, jeszcze zobaczę. A co do korektoru to nie mogę nic znaleźć... Zależy mi żeby był tani :/ może być nawet średnio kryjący... ale żeby był zarówno pod oczy jak i na jakieś krostki. Może mogłabyś coś polecić? Albo ktoś inny? :P
Jamamjuzdosc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-09-11 17:26:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:49.