bo do teatru nie chodze to od razu kultury nie mam? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-10-03, 05:24   #31
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: bo do teatru nie chodze to od razu kultury nie mam?

Cytat:
Napisane przez fizelina Pokaż wiadomość
no to nie do końca jest tak.. średnio ceny sa 3x wyższe [zwłaszcza w przypadku ulgowych], ale umówmy sie, że raz na powiedzmy dwa miesiące można się trochę "szarpnąć" bez większej traumy dla stanu konta..
Tak rzucilem okiem na ceny biletow do teatru do kina i teatru w polskim duzym miescie (przedzial cwierc do pol miliona) no i wyszlo, ze za bilet do teatru jest ~30zl a do kina ~20zl, a ulgowe teatr 20kilka, kino kilkanascie. Oczywiscie, ze bedzie to roznilo od miasta do miasta i w zaleznosci od kin/teatrow, ale w roznice 3x nie wierze

Cytat:
Napisane przez fizelina Pokaż wiadomość
inną sprawą jest dość dziwny stosunek do teatru jako takiego.. że kultura wyższa, ze straszny wysiłek intelektualny, że lepiej się odprężyć przed telewizorem.. O_o tak jaby spektakl to była jakaś kara pokroju łamania na kole..
wydaje mi się,z ę takie opinie pokutują głównie przez to, że młodzież bardzo często zabiera się w szkole na obowiązkowe spektakle zazwyczaj związane z przerabianymi lekturami.. a jak wiadomo juz do samych lektur młodzież jest uprzedzona..
u mnie w liceum polonistka raz na czas organizowała wyjścia na wg niej ciekawe spektakle.. zawsze się uzbierało te kilkanaście osób, można było zobaczyć ciekawe rzeczy i to taniej niż zwykle, bo załatwiało sie bilety grupowe.. mnóstwo ludzi z tego korzystało i wszyscy zawsze świetnie się bawili..
bo przeciez teatr to też rozrywka.. jak ktoś nie wierzy, to niech choć raz spróbuje wybrać się na jakąś lekka komedię.. przed tv nigdy się tak nie będziecie bawić..
To po czesci to co piszesz. Do tego, troche homo sovieticusa pewnie jeszcze troche w Polakach siedzi i przez to teatr wydaje sie byc zbyt nudny i zbyt wysoka kultura.

No, a ze ludzie lykaja w duzej czesci byle gowno, aby bylo polukrowane i lekkostrawne, to jeszcze inna sprawa.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-03, 06:50   #32
Bialy Kotek
Wtajemniczenie
 
Avatar Bialy Kotek
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 520
Dot.: bo do teatru nie chodze to od razu kultury nie mam?

w teatrze bywam w miesiacu ze dwa razy a snobką zdaje mi się ze nie jestem. to co jednego może maksymalnie pochłaniać ,drugiego zwyczajnie nudzi. wielu moich znajomych w teatrze nie widzi nic ciekawego wręcz przeciwnie - dziwią sie jak tam mozna siedziec i jeszcze za to płacić.ale kwesta gusty tak jak jeden lubi punk rocka a drugi disco polo tak jeden woli teatr inny kino.ale nie wydaje mi się zeby cokolwiek z tego miało wspólnego ze snobizmem.zgadzam się tez z tym że często nauczyciele zabierają swoich uczniów na spektakle własnie zwiazane z lekturami i myśle ze to jest duzy błąd bo potem taka osoba która miala stycznośc z teatrem tylko w taki sposób będzie myślała ze tylko takie spektakle są tam grane i zniechęci się od razu.znam milion takich przypadków. dobrym pomysłem byłoby chodzenie na przedstawienia nie związane z lekturami żeby pokazać młodym ludziom że w teatrze czasem dzieją się baaardzo interesujące rzeczy
__________________
doprawdy żyję bardzo


Codziennie plecak pełen całkiem nowych wzruszeń
Bialy Kotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-03, 10:05   #33
fizelina
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1 020
Dot.: bo do teatru nie chodze to od razu kultury nie mam?

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Tak rzucilem okiem na ceny biletow do teatru do kina i teatru w polskim duzym miescie (przedzial cwierc do pol miliona) no i wyszlo, ze za bilet do teatru jest ~30zl a do kina ~20zl, a ulgowe teatr 20kilka, kino kilkanascie. Oczywiscie, ze bedzie to roznilo od miasta do miasta i w zaleznosci od kin/teatrow, ale w roznice 3x nie wierze
patrzyłam na teatry w moim mieście, ale zaznaczam, że nie wybierałam biletów najtańszych tylko takie średnie, bo akurat w przypadku spektaklu teatralnego miejsca robia różnicę zasadniczą..
jak byłam na idiocie, to siedziałam w pierwszym rzędzie w zasadzie na scenie [scena zmodernizowana typu elżbietańskiego] z nogami na poziomie desek.. wtedy spektakl przeżywałam bez porównania inaczej niż w jakimś ostatnim rzędzie gdzieś za całym szeregiem ludzi.. nie mowiąc już o tym jak byłam na dziadach i miała takiego pecha, że siedziała przede mną młodzież szkolna przyprowadzona tam chyba "za karę".. :/
fizelina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-03, 10:11   #34
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: bo do teatru nie chodze to od razu kultury nie mam?

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
E no, bez jaj z ta elitarnoscia teatru. Ceny spektaki oscyluja zdaje sie w okolicach cen biletow kinowych (tj. nieco drozsze sa), a to, ze to rozrywka nieco bardziej wymagajaca niz glupawe komedie romantyczne, to jeszcze nie znaczy, ze dla jelit jakis
Ale to nie jest kwestia ceny biletów, tylko odbioru tego przybytku wśród społeczeństwa.

Dla mnie to jest naprawdę piękny widok, starsze panie i panowie elegancko ubrani na przedstawieniu w teatrze. I faktycznie są tacy ludzie, jakoś stać ich na to z emerytury, nie muszą na fotelu przed odbiornikiem z Radiem Maryja pluć nienawiścią i pomstować na wszystko . Tak więc wyższa kultura uszlachetnia, zmusza człowieka do bardziej eleganckiego ubrania się, wyjscia z domu sprzed telewizora, i to także młodsze osoby.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-03, 11:31   #35
My life be like
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Niebiańska kraina
Wiadomości: 976
Dot.: bo do teatru nie chodze to od razu kultury nie mam?

Ja chodzę, ale niezbyt często, ponieważ:

1)Nie stać mnie na częste wizyty,
2)W miejscu gdzie mieszkam nie ma teatru.

Teraz wybieram się z klasą na Skrzypka na dachu i bilet kosztuje 41zł, więc drogo.


Lubię też kino .

Edytowane przez My life be like
Czas edycji: 2009-10-03 o 11:33
My life be like jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-03, 12:51   #36
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: bo do teatru nie chodze to od razu kultury nie mam?

Cytat:
Napisane przez fizelina Pokaż wiadomość
patrzyłam na teatry w moim mieście, ale zaznaczam, że nie wybierałam biletów najtańszych tylko takie średnie, bo akurat w przypadku spektaklu teatralnego miejsca robia różnicę zasadniczą..
jak byłam na idiocie, to siedziałam w pierwszym rzędzie w zasadzie na scenie [scena zmodernizowana typu elżbietańskiego] z nogami na poziomie desek.. wtedy spektakl przeżywałam bez porównania inaczej niż w jakimś ostatnim rzędzie gdzieś za całym szeregiem ludzi.. nie mowiąc już o tym jak byłam na dziadach i miała takiego pecha, że siedziała przede mną młodzież szkolna przyprowadzona tam chyba "za karę".. :/
Nie no, faktycznie pewnie zalezy od miasta/teatru/spektaklu/miejsc, ale jakos mi sie wydaje, ze mozna pojsc za sporo taniej niz 3x cena biletu kinowego
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-03, 13:25   #37
fizelina
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1 020
Dot.: bo do teatru nie chodze to od razu kultury nie mam?

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Nie no, faktycznie pewnie zalezy od miasta/teatru/spektaklu/miejsc, ale jakos mi sie wydaje, ze mozna pojsc za sporo taniej niz 3x cena biletu kinowego

można, ale nadal jaka by nie była ta proporcja cenowa, to taki spektakl kalkuluje się mniej więcej tak, jak wieczór z dwoma lub trzema drinkami. ostatecznie naprawdę nietrudno zorganizować kasę.. wystarczy chcieć.
fizelina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-10-03, 14:21   #38
2fc115705b804dd24ceafb6c62ae2b078a3b7407_5febc32a8749f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 788
Dot.: bo do teatru nie chodze to od razu kultury nie mam?

Cytat:
Napisane przez kasiajasny78 Pokaż wiadomość
ostatnio moja znajoma się oburzyła, ze ludzie to teraz takie tepaki, ze do teatru nie chodza, ze ona nei ma z kim o nowej premierze porozmawiac, bo nikt nie wie o co chodzi. wkurzyło mnie to i jej powiedziałam, ze ludzie sa teraz zapracowani, zmeczeni i nie kazdy ma czas i ochote chodzic do teatru. ja na przykład wole wieczorem obejrzec sobie film w telewizji, albo jakas komedie romantyczna na dvd i herbate we własnym fotelu wypic. wydaje mi się, że teraz do teatru, filharmonii itd. to same snobstwo chodzi. no bo powiedzcie, kto teraz chodzi na takie rzeczy?
"Wygłaszanie negatywnych sądów o innych, to przecież forma budowania własnej samooceny. Forma owszem prymitywna, ale jakże powszechna;-)))"

-Tomasz Witkowski

Emotikonki dodałam sama
2fc115705b804dd24ceafb6c62ae2b078a3b7407_5febc32a8749f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-08, 16:06   #39
rapifen
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 9 732
Dot.: bo do teatru nie chodze to od razu kultury nie mam?

mnie najzwyczajniej w świecie na teatr nie stać. może dla kogoś można nadszarpnąć, dla mnie zorganizowanie pieniędzy na buty zimowe to wyzwanie że ho ho
__________________
Kto sieje wiatr ten zbiera burze


rapifen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-10, 19:49   #40
bybella
Wtajemniczenie
 
Avatar bybella
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: piernikowe miasto i okolice
Wiadomości: 2 344
Dot.: bo do teatru nie chodze to od razu kultury nie mam?

Cytat:
Napisane przez rapifen Pokaż wiadomość
mnie najzwyczajniej w świecie na teatr nie stać. może dla kogoś można nadszarpnąć, dla mnie zorganizowanie pieniędzy na buty zimowe to wyzwanie że ho ho
w takim wypadku to już inna sprawa wiadomo, że są rzeczy tzn. wydatki ważniejsze niż teatr.
__________________
Szczęśliwy ten, kto ma kogo kochaćhttp://www.suwaczek.pl/cache/4dc7bc6f13.png
Jestem mamą
bybella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-10, 20:08   #41
Hvid
Zakorzenienie
 
Avatar Hvid
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: bo do teatru nie chodze to od razu kultury nie mam?

Jest jeszcze cos takiego jak wejsciowka. Chociaz teraz nie jestem tak zorientowana. Moze wycofali.
Teatr mozna takze obejrzec w telewizji.

Edytowane przez Hvid
Czas edycji: 2010-01-10 o 20:10
Hvid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-11, 13:42   #42
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: bo do teatru nie chodze to od razu kultury nie mam?

Cytat:
Napisane przez rapifen Pokaż wiadomość
mnie najzwyczajniej w świecie na teatr nie stać. może dla kogoś można nadszarpnąć, dla mnie zorganizowanie pieniędzy na buty zimowe to wyzwanie że ho ho
Przeciez to cena 2-3piw w knajpie + 2 paczki fajek... Rozumiem, ze ktos moze naprawde nie miec, ale jesli np. masz pieniadze na wyjscie do knajpy, to na teatr tez.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-11, 14:36   #43
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: bo do teatru nie chodze to od razu kultury nie mam?

Cytat:
Napisane przez kasiajasny78 Pokaż wiadomość
ostatnio moja znajoma się oburzyła, ze ludzie to teraz takie tepaki, ze do teatru nie chodza, ze ona nei ma z kim o nowej premierze porozmawiac, bo nikt nie wie o co chodzi. wkurzyło mnie to i jej powiedziałam, ze ludzie sa teraz zapracowani, zmeczeni i nie kazdy ma czas i ochote chodzic do teatru. ja na przykład wole wieczorem obejrzec sobie film w telewizji, albo jakas komedie romantyczna na dvd i herbate we własnym fotelu wypic. wydaje mi się, że teraz do teatru, filharmonii itd. to same snobstwo chodzi. no bo powiedzcie, kto teraz chodzi na takie rzeczy?
Ojejku, ależ się uśmiałam

A chodzą, chodzą, sama z małżem, jak jakiś wyjątkowy spektalt czy koncert jest, to pół Polski przejechać jesteśmy w stanie, bo chcemy obejrzeć, a wręcz uczestniczyć w tym. Ale my to uwielbiamy i dla nas to wyjątkowa forma spędzania czasu. I proszę sobie wyobrazić, zwykle sala pełna. Samo snobstwo

Tak jak ktoś napisał - jak się nie lubi, to się nie chodzi, a jak się lubi, to się zawsze znajdzie możliwość.

Swoja drogą, jakis czas temu, oj, dawno już, po obejrzeniu pewnego spektalku teatru telewizji... głęboko poruszona, też nie miałam z kim o tym podyskutować, bo ludzie wola obejrzeć jakiś serial na innym kanale
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-11, 15:48   #44
rapifen
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 9 732
Dot.: bo do teatru nie chodze to od razu kultury nie mam?

to same snobstwo chodzi. no bo powiedzcie, kto teraz chodzi na takie rzeczy?


??? ja chodzę. Nie stać mnie, ale rodzice wiele lat pracowali w teatrze i zdarza im się dostawać darmowe zaproszenia na spektakle.
Snob, bo?
__________________
Kto sieje wiatr ten zbiera burze


rapifen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-11, 18:57   #45
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: bo do teatru nie chodze to od razu kultury nie mam?

Cytat:
Napisane przez rapifen Pokaż wiadomość
mnie najzwyczajniej w świecie na teatr nie stać. może dla kogoś można nadszarpnąć, dla mnie zorganizowanie pieniędzy na buty zimowe to wyzwanie że ho ho
Cytat:
Napisane przez rapifen Pokaż wiadomość
to same snobstwo chodzi. no bo powiedzcie, kto teraz chodzi na takie rzeczy?


??? ja chodzę. Nie stać mnie, ale rodzice wiele lat pracowali w teatrze i zdarza im się dostawać darmowe zaproszenia na spektakle.
Snob, bo?
Aha.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-12, 06:38   #46
bybella
Wtajemniczenie
 
Avatar bybella
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: piernikowe miasto i okolice
Wiadomości: 2 344
Dot.: bo do teatru nie chodze to od razu kultury nie mam?

Cytat:
Napisane przez rapifen Pokaż wiadomość
??? ja chodzę. Nie stać mnie, ale rodzice wiele lat pracowali w teatrze i zdarza im się dostawać darmowe zaproszenia na spektakle.
Snob, bo?
ja bym powiedziała raczej, że szcześciara
__________________
Szczęśliwy ten, kto ma kogo kochaćhttp://www.suwaczek.pl/cache/4dc7bc6f13.png
Jestem mamą
bybella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-12, 06:56   #47
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 514
Dot.: bo do teatru nie chodze to od razu kultury nie mam?

Ja nazwyczajniej w świecie nie mam się w co ubrać do teatru.
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-12, 07:20   #48
wild girl
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 408
Dot.: bo do teatru nie chodze to od razu kultury nie mam?

to chodzenie do teatru jest snobistyczne ciekawa teoria...ja chodze jak mam ochote bo lubie i gdzie tu snobizm?
__________________
Wystepek jest malowniczy, cnota - jakze bezbarwna...
wild girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:07.