Orientalny zapach dla faceta - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-05-05, 00:26   #1
Maciejos
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 21

Orientalny zapach dla faceta


Witam Panie, Panów

Mam nadzieję, że mi pomożecie

Aktualnie rozglądam się za orientalnym męskim zapachem.Na razie testowałem tylko Opium EDP - ładny , trwały zapach, dużo widziałem pozytywnych o nim opinii...

Tak na marginesie to mam dziwny problem z tym Opium - jak mi sie BARDZO podobal kilka dni temu to teraz (dzisiaj jak bylem w sephorze) wydaje mi sie jak by pachnial inaczej (gorzej) za duzo slodkosci, prawie sama wanillia (jak w JPG Le Male), nie czuje tego kadzidlanego zapachu :/ Nie wiem, moze pomylilem butelke z EDT albo za duzo się tego za pierwszym razem nawąchałem (prawie caly dzien nos przy blotterku )?

Ale wracając do tematu - mozecie poradzić jakie zapachy orientalne mógłbym jeszcze przetestować, jakie są warte nosa (piszczie rowniez te niszowe).

Lubie słodkie zapachy, ale z umiarem bo po dłuzszym noszeniu mnie troche gryzą, męczą.

Dzięki za Pomoc
Pzdr.

Edytowane przez Maciejos
Czas edycji: 2010-05-05 o 01:20
Maciejos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-05, 11:35   #2
Poziomka333
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 11
Dot.: Orientalny zapach dla faceta

Michael Kors (dostepny tylko douglas), chanelowski egoista- polecam oba naprawde fajne
Poziomka333 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-05, 12:13   #3
neska951
Zakorzenienie
 
Avatar neska951
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 8 001
Dot.: Orientalny zapach dla faceta

Cytat:
Napisane przez Maciejos Pokaż wiadomość
Witam Panie, Panów

Mam nadzieję, że mi pomożecie

Aktualnie rozglądam się za orientalnym męskim zapachem.Na razie testowałem tylko Opium EDP - ładny , trwały zapach, dużo widziałem pozytywnych o nim opinii...

Tak na marginesie to mam dziwny problem z tym Opium - jak mi sie BARDZO podobal kilka dni temu to teraz (dzisiaj jak bylem w sephorze) wydaje mi sie jak by pachnial inaczej (gorzej) za duzo slodkosci, prawie sama wanillia (jak w JPG Le Male), nie czuje tego kadzidlanego zapachu :/ Nie wiem, moze pomylilem butelke z EDT albo za duzo się tego za pierwszym razem nawąchałem (prawie caly dzien nos przy blotterku )?

Ale wracając do tematu - mozecie poradzić jakie zapachy orientalne mógłbym jeszcze przetestować, jakie są warte nosa (piszczie rowniez te niszowe).

Lubie słodkie zapachy, ale z umiarem bo po dłuzszym noszeniu mnie troche gryzą, męczą.

Dzięki za Pomoc
Pzdr.

Polecam jak najbardziej Opium , Przekonałeś się, że są wielowymiarowe, czasem pachną energrtycznie mandarynką i ziołami, nekiedy słodko, czasem słodko-gorzko, czasem cięko sucho ,kadzidłowo...
Opium to klasyka, wspaniała wielowymiarowa kompozycja
__________________
"Chcę być pomylona , pomyleni mają w głowie Słoneczko ..."

Edytowane przez neska951
Czas edycji: 2010-05-05 o 12:14
neska951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-05, 14:52   #4
moonadam
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 100
Dot.: Orientalny zapach dla faceta

Cytat:
mozecie poradzić jakie zapachy orientalne mógłbym jeszcze przetestować
Burberry London for Men (jeden najlepszych zapachów ostatnich lat bardziej na jesień / zima)

Calvin Klein Euphoria Intense (jest w nim coś hipnotyzującego )

Kenzo Jungle (zapach nieco "kwaśny" dlatego się go pozbyłem )

Vera Wang Men (też nieco "kwaśny")

Yves Saint Laurent M7 (zapach legenda, niestety boli mnie po nim głowa , raczej nie na lato )
moonadam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-05, 17:04   #5
Maciejos
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 21
Dot.: Orientalny zapach dla faceta

Cytat:
Napisane przez neska951 Pokaż wiadomość
Polecam jak najbardziej Opium , Przekonałeś się, że są wielowymiarowe
Ciekawe.... nawet nie widzialem, ze perfumy mogą tak się "zachowywać"

Cytat:
Napisane przez moonadam Pokaż wiadomość
Burberry London for Men (jeden najlepszych zapachów ostatnich lat bardziej na jesień / zima)

Yves Saint Laurent M7 (zapach legenda, niestety boli mnie po nim głowa , raczej nie na lato )
Bruberry nie tykam, jest tam jakis składnik (z początku), który od razu odpycha moj nos (podobnie przy Terre d'Hermes)

M7 sprawdzałem - niestety wbrew wielu pozytywnym opiniom mi ten zapach nie podchodzi - w pozniejszej fazie przypomina mi perfumy mojej babci Moze i ona sie pryska M7

Reszte przetestuje na dniach

Moze ktos jeszcze cos zasugeruje ?

Edytowane przez Maciejos
Czas edycji: 2010-05-05 o 17:08
Maciejos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-06, 01:48   #6
Layila
Zadomowienie
 
Avatar Layila
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: fabryka czekolady :)
Wiadomości: 1 630
Dot.: Orientalny zapach dla faceta

Cytat:
Napisane przez Maciejos Pokaż wiadomość
Tak na marginesie to mam dziwny problem z tym Opium - jak mi sie BARDZO podobal kilka dni temu to teraz (dzisiaj jak bylem w sephorze) wydaje mi sie jak by pachnial inaczej (gorzej) za duzo slodkosci, prawie sama wanillia (jak w JPG Le Male), nie czuje tego kadzidlanego zapachu :/ Nie wiem, moze pomylilem butelke z EDT albo za duzo się tego za pierwszym razem nawąchałem (prawie caly dzien nos przy blotterku )?
To musiało być EDT. EDP nie ma w Sephorze już od jakichś 2 lat. Zresztą nigdzie indziej też nie. Gdzie udało Ci się je powąchać? Skupuję każdą ilość

Z niszowych to przetestuj Gaiac i Idole de Lubin.

Popieram też kandydaturę Calvin Klein Euphoria Intense - arcydzieło to to nie jest, ale wart uwagi. Plus Encre Noir Lalique - nie rzuca mnie na kolana, ale ma rzesze "orientalno-kadzidlanych" fanów.

Szkoda, że nie przypadł Ci do gustu M7 ani London, bo to naprawdę piękne zapachy. Ja obstawiałabym Opium EDP - raz że klasyka gatunku, dwa - jest b. trudno dostępny w Polsce, więc mało kto nim pachnie.
__________________
Poszukuję do kolekcji flakoników perfum Etro i Thierry Mugler

Edytowane przez Layila
Czas edycji: 2010-05-06 o 01:51
Layila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-06, 01:57   #7
gryx82
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 30 807
Dot.: Orientalny zapach dla faceta

Cytat:
Napisane przez Layila Pokaż wiadomość
To musiało być EDT. EDP nie ma w Sephorze już od jakichś 2 lat. Zresztą nigdzie indziej też nie...
Nie strasz!

---

Maciejos, przetestuj koniecznie L' Instant de Guerlain (tak, tak, Layila ), jest w wersji edt i edp No i może jeszcze Fahrenheit 32
gryx82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-05-06, 04:56   #8
Małgosia791
spin doctor
 
Avatar Małgosia791
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7 514
Dot.: Orientalny zapach dla faceta

Ja polecam bardzo męskie, właśnie orientalno-przyprawowe klasyczne Obsession Kleina.
__________________
"Wybrałam osobę, którą chcę być, i nią jestem."
Małgosia791 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-06, 10:45   #9
neska951
Zakorzenienie
 
Avatar neska951
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 8 001
Dot.: Orientalny zapach dla faceta

Cytat:
Napisane przez Maciejos Pokaż wiadomość
Ciekawe.... nawet nie widzialem, ze perfumy mogą tak się "zachowywać"

Zachowują się zachowują , ale tylko WYBITNE kompozycje , do których Opium niewątpliwie należy

Może spróbuj Fahrenheit Diora, mże nie jest typowo orientalny , ale jest gęsty,ciekawy i bogaty
__________________
"Chcę być pomylona , pomyleni mają w głowie Słoneczko ..."
neska951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-06, 10:49   #10
Maciejos
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 21
Dot.: Orientalny zapach dla faceta

Cytat:
Napisane przez Layila Pokaż wiadomość
To musiało być EDT. EDP nie ma w Sephorze już od jakichś 2 lat. Zresztą nigdzie indziej też nie. Gdzie udało Ci się je powąchać? Skupuję każdą ilość

Z niszowych to przetestuj Gaiac i Idole de Lubin.

Wrocław - w Koronie cena chyba 280zl za 50ml jak dobrze pamietam. Byly dwa rodzaje opium, jeden http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:j...cket/opium.jpg , którego testowalem, no i drugi http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:V...n-edt-50ml.jpg

Gaiac i Idole - wlasnie czekam na paczke, bo tydzien temu zostały wysłane do mnie próbki

Edytowane przez Maciejos
Czas edycji: 2010-05-06 o 10:52
Maciejos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-06, 19:32   #11
Layila
Zadomowienie
 
Avatar Layila
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: fabryka czekolady :)
Wiadomości: 1 630
Dot.: Orientalny zapach dla faceta

Cytat:
Napisane przez gryx82 Pokaż wiadomość
Maciejos, przetestuj koniecznie L' Instant de Guerlain (tak, tak, Layila )
Nie, nie, nie. To "coś" uszkadza moje kanały węchowe Podobnie jak Gustaw, zresztą.

Zapomniałam na śmierć o Ambre Sultan i Arabie Lutensa! Bardzo fajne, przyprawowe zapachy. I Chergui - zapach drewna i miodu, też bardzo ciekawy i wcale nie taki słodki. W sumie, mógłbyś się pokusić jeszcze o Filles en Aguilles - w moim odbiorze zapach starych, kościelnych ławek i żywicy.
__________________
Poszukuję do kolekcji flakoników perfum Etro i Thierry Mugler

Edytowane przez Layila
Czas edycji: 2010-05-06 o 19:35
Layila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-06, 22:23   #12
Kevin Lomax
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z filmu
Wiadomości: 1 587
Dot.: Orientalny zapach dla faceta

Cytat:
Napisane przez Małgosia791 Pokaż wiadomość
Ja polecam bardzo męskie, właśnie orientalno-przyprawowe klasyczne Obsession Kleina.
O tak, absolutnie się zgadzam.
Kevin Lomax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-08, 14:27   #13
Maciejos
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 21
Dot.: Orientalny zapach dla faceta

Przetestowalem pare propozycji, które wymieniliście:

CK Euphoria = ogórek - perfumy nie robią na mnie jakiegoś większego wrażenia , są ładne, ale ładne jak wiele innych Zamiast przepłacać chyba lepszym wyborem byłby tutaj Mexx Pure Life Man - bardzo podobna woda wlasnie do Euforii.

Gaiac - dlaczego ta woda w KWC jest w dziale męskim ? Dla mnie to landrynki i to landrynki dla kobiety

Ideole de Lubin - nawet fajny, czuć rum, ale to nie to czego szukam.

Właściwie to jestem już posiadaczem Opium EDP - niestety, ale jak dla mnie jest to za mocna wersja, trochę ta słodycz mnie dusi :/ Chyba lepszym wyborem była by tutaj wersja EDT. Dlatego jestem zmuszony go sprzedać.



Pzdr.

Edytowane przez Maciejos
Czas edycji: 2010-05-16 o 17:29
Maciejos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-08, 15:06   #14
evelle
Wtajemniczenie
 
Avatar evelle
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 2 466
Dot.: Orientalny zapach dla faceta

Cytat:
Napisane przez Layila Pokaż wiadomość

Zapomniałam na śmierć o Ambre Sultan i Arabie Lutensa! Bardzo fajne, przyprawowe zapachy. I Chergui - zapach drewna i miodu, też bardzo ciekawy i wcale nie taki słodki. W sumie, mógłbyś się pokusić jeszcze o Filles en Aguilles - w moim odbiorze zapach starych, kościelnych ławek i żywicy.

zgadzam się Maciejos, bierz się za Lutki! moim marzeniem jest poczuć np AS na jakimś opalonym męskim ciałku niestety mój TZ nie lubi, twierdzi że to olejki na namaszczania
evelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-08, 21:31   #15
Layila
Zadomowienie
 
Avatar Layila
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: fabryka czekolady :)
Wiadomości: 1 630
Dot.: Orientalny zapach dla faceta

Cytat:
Napisane przez Maciejos Pokaż wiadomość
Przetestowalem pare propozycji, które wymieniliście:

Właściwie to jestem już posiadaczem Opium EDP - niestety, ale jak dla mnie jest to za mocna wersja, trochę ta słodycz mnie dusi :/ Chyba lepszym wyborem była by tutaj wersja EDT. Dlatego jestem zmuszony go sprzedać.
Po pierwsze, to tu nie wolno handlować swoimi perfumami. Wyedytuj post, co by się Modkom nie narażać

Po drugie, to zabiłeś mnie stwierdzeniem, że Opium jest... słodkie. Że intensywne, może nieco duszące, gęste, ogoniaste i przyprawowe - to się zgodzę. Ale słodycz?
__________________
Poszukuję do kolekcji flakoników perfum Etro i Thierry Mugler
Layila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-08, 23:44   #16
neska951
Zakorzenienie
 
Avatar neska951
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 8 001
Dot.: Orientalny zapach dla faceta

Cytat:
Napisane przez Maciejos Pokaż wiadomość
Przetestowalem pare propozycji, które wymieniliście:

CK Euphoria = ogórek - perfumy nie robią na mnie jakiegoś większego wrażenia , są ładne, ale ładne jak wiele innych Zamiast przepłacać chyba lepszym wyborem byłby tutaj Mexx Pure Life Man - bardzo podobna woda wlasnie do Euforii.

Gaiac - dlaczego ta woda w KWC jest w dziale męskim ? Dla mnie to landrynki i to landrynki dla kobiety

Ideole de Lubin - nawet fajny, czuć rum, ale to nie to czego szukam.

Właściwie to jestem już posiadaczem Opium EDP - niestety, ale jak dla mnie jest to za mocna wersja, trochę ta słodycz mnie dusi :/ Chyba lepszym wyborem była by tutaj wersja EDT. Dlatego jestem zmuszony go sprzedać.

Opium w wersji EDP (50ml) kupiłem od allegrowicza http://www.allegro.pl/show_user.php?uid=5821137 , jest to tester, woda oryginalna. Zużyłem 6-7 psiknięć, zapłaciłem 133zł (http://www.allegro.pl/show_item.php?item=1011078341), sprzedam za 120zl + koszt wysyłki. Dodatkowo dla kupującego dołożę Gaiac (2ml) bo i tak nie mam co z tym zrobić, a szkoda jak by miało mi bezczynnie leżeć.

Gdyby był ktoś chętny proszę pisać na PW.

Pzdr.
Daj im szansę zacznij od małych ilości np 1 psika na nadgarstki

Mozesz spróbować Zegnę Esenza nie jest orientalny ale wytrawnie ziołowy, zero słodkości
__________________
"Chcę być pomylona , pomyleni mają w głowie Słoneczko ..."
neska951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-08, 23:55   #17
xentrix
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 42
Dot.: Orientalny zapach dla faceta

Cytat:
Napisane przez neska951 Pokaż wiadomość
Daj im szansę zacznij od małych ilości np 1 psika na nadgarstki

Mozesz spróbować Zegnę Esenza nie jest orientalny ale wytrawnie ziołowy, zero słodkości
zgadzam sie , Essenza Di Zegna - super woda toaletowa , jak dla mnie pieprzno-ziołowy zapach ( bedzie to mój kolejny zakup )
xentrix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-16, 17:38   #18
Maciejos
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 21
Dot.: Orientalny zapach dla faceta

Cytat:
Napisane przez Layila Pokaż wiadomość
Po pierwsze, to tu nie wolno handlować swoimi perfumami. Wyedytuj post, co by się Modkom nie narażać

Po drugie, to zabiłeś mnie stwierdzeniem, że Opium jest... słodkie. Że intensywne, może nieco duszące, gęste, ogoniaste i przyprawowe - to się zgodzę. Ale słodycz?
Już edytowałem.

Hmm co do słodkości, przypomnę , ze pisalem o wersji EDP, gdzies wyczytałem, że ta wersja to jest przedłużenie(wzmocnienie) tego jak pachnie w koncowej fazie EDT ( a mi pachnie wanilią . Męskie zapachy z wanilią chyba są zazwyczaj słodkie ?

A co do zapachu to sobie go chyba zostawie, dam mu szansę - tak jak napisala neska.

Pozdro.

Edytowane przez Maciejos
Czas edycji: 2010-05-20 o 17:10
Maciejos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:39.