perfumy a dół - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-08-31, 18:24   #1
koko
Zakorzenienie
 
Avatar koko
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 3 637
GG do koko
Question

perfumy a dół


Dwie rzeczy mnie frapują-czy jak macie zły nastrój, to chce Wam się używać perfum? Bo mnie wszystko mdli, dosłownie.Wcale mi to nie sprawia przyjemności, że moge wybrać jakiś zapach i nim pachnieć.Jak już użyję, to mnie jakoś drażni.Czuję coś na zasadzie, że pachnieć mi nie wypada, że to zbyt "wesołe", a ja przecież powinnam zatopić się w depresyjnym nastroju.I tu przechodzimy do problemu drugiego- czy przychodzą Wam do głowy jakieś zapachy, które pasują do smutku? Nie są idiotycznie roziskrzone i frywolne, tylko smutne. I czy to możliwe,żeby taki zapach, którego używamy w jakimś złym okresie nie obrzydł? Potem pewnie będzie się kojarzył z czymś niemiłym, przywoływał złe wspomnienia...Może nawet go przestaniemy lubić.
Co Wy na to?
koko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-31, 19:10   #2
sitc
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 902
Dot.: perfumy a dół

Koko rozumiem Cię doskonale
U mnie to wygląda bardzo podobnie: gdy mam fatalny dzień, doła przez cos konkretnego lub i bez przyczyny podchodze do życia w sposób "jestem beznadziejna, nikogo nie obchodzę, jestem gruba, brzydka i nic mi się nie udaje" wtedy myśle, że nic mi nie pomoże, ani makijaż ani perfumy, więc mam to za przeproszeniem koło zadka i zazwyczaj wtedy nie pachnę niczym.
Inną kwestią jest to co piszesz, o kojarzeniu zapachu z sytuacjami. Jedne perfumy których używałam w okresie gdy spotkało mnie wiele przykrości, obrzydły mi do tego stopnia, że nie byłam w stanie ich używać- oddałam prawie pół buteleczki.
sitc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-31, 19:56   #3
Edyta
Zadomowienie
 
Avatar Edyta
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 1 127
Dot.: perfumy a dół

Myślę, że jest to prawdopodobne, że zapach używany zawsze w czasie dołów będzie się po jakims czasie źle kojarzył. Ale kiedy mam nie najlepszy nastrój, staram się go "odczarować" ulubionymi perfumami. Dobrze wtedy się spisuje czerwona D&G
Edyta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-31, 20:15   #4
Madlaine
Zakorzenienie
 
Avatar Madlaine
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 4 720
Dot.: perfumy a dół

Ja zdecydowanie przy złym humorze uzywam sprawdzonych rozweselaczy, czasem chciałabym się troche dodatkowo podołowac, ale boje się, że zapach może sie wtedy już na zawsze tak kojarzyć, więc wolę nie ryzykowac
Madlaine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-31, 20:36   #5
evee
Wtajemniczenie
 
Avatar evee
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 997
GG do evee
Dot.: perfumy a dół

w sumie cos takiego jak typowy "dol" i chandra sa mi obce...
Ale czasami jestem zla z jakiegos powodu- wtedy oczywiscie lubie doprawic swoja zlosc jakims "mocnym" zapachem..ale zdarza sie to tak rzadko...ostatnio pamietam byl to Extravagance Givenchy- ale w sumie przez przypadek- tylko to mialam w torebce.
evee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-31, 23:58   #6
koko
Zakorzenienie
 
Avatar koko
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 3 637
GG do koko
Dot.: perfumy a dół

No właśnie problem w tym, że tak zwane rozweselacze nie wchodzą w grę. Tylko coś stapiającego się ze smutkiem.Ale co? Dzisiaj pachniałam Narciso Rodriguezem i wydawało mi się, że jest ok- on jest taki szlachetny.Ale boję się używać w zasadzie jakichkolwiek perfum, szczególnie tych, które wyjątkowo lubię, w obawie przed ich znienawidzeniem.A może ja wymyślam...Prawda jest tak, że jak nic człowieka nie cieszy, to i perfumy nie ucieszą.
koko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-01, 00:12   #7
Madlaine
Zakorzenienie
 
Avatar Madlaine
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 4 720
Dot.: perfumy a dół

Cytat:
Napisane przez koko
No właśnie problem w tym, że tak zwane rozweselacze nie wchodzą w grę. Tylko coś stapiającego się ze smutkiem.Ale co? Dzisiaj pachniałam Narciso Rodriguezem i wydawało mi się, że jest ok- on jest taki szlachetny.Ale boję się używać w zasadzie jakichkolwiek perfum, szczególnie tych, które wyjątkowo lubię, w obawie przed ich znienawidzeniem.A może ja wymyślam...Prawda jest tak, że jak nic człowieka nie cieszy, to i perfumy nie ucieszą.
mi na smutniejsze dni, kiedy nie chce rozweselacza, pasuje Gucci EDP , jakos tak dobrze mi wtedy w tym zapachu, spokojnie, chłodno, staje sie bardzo wyciszona, zreszta jak mam doła to zazwyczaj gotuję, a Gucci z tym apteczno-ziołowym aromatem cudnie mi ze wszystkim współgra
Madlaine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-09-02, 15:36   #8
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Dot.: perfumy a dół

Ja często jestem w dość smętnym nastroju a czasem wręcz taplam się w otchłani rozpaczy ale i tak się zawsze czymś psikam - najbardziej lubię wszystkie mroczne, kadzidlane z nutami drzewnymi. Lubię na takie chwile starą Manię, Gucci EDP, Black Cashmere, ale lubię też takie zapachy, które zawsze na mnie dobrze wpływają i poprawiają nastrój - Tygrys Kenzo, wesołe o optymistyczne Oriental Summer, smakowitą i bogatą Escadę Collection. Sprawdzony antydepressant to Dolce Vita oraz Eau de Dolce Vita i In Love Again.

Ja się do perfum nie zniechęcam bo nie kojarzę ich ze złym okresem - natomiast niestety potrafię żywić silną niechęć do zapachu, który kojarzy mi się z daną osobą - która to na przykład w jakiś sposób zalazła mi za skórę...
Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-02, 15:46   #9
koko
Zakorzenienie
 
Avatar koko
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 3 637
GG do koko
Dot.: perfumy a dół

Macie absolutną rację co do Gucci EDP, pasuje idealnie.Mam kolejny powód, żeby go w końcu kupić.
koko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-02, 05:09   #10
GothicAristocrat
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 765
Dot.: perfumy a dół

Wenge powoduje że momentalnie zaczyna mi się buzia uśmiechać

także jeżeli dołek jest mały to się nim dosłownie zlewam i świat nabiera barw. gdy wpadam w doline.... nie mam ochoty na nic, a perfumy to już są ostatnia rzecza o jakiej myślę...

kiedyś takim rozweselaczem był Słoń. Niesamowicie dodawał mi energii, pewności siebie i seksapilu! mężczyźni się za mną odwracali, myślałam że to z powodu moich niesamowitych, urzekających perfum ale teraz mi sie wydaje że to z powodu mojego śmiałego kroku, wysoko podniesionej głowy i błogiego uśmiechu na twarzy...
GothicAristocrat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-02, 08:12   #11
MoniaK
Zakorzenienie
 
Avatar MoniaK
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 12 990
Dot.: perfumy a dół

Cytat:
Napisane przez GothicAristocrat Pokaż wiadomość
także jeżeli dołek jest mały to się nim dosłownie zlewam i świat nabiera barw. gdy wpadam w doline.... nie mam ochoty na nic, a perfumy to już są ostatnia rzecza o jakiej myślę...
miałam napisać to samo

Nie mam konkretnego zapachu który wybitnie poprawia mi humor. Jeśli jest to właśnie mały dołek to każdy zapach którego użyję rozwesela. Jednak jeśli mam poważne problemy i mega dół to raczej nic nie jest w stanie mnie rozweselić, nie używam wtedy żadnych perfum.
MoniaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-02, 08:34   #12
agaa13
Zakorzenienie
 
Avatar agaa13
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 10 770
Dot.: perfumy a dół

Cytat:
Napisane przez Smoczyca Pokaż wiadomość
Ja często jestem w dość smętnym nastroju a czasem wręcz taplam się w otchłani rozpaczy ale i tak się zawsze czymś psikam - najbardziej lubię wszystkie mroczne, kadzidlane z nutami drzewnymi. Lubię na takie chwile starą Manię, Gucci EDP, Black Cashmere, ale lubię też takie zapachy, które zawsze na mnie dobrze wpływają i poprawiają nastrój - Tygrys Kenzo, wesołe o optymistyczne Oriental Summer, smakowitą i bogatą Escadę Collection. Sprawdzony antydepressant to Dolce Vita oraz Eau de Dolce Vita i In Love Again.

Ja się do perfum nie zniechęcam bo nie kojarzę ich ze złym okresem - natomiast niestety potrafię żywić silną niechęć do zapachu, który kojarzy mi się z daną osobą - która to na przykład w jakiś sposób zalazła mi za skórę...

zgadzam się ze Smoczycą co do Dolce Vity.
dla mnie numer 1.
inne moje antydepresanty to Cabaret oraz Chanel 5 Premiere.
__________________

Edytowane przez agaa13
Czas edycji: 2009-05-02 o 08:36
agaa13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-02, 12:21   #13
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: perfumy a dół

hmm, od kiedy zaczelam sie regularnie perfumowac, nie jeno od swieta, to nie mialam zadnego "dola" - generalnie, raczej nie popadam w tego typu nastroje i albo smutno mi jest ledwie chwile, albo tez przezywam wprawdzie tzw. smutek permanentny w danym okresie - ale wtedy zyje zupelnie normalnie, ze tak to ujme (tylko gdzies tam w srodku czasem lekko scisnie^^). dobra, ale do rzeczy, bo post robi sie offtopowy otoz, poki co, psikam sie codziennie, najczesciej odgornie ustalonym na dany dzien zapachem - i nie zauwazylam, zeby humor moj mial wplyw na wybor.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-02, 12:34   #14
wredziulek
Zadomowienie
 
Avatar wredziulek
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 035
Dot.: perfumy a dół

Ja nie używam w takiej sytuacji "rozweselaczy", raczej czegoś smutnego. A odbieram tak z mojej kolekcji Midnight Poison (szlachetny spleen), Opium (odchłań grzechu w podłej dzielnicy Szanghaju ) i może Mitsouko (świat, który już odszedł, te wszystkie kobiety, które używały tego zapachu, a teraz zostały z nich tylko kości - vanitas po prostu...).
__________________
kosmetyki
książki
wredziulek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-03, 08:00   #15
Ata77
Zakorzenienie
 
Avatar Ata77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: "zawsze tam gdzie Ty" ;)
Wiadomości: 8 836
Dot.: perfumy a dół

zawsze i w każdej sytuacji używam perfum
bez nich nie wychodzę
czuję się nieubrana
__________________
www.pustamiska.pl POMÓŻMY ZWIERZAKOM -KLIKAJMY....



Ata77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-03, 12:40   #16
Tam Dao
Raczkowanie
 
Avatar Tam Dao
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: London, UK
Wiadomości: 357
Dot.: perfumy a dół

Podbijam temat bo wlasnie dotarla do mnie 50 ml flaszka Smiley Jeane Arthes (zdjecie zalaczone ponizej).
Na pudeleczku jest napisane: Psycho-tonic perfume [strong dose] with micro-nutrients to activate happiness.
Nie jestem jeszcze natomiast pewna czy zapach wywoluje poczucie szczescia u mnie Zauwazam natomiast bliskie podobienstwo do Angel (ktorych nie cierpie) i do Si Lolita Lempickiej (cierpie tak sobie). Podobnie sie rozwija i trwalosc jest rownie wysoka. Prawde mowiac spodziewlam sie czegos mniej slodkiego a bardziej cytrusowego. Generalizujac; pokochaja go milosniczki powyzszych, Dolce Vity, Orange Cream Pop Demeter i Jo Malone Blue Agava & Cacao.

Poczekam jak zapach sie rozwinie w ciagu dnia. Jak narazie mam mieszane uczucia.Jedno jest pewne, duzo tu pralinek i czekoladowych nutek, oraz bardzo silna nuta curacao. Zapach bardzo jadalny.
__________________
FUNDACJA EMIR - Pomoz Psinie!!!
http://fundacja-emir.pl/index.htm

None are more hopelessly enslaved than those who falsely believe they are free.
Johann Wolfgang von Goethe



EVOL

Edytowane przez Tam Dao
Czas edycji: 2010-06-03 o 12:43
Tam Dao jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:07.