Czy ktoś zna tę chorobę? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-10-14, 11:05   #1
Asia 67
Raczkowanie
 
Avatar Asia 67
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 256

Czy ktoś zna tę chorobę?


Po chodzeniu od lekarza do lekarza stwierdzono u mnie dziwną chorobę-fibromialgię(jeśli dobrze zapamiętałam) Mam brac Myalgen i tyle czego się dowiedzialam...Przejrzała m stronki w necie na ten temat, ale chcę się dowiedziec od Was czy ktoś to ma,jak sobie z tym radzi, jakie ma obiawy.Dzięki za pomoc.
Asia 67 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-14, 11:17   #2
Anett_
Wtajemniczenie
 
Avatar Anett_
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 2 051
Dot.: Czy ktoś zna tę chorobę?

Asiu
Jednostka chorobowa, na którą cierpisz, znana jest mi tylko z literatury, niemniej zabiorę głos w Twoim wątku.
Najważniejsze, że została zdiagnozowana (a nie jest to łatwe z powodu specyficznej symptomologii) i teraz wiadomo , jak można Ci pomóc, zrozumieć, na czym polega, jak łagodzic objawy.

Cytat:
Jednym z najważniejszych elementów łagodzenia objawów fibromialgii jest zrozumienie przez chorego potrzeby zmiany stylu życia, klimatu nawet. W przypadku fibromialgii, zmiany mogą przynieść istotną poprawę w funkcjonowaniu chorego i w jakości życia. Wszyscy członkowie rodziny mogą też dowiedzieć się czegoś o fibromialgii i zrozumieć, że choć ich krewny wygląda zdrowo, to cierpi na przewlekłą chorobę, która wiąże się z bólem i uczuciem zmęczenia i przewlekłą bezsennością. Ogromne znaczenie ma wymiana myśli. Aby chory dobrze radził sobie z chorobą, musi się nauczyć wykonywania różnych prac bez nadmiernego nakładu energii – rozkładać dzienne zadania na etapy, przeplatane odpoczynkiem, nawet drzemką. Wymaga to trochę wyobraźni oraz współpracy z innymi. Choroba często ma poważny wpływ na rodziny chorych, na miejsce chorego w społeczeństwie, gdyż często prowadzi do izolacji, fobii społecznych
- Warto o tym pamietać i włączyć w proces terapii rodzinę

i:

Cytat:
Do niedawna nie było kryteriów diagnostycznych dotyczących fibromialgii, więc miała ona charakter subiektywny - pacjent odczuwał dolegliwości, choć wyniki badań były pomyślne. W środowisku lekarskim nie znano tej jednostki chorobowej. Do tej pory nie wynaleziono skutecznego środka przeciw FMS, toteż na ogół stosuje się leczenie objawowe. Główne symptomy, wśród nich ból, u każdego chorego występują w innym nasileniu, które nawet u tej samej osoby może codziennie ulegać zmianom. Co gorsza, leki przeciwbólowe oraz niektóre inne środki, np. nasenne z upływem czasu wydają się tracić swą skuteczność. Trzeba też liczyć się z działaniem ubocznym oraz uzależnieniem. W związku z tym, jak zaleca się, aby unikać silnych środków przeciwbólowych". Drugim ważnym objawem fibromialgii jest bezsenność, spowodowana bólem i innymi dolegliwościami. W aptekach, przynajmniej w Polsce, jest dostępny nowy amerykański preparat, który podobno szybko zwalcza objawy choroby. Nazywa się Myalgan.

Myalgan został opracowany tak, aby łagodzić liczne objawy tej choroby, działać na jej potencjalne przyczyny i przeciwdziałać dalszemu rozwojowi. Zawiera kompleks unikalnych, aktywnych bioflawonoidów roślinnych uzyskanych w procesie ekstrakcji bio-wzmocnionej (m.in. ekstrakt z kwiatów stokrotki, ekstrakt z liści winogron oraz ekstrakt z oliwek). Myalgan daje chorym uczucie przypływu energii oraz wpływa na poprawę samopoczucia. Zmniejsza napięcie mięśniowe, poprawia krążenie, uśmierza bóle. Sugeruje się także stosowanie naturalnych środków nasennych, jak Melatonina, gorące kąpiele, ciepły klimat, spacery, a przede wszystkim unikanie stresu.
Uważaj na Siebie, zwłaszcza teraz- jesienią i podczas zbliżającej się zimy

Pozdrawiam Cię ciepło

ps: Znasz ten tekst?
http://www.rumburak.website.pl/artyk...romialgia.html
Anett_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-14, 17:51   #3
Asia 67
Raczkowanie
 
Avatar Asia 67
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 256
Dot.: Czy ktoś zna tę chorobę?

Wielkie dzęki za odpowiedz. Właśnie kupiłam te leki(pastylki i żel) Bagatelka tylko 60 zeta.Aby był widoczny efekt trzeba trechę poczekac i zubożyc portfel. No ale cóż się nie robi gdy człowiek cierpi.
Asia 67 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-15, 17:04   #4
rzyrafka
Zakorzenienie
 
Avatar rzyrafka
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 14 598
Dot.: Czy ktoś zna tę chorobę?

Nigdy nie złyszałam o takiej chorobie, ale życze Ci byś jak najdłuzej cieszyła się minimalnymi niedogodnościami <cmok>
__________________
*
Łydka
*
rzyrafka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-15, 17:31   #5
Anett_
Wtajemniczenie
 
Avatar Anett_
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 2 051
Dot.: Czy ktoś zna tę chorobę?

Cytat:
Napisane przez Asia 67 Pokaż wiadomość
Wielkie dzęki za odpowiedz. Właśnie kupiłam te leki(pastylki i żel) Bagatelka tylko 60 zeta.Aby był widoczny efekt trzeba trechę poczekac i zubożyc portfel. No ale cóż się nie robi gdy człowiek cierpi.
Nie ma za co dziękować.
Oby tylko leki pomogły, ale Pamietaj farmakologia to jedno, wsparcie i zrozumienie bliskich jest też bardzo istotne w tym wypadku.
Powodzenia i trzymaj się mocno
Anett_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-14, 19:05   #6
Anonimka1988
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 698
Dot.: Czy ktoś zna tę chorobę?

Wiem, że wątek stary, ale podejrzewam u siebie fibromialgię, jednak nie mam wszystkich objawów - nie jestem zupełnie co do tego pewna.
Czy jest tu ktoś, kto chociażby zetknął się z ta dziwną przypadłością?
Anonimka1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-17, 17:57   #7
damdalena
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: podkrakowskie
Wiadomości: 3 610
Dot.: Czy ktoś zna tę chorobę?

Miałam taką diagnozę. Jeden ze znajomych lekarzy powiedział mi, że jak nie wiedzą co pacjentowi jest, dlaczego go boli - to wpisują fibromialgię
Ja nie brałam żadnych leków, bardzo pomogła mi fizjoterapia, szczególnie osteopatia. Bolały mnie ręce, szczególnie mięśnie przedramion. W międzyczasie okazało się, że mam spadki kortyzolu, także faktycznie byłam niedodiagnozowana. Także stąd było to wieczne zmęczenie i bóle. Jednak papierek ze szpitala z rozpoznaną fibromialgią bardzo mi się przydał, bo dostawałam skierowanie na rehabilitację, byłam w sanatorium, miałam też dłuższe zwolnienie lekarskie (bardzo mi to pomogło, bo trudno byłoby pogodzić pracę z bolesną w moim przypadku rehabilitacją).

A Ty jakie masz objawy?
Podobno niezwykle istotne jest, czy dolegliwości są cały czas takie same, czy zmieniają się wraz ze zmianą pogody, stanem emocjonalnym, stresem.

Tak, czy inaczej - polecam rehabilitację. Nie zaszkodzi na pewno. Nawet zupełnie zdrowi ludzie powinni korzystać z fizjoterapii, bo każdemu wbrew pozorom coś dolega, zwłaszcza kręgosłup. Tylko trzeba znaleźć jakiegoś fizjoterapeutę lub osteopatę specjalizującego się w takich przewlekłych zespołach bólowych. U mnie pierwsze zabiegi to była terapia punktów spustowych, potem praca na powięziach. Z perspektywy czasu bardzo cieszę się, że nie dałam namówić się na leczenie farmakologiczne.
damdalena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-03-17, 21:13   #8
Anonimka1988
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 698
Dot.: Czy ktoś zna tę chorobę?

Mnie boli szczęka (akurat tu mam stwierdzony zespół Costena, było też zapalenie stawów szczękowych i punkcja), twarz i zęby, potylica, szyja, przedramiona, barki, obojczyki, łokcie, dłonie, palce, klatka piersiowa, jelita, uda, pośladki, kolana, stopy, ścięgno Achillesa, pięty, kostki.
Bóle są różne - najczęściej rwące, uciskowe, kłujące, czasem wędrują, ale niekiedy także dłużej zatrzymują się w jednym miejscu. Na pewno ból pogarsza brak snu i ewentualnie stres. Natomiast mam również parestezje kończyn, mrowienia i uczucie jakby "zimna" w różnych miejscach. Są dni, że prawie nic nie boli , innym razem boli spora część z tego co wymieniłam. Stwierdzono na rehabilitacji szyi oraz stawu skroniowo - żuchwowego ekstremalnie napięte mięśnie.
Co do osteopatii - nie wiem co tym myśleć, ja zawsze miałam rehabilitację głównie na jeden obszar ciała. Zresztą , okazywała się bezskuteczna.
Anonimka1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-03-17 21:13:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:47.