próchnica u dziecka - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Stomatologia

Notka

 
 
Narzędzia
Stary 2010-08-18, 16:58   #1
Pyzka M
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3

próchnica u dziecka


Witam!

jestem mamą pięciolatka.
Gdy miał 2,5 roku zauważyłam na jego ząbku odbarwienie takiego pomarańczowego koloru.. Okazao się, że to próchnica. Oczywiście regularny lapis i czarne ząbki
Chodziliśmy do wielu stomatologów i na pytanie dlaczego nie umieli nam odpowiedzieć. Synek nie przyjmował antybiotyków, jadł bbb mało słodyczy i raczej regularnie myliśmy ząbki.
Teraz ma już kilka plomb i regularnie odwiedza dentystę. Wypadły mu już *CZY NIE ZA SZYBKO????) 3 ząbki.
Mam pytanie jak ocalić stałe zęby? Co poza myciem i wizytami u dentysty mogę zrobić?
Pozdrawiam
Pyzka M jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-18, 17:59   #2
IamLeeLee
Raczkowanie
 
Avatar IamLeeLee
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: England
Wiadomości: 62
Dot.: próchnica u dziecka

Moja czteroletnia córeczka również ma problemy z ząbkami, ma już parę plomb i taki próchniczy osad przy nasadzie prawie połowy zębów.
Jedyne co mogę Ci jeszcze poradzić to używanie żelu Elmex do intensywnej ochrony przeciw próchnicy, to specjalny żel, a nie pasta do stosowania raz na tydzień. No i bardzo regularne mycie zębów, 3-4 razy dziennie. Po tym żelu osad prawie zniknął i nie powstaje więcej nowych ubytków, więc naprawdę polecam.
__________________


IamLeeLee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-18, 18:06   #3
Pyzka M
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3
Dot.: próchnica u dziecka

DZIękuję za podpowiedź! ja ten żel miałam stosować raz w miesiącu...
Ale może rzeczywiście lepiej częściej..
Jak ja marzę by miał normalne, zdrowe stałe ząbki...
Pyzka M jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-18, 18:07   #4
Stomatolog Blend-A-Med
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 138
Dot.: próchnica u dziecka

Dziecko do ukończenia 2-ego roku życia powinno być przynajmniej 1 raz na wizycie kontrolnej u stomatologa, a potem 2 razy do roku. Aby uchronić się przed próchnicą należy dziecku myć zęby 2 razy dziennie, bardzo starannie pastą z fluorem, najważniejsze jest mycie po ostatnim posiłku przed spoczynkiem nocnym. Do mycia zębów można używać pasty do zębów - tej, której używają dorośli domownicy, o ile jej zawartość fluoru wynosi 1450 ppm - chodzi tylko o to, aby ilość pasty była odpowiednia, a więc dla 5-letniego dziecka wielkości ziarnka groszku.

Rzeczą wysoce szkodliwą dla zdrowia zębów jest podawanie dzieciom w czasie nocy butelki ze słodzonymi : kaszkami, napojami, mlekiem, sokami itp. Ponadto, aby opanować rozwój próchnicy oprócz codziennej, systematycznej higienizacji lekarz stomatolog powinien wykonać profesjonalne zabiegi oczyszczania powierzchni zębów i aplikować na nie lakier fluorowy lub lakier chlorheksydynowy. O częstości wykonywania tych zabiegów zdecyduje lekarz.
Stomatolog Blend-A-Med jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-18, 18:30   #5
Pyzka M
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3
Dot.: próchnica u dziecka

Dziękuje Pani doktor. Ja podaję dziecku jedynie wodę. Nawet herbatke pije tylko raz dziennie. U stomatologa byliśmy raz, gdy synek miał 10 m-cy ale wtedy nic nie wskazywało na zbliżające się problemy...
Może szczotkowanie zębów było zbyt pobieżne...
Nigdy nie oczyszczono mu zębów a ja nie miałam pojęcia, że można to robić dzieciom (sama wykonuję taki zabieg każdego roku). Cenna porada.
Pyzka M jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Stomatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:54.