Nauka języka z obcokrajowcem... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Nauka języków obcych - kącik językowy

Notka

Nauka języków obcych - kącik językowy Nauka języków obcych - kącik językowy, to miejsce wymiany informacji o kursach, podręcznikach, materiałach i ciekawostkach językowych. Dołącz.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-07-22, 17:19   #1
Tropix
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 18

Nauka języka z obcokrajowcem...


Witajcie


Niedawno, w książce "Jedz, módl się, kochaj" przeczytałam o bardzo fajnym sposobie nauki języków obcych.
Mianowicie, główna bohaterka po przyjeździe do Włoch znalazła na tablicy ogłoszeń informację zamieszczoną przez Włocha, który szukał osoby, której rdzennym językiem jest angielski do konwersacji dwustronnej - osoba anglojęzyczna uczyłaby go angielskiego, a on jej włoskiego.


Jak myślicie? czy w Polsce przyjąłby się taki sposób? i gdzie szukać takich ludzi? na uczelniach?
jestem z Warszawy - interesuje mnie język szwedzki... podobno na AM jest dużo Skandynawów...
Tropix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-22, 19:37   #2
Christerine
Zakorzenienie
 
Avatar Christerine
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 4 919
Dot.: Nauka języka z obcokrajowcem...

Hmm, a nie szukałaś w Internecie znajomości? Moja kuzynka znalazła na omegle (pomimo zboczeńców istnieją normalni ludzie też tam) holendra, który biegle mówi po angielsku i są w podobnym wieku, więc rozmawiają/piszą na Skype. Chłopak poprawia ją, jeśli robi błędy, ona sama dużo nowych słówek nauczyła się poprzez taką naukę. początkowo potrzebowała tłumacza, by czasami coś dodac, ale jak sama teraz twierdzi rozmawia używając tylko tego co sama zna by się wysilić, a nie pomagać tłumaczem. Może początkowo coś takiego też dało by radę?
Tutaj jest ciekawy artykuł - http://internet.gadzetomania.pl/2009...-jezyka-obcego

Tu można ustawić, by wyświetlać tylko osoby z danego kraju np. Szwecja - http://chatroulette.com/ dodatkowo o wiele mniej zboczeńców, a więcej normalnych osób z którymi można nawiązać znajomość
__________________
nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego że osiągnięcie go wymaga czasu - czas i tak upłynie.
Christerine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-22, 21:37   #3
solnia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 4
Dot.: Nauka języka z obcokrajowcem...

Hej, jest w internecie sporo stron, które ,,kojarzą,, zainteresowanych taka nauką języków. Trzeba się zwykle zarejestrować. Poszukaj w google ,,language exchange,, albo ,,penpals,,.

---------- Dopisano o 22:37 ---------- Poprzedni post napisano o 22:26 ----------

Na uczelniach to dobry pomysl, i moze w szkolach jezyka polskiego dla obcokrajowcow
solnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-22, 21:46   #4
ahsen
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 725
Dot.: Nauka języka z obcokrajowcem...

Jest wiele stron internetowych, na których możesz pokonwersować sobie z nativami . No chyba, że preferujesz opcję face to face - tego typu ogłoszenia też widziałam w sieci. Uważaj tylko na podejrzanych typków, nigdy nie wiadomo kto siedzi po drugiej stronie
__________________
Mój blog dla kobiet - po angielsku
http://herhub.blogspot.com/
ahsen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-29, 10:26   #5
Rarita
Wtajemniczenie
 
Avatar Rarita
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 675
Dot.: Nauka języka z obcokrajowcem...

A może zamiast szukać przez internet zorientuj się, czy na Twojej uczelni/w Twoim mieście przebywają Erasmusowcy? Oni zawsze są chętni na wszelkie spotkania, będą wdzięczni jeśli pokażesz im miasto albo chociaż wyciągniesz do jakiejś fajnej knajpki na piwo, a przy okazji można porozmawiać
Rarita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-30, 10:56   #6
ahsen
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 725
Dot.: Nauka języka z obcokrajowcem...

Albo możesz zostać Buddym, który odbiera ich z lotniska i oprowadza po mieście przez pierwsze dni.. Niektóre uczelnie nawet za to płacą
__________________
Mój blog dla kobiet - po angielsku
http://herhub.blogspot.com/
ahsen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Nauka języków obcych - kącik językowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:09.