Kilka problemów z filcowaniem na mokro, pomocy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne

Notka

Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne Forum dla osób, które lubią tworzyć coś własnymi rękami. Miejsce dla początkujących oraz zaawansowanych. Rozmawiamy o rękodziele i DIY.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-03-21, 08:00   #1
Sweet_nuka
Wtajemniczenie
 
Avatar Sweet_nuka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Wiadomości: 2 537
GG do Sweet_nuka

Kilka problemów z filcowaniem na mokro, pomocy


Witam, mam problem z filcowaniem na mokro kwiatów. Moze wypisze w punktach, to będzie łatwiej zrozumieć. Na początek powiem, że jestem początkująca - kwiaty są mi potrzebne do ozdoby misiów, które robię już od lat. Tym razem chcę zrobić wianek dla słowiańskiej misi.

Moje problemy:

1. Gdy układam sobie okrąg na folii bąbelkowej - tak jak podpatrzyłam w wielu tutorialach i później moczę i zaczynam masować wełnę, to wielkość masowanego elementu potrafi się powiększyć nawet o 3 cm z każdej strony, co daje mi 6 cm więcej na średnicy. Jak zachować wielkość? Masuję delikatnie, potem mocniej.

2. Ciężko mi zachować kształt koła - zwykle powstaje kwadrat albo jajo. Jak zachować kształt?

3. Gdy chcę przytwierdzić łodygę do kwiatu, robie to tak jak podpatrzyłam - na suchy okrąg wełny nakładam suchy koniec łodygi i masuję - wielokrotkie lodyga przesunęła mi się na bok kwiatu i nie wiem dlaczego - wszystko się ślizga i nie trzyma razem.

4. Ten sam problem mam, gdy układam żyłki kwiatu. Po wymasowaniu wszystko jest na jednej stronie, a początkowo, gdy okładam, to układam je w "gwiazdkę".

Tak więc mam problemy z zachowaniem formy i wzoru na filcowanych przedmiotach. Nie wiem jak sobie z tym poradzić. Obejrzałam masę tutoriali i pomocy, ale nigdzie nie znajduję ratunku. Wczoraj zrobiłam 12 kwiatów i tylko 2 nadają się do użytku.

Posłyma jeszcze w załączeniu to co udało mi się zrobić kilka dni temu, z tego kwiatu jestem zadowolona - ale nie udało mi się więcej razy zrobić takiej fajnej formy, widać tylko przypadek sprawił, że coś mi wyszło
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 998427_646588618740028_1779116309_n.jpg (80,3 KB, 4 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 1912134_646588662073357_1055841667_n.jpg (42,2 KB, 6 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 1926906_646588642073359_70396268_n.jpg (93,5 KB, 8 załadowań)
Sweet_nuka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-03-21 09:00:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:04.