Gość na weselu w białej sukience? - możnaa? - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Ślubny wizerunek

Notka

Ślubny wizerunek Ślubny wizerunek jest dla ciebie ważny? Zadaj pytanie na temat sukni ślubnej, makijażu, fryzury oraz dodatków ślubnych. Czuj się wyjątkowo w tym dniu.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-08-05, 17:45   #121
jaksy
Zasiedzenie
 
Avatar jaksy
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 627
Dot.: Gość na weselu w białej sukience? - możnaa?

Ja napiszę ze swojej strony. Niedawno miałam swoje wesele, a na nim i świadkowa miała sukienkę ecru (co prawda taki ciemniejszy odcień) i jedna z koleżanek (ta już miała jasny ecru, zbliżony do mojej sukni). Co do świadkowej - jej sukienka była prościutka w kroju, do połowy uda, do tego miała czarne buty. Strój jaki miała ewidentnie nie był strojem panny młodej. Sukienka koleżanki w jasnym ecru, bardziej przypominała już ślubną, choć raczej na bardzo skromny cywilny ślub (też była prościutka w kroju). Ja akurat nie zwracam na takie rzeczy uwagi (ok, może jakby przyszła w bezie bardziej strojnej od mojej sukni to by mnie coś ruszyło), tak samo jak żaden z gości nie zwrócił (do nikogo z rodziny nie dotarła wieść że ktoś się oburzał czy komentował). Nie było problemu, że nie wiadomo która to panna młoda, bo różnica była widoczna (zresztą, chyba goście wiedzą na czyje wesele przychodzą?). Nawet moja mama, która miała zawsze podejście że to chamstwo i koniec, stwierdziła po weselu, że faktycznie jej to nie przeszkadzało.
Dodam jeszcze, że miałam na weselu też panie w czerni, co dla wielu jest takim samym nietaktem jak biel (że czerń to na stypę). Mnie to rybka, choć uważam że jak jakąś pannę młodą może to razić, to powinno się chociaż zapytać/wybadać u rodziny).
__________________
Nie ma złych roślin, są tylko źli ludzie.
jaksy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-05, 22:15   #122
MoniaS93
Rozeznanie
 
Avatar MoniaS93
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 820
Dot.: Gość na weselu w białej sukience? - możnaa?

Ja ostatnio byłam jako gość na weselu w kremowej sukience, była prawie biała. Przeplatana złotą nitką, złote dodatki ale i tak jak patrzę na zdjęcia to niewielka różnica między bielą a moim niby kremowym :P Sukienka była krótka, wyraźne dodatki. Nie sądze, żeby pannę młodą w tym dniu szczególnie obchodził kolor sukienek gości Uważam, że wyglądałam bardzo dobrze, nie czułam, że robię coś złego idąc w takiej sukience.

a, i chciałabym żeby moja świadkowa miała sukienkę w kolorze zbliżonym do mojej myślę, że nikt by nas nie mylił:P
__________________
Baby I can feel your halo
Pray it won't fade away
MoniaS93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-06, 08:23   #123
Elrosa
Zadomowienie
 
Avatar Elrosa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Wrocław/Dolny Śląsk
Wiadomości: 1 611
Dot.: Gość na weselu w białej sukience? - możnaa?

Cytat:
Napisane przez jaksy Pokaż wiadomość
Dodam jeszcze, że miałam na weselu też panie w czerni, co dla wielu jest takim samym nietaktem jak biel (że czerń to na stypę). Mnie to rybka, choć uważam że jak jakąś pannę młodą może to razić, to powinno się chociaż zapytać/wybadać u rodziny).
Ja chyba bardziej odczułabym jako nietakt białą sukienkę, niż czarną czerń kojarzy mi się z elegancją, niekoniecznie z pogrzebem. Szczególnie, że zazwyczaj różne dodatki (biżuteria, broszka, buty, torebka) są już kolorowe.
W sumie tak samo jest pewnie też z białymi sukienkami, więc to chyba sprawa prywatnego odczucia na ślubie koleżanki byłam w biało-czarnej sukience w kwiaty i na wszelki wypadek spytałam, czy nie ma nic przeciwko. Wydaje mi się, że to najlepszy sposób, żeby się upewnić
__________________
Elrosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-06, 08:30   #124
dcdfceaff93e0375d94849d7bb8d896cf48ca316_61dcc8e4a1e6f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 004
Dot.: Gość na weselu w białej sukience? - możnaa?

Treść usunięta
dcdfceaff93e0375d94849d7bb8d896cf48ca316_61dcc8e4a1e6f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-07, 12:12   #125
ollka27
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 449
Dot.: Gość na weselu w białej sukience? - możnaa?

Cytat:
Napisane przez jaksy Pokaż wiadomość
Ja napiszę ze swojej strony. Niedawno miałam swoje wesele, a na nim i świadkowa miała sukienkę ecru (co prawda taki ciemniejszy odcień) i jedna z koleżanek (ta już miała jasny ecru, zbliżony do mojej sukni). Co do świadkowej - jej sukienka była prościutka w kroju, do połowy uda, do tego miała czarne buty. Strój jaki miała ewidentnie nie był strojem panny młodej. Sukienka koleżanki w jasnym ecru, bardziej przypominała już ślubną, choć raczej na bardzo skromny cywilny ślub (też była prościutka w kroju). Ja akurat nie zwracam na takie rzeczy uwagi (ok, może jakby przyszła w bezie bardziej strojnej od mojej sukni to by mnie coś ruszyło), tak samo jak żaden z gości nie zwrócił (do nikogo z rodziny nie dotarła wieść że ktoś się oburzał czy komentował). Nie było problemu, że nie wiadomo która to panna młoda, bo różnica była widoczna (zresztą, chyba goście wiedzą na czyje wesele przychodzą?). Nawet moja mama, która miała zawsze podejście że to chamstwo i koniec, stwierdziła po weselu, że faktycznie jej to nie przeszkadzało.
Dodam jeszcze, że miałam na weselu też panie w czerni, co dla wielu jest takim samym nietaktem jak biel (że czerń to na stypę). Mnie to rybka, choć uważam że jak jakąś pannę młodą może to razić, to powinno się chociaż zapytać/wybadać u rodziny).
no więc własnie nie ma większego znaczenia, kto jak jest ubrany bo i tak wszyscy wiedzą kim jest Pani Młoda, mnie jak zapytała koleżanka czy może iść do mnie na ślub w białej sukience powiedziałam że niech idzie w czym chce
ollka27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-08, 22:30   #126
Dione
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 3 014
Dot.: Gość na weselu w białej sukience? - możnaa?

Cytat:
Napisane przez ollka27 Pokaż wiadomość
no więc własnie nie ma większego znaczenia, kto jak jest ubrany bo i tak wszyscy wiedzą kim jest Pani Młoda, mnie jak zapytała koleżanka czy może iść do mnie na ślub w białej sukience powiedziałam że niech idzie w czym chce
Nie zgodze sie. Chociazby dlatego że niektórzy goscie moga w ogóle nie wiedzieć jak wygląda Panna młoda -bo np są ze strony Pana Młodego z daleka ,albo to jakas dalsza ciocia która widizla ostatnio ją jako dziecko ,osoby tzw towarzyszące etc -mnóstwo osób moze nie wiedzieć. A że u nas zazwyczaj nie ma tak że panna mloda ma wyraźnie wejście dopiero na poczatku ceremoni uroczystego wejścia panny młodej tylko ona stoi gdzieś pod kościołem to jakby przyjechali i zobaczyli kilka dziewczyn na biało rozmawiających z goścmi to moga nie wiedziec która jest panna młoda.

Ja oglądalam kiedyś zdjęcia i pomyliłam panne młoda z dziewczyną ktora byla w bialej sukience Sukienka byla "prosta" -bez koła tiulow gorsetu ale za śłubna by uszłaa przecież ślubne suknie bywają bardzo rózne -tez są"proste" i krótkie , o tego dodatki czesto są kolorowe .
Cytat:
Napisane przez MoniaS93 Pokaż wiadomość
Nie sądze, żeby pannę młodą w tym dniu szczególnie obchodził kolor sukienek gości
Ja myśle że to sprawa dobrej kultury gościa a nie samopoczucia Panny Młodej
Może faceci powinni bez krawata i w trampkach bo precież Pana Młodego to nie powinno interesowąc jak sa ubrani W końcu noszenie krawata nie ma żadnego sensownego uzasadnienia tak sie przyjęło w naszym kręgu kulturowym tyle .

Dodam że na zagraniczym portalu czytalam że białych sukienek nie powinno sie ubierac nawet na wesele ..dwóch facetów .


A odpowiadając na pytanie w tytule- można ,nie ma nakazów ani praw dotyczących stroju na wesele ,są tylko pewne wskazówki wedle których jest to niewskazane i nietaktowne.
Dione jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-09, 07:33   #127
dezire
Zakorzenienie
 
Avatar dezire
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 555
Dot.: Gość na weselu w białej sukience? - możnaa?

Cytat:
Napisane przez Dione Pokaż wiadomość


Dodam że na zagraniczym portalu czytalam że białych sukienek nie powinno sie ubierac nawet na wesele ..dwóch facetów .
A dwóch kobiet ? na ślubie wokalistki Gossip wszyscy goście byli ubrani na biało - no ale na pewno było to umówione
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg wedding.jpg (65,0 KB, 122 załadowań)
__________________

2004 - Boisz się, że ludzie z internetu odnajdą cię w prawdziwym życiu.

2014 - Boisz się, że ludzie z prawdziwego życia odnajdą cię w internecie.



dezire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-08-11, 09:48   #128
2wsx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 4
Dot.: Gość na weselu w białej sukience? - możnaa?

Kupiłam sukienkę na wesele, Mam nadzieje że PM sie ie wkurzy. Co sądzicie?

http://www.zara.com/pl/pl/kobieta/su...5p1296114.html
2wsx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-11, 10:14   #129
_ema_
Zakorzenienie
 
Avatar _ema_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 8 980
Dot.: Gość na weselu w białej sukience? - możnaa?

Cytat:
Napisane przez 2wsx Pokaż wiadomość
Kupiłam sukienkę na wesele, Mam nadzieje że PM sie ie wkurzy. Co sądzicie?

http://www.zara.com/pl/pl/kobieta/su...5p1296114.html
Ja sądzę, że skrajnym egoizmem jest kupowanie śnieżno białej sukienki, wiedząc, że ogólnie jest to pojmowane za niestosowne i nie mając pojęcia jak odniesie się do tego panna młoda
Mam wrażenie, że niektórzy goście mają kompletnie w poważaniu z jakiej okazji jest 'przyjęcie' i zalezy im tylko na tym, żeby przy okazji spełnić swoją zachciankę, kompletnie nie przejmując się tym, czy komuś nie sprawi się przykrości
Przypomina mi się temat dziewczyny, która koniecznie musiała kupić na wesele gotycką czarną falbaniastą suknię bo tak to by sobie nie kupiła, ale jest okazja na kupno sukienki więc musi fanaberię spełnić.
Czy tak ciężko na ten jeden dzień kupić/wygrzebać w szafie coś w jakimikolwiek kolorze poza bielą, zamiast pytać na forum 'ej a ta sukienka obrazi PM?'
Tak, obrazi się. Nie znamy Twojej PM, więc odpowiadając według zasad sv będzie to obraza.
Nie pojmuję do jasnej ciasnej. To nie PRL gdzie były dwie sukienki na krzyż i trzeba było coś wybrać. Jest taki wybór, a Ty musisz mieć białą tak? Skoro kupowałaś sukienkę specjalnie na tą okazję, to nie mogłas wybrać innego koloru?
__________________
Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
CSI Wizaż, proszę przyjechać na wątek!

Edytowane przez _ema_
Czas edycji: 2013-08-11 o 10:16
_ema_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-11, 11:12   #130
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Gość na weselu w białej sukience? - możnaa?

Cytat:
Napisane przez _ema_ Pokaż wiadomość
Ja sądzę, że skrajnym egoizmem jest kupowanie śnieżno białej sukienki, wiedząc, że ogólnie jest to pojmowane za niestosowne i nie mając pojęcia jak odniesie się do tego panna młoda
Mam wrażenie, że niektórzy goście mają kompletnie w poważaniu z jakiej okazji jest 'przyjęcie' i zalezy im tylko na tym, żeby przy okazji spełnić swoją zachciankę, kompletnie nie przejmując się tym, czy komuś nie sprawi się przykrości
Przypomina mi się temat dziewczyny, która koniecznie musiała kupić na wesele gotycką czarną falbaniastą suknię bo tak to by sobie nie kupiła, ale jest okazja na kupno sukienki więc musi fanaberię spełnić.
Czy tak ciężko na ten jeden dzień kupić/wygrzebać w szafie coś w jakimikolwiek kolorze poza bielą, zamiast pytać na forum 'ej a ta sukienka obrazi PM?'
Tak, obrazi się. Nie znamy Twojej PM, więc odpowiadając według zasad sv będzie to obraza.
Nie pojmuję do jasnej ciasnej. To nie PRL gdzie były dwie sukienki na krzyż i trzeba było coś wybrać. Jest taki wybór, a Ty musisz mieć białą tak? Skoro kupowałaś sukienkę specjalnie na tą okazję, to nie mogłas wybrać innego koloru?
Dzięki Ci dzięki Ci za ten post bo już myślałam że ze mną coś nie tak
Zgadzam się 100%, szczególnie z pogrubionym , ubieranie białej sukienki na czyiś ślub, a już w szczególności śnieżnobiałej uważam z wyjątkowo bezszczelne. Biorąc po uwagę ze w dzisiejszych czasach nie wszystkie PM mają śnieżnobiałe suknie, warto sobie wyobrazić jak będą wyglądały zdjęcia PM w sukni ecru+ gościa w śnieżnobiałej
IMHO taka postawa świadczy głównie o braku kultury czy znajomości zasad sv przez osobę która się zachowuje w ten sposób
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.

Edytowane przez viki1988
Czas edycji: 2013-08-11 o 11:14
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-11, 16:15   #131
2wsx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 4
Dot.: Gość na weselu w białej sukience? - możnaa?

Dzieki za opinie ale mimo wszystko uważam że przesadzacie. Sukienka jest prosta i elegamcka a przede wszystkim skromna. Jej minusem jest kolor ,ale czy to już musi ją skreślać, biel jest również kolorem prostej elegancji. Biel jest teraz bardzo modna i wbrew pozorom trudno znaleźć inną ładną sukienkę w innym kolorze niż biel i czerń.Te kolory dominują.
2wsx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-11, 16:31   #132
_ema_
Zakorzenienie
 
Avatar _ema_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 8 980
Dot.: Gość na weselu w białej sukience? - możnaa?

Cytat:
Napisane przez 2wsx Pokaż wiadomość
Dzieki za opinie ale mimo wszystko uważam że przesadzacie. Sukienka jest prosta i elegamcka a przede wszystkim skromna. Jej minusem jest kolor ,ale czy to już musi ją skreślać, biel jest również kolorem prostej elegancji. Biel jest teraz bardzo modna i wbrew pozorom trudno znaleźć inną ładną sukienkę w innym kolorze niż biel i czerń.Te kolory dominują.
Biel jest modna, więc ze wszystkich dostępnych sukienek w całej palecie barw kupię snieżnobiałą, a następnie zapytam (obwieszczę?), że biały panny młodej nie obrazi.
Dla mnie to tylko i wyłącznie brak szacunku dla panny młodej i spełnianie swoich zachcianek bez zwracania uwagi na osoby, które powinny być najważniejsze.
Skoro nie jesteś w stanie na takie poświęcenie jakim jest dostosowanie stroju do okazji, to nie można było przed kupnem zapytać panny młodej czy nie będzie to problemem?
Nie, lepiej kupić, spytać obcych osób na forum, a potem i tak powiedzieć, że Cię to nie obchodzi bo biel jest modna
__________________
Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
CSI Wizaż, proszę przyjechać na wątek!
_ema_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-11, 16:42   #133
2wsx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 4
Dot.: Gość na weselu w białej sukience? - możnaa?

Jak może taki drobiazg jak kolor kogoś obrażać? Jakie to ma znaczenie czy jest biała, czerwona czy inna? To że jest biała nie oznacza że ma kogoś przyćmić
2wsx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-11, 17:49   #134
_ema_
Zakorzenienie
 
Avatar _ema_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 8 980
Dot.: Gość na weselu w białej sukience? - możnaa?

Cytat:
Napisane przez 2wsx Pokaż wiadomość
Jak może taki drobiazg jak kolor kogoś obrażać? Jakie to ma znaczenie czy jest biała, czerwona czy inna? To że jest biała nie oznacza że ma kogoś przyćmić
Borze...
SV mówi, że tak się nie robi. Wiele panien młodych mówi, że wolałoby nie być w obecności tak ubranych pań. Ty masz swoją teorię 'że jak sukienka może obrażać, więc mam gdzieś co inni myślą', to nie wiem po co pytasz?
Uznałaś, że nikt nie ma prawa się obrazić, to po co pytania czy sukienka jest ok?
Jesli chce się uczestniczyć w czyimś ważnym dniu, to kieruje się zasadami dobrego wychowania i ogólnie przyjętą tradycją, bądź jesli się chce zrobić po swojemu - rozmową z głównymi zainteresowanymi. Robienie po swojemu tylko dla swojego widzi mi się, to jak już pisałam - olewanie najważniejszych osób na rzecz swoich fanaberii.

Jak biały kolor ma obrażać?
Nie wiem, mi by to nie zrobiło raczej problemu. Ale skoro wiele kobiet tego nie chce, to nie milej jest zapobiegawczo pomyśleć o przyjaciółce/siostrze/kuzynce która wychodzi za mąż, zamiast jak zwykle o sobie, i na wszelki wypadek nie ryzykować?
__________________
Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
CSI Wizaż, proszę przyjechać na wątek!

Edytowane przez _ema_
Czas edycji: 2013-08-11 o 17:51
_ema_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-11, 18:13   #135
2wsx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 4
Dot.: Gość na weselu w białej sukience? - możnaa?

Jeżeli już to "Boże" i sv mówi tylko i wyłącznie o tym żeby nie przyćmić panny młodej
2wsx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-11, 18:25   #136
_ema_
Zakorzenienie
 
Avatar _ema_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 8 980
Dot.: Gość na weselu w białej sukience? - możnaa?

Cytat:
Napisane przez 2wsx Pokaż wiadomość
Jeżeli już to "Boże" i sv mówi tylko i wyłącznie o tym żeby nie przyćmić panny młodej
Pierwszy raz w Internetach?
http://pl.wikipedia.org/wiki/B%C3%B3r

Skoro wiesz lepiej, to po co pytasz?
__________________
Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
CSI Wizaż, proszę przyjechać na wątek!
_ema_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-11, 21:07   #137
dezire
Zakorzenienie
 
Avatar dezire
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 555
Dot.: Gość na weselu w białej sukience? - możnaa?

a na forum Moda w wątkach 'czy mogę w niej na wesele' bardzo dużo dziewczyn doradza, że zakaz ubierania białego to przeżytek i że pewnie! tak! you go Girl !
__________________

2004 - Boisz się, że ludzie z internetu odnajdą cię w prawdziwym życiu.

2014 - Boisz się, że ludzie z prawdziwego życia odnajdą cię w internecie.



dezire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-13, 15:35   #138
Blagusia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 5
Dot.: Gość na weselu w białej sukience? - możnaa?

Jako, że jestem świeżo po własnym ślubie, chciałabym powiedzieć słówko na temat "zakazanego" koloru sukni u gościa (a raczej gościówy)) weselnego.
Otóż jest sobie koleżanka z pracy mojego męża, która nigdy nie pałała do mnie sympatią i za każdym razem starała się wtryniać między wódkę a zakąskę. Nie wdając się w szczegóły - była męcząca, ale robiła to tak sprytnie, że mój TŻ nie bardzo się pokapował w jej itryżkach. Nigdy do niczego nie doszło, ale... jej ciągłe telefony, aluzje i ignorowanie mnie wprowadzały lekki zamęt. Ale do rzeczy: na nasz ślub oraz wesele owa koleżanka przyszła w sukience o niezidentyfikowanym kolorze - coś pomiędzy ecru a pudrowym różem, w każdym razie na zdjęciach sukienka i tak wyglądała na białą Moja reakcja? NAWET NIE ZWRÓCIŁAM NA TO UWAGI, bo byłam zaabsorbowana tym, co dzieje się wokół mnie i mojej osoby. Dopiero później, na zdjęciach zobaczyłam, o co kaman. Powiem tak: nie wiem, co kieruje takimi osobami Jeśli bezmyślność, czy brak wyczucia, to jeszcze zrozumiem, bo mnie też zdarzało się w przeszłości popełnić parę towarzyskich gaf. Jeśli złośliwość - to źle wymierzona, bo jest tyle pięknych rzeczy w dniu ślubu, ze człowiek po prostu nie koncentruje się na tych niefajnych. Jeśli chęć zwrócenia uwagi.... zapewniam Was, drogie przyszłe PMki, że nikt Was nie pomyli z gościem w bieli, bo po prostu nie ma takiej opcji. A jaka najlepsza reakcja na złośliwe podchody? UPRZEJMY IGNOR. To działa i odbiera rację bytu kolejnym złośliwościom. Podsumowując, nie odbierajcie sobie przyjemności tego dnia za sprawą niektórych zachowań - nie wszystkie są wymierzone w Was, a przekonacie się same, że ogolnie jest to dzień ze wszech miar pozytywny. I tego Wam wszystkim życzę!
Blagusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-25, 03:33   #139
Alicja_wizaz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 6
Dot.: Gość na weselu w białej sukience? - możnaa?

A co myślicie o takiej sukience na wesele?

http://www.orsay.com/pl-pl/zwiewna-s...-47114298.html
Alicja_wizaz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-04-25, 05:52   #140
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Gość na weselu w białej sukience? - możnaa?

Cytat:
Napisane przez Alicja_wizaz Pokaż wiadomość
A co myślicie o takiej sukience na wesele?

http://www.orsay.com/pl-pl/zwiewna-s...-47114298.html
Bardzo ok.
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-14, 10:48   #141
renata_h86
Raczkowanie
 
Avatar renata_h86
 
Zarejestrowany: 2016-12
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 171
Dot.: Gość na weselu w białej sukience? - możnaa?

czarny i biały na wesele zawsze odpada
renata_h86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-05, 00:47   #142
klocki_LEGO
Rozeznanie
 
Avatar klocki_LEGO
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 724
Dot.: Gość na weselu w białej sukience? - możnaa?

Cytat:
Napisane przez renata_h86 Pokaż wiadomość
czarny i biały na wesele zawsze odpada
eeee, bez generalizacji, chyba to zalezy od PM? Ja CHCE kogos w bialym, to znaczy mam wesele Star Wars i wszyscy (nie-ciotk0-wujko-dziadki) itd. przychodza w przebraniu za postaci. Proboje ktoras laske namowic na Leie, ale na razie brak chetnych Zagramanico sa tez tzw 'white weddings' gdzie wszyscy przychodza na bialo A czary chcialam dla druhen. Chcialam zeby miali little black dress z koronkowym pasem, ale jedna wlasnie powiedziala ze sobie nie wyobraza w czarnym na slub i dalam spokoj. A swoja droga bedzie Vader, czyli w czarni i jedna laska jako Sith, tez w czerni wiec i tak nietradycyjnie
klocki_LEGO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-11, 19:07   #143
Krolowalasu
Raczkowanie
 
Avatar Krolowalasu
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 100
Dot.: Gość na weselu w białej sukience? - możnaa?

Cytat:
Napisane przez renata_h86 Pokaż wiadomość
czarny i biały na wesele zawsze odpada
Ale klocki_LEGO Ty masz bardzo specyficzne wesele z tego co piszesz , Ogólnie jak jest impreza wszyscy na biało to czemu nie, ale sama bym się na biało/kremowo nie ubrała. Tak dla zasady. Tak samo jak nie usiądę i przy stole weselnym nie będę jadła samym widelcem . Czy można? Oczywiście , że można, ale po co :P. Standardowo jednak ta biel jest dla Panny młodej zarezerwowana. Już bardziej czarną suknię rozumiem. Oczyścicie mówię tu o weselu typowo standardowym
Krolowalasu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-11, 23:01   #144
klocki_LEGO
Rozeznanie
 
Avatar klocki_LEGO
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 724
Dot.: Gość na weselu w białej sukience? - możnaa?

Cytat:
Napisane przez Krolowalasu Pokaż wiadomość
Ale klocki_LEGO Ty masz bardzo specyficzne wesele z tego co piszesz , Ogólnie jak jest impreza wszyscy na biało to czemu nie, ale sama bym się na biało/kremowo nie ubrała. Tak dla zasady. Tak samo jak nie usiądę i przy stole weselnym nie będę jadła samym widelcem . Czy można? Oczywiście , że można, ale po co :P. Standardowo jednak ta biel jest dla Panny młodej zarezerwowana. Już bardziej czarną suknię rozumiem. Oczyścicie mówię tu o weselu typowo standardowym
Moja wypowiedz odnosila sie do cytowanego fragmentu, ze na wesele bialy i czarny ZAWSZE odpada. Wlasnie nie zawsze. Dlatego trzeba napisac na zaproszeniu, jaki jest dress c ode. Z detalami. Problem solved.
klocki_LEGO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-19, 11:08   #145
marysia_co
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 424
Dot.: Gość na weselu w białej sukience? - możnaa?

Ale to dość wyjątkowa sytuacja, jednak większość wesel jest bardziej tradycyjnych. Ja nigdy w bieli nie pokazałam się na ślubie i nie chciałabym, żeby moi goście płci damskiej mieli taką sukienkę. Więc myślę, że na konwencjonalnych weselach spokojnie można zastosować się do tych zasad http://maxmag.pl/jak-dobrac-sukienke...cia-weselnego/ . A jak ktoś urządza coś bardziej szalonego, to na zaproszeniu zawsze można to zaznaczyć.
marysia_co jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-27, 15:20   #146
WeddingLover
Raczkowanie
 
Avatar WeddingLover
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 266
Dot.: Gość na weselu w białej sukience? - możnaa?

hmm... ja bym w takiej klasycznej bieli nie poszła. W tym roku chciałam iść w sukience z białą góra i pudrowym dołem i tez zrezygnowałam. Może niesłusznie, ale po prostu sama tez bym nie chciała żeby ktoś przypominający panne młodą paradował na moim przyjęciu weselnym :P
WeddingLover jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-28, 17:16   #147
Voytkova
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 1 451
Dot.: Gość na weselu w białej sukience? - możnaa?

Byłam w tym roku na weselu i szczerze mowiac byłam zdziwiona że tak wiele kobiet miało białe sukienki ,w tym jedna nawet przypominającą ślubną,długą.Wygladało że nikomu to nie przeszkadza.
Voytkova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-29, 15:29   #148
moniamarzec85
Raczkowanie
 
Avatar moniamarzec85
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 210
Dot.: Gość na weselu w białej sukience? - możnaa?

juz kilka razy spotkałam się z sytuacją gdzie mama panny młodej wysąpiła z bieli - może to jakis nowy zwyczaj?
moniamarzec85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-16, 16:44   #149
makiwedding
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 33
Dot.: Gość na weselu w białej sukience? - możnaa?

Ostatnio ogladałam na youtubie filmki z wesela i na jednym z nich były dwie panie w długich, białych sukienkach nierozkloszowanych. Dopiero pod koniec zorientowałam się, która to panna młoda. Moim zdaniem to niezbyt taktowane, pani, która była gościem miała sukienkę z załącznika.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg ggggg.jpg (27,1 KB, 110 załadowań)
makiwedding jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-29, 11:39   #150
Voytkova
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 1 451
Gość na weselu w białej sukience? - możnaa?

Ja bym do kogoś w bieli nie przyszła ,wydaje mi się ze nie wypada .Ale kiedy brałam swoj pierwszy ślub 10 lat temu chyba miałam to gdzieś jak kto jest ubrany.Teraz znowu biorę ślub i na pewno nie będę wypatrywać czy ktoś oprócz mnie jest jeszcze w bieli

Edytowane przez Voytkova
Czas edycji: 2018-07-29 o 11:42
Voytkova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ślubny wizerunek


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-07-29 12:39:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:33.