Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-01-14, 21:03   #121
Limone
Zakorzenienie
 
Avatar Limone
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 140
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez popolka Pokaż wiadomość
Witam, ciesze się że odkryłam ten wątek bo właśnie zmierzam sie z problemami na moje cerze mam cera mieszaną, znana strefa T, i prosaki na brodzie i czole nie dawno ekserymentowałam z ocm i zapchała mnie oliwa z oliwek jak na razie na przebarwienia i zaskórniki stosuje acne deram ale słabo coś idzie mam zamiar zamówić
olej z malin tak jak pisałyście do nawilżania twarzy i bioderme z spf 30
cetaphil do mycia twarzy rano
olej lniany i z orzechów włoskich do ocm na noc
i jeszcze chciałam kwas glikolowy jak polecałyście jako tonik
jak myślicie dobra lista zakupów?

zastanawiam sie jeszcze czy nie spróbować kremu retin a na te prosaki
Mnie Bioderma straszliwie zapchała. Mam do tego skłonności ogromne, ale tak mnie jeszcze żaden krem nie urządził.
Limone jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-14, 21:32   #122
popolka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: wroclove
Wiadomości: 3 523
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Paulinka675 Pokaż wiadomość
twój problem może leżeć w kosmetykach których używasz, to, że producent pisze, ze coś jest mineralne, czy nawilżające, to nie zaczy, że w rzeczywistości tak jest

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...am.html&next=1
czy to jest twój krem??

jeśli tak, to zmień go na jakiś naturalny, np Ava cosmetics, Sanoflore lub Absolute Organic - są to kremy nawilżające, z certyfikatem ecocert, po ich nałożeniu buzia nie świeci się jak psu nie powiem co, jak to bywa w przypadku kremow aptecznych

ten zawiera w składzie dużo silikonów i polimerów, i w dodatku wysuszający alkohol, puder całkowicie naturalny możesz kupic z Lavery,

kremy typowo nawilżające z apteki, są bardzo tłuste i mogą powodować przetłuszczanie

---------- Dopisano o 20:48 ---------- Poprzedni post napisano o 20:43 ----------



https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...er.html&next=1
chodzi ci o to???

jeśli tak to skład jest tragiczny i całkowicie nie warty tych pieniędzy, zainwestuj w naturalne mydło marsylskie albo z aleppo
oo dziękuje
w takim razie poszukam tych mydełek w sklepach

Cytat:
Napisane przez Limone Pokaż wiadomość
Mnie Bioderma straszliwie zapchała. Mam do tego skłonności ogromne, ale tak mnie jeszcze żaden krem nie urządził.
ojoj
dziękuje za przestroge a mogłabyś mi polecić jakiś krem z filtrem co nie zapcha?
popolka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-14, 21:34   #123
Limone
Zakorzenienie
 
Avatar Limone
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 140
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez popolka Pokaż wiadomość
ojoj
dziękuje za przestroge a mogłabyś mi polecić jakiś krem z filtrem co nie zapcha?
Niestety nie Sama bym chciała jakiś znaleźć, ale póki co nie używam żadnego filtra
Limone jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-14, 21:46   #124
mangha
Raczkowanie
 
Avatar mangha
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 285
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez popolka Pokaż wiadomość
oo dziękuje
w takim razie poszukam tych mydełek w sklepach


ojoj
dziękuje za przestroge a mogłabyś mi polecić jakiś krem z filtrem co nie zapcha?
U mnie całkiem jeszcze w miarę działały kiedyś LRP, taka była emulsja do tłustej skóry. Dość dobrze to tolerowałam
__________________
Wszystko jest dla ludzi, byle stosowane z głową
mangha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-14, 21:53   #125
popolka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: wroclove
Wiadomości: 3 523
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Limone Pokaż wiadomość
Niestety nie Sama bym chciała jakiś znaleźć, ale póki co nie używam żadnego filtra
heh to chyba dołączę do grona szukających mam nadzieje że niedługo do apteki mamy przyjdą jakieś próbki filtrów
popolka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-15, 14:59   #126
plineczka003
Zadomowienie
 
Avatar plineczka003
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 107
Dot.: strasznie przetłuszczająca się buzia

Cytat:
Napisane przez Paulinka675 Pokaż wiadomość

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...er.html&next=1
chodzi ci o to???

jeśli tak to skład jest tragiczny i całkowicie nie warty tych pieniędzy, zainwestuj w naturalne mydło marsylskie albo z aleppo
Zupełnie się nie zgadzam. Skład jest krótki, nie zawiera SLS/SLES. Owszem ma parabeny ale obecnie to chyba najlepiej przebadane składniki kosmetyczne. Jeśli jej służy to niech używa, bardziej ryzykowane jest dotykanie jakimiś mydłami do twarzy, niby naturalne, ale mydło to mydło.
plineczka003 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-15, 15:24   #127
agnishka
Raczkowanie
 
Avatar agnishka
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 78
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Mi tez Cetaphil krzywdy nie zrobil; nie wypowiadam sie na temat mydel, ale teraz uzywam olejkow myjacych z Biochemii Urody i jestem z nich bardzo zadowolona- nie wysuszaja, nie sciagaja, a dobrze oczyszczaja, wiec moze warto sprobowac z nimi.
agnishka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-01-15, 15:27   #128
plineczka003
Zadomowienie
 
Avatar plineczka003
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 107
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez agnishka Pokaż wiadomość
Mi tez Cetaphil krzywdy nie zrobil; nie wypowiadam sie na temat mydel, ale teraz uzywam olejkow myjacych z Biochemii Urody i jestem z nich bardzo zadowolona- nie wysuszaja, nie sciagaja, a dobrze oczyszczaja, wiec moze warto sprobowac z nimi.
Też mam ten olejek Mało wydajny jest, więc kupiłam na mazidłach składniki i jak się skończy to sama będę robić. Ja to go muszę sporo na rękę wylać, żeby czuć, że buźka umyta jest
plineczka003 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-15, 15:34   #129
agnishka
Raczkowanie
 
Avatar agnishka
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 78
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez plineczka003 Pokaż wiadomość
Też mam ten olejek Mało wydajny jest, więc kupiłam na mazidłach składniki i jak się skończy to sama będę robić. Ja to go muszę sporo na rękę wylać, żeby czuć, że buźka umyta jest
No to prawda, ze nie jest zbyt wydajny- daj znac jak Ci poszlo z wlasnym wyrobem, moze tez wtedy wyprobuje

Cytat:
Napisane przez kiiicik Pokaż wiadomość
Ja flavo c stosowałam jakoś 2 lata temu przez dobre kilka miesięcy i nic takiego nie zauważyłam, a ten podkład używam prawie codziennie i nic Może to jeszcze chodzi o coś innego?
Hmmm... nie wiem, nic innego nie zmienialam, nie wiem o co chodzi, moze moja skora miala po prostu gorszy tydzien W kazdym razie chwilowo odstawilam flavo c, a uzywam nadal podkladu, zeby sie przekonac co tu moglo pojsc nie tak.
agnishka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-15, 15:45   #130
Paulinka675
Zakorzenienie
 
Avatar Paulinka675
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: XXX
Wiadomości: 4 248
Dot.: strasznie przetłuszczająca się buzia

Cytat:
Napisane przez plineczka003 Pokaż wiadomość
Zupełnie się nie zgadzam. Skład jest krótki, nie zawiera SLS/SLES. Owszem ma parabeny ale obecnie to chyba najlepiej przebadane składniki kosmetyczne. Jeśli jej służy to niech używa, bardziej ryzykowane jest dotykanie jakimiś mydłami do twarzy, niby naturalne, ale mydło to mydło.

a oprócz tego zawiera alkohol cetylowy i glikol propylenowy, które zapychają

a mydło naturalne to nie zwykłe mydło, jest zrobione z olejów np palmowego i laurowego - nie wysusza, nie uczula, nie zapycha, lekko nawilża, nie ma po nich uczucia ściągnietej buzi

bardziej ryzykowne jest "dotykanie twarzy" chemicznym cetaphilem niż całkowicie naturalnym mydłem

nie no wogole parabeny to same dobroci

ale co tam ja się pewnie znam
__________________
"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."

2014 3
Anne Rice - Pandora

włosomaniaczka 11.2009

nic mnie bardziej nie drażni jak brak składów w KWC oraz na blogach kosmetycznych
Paulinka675 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-15, 15:54   #131
Limone
Zakorzenienie
 
Avatar Limone
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 140
Dot.: strasznie przetłuszczająca się buzia

Cytat:
Napisane przez Paulinka675 Pokaż wiadomość
a mydło naturalne to nie zwykłe mydło, jest zrobione z olejów np palmowego i laurowego - nie wysusza, nie uczula, nie zapycha, lekko nawilża, nie ma po nich uczucia ściągnietej buzi

bardziej ryzykowne jest "dotykanie twarzy" chemicznym cetaphilem niż całkowicie naturalnym mydłem
Nie ma czegoś takiego jak mydło "naturalne".... A tym bardziej całkowicie naturalne. Mydło to tłuszcz zmydlony za pomocą zasady, zwykle sodowej - to proces sztuczny i chemiczny jak najbardziej. Mydła względem siebie różnią się co najwyżej rodzajem użytego tłuszczu i dodatkowymi składnikami - które mogą być naturalne i chemiczne.
Limone jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-15, 16:18   #132
plineczka003
Zadomowienie
 
Avatar plineczka003
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 107
Dot.: strasznie przetłuszczająca się buzia

Cytat:
Napisane przez Paulinka675 Pokaż wiadomość
a oprócz tego zawiera alkohol cetylowy i glikol propylenowy, które zapychają

a mydło naturalne to nie zwykłe mydło, jest zrobione z olejów np palmowego i laurowego - nie wysusza, nie uczula, nie zapycha, lekko nawilża, nie ma po nich uczucia ściągnietej buzi

bardziej ryzykowne jest "dotykanie twarzy" chemicznym cetaphilem niż całkowicie naturalnym mydłem

nie no wogole parabeny to same dobroci

ale co tam ja się pewnie znam
Nie mówię, że parabeny są super i najlepiej to sobie z nich okłady robić. Ale w ciągu kilku ostatnich lat zostały tak dobrze przebadane, że ja się ich nie boję

Mówienie to zapycha, a to nie zapycha jest strzelaniem na oślep. Mnie ani alkohol cetylowy nie zapycha ani tym bardziej glikol propylenowy. Wszystko zależy od stężeń i reszty dodanych składników. Bardziej bałabym się tego oleju palmowego, bo ma dosyć wysokie stężenie kwasu oleinowego. Niby to też nie jest wykładnikiem czy zapcha czy nie, ale zwiększa taką możliwość.

Jeśli Cetaphil służy koleżance to niech używa, bo z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że lepsze jest wrogiem dobrego Ważne, że skład jest krótki i bez eselesów ;p Super produktem do podrażnionej skóry jest żel do mycia Physiogel. Można go używać bez wody, skóra naprawdę jest czysta i nie zaszkodził mi nawet przy bardzo silnym wyprysku atopowym (skóra była tak opuchnięta, że zaczynała pękać)

Oczywiście jak już zrobię ten olejek to napiszę co i jak, ale trochę trzeba poczekać, bo mam jeszcze sporo tego z BU
plineczka003 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-15, 16:29   #133
Paulinka675
Zakorzenienie
 
Avatar Paulinka675
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: XXX
Wiadomości: 4 248
Dot.: strasznie przetłuszczająca się buzia

Cytat:
Napisane przez Limone Pokaż wiadomość
Nie ma czegoś takiego jak mydło "naturalne".... A tym bardziej całkowicie naturalne. Mydło to tłuszcz zmydlony za pomocą zasady, zwykle sodowej - to proces sztuczny i chemiczny jak najbardziej. Mydła względem siebie różnią się co najwyżej rodzajem użytego tłuszczu i dodatkowymi składnikami - które mogą być naturalne i chemiczne.
może i przesadziłam mówiąc całkowicie naturalne ale przynajmniej są bardziej naturalne niż jakieś takie emulsje typu cetaphil

mimo wszystko wolę mydło z takim składem:
INCI: Olive oil 90%, Laurel Leave Oil 5%, Oriental wood oil 5%, Sodium Hydroxide ( extracted from sea salt ), Purified Aqua.
__________________
"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."

2014 3
Anne Rice - Pandora

włosomaniaczka 11.2009

nic mnie bardziej nie drażni jak brak składów w KWC oraz na blogach kosmetycznych

Edytowane przez Paulinka675
Czas edycji: 2012-01-15 o 16:37
Paulinka675 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-15, 17:01   #134
Limone
Zakorzenienie
 
Avatar Limone
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 140
Dot.: strasznie przetłuszczająca się buzia

Cytat:
Napisane przez Paulinka675 Pokaż wiadomość
może i przesadziłam mówiąc całkowicie naturalne ale przynajmniej są bardziej naturalne niż jakieś takie emulsje typu cetaphil

mimo wszystko wolę mydło z takim składem:
INCI: Olive oil 90%, Laurel Leave Oil 5%, Oriental wood oil 5%, Sodium Hydroxide ( extracted from sea salt ), Purified Aqua.
Nie może, tylko przesadziłaś. Mydła nie są produktem naturalnym, jedynie zawierają składniki pochodzenia naturalnego, ale nie składają się tylko z nich. Woleć to możesz sobie co chcesz, to tylko i wyłącznie Twoja sprawa. Ale prawdą jest to, że niestety, ale na dłuższą metę mydła wysuszają, bo mają odczyn zasadowy w przeciwieństwie do pH naszej skóry. Nie mówiąc o tworzeniu z twardą wodą nierozpuszczalnych soli wapnia, które mogą dodatkowo zapychać cerę. I pod tym względem chemiczne produkty mogą spisać się lepiej, nie naruszając warstwy ochronnej naszej skóry.

---------- Dopisano o 17:01 ---------- Poprzedni post napisano o 16:57 ----------

Ale dodam, że sama do mycia twarzy raz dziennie używam mydła Na wieczór myję kupionym w aptece żelem, póki co ideału nie znalazłam
Limone jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-15, 17:06   #135
plineczka003
Zadomowienie
 
Avatar plineczka003
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 107
Dot.: strasznie przetłuszczająca się buzia

Cytat:
Napisane przez Limone Pokaż wiadomość
Nie może, tylko przesadziłaś. Mydła nie są produktem naturalnym, jedynie zawierają składniki pochodzenia naturalnego, ale nie składają się tylko z nich. Woleć to możesz sobie co chcesz, to tylko i wyłącznie Twoja sprawa. Ale prawdą jest to, że niestety, ale na dłuższą metę mydła wysuszają, bo mają odczyn zasadowy w przeciwieństwie do pH naszej skóry. Nie mówiąc o tworzeniu z twardą wodą nierozpuszczalnych soli wapnia, które mogą dodatkowo zapychać cerę. I pod tym względem chemiczne produkty mogą spisać się lepiej, nie naruszając warstwy ochronnej naszej skóry.
Masz u mnie piwo Dokładnie o to mi chodziło, ale moja wiedza w tej dziedzinie jest na tyle mała, że nie umiałam rozsądnie tego sformułować, a nie chciałam się zbłaźnić

Ja mydło dotykam tylko gdy chcę peeling kwasowy zneutralizować. No i oczywiście do rąk Jakoś mnie to odrzuca, mydło mi się ze złem kojarzy
plineczka003 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-15, 17:15   #136
Limone
Zakorzenienie
 
Avatar Limone
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 140
Dot.: strasznie przetłuszczająca się buzia

Cytat:
Napisane przez plineczka003 Pokaż wiadomość
Masz u mnie piwo Dokładnie o to mi chodziło, ale moja wiedza w tej dziedzinie jest na tyle mała, że nie umiałam rozsądnie tego sformułować, a nie chciałam się zbłaźnić

Ja mydło dotykam tylko gdy chcę peeling kwasowy zneutralizować. No i oczywiście do rąk Jakoś mnie to odrzuca, mydło mi się ze złem kojarzy
Nie omieszkam go wypić To ja mydełka lubię i ich namiętnie używam W tej chwili mam co najmniej kilka w kolejce do zużycia. Ale to tylko jeśli chodzi o mycie ciała. Do rąk używam tylko mydła w płynie, a do twarzy wybieram mydełka bardzo ostrożnie i tak jak pisałam, używam co najwyżej raz dziennie.
Limone jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-15, 18:28   #137
Paulinka675
Zakorzenienie
 
Avatar Paulinka675
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: XXX
Wiadomości: 4 248
Dot.: strasznie przetłuszczająca się buzia

Cytat:
Napisane przez Limone Pokaż wiadomość
Nie może, tylko przesadziłaś. Mydła nie są produktem naturalnym, jedynie zawierają składniki pochodzenia naturalnego, ale nie składają się tylko z nich. Woleć to możesz sobie co chcesz, to tylko i wyłącznie Twoja sprawa. Ale prawdą jest to, że niestety, ale na dłuższą metę mydła wysuszają, bo mają odczyn zasadowy w przeciwieństwie do pH naszej skóry. Nie mówiąc o tworzeniu z twardą wodą nierozpuszczalnych soli wapnia, które mogą dodatkowo zapychać cerę. I pod tym względem chemiczne produkty mogą spisać się lepiej, nie naruszając warstwy ochronnej naszej skóry.

---------- Dopisano o 17:01 ---------- Poprzedni post napisano o 16:57 ----------

Ale dodam, że sama do mycia twarzy raz dziennie używam mydła Na wieczór myję kupionym w aptece żelem, póki co ideału nie znalazłam
tylko po co ta ironia? mogę sobie tak woleć moje mydło jak i wy ten wasz cetaphil, tylko jakoś ja nikomu tego nie wytykam,...
__________________
"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."

2014 3
Anne Rice - Pandora

włosomaniaczka 11.2009

nic mnie bardziej nie drażni jak brak składów w KWC oraz na blogach kosmetycznych
Paulinka675 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-15, 18:50   #138
Limone
Zakorzenienie
 
Avatar Limone
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 140
Dot.: strasznie przetłuszczająca się buzia

Cytat:
Napisane przez Paulinka675 Pokaż wiadomość
tylko po co ta ironia? mogę sobie tak woleć moje mydło jak i wy ten wasz cetaphil, tylko jakoś ja nikomu tego nie wytykam,...
To nie była ironia, tylko odpowiedź na Twoją wypowiedź:

Cytat:
Napisane przez Paulinka
mimo wszystko wolę mydło z takim składem:
INCI: Olive oil 90%, Laurel Leave Oil 5%, Oriental wood oil 5%, Sodium Hydroxide ( extracted from sea salt ), Purified Aqua.
Ty możesz woleć takie mydło. Co nie zmienia faktu, jakie właściwości mają mydła. Ale takie wypowiedzi:

Cytat:
Napisane przez Paulinka
jeśli tak to skład jest tragiczny i całkowicie nie warty tych pieniędzy, zainwestuj w naturalne mydło marsylskie albo z aleppo
świadczą, że jednak jeśli ktoś coś komuś wciska, to Ty. Jeśli dziewczyna która chce zadała pytanie o pielęgnacje, będzie chciała wypróbować mydło, to oczywiście, niech próbuje. Jak pisałam, sama mydeł używam i ich nie odradzam. Ale pisanie o ich naturalności i nieszkodliwości nie jest prawdą i dlatego Twoje posty skrytykowałam.

Cetaphilu nigdy nie używałam. Nie wymieniłam też, żadnego innego żelu do mycia. Więc trudno mówić o wciskaniu czegokolwiek z mojej strony.
Limone jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-15, 19:43   #139
popolka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: wroclove
Wiadomości: 3 523
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez agnishka Pokaż wiadomość
Mi tez Cetaphil krzywdy nie zrobil; nie wypowiadam sie na temat mydel, ale teraz uzywam olejkow myjacych z Biochemii Urody i jestem z nich bardzo zadowolona- nie wysuszaja, nie sciagaja, a dobrze oczyszczaja, wiec moze warto sprobowac z nimi.
ja sobie sama zrobiłam miksturę do ocm rycynowy + oliwka hipp ale olejem myje wieczorem na rano chciałabym coś szybkiego
popolka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-15, 19:50   #140
Limone
Zakorzenienie
 
Avatar Limone
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 140
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez popolka Pokaż wiadomość
ja sobie sama zrobiłam miksturę do ocm rycynowy + oliwka hipp ale olejem myje wieczorem na rano chciałabym coś szybkiego
Olejek myjący z BU jest szybki Odrobina na dłoń i masujesz twarz, spłukujesz. Używa się jak żelu, tylko że on się nie pieni, a robi się mleczno biała emulsja. Można tez na zwilżonym waciku nakładać i spłukać. Fajna sprawa choć wersja pomarańczowa mnie zapchała niestety
Limone jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-15, 20:00   #141
Paulinka675
Zakorzenienie
 
Avatar Paulinka675
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: XXX
Wiadomości: 4 248
Dot.: strasznie przetłuszczająca się buzia

Cytat:
Napisane przez Limone Pokaż wiadomość
To nie była ironia, tylko odpowiedź na Twoją wypowiedź:



Ty możesz woleć takie mydło. Co nie zmienia faktu, jakie właściwości mają mydła. Ale takie wypowiedzi:



świadczą, że jednak jeśli ktoś coś komuś wciska, to Ty. Jeśli dziewczyna która chce zadała pytanie o pielęgnacje, będzie chciała wypróbować mydło, to oczywiście, niech próbuje. Jak pisałam, sama mydeł używam i ich nie odradzam. Ale pisanie o ich naturalności i nieszkodliwości nie jest prawdą i dlatego Twoje posty skrytykowałam.

Cetaphilu nigdy nie używałam. Nie wymieniłam też, żadnego innego żelu do mycia. Więc trudno mówić o wciskaniu czegokolwiek z mojej strony.

nic nie wciskam, chyba po to jest forum by sobie nawzajem proponować różne rzeczy a co wybierze osoba pytająca to już jej sprawa
__________________
"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."

2014 3
Anne Rice - Pandora

włosomaniaczka 11.2009

nic mnie bardziej nie drażni jak brak składów w KWC oraz na blogach kosmetycznych
Paulinka675 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-15, 20:14   #142
popolka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: wroclove
Wiadomości: 3 523
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Limone Pokaż wiadomość
Olejek myjący z BU jest szybki Odrobina na dłoń i masujesz twarz, spłukujesz. Używa się jak żelu, tylko że on się nie pieni, a robi się mleczno biała emulsja. Można tez na zwilżonym waciku nakładać i spłukać. Fajna sprawa choć wersja pomarańczowa mnie zapchała niestety
a zostawia po sobie taki film jak ocm ? bo mi właśnie to przeszkadza żeby używać ocm rano
popolka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-15, 20:21   #143
agnishka
Raczkowanie
 
Avatar agnishka
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 78
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Limone Pokaż wiadomość
Olejek myjący z BU jest szybki Odrobina na dłoń i masujesz twarz, spłukujesz. Używa się jak żelu, tylko że on się nie pieni, a robi się mleczno biała emulsja. Można tez na zwilżonym waciku nakładać i spłukać. Fajna sprawa choć wersja pomarańczowa mnie zapchała niestety
O kurcze a ja wlasnie sobie zamowilam pomaranczowy... :/

Cytat:
Napisane przez popolka Pokaż wiadomość
a zostawia po sobie taki film jak ocm ? bo mi właśnie to przeszkadza żeby używać ocm rano
Innych olejkow nie uzywalam, ale ten z BU u mnie nie zostawial zadnego filmu ani nieprzyjemnej warstwy, wiec bez obaw
agnishka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-15, 20:27   #144
Limone
Zakorzenienie
 
Avatar Limone
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 140
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez popolka Pokaż wiadomość
a zostawia po sobie taki film jak ocm ? bo mi właśnie to przeszkadza żeby używać ocm rano
Moim zdaniem nie, ale to jak ze wszystkim kwestia indywidualna.

---------- Dopisano o 20:27 ---------- Poprzedni post napisano o 20:22 ----------

Cytat:
Napisane przez agnishka Pokaż wiadomość
O kurcze a ja wlasnie sobie zamowilam pomaranczowy... :/



Innych olejkow nie uzywalam, ale ten z BU u mnie nie zostawial zadnego filmu ani nieprzyjemnej warstwy, wiec bez obaw
Ale rozumiem, że już używałaś olejku z BU? Więc może będzie ok. W zasadzie wersje różnią się tylko dodatkiem olejków eterycznych, a te same w sobie nie zapychają, ale mogą podrażniać i powodować wypryski. Wiele dziewczyn pisało, że zależnie od wersji różnie u nich z tym
Limone jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-15, 20:32   #145
agnishka
Raczkowanie
 
Avatar agnishka
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 78
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Limone Pokaż wiadomość
Ale rozumiem, że już używałaś olejku z BU? Więc może będzie ok. W zasadzie wersje różnią się tylko dodatkiem olejków eterycznych, a te same w sobie nie zapychają, ale mogą podrażniać i powodować wypryski. Wiele dziewczyn pisało, że zależnie od wersji różnie u nich z tym
Tak, uzywalam, tyle ze zawsze w wersji podstawowej, a teraz pomyslalam, ze fajnie rano byloby poczuc orzezwiajacy zapach, ktory pomoze mi sie obudzic i zamowilam wersje pomaranczowa. No trudno, teraz juz za pozno, mam andzieje, ze jednak nie bedzie tragedii
agnishka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-16, 13:15   #146
plineczka003
Zadomowienie
 
Avatar plineczka003
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 107
Dot.: strasznie przetłuszczająca się buzia

Mam olejek myjący z BU, ten bezzapachowy i jest świetny. Nie zostawia żadnego filmu, a skóra nie jest przesuszona po użyciu. Póki co mnie nie zapycha :P

Cytat:
Napisane przez Paulinka675 Pokaż wiadomość
tylko po co ta ironia? mogę sobie tak woleć moje mydło jak i wy ten wasz cetaphil, tylko jakoś ja nikomu tego nie wytykam,...
Ciężko woleć coś czego się nigdy nie używało Stwierdziłyśmy tylko, że jest 'bezpieczniejszy' niż mydło.
plineczka003 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-16, 13:36   #147
Paulinka675
Zakorzenienie
 
Avatar Paulinka675
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: XXX
Wiadomości: 4 248
Dot.: strasznie przetłuszczająca się buzia

Cytat:
Napisane przez plineczka003 Pokaż wiadomość
Mam olejek myjący z BU, ten bezzapachowy i jest świetny. Nie zostawia żadnego filmu, a skóra nie jest przesuszona po użyciu. Póki co mnie nie zapycha :P



Ciężko woleć coś czego się nigdy nie używało Stwierdziłyśmy tylko, że jest 'bezpieczniejszy' niż mydło.

akurat wolę to co używałam za to ciekawa jestem jakich ty mydeł używałaś. sam skład cetaphilu mnie odrzucił, może zapchać nie musi, ale może więc wolę uważać
__________________
"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."

2014 3
Anne Rice - Pandora

włosomaniaczka 11.2009

nic mnie bardziej nie drażni jak brak składów w KWC oraz na blogach kosmetycznych
Paulinka675 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-16, 16:17   #148
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: strasznie przetłuszczająca się buzia

Cytat:
Napisane przez Paulinka675
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.ph...t=15418&next =1
czy to jest twój krem??

jeśli tak, to zmień go na jakiś naturalny, np Ava cosmetics, Sanoflore lub Absolute Organic - są to kremy nawilżające, z certyfikatem ecocert, po ich nałożeniu buzia nie świeci się jak psu nie powiem co, jak to bywa w przypadku kremow aptecznych

ten zawiera w składzie dużo silikonów i polimerów, i w dodatku wysuszający alkohol
Wate jest na temat cery problematycznych, tłustych, mieszanych wiec to troche nie rozsądne polecać jakiś krem naturalny, skoro wiadomo że wiele z nich bardziej nadaje sie do nieproblematycznej cery.
Nieświecienie sie nie ma związku z certyfikatem tylko uzytymi skladnikami i formułą. Krem z Biodermy jest o tyle dobry dla omawianego typu cery, ze "silikony i polimery" z racji swoich dużych czasteczek nie wnikają w skóre i stąd nie są uważane za zapychające, a alkoholu jest raczej niewiele, pewnie pełni funkcje rozpuszczalnika ekstraktów. Silikony nalezą do tzw. suchych emolientów, wiec skóra nie powinna sie po nich jakoś strasznie swiecic.

Cytat:
Napisane przez Paulinka675 Pokaż wiadomość
może i przesadziłam mówiąc całkowicie naturalne ale przynajmniej są bardziej naturalne niż jakieś takie emulsje typu cetaphil

mimo wszystko wolę mydło z takim składem:
INCI: Olive oil 90%, Laurel Leave Oil 5%, Oriental wood oil 5%, Sodium Hydroxide ( extracted from sea salt ), Purified Aqua.
Nie byłabym taka pewna, dwa gł. składniki emulsji Cetaphil są jak najbardziej naturalne (pochodzenia naturalnego). Glikol i parabeny to margines.
I nie bój sie tak zapychania za strony cetyla, ta emulsja to taki nieprzeźroczysty (chyba?) płyn micelarny, cetyl jest tu emulgatorem wody i sebum.
Kolejna sprawa - nie idealizuj mydeł, ona maja zdecydowanie wiekszy potencjał do podrazniania (szczególnie te oparte na sredniołańcuchowych kwasach tłuszczowych, np. olej kokosowy), wypłukiwania skladników płaszcza lipidowego i NMF niz nowoczesne, łagodne detergenty.
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)

Edytowane przez hey
Czas edycji: 2012-01-16 o 16:26
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-16, 17:36   #149
Paulinka675
Zakorzenienie
 
Avatar Paulinka675
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: XXX
Wiadomości: 4 248
Dot.: strasznie przetłuszczająca się buzia

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Wate jest na temat cery problematycznych, tłustych, mieszanych wiec to troche nie rozsądne polecać jakiś krem naturalny, skoro wiadomo że wiele z nich bardziej nadaje sie do nieproblematycznej cery.
Nieświecienie sie nie ma związku z certyfikatem tylko uzytymi skladnikami i formułą. Krem z Biodermy jest o tyle dobry dla omawianego typu cery, ze "silikony i polimery" z racji swoich dużych czasteczek nie wnikają w skóre i stąd nie są uważane za zapychające, a alkoholu jest raczej niewiele, pewnie pełni funkcje rozpuszczalnika ekstraktów. Silikony nalezą do tzw. suchych emolientów, wiec skóra nie powinna sie po nich jakoś strasznie swiecic.
no nie lepiej polecać biodermę i vichy silikony dają jedynie wrażenie nawilżenia i nic wiecej

a to, że nieswiecenie nie ma związku z certyfikatem to je doskonale o tym wiem, napisałam o tym kremie bo to jeden z niewielu bardzo odżywczych kremów który daje taki efekt
__________________
"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."

2014 3
Anne Rice - Pandora

włosomaniaczka 11.2009

nic mnie bardziej nie drażni jak brak składów w KWC oraz na blogach kosmetycznych
Paulinka675 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-16, 18:59   #150
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: strasznie przetłuszczająca się buzia

Cytat:
Napisane przez Paulinka675 Pokaż wiadomość
no nie lepiej polecać biodermę i vichy
Nie, lepiej polecać konkretne produkty, na pewno nie całe firmy

Cytat:
silikony dają jedynie wrażenie nawilżenia i nic wiecej
Co to znaczy wrażenie nawilżenia? Nawilżanie polega albo na okluzji (zatrzymaniu TEWL poprzez stworzenie nieprzepuszczalnej dla wody w-wy), co dają gł. składniki lipidowe, emolienty lub/i dostarczeniu warstwie rogowej higroskopijnych humektantów.
Silikony naleza do lekkich emolientów tworzących film na pow. skóry, wiec działaja okluzyjnie i ochronnie i nei ma w tym żadnego złudzenia.

Cytat:
a to, że nieswiecenie nie ma związku z certyfikatem to je doskonale o tym wiem, napisałam o tym kremie bo to jeden z niewielu bardzo odżywczych kremów który daje taki efekt
A tu sie pogubiłam, o jaki krem chodzi i w związku z tym o jaki efekt - świecenie czy nieświecenie?
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-02-28 21:39:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:12.