trądzikowanie i słońce, i filtry, i przebarwienia... :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-05-05, 18:16   #1
misiap
Raczkowanie
 
Avatar misiap
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 277

trądzikowanie i słońce, i filtry, i przebarwienia... :)


Witam przepraszam jesli to juz bylo ale to moje indywidualne pytania zbiorcze, ktorych sie nie doczytalam
Chodzi mianowicie o to, iz od 4 miesiecy lecze trądzik, od dwoch miesiecy unidox 1/2 dziennie i differin. Mam na buzi niestety i blizenki i przebarwienia
raz za czas pojawi sie jakis pryszczowy defekt ;-). Bylam ostatnio u dermatologa i kazal mi sie nie opalac ! Kupic krem z wysokim filtrem. No i wlasnie tu mam pytania do kosmetyczki na forum no i forumowiczanek
1) zakaz opalania dotyczy calego ciała? w sumie trądzik mam tylko na buzi, którą mam chornić filtrem i tu drugie pytanie
2) byłam dzis w sklepie i pani pokazala mi kremy z filtrem... ale filtry byly z roznym nasileniem( 15 , 30 itp.) . Jaki kupic najlepiej krem? Zaznaczam ze mam delikatną buzie... poradźcie


Jeszcze jedno pytanie o walke z przebarwieniamiZapomial am podpytac dermatologa a za 4 tygodnie mam wizyte Kochane, powiedzcie mi czy moge juz z nimi walczyc, mimo ze leczenie trądziku nadal trwa. Czytałam o wit C. Czy to mi w jakis sposob nie zaszkodzi przy unidoxie i differinie?

Dziekuje za odpowiedzi i prosze nie krzyczeć, bo wiem ze te pytania zapewne powtarzaly sie 100 razy

Gosia
misiap jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-05, 18:45   #2
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: trądzikowanie i słońce, i filtry, i przebarwienia... :)

Cytat:
Napisane przez misiap Pokaż wiadomość
Witam przepraszam jesli to juz bylo ale to moje indywidualne pytania zbiorcze, ktorych sie nie doczytalam
Chodzi mianowicie o to, iz od 4 miesiecy lecze trądzik, od dwoch miesiecy unidox 1/2 dziennie i differin. Mam na buzi niestety i blizenki i przebarwienia
raz za czas pojawi sie jakis pryszczowy defekt ;-). Bylam ostatnio u dermatologa i kazal mi sie nie opalac ! Kupic krem z wysokim filtrem. No i wlasnie tu mam pytania do kosmetyczki na forum no i forumowiczanek
1) zakaz opalania dotyczy calego ciała? w sumie trądzik mam tylko na buzi, którą mam chornić filtrem i tu drugie pytanie
2) byłam dzis w sklepie i pani pokazala mi kremy z filtrem... ale filtry byly z roznym nasileniem( 15 , 30 itp.) . Jaki kupic najlepiej krem? Zaznaczam ze mam delikatną buzie... poradźcie


Jeszcze jedno pytanie o walke z przebarwieniamiZapomial am podpytac dermatologa a za 4 tygodnie mam wizyte Kochane, powiedzcie mi czy moge juz z nimi walczyc, mimo ze leczenie trądziku nadal trwa. Czytałam o wit C. Czy to mi w jakis sposob nie zaszkodzi przy unidoxie i differinie?

Dziekuje za odpowiedzi i prosze nie krzyczeć, bo wiem ze te pytania zapewne powtarzaly sie 100 razy

Gosia
Filtr musisz kupić wysoki i w aptece. Drogeryjne sa niestabilne więc szybko przestają działać.

Plecam Ci emulsję Iwostin Solecrin spf40 kosztuje 30-40 zł - ceny sa rózne w zalezności od apteki.

PO taki filtrze niestety nie można używac każdego podkładu i pudru.

Poza tym poszperaj na forum Biochemia - tam jest multum watków o filtrach
http://www.wizaz.pl/forum/forumdisplay.php?f=66
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-05, 18:58   #3
VolleyMasta
Raczkowanie
 
Avatar VolleyMasta
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 76
Dot.: trądzikowanie i słońce, i filtry, i przebarwienia... :)

mialam podobna kuracje, pierwszy miesiac Unidox, pozniej Tetracyclinum, z differinem (jedna z masci).

i powiem tak: uzywam faktoru 50 (La Roche Possay), tyle ze nie zawsze, bo nie zawsze moge (uprawiam sport na swiezym powietrzu i mi wszystko splywa). jezeli chodzi o wybór faktora... hmnn... ja sie po 50 opalilam troche (!!), ale skory nie mam delikatnej - no chyba ze po kuracji tymi masciami...

po drugie - podobno antybiotyki moga wchodzic w reakcje ze sloncem (fotouczulenie). ja spedzam duzo czasu na sloncu i nic (tyle ze w ruchu, nie leze i nie czekam az mnie spali z kazdej strony). ale z różnymi osobami roznie bywa... u jednego moze sie pojawic jakis skutek uboczny u drugiego nie.
VolleyMasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-06, 09:40   #4
rozmarynek
Zadomowienie
 
Avatar rozmarynek
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 1 362
Dot.: trądzikowanie i słońce, i filtry, i przebarwienia... :)

Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość
Plecam Ci emulsję Iwostin Solecrin spf40 kosztuje 30-40 zł - ceny sa rózne w zalezności od apteki.

http://www.wizaz.pl/forum/forumdisplay.php?f=66
ale czy nada sie on do trądzikowej tłustej( !!!) cery?
__________________
"Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie jak go wskrzesić."

Albert Einstein


rozmarynek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-06, 10:06   #5
Ines1985
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 11 837
Dot.: trądzikowanie i słońce, i filtry, i przebarwienia... :)

Cytat:
Napisane przez misiap Pokaż wiadomość
Witam przepraszam jesli to juz bylo ale to moje indywidualne pytania zbiorcze, ktorych sie nie doczytalam
Chodzi mianowicie o to, iz od 4 miesiecy lecze trądzik, od dwoch miesiecy unidox 1/2 dziennie i differin. Mam na buzi niestety i blizenki i przebarwienia
raz za czas pojawi sie jakis pryszczowy defekt ;-). Bylam ostatnio u dermatologa i kazal mi sie nie opalac ! Kupic krem z wysokim filtrem. No i wlasnie tu mam pytania do kosmetyczki na forum no i forumowiczanek
1) zakaz opalania dotyczy calego ciała? w sumie trądzik mam tylko na buzi, którą mam chornić filtrem i tu drugie pytanie
2) byłam dzis w sklepie i pani pokazala mi kremy z filtrem... ale filtry byly z roznym nasileniem( 15 , 30 itp.) . Jaki kupic najlepiej krem? Zaznaczam ze mam delikatną buzie... poradźcie


Jeszcze jedno pytanie o walke z przebarwieniamiZapomial am podpytac dermatologa a za 4 tygodnie mam wizyte Kochane, powiedzcie mi czy moge juz z nimi walczyc, mimo ze leczenie trądziku nadal trwa. Czytałam o wit C. Czy to mi w jakis sposob nie zaszkodzi przy unidoxie i differinie?

Dziekuje za odpowiedzi i prosze nie krzyczeć, bo wiem ze te pytania zapewne powtarzaly sie 100 razy

Gosia
Przede wszystkim - nareszcie jakiś mądry dermatolog, który poinformował o obowiązkowej ochronie przed słońcem.
Teoretycznie musisz ochraniać głównie twarz, bo tam stosujesz differin. Aaaale... Jak już pisała VolleyMasta, niektóre antybiotyki moga wchodzić w reakcję ze słońcem i dlatego nie powinno się ich stosować latem. Ja niejednokrotnie łykałam tetracyklinę czy unidox, ale moja dermatolog zawsze podkreślała, że taką kurację możemy przeprowadzać tylko w okresie od jesieni do wiosny.
Jeżeli latem nadal będziesz łykać antybiotyki - lepiej chroń całe ciało. I nie opalaj się.
Jesli chodzi o filtry - najlepiej używaj tych aptecznych. Ja gorąco polecam Avene bo nie tylko chronią ale i rewelacyjnie pielęgnują... Wybieraj te z wysokim faktorem, SPF 40 lub nawet 50.
__________________


Ines1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-06, 10:09   #6
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: trądzikowanie i słońce, i filtry, i przebarwienia... :)

Cytat:
Napisane przez rozmarynek Pokaż wiadomość
ale czy nada sie on do trądzikowej tłustej( !!!) cery?
ja mam przetłuszczającą się skóre i jestem zadowolona z tej emulsji.

No neistety, ale większość filtrów jest raczej tłusta i zostawia błyszczącą warstwę - nie da sie neistety tego uniknac. Coś za coś

Niby sa do cer tłustych fluidy (np z La Roche Posay) - miałam taki, ale nie byłąm zadowolona, bo przez to że lżejszy to lekko ściągał twarz i rolował się po nałożeniu (jak dotknęłam ręką twarzy lub chciałam nałożyć podkład - tworzyły sie takie "wałeczki" jak po gumce do mazania). Są też w sprayu ale one tez mogą się rolować bo są lekkie.

Rada na taki filtr: podkład (bez talku, miki i titanium dioxide) i na mąka ziemniaczana (żeby ją trochę przyciemnić mozna dodać cynamonu), lub puder równeiż bez talku, miki i titanium dioxide
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:35.