ZABAWY - w co się bawić z roczniakiem, 2-, 3-, 4-, 5-(..) latkiem - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-07-07, 21:07   #61
kotikaa
Raczkowanie
 
Avatar kotikaa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: UK / Kraków
Wiadomości: 244
Dot.: Zabawy dla trzylatka

Na innyn forum znalazłam fajny pomysł . Wycinamy z gazetek reklamowych różne produkty - spożewcze, kosmetyki, itd. Na kartce papieru rysujemy kosz na zakupy i bawimy się w sklep . Dziecko wkleja do koszyka wszystko co chce kupić.
Świetnie się przy tym bawiliśmy .
kotikaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-08, 08:21   #62
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Zabawy dla trzylatka

To, co od siebie, to proszę:
- dziurkowanie dziurkaczami takimi kształtowymi, nie jest to droga rzecz a starczy na bardzo długo, są różnej wielkości - np. http://img6.imageshack.us/img6/2197/dziurkaczhergon.jpg i tu już chyba samo dziurkowanie fajne by było, ale można też odtwarzać wzory (czyli układasz kilka elementów w jakiś ciąg a dziecko ma tak samo swoje elementy ułożyć)
- możecie zrobić papierowe drzewo http://www.dzieciologia.blogspot.com...we-drzewo.html

-



A ja, jako namiętna czytaczka blogów, od dawna mam takie blogowe pomysły upatrzone:

- 2 miseczki, nieduże, gąbka i w jednej miseczce woda - przelewanie za pomocą gąbki wody do pustej miseczki
- wieszanie prania http://kolorowedziecinstwo.blogspot....my-pranie.html
- można robić z dzieckiem maski, niekoniecznie na karnawał
- http://kolorowedziecinstwo.blogspot....a-lodowke.html
- http://kolorowedziecinstwo.blogspot....wa-gra_27.html i tu fajna rzecz, bo spokojnie można grać i z 3 latkiem ( w nazywanie rysunków, kolorów, w budowanie prostych zdań) jak i ze starszym dzieckiem
- http://kolorowedziecinstwo.blogspot....h-kamieni.html
- http://kolorowedziecinstwo.blogspot....siazeczka.html
- http://kolorowedziecinstwo.blogspot....czna-pani.html a to chcę z córą zrobić po prostu w papierowej wersji, bo na razie lepimy buźki z ciastoliny i hitem jest naklejanie oka
- http://wczesnaedukacjaantkaikuby.blo...ontessori.html i tu rzecz jasna niekoniecznie słonecznik, mogą to być w miseczce dowolne ziarna, choćby fasoli


Nie, nie reklamuję tu blogów po prostu je uwielbiam,bo są kopalnią pomysłów

Z zabawek, które warto kupić bo też na kilka lat spokojnie są, to polecam:

http://www.pus.pl/ksiazka.php?id=81
http://www.pus.pl/ksiazka.php?id=86 teoretycznie od 4rż, ale spokojnie 3 latek z mamą się pobawi
http://harmonia.edu.pl/pl/p/OPOWIEDZ...wojem-mowy/232 genialna książka, nie sugeruj się że terapeutyczna obrazki do kolorowania, historyjki obrazkowe, obrazki do wycinania, do opowiadania, doklejania w odpowiednie miejsce - super sprawa
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-08, 16:51   #63
Lady_Daga
Raczkowanie
 
Avatar Lady_Daga
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 187
Dot.: Zabawy dla trzylatka

Pomysły super, sama podkradnę trochę sprawdzają się również zabawy z namiotem (stół przykryty kocem) i zabawy w chowanego w różnych miejscach
__________________
Nie ma dzieci - są ludzie , ale o innej skali pojęć, innym zasobie doświadczenia, innych popędach, innej grze uczuć. Zachęcam do przekazania 1% dla FSM - https://www.youtube.com/watch?v=A5lqKG5p6mM
Lady_Daga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-08, 20:19   #64
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 514
Dot.: Zabawy dla trzylatka

kupiłam Antkowi grę Kiki Ricki w biedronce,
ta biedronkowa się rozpada, trzeba taśmą i tekturką podklejać
ale A. bardzo lubi
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-06, 20:55   #65
biancoo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 10
Gry i zabawy dla dzieciaczków

Witajcie będą miała na weekend dzieciaczki w wieku 3 - 4 lata, chciałbym im coś zorganizować. Jakie macie pomysły na gry i zabawy mogą być plastyczne co wam przyjdzie do głowy. Pomóżcie
biancoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-06, 21:05   #66
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190
Dot.: Gry i zabawy dla dzieciaczków

Cytat:
Napisane przez biancoo Pokaż wiadomość
Witajcie będą miała na weekend dzieciaczki w wieku 3 - 4 lata, chciałbym im coś zorganizować. Jakie macie pomysły na gry i zabawy mogą być plastyczne co wam przyjdzie do głowy. Pomóżcie
Pomysł jest taki:
uzyć swojej wyobraźni
zapytać wujka google.
__________________
Blogi są dwa
blogowo: poradnik emigranta nowy post:
14/10/2012 Obyście tego postu nie potrzebowali
blogowo:
aktywnie
nowy post 12/09/2012 Veni Vidi Vici
***luna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-06, 21:11   #67
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Gry i zabawy dla dzieciaczków

Albo skorzystaj z wyszukiwarki forumowej to już było.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-07, 06:02   #68
biancoo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 10
Dot.: Gry i zabawy dla dzieciaczków

W sumie pierwsze co to przekopałam googla, ale same tam gnioty. Dlatego zapytałam na forum
biancoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-08, 22:05   #69
Lady_Daga
Raczkowanie
 
Avatar Lady_Daga
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 187
Dot.: Gry i zabawy dla dzieciaczków

Żeby znaleźć coś w necie, trzeba niestety mieć sporo czasu i nad tym posiedzieć, bo się zrobiło duże "śmieciowisko", czyli jest wszystko i na każdy temat, ale konkretów brak! Dzieciaki w tym wieku, misie, lale i teatrzyk, kartka papieru i różności z plasteliny, wycinanie z gazet, klocki - wszelakie się sprawdzają! Ogólnie coś z niczego najbardziej wciąga!
__________________
Nie ma dzieci - są ludzie , ale o innej skali pojęć, innym zasobie doświadczenia, innych popędach, innej grze uczuć. Zachęcam do przekazania 1% dla FSM - https://www.youtube.com/watch?v=A5lqKG5p6mM
Lady_Daga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-03, 20:37   #70
natalor
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 349
Dot.: zabawy z 2latkiem?

Jak córka miała 2 latka to zazwyczaj bawiłyśmy się w plastyczne zabawy.Smarowałam kartkę klejem a ona sypała na nią kaszkę manną,przyklejała makaron.Podobało jej się również malowanie farbami,bardziej podłogi niż kartki ale co tam Jak była trochę starsza to zabawy ciastoliną.
natalor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-03, 20:48   #71
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: zabawy z 2latkiem?

Córa ma prawie 28 mcy. Czasem sobie znajduje fajne zabawy i nie wiem, skąd
Np. staje na jakiejś kępce trawy/w dołku, woła: "wpadłam do dziury!", wyciąga rączkę i ja "z wysiłkiem" muszę ją wydostać

Chodzi po domu, udaje małego kotka, mówi że jestem mamą kotka, łasi się, miauczy i koniecznie musi wdrapać się na pieszczotki na kolana.

Od niedawna - uwielbia przeskakiwanie/wskakiwanie do czegoś, np. rozłożony lub zwinięty w okręg sznurek.

Wszelkie układanki czy proste puzzle, przy czym najfajniejsze nie są te z obrazkami po prostu, ale np. 2elementowe składane na zasadzie przeciwieństw, albo kilkuelementowe na zasadzie historyjek (całe jajo/popękane/wyłazi kurczak).

Rysowanie/stemlowanie/wycinanie nożyczkami/naklejki/ciastolina - też w użyciu.

Gotowanie! dla lalek. Śpiewanie powtarzanie prostych wierszyków.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-17, 14:23   #72
mammuska
Raczkowanie
 
Avatar mammuska
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 156
Dot.: zabawy z 2latkiem?

Najlepiej to wyrzuć pilota z domu i po problemie!
Po pierwsze nie będzie Ci się chciało wstawać z łóżka by zrobić głośniej, czy przerzucić kanał i tym samym odzwyczaisz małego tv.
Mi mój smyk (który am 2 lata) pomaga w odkurzaniu, zmywaniu naczyń, jest potem mokry, no ale mamy przecież ciuchy na zmianę, ścieraniu kurzy, zbieraniu zabawek, rozwieszaniu prania ... Bardzo lubi czuć się potrzebny, poza tym uważa się za dorosłego i to nic dziwnego że woli robić to co jego mama.
Postaraj się zabrać malucha np na kaczki - dzieci bardzo lubią rzucać chlebek do wody, weź go na hulajnogę ( mój uwielbia jeździć) czasem jedziemy hulajnogą na kaczki :d lub na zwykły spacerek po prostu
mammuska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-19, 12:56   #73
chloet
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 13
Dot.: Zabawy dla dzieci w wieku 1-2 latka

dziewczyny, a ja trochę z innej beczki. myślicie, że jest sens organizować zorganizowaną imprezę urodzinową dla 2-latka.? mamy we wroclawiu park rozrywki Loopy's world - oni oferują organizowanie takich przyjec. sama nie wiem, czy dzieciakowi takie cos sie spodoba...
chloet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-19, 21:58   #74
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Zabawy dla dzieci w wieku 1-2 latka

Wg mnie zdecydowanie za małe dziecko. I co za problem samej zorganizować jakieś atrakcje w domu?
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-19, 22:31   #75
taka_sobie_jedna
Wtajemniczenie
 
Avatar taka_sobie_jedna
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 737
Dot.: Zabawy dla dzieci w wieku 1-2 latka

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;36638787]Wg mnie zdecydowanie za małe dziecko. I co za problem samej zorganizować jakieś atrakcje w domu? [/QUOTE]

jakbym była obrzydliwie bogata to urządziłabym taką imprezę nawet roczniakowi
Nie mówię już o tym jak pięknie poprzewracałoby mi się w czterech literach

No ale nie jestem.. więc muszę się z Tobą zgodzić
taka_sobie_jedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-20, 05:52   #76
wiktoriasb
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: koszalinek
Wiadomości: 77
Dot.: Zabawy dla dzieci w wieku 1-2 latka

Cytat:
Napisane przez chloet Pokaż wiadomość
dziewczyny, a ja trochę z innej beczki. myślicie, że jest sens organizować zorganizowaną imprezę urodzinową dla 2-latka.? mamy we wroclawiu park rozrywki Loopy's world - oni oferują organizowanie takich przyjec. sama nie wiem, czy dzieciakowi takie cos sie spodoba...
ja swojemu dopiero 4 urodziny organizuje, wcześniej nie miał kolegów, a znajomi nasi mają albo dużo młodsze albo dużo starsze dzieci. Zaprosiliśmy chrzestnych i babcie, kawka ciacho i papapa
wiktoriasb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-05, 15:34   #77
Gwiazdka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1
Dot.: Zabawy dla dzieci w wieku 1-2 latka

ja w loopys world robilam 2 urodziny mojej córy i powiem że bardzo mi się podobało tak podejście personelu jak i zaproponowane atrakcje. Próbuj
Gwiazdka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-04, 16:45   #78
kaszankazmlekiem
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 39
Dot.: Zabawy dla dzieci w wieku 1-2 latka

troszke odswieze temat dla zainteresowanych mam
moja Laurka ma teraz 19 miesiecy i nie jest zbytnio zainteresowana pacynkami i ksiazeczkami a o puzzlach 4-czesciowychh czy innych moge zapomniec, woli je pogryzc i porozdzierac rozwniez mimo tlumaczen i sesji pokazowych do czego sluzy nocnik woli powkladac do niego klocki ;d

za to kocha zwierzaki i czesto siadam i albo rusuje rozne zwierzatka i nasladuje odglosy albo pokazuje obrazki. A zeby mala sie nie nudzila jak cos robie w domu i nie mam czasu na zabawe to zaciagam ja do pomocy Jest wybitnie zadowolona jak mowie przynies soczek z lodowki, wloz owoce do szuflady lub wyrzuc papierek do kosza itd.
Bierzemy tez chleb i dodatki i mowie zeby ladnie poukladala na kromeczce. Specem nie jestem ale obserwojac moja corke wydaje mi sie ze dzieci lubia byc zaangazowane w takie zwykle czynnosci domowe i traktuja jak dobra zabawe .a my przy okazji nie mamy wyrzutow sumienia ze nie bawimy sie i nie uczymy.
pozdrawiam
kaszankazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-06, 10:18   #79
smilenow
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 82
Dot.: Zabawy dla dzieci w wieku 1-2 latka

pacynki,wspólne czytanie,opowiadanie,duże klocki,książeczki z odgłosami zwierzaków.
smilenow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-04, 20:36   #80
Ayaane
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 1
Dot.: Zabawy dla dzieci w wieku 1-2 latka

Czy mógłby ktoś podpowiedzieć jak się bawić z 1,5 rocznym dzieckiem? Mała jest na etapie naśladowania innych (podłapała ode mnie np wzdychanie, zwijanie języka w rurkę czy też marszczenie noska). Stara się sama mówić, ale na razie wychodzi jej mama, tata, Ania, Pati i brum xD Naśladuje różne zwierzątka, lubi pokazywać na sb np gdzie ma kolczyki, bransoletkę, oczy, nosek, brzuszek. Uwielbia również bawić się w chowanego czy też biegać za piłką. Od jakiegoś czasu powtarzamy ciągle zabawy typu ciuciubabka, naśladowanie innych czy rysowanie, a zauważyłam ze mała zaczęła się nudzić.
Ayaane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-06, 07:27   #81
glamourous
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: duplinek
Wiadomości: 12 932
Dot.: Zabawy dla dzieci w wieku 1-2 latka

piosenki z pokazywaniem?
my jestesmy krasnoludki
jam jest zabka tys jest zabka

wierszyk
Tu paluszek cukiereczek

Tu paluszek, tu paluszek,
Kolorowy ma fartuszek,
Tu jest rączka a tu druga,
A tu oczko do mnie mruga.
Tu jest buźka, tu ząbeczki,
Tu wpadają cukiereczki,
Tu jest nóżka a tu druga,
A tu oczko do mnie mruga.
Tu paluszek, tu paluszek - pokazujemy raz prawy, a raz lewy palec wskazujący,
Kolorowy ma fartuszek - rączkami wykonujemy gest siania przed sobą,
Tu jest rączka a tu druga... - pokazujemy raz jedną, a raz drugą rękę,
A tu oczko do mnie mruga - z palca wskazującego i kciuka robimy przy oku „ dzióbek” ptaszka,
Tu jest buźka... - robimy kółeczko dłonią wokół ust,
Tu ząbeczki... - gest szorowania zębów,
Tu wpadają cukiereczki - pokazujemy paluszkiem w głąb buzi,
Tu jest nóżka a tu druga - pokazujemy raz jedną a raz drugą nogę,
A tu oczko do mnie mruga- jak wyżej.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=43221823 #post43221823 wymienie Tresor Midnight Rose
glamourous jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-05, 13:03   #82
Mama Croft
Przyczajenie
 
Avatar Mama Croft
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 1
Dot.: Zabawy dla dzieci w wieku 1-2 latka

Ja w tej chwili także "walczę" z dwójką - 2 latkiem i Maluchem który właśnie skończył 3 miesiące. Czasem nie jest łatwo pogodzić potrzeby obojga, ale dobrze wykorzystywany czas na zabawę (szczególnie z 2 latkiem) owocuje względnym spokojem
Nasze ulubione obecnie zabawy:
- czytanie bajek,
- malowanie,
- budowanie z klocków oraz wszelkich możliwych materiałów budowli, szczególnie służących całej kolekcji samochodów
ostatnio budowaliśmy tunele
http://mamacroft.wordpress.com/2013/...sie-nie-nudza/
- sprzątanie też jest świetną zabawą,
- wyklejanie (klej i taśma klejąca fascynują mojego starszego Synka),
- wysypywanie, przesypywanie - słowem robienie bałaganu w kuchni co świetnie rozwija dziecko, dając Mu możliwość poznawania różnych struktur, kształtów, faktur etc.
w deszczowy dzień zrobiliśmy sobie np. piaskownicę z fasoli :
http://mamacroft.wordpress.com/2013/...ek-tfu-macius/
- naleśnikowanie opisywane już wyżej przez koleżanki,
- budowanie namiotów,
- granie w "gola" balonem,
- granie na organach (różnymi częściami ciała)
- masażyki do wierszyków ( w sieci można znaleźć świetnie się do tego nadające wierszyki czytane przez Pana Jerzego Stuhra),
To tyle z pomysłów przychodzących mi na teraz do głowy. Myślę, że warto wykorzystywać codzienne czynności które TRZEBA przecież zrobić, do zabawy. Mój Synuś np. w czasie gotowania zupy - ma swoją deseczkę i nożyk (taki drewniany do masła) i gotuje razem ze mną, krojąc warzywa i je obierając. Potem przyprawia całość i wstawiamy je razem. W ten sposób można też nauczyć Dziecko, np. tego, że gotowanie jest niebezpieczne i nie wolno dotykać kuchenki.
Staram się od czasu do czasu opisywać swoje pomysły - te bardziej zabawowe, także w razie chęci - zapraszam na bloga i pozdrawiam wszystkie Mamy!
Mama Croft jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-08, 06:54   #83
Shisha225
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 25
Dot.: Zabawy dla dzieci w wieku 1-2 latka

Ja ze swoja corcia bardzo lubimy czytac książki mala sama mi przynosi swoje ulubione,siada na kolanach i zaczynamy wtedy zaczyna się pokazywanie, nazywanie zwierzątek i roznych przedmiotow.

Poza tym lubimy ganiac się po domu, tzw berek

Tarzac się na podłodze, ja strasznie lubie swoja coreczke laskotac ah jaki ona ma przy tym cuuudowny smiech

Rysowanie, lepienie z plasteliny, teraz zaczynamy ukladac puzzle takie dla dzieciaczkow (2+lat) i rozne inne już trudniejsze układanki bo widze ze moja corcia mimo iż nie ma jeszcze 2 lat bardzo to lubi

klocki, zabawa z balonami,spacery, place zabaw, latanie po supermarketach, sklepach, galeriach to jest to co moja corcia lubi najlepiej oglądanie, dotykanie i wachanie warzyw i owocow typu( kalafior, cukinia,ananas,kiwi, kokos) ile jest przy tym smiechu

Edytowane przez Shisha225
Czas edycji: 2013-10-08 o 06:56
Shisha225 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-09, 15:29   #84
Mondo_Bongo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 154
Dot.: Zabawy dla dzieci w wieku 1-2 latka

Cytat:
Napisane przez celka2000 Pokaż wiadomość
U nas hitem sa:
- tance przy muzyce (znaczy sie maly sam sie kreci w kolko a ja klaszcze)
- przyklejanie magnesow (z danonkow) do futryny - super zabawa
- zabawa w lapanego (ja gonie - on ucieka)
- zabawa w chowanego (ja sie chowam,on szuka)
- wrzucanie wszystkiego do wanny (sam sie w to bawi, niekoniecznie mu na to pozwalam, hehe)
- wrzucanie cienkich przedmiotow do butelek

Ps. Adas ma 15 miesiecy
Bardzo fajne pomysły, postaram sie zapamiętać i wykorzystać
Mondo_Bongo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-03, 10:46   #85
nelusiowa_bajka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 6
Dot.: Zabawy dla dzieci w wieku 1-2 latka

http://nelusiowa-bajka.blogspot.com
U nas na blogu nowy post dotyczący , zabawy i wypełnienia czasu dziecku w domu podczas gdy na dworzu pogoda nas nie rozpieszcza, zapraszam do czytania, komentowania i OBSERWOWANIA BLOGA
Kazda mama znajdzie cos dla siebie

---------- Dopisano o 11:46 ---------- Poprzedni post napisano o 11:44 ----------

Cytat:
Napisane przez Mondo_Bongo Pokaż wiadomość
Bardzo fajne pomysły, postaram sie zapamiętać i wykorzystać

U nas jest to samo, i jeszcze wrzucanie do kubka jakis drobnych przedmiotow nie wiem kamyczkow, kulek cos w tym rodzaju i mieszanie tego lyzką lub widelcem ;-) Nela ma 15 msc zapraszam na jej bloga http://nelusiowa-bajka.blogspot.com
nelusiowa_bajka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-03, 10:58   #86
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Zabawy dla dzieci w wieku 1-2 latka

Kocham takie spamowanie
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-04, 09:40   #87
nelusiowa_bajka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 6
Dot.: Zabawy dla dzieci w wieku 1-2 latka

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;43540687]Kocham takie spamowanie [/QUOTE]

Jakie spamowanie??? Czy w poście wyżej napisalam cos nie na temat? Wszystko jest związane z tematem więc, raczej Ty robisz tu bałagan pisząc takie kmentarze
nelusiowa_bajka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-04, 10:47   #88
brumek
Zakorzenienie
 
Avatar brumek
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wa-wa
Wiadomości: 8 001
Dot.: Zabawy dla dzieci w wieku 1-2 latka

Owszem, to jest spamowanie.
__________________
........................
brumek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-30, 15:49   #89
Ray
Zakorzenienie
 
Avatar Ray
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 8 613
urodziny 6 latka

witam,

chciałam zasienąć opinni na temat urodziń 5-6 letniego dziecka.
Robicie urodziny w domu/mieszkaniu czy raczej sale zabaw?

Moja corka 6 letnia chce urodziny na sali zabaw. Jestem za. Spory wydatek to fakt ale z glowy dla mnie cala organizacja z tym zwiazana.

Tylko tak sobie mysle czy to jeszcze dla dziecka atrakcyjne... chodzimy teraz w wiekszosci na tego typu urodziny i zauwazylam ze dzieci maja chyba tego przesyt, szczegolnie ze w wiekszosci paczki corki sa one robione w tych samych miejscach a i wiekszosc ma sale zabaw na wyciagnicie reki w dzisiejszych czasach.
Musialabym zrobic rowniez w znanym im miejscu bo za daleko nie bardzo, wiem ze niektorzy maja problem z dojazdem.

Zastanawiam sie czy fajnym rozwiazanim byloby jednak zrobic male kinder party w domu mieszkanie mam male ale jak by na to jedno popoludnie przemeblowac troszkie corki pokoj (wyniesc co zbedne) udekorowac urodzinowo pokoj ( balony, serpentyny kolorowa zastawa etc) oraz zorganizoac dzieciom ( max 6 osob ) zabawy konkursy moze disco male ksiezniczki, malowanie twarzy, salon pieknosci ( malowanie paznokci, robienie lokow prostownica, makijazu, przebieranie w sukienki, szpilki etc)

czy byla by to frajda??? jak sadzici??? mam zgryz.....

jak wy organizujecie ten dzien?
__________________
wiosna!! zaczynam biegać !

Edytowane przez Ray
Czas edycji: 2013-12-30 o 15:58
Ray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-30, 16:20   #90
panna mati_
Zakorzenienie
 
Avatar panna mati_
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Płońsk
Wiadomości: 7 831
Dot.: urodziny 6 latka

Cytat:
Napisane przez Ray Pokaż wiadomość
witam,

chciałam zasienąć opinni na temat urodziń 5-6 letniego dziecka.
Robicie urodziny w domu/mieszkaniu czy raczej sale zabaw?

Moja corka 6 letnia chce urodziny na sali zabaw. Jestem za. Spory wydatek to fakt ale z glowy dla mnie cala organizacja z tym zwiazana.

Tylko tak sobie mysle czy to jeszcze dla dziecka atrakcyjne... chodzimy teraz w wiekszosci na tego typu urodziny i zauwazylam ze dzieci maja chyba tego przesyt, szczegolnie ze w wiekszosci paczki corki sa one robione w tych samych miejscach a i wiekszosc ma sale zabaw na wyciagnicie reki w dzisiejszych czasach.
Musialabym zrobic rowniez w znanym im miejscu bo za daleko nie bardzo, wiem ze niektorzy maja problem z dojazdem.

Zastanawiam sie czy fajnym rozwiazanim byloby jednak zrobic male kinder party w domu mieszkanie mam male ale jak by na to jedno popoludnie przemeblowac troszkie corki pokoj (wyniesc co zbedne) udekorowac urodzinowo pokoj ( balony, serpentyny kolorowa zastawa etc) oraz zorganizoac dzieciom ( max 6 osob ) zabawy konkursy moze disco male ksiezniczki, malowanie twarzy, salon pieknosci ( malowanie paznokci, robienie lokow prostownica, makijazu, przebieranie w sukienki, szpilki etc)

czy byla by to frajda??? jak sadzici??? mam zgryz.....

jak wy organizujecie ten dzien?
Moim zdaniem to szał na sale zabaw był kilka lat temu. Pod względem organizacyjnym zawsze łatwiej niż w domu ( bo się idzie na gotowe).
Ogólnie to najbardziej mi się podobają takie przyjęcia w ogrodzie ( tylko moja córka ma w lutym niestety i chyba się nigdy nie załapiemy).
__________________
Każdego dnia, z każdą godziną rośnie liczba osób, które mogą pocałować mnie w d...
panna mati_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-08 08:25:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:36.