Marzenie życia w U.S.A. - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-04-14, 18:27   #61
zwierzun
Rozeznanie
 
Avatar zwierzun
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 995
Dot.: Marzenie życia w U.S.A.

Cytat:
Napisane przez marryme21 Pokaż wiadomość
Oj,można,można.Mam wielu znajomych na Wyspach i niektórzy naprawdę świetnie zarabiają,więcej niż kilkanaście funtów za godzinę.
Brak Ci argumentu to piszesz jeszcze raz to co ja sama napisalam powyzej.

Nie napisalam ze wogole nie mozna a to ze nie mozna za najprostsze niewykwalifikowane prace. To ze mozna zarabiac lepiej niz kilkanascie funtow za godzine to chyba oczywiste, kazdy kraj oferuje szeroki przekroj pracy i placy. To jakby ktos powiedzial 'Wyjade sobie do USA bo tam mozna zarobic ponad $20/godz'.

Ty i inne tam mieszkajace probujecie uzmyslowic tym co marza o USA ze w czasach kryzysu zycie nie jest tam takie proste, ze o prace ciezko, itd.

A ja Ci pisze ze podobnie jest w Europie i zdania typu mam znajomych co to duzo zarabiaja mnie nie przekonuja. Ja tez napisze ze mam znajomych w USA co zarabiaja spore pieniadze i co z tego? Nie zmienia to faktu ze ot tak sobie nikt kto choc troche mysli nie wsiadzie do samolotu by zyc w USA bo dobrze platna praca nie czeka w tych czasach na nikogo (pomijajac juz sprawy wizowe w USA).

Sama napisalas:

Cytat:
'Napisłam to,żeby uświadomić niektórym,że takie są stawki-życie w Ameryce nie wygląda tak jak na filmach.'
Ja probuje wyjasnic to samo o UK.

Z mojej strony EOT bo nie o tym jest watek.
__________________
Wymiana - kwiecien:

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...8#post33723698






Edytowane przez zwierzun
Czas edycji: 2011-04-14 o 18:29
zwierzun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-14, 18:40   #62
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Marzenie życia w U.S.A.

Przy obecnym kryzysie prace za$10 jest trudno zdobyc,a co dopiero za $20,chyba ze jest sie wykwalifikowanym specjalista z kilkuletnim doswiadczeniem to tak(pomijam juz sprawy wizowe I to ze coraz czesciej wymagaja ze aplikant jest obywatelem Usa)

Edytowane przez CzarnyElf
Czas edycji: 2011-04-14 o 18:42
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-15, 20:26   #63
forssiczka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 766
Dot.: Marzenie życia w U.S.A.

Cytat:
Napisane przez Dagusiac Pokaż wiadomość
Dodatkowo opowiadał jak odbywają się "wybory" szok po prostu.
no, to tez ich strasznie boli, to są zwyczajnie państwa policyjne, dramat, ale to offtop

Cytat:
Napisane przez marryme21 Pokaż wiadomość
Przecież ja ogólnie zachwalałam Biedronę.
wiem,wiem, miałam na myśli wypowiedź Samanthy i tak jakos szybko cytowałam i się zlało z innymi odnośnikami

kurcze, trawa u sąsiada zawsze będzie bardziej zielona, ale 5o lat komunistycznego uciemiężenia jeszcze dłuuuugo nie nadrobimy w stosunku do zachodu i jakby nie patrzeć codzienne zycie w krajach o bardzo rozbujanym konsumpcjoniźmie jest łatwiejsze bez dwóch zdań.

ale tez trzeba pamiętac o drugiej stronie medalu: moze dziewczyny mieszkające w USA wypowiedzą się o państwowej opiece medycznej? nie daj Boże poważnie zachorować w Stanach, jak się nie ma medicare, bo chyba te planowane reformy Obamy nie są wdrozone?
__________________


forssiczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-16, 13:34   #64
OYE
Zakorzenienie
 
Avatar OYE
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3 073
Dot.: Marzenie życia w U.S.A.

Cytat:
Napisane przez marryme21 Pokaż wiadomość

To masz szczęście,bo ja je widywałam na każdym kroku-metro,ulice,ściany budynków,chodniki-nie tylko w dużych miastach.
Może dlatego nie narzekasz,bo jesteś legalna.
w ktorym to miescie widzialas te karaluchy? pracuje w downtown chicago i mialam okazje byc w wiekszosci duzych miast i jakos sie nie spotkalam z tymi karaluchami

Cytat:
Napisane przez forssiczka Pokaż wiadomość

ale tez trzeba pamiętac o drugiej stronie medalu: moze dziewczyny mieszkające w USA wypowiedzą się o państwowej opiece medycznej? nie daj Boże poważnie zachorować w Stanach, jak się nie ma medicare, bo chyba te planowane reformy Obamy nie są wdrozone?
panstwowej opieki nie ma, jest panstwowe ubezpieczenie ktore jest super wystarczy zapytac kobiety w ciazy ktorana na nim jest
ja mam prywatne i chodze do tych samych lekarzy rodzilam w tym samym szpitalu z ta sama opieka co kobieta na panstwowym, z tym ze ja za opieka syna musze zaplacic 20% a kobieta na panstwowym 0
__________________

Haters Gonna Hate
OYE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-16, 13:44   #65
UrbanWarrior
Zakorzenienie
 
Avatar UrbanWarrior
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Z betonowej dzungli ...
Wiadomości: 4 876
Dot.: Marzenie życia w U.S.A.

Cytat:
Napisane przez OYE Pokaż wiadomość
panstwowej opieki nie ma, jest panstwowe ubezpieczenie ktore jest super wystarczy zapytac kobiety w ciazy ktorana na nim jest
ja mam prywatne i chodze do tych samych lekarzy rodzilam w tym samym szpitalu z ta sama opieka co kobieta na panstwowym, z tym ze ja za opieka syna musze zaplacic 20% a kobieta na panstwowym 0
A to nie jest przypadkiem tak, ze na panstwowe sie trzeba "zakwalifikowac" niskimi zarobkami i jest zarezerwowane dla najbiedniejszych? Nie wiem jak to dziala (mam prywatne), ale jestem pewna, ze jakby bylo tak rozowo i wszystkim dawali, to tematu opieki zdrowotnej w USA w ogole by nie bylo ... a tak jest - i to spory I te "preexisting conditions" i fakt, ze zmieniajac ubezpieczyciela moga ci odmowic pokrycia czegokolwiek, co zwiazane z chorobami/potencjalnymi zagrozeniami, ktore mialas przed "przejsciem" do ich firmy? Masakra Oby ta reforma Obamy wkoncu weszla w zycie

System zdrowotny to tutaj (mowiac bardzo brzydko) syf i nikt mi nie powie ze jest inaczej
__________________


Cytat:
Napisane przez emememsik Pokaż wiadomość
Im mniej rzeczy mnie denerwuje tym lepiej się czuję
UrbanWarrior jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-16, 14:06   #66
OYE
Zakorzenienie
 
Avatar OYE
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3 073
Dot.: Marzenie życia w U.S.A.

Cytat:
Napisane przez UrbanWarrior Pokaż wiadomość
A to nie jest przypadkiem tak, ze na panstwowe sie trzeba "zakwalifikowac" niskimi zarobkami i jest zarezerwowane dla najbiedniejszych? Nie wiem jak to dziala (mam prywatne), ale jestem pewna, ze jakby bylo tak rozowo i wszystkim dawali, to tematu opieki zdrowotnej w USA w ogole by nie bylo ... a tak jest - i to spory I te "preexisting conditions" i fakt, ze zmieniajac ubezpieczyciela moga ci odmowic pokrycia czegokolwiek, co zwiazane z chorobami/potencjalnymi zagrozeniami, ktore mialas przed "przejsciem" do ich firmy? Masakra Oby ta reforma Obamy wkoncu weszla w zycie

System zdrowotny to tutaj (mowiac bardzo brzydko) syf i nikt mi nie powie ze jest inaczej
oczywiscie nie moze byc darmowe ubezpieczenie dla wszystkich z super opieka bo niby skad na to $$$$$$ wziasc
teoretycznie jest dla biednych ale znam wiele nie biednych i nie legalnych co korzysta z tego ubezpieczenia szczegolnei jak pracujesz na czarno i mozesz sobie wymyslic jakie zarobki chcesz
ale tez sa inne programy jak np all kids w IL gdzie kazde dziecko ubezpiecza z tym ze zalezy od zarobkow czy placisz i ile placisz
oczywiscie nie moze byc darmowe ubezpieczenie dla wszystkich z super opieka bo niby skad na to $$$$$$ wziasc

fakt ubezpieczenia prywatne potrzebuja reformy chodz nie takiej jak obama chce, ale to juz temat rzeka

prawda jest taka ze nikomu tutaj opieki nie odmowia jak nie masz ubezpieczenia, i mieszkam tutaj 22 lata i do tej pory nie znam nikogo co by cokolwiek stracil z powodu rachunkow za opieke medyczna
__________________

Haters Gonna Hate
OYE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-16, 17:11   #67
UrbanWarrior
Zakorzenienie
 
Avatar UrbanWarrior
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Z betonowej dzungli ...
Wiadomości: 4 876
Dot.: Marzenie życia w U.S.A.

Cytat:
Napisane przez OYE Pokaż wiadomość
prawda jest taka ze nikomu tutaj opieki nie odmowia jak nie masz ubezpieczenia, i mieszkam tutaj 22 lata i do tej pory nie znam nikogo co by cokolwiek stracil z powodu rachunkow za opieke medyczna
A ja mieszkam tutaj na stale od 10 miesiecy i znam juz dwie takie osoby (zupelnie ze soba nie zwiazane ...) Reguly nie ma.

Ogladalas film Sicko, Michael'a Moore?
__________________


Cytat:
Napisane przez emememsik Pokaż wiadomość
Im mniej rzeczy mnie denerwuje tym lepiej się czuję
UrbanWarrior jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-04-16, 22:36   #68
OYE
Zakorzenienie
 
Avatar OYE
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3 073
Dot.: Marzenie życia w U.S.A.

Cytat:
Napisane przez UrbanWarrior Pokaż wiadomość
Ogladalas film Sicko, Michael'a Moore?
nie, taniej propagandy nie ogladam
__________________

Haters Gonna Hate
OYE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-17, 01:35   #69
UrbanWarrior
Zakorzenienie
 
Avatar UrbanWarrior
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Z betonowej dzungli ...
Wiadomości: 4 876
Dot.: Marzenie życia w U.S.A.

Cytat:
Napisane przez OYE Pokaż wiadomość
nie, taniej propagandy nie ogladam
W tej "taniej propagandzie" jest wiele prawdy - wszystko to kwestia umiejetnego "filtrowania" wiadomosci ... ale ok
__________________


Cytat:
Napisane przez emememsik Pokaż wiadomość
Im mniej rzeczy mnie denerwuje tym lepiej się czuję
UrbanWarrior jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-18, 08:17   #70
uca
Rozeznanie
 
Avatar uca
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: desde muy lejos!
Wiadomości: 738
Dot.: Marzenie życia w U.S.A.

Ja rownierz sie wybieram, ale nie predzej niz w przyszlym roku. Poki co mieszkam w Meksyku , ktorego mam coraz bardziej dosc. Mam rodzine w USA i troche blizszych i dalszych znajomych, wiem ze lekko nie jest ale jednak nikt nie wraca . Pracowalam troche we Francji jako au pair, 12h dziennie za marne grosze a i tak wyszlam na tym duzo lepiej niz jakbym robila w Polsce . Wiec o ile znajde jakakolwiek prace to bede w lepszej sytuacji niz teraz.
__________________
9.10.2013 zapuszczam włosy. Aktualna długość do ramion.
9.01.2014 włosy za linię obojczyków.
24.08. 2016 w połowie drogi do talii

Edytowane przez uca
Czas edycji: 2011-04-18 o 08:18
uca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-12, 09:32   #71
kaska87
Zakorzenienie
 
Avatar kaska87
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 38 118
Dot.: Marzenie życia w U.S.A.

Ja też zakochałam się w usa no i w zeszłym roku spełniłam marzenie i pojechałam z narzeczonym do jego siostry, spędziliśmy tam ponad miesiąc wszystko mi się podobało: ludzie, życie. Tak po przeczytaniu wątku myślę czy ktoś z magistrem z finansów i zarządzania ma tam szansę na pracę w zawodzie?wiem, że pewnie dużo zależy od szczęścia i chęci, ale wrażenie, że skończyłoby się na sprzątaniu albo na bawieniu rozpieszczonych dzieci Zazdroszczę tym co mają odwagę podjąć decyzję i wyjechać
__________________


Edytowane przez kaska87
Czas edycji: 2011-06-12 o 09:33
kaska87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-12, 09:34   #72
Bloou
Rozeznanie
 
Avatar Bloou
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 558
Dot.: Marzenie życia w U.S.A.

Cytat:
Napisane przez kaska87 Pokaż wiadomość
Ja też zakochałam się w usa no i w zeszłym roku spełniłam marzenie i pojechałam z narzeczonym do jego siostry, spędziliśmy tam ponad miesiąc wszystko mi się podobało: ludzie, życie. Tak po przeczytaniu wątku myślę czy ktoś z magistrem z finansów i zarządzania ma tam szansę na pracę w zawodzie? bo mam wrażenie, że skończyłoby się na sprzątaniu albo na bawieniu rozpieszczonych dzieci Zazdroszczę tym co mają odwagę podjąć decyzję i wyjechać
Tak sobie myślę, że z FiR jest na pewno duuużo pracy, wcale nie bawienie dzieci Jak coś to zerknij na internetowe oferty pracy.

A w którym stanie byłaś?
__________________

Nobody
, not even the rain, has such small hands
- Cummings


JESTEM ZA WPROWADZENIEM WIĘKSZYCH KAR DLA OSÓB, KTÓRE ZNĘCAJĄ SIĘ NAD ZWIERZĘTAMI.

Bloou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-12, 09:36   #73
kaska87
Zakorzenienie
 
Avatar kaska87
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 38 118
Dot.: Marzenie życia w U.S.A.

w NJ (jakoś 40km od nyc)
__________________


Edytowane przez kaska87
Czas edycji: 2011-06-12 o 09:39
kaska87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-12, 11:09   #74
Bloou
Rozeznanie
 
Avatar Bloou
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 558
Dot.: Marzenie życia w U.S.A.

Cytat:
Napisane przez kaska87 Pokaż wiadomość
w NJ (jakoś 40km od nyc)
Ach, to tam na pewno dostaniesz pracę! Przecież tam jest tyle tych firm, korporacji, trzeba szukać
__________________

Nobody
, not even the rain, has such small hands
- Cummings


JESTEM ZA WPROWADZENIEM WIĘKSZYCH KAR DLA OSÓB, KTÓRE ZNĘCAJĄ SIĘ NAD ZWIERZĘTAMI.

Bloou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-12, 11:29   #75
kaska87
Zakorzenienie
 
Avatar kaska87
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 38 118
Dot.: Marzenie życia w U.S.A.

Cytat:
Napisane przez Bloou Pokaż wiadomość
Ach, to tam na pewno dostaniesz pracę! Przecież tam jest tyle tych firm, korporacji, trzeba szukać
jak się zdecudujemy to oby tak było
póki co dajemy sobie rok na podjęcie decyzji
__________________

kaska87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-12, 11:47   #76
Bloou
Rozeznanie
 
Avatar Bloou
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 558
Dot.: Marzenie życia w U.S.A.

Cytat:
Napisane przez kaska87 Pokaż wiadomość
jak się zdecudujemy to oby tak było
póki co dajemy sobie rok na podjęcie decyzji
Oczywiście, oczywiście Z góry powodzenia!
__________________

Nobody
, not even the rain, has such small hands
- Cummings


JESTEM ZA WPROWADZENIEM WIĘKSZYCH KAR DLA OSÓB, KTÓRE ZNĘCAJĄ SIĘ NAD ZWIERZĘTAMI.

Bloou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-12, 12:00   #77
kaska87
Zakorzenienie
 
Avatar kaska87
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 38 118
Dot.: Marzenie życia w U.S.A.

Cytat:
Napisane przez Bloou Pokaż wiadomość
Oczywiście, oczywiście Z góry powodzenia!
a Ty masz zamiar wyjechać? Jesteś w trakcie załatwiania formalności?
__________________

kaska87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-12, 13:23   #78
Bloou
Rozeznanie
 
Avatar Bloou
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 558
Dot.: Marzenie życia w U.S.A.

Cytat:
Napisane przez kaska87 Pokaż wiadomość
a Ty masz zamiar wyjechać? Jesteś w trakcie załatwiania formalności?
Na początku to muszę zacząć studia, hehe Ale podróżuję sobie i "obczajam" możliwe miejsca na emigrację
I udzielam się na tym cudownym forum
__________________

Nobody
, not even the rain, has such small hands
- Cummings


JESTEM ZA WPROWADZENIEM WIĘKSZYCH KAR DLA OSÓB, KTÓRE ZNĘCAJĄ SIĘ NAD ZWIERZĘTAMI.

Bloou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-12, 17:19   #79
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Marzenie życia w U.S.A.

Cytat:
Napisane przez kaska87 Pokaż wiadomość
Ja też zakochałam się w usa no i w zeszłym roku spełniłam marzenie i pojechałam z narzeczonym do jego siostry, spędziliśmy tam ponad miesiąc wszystko mi się podobało: ludzie, życie. Tak po przeczytaniu wątku myślę czy ktoś z magistrem z finansów i zarządzania ma tam szansę na pracę w zawodzie?wiem, że pewnie dużo zależy od szczęścia i chęci, ale wrażenie, że skończyłoby się na sprzątaniu albo na bawieniu rozpieszczonych dzieci Zazdroszczę tym co mają odwagę podjąć decyzję i wyjechać
Fajnie ze Ci sie podobalo
No ale miesiac to tak raczej wakacyjnie-na poczatku jest zawsze fajnie a potem nastepuje szok bo trzeba zyc z dnia na dzien-a to juz wyglada inaczej.

Co do magistra i uznawania tego tutaj.Wiesz jest szansa-ale to duzo zalezy od pracodawcy,jeden uzna drugi nie,to samo ze szkola,jedna szkola uzna Twoj dyplom druga moze nie uznac,kazda szkola,kazdy nawet stan ma inne wymagania-musialabys sie zorientowac przed ewentualnym wyjazdem na stale.

Zycze powodzenia w spelnieniu marzen
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:12.