Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.III - Strona 110 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-01-12, 11:19   #3271
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez verana Pokaż wiadomość
Dobrze ale czy reakcja nie powinna wystąpić od razu (nie wiem bo nie jestem alergikiem)? Mi to wyskoczyło po jakichś 4-5 dniach od pierwszego zastosowania
Jestem alergikiem i u mnie reakcja uczuleniowa wychodzi czasem nawet po 3 tygodniach
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-12, 15:49   #3272
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez wiolettasss Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedź w sumie po posmarowaniu twarzy tymi specyfikami to właśnie tak odbieram (ale byłam zdziwiona bo przy kremach nigdy tak nie miałam)
Mam jeszcze jedno pytanie czy olejki z kwasem hialuronowym można stosować 2 razy dziennie? czy można "przekarmić" skórę i lepiej tylko raz aplikować a rano zwykły krem?
Trzeba obserwować skórę, jeśli nie masz suchej czy odwodnionej, to trzeba faktycznie uważać, żeby nie przesadzić. Nadmiar substancji nawilżających może wywołać krostki i coś jak potówki. Ale w kremach też są takie substancje, więc po prostu obserwacja i uwaga. Większość osób z suchą skórą lub tendencją do wysuszania, albo stosujących wysuszające kosmetyki (np z kwasami) może używać preparatów nawilżających przez cały czas. Ja np. muszę uważać, bo w ogóle nie mam tendencji do suchości, jak widzę, że skóra jest już jak z tej japońskiej reklamy:
http://www.youtube.com/watch?v=ybDLL...layer_embedded
jak ryżowa kluseczka XD to już wiem, że pora odstawić żel hialuronowy
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-12, 22:31   #3273
wiolettasss
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 83
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Trzeba obserwować skórę, jeśli nie masz suchej czy odwodnionej, to trzeba faktycznie uważać, żeby nie przesadzić. Nadmiar substancji nawilżających może wywołać krostki i coś jak potówki. Ale w kremach też są takie substancje, więc po prostu obserwacja i uwaga. Większość osób z suchą skórą lub tendencją do wysuszania, albo stosujących wysuszające kosmetyki (np z kwasami) może używać preparatów nawilżających przez cały czas. Ja np. muszę uważać, bo w ogóle nie mam tendencji do suchości, jak widzę, że skóra jest już jak z tej japońskiej reklamy:
http://www.youtube.com/watch?v=ybDLL...layer_embedded
jak ryżowa kluseczka XD to już wiem, że pora odstawić żel hialuronowy
Hehe chciałabym taką skórę. U mnie skóra dopiero pomału zaczyna przypominać normalną (zamiast ściągniętej maski) i nareszcie jest mniej czerwona .
Nie orientujesz się czy przy cerze naczynkowej i nadreaktywnej (czy jakoś tak ) mogę użyć peelingu enzymatycznego z bu.
I mam jeszcze pytanko do posiadaczek pudru bambusowego czy można go porównać do pudru ryżowego z kryrolanu?
wiolettasss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-13, 09:38   #3274
pearpearl
Wtajemniczenie
 
Avatar pearpearl
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 2 294
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Dziewczyny, co myslicie o takiej kuracji?
Na noc serum migdalowe na zmiane z 3 x rose
Na dzien flavo c plus filtry.

Zalezy mi na rozjasnieniu przebarwien, splyceniu zmarszczek i rozjasnieniu cieni pod oczami.

Do tej pory uzywalam RENEW na zmiane z serum odbudowujacym, ale chyba mnie zapychaly
Na dzien eliksir winogronowy, jednak chcialabym sprobowac czegos nowego, no i zastosowac cos innego,zeby skora sie nie przyzwyczaila.
Myslicie, ze dobrze celuje?
__________________
Dżony


Sometimes when I close my eyes, I can't see
pearpearl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-14, 00:03   #3275
mlodziudka85
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 1 329
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez wiolettasss Pokaż wiadomość
Hehe chciałabym taką skórę. U mnie skóra dopiero pomału zaczyna przypominać normalną (zamiast ściągniętej maski) i nareszcie jest mniej czerwona .
Nie orientujesz się czy przy cerze naczynkowej i nadreaktywnej (czy jakoś tak ) mogę użyć peelingu enzymatycznego z bu.
I mam jeszcze pytanko do posiadaczek pudru bambusowego czy można go porównać do pudru ryżowego z kryrolanu?
Nie powinno być problemów. Proponuję najpierw nałożyć peeling na niewielki obszar skóry. Niestety w tym wypadku trzeba przetestować na sobie.

Cytat:
Napisane przez pearpearl Pokaż wiadomość
Dziewczyny, co myslicie o takiej kuracji?
Na noc serum migdalowe na zmiane z 3 x rose
Na dzien flavo c plus filtry.

Zalezy mi na rozjasnieniu przebarwien, splyceniu zmarszczek i rozjasnieniu cieni pod oczami.

Do tej pory uzywalam RENEW na zmiane z serum odbudowujacym, ale chyba mnie zapychaly
Na dzien eliksir winogronowy, jednak chcialabym sprobowac czegos nowego, no i zastosowac cos innego,zeby skora sie nie przyzwyczaila.
Myslicie, ze dobrze celuje?
Warto próbować. Pielęgnacja całkiem przemyślana, jeśli brać pod uwagę tylko BU. Pamiętaj, że rozjaśnienie cieni pod oczami jest baaaardzo trudne i nie nastawiaj się na wiele.

W moim przypadku flavo C na niewiele się zdało. Wole wit C innej firmy. Migdałek w takim stężeniu to dla mnie też za słaby kaliber, ale jeśli nie stosowałaś wcześniej kwasów to dobry wybór. Połączenie z 3*rose powinno być udane. Sama mam na nie ochotę.

Najlepiej byłoby, gdybyś wprowadzała produkty stopniowo. Przykładowo zaczynając od 3*rose i po o.k. dwóch tyg. migdał. Można wtedy znaleźć ewentualnego winowajcę zapychania. Jesteś pewna, że to nie filtr Cię zapycha?
mlodziudka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-14, 12:18   #3276
pearpearl
Wtajemniczenie
 
Avatar pearpearl
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 2 294
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez mlodziudka85 Pokaż wiadomość
Warto próbować. Pielęgnacja całkiem przemyślana, jeśli brać pod uwagę tylko BU. Pamiętaj, że rozjaśnienie cieni pod oczami jest baaaardzo trudne i nie nastawiaj się na wiele.

W moim przypadku flavo C na niewiele się zdało. Wole wit C innej firmy. Migdałek w takim stężeniu to dla mnie też za słaby kaliber, ale jeśli nie stosowałaś wcześniej kwasów to dobry wybór. Połączenie z 3*rose powinno być udane. Sama mam na nie ochotę.

Najlepiej byłoby, gdybyś wprowadzała produkty stopniowo. Przykładowo zaczynając od 3*rose i po o.k. dwóch tyg. migdał. Można wtedy znaleźć ewentualnego winowajcę zapychania. Jesteś pewna, że to nie filtr Cię zapycha?
Dziekuje za odpowiedz
A moge spytac, jaka wit C polecasz?
Wiem, ze z cieniami wojny nie wygram, ale chcialabym chociaz ciut je rozjasnic. Po skonczeniu serum migdalowego wrocilabym do renew, bo widzialam male efekty na poczatku, ale pozniej jakby wszytsko sie "zatrzymalo".
Jezeli chodzi o filtr, to jest to juz trzecie czy czwarte opakowanie i wczesniej nie mialam takich porblemow. Teraz jak odstawilam renew i serum odbud. to niespodzianki pojawiaja sie duzo rzadziej.

Dziewczyny, a co byscie polecily z BU dla mojej mamy? 57 lat, cera ogolnie w dobrym stanie, niewiele zmarszczek (jak na ten wiek), ale za to spore zaczerwienienia No i alergiczka :/
__________________
Dżony


Sometimes when I close my eyes, I can't see
pearpearl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-15, 13:33   #3277
ktsw
Zakorzenienie
 
Avatar ktsw
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 667
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez wiolettasss Pokaż wiadomość
Mam jeszcze jedno pytanie czy olejki z kwasem hialuronowym można stosować 2 razy dziennie? czy można "przekarmić" skórę i lepiej tylko raz aplikować a rano zwykły krem?
wydaje mi sie, ze można. Ja na początku zimy mialam taki przesusz ze myslałam ze umre, skóra na twarzy dosłownie mnie bolała wiec co? oczywiscie oleje, oleje i oleje. Było coraz gorzej i w koncu ktos mnie oswiecił, ze wlasnie oleje mogą byc sprawcą, teraz staram sie nie szalec tak bardzo i jest lepiej
ktsw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-01-15, 23:18   #3278
megg123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 18
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez wiolettasss Pokaż wiadomość
Hehe chciałabym taką skórę. U mnie skóra dopiero pomału zaczyna przypominać normalną (zamiast ściągniętej maski) i nareszcie jest mniej czerwona .
Nie orientujesz się czy przy cerze naczynkowej i nadreaktywnej (czy jakoś tak ) mogę użyć peelingu enzymatycznego z bu.
I mam jeszcze pytanko do posiadaczek pudru bambusowego czy można go porównać do pudru ryżowego z kryrolanu?
Mam oba pudry i po miesiącu stosowania Kryolanu wracam do bambusowego z BU. Puder bambusowy fajnie wykańcza makijaż i przede wszystkim jest niewidoczny na twarzy, czego niestety nie robił Kryolan. Co do matu oba pudry matują przyzwoicie, na podobnym poziomie.
megg123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-16, 17:09   #3279
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez pearpearl Pokaż wiadomość
Dziewczyny, co myslicie o takiej kuracji?
Na noc serum migdalowe na zmiane z 3 x rose
Na dzien flavo c plus filtry.

Zalezy mi na rozjasnieniu przebarwien, splyceniu zmarszczek i rozjasnieniu cieni pod oczami.

Do tej pory uzywalam RENEW na zmiane z serum odbudowujacym, ale chyba mnie zapychaly
Na dzien eliksir winogronowy, jednak chcialabym sprobowac czegos nowego, no i zastosowac cos innego,zeby skora sie nie przyzwyczaila.
Myslicie, ze dobrze celuje?
Jakiego rodzaju cienie masz pod oczami - pigmentacyjne czy sińce? Jak sińce to kupuj rzeczy na sińce pod oczyma albo do cery naczynkowej, masuj okolice oczu, dobre są tez ćwiczenia. Jak pigmentacyjne to kosmetyki rozjaśniające.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-17, 14:18   #3280
Aimee_J
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 360
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Mam w domu trzy oleje [malinowy, tamanu i arganowy] i 2% kwas hialuronowy. Mieszam to wszystko ze sobą, ale ostatnio zauważyłam, ze to chyba za mało, bo moja cera reaguje na tegoroczną zimę wyjątkowo tragicznie - strasznie przesuszona jest. Na noc na tę mieszankę nakładam krem, na dzień filtr.

Jakie oleje mogą ukoić bardzo suchą skórę? Jakieś propozycje?
Aimee_J jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-17, 14:28   #3281
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez Aimee_J Pokaż wiadomość
Mam w domu trzy oleje [malinowy, tamanu i arganowy] i 2% kwas hialuronowy. Mieszam to wszystko ze sobą, ale ostatnio zauważyłam, ze to chyba za mało, bo moja cera reaguje na tegoroczną zimę wyjątkowo tragicznie - strasznie przesuszona jest. Na noc na tę mieszankę nakładam krem, na dzień filtr.

Jakie oleje mogą ukoić bardzo suchą skórę? Jakieś propozycje?
Makadamia Nakładam go na zwilżoną wodą termalną skórę i naprawdę dobrze pielęgnuje, a mam skórę bardzo suchą, atopową
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-17, 15:18   #3282
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez wiolettasss Pokaż wiadomość
Hehe chciałabym taką skórę. U mnie skóra dopiero pomału zaczyna przypominać normalną (zamiast ściągniętej maski) i nareszcie jest mniej czerwona .
Nie orientujesz się czy przy cerze naczynkowej i nadreaktywnej (czy jakoś tak ) mogę użyć peelingu enzymatycznego z bu.
Możesz, własnie chemiczne peelingi (enzymy, kwasy) są zalecane przy takiej skórze. Tylko najpierw spróbuj czy dobrze reagujesz na te enzymy, może na ręce.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-17, 20:19   #3283
wiolettasss
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 83
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

ooo matko kwasy to chyba wypaliłyby mi twarz :p. Mam teraz troszkę inny problem. Stosuję oleje (kocanka i arganowy) plus serum odbudowujące i kwas hialuronowy a mojej skórze po tygodniu jest mało już chwilę po posmarowaniu jest znów sucha i napięta (policzki to nawet maść witaminową wciągają do matu i muszę dosmarować. Krem nawilżający dokładam 3 razy.) Co mogę jeszcze zastosować?
wiolettasss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-17, 22:08   #3284
tymena
Zakorzenienie
 
Avatar tymena
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 15 280
GG do tymena
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez wiolettasss Pokaż wiadomość
ooo matko kwasy to chyba wypaliłyby mi twarz :p. Mam teraz troszkę inny problem. Stosuję oleje (kocanka i arganowy) plus serum odbudowujące i kwas hialuronowy a mojej skórze po tygodniu jest mało już chwilę po posmarowaniu jest znów sucha i napięta (policzki to nawet maść witaminową wciągają do matu i muszę dosmarować. Krem nawilżający dokładam 3 razy.) Co mogę jeszcze zastosować?
A próbowałaś ekstra tłuściocha Avy? klik
do dostania w rossmanach
tymena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-17, 22:32   #3285
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez tymena Pokaż wiadomość
A próbowałaś ekstra tłuściocha Avy? klik
do dostania w rossmanach
Ciekawy krem, nigdy nie zwróciłam na niego uwagi w Rossie Zwykle smaruję się kremem ochronnym na wiatr BD, też jestem mega suchar.
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-18, 08:40   #3286
tymena
Zakorzenienie
 
Avatar tymena
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 15 280
GG do tymena
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Ciekawy krem, nigdy nie zwróciłam na niego uwagi w Rossie Zwykle smaruję się kremem ochronnym na wiatr BD, też jestem mega suchar.
Dla mnie bomba! Lepszy niż avenki. Likwiduje suche skórki, zaczerwienienia, ujędrnia, nie wspominając o korzystnej cenie Mój nr 1 w okresie jesienno-zimowym od kilku lat
tymena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-18, 10:09   #3287
wiolettasss
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 83
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez tymena Pokaż wiadomość
A próbowałaś ekstra tłuściocha Avy? klik
do dostania w rossmanach
Niestety za słaby dla mnie Masakra jakaś. Obecnie stosuję serum odbudowujące na to oleje pół na pół z żelem ha a popołudniu i tak mnie wszystko ściąga i na policzkach znów ujawniają się piekące czerwone plamki. Oszaleć można
wiolettasss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-18, 10:24   #3288
ktsw
Zakorzenienie
 
Avatar ktsw
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 667
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez Aimee_J Pokaż wiadomość
Mam w domu trzy oleje [malinowy, tamanu i arganowy] i 2% kwas hialuronowy. Mieszam to wszystko ze sobą, ale ostatnio zauważyłam, ze to chyba za mało, bo moja cera reaguje na tegoroczną zimę wyjątkowo tragicznie - strasznie przesuszona jest. Na noc na tę mieszankę nakładam krem, na dzień filtr.

Jakie oleje mogą ukoić bardzo suchą skórę? Jakieś propozycje?
przeczytaj to co napisałam ciut wyżej, moglas przekarmic skóre olejami i dlatego sie strasznie przesusza, tez tak mialam
to samo mialam jak duzo uzywałam oleju kokosowego na włosy, po paru m-cach z przetłuszczających zrobily sie przesuszone

Cytat:
Napisane przez tymena Pokaż wiadomość
A próbowałaś ekstra tłuściocha Avy? klik
do dostania w rossmanach
tez go mam i tez w zestawieniu z olejami nie pomógł

teraz moja cera odpoczywa, oleje co 2,3 dzien, wiecej nawilżam, i jest juz na tyle ok ze dzis na noc nałozylam ave
ktsw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-18, 10:45   #3289
tymena
Zakorzenienie
 
Avatar tymena
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 15 280
GG do tymena
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez wiolettasss Pokaż wiadomość
Niestety za słaby dla mnie Masakra jakaś. Obecnie stosuję serum odbudowujące na to oleje pół na pół z żelem ha a popołudniu i tak mnie wszystko ściąga i na policzkach znów ujawniają się piekące czerwone plamki. Oszaleć można
A może za dużo hialuronu dajesz?

Pamiętam, że byłam wysuszona na wiór zanim nie nauczyłam się go odpowiednio dawkować.
tymena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-18, 10:49   #3290
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez wiolettasss Pokaż wiadomość
ooo matko kwasy to chyba wypaliłyby mi twarz :p. Mam teraz troszkę inny problem. Stosuję oleje (kocanka i arganowy) plus serum odbudowujące i kwas hialuronowy a mojej skórze po tygodniu jest mało już chwilę po posmarowaniu jest znów sucha i napięta (policzki to nawet maść witaminową wciągają do matu i muszę dosmarować. Krem nawilżający dokładam 3 razy.) Co mogę jeszcze zastosować?
Albo za mało tłuszczu albo źle stosujesz żel.

Pamiętaj, że powinno się nakładać żel hialuronowy na wilgotną twarz, imh bardzo suchą skórę warto wręcz namoczyć, a potem żelem tę wilgoć "zamknąć" i na koniec tyle tłuszczu, ile potrzebujesz.

Możesz też spróbować czegoś tłustego z mocznikiem, taki zestaw to dopiero nawilża i natłuszcza. FlosLek ma taką serię. Albo coś umieszać możesz.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-18, 12:02   #3291
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez tymena Pokaż wiadomość
Dla mnie bomba! Lepszy niż avenki. Likwiduje suche skórki, zaczerwienienia, ujędrnia, nie wspominając o korzystnej cenie Mój nr 1 w okresie jesienno-zimowym od kilku lat
Na pewno poszukam A czy on nie ma intensywnego zapachu? Bo źle takie znoszę.


Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Albo za mało tłuszczu albo źle stosujesz żel.

Pamiętaj, że powinno się nakładać żel hialuronowy na wilgotną twarz, imh bardzo suchą skórę warto wręcz namoczyć, a potem żelem tę wilgoć "zamknąć" i na koniec tyle tłuszczu, ile potrzebujesz.

Możesz też spróbować czegoś tłustego z mocznikiem, taki zestaw to dopiero nawilża i natłuszcza. FlosLek ma taką serię. Albo coś umieszać możesz.
Dokładnie, ja tak zawsze robię i olej + ha na moją bardzo suchą skórę wystarcza Na dzień tłustsze mazidła w celach ochronnych, a na noc taka mieszanka. Obecnie nie mam już żelu (szykują się zakupy na BU ) i używam sam olej (3 krople) na spryskaną termalką skórę - też daje bardzo dobry efekt, nie ma przeuszenia, budzę się z miękką buzią, bez żadnych ściągnięć czy szorstkości.
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-18, 12:44   #3292
wiolettasss
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 83
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Wydaje mi się że stosuję żel tak jak powinno być (chyba). Wieczorem myję twarz olejkiem potem psikam ją hydrolatem z kocanki i na mokre nakładam serum odbudowujące(ok 15-20 kropli), czekam ok 15 min (wszystko wciąga się do matu i czuję że skóra chce jeszcze). Następnie nakładam żel (kropla wielkości grochu)wymieszany z 5 kroplami oleju z kocanki i 5 arganowego (to nakładam na suchą skórę- więc może to tu błąd?) Ogólnie stan skóry bardzo się poprawił (wcześniej nawet maseczka nawilżająca wciągała się cała i było mało a plamy były bordowe a nie czerwone). Tylko martwi mnie ta sachara
A jak myślicie ten krem ava mogę zmieszać z żelem i olejami i smarować tym na noc? (albo sam krem i oleje?)
wiolettasss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-18, 12:50   #3293
tymena
Zakorzenienie
 
Avatar tymena
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 15 280
GG do tymena
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Na pewno poszukam A czy on nie ma intensywnego zapachu? Bo źle takie znoszę.
Zapach jest taki oleisty ale nie jest intensywny. Też nakładam oleje na wodę termalną. O wiele lepiej się wchłaniają


Wiolettasss, ja mieszam oleje i żel hialuronowy z różnymi kremami Bezpośrednio przed nałożeniem, w zagłębieniu dłoni.
tymena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-18, 12:52   #3294
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez wiolettasss Pokaż wiadomość
Wydaje mi się że stosuję żel tak jak powinno być (chyba). Wieczorem myję twarz olejkiem potem psikam ją hydrolatem z kocanki i na mokre nakładam serum odbudowujące(ok 15-20 kropli), czekam ok 15 min (wszystko wciąga się do matu i czuję że skóra chce jeszcze). Następnie nakładam żel (kropla wielkości grochu)wymieszany z 5 kroplami oleju z kocanki i 5 arganowego (to nakładam na suchą skórę- więc może to tu błąd?) Ogólnie stan skóry bardzo się poprawił (wcześniej nawet maseczka nawilżająca wciągała się cała i było mało a plamy były bordowe a nie czerwone). Tylko martwi mnie ta sachara
A jak myślicie ten krem ava mogę zmieszać z żelem i olejami i smarować tym na noc? (albo sam krem i oleje?)
Używasz 10 kropli oleju na samą twarz? Może właśnie dlatego Ci się tak przesusza - przedawkowujesz Ja daję 3 i chociaż na początku wydawało mi się mało, to teraz jest wystarczająco, czasem rano jak wstaję to mam nadal olej na skórze. A mam atopową, suchą skórę, która uwielbia tłuste i wszystko się w nią wchłania.
A tak zapytam - nie masz może niedoczynności tarczycy?
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-18, 14:15   #3295
Aimee_J
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 360
Ją używam zazwyczaj po jednej kropli wszystkich trzech na noc i maliny oraz tamanu na dzień - ale to też nie zawsze. Wątpię, żebym przedawkowała, szczególnie, że co roku zimą moja skóra dochodzi do podobnego momentu a to pierwszy raz kiedy używam olejów.
Stawiam po prostu na zimę. I tyle.
W zeszłym roku pomógł mi nutritic LRP, ale drogi jest :/

Tapnięte z mojego HTC ONE V
Aimee_J jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-18, 15:03   #3296
wiolettasss
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 83
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Używasz 10 kropli oleju na samą twarz? Może właśnie dlatego Ci się tak przesusza - przedawkowujesz Ja daję 3 i chociaż na początku wydawało mi się mało, to teraz jest wystarczająco, czasem rano jak wstaję to mam nadal olej na skórze. A mam atopową, suchą skórę, która uwielbia tłuste i wszystko się w nią wchłania.
A tak zapytam - nie masz może niedoczynności tarczycy?
Niby badania mam wszystkie w porządku tj tsh jest w normie 2,3 (norma do 4) ft 4 przy tym 15,1 (12-22 norma) Co prawda mam prawie wszystkie objawy niedoczynności ale wyniki mówią co innego.
Hmm może faktycznie za dużo daję tylko że przy mniejszej dawce jest przesuszona od razu (policzki) kurcze jeszcze spróbuję mieszać z kremami. Ale moja skóra to w ogóle porażka po raz pierwszy jak byłam u kosmetyczki to miałam tak podrażnioną twarz że myślała że to trądzik różowaty ( i też wtedy była zima) latem jeszcze nie jest tak źle ale zima to koszmar. Kurcze a tyle nadziei pokładałam w kosmetykach z BU
wiolettasss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-18, 15:08   #3297
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez wiolettasss Pokaż wiadomość
Niby badania mam wszystkie w porządku tj tsh jest w normie 2,3 (norma do 4) ft 4 przy tym 15,1 (12-22 norma) Co prawda mam prawie wszystkie objawy niedoczynności ale wyniki mówią co innego.
Hmm może faktycznie za dużo daję tylko że przy mniejszej dawce jest przesuszona od razu (policzki) kurcze jeszcze spróbuję mieszać z kremami. Ale moja skóra to w ogóle porażka po raz pierwszy jak byłam u kosmetyczki to miałam tak podrażnioną twarz że myślała że to trądzik różowaty ( i też wtedy była zima) latem jeszcze nie jest tak źle ale zima to koszmar. Kurcze a tyle nadziei pokładałam w kosmetykach z BU
Norma jest do 2, laboratoria podają do 4, ale naprawdę tak zdrowo jest do 2. Przynajmniej moja endokrynolog tak twierdzi
Przy standardowych objawach niedoczynności możesz mieć jeszcze inne choroby hormonalne, przyjedź się do endo. A póki co próbuj z innymi kosmetykami może? Może krem łagodzący z lukrecją? Nie dla każdego oleje jak widać.
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-18, 15:15   #3298
wiolettasss
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 83
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

A jak to jest z długością stosowania olei ? Czy one działają od razu czy dopiero po jakimś czasie? Jaka jest szansa że używając ich np 3x dziennie w końcu natłuszczę i nawilżę facjate :P A może krem nivea? (sposób naszych babć)
wiolettasss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-18, 15:39   #3299
ktsw
Zakorzenienie
 
Avatar ktsw
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 667
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez wiolettasss Pokaż wiadomość
A jak to jest z długością stosowania olei ? Czy one działają od razu czy dopiero po jakimś czasie? Jaka jest szansa że używając ich np 3x dziennie w końcu natłuszczę i nawilżę facjate :P A może krem nivea? (sposób naszych babć)
za dużo oleji moze w koncu przesuszyc skóre, wszystko z umiarem, ja polecam osobiscie na zime krem bambino
ktsw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-18, 15:42   #3300
wiolettasss
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 83
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez ktsw Pokaż wiadomość
za dużo oleji moze w koncu przesuszyc skóre, wszystko z umiarem, ja polecam osobiscie na zime krem bambino
taki w różowej puszce?
wiolettasss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-04-25 20:03:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:39.