Produkty z kwasami dostępne na rynku - nasze wrażenia po stosowaniu - Strona 20 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-11-30, 13:47   #571
a*a*a*
Ania
 
Avatar a*a*a*
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 036
Dot.: Produkty z kwasami dostępne na rynku - nasze wrażenia po stosowaniu

Cytat:
Napisane przez danusiaes Pokaż wiadomość
O albo kolagen, używam ten z BingoSpa, jest jeszcze Colway albo NTC. NTC miałam, nie polecam, a Bingo polecam absolutnie. Dożywotnie KWC Poczytaj więcej, ale to warto, kosmetyk bardzo wydajny i ja nie wiem, jak mogłam bez niego życ. Moja Mam jest starsza od Twoje, a u niej też widać efekty, tylko jeden wymog przy kolageie systematyczność
Ooo dziękuję za takiego konkreta! O kolagenie juz co nieco czytalam, zaglebie sie w temat raz jeszcze i kupię na pewno.
__________________
Wymianka
Durny nick ciągnie się przez całe życie...
a*a*a* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-30, 13:49   #572
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Produkty z kwasami dostępne na rynku - nasze wrażenia po stosowaniu

201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-19, 12:25   #573
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Produkty z kwasami dostępne na rynku - nasze wrażenia po stosowaniu

Kwas salicylowy to jednak podstępny i przebiegły jest. Stosuję płyn Glymedu od jakichś 2 miesięcy i wydawało mi się, że twarz już się do niego przyzwyczaiła, prawie przestał podrażniać i wylinka coraz mniejsza. Wczoraj jednak wyprodukował mi ogromnego buraka, na jednym policzku mam jeszcze teraz czerwoną plamę. Więc pewnie wylinka też będzie.

Co do efektów:
-zaskórników przybywa w zwolnionym tempie, widzę to zwłaszcza na nosie. Kiedyś mogłam je usuwać codziennie, w porach zawsze coś było do wyciśnięcia, teraz jest tego o wiele mniej (ale jest)
-przetłuszczanie bez zmian, ale nie dziwi mnie to nic a nic. Trudno żeby kosmetyk zlikwidował coś, za czym stoi nieprawidłowy poziom hormonów

Postanowiłam, że do wiosny będę używać tego płynu, a potem daję sobie spokój z kwasami. Po żadnym innym poza salicylem nie miałam żadnych efektów, a ten odpada, jak świeci słońce. Poza tym moja twarz ma wyraźnie dość ciągłego złuszczania i podrażniania. Czas zabrać się za problem od strony leczenia przyczyny, a nie tuszowania skutków.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-03, 19:44   #574
Joskelyn
Zadomowienie
 
Avatar Joskelyn
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 688
Dot.: Produkty z kwasami dostępne na rynku - nasze wrażenia po stosowaniu

Hej Dziewczyny! Proszę o pomoc w zdecydowanie, co dalej robić z cerą
Jestem po dwumiesięcznej kuracji Skinorenem, która miała zlikwidować mi resztki potrądzikowych przebarwień. Niestety, przez cały czas trwania kuracji miałam okrutny wysyp i zostało mi po nim z 10 razy więcej brzydkich, czerwonych przebarwień niż miałam przed kuracją Obecnie stosuję 2& salicylowy tonik z Mazideł na zmianę z Effaclarem Duo, a rano serum FlavoC Forte + wiadomo, jakieś nawilżające kremy i cera jest spokojna (raz na tydzień jakiś mały pryszcz), ale przebarwienia nie znikają za bardzo.

Zastanawiam się między Norelem a dwoma preparatami z Bielendy:
http://norel.pl/pl_pp-083.html
http://bielendaprofessional.pl/produ...lekowy-ph-2-20
http://bielendaprofessional.pl/produ...ekowy-ph-15-40

Jak myślicie, jaka mieszanka będzie lepsza? Mam tłustą i dość wytrzymałą cerę. W zeszły mroku kwasiłam się 20& salicylem z migdałem z Forever Young i było okej, choć bez szału. Chodzi mi głownie o likwidację pozapalnych przebarwień (nie mam żadnych słonecznych) no i wiadomo, żeby jak najmniej nowych pryszczy wyskakiwało. Jakieś propozycje?
__________________


Perfumowe szaleństwo

Filmowy blog
Perfumowy blog

Szukam koreczka do Aury Loewe 80 ml!
Joskelyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-03, 21:59   #575
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Produkty z kwasami dostępne na rynku - nasze wrażenia po stosowaniu

Cytat:
Napisane przez Joskelyn Pokaż wiadomość
Zastanawiam się między Norelem a dwoma preparatami z Bielendy:
http://norel.pl/pl_pp-083.html
http://bielendaprofessional.pl/produ...lekowy-ph-2-20
http://bielendaprofessional.pl/produ...ekowy-ph-15-40

Jak myślicie, jaka mieszanka będzie lepsza? Mam tłustą i dość wytrzymałą cerę. W zeszły mroku kwasiłam się 20& salicylem z migdałem z Forever Young i było okej, choć bez szału. Chodzi mi głownie o likwidację pozapalnych przebarwień (nie mam żadnych słonecznych) no i wiadomo, żeby jak najmniej nowych pryszczy wyskakiwało. Jakieś propozycje?
Kwasu szikimowego nie znam, zaś Bielenda 40% kwas salicylowy + kwas azelainowy + kwas migdałowy + kwas mlekowy to w rzeczywistości peeling mlekowo-migdałowy. Nie wiem, czy masz doświadczenia z tymi kwasami i jakie, ale skoro piszesz, że masz wytrzymałą skórę, to nie powinien być dla Ciebie bardzo mocny peeling. U mnie zwęził pory i to właściwie wszystko. Co do przebarwień się nie wypowiem, bo nie mam. Weź też pod uwagę, że produkty Bielendy Profesionals mają krótkie daty, akurat ten ww który miałam miał 4 miesiące i pomimo stosowania go co ok 6 dni nie dałam rady zużyć całego.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-03, 23:05   #576
Joskelyn
Zadomowienie
 
Avatar Joskelyn
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 688
Dot.: Produkty z kwasami dostępne na rynku - nasze wrażenia po stosowaniu

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Kwasu szikimowego nie znam, zaś Bielenda 40% kwas salicylowy + kwas azelainowy + kwas migdałowy + kwas mlekowy to w rzeczywistości peeling mlekowo-migdałowy. Nie wiem, czy masz doświadczenia z tymi kwasami i jakie, ale skoro piszesz, że masz wytrzymałą skórę, to nie powinien być dla Ciebie bardzo mocny peeling. U mnie zwęził pory i to właściwie wszystko. Co do przebarwień się nie wypowiem, bo nie mam. Weź też pod uwagę, że produkty Bielendy Profesionals mają krótkie daty, akurat ten ww który miałam miał 4 miesiące i pomimo stosowania go co ok 6 dni nie dałam rady zużyć całego.
No ale nie jest drogi, a ja kwasy zamierzam teraz gora trzy miesiace stosowac, wiec nie szkodzi. Mlekowy slyszalam, ze super rozjasnia, dlatego biore go pod uwage. Nigdy tez nie mialam niczego z pirogronowym. Zastanawiam sie tez, czy jesli w ofercie gabinetu kosmetycznego sa zabiegi kwasami, to czy kosmetyczka uzyje wlasnie ktoregos z tych preparatow czy czegos silniejszego? Bo bylabym sklonna zaplacic wiecej, byle tylko pozbyc sie tych okropnych przebarwien, ale zastanawiam sie, czy nie zastosuje czegos, co moge uzyc sama za ulamek ceny?

Wysyłane z mojego GT-I5510 za pomocą Tapatalk 2
__________________


Perfumowe szaleństwo

Filmowy blog
Perfumowy blog

Szukam koreczka do Aury Loewe 80 ml!
Joskelyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-04, 13:07   #577
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Produkty z kwasami dostępne na rynku - nasze wrażenia po stosowaniu

Od dłuższego czasu walka z przebarwieniami pozapalnymi jest na stałe wpisana do mojej pielęgnacji, bo kiedy tylko udaje mi się ich całkowicie pozbyć przychodzi kolejny dziwny wysyp i cała zabawa zaczyna się od nowa. Do dzisiaj nie znalazłam żadnego cudownego środka, co prawda z gotowców używałam tylko Acnedermu, Skinorenu i peelingu glikolowego Iwostinu, ale po drodze były też domowe peelingi kwasem salicylowym (25-30%), miksy salicyla z kwasem mlekowym i azelainowym (40-45%), obecnie tonik i serum wybielające z ZSK. Nie zauważyłam, żeby żaden z tych kosmetyków jakoś znacząco przyspieszył rozjaśnianie/usuwanie przebarwień pozapalnych, czasami czuję, że stosuję je tylko dla jakiegoś własnego poczucia, że coś z nimi robię, a one i tak znikają w swoim czasie. Zdaję sobie sprawę, że każda skóra jest inna, a i same przebarwienia mogą u innych lepiej reagować na stosowane kuracje, ale jestem teraz na takim etapie, że wydaje mi się, że znacząco ich usuwanie mogą przyspieszyć tylko zabiegi u dobrego kosmetologa/lekarza. I nie mam tu na myśli posmyrania kilkoma % kwasu migdałowego czy mikrodermabrazji, a jakiś porządny zabieg kwasami, albo laser - ale tutaj nie mam rozeznania co się stosuje na takie przebarwienia.
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-01-04, 15:16   #578
Joskelyn
Zadomowienie
 
Avatar Joskelyn
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 688
Dot.: Produkty z kwasami dostępne na rynku - nasze wrażenia po stosowaniu

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Od dłuższego czasu walka z przebarwieniami pozapalnymi jest na stałe wpisana do mojej pielęgnacji, bo kiedy tylko udaje mi się ich całkowicie pozbyć przychodzi kolejny dziwny wysyp i cała zabawa zaczyna się od nowa. Do dzisiaj nie znalazłam żadnego cudownego środka, co prawda z gotowców używałam tylko Acnedermu, Skinorenu i peelingu glikolowego Iwostinu, ale po drodze były też domowe peelingi kwasem salicylowym (25-30%), miksy salicyla z kwasem mlekowym i azelainowym (40-45%), obecnie tonik i serum wybielające z ZSK. Nie zauważyłam, żeby żaden z tych kosmetyków jakoś znacząco przyspieszył rozjaśnianie/usuwanie przebarwień pozapalnych, czasami czuję, że stosuję je tylko dla jakiegoś własnego poczucia, że coś z nimi robię, a one i tak znikają w swoim czasie. Zdaję sobie sprawę, że każda skóra jest inna, a i same przebarwienia mogą u innych lepiej reagować na stosowane kuracje, ale jestem teraz na takim etapie, że wydaje mi się, że znacząco ich usuwanie mogą przyspieszyć tylko zabiegi u dobrego kosmetologa/lekarza. I nie mam tu na myśli posmyrania kilkoma % kwasu migdałowego czy mikrodermabrazji, a jakiś porządny zabieg kwasami, albo laser - ale tutaj nie mam rozeznania co się stosuje na takie przebarwienia.
No i ja bym chetnie poszla do kosmetyczki, tylko z tego, co widze uzywaja one tych samych preparatow, ktore sa dostepne na allegro... jakby ktos polecil jakis konkretny zabieg, ktorego sama nie moge wykonac w domu, to bylabym wdzieczna

Wysyłane z mojego GT-I5510 za pomocą Tapatalk 2
__________________


Perfumowe szaleństwo

Filmowy blog
Perfumowy blog

Szukam koreczka do Aury Loewe 80 ml!
Joskelyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-04, 16:19   #579
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Produkty z kwasami dostępne na rynku - nasze wrażenia po stosowaniu

Cytat:
Napisane przez Joskelyn Pokaż wiadomość
No i ja bym chetnie poszla do kosmetyczki, tylko z tego, co widze uzywaja one tych samych preparatow, ktore sa dostepne na allegro... jakby ktos polecil jakis konkretny zabieg, ktorego sama nie moge wykonac w domu, to bylabym wdzieczna
No właśnie, stąd nasz pomysł na ten wątek, bo po co przepłacać za coś co spokojnie można zrobić w domu (oczywiście wcześniej zdobywając chociaż minimalną wiedzę na temat działania danego kwasu, jego neutralizacji, itp.). Kojarzę dziewczynę-kosmetyczkę udzielającą się w którymś wątku kwasowym, która podpytywała jakie kwasy wybrać i jak je stosować, bo owszem wykonuje peelingi w pracy, ale bez jakichkolwiek szkoleń, nakładając ot tak zakupione preparaty z kwasami zgodnie z ulotką od producenta, każdemu jak leci.. Stąd tak ważny jest research wśród gabinetów i pracujących w nich specjalistów.
Myślę, że odpowiedź na pytanie co do konkretnych zabiegów znajdziesz prędzej na podforum o medycynie estetycznej, bo tutaj raczej każdy 'leczy się' sam.
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-04, 16:27   #580
Joskelyn
Zadomowienie
 
Avatar Joskelyn
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 688
Dot.: Produkty z kwasami dostępne na rynku - nasze wrażenia po stosowaniu

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
No właśnie, stąd nasz pomysł na ten wątek, bo po co przepłacać za coś co spokojnie można zrobić w domu (oczywiście wcześniej zdobywając chociaż minimalną wiedzę na temat działania danego kwasu, jego neutralizacji, itp.). Kojarzę dziewczynę-kosmetyczkę udzielającą się w którymś wątku kwasowym, która podpytywała jakie kwasy wybrać i jak je stosować, bo owszem wykonuje peelingi w pracy, ale bez jakichkolwiek szkoleń, nakładając ot tak zakupione preparaty z kwasami zgodnie z ulotką od producenta, każdemu jak leci.. Stąd tak ważny jest research wśród gabinetów i pracujących w nich specjalistów.
Myślę, że odpowiedź na pytanie co do konkretnych zabiegów znajdziesz prędzej na podforum o medycynie estetycznej, bo tutaj raczej każdy 'leczy się' sam.
Dziekuje za porady. Jeszcze mam chwile, zeby sie zastanowic, jaki preparat wybrac.

Wysyłane z mojego GT-I5510 za pomocą Tapatalk 2
__________________


Perfumowe szaleństwo

Filmowy blog
Perfumowy blog

Szukam koreczka do Aury Loewe 80 ml!
Joskelyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-04, 17:09   #581
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru
 
Avatar DagmaraRose2000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Produkty z kwasami dostępne na rynku - nasze wrażenia po stosowaniu

Ja się zastanawiam nad https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...ening-gel.html
Ew. wybrać się na tca + dermapen.

Hm...
__________________
Fragrantica
Lubimy Czytać

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-01-04, 20:50   #582
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Produkty z kwasami dostępne na rynku - nasze wrażenia po stosowaniu

Cytat:
Napisane przez DagmaraRose2000 Pokaż wiadomość
Ja się zastanawiam nad https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...ening-gel.html
Ew. wybrać się na tca + dermapen.
A czy główny wybielający składnik tego żelu (hydrochinon) nie jest przypadkiem zakazany w całej Unii Europejskiej?

Macie jeszcze jakieś propozycje zabiegów usuwających ten rodzaj przebarwień? Chętnie bym coś poczytała na ten temat, tak na zaś

Edit: Poczytałam trochę o tca, dermapenie i innych zabiegach, a później popatrzyłam na cennik, no i cóż .. pozostaje dalej testować różne preparaty w domu
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.

Edytowane przez zapaałka
Czas edycji: 2016-01-04 o 23:15
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-05, 10:51   #583
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru
 
Avatar DagmaraRose2000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Produkty z kwasami dostępne na rynku - nasze wrażenia po stosowaniu

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
A czy główny wybielający składnik tego żelu (hydrochinon) nie jest przypadkiem zakazany w całej Unii Europejskiej?

Macie jeszcze jakieś propozycje zabiegów usuwających ten rodzaj przebarwień? Chętnie bym coś poczytała na ten temat, tak na zaś

Edit: Poczytałam trochę o tca, dermapenie i innych zabiegach, a później popatrzyłam na cennik, no i cóż .. pozostaje dalej testować różne preparaty w domu
Nie wiem jak z zakazem w Unii, ale na allegro idzie dostac w cenie 169 zl (pytanie czy warto?). Jesli chodzi o dermapen i TCA to znalazlam zabieg za 200 - 250 zł w salonie kosmetycznym, myslalam nawet nad zakupem dermapena. Jedyne czego bym się bałą to bólu.
__________________
Fragrantica
Lubimy Czytać

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-05, 13:49   #584
Joskelyn
Zadomowienie
 
Avatar Joskelyn
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 688
Dot.: Produkty z kwasami dostępne na rynku - nasze wrażenia po stosowaniu

Dziewczyny a neutralizator mozna uzyc dowolny? W sensie moge kupic kwas z Norela a neutralizator z Bielendy np?

Wysyłane z mojego GT-I5510 za pomocą Tapatalk 2
__________________


Perfumowe szaleństwo

Filmowy blog
Perfumowy blog

Szukam koreczka do Aury Loewe 80 ml!
Joskelyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-05, 17:04   #585
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Produkty z kwasami dostępne na rynku - nasze wrażenia po stosowaniu

Cytat:
Napisane przez DagmaraRose2000 Pokaż wiadomość
Nie wiem jak z zakazem w Unii, ale na allegro idzie dostac w cenie 169 zl (pytanie czy warto?). Jesli chodzi o dermapen i TCA to znalazlam zabieg za 200 - 250 zł w salonie kosmetycznym, myslalam nawet nad zakupem dermapena. Jedyne czego bym się bałą to bólu.
O ile nic się nie zmieniło (czytałam o tym już jakiś czas temu) to hydrochinon jest zabroniony na terenie UE, ale już do pewnego stężenia dopuszczony do powszechnej sprzedaży w USA, stąd jeśli ktoś ściąga go do Polski nie do końca legalnymi/oficjalnymi kanałami to może nim handlować dopóki nie zostanie to zgłoszone. Normy europejskie są dużo ostrzejsze, co wydaje mi się akurat bardzo dobre, ale jak to się ma do hydrochinonu to trzeba by poczytać i podjąć decyzję. Bezpieczniejszym, a podobnym składnikiem wydaje mi się być chociażby arbutyna (ZSK).

Gdzie takie ceny tych zabiegów? Z ciekawości przeglądnęłam wczoraj cenniki kilku gabinetów i ceny za zabieg (Dermapen) wahały się w okolicach 700-1000 zł, co przy serii 3-4 zabiegów daje już konkretną sumkę, a gdzie jeszcze do tego TCA. Za taką kasę wolałabym już chyba jakiś laser, ewentualnie swoją własną, prywatną rolkę (Dermaroller), ale na razie nie mam takiego ciśnienia, no i takiej kwoty na zbyciu

Cytat:
Napisane przez Joskelyn Pokaż wiadomość
Dziewczyny a neutralizator mozna uzyc dowolny? W sensie moge kupic kwas z Norela a neutralizator z Bielendy np?
Tak Jeżeli jesteś dopiero na kupnie, a zależy Ci na komforcie stosowania to chimay opisywała chyba nawet w tym wątku 2 profesjonalne neutralizatory, które stosowała.
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-05, 20:35   #586
Lachezis
Rozeznanie
 
Avatar Lachezis
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 560
Dot.: Produkty z kwasami dostępne na rynku - nasze wrażenia po stosowaniu

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Od dłuższego czasu walka z przebarwieniami pozapalnymi jest na stałe wpisana do mojej pielęgnacji, bo kiedy tylko udaje mi się ich całkowicie pozbyć przychodzi kolejny dziwny wysyp i cała zabawa zaczyna się od nowa. Do dzisiaj nie znalazłam żadnego cudownego środka, co prawda z gotowców używałam tylko Acnedermu, Skinorenu i peelingu glikolowego Iwostinu, ale po drodze były też domowe peelingi kwasem salicylowym (25-30%), miksy salicyla z kwasem mlekowym i azelainowym (40-45%), obecnie tonik i serum wybielające z ZSK. Nie zauważyłam, żeby żaden z tych kosmetyków jakoś znacząco przyspieszył rozjaśnianie/usuwanie przebarwień pozapalnych, czasami czuję, że stosuję je tylko dla jakiegoś własnego poczucia, że coś z nimi robię, a one i tak znikają w swoim czasie. Zdaję sobie sprawę, że każda skóra jest inna, a i same przebarwienia mogą u innych lepiej reagować na stosowane kuracje, ale jestem teraz na takim etapie, że wydaje mi się, że znacząco ich usuwanie mogą przyspieszyć tylko zabiegi u dobrego kosmetologa/lekarza. I nie mam tu na myśli posmyrania kilkoma % kwasu migdałowego czy mikrodermabrazji, a jakiś porządny zabieg kwasami, albo laser - ale tutaj nie mam rozeznania co się stosuje na takie przebarwienia.
Mam identycznie. Moja walka z przebarwieniami chyba jest skazana na porażkę. Niby wiem, czego i jak używać, ale po okresach, gdzie jest względnie dobrze, następuje gigantyczny wysyp i pojawiają się nowe ślady, choć stare wcale i tak nie zniknęły. Jestem w czerwonych plamach - od lekko brązowych do żywo czerwonych. Męczy mnie to. Serio.
Lachezis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-06, 10:59   #587
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Produkty z kwasami dostępne na rynku - nasze wrażenia po stosowaniu

Cytat:
Napisane przez Joskelyn Pokaż wiadomość
Dziewczyny a neutralizator mozna uzyc dowolny? W sensie moge kupic kwas z Norela a neutralizator z Bielendy np?

Wysyłane z mojego GT-I5510 za pomocą Tapatalk 2
Dowolny, ale ja polecam bardziej żelowy niż w płynie - różnica w wygodzie użytkowania jest duża. Ja używałam Farmony w żelu.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-06, 11:02   #588
201604131205
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 135
Dot.: Produkty z kwasami dostępne na rynku - nasze wrażenia po stosowaniu

Cytat:
Napisane przez Lachezis Pokaż wiadomość
Mam identycznie. Moja walka z przebarwieniami chyba jest skazana na porażkę. Niby wiem, czego i jak używać, ale po okresach, gdzie jest względnie dobrze, następuje gigantyczny wysyp i pojawiają się nowe ślady, choć stare wcale i tak nie zniknęły. Jestem w czerwonych plamach - od lekko brązowych do żywo czerwonych. Męczy mnie to. Serio.
Kilka lat temu na przebarwienia pozapalne bardzo pomogła mi witamina C- na noc stosowała triacneal z kwasem glikowowym i retinalem (który też rozjaśniał plamki), a na dzień serum z wit C i w ciągu kilku miesięcy wszystkie ślady mi zeszły, do dziś nie mam z tym problemów
201604131205 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-06, 11:54   #589
Lachezis
Rozeznanie
 
Avatar Lachezis
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 560
Dot.: Produkty z kwasami dostępne na rynku - nasze wrażenia po stosowaniu

Cytat:
Napisane przez astray Pokaż wiadomość
Kilka lat temu na przebarwienia pozapalne bardzo pomogła mi witamina C- na noc stosowała triacneal z kwasem glikowowym i retinalem (który też rozjaśniał plamki), a na dzień serum z wit C i w ciągu kilku miesięcy wszystkie ślady mi zeszły, do dziś nie mam z tym problemów
używam ser z witaminą C oraz różnych kwasów. Oczywiście pomagają, ale mam jak zapaałka, doleczę, poznika, lub zblaknie, to następuje wysyp i wszystko niweczy.
Lachezis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-01-06, 13:27   #590
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Produkty z kwasami dostępne na rynku - nasze wrażenia po stosowaniu

Cytat:
Napisane przez Lachezis Pokaż wiadomość
używam ser z witaminą C oraz różnych kwasów. Oczywiście pomagają, ale mam jak zapaałka, doleczę, poznika, lub zblaknie, to następuje wysyp i wszystko niweczy.
Mam koleżankę z przebarwieniami, to nie jest tak, że przebarwienia zlikwidujesz w jeden sezon, ale z każdym będzie lepiej. Przebarwienia powstawają bardzo głęboko, dlatego to tyle trwa
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-06, 13:50   #591
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru
 
Avatar DagmaraRose2000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Produkty z kwasami dostępne na rynku - nasze wrażenia po stosowaniu

W Dermedice krakowskiej pixel peel (to chyba ten dermapen plus kwas?) kosztuje 300 zł za twarz.
Nie wiem, może to nie to?

Na allegro mozna znalezc dwa produkty Neostraty HQ. Nie wiem, mysle i mysle...
__________________
Fragrantica
Lubimy Czytać

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-06, 17:24   #592
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Produkty z kwasami dostępne na rynku - nasze wrażenia po stosowaniu

Cytat:
Napisane przez Lachezis Pokaż wiadomość
Mam identycznie. Moja walka z przebarwieniami chyba jest skazana na porażkę. Niby wiem, czego i jak używać, ale po okresach, gdzie jest względnie dobrze, następuje gigantyczny wysyp i pojawiają się nowe ślady, choć stare wcale i tak nie zniknęły. Jestem w czerwonych plamach - od lekko brązowych do żywo czerwonych. Męczy mnie to. Serio.
Nie zabrzmi to może zbyt dobrze, ale cieszę się, że nie jestem z tym problemem sama. Ciągle czytam tylko o jednorazowym usuwaniu przebarwień pozapalnych, a mnie bardziej martwią te dziwne wysypy (co ok. 6 miesięcy), bo przez nie cała zabawa zaczyna się od nowa.

Cytat:
Napisane przez danusiaes Pokaż wiadomość
Mam koleżankę z przebarwieniami, to nie jest tak, że przebarwienia zlikwidujesz w jeden sezon, ale z każdym będzie lepiej. Przebarwienia powstawają bardzo głęboko, dlatego to tyle trwa
To co napisałaś o przebarwieniach to prawda, ale wg mnie tyczy się trochę innego ich typu - tych po opalaniu, hormonalnych, itp. Przebarwienia po wypryskach jaśnieją dosyć szybko, można się ich pozbyć już w kilka miesięcy, co nie zmienia faktu, że i tak są bardzo upierdliwe (świeże wyglądają paskudnie, u mnie dodatkowo nie dają się przykryć żadnym korektorem).

Cytat:
Napisane przez DagmaraRose2000 Pokaż wiadomość
W Dermedice krakowskiej pixel peel (to chyba ten dermapen plus kwas?) kosztuje 300 zł za twarz.
Nie wiem, może to nie to?
Pixel peel to faktycznie dermapen + tca, jednak ta cena wydaje mi się podejrzanie niska, zwłaszcza jak na Kraków. Przeglądnęłam cenniki kilku gabinetów, które jako pierwsze wyskoczyły mi w wyszukiwarce i ceny wahają się między 600-1200 zł za zabieg, no ale zawsze można zadzwonić i podpytać o zabieg i sprawdzić opinie w internecie - na cenę zabiegu wpływ ma bardzo wiele czynników
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-06, 17:49   #593
201604131205
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 135
Dot.: Produkty z kwasami dostępne na rynku - nasze wrażenia po stosowaniu

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość

To co napisałaś o przebarwieniach to prawda, ale wg mnie tyczy się trochę innego ich typu - tych po opalaniu, hormonalnych, itp. Przebarwienia po wypryskach jaśnieją dosyć szybko, można się ich pozbyć już w kilka miesięcy, co nie zmienia faktu, że i tak są bardzo upierdliwe (świeże wyglądają paskudnie, u mnie dodatkowo nie dają się przykryć żadnym korektorem).
Si, to jest zasadnicza różnica między tymi czerwono-fioletowymi przebarwieniami po wypryskach które dość szybko i skutecznie można usunąć a brązowymi plamami od słońca, które są ponoć niemal nieusuwalne. Niektórzy to mylą i na plamy pozapalne kupują jakies wybielacze niby-działające na melaninę ze składnikami typu hydrochinon czy arbutyna, widziałam takie kwiatki w KWC.
201604131205 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-06, 18:33   #594
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru
 
Avatar DagmaraRose2000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Produkty z kwasami dostępne na rynku - nasze wrażenia po stosowaniu

Ja niestety posiadam przebarwienia potrądzikowe i wiele lat kwaszenia nie daje takich rezultatów jakbym chciała. Na policzku mam przebarwienie sporej wielkości, które jest nie do ruszenia. Pomimo filtrów, kwasów, wit C i kwasu kojowego nie widzę różnicy. Cały czas jestem różowa. Najgorsze jest to, że przebarwienia usiane są na całej twarzy, co dodatkowo mnie przygnębia. Czytałam na kwc, że ta neostrata z tym zakazanym składnikiem również ruszyła przebarwienia pozapalne.
__________________
Fragrantica
Lubimy Czytać

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-06, 19:05   #595
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Produkty z kwasami dostępne na rynku - nasze wrażenia po stosowaniu

Cytat:
Napisane przez astray Pokaż wiadomość
Si, to jest zasadnicza różnica między tymi czerwono-fioletowymi przebarwieniami po wypryskach które dość szybko i skutecznie można usunąć a brązowymi plamami od słońca, które są ponoć niemal nieusuwalne. Niektórzy to mylą i na plamy pozapalne kupują jakies wybielacze niby-działające na melaninę ze składnikami typu hydrochinon czy arbutyna, widziałam takie kwiatki w KWC.
Mylenie przebarwień pozapalnych z innymi przebarwieniami przez osoby, które nie mają z nimi problemów jest częste, a jednak opisane w różnych źródłach sposoby na ich rozjaśnienie/usunięcie są generalnie takie same jak dla innych rodzajów przebarwień. Sama wielokrotnie spotkałam się z polecaniem arbutyny przy usuwaniu przebarwień pozapalnych i zdecydowałam się dołączać ją do toniku rozjaśniającego, bo nie mam już pomysłu czym, jak nie takimi składnikami, mogłabym jakoś rozjaśnić skórę.
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-07, 09:29   #596
Joskelyn
Zadomowienie
 
Avatar Joskelyn
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 688
Dot.: Produkty z kwasami dostępne na rynku - nasze wrażenia po stosowaniu

A to TCA to jakis nowy hit? Widzialam w ofercie salonu zabieg TCA+10% salicyl. Dzwonilam nawet, by sie dowiedziec wiecej ale zajęte bylo. Zdziwila mnie adnotacja, ze zabieg powtarza sie nie czesciej niz co 4 tygodnie. On taki mocny jest? Bo przy innych kwasach bylo, ze co 1-2 tyg...

Wysyłane z mojego GT-I5510 za pomocą Tapatalk 2
__________________


Perfumowe szaleństwo

Filmowy blog
Perfumowy blog

Szukam koreczka do Aury Loewe 80 ml!
Joskelyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-07, 13:15   #597
marekgrzybak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 6
Dot.: Produkty z kwasami dostępne na rynku - nasze wrażenia po stosowaniu

A na co takie kwasy? Na pryszcze coś zadziała?
marekgrzybak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-07, 15:20   #598
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Produkty z kwasami dostępne na rynku - nasze wrażenia po stosowaniu

Cytat:
Napisane przez marekgrzybak Pokaż wiadomość
A na co takie kwasy? Na pryszcze coś zadziała?
Przeczytaj choć kilka pierwszych stron wątku, to się dowiesz.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-07, 19:35   #599
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru
 
Avatar DagmaraRose2000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Produkty z kwasami dostępne na rynku - nasze wrażenia po stosowaniu

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Przeczytaj choć kilka pierwszych stron wątku, to się dowiesz.
indeed
__________________
Fragrantica
Lubimy Czytać

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-08, 19:09   #600
201607111040
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 10 542
Dot.: Produkty z kwasami dostępne na rynku - nasze wrażenia po stosowaniu

Cytat:
Napisane przez Joskelyn Pokaż wiadomość
Hej Dziewczyny! Proszę o pomoc w zdecydowanie, co dalej robić z cerą
Jestem po dwumiesięcznej kuracji Skinorenem, która miała zlikwidować mi resztki potrądzikowych przebarwień. Niestety, przez cały czas trwania kuracji miałam okrutny wysyp i zostało mi po nim z 10 razy więcej brzydkich, czerwonych przebarwień niż miałam przed kuracją Obecnie stosuję 2& salicylowy tonik z Mazideł na zmianę z Effaclarem Duo, a rano serum FlavoC Forte + wiadomo, jakieś nawilżające kremy i cera jest spokojna (raz na tydzień jakiś mały pryszcz), ale przebarwienia nie znikają za bardzo.

Zastanawiam się między Norelem a dwoma preparatami z Bielendy:
http://norel.pl/pl_pp-083.html
http://bielendaprofessional.pl/produ...lekowy-ph-2-20
http://bielendaprofessional.pl/produ...ekowy-ph-15-40

Jak myślicie, jaka mieszanka będzie lepsza? Mam tłustą i dość wytrzymałą cerę. W zeszły mroku kwasiłam się 20& salicylem z migdałem z Forever Young i było okej, choć bez szału. Chodzi mi głownie o likwidację pozapalnych przebarwień (nie mam żadnych słonecznych) no i wiadomo, żeby jak najmniej nowych pryszczy wyskakiwało. Jakieś propozycje?
Ja mam norela i powiem ci ze mocny jest

---------- Dopisano o 19:01 ---------- Poprzedni post napisano o 18:56 ----------

Cytat:
Napisane przez Joskelyn Pokaż wiadomość
Dziewczyny a neutralizator mozna uzyc dowolny? W sensie moge kupic kwas z Norela a neutralizator z Bielendy np?

Wysyłane z mojego GT-I5510 za pomocą Tapatalk 2
Ja mam neutralizator w piance z farmony i uzywam go do kwasu z farmony i z norela. Szkoda mi bylo kupowac ten z norela za 60 jak jeszcze mialam. Tym bardziej ze na 100% nie skonczylabym calego

---------- Dopisano o 19:04 ---------- Poprzedni post napisano o 19:01 ----------

Cytat:
Napisane przez astray Pokaż wiadomość
Kilka lat temu na przebarwienia pozapalne bardzo pomogła mi witamina C- na noc stosowała triacneal z kwasem glikowowym i retinalem (który też rozjaśniał plamki), a na dzień serum z wit C i w ciągu kilku miesięcy wszystkie ślady mi zeszły, do dziś nie mam z tym problemów
Ja kupilam sobie pol kg witamin C i stosuje doustnie Slyszalam ze wit C wewnetrznie jakos niezbyt na skore dziala, ale pomyslam ze skoro juz tyle wydalam na kosmetyki to te 20zl roznicy mi nie zrobi.

---------- Dopisano o 19:09 ---------- Poprzedni post napisano o 19:04 ----------

Cytat:
Napisane przez astray Pokaż wiadomość
Si, to jest zasadnicza różnica między tymi czerwono-fioletowymi przebarwieniami po wypryskach które dość szybko i skutecznie można usunąć a brązowymi plamami od słońca, które są ponoć niemal nieusuwalne. Niektórzy to mylą i na plamy pozapalne kupują jakies wybielacze niby-działające na melaninę ze składnikami typu hydrochinon czy arbutyna, widziałam takie kwiatki w KWC.
Te po wypryskach same zejda po paru miesiacach. Kosmetyki przyspiesza proces blaknięcia. Ja sie tymi pozapalnymi nie martwie, ale te poslonecznymi ktore zostaly mi po kuracji tradzikowej ktora guzik dala juz tak Walcze peelingami kwasowymi juz rok, a one moze w polowie zblakly Ale i tak jest lepiej jak na poczatku. Czasem trace nadzieje ze sie ich pozbędę... Ciekawa jestem co bede stosowac na wiosne/w lecie jak nie bede stosowac kwasow Chyba bede musiala kupic ten kolagen.
201607111040 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-10-03 23:14:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:15.