Panny Młode 2019 cz. 5 - Strona 146 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Na ślubnym kobiercu, przygotowania do ślubu > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem O zaręczynach, prezentach, wieczorach panieńskich, wszystko przed ślubem.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary Wczoraj, 13:16   #4351
blondynka28
Rozeznanie

Dot.: Panny Młode 2019 cz. 5

Piszę sprostowanie. Rodzina Tż beda miec 80 km, bo sprawdziłam w google maps odległość. Niestety nocleg to juz spory koszt i lepiej będzie nam wynająć np kierowce i busa. Tylko co na to goście, jednym będzie pasowac innym nie...

Stary Wczoraj, 13:45   #4352
mikoma
Zadomowienie

Panny Młode 2019 cz. 5

Cytat:
Napisane przez blondynka28 Pokaż wiadomość
Nadrabiam zaleglosci z 2 dni Dzis mam chwile wolnego aby poczytac. Co do noclegów ile wasi goście będą miec km do przebycia? Jest jakas granica km od ktorej wypada zorganizować nocleg? Rodzina mojego M. bedzie dojezdzac ok 100 km. Wiadomo teraz kazdy ma swoje auto, ale chcemy zaproponować gościom transport np o 2-3 w nocy. Będziemy pytać, czy ktoś chciałby z tego skorzystać. W świeta trzeba zapytać rodziców jak to widza. Napewno strasze rodzeństwo, siostra i brat Tż z połowkami swoimi beda nocowac. Wynajmiemy im pokoje w agroturystyce gdzie mamy poprawimy drugiego dnia. Chciałabym, aby siostra Tż byla wczesniej i wraz ze swiadkową mi pomogly w ogarnieciu sie do slubu.

Najdalsza osoba zza granicy około 6000 km, część gości 2500, natomiast z Polski zapraszamy kilkanaście osób, które dojadą 300-400 km. Większość gości to jednak moja rodzina, która pochodzi z okolicy, w której będzie impreza, więc zakładam, że sobie sami zorganizują noclegi w domach.

Moim zdaniem to nie zależy od odległości tylko od tego, czy goście są z okolic, czy mają się gdzie zatrzymać „u rodziny”. Nie oczekuję, że goście z Małopolski zorganizują sobie sami nocleg na Podlasiu, którego nie znają. Rezerwuję też pokoje dla naszych znajomych z Warszawy, którzy nie mają rodziny w pobliżu.

Edytowane przez mikoma
Czas edycji: Wczoraj o 13:47
mikoma jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 13:58   #4353
meggie94
Zadomowienie

U nas z noclegami jest taka sytuacja - od Tż wszyscy praktycznie stąd, ode mnie też, nieliczna rodzina z dalsza to ich będzie noclegowac nasza rodzina stąd, tak było u nas w rodzinie zawsze, na każdym weselu. Jedynie noclegi będę musiała załatwić dla znajomych z pracy, wszyscy jesteśmy przedstawicielami, każdy z innego miasta, więc tylko dla nich załatwiam noclegi.

Dziewczyny umieram. Dawno tak źle się nie czułam podczas @... Musiałam zadzwonić do szefa i prosić żeby pozwolił mi skończyć wcześniej pracę, bo ból był taki, że myślałam że się przekręcić, ketonal mi nie pomógł, zaczęło mi się robić słabo, a jeżdżę przecież cały dzień za kółkiem... Jakoś powoli dojechałam do domu z Zamościa... Teraz leżę i mam ochotę się rozplakac, naprawdę nie pamiętam kiedy było aż tak źle ;(

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

meggie94 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 14:13   #4354
blondynka28
Rozeznanie

U Ciebie faktycznie gosciom trzeba zorganizowc ten nocleg bo tyle km ich zapraszac, nawet nie wypada nie dac tego noclegu.

A w naszej sytacji, gdy jest to 80km , ani duzo ani mało zorganizujemy transport. Z grzecznosci bedziemy pytac czy chca skorzystac. Jezeli nie to poprostu sami beda musieli sobie zorganizwac. Nie jest to az tak duzo osob 50 (w tym rodzice Tż, rodzenstwo, babcia, wujkowie i chrzestni).

---------- Dopisano o 14:06 ---------- Poprzedni post napisano o 14:00 ----------

Cytat:
Napisane przez meggie94 Pokaż wiadomość
U nas z noclegami jest taka sytuacja - od Tż wszyscy praktycznie stąd, ode mnie też, nieliczna rodzina z dalsza to ich będzie noclegowac nasza rodzina stąd, tak było u nas w rodzinie zawsze, na każdym weselu. Jedynie noclegi będę musiała załatwić dla znajomych z pracy, wszyscy jesteśmy przedstawicielami, każdy z innego miasta, więc tylko dla nich załatwiam noclegi.

Dziewczyny umieram. Dawno tak źle się nie czułam podczas @... Musiałam zadzwonić do szefa i prosić żeby pozwolił mi skończyć wcześniej pracę, bo ból był taki, że myślałam że się przekręcić, ketonal mi nie pomógł, zaczęło mi się robić słabo, a jeżdżę przecież cały dzień za kółkiem... Jakoś powoli dojechałam do domu z Zamościa... Teraz leżę i mam ochotę się rozplakac, naprawdę nie pamiętam kiedy było aż tak źle ;(

Ojej Meggie Ja rozumiem co czujesz bo tez w tej chwili mam 2 dzien @. Nie jest moze az tak uciazliwa jak u Ciebie, ale 1 dnia zawsze sie obawiam. Najgorsze w tym wszystkim, ze wypada mi w okolicach dnia slubu...I teraz mysle czy isc z tym do lekarza, aby cos zrobic, przesunac poki jeszcze czas.

---------- Dopisano o 14:13 ---------- Poprzedni post napisano o 14:06 ----------

Co do zapraszania znajomych z pracy ja odpuszczam. Jakis czas temu jeszcze myslalam, ze zaprosze kolezanki, tylkoc nie znalam ich na tyle dobrze jeszcze. Teraz mija mi 7 mies pracy tam i juz widze kto z kim za plecami szepta. . Poza praca nie laczy mnie z nimi nic, zaden jakis lepszy kontakt. Po ostatnich sytuacjach tylko upewniałam sie, ze obmawiaja mnie za plecami, a potem caly sklep huczy od plotek. Czy ja potrzebuje takie osoby na swoim slubie i weselu...? NIE! Co prawda sa 2 dziewczyny ktore naprawde ok , ale zapraszanie całych 4-5 osob. rodzin = wieksze koszty wesel, a i tak z tym bedzie ciezko. Wiec wszyscy albo nikt i obstawiam przy tym drugim. Po ślubie chce stamtad odejsc, zajsc w ciaze i szukac innej pracy.

Edytowane przez blondynka28
Czas edycji: Wczoraj o 14:18
blondynka28 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 14:16   #4355
mikoma
Zadomowienie

Cytat:

Kochana, zrób sobie termofor! jak nie masz takiego prawdziwego, to możesz użyć butelki po wodzie owiniętej w ręcznik.

Ja już od roku nie mam okresu przez tabletki i trochę mi dziwnie z tym, ale z tabletek nie zrezygnuję.

Boże, tż do mnie pisze: „Gdzie masz ROZPUSZCZALNIK do paznokci?”
Stary Wczoraj, 14:18   #4356
Majka1503
EDUkator

Meggie znam to, mi się zdarzały omdlenia z bólu.
Nie wiem czy Cię to pocieszy, ale po ciąży jak ręką odjął

Drożdże: 10 III -10 VI; 09 VII-26 IX; 29 X - 26 XII 2012; 01 II-01 IV 2013; 12 IV - 12 VII 2014.
Dbam o włosy: od III 2012.
CG: od 5 VII 2012.

Majka1503 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 14:26   #4357
Pinkieee
Raczkowanie

Czesc dziewczyny co prawda nie jestem pm 2019 a 2020, ale mam pytanko i widzę ze u Was duzy ruch, to moze sie czegos dowiem
Mianowicie mam pierscionek zareczynowy z pewnej sieciowki, z brylantem (ma certyfikat). Jest on usadowiony w takich łapkach ze widac nie tylko korone ale i jego spod. Ostatnio zaczelam mu sie przygladac, i zauwazylam ze od spodu jest jakby przymatowialy, pojawila sie taka "chmurka" na jednej wysokosci. Bylam z tym w salonie z ktorego pierscionek pochodzi, pani powiedziala ze napewno od nowosci taki nie byl ( nie pamietam niestety jaki byl bo wczesniej nie przygladalam mu sie od spodu ), powiedziala ze to najprawdopodobniej zabrudzenie, fakt robie w nim wszystko. Przetarla go gdzie mogla i faktycznie, widac roznice a szmatka byla czarna, jednak na sam dol kamienia nie jest w stanie dojechać szmatka ze wzgledu na mocowanie. Dlatego na samym dole nadal zostal taki pasek przymatowiony. Oczywiscie pani powiedziala ze mam czyszczenie w cenie, jednak trwa to ok 2 tyg, a nie chce sie z nim rozstawac w tym okresie, jednak martwie sie czy ma racje i faktycznie jest on zabrudzony i z czyszczenia przyjedzie jak nowy, czy jest to skaza wewnetrzna - jesli tak nie powinien miec certyfikatu jaki ma na H/SI (parametry okreslajace ze nie ma widocznych golym okiem skaz) a tu ta smuge widac odrazu. Myslicie ze to tylko zabrudzenie a ja sie nakrecam bez potrzeby?

Pinkieee jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 15:22   #4358
Szoszoszo
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez blondynka28 Pokaż wiadomość
Nadrabiam zaleglosci z 2 dni Dzis mam chwile wolnego aby poczytac. Co do noclegów ile wasi goście będą miec km do przebycia? Jest jakas granica km od ktorej wypada zorganizować nocleg? Rodzina mojego M. bedzie dojezdzac ok 100 km. Wiadomo teraz kazdy ma swoje auto, ale chcemy zaproponować gościom transport np o 2-3 w nocy. Będziemy pytać, czy ktoś chciałby z tego skorzystać. W świeta trzeba zapytać rodziców jak to widza. Napewno strasze rodzeństwo, siostra i brat Tż z połowkami swoimi beda nocowac. Wynajmiemy im pokoje w agroturystyce gdzie mamy poprawimy drugiego dnia. Chciałabym, aby siostra Tż byla wczesniej i wraz ze swiadkową mi pomogly w ogarnieciu sie do slubu.
U nas zasada ogólna jest w miarę prosta - jak ktoś jest z Warszawy, to noclegu nie dostaje (wesele 40 km od USC); większość z tych, którzy są przyjezdni, jest naprawdę z daleka (Gdańsk, Kraków...). Zastanawiam się, co z tymi, co mają 50-60 km do domu, ale nie w stronę Warszawy - im chyba też zaproponuję noclegi - ewentualnie zamówię transport po prostu.

Cytat:
Napisane przez Leukotea Pokaż wiadomość
Ja również płace 250zl za próbny i właściwy. I nie rozumiem czemu ktoś za próbny płaci np 120 a później za właściwy 200, jak to powinny być takie same makijaże i takiej samej jakości. Na próbna fryzurę i makijaz idę w lutym, wtedy tez się umowie na dzień slubu na fryzurę bo wcześniej nie chcą zapisać bo mówią ze kalendarza nie maja. Makijaż w dzień ślubu będę miała o 12, o 17 ślub. Fryzjer będzie przed makijazem. I za makijaz płaciłam 100zl zadatku.

Wysłane z iPhone
Tak, to są makijaże takiej samej jakości, ale robi mi to dalsza znajoma, więc dała zniżkę.
W innych okolicznościach też się zdarza, że cena za próbną i finalną usługę nie jest jednakowa, co wcale nie musi znaczyć, że na próbnej umaluje gorzej albo w dniu ślubu upnie krzywo . Z baaardzo różnymi cennikami się spotkałam, jak szukałam makijażystki/fryzjerki.

Na logikę to nawet próbny mógłby być droższy, jeżeli testuje się kilka wariantów, a w dniu właściwej usługi po prostu odtwarza jeden z nich.

Cytat:

Jeju, biedna jak ketonal nie pomaga, to naprawdę musi być fatalnie. Nawet nie wiem, co Ci podpowiedzieć

Edytowane przez Szoszoszo
Czas edycji: Wczoraj o 15:24
Szoszoszo jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 16:18   #4359
Kira_18
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez mikoma Pokaż wiadomość
Kochana, zrób sobie termofor! jak nie masz takiego prawdziwego, to możesz użyć butelki po wodzie owiniętej w ręcznik.

Ja już od roku nie mam okresu przez tabletki i trochę mi dziwnie z tym, ale z tabletek nie zrezygnuję.

Jakie tabletki bierzesz że nie masz okresu?

I ślubuję, że Ci nie odpuszczę aż do śmierci
29.06.2019
Kira_18 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 16:37   #4360
Likable
Zakorzenienie

Cytat:

Biedna dobrze że jesteś już w domu konsultowałaś to z ginekologiem, że masz takie bolesne miesiączki?

Likable jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 16:44   #4361
meggie94
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Majka1503 Pokaż wiadomość
Meggie znam to, mi się zdarzały omdlenia z bólu.
Nie wiem czy Cię to pocieszy, ale po ciąży jak ręką odjął

Moje siostry mi to ciągle powtarzają...

Likable nie konsultowałam, ale mam problemy z tarczycą, a to też może mieć wpływ AŻ tak źle nie jest co miesiąc, więc nie mam zamiaru faszerowac się hormonami...

Kochane jesteście dziewczyny, już mi troszkę lepiej..

Stary Wczoraj, 16:49   #4362
mikoma
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Kira_18 Pokaż wiadomość
Jakie tabletki bierzesz że nie masz okresu?

Limetic. To są jednoskładnikowe, więc przy nich nie powinno się mieć żadnych krwawień, o ile są dobrze tolerowane.
Stary Wczoraj, 17:08   #4363
Kira_18
Rozeznanie

Cytat:
Limetic. To są jednoskładnikowe, więc przy nich nie powinno się mieć żadnych krwawień, o ile są dobrze tolerowane.
Nie znam się zbytnio na tym w sensie nie wiem o co chodzi, że są jedno i dwu składnikowe fajnie że nie masz krwawień. Ja jestem na plastrach, o tyle dobrze że wiem kiedy się spodziewać okresu, co do godziny

I ślubuję, że Ci nie odpuszczę aż do śmierci
29.06.2019
Kira_18 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 17:12   #4364
kizdaM
Wtajemniczenie

Ja biorę tabletki (Zoely) i też dokładnie wiem kiedy dostanę ale okres jest tak skąpy jakbym w ogóle nie miała (raz na jakiś czas zdarzy się mocniejszy a tak to czasami zapominam że mam )
kizdaM jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 17:30   #4365
mikoma
Zadomowienie

Panny Młode 2019 cz. 5

Cytat:
Nie znam się zbytnio na tym w sensie nie wiem o co chodzi, że są jedno i dwu składnikowe fajnie że nie masz krwawień. Ja jestem na plastrach, o tyle dobrze że wiem kiedy się spodziewać okresu, co do godziny

Dwuskładnikowe zawierają dwa składniki - estrogen i progesteron. Estrogen jest niebezpieczny dla osób z genetycznym obciążeniem skłonnością do zakrzepicy (czyli dla mnie, niestety) i ogólnie jest niebezpieczny, zwiększa zachorowalność na nowotwory np. Jednoskładnikowe nie mają estrogenu, więc są „lżejsze”, chociaż też delikatnie mniej skuteczne, trzeba się bardziej pilnować z regularnością przyjmowania.

Cytat:
Napisane przez kizdaM Pokaż wiadomość
Ja biorę tabletki (Zoely) i też dokładnie wiem kiedy dostanę ale okres jest tak skąpy jakbym w ogóle nie miała (raz na jakiś czas zdarzy się mocniejszy a tak to czasami zapominam że mam )

Bo to nie jest okres tak naprawdę
Stary Wczoraj, 18:00   #4366
kizdaM
Wtajemniczenie

Cytat:
Dwuskładnikowe zawierają dwa składniki - estrogen i progesteron. Estrogen jest niebezpieczny dla osób z genetycznym obciążeniem skłonnością do zakrzepicy (czyli dla mnie, niestety) i ogólnie jest niebezpieczny, zwiększa zachorowalność na nowotwory np. Jednoskładnikowe nie mają estrogenu, więc są „lżejsze”, chociaż też delikatnie mniej skuteczne, trzeba się bardziej pilnować z regularnością przyjmowania.

Bo to nie jest okres tak naprawdę
wiem wiem tzw krwawienie z odstawienia

Pokazałam dzisiaj koleżance zdjęcia z przymiarek sobotnich i jak zobaczyła TĄ suknię to aż miała łzy w oczach to chyba coś znaczy
kizdaM jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 19:32   #4367
heziola
Rozeznanie

Cytat:
Tak z ciekawości, ile płacisz za makijaż? Ja 250zł + próbny drugie tyle..generalnie jak pisałam wcześniej do różnych dziewczyn to ceny są podobne. Natomiast co do godziny to jesteśmy zapisane z mamą od 10:30 (ślub na 15:00). Także najpierw będzie fryzjer..którego jeszcze nie mam niestety

100zl za makijaż, dodatkowo 20 jeśli chce kępki i 40 za dojazd. 100 za próbny.

W pracy nadal bez zmian, a w zasadzie to z każdym dniem gorzej. Nie chce wdawać w szczegóły, odliczam dni do ferii świątecznych.

Sent from my iPhone using Tapatalk

---------- Dopisano o 19:32 ---------- Poprzedni post napisano o 19:25 ----------

Cytat:

To masz dużo szczęścia, bo ja przy jednoskładnikowych miałam okres częściej niż co miesiąc ...

Sent from my iPhone using Tapatalk
heziola jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 20:23   #4368
leleczka
Wtajemniczenie

Ja za makijaż płacę 160 i płaciłam zadatek

Stary Wczoraj, 20:24   #4369
mariamarysienka
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

Cytat:

Biedna Też bym zaleciła termofor i dodatkowo badania, bo takie bolesne @ mogą być objawem endometriozy, niestety
Cytat:

Oo, ale tak serio serio nie masz? Czy krwawienia masz?

Dziewczyny, jestem w szampańskim nastroju U pacjentki goi się rewelacyjnie, w życiu nie przypuszczałabym, że będzie aż tak dobrze Modliłam się, żeby było chociaż nie gorzej, niż w czwartek. Ona zadowolona, bez pretensji, jeszcze córkę do mnie umówiła.
Z tej radości kupiłam sobie dzisiaj choinkę

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

"One cat just leads to another." - E. Hemingway

I love you
I will
I do
mariamarysienka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 20:47   #4370
Likable
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez mariamarysienka Pokaż wiadomość

Dziewczyny, jestem w szampańskim nastroju U pacjentki goi się rewelacyjnie, w życiu nie przypuszczałabym, że będzie aż tak dobrze Modliłam się, żeby było chociaż nie gorzej, niż w czwartek. Ona zadowolona, bez pretensji, jeszcze córkę do mnie umówiła.

Czadoowo!

Likable jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 20:52   #4371
Szoszoszo
Zakorzenienie

Cytat:

Ale super wiadomość!
Fantastycznie, że tak dobrze się goi, obawy były niesłuszne

Heziola, mocny przytul

Ja dziś, chyba dla równowagi – mam beznadziejny nastrój, kumulację złych wiadomości, słabych zbiegów okoliczności, błędów, pomyłek, wszystko naraz Właśnie wróciłam do domu i nawet nie mierzę butów, wskakuję zaraz do łóżka z nadzieją, że rano fatalny nastrój minie i spłynie na mnie jakaś energia do atakowania rzeczywistości.
Szoszoszo jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 20:58   #4372
mikoma
Zadomowienie

Cytat:
Biedna Też bym zaleciła termofor i dodatkowo badania, bo takie bolesne @ mogą być objawem endometriozy, niestety Oo, ale tak serio serio nie masz? Czy krwawienia masz?

Nie mam w ogóle.

Widziałam na insta choineczke
Stary Wczoraj, 20:59   #4373
leleczka
Wtajemniczenie

Ja też dzisiaj mam niestety kiepski dzień...

Stary Wczoraj, 21:31   #4374
Nurek1119
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez ckin2u Pokaż wiadomość
Ja chce nawet nie przyjecie co chyba po prostu obiad dla najblizszych, trwajacy kilka godzin, tak naprawde sama nie wiem, teraz sie w ogole zaczynam zastanawiac czy jest sens robic koscielny, czy po prostu wziac cywilny i tyle

Ja nie mam jeszcze nic zalatwione, na razie tylko podziwiam dziewczyny za ich organizacje

o

Mówiąc przyjęcie właśnie coś takiego miałam na myśli
A ile osób byś chciała?
Ja tez nic nie mam jeszcze

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Nurek1119 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 22:24   #4375
meggie94
Zadomowienie

Maria wspaniałe wieści! Więcej wiary w siebie!

Stary Wczoraj, 22:39   #4376
balewska
Zadomowienie

Maria super czułam że będzie dobrze

Ja to jakaś zmęczona jestem po drugiej zmianie, jutro muszę zrobić sobie paznokcie bo potem nie bede miała do świat czasu

Stary Wczoraj, 22:57   #4377
Carmelina25
Raczkowanie

Maria, świetna wiadomość
Carmelina25 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 23:04   #4378
karolinaaa92
Zakorzenienie

Maria, super informacja!

Dobry wieczór!
U mnie standardowo 90% życia to praca... Ale wczoraj kupiłam długopis do wpisywania zaproszeń, jeszcze przed świętami chcę to ogarnąć.

♥ i że Cię nie opuszczę... - 18.05.2019

karolinaaa92 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 23:40   #4379
mikoma
Zadomowienie

Dostałam od tż kwiatka i Kinder delice
Stary Dzisiaj, 00:20   #4380
Animka11
Zakorzenienie

Maria no i super ! dodatkowo masz jeszcze klientkę jako jej córkę - bardzo fajnie swoją drogą z dziećmi musi się pracować ciężko ,bo się pewnie dużo ruszają ,co ? Pamiętam ,że jako maluch dostawałam naklejki jako dzielny pacjent najgorzej wspominam wizyty u laryngologa ,pamiętam tylko ,że bardzo bolało.

Animka11 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem

Ten wątek obecnie przeglądają: 3 (0 użytkowników i 3 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości