Zanieczyszczona i łuszcząca się skóra - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-07-05, 15:39   #1
Wiolinka82
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 41

Zanieczyszczona i łuszcząca się skóra


Hej! Mam ogromny problem z moją cerą i nie wiem już, co mam robic! Już od półtorej roku leczę sie u dermatologa na trądzik. Stosowałam różne kremy, żele i maści. Oczyszczałam też skórę u kosmetyczki. Efekt jest taki, że rzadko wyskakują mi duże pryszcze, ale mam mnóstwo widocznych zaskórników i suchą, łuszczącą sie skórę. Lekarz przepisał mi teraz krem Brevoxyl i Pharmaceris Octopirox. Niestety mogę używać tylko tego drugiego, bo skóra nadal łuszczy się. CO MAM ROBIC? Zaskórników przybywa a ja nie mogę stosować preparatów antyzaskórnikowych! Pomóżcie!!!
Wiolinka82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-05, 15:49   #2
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Red face Dot.: Zanieczyszczona i łuszcząca się skóra

Było już sporo postów na ten temat. Może poszukasz troszkę. Polecam stronkę http://www.luskiewnik.gower.pl/PRYSZCZE2002.htm, a zwłaszcza forum. Wielu ciekawych rzeczy można się dowiedzieć

Stosując te preparaty nie możesz zapomnieć o nawilzaniu buzi.
Ze swojej strony mogę polecić Ci:
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=4148
u mnie sprawdził się bardzo dobrze. Stosowałam na noc, a też miałam swego czasu bardzo suchą skóre, głównie właśnie po stosowaniu brevoxylu.
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-05, 15:52   #3
destiny666
Wtajemniczenie
 
Avatar destiny666
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 325
GG do destiny666
Dot.: Zanieczyszczona i łuszcząca się skóra

Naprawde takie watki byly czesto, poszperaj w wyszukiwarce
destiny666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-06, 20:51   #4
majolika
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 11
Dot.: Zanieczyszczona i łuszcząca się skóra

Miałam podobny problem. Bardzo tłustą skórę na całej twarzy i złuszczającą się na policzkach. Skóra schodziła całymi płatami i przy najmniejszym dotyku. Wreszcie kolejna pani dermatolog zapisała mi przemywanie kwasem borowym, który zmniejszył przetłuszczenie, a później również łuszczenie.
Oprócz tego zaczęłam myć twarz żelami nie zawierającymi mydła, najpierw Clean&Clear a potem Oligovital Face z serii AA.
Teraz, już od dłuższego czasu używam kostki do mycia Sebamedu, która ma odczyn lekko kwaśny. Nie podrażnia i nie powoduje złuszczania. Od kiedy jej używam przestałam mieć problem z wiecznie łuszczącą się i przesuszoną skórą.
majolika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-07, 18:14   #5
SajGonKiii
Raczkowanie
 
Avatar SajGonKiii
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: londyn
Wiadomości: 85
Dot.: Zanieczyszczona i łuszcząca się skóra

Mi sie zawsze luszczyla skora na nosie...i przestala po ..moze to zabrzmi glupio, ale po ziemii egipskiej. To ma w skladzie jakies naturalne olejki, ktore nawilzaja. Wczesniej wklepywalam rozne masci, kremy i mazidla i nic. A na zaskorniki u mnie najlepsze okzalo sie 2 razu w tyg peeling (jakis mocny) raz w tyg maseczka z glinki zielonej ( tej w proszku- u mnie lepsza niz ta gotowa) Nie powiem, ze mam zero zaskornikow, bo tego dnia to chyba nie dozyje, ale jest ich znacznie mniej...wyciskam jakies pojedyncze raz w miesiacu, a kiedys moglabym codziennie.

pozdrawiam
SajGonKiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-07, 19:27   #6
Wiolinka82
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 41
Dot.: Zanieczyszczona i łuszcząca się skóra

A co to za kostka Sebamed? Gdzie ja mozna kupic i ile kosztuje?
Wiolinka82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-07, 20:27   #7
majolika
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 11
Dot.: Zanieczyszczona i łuszcząca się skóra

Sebamed to takie "mydło bez mydła". Przez to że ma kwaśne pH, działa antybakteryjnie, odblokowuje pory, nie wysusza i nie podrażnia skóry, która po myciu jest gładka, a przede wszystkim nie łuszczy się.
Ta kostka wybawiła mnie od nieustannego poszukiwania kosmetyków do mycia dla wrażliwej skóry. Zawsze miałam tak podrażnioną skórę, jak po mocnym peelingu. A teraz... nic gładka i blada.

Dostępna jest chyba tylko w aptekach, bo w żadnym sklepie jej nie spotkałam. Ostatnio jak ją kupowałam kosztowała 18 zł, ale jeśli używa jej się tylko do twarzy to starcza na długo.

Sebamed to cała seria, oprócz kostki dostępna jest też emulsja do twarzy i ciała, żel pod prysznic, szampon... gdyby nie wysoka cena to chyba całkowicie bym się na to przerzuciła. A tak, no cóż...

Mam nadzieję, że jeśli jej spróbujesz, to trochę ci pomoże
majolika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:34.