Siwe włosy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-11-30, 06:38   #1
Vertulio
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 12

Siwe włosy


Witam Panie i Panowie jakie macie sposoby na siwiejące włosy, słyszałem coś o soku z cebuli ale nie wiem czy to jest akurat dobre
, proszę o pomoc
Vertulio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-02, 10:15   #2
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Siwe włosy

Cytat:
Napisane przez Vertulio Pokaż wiadomość
Witam Panie i Panowie jakie macie sposoby na siwiejące włosy, słyszałem coś o soku z cebuli ale nie wiem czy to jest akurat dobre
, proszę o pomoc
Nie ma żadnych poza farbą. Ewentualnie płukanki, które lekko zmieniają odcień.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-02, 10:17   #3
Vertulio
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 12
Dot.: Siwe włosy

Naprawdę uważacie ze u faceta włosy siwe są seksy powiem ze jestem ciemnym brunetem włosy Ala Stanek


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Vertulio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-02, 11:21   #4
Vertulio
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 12
Dot.: Siwe włosy

No to w takim razie nie ma co się przejmować


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Vertulio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-09, 22:26   #5
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Siwe włosy

Cytat:
Napisane przez 201703291446 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Ja również! ;-) Mój facet również trochę takich ma i je uwielbiam.

Wysłane poprzez Sony Xperia Z2.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-18, 11:23   #6
OrangeBlossom
Raczkowanie
 
Avatar OrangeBlossom
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 117
Dot.: Siwe włosy

podbijam temat. może i u faceta jest to sexy, ale u kobiet zdecydowanie nie...
ostatnio z przerażeniem zauważyłam u siebie kilka siwych włosów. na razie nie jest to dramat i ledwo je widać, ale chcę zrobić wszystko, żeby powstrzymać siwienie. bardzo lubię swój naturalny kolor i chcę go zachować tak długo jak to tylko możliwe. stąd moje pytanie - znacie jakiekolwiek sposoby na powstrzymanie lub cofnięcie siwienia? ampułki, wcierki, suplementy etc.? spróbuję czegokolwiek, może nawet być kosztowne.
liczę na konstruktywne odpowiedzi
OrangeBlossom jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-19, 11:09   #7
phideaux
Wtajemniczenie
 
Avatar phideaux
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 2 700
Dot.: Siwe włosy

Cytat:
Napisane przez OrangeBlossom Pokaż wiadomość
podbijam temat. może i u faceta jest to sexy, ale u kobiet zdecydowanie nie...
ostatnio z przerażeniem zauważyłam u siebie kilka siwych włosów. na razie nie jest to dramat i ledwo je widać, ale chcę zrobić wszystko, żeby powstrzymać siwienie. bardzo lubię swój naturalny kolor i chcę go zachować tak długo jak to tylko możliwe. stąd moje pytanie - znacie jakiekolwiek sposoby na powstrzymanie lub cofnięcie siwienia? ampułki, wcierki, suplementy etc.? spróbuję czegokolwiek, może nawet być kosztowne.
liczę na konstruktywne odpowiedzi
Podobno picie drożdży.
Podobno suplementacja cynkiem, witaminami z grupy B.

Ale mi osobiście nic nie pomagało, siwków coraz więcej i zdecydowałam się na farbowanie henną Khadi. Też lubię swój naturalny kolor, dobrałam odcień podobny do mojego i przykryłam siwki nie zmieniając mega koloru Wiadomo, że henna się wypłukuje dość szybko, ale farba też nie trzyma nie wiadomo ile.
__________________
Wymienię https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=835239 Proszę, odpisuj u mnie
phideaux jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-01-03, 11:51   #8
201801220933
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 2 690
Dot.: Siwe włosy

Mam 25 lat i bardzo dużo siwych włosów. Naturalny kolor moich włosów to ciemny brąz. Najpierw dramatyzowałam z powodu siwienia, szukałam sposobów..ale nie łudźcie się. Siwienie to naturalny proces a nie choroba - nie ma na to leku tak samo jak skutecznego leku na starzenie i śmierć, bo to naturalne zjawiska. Życie jest za krótkie by przejmowac się takimi pierdołami.
Najpierw usuwałam pojedyncze włoski, bronilam sie przed farbami bo bardzo lubie moj naturalny kolor włosów. I chciałam za wszelka cene zostać naturalną brunetką a nie farbowaną hihi! W koncu uległam i zaczelam farbowac włosy czystym indygo. Z siwych wypłujkuje się szybko, ale cóż zrobić...moje włosy są ogólnie po tym ładniejsze i ciemniejsze. Nawet jak widac mi siwki to czuję się z tym dobrze i pewnie. nawet fajnie wyglądają na tle czarnych włosów. Nie uważam że to dla mnie jakaś wizerunkowa tragedia. Pare siwków na czarnych dodaje charakteru i to nie tylko facetom.. oczywiście jeśli oprócz tych siwków jestesmy bardzo zadbane
Kobiety mają jakąś dziwną tendencje do robienia wizerunkowej tragedii z niczego i dołowania się rzeczami które są naturalne.

Tak wiec wszystkim siwiejącym w moim wieku polecam.. przede wszystkim sie tym nie martwić.,,, stres ma bardzo duży wpływ na szybkość siwienia.

Edytowane przez 201801220933
Czas edycji: 2017-01-03 o 11:55
201801220933 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-03, 12:47   #9
Qana
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 7
Dot.: Siwe włosy

W jednej z posiadanych przeze mnie książek o ziołolecznictwie jest przepis na przyciemniającą wcierkę do siwych włosów na bazie szałwii i herbaty. Osobiście nie próbowałam, ale wątpię, żeby ten sposób był w stanie całkiem zastąpić farby (siłą rzeczy działa tylko na włosy przy skórze głowy i nie wiadomo jak z intensywnością i trwałością koloru) ale może ktoś zechce poeksperymentować, więc zamieszczam:

"Zmiksować łyżkę listków herbaty [czarnej] z łyżką suszonych liści szałwii i zalać pół litrem wrzącej wody. Gotować na małym ogniu około dwu godzin, uzupełniając wyparowującą wodę. Przechowując, dla konserwacji dodać trochę wody kolońskiej, spirytusu lub wódki. Wcierać we włosy i skórę głowy raz dziennie, kolejno 5 dni w tygodniu. Stopniowo zniknie siwizna, a włosy będą brunatne, gęstsze, wzmocnione, bo dodatkowo szałwia działa przeciw łupieżowi i pobudza cebulki włosowe."

Osoby z suchą i skłonną do podrażnień skórą głowy powinny wziąć pod uwagę, że jak każda ziołowa wcierka na alkoholu, tak i ta może wysuszać i podrażniać. Stąd pewnie ta dwudniowa przerwa w codziennym stosowaniu wymieniona w przepisie.
Qana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-01-03 13:47:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:30.