Zasypana twarz pryszczami... Pomocy!!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-06-06, 20:39   #1
asialoczek60
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 21
Unhappy

Zasypana twarz pryszczami... Pomocy!!!


Witam mam 21 lat. To może zacznę od początku. Gdy chodziłam do gimnazjum strasznie mnie zasypywało, poszłam do dermatologa i zlecił mi masc klindacin T i krem dave. I sie uspokoiło. Teraz jest znów to samo nie radzę sobie z tym nawet maść nie pomaga co to jest antybiotyk. Czy moglibyscie mi doradzic jaki krem używac do twarzy żeby miec ładną czystą cere. Z góry dziękuje za odpowiedź
asialoczek60 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-06, 20:58   #2
Wronisia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 6
Dot.: Zasypana twarz pryszczami... Pomocy!!!

Jako córka kosmetyczki doradzam wystawianie buzi na słońce, żeby ten trądzik się przysuszał. Po krótkim czasie znika sam. Odsłaniaj czoło, spinaj włosy w kucyk lub kok opalaj to na słoneczku. A co do kremów to nie bardzo się znam, ale mogę polecić z Avon'u z serii clear skin krem blemish clearing jest bardzo dobry nakłada się go miejscowo na pryszcza i pozostawia, wtedy tworzy się taka niewidoczna osłonka. Krostka się wysusza i znika Polecam bardzo
Wronisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-06, 21:22   #3
asialoczek60
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 21
Dot.: Zasypana twarz pryszczami... Pomocy!!!

Właśnie o to chodzi że mam włosy spięte cały czas bo goraco jest. Duzo na słońce wychodze. I to wyglada tragicznie. A znasz moze kosmetyk zaja nuno krem przeciw bakteryjny i pryszczom?
asialoczek60 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-06, 21:32   #4
Wronisia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 6
Dot.: Zasypana twarz pryszczami... Pomocy!!!

Mogę jeszcze polecić płyn do twarzy z Rossmann'a nazywa się synergen wash-gel taki różowy
Wronisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-06, 21:33   #5
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Zasypana twarz pryszczami... Pomocy!!!

Cytat:
Napisane przez asialoczek60 Pokaż wiadomość
Witam mam 21 lat. To może zacznę od początku. Gdy chodziłam do gimnazjum strasznie mnie zasypywało, poszłam do dermatologa i zlecił mi masc klindacin T i krem dave. I sie uspokoiło. Teraz jest znów to samo nie radzę sobie z tym nawet maść nie pomaga co to jest antybiotyk. Czy moglibyscie mi doradzic jaki krem używac do twarzy żeby miec ładną czystą cere. Z góry dziękuje za odpowiedź
Na trądzik - dermatolog + dobra kosmetyczka.

Cytat:
Napisane przez Wronisia Pokaż wiadomość
Jako córka kosmetyczki doradzam wystawianie buzi na słońce, żeby ten trądzik się przysuszał. Po krótkim czasie znika sam. Odsłaniaj czoło, spinaj włosy w kucyk lub kok opalaj to na słoneczku. A co do kremów to nie bardzo się znam, ale mogę polecić z Avon'u z serii clear skin krem blemish clearing jest bardzo dobry nakłada się go miejscowo na pryszcza i pozostawia, wtedy tworzy się taka niewidoczna osłonka. Krostka się wysusza i znika Polecam bardzo
Litości.
Owszem, trądzik się przysuszy, a po wakacjach wróci z podwojoną siłą.
Skórę trądzikową trzeba chronić przed słońcem.

Jak już pisałam, wybierz się do dobrego dermatologa - to podstawa, bo trądzik to choroba i trzeba go leczyć.
Nie da się tak w ciemno poradzić komuś maści, bo można temu komuś narobić tylko krzywdy.
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-06, 21:36   #6
Zakochanaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Zakochanaaaa
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 8 703
Dot.: Zasypana twarz pryszczami... Pomocy!!!

Nie obejdzie się bez dermatologa...
Nigdy nie miałam problemu z pryszczami,ale wszędzie słyszę powtarzane nie noś grzywki !Więc jeśli ją masz to zrezygnuj.Skoro to takie intensywne to nie wiem czy drogeriowe preparaty coś pomogą .
__________________


Zakochanaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-06, 21:44   #7
201610310857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 15 803
Dot.: Zasypana twarz pryszczami... Pomocy!!!

dermatolog
201610310857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-06-06, 21:47   #8
asialoczek60
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 21
Dot.: Zasypana twarz pryszczami... Pomocy!!!

Cytat:
Napisane przez Zakochanaaaa Pokaż wiadomość
Nie obejdzie się bez dermatologa...
Nigdy nie miałam problemu z pryszczami,ale wszędzie słyszę powtarzane nie noś grzywki !Więc jeśli ją masz to zrezygnuj.Skoro to takie intensywne to nie wiem czy drogeriowe preparaty coś pomogą .

Właśnie dwa dni temu zrobiłam sobie taką delikatną rzadka grzywke. Ale to bez różnicy bo problem sie już wcześniej pojawił... No musze iść. Już kiedyś sie leczyłam i znowu to powróciło... chyba że to z tego ze duzo teraz chrowała. mam kłopoty z nerkami...
asialoczek60 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-06, 21:51   #9
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Zasypana twarz pryszczami... Pomocy!!!

Idź, idź, tylko pamiętaj - chroń buzię przed słońcem, a jak dostaniesz jakieś maści, kremy na trądzik, obowiązkowo używaj filtra.

Jest wątek o polecanych dermatologach, może znajdziesz tam kogoś w swojej okolicy.
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-06, 21:52   #10
asialoczek60
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 21
Dot.: Zasypana twarz pryszczami... Pomocy!!!

moge prosic o strone tego wątka. Bo już nawet nie mam siły szukać.. Córka mnie wymęczyła i padam. A musiałam cos poszperac o tym bo mi ta wysypka na ciele nie daje spokoju.
asialoczek60 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-06, 21:59   #11
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Zasypana twarz pryszczami... Pomocy!!!

Proszę bardzo:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=54511

Tam możesz wpisać w "Przeszukaj ten wątek" nazwę swojej miejscowości i być może kogoś znajdziesz.
A jeśli nie, to spytaj, może ktoś da Ci jakieś namiary na dobrego lekarza.

A zanim jeszcze do kogoś trafisz, kup w aptece pastę cynkową (nie maść! pastę) i smaruj pryszcze na noc, ona działa lekko antybakteryjnie, wysuszająco. Krzywdy Ci nie zrobi, ale to tylko doraźna pomoc.
Ważne jest wyleczenie trądziku.
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-06, 23:00   #12
Mrs Indigo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 4
Dot.: Zasypana twarz pryszczami... Pomocy!!!

Zgadzam się z Karolynka90, żadnego suszenia na słońcu!!! U nas to domowy problem, zatem ujmę to krótko w punktach:
  1. wizyta u dermatologa (na portalach typu znanylekarz.pl można sobie poszukać kogoś kompetentnego w okolicy, znam paru dobrych w Krk i w Wawie) - dla nich to tradycyjny problem, ale nie daj się zbyć, czasem standardowy davercin przepisywany wszystkim jak leci nie pomoże albo przyniesie dyskomfort...- warto zapamiętać czego używałaś
  2. dobra pielęgnacja w domu, cóż leki to jedno, część z tych na trądzik wysusza skórę (te miejsca to w sumie małe stany zapalne, mogą ci obierać cebulki itd.), a to co sprzyja rozwojowi tego paskudztwa to nadmiar sebum, zrogowaciała skóra i masa świństwa z otoczenia, więc MYCIE (moja siostra-weteran, używa żelu z kwasem salicylowym z dcl, możesz zapytać lekarza albo poszukać po necie), NAWILŻANIE- ta twoja biedna buzia i tego potrzebuje, czyli nie tłusty, a nawilżający krem (też można lekarza zapytać) i coś do przemywania/demakijażu koniecznie bez związków parafinowych, bo skutecznie zrobią Ci olejową powłokę
  3. warto wrzucić jeszcze jakieś antyoksydanty
Przepraszam za rozprawkę, ale hmm... jestem zżyta z tematem
Mrs Indigo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-07, 05:19   #13
asialoczek60
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 21
Dot.: Zasypana twarz pryszczami... Pomocy!!!

Ooo widze że jestes z krak. Ja właśnie też. Może poleciłabyś mi jakiegos dobrego lekarza. Tylko najlepiej na kase chorych...
asialoczek60 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-07, 07:52   #14
Kasia514
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 20
Dot.: Zasypana twarz pryszczami... Pomocy!!!

A ja polecam Ci maseczkę - dermaglin maseczka przeciwtrądzikowa, mi pomaga. Jest o niej wiele pozytywnych opinii więc możesz sobie poczytać i wtedy zdecydujesz czy zakupić czy nie.
Kasia514 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-07, 08:44   #15
asialoczek60
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 21
Dot.: Zasypana twarz pryszczami... Pomocy!!!

Cytat:
Napisane przez Kasia514 Pokaż wiadomość
A ja polecam Ci maseczkę - dermaglin maseczka przeciwtrądzikowa, mi pomaga. Jest o niej wiele pozytywnych opinii więc możesz sobie poczytać i wtedy zdecydujesz czy zakupić czy nie.


To by było coś dla mnie. A kupię ją w rossmanie?
asialoczek60 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-07, 09:54   #16
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Zasypana twarz pryszczami... Pomocy!!!

Jeśli masz problem z naczynkami, zrezygnuj z tej maseczki.
W przeciwnym razie możesz spróbować ją stosować raz/dwa razy w tygodniu.

W rossmannie powinna być.
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q

Edytowane przez karolynka90
Czas edycji: 2011-06-07 o 09:55
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-07, 18:18   #17
CKatrin
Raczkowanie
 
Avatar CKatrin
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 31
Dot.: Zasypana twarz pryszczami... Pomocy!!!

polecam maseczki, szczególnie błotne i algi ogranicz też spożywanie tłuszczów i słonych potraw. a co do kremów z antybiotykami stanowczo odradzam. jedynie uzależniają skórę ;p

Edytowane przez CKatrin
Czas edycji: 2011-06-07 o 18:21
CKatrin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-07, 19:04   #18
Pantera16
Raczkowanie
 
Avatar Pantera16
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 177
Dot.: Zasypana twarz pryszczami... Pomocy!!!

że tak powiem- rozumiem twój ból Byłam u dobrego dermatologa, który zalecił mi walkę od środka, czyli:
-pij codziennie przynajmniej jedną zieloną herbatę(ale nie tę w torebkach!), lub trzy razy dziennie herbatkę z bratka(w aptece w fioletowym opakowaniu-5zł)
-ja biorę tabletki, Visaksinum czy jakoś podobnie, są bardzo dobre, bez recepty, ok.26zł
-i najważniejsze:unikaj słodyczy(czekolada!), słonych i mocno tłustych potraw i wszelkiego, że się tak wyrażę sztucznego gówna (jakieś żelki, zupki w proszku itd. itp.)
Słyszałam negatywne opinie o zielonej herbacie- ponoć wysyp nasila się przez pierwszy tydzień picia, ale mnie nic takiego nie spotkało. Jako działanie doraźne polecam opisaną już pastę cynkową, lub Tribiotyk(czy jakoś tak
Wszystko wypróbowane!!
(słyszałam też o maseczce z drożdży, ale tego, jak do tej pory nie używałam..
Pantera16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-08, 14:49   #19
Cindy28
Lux Mundi
 
Avatar Cindy28
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kyoto ;D
Wiadomości: 13 603
Dot.: Zasypana twarz pryszczami... Pomocy!!!

Ze swej strony polecam zioła. Do fiołka nabożeństwa nie mam , ale za to Ziele Ostrożenia u mnie zdziałało cuuuda I jest znośny w smaku [lekko słodkawy/mdły]. Piję go rano i wieczorem + dzbanek 1.5 l pokrzywy [daję 2/3 saszetki]. Prócz tego olej z wiesiołka tłoczony na zimno w kapsułkach, może być Oeparol ,ale z AGROPHARMU [!]
Zmieniłam też nawyki żywieniowe - przyprawy bez glutaminianu, E i tego całego shitu. Poprawa widoczna odkąd odrzuciłam czipsy i chińszczańskie zupki

Co do parzenia ziół są dwie szkoły
Jedna mówi o tym, że ziółka należy wsypać do zimnej wody w garnku i tkwić przy kuchence do czasu aż zaczną się gotować, następnie należy zmniejszyć ogień i stać nad nimi ok 10 minut- szkoda życia
Druga [którą stosują praktycznie wszyscy z uwagi na małą czasochłonność] mówi o tym, że ziółka nada zalać wodą nie wrzącą ! [optymalna temp 95'C], po prostu odczekać od zagotowania jakieś 2 minutki.
Następnie przykryć talerzykiem i odstawić na 3 godz
Tylko TAKI CZAS uwalnia wszystkie terapeutyczne właściwości ziół
Picie ziół przed tym czasem - mija się z celem.
Nie wolno tesh przesadzić w drugą stronę - zioła mają skłonność do kiśnięcia, niektóre bardziej, innej mniej, ale jednak.
Ta prawda jest potwierdzona naukowo, więc to nie mój wymysł
Swoje ziółka [Ostrożeń] na rano parzę przed snem, a te na wieczór - z rana, żeby nie tracić niepotrzebnie czasu na czekanie

Ale tak jak pisały Dziewczyny - unikaj słońca , to wbrew pozorom zabójca ;/
I złap namiary na jakiegoś DOBREGO dermatologa, który zanim coś Ci wypisze, zrobie kompleksowe badania [chociażby wymaz z syfka, żeby określić czy to wirus, bakteria, a jeśli tak, to jaka to rodzina i czym na to zadziałać ].

Życzę powodzenia !
__________________
"Nie ma czasu na całowanie
niewłaściwych chłopców"...

Edytowane przez Cindy28
Czas edycji: 2011-06-08 o 14:50
Cindy28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-08, 18:30   #20
CKatrin
Raczkowanie
 
Avatar CKatrin
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 31
Dot.: Zasypana twarz pryszczami... Pomocy!!!

ja na przykład za ziołami nie przepadam więc łykam bratek w tabletkach to ok. 8zł a działanie jest takie same
CKatrin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-08, 20:45   #21
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Zasypana twarz pryszczami... Pomocy!!!

Przemywaj sobie codziennie wieczorem twarz miąższem aloesu świeżego-m,i p\bardzo pomaga
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-08, 21:49   #22
madzia2020
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2
Dot.: Zasypana twarz pryszczami... Pomocy!!!

Witam!
Mam 20 lat i od początku gimnazjum mam problemy z trądzikiem.
Na początku chodziłam do kosmetyczki niestety nie przyniosło to żadnych rezultatów. Postanowiłam pójść do dermatologa ,który to przepisał mi lek tzw,miksturę a także polecił zabieg mikrodermabrazja. taki zabieg kosztuje gdzieś 150zł naprawdę dużo mi to pomogło,oczywiscie na jednym zabiegu się to nie kończy ale warto spróbować. Czytając nie które wpisy zauważyłam,ze jedna z was napisała,że najlepiej wystawić skórę na słońce bo wtedy skóra wygląda dużo lepiej. Tak skóra wygląda lepiej ale tylko przez chwilę. tak naprawdę nie powinno się opalać twarzy, ponieważ to szkodzi a nie pomaga. doświadczyłam to na własnej skórze a także dermatolog powiedział mi że mam nie opalać twarzy...
Najlepszym rozwiązaniem jest wizyta u dermatologa.

Pozdrawiam
madzia2020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-09, 08:02   #23
Fisiasia
Rozeznanie
 
Avatar Fisiasia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 846
Dot.: Zasypana twarz pryszczami... Pomocy!!!

wczesniej kolezanka wpomniala o Visaxinum sama zaczelam ponownie go przyjmowac.

jak zaczol wchodzic na rynek zaraz polecialam go kupic i wyprobowac mysle, ze pomaga w jakims stopniu, nie narzekalam poniewaz faktycznie hamowal rozwoj pryszczy
Fisiasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-10, 08:19   #24
Lilith36
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 589
Dot.: Zasypana twarz pryszczami... Pomocy!!!

Cytat:
Napisane przez Cindy28 Pokaż wiadomość
I złap namiary na jakiegoś DOBREGO dermatologa, który zanim coś Ci wypisze, zrobie kompleksowe badania [chociażby wymaz z syfka, żeby określić czy to wirus, bakteria, a jeśli tak, to jaka to rodzina i czym na to zadziałać ].

Życzę powodzenia !
Wymaz z syfka? Ciekawe. Pierwszy raz o tym słyszę... Naprawdę dermatolodzy w ogóle wykonują takie badania? Ja zawsze dostawałam recepty na 'standardowe' leki, zupełnie w ciemno... Żadnych badań
__________________

Lilith36 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-10, 10:06   #25
vandes
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 584
Dot.: Zasypana twarz pryszczami... Pomocy!!!

jest na to szczepionka. wiem, że np. w łodzi to robią.
a wygląda to tak:
pobierają Ci próbkę z Twojego syfka i indywidualnie dla Ciebie robią szczepionkę. niestety nie jest to tanie, bo trzeba mieć ok. 2 tysięcy.
vandes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-10, 10:17   #26
Lilith36
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 589
Dot.: Zasypana twarz pryszczami... Pomocy!!!

Uf, to wręcz przerażające taka impreza niestety nie jest na moją kieszeń i tylko po to robi się ten wymaz z 'syfka' czy dzięki niemu lepiej można dobrać leki?
__________________

Lilith36 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-10, 10:22   #27
Pinkmimie
Raczkowanie
 
Avatar Pinkmimie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 82
Dot.: Zasypana twarz pryszczami... Pomocy!!!

ja piję rumianek + ssę biotynę w tabletkach . są efekty
__________________
Grzywka:
40- 45 - 50 - 55 - 60 cm
Włosy:
54 - 58 - 62 - 66 - 70 cm
Talia
61- 60 - 59 - 58 - 57 cm

www.lettre.fbl.pl
www.instagram.com/oh_joana
Pinkmimie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-18, 07:10   #28
Mrs Indigo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 4
Dot.: Zasypana twarz pryszczami... Pomocy!!!

Dr Monka przyjmuje w Falcku na Mazowieckiej (drugie nazwisko ma dziwne, słowiańsko brzmiące). Od strony medycznej bardzo ok i na nfz. Kompetentna i profesjonalnie podchodzi do pacjenta, bo indywidualnie cię zapyta co byś wolała.

Co do medycyny naturalnej, myślę, że spokojnie można się nią wspomagać. Wspomniana zielona herbata to antyoksydant, z resztą większość wyciągów z ziół jest właśnie wykorzystywana przez część marek. Dalej podtrzymuję zdanie, że podstawą jest WIZYTA U LEKARZA, ciężko dobrego znaleźć, ale nie jest to nie możliwe.

Swoją drogą ostatnio trafiłam na coś, co w przypadku tłustej trądzikowej skóry ma bardzo pożądane działanie - kwas glikolowy (wiadomo można iść na peeling do gabinetu), ale taki domowy. Dla mnie kapitalnie zbiera sebum, usuwa mi te zrogowaciałe komórki, żeby nie zatykały ujść.

Edytowane przez Mrs Indigo
Czas edycji: 2011-06-18 o 07:18
Mrs Indigo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:03.