Paznokciowy wątek techniczny o Aliexpress - Strona 12 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie > Manicure hybrydowy

Notka

Manicure hybrydowy Forum dla osób, które interesują się manicurem hybrydowy. Tutaj znajdziesz porady związane z technikami zdobienia paznokci. Poznasz plusy i minusy hybrydy.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-03-29, 08:13   #331
xflamesxx
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 853
Dot.: Wątek techniczny o Aliexpress

Cytat:
Napisane przez chickencrazy Pokaż wiadomość
Napisz, ze nie dostałaś i czekasz na zaakceptowanie sporu. Zrob screena tego maila od niego i wyślij do aliexpress, jako kolejny dowód. Sporu nie zamykaj w żadnym wypadku.

---------- Dopisano o 21:52 ---------- Poprzedni post napisano o 21:46 ----------

Ok, to ja teraz bym się chciała dowiedzieć, jak płacić kuponami.

Pamiętam, ze kiedys płaciłam, ale ostatnio miałam kupon od sprzedawcy, kupiłam na kwotę większą, niż minimalna, po czym, jak chciałam zapłacić, to kwota wyświetlała się bez zniżki i od razu przekierowywało mnie na stronę banku.

Nie chciałabym się miotać jutro ala:

I poproszę jeszcze o instrukcję, jak łączyć 2 kupony, jeśli ktoś mógłby
Kliknij coś w koszyku teraz i pod adresem i produktami będziesz miała Store coupon, wybierasz kupon od sprzedającego. Pod tym masz aliexpress coupon i wybierasz coupon od Ali, więcej szczegółów napisze za godzinę jak sama coś kliknę

Wysłane z mojego HM 1S przy użyciu Tapatalka
xflamesxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-29, 12:03   #332
evitka21
Zakorzenienie
 
Avatar evitka21
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 588
Dot.: Wątek techniczny o Aliexpress

Zorka, dziekuje
__________________
Szczęścia nie można kupić, ale...można je sobie urodzić



evitka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-30, 07:31   #333
czuszka82
z pazurem
 
Avatar czuszka82
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Święte Miasto
Wiadomości: 4 758
Dot.: Wątek techniczny o Aliexpress

Dziewczyny na ile przed końcem czasu ochrony otwieracie spór jeśli towar nie dotarł?
__________________
I will do what queens do. I will rule.
czuszka82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-30, 07:36   #334
RosesAreRed
Moderatorka z pazurem
 
Avatar RosesAreRed
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 13 256
Dot.: Wątek techniczny o Aliexpress

Ja 2 tygodnie, jest wtedy spokojnie czas na dyskusje
RosesAreRed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-30, 07:50   #335
czuszka82
z pazurem
 
Avatar czuszka82
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Święte Miasto
Wiadomości: 4 758
Dot.: Wątek techniczny o Aliexpress

to lecę otwierać
__________________
I will do what queens do. I will rule.
czuszka82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-30, 13:33   #336
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 50 575
Dot.: Wątek techniczny o Aliexpress

Dziewczyny jak dobrze rozumiem Chińczyk w końcu zaakceptował mój spór i eskalację i dostanę pełen zwrot kasy
Jak mam listę przedmiotów i najadę tam na Your refund progress to mi się wyświetlają 3 kółeczka
i na pomarańczowo jest zaznaczone Waiting for refund.
Później jest zwykłe Progressed
i ostatnie zwykłe Refund completed.

Czyli teraz mam czekać aż mi kasa wróci na konto czy muszę najpierw opinię wystawić?
Mam jeszcze opcję aby kliknąć Dispute Finished nad tym Your refund progress
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-30, 21:58   #337
pastelovee
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 22
Dot.: Wątek techniczny o Aliexpress

Nie wiecie czy jest jeszcze kupon za sciagniecie aplikacji dla nowych uzytkownikow? Nigdzie tego nie widze teraz. A czy moze jakies kupony od aliexpress sa czy tylko te od sprzedawcow do ich sklepow?
pastelovee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-03-31, 05:06   #338
eM_Ka_
Wtajemniczenie
 
Avatar eM_Ka_
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: woj. śląskie
Wiadomości: 2 683
Dot.: Wątek techniczny o Aliexpress

założyłam spór o smarta, chińczyk zaakceptował bez gadania, napisał tylko że zwróci pieniądze ale prosi o ich przesłanie jeśli towar dojdzie. Mam nadzieje że przyjdzie bo mi na nim zależało i że ogarne jak mu przesłać kase później
eM_Ka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-31, 06:24   #339
sandrek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: wielkopolskie
Wiadomości: 5 555
Dot.: Wątek techniczny o Aliexpress

Cytat:
Napisane przez eM_Ka_ Pokaż wiadomość
założyłam spór o smarta, chińczyk zaakceptował bez gadania, napisał tylko że zwróci pieniądze ale prosi o ich przesłanie jeśli towar dojdzie. Mam nadzieje że przyjdzie bo mi na nim zależało i że ogarne jak mu przesłać kase później
Kupisz produkt od niego, zapłacisz i potwierdzisz, że dostałaś, a on nie będzie go wysyłał. W ten sposób zwrócisz
sandrek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-01, 05:20   #340
eM_Ka_
Wtajemniczenie
 
Avatar eM_Ka_
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: woj. śląskie
Wiadomości: 2 683
Dot.: Wątek techniczny o Aliexpress

właśnie mam wrażenie że kiedyś już też takie coś tu na forum czytałam dzięki za potwierdzenie że się nie myliłam rozumiem że o tym że ma nie wysyłać musze chińczykowi napisać w wiadomości
eM_Ka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-01, 10:23   #341
shameeka90
Raczkowanie
 
Avatar shameeka90
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 251
Dot.: Wątek techniczny o Aliexpress

Dotarly tez do mnie Kadsy i mam teraz dylemat moralny. Zamawialam tylko dwa kolory - czarny i bialy, a w paczce znalazlam dodatkowo granatowy. Teraz sie zastanawiam czy potraktowac to jako prezent od majfrenda, czy pisac do niego i wyjasniac sprawe.
shameeka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-04-01, 13:07   #342
aniaem84
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 522
Dot.: Wątek techniczny o Aliexpress

Cytat:
Napisane przez eM_Ka_ Pokaż wiadomość
właśnie mam wrażenie że kiedyś już też takie coś tu na forum czytałam dzięki za potwierdzenie że się nie myliłam rozumiem że o tym że ma nie wysyłać musze chińczykowi napisać w wiadomości

Tak- najlepiej napisać mu wtedy, że doszły i kupiłaś ale ma nie wysyłać. ps.Jeśli cena byłaby wyższa niż ta, którą zapłaciłaś- kupujesz, piszesz mu info i on wtedy zmieni cenę, którą płaciłaś i nie wysyła.
aniaem84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-01, 23:17   #343
marlena_smc
Rozeznanie
 
Avatar marlena_smc
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 889
Dot.: Tanie hybrydy oraz paznokciowe gadżety z aliexpress

Cytat:
Napisane przez maddzia007 Pokaż wiadomość
Ja czekam na elite99 od 26 stycznia, tracę nadzieję już na to że dojdą
Cytat:
Napisane przez kori12 Pokaż wiadomość
Moje idą od 22 chyba, ale liczę ze dojdą. Tylko szkoda że 21 dni na wysyłkę czekałam...
Ja dwa dni temu dostałam lakiery zamówione w listopadzie za które dostałam zwrot jakoś w zeszłym tygodniu. W połowie marca dostałam drugą paczkę też z listopada, na którą toczył się właśnie spór. Ale ja zawsze po tych dwóch miesiącach proszę o przedłużenie o jeden kolejny miesiąc. Jak wtedy nie przyjdzie to dopiero spór.
Niechaj nadzieja umiera ostatnia!
__________________
Moje Aliexpressowe zakupy i recenzje pazurkowe:
http://arvensisart.blogspot.com/

marlena_smc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-02, 01:20   #344
chickencrazy
Rozeznanie
 
Avatar chickencrazy
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 948
Dot.: Tanie hybrydy oraz paznokciowe gadżety z aliexpress

Ja tam od razu zakładam spór, jak mija 60 dni od zamówienia. Nie od wysyłki. Gwarantują max. 60 dni i tego oczekuję. Nie interesują mnie zawirowania u majfriendów. Skoro nie zalezy im na wysyłce w terminie, to ja nie będę się litować. A to, że podają lipny nr trackingowy? Ich sprawa, chcą grać w tę grę, niech grają.
chickencrazy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-02, 14:51   #345
maddzia007
Zakorzenienie
 
Avatar maddzia007
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: internet
Wiadomości: 3 490
Dot.: Tanie hybrydy oraz paznokciowe gadżety z aliexpress

Cytat:
Napisane przez marlena_smc Pokaż wiadomość
Ja dwa dni temu dostałam lakiery zamówione w listopadzie za które dostałam zwrot jakoś w zeszłym tygodniu. W połowie marca dostałam drugą paczkę też z listopada, na którą toczył się właśnie spór. Ale ja zawsze po tych dwóch miesiącach proszę o przedłużenie o jeden kolejny miesiąc. Jak wtedy nie przyjdzie to dopiero spór.
Niechaj nadzieja umiera ostatnia!
Ja również nie spieszę się ze sporem i cierpliwie czekam, czasami to na prawdę nie wina Chińczyków tylko poczty. Poza tym Polacy chyba przodują w zakładaniu sporów i wykłócaniu się o dolara, bo coraz więcej sprzedawców wprowadza płatną przesyłkę do Polski, albo w ogóle nie chce do nas wysyłać. Już kilka razy miałam sytuację, że złożyłam zamówienie, a za chwilę dostawałam wiadomość od sprzedawcy, że przeprasza, ale musi anulować zamówienie bo jestem z Polski i do mnie nie wyśle, bo wielu Polaków już go oszukało. Niestety idziemy w złym kierunku.
maddzia007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-02, 17:22   #346
redangus
Przyczajenie
 
Avatar redangus
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10
Dot.: Wątek techniczny o Aliexpress

Cześć dziewczyny zamówiłam masę pierdołek na ali i tak jak już niektóre z Was pisały nie ma części towaru od jednego sprzedawcy.Co wtedy robicie? Jak otwieracie spory i co z akceptacją tego co dostałam. Pomoże któraś?
redangus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-02, 17:30   #347
RosesAreRed
Moderatorka z pazurem
 
Avatar RosesAreRed
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 13 256
Dot.: Wątek techniczny o Aliexpress

I tak potwierdzasz kazdy przedmiot osobno. Potwierdz to co dostalas, a o reszte zapytaj sprzedawce. Moze wyslal druga paczka. Jak nie to spor o brakujace rzeczy.
RosesAreRed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-02, 17:51   #348
redangus
Przyczajenie
 
Avatar redangus
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10
Dot.: Wątek techniczny o Aliexpress

dziękuję Ci za odpowiedź, trochę się zamotałam bo jak chcę potwierdzić to co dostałam zaznaczam ptaszkiem i pomijam to co nie doszło to nie chce mi zatwierdzić. Muszę zaznaczyć albo wszystko albo nic z tej przesyłki.
redangus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-02, 17:54   #349
RosesAreRed
Moderatorka z pazurem
 
Avatar RosesAreRed
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 13 256
Dot.: Wątek techniczny o Aliexpress

Oo to ciekawe, to pisz do sprzedawcy. Tak czy siak trzeba sie dowiedziec co z reszta. Ile czasu ochrony ci zostalo?
RosesAreRed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-04-02, 18:00   #350
redangus
Przyczajenie
 
Avatar redangus
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10
Dot.: Wątek techniczny o Aliexpress

Cytat:
Napisane przez RosesAreRed Pokaż wiadomość
Oo to ciekawe, to pisz do sprzedawcy. Tak czy siak trzeba sie dowiedziec co z reszta. Ile czasu ochrony ci zostalo?
Jeszcze jakieś 14 dni, zawsze piszę do sprzedawcy zanim otworzę spór, nie odpowiada, poczekam zobaczę. Tak jak już dziewczyny pisały zamawianie wielu rzeczy od jednego to jakaś masakra. Wydałam na ali już ze dwa tysiące od listopada a problemy są teraz dopiero przy wielu rzeczach od jednego sprzedawcy.

Edytowane przez redangus
Czas edycji: 2016-04-02 o 18:01
redangus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-02, 20:37   #351
chickencrazy
Rozeznanie
 
Avatar chickencrazy
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 948
Dot.: Tanie hybrydy oraz paznokciowe gadżety z aliexpress

Cytat:
Napisane przez maddzia007 Pokaż wiadomość
Ja również nie spieszę się ze sporem i cierpliwie czekam, czasami to na prawdę nie wina Chińczyków tylko poczty. Poza tym Polacy chyba przodują w zakładaniu sporów i wykłócaniu się o dolara, bo coraz więcej sprzedawców wprowadza płatną przesyłkę do Polski, albo w ogóle nie chce do nas wysyłać. Już kilka razy miałam sytuację, że złożyłam zamówienie, a za chwilę dostawałam wiadomość od sprzedawcy, że przeprasza, ale musi anulować zamówienie bo jestem z Polski i do mnie nie wyśle, bo wielu Polaków już go oszukało. Niestety idziemy w złym kierunku.
Nie no, jasne, jak zwykle dopatrujmy się winy u siebie. To nasza wina, że nie wysyłają na czas (bo podać numer to każdy głupi potrafi, zwłaszcza, ze podane numery mają się nijak do rzeczywistości). Gdyby wysłali na czas, paczka dotarłaby w 1,5 miesiąca.


Ja nie miałam żadnego problemu z zamówieniem do Polski, nikt jeszcze mi nic takiego nie napisał. Chyba piszą tak tylko ci, co mają problemy z wywiązywaniem się ze zobowiązań. A tacy mnie nie interesują, nie zamierzam czekać 3 miesiące na zamówienie.

I tez mogę napisać, że tylu chińczyków mnie oszukało, i to na sporą kwotę, a nie dolara. Dlatego teraz, wg mnie, mam bardzo uczciwe podejście. Dostaję to, co zamówiłam w 60 dni - ok, potwierdzam i się cieszę. Nie dostaję - zakładam spór.

Aaaa, jeszcze mi się nie zdarzyło, żeby z opóźnieniem doszła do mnie paczka, ktora była wysłana na czas.
chickencrazy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-02, 20:52   #352
maddzia007
Zakorzenienie
 
Avatar maddzia007
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: internet
Wiadomości: 3 490
Dot.: Tanie hybrydy oraz paznokciowe gadżety z aliexpress

Ale czy ja komus tutaj narzucam jak się ma zachować? Nie, napisałam tylko jak ja postępuje. Każdy ma własne sumienie i ja nie mam zamiaru nikomu nic dyktować, napisałam tylko jakie widzę zmiany w związku z masowym zakładaniem sporów. A że duża część osób kombinuje jak może i sie nawet nie przyznaje to chyba wiadomo. Zresztą daleko szukać nie trzeba, jakieś 3 miesiące temu nawet w tym wątku jedna dziewczyna napisała, że paczkę otrzymała, ale że przesyłka była nierejestrowana, to założy spór Chińczykowi i odda jej kase, bo przecież on się i tak nie dowie że paczka jednak dotarła. I mogę się założyć że tak postępuje mnóstwo ludzi (i żeby nie było, nie twierdzę że tylko Polaków, ale podejrzewam że przodujemy w tym).

EDIT
Aż sobie odkopałam tą wiadomość i w takich sytuacjach szczerze mówiąc jest mi najzwyczajniej wstyd.
Cytat:
Napisane przez Gejszalicious Pokaż wiadomość
mi mija termin jednej pierdółki za dwa dni i mam w planie otworzyć spór co prawda dostałam tę rzecz w piątek, ale może wyroluję majfrenda, bo przesyłka była nierejestrowana

Edytowane przez maddzia007
Czas edycji: 2016-04-02 o 20:55
maddzia007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-02, 21:32   #353
marlena_smc
Rozeznanie
 
Avatar marlena_smc
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 889
Dot.: Tanie hybrydy oraz paznokciowe gadżety z aliexpress

Cytat:
Napisane przez chickencrazy Pokaż wiadomość
Nie no, jasne, jak zwykle dopatrujmy się winy u siebie. To nasza wina, że nie wysyłają na czas (bo podać numer to każdy głupi potrafi, zwłaszcza, ze podane numery mają się nijak do rzeczywistości). Gdyby wysłali na czas, paczka dotarłaby w 1,5 miesiąca.
Ja sama prowadziłam sklep na serwisie działającym na podobnej zasadzie co Ali. Że trzeba było podać numer przesyłki jako potwierdzenie wysłania towaru. Inaczej transakcja była po jakimś czasie anulowana. I jak klient zażyczył sobie przesyłkę nierejestrowaną to nagle schody. Bo jak wiecie przesyłki nierejestrowane z PL nie mają numerów nadania. Wtedy sama też wpisywałam cokolwiek, byle tylko móc odznaczyć dane zamówienie jako wysłane. A przecież 80% przesyłek na Ali to przesyłki które nie są polecone.

Ostatnio ktoś mnie uświadamiał dlaczego część nawet nierejestrowanych przesyłek ma możliwość trackingu do momentu opuszczenia kraju nadawcy. Gdzieś na stronie Ali nawet jest o tym, że niektórzy sprzedawcy mogą korzystać z jakichś magazynów należących bezpośrednio do Ali. Że wysyłają swoje przesyłki najpierw do magazynów, a potem stamtąd są one odsyłane dalej do krajów przeznaczenia. Dlatego część przesyłek ma w statusie przystanek "warehouse". I jest to jakiś wewnętrzny tracking Ali, który kończy się na punkcie "shipped by air".
Ale nie wszyscy sprzedawcy z tego korzystają, tak samo jak nie we wszystkich krajach przesyłki nierejestrowane mają nadawany jakikolwiek numer. I sprzedawcy muszą sobie jakoś radzić z zaznaczeniem przesyłki jako "wysłana".

Tak samo czas ochrony nie liczy się od dnia złożenia zamówienia... Na aukcjach pisze ile sprzedawca daje sobie czasu na wysyłkę przedmiotu. Nie klika się w ciemno. U jednego jest to 2 dni, u innego 15. Kupując coś na takiej aukcji akceptujesz, że prawdopodobnie przedmiot może zostać wysłany w ostatniej chwili.
__________________
Moje Aliexpressowe zakupy i recenzje pazurkowe:
http://arvensisart.blogspot.com/


Edytowane przez marlena_smc
Czas edycji: 2016-04-02 o 21:43
marlena_smc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-02, 22:56   #354
chickencrazy
Rozeznanie
 
Avatar chickencrazy
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 948
Dot.: Wątek techniczny o Aliexpress

Cytat:
Napisane przez maddzia007 Pokaż wiadomość
Ale czy ja komus tutaj narzucam jak się ma zachować? Nie, napisałam tylko jak ja postępuje. Każdy ma własne sumienie i ja nie mam zamiaru nikomu nic dyktować, napisałam tylko jakie widzę zmiany w związku z masowym zakładaniem sporów. A że duża część osób kombinuje jak może i sie nawet nie przyznaje to chyba wiadomo. Zresztą daleko szukać nie trzeba, jakieś 3 miesiące temu nawet w tym wątku jedna dziewczyna napisała, że paczkę otrzymała, ale że przesyłka była nierejestrowana, to założy spór Chińczykowi i odda jej kase, bo przecież on się i tak nie dowie że paczka jednak dotarła. I mogę się założyć że tak postępuje mnóstwo ludzi (i żeby nie było, nie twierdzę że tylko Polaków, ale podejrzewam że przodujemy w tym).

EDIT
Aż sobie odkopałam tą wiadomość i w takich sytuacjach szczerze mówiąc jest mi najzwyczajniej wstyd.
No to widziałaś tez pewnie moją reakcję na ten post. Kompletnie nie zgadzam się z takim podejściem, ale jak chinol w kulki leci, to ja się na to nie godzę.

Cytat:
Napisane przez marlena_smc Pokaż wiadomość
Ja sama prowadziłam sklep na serwisie działającym na podobnej zasadzie co Ali. Że trzeba było podać numer przesyłki jako potwierdzenie wysłania towaru. Inaczej transakcja była po jakimś czasie anulowana. I jak klient zażyczył sobie przesyłkę nierejestrowaną to nagle schody. Bo jak wiecie przesyłki nierejestrowane z PL nie mają numerów nadania. Wtedy sama też wpisywałam cokolwiek, byle tylko móc odznaczyć dane zamówienie jako wysłane. A przecież 80% przesyłek na Ali to przesyłki które nie są polecone.

Ostatnio ktoś mnie uświadamiał dlaczego część nawet nierejestrowanych przesyłek ma możliwość trackingu do momentu opuszczenia kraju nadawcy. Gdzieś na stronie Ali nawet jest o tym, że niektórzy sprzedawcy mogą korzystać z jakichś magazynów należących bezpośrednio do Ali. Że wysyłają swoje przesyłki najpierw do magazynów, a potem stamtąd są one odsyłane dalej do krajów przeznaczenia. Dlatego część przesyłek ma w statusie przystanek "warehouse". I jest to jakiś wewnętrzny tracking Ali, który kończy się na punkcie "shipped by air".
Ale nie wszyscy sprzedawcy z tego korzystają, tak samo jak nie we wszystkich krajach przesyłki nierejestrowane mają nadawany jakikolwiek numer. I sprzedawcy muszą sobie jakoś radzić z zaznaczeniem przesyłki jako "wysłana".

Tak samo czas ochrony nie liczy się od dnia złożenia zamówienia... Na aukcjach pisze ile sprzedawca daje sobie czasu na wysyłkę przedmiotu. Nie klika się w ciemno. U jednego jest to 2 dni, u innego 15. Kupując coś na takiej aukcji akceptujesz, że prawdopodobnie przedmiot może zostać wysłany w ostatniej chwili.
Czas ochrony jest dla kupującego. Liczy się od momentu wysyłki. Przedłużanie tego czasu nie ma wpływu na gwarancję aliexpress.Natomiast czas wysyłki to czas, do kiedy musi wyjsć wysyłka, inaczej zamówienie jest anulowane. Dlatego sprzedawcy często wpisują cokolwiek. Elite chyba w tym przoduje. A jednak ich numery działają, tylko, że są wpisywane od czapy. Ja generalnie mam problem tylko z tym sprzedawcą, jeśli chodzi o paznokciowej rzeczy.
chickencrazy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-04, 19:42   #355
edyta508
Zakorzenienie
 
Avatar edyta508
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 16 114
GG do edyta508
Dot.: Tanie hybrydy oraz paznokciowe gadżety z aliexpress

Cytat:
Napisane przez AnnaTK Pokaż wiadomość
Od 30 marca żaden ze sklepów nie wysłał do mnie zamówienia. Mam 8 zakupów oczekujących na wysyłkę w tym też lampę od Ocean Pearl.
U mnie 4 zamówienia oczekują na wysyłkę. Pozostało 6 dni, co się pozniej robi?
edyta508 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-04, 20:23   #356
sandrek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: wielkopolskie
Wiadomości: 5 555
Dot.: Wątek techniczny o Aliexpress

Zamówiłam naklejki wodne 29 marca. Został 1 dzień i kilka godzin, a przesyłka niewysłana. Przedłużyć czas jak zostanie tylko kilka godzin?
sandrek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-04, 20:25   #357
RosesAreRed
Moderatorka z pazurem
 
Avatar RosesAreRed
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 13 256
Dot.: Wątek techniczny o Aliexpress

Zapewne wysle w ostatniej chwili, nawet w ostatniej godzinie
Albo raczej kliknie, ze wyslal
RosesAreRed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-04, 20:33   #358
sandrek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: wielkopolskie
Wiadomości: 5 555
Dot.: Wątek techniczny o Aliexpress

Cytat:
Napisane przez RosesAreRed Pokaż wiadomość
Zapewne wysle w ostatniej chwili, nawet w ostatniej godzinie
Albo raczej kliknie, ze wyslal
A jak tego nie zrobi, mnie nie będzie i czas upłynie?
sandrek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-04, 20:42   #359
Armara
Raczkowanie
 
Avatar Armara
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 217
Dot.: Wątek techniczny o Aliexpress

Cytat:
Napisane przez sandrek Pokaż wiadomość
A jak tego nie zrobi, mnie nie będzie i czas upłynie?
Aukcja zostanie automatycznie anulowana przez alli i dostaniesz zwrot kasy.
Armara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-04, 21:12   #360
sandrek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: wielkopolskie
Wiadomości: 5 555
Dot.: Wątek techniczny o Aliexpress

Cytat:
Napisane przez Armara Pokaż wiadomość
Aukcja zostanie automatycznie anulowana przez alli i dostaniesz zwrot kasy.
Dzięki.
sandrek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Manicure hybrydowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-01-16 01:40:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:27.