JaK dBaCiE o WłOsY? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-09-05, 13:21   #31
anastacja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 301
Re: JaK dBaCiE o WłOsY?

Ja to mam "rytuały" :P
Mam włosy grube, gęste, poszyste ( czasem za bardzo ) no i kręcone. W ogóle nie farbuje włosków - jak już to lekko rozjaśniam kolor rumiankiem, nie susze ich suszarką - chyba, że w " ekstremalnych " okolicznościach Ponadto myje włoski nie częściej niż co dwa dni ( żeby się nie przesuszyły ) Szampon rozwadniam wodą żeby nie był tak "agresywny". Po kazdym myciu stosuję odżywkę. Dwa razy na tydzien stosuję maseczkę. A co do produktów to zawsze pokornie wracam do sprzedawanych w sieciach sklepu Jean Louis David, są to różne marki i one najlepiej mi służą. Tak więc jednak te z salonów są najlepsze, jeśli są oczywiście dobrze dobrane. Buziaki

Ana
anastacja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-05, 13:40   #32
Kiria
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 92
GG do Kiria
Re: JaK dBaCiE o WłOsY?

A ja uzywam zwyklych szamponow (co opakowanie to inny), nie robie sobie maseczek, nie uzywam odzywek, susze wlosy suszarka i wloski mam super mocne i lsniaceWiec jaki jest moral?....

pozdr
Kiria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-05, 13:47   #33
mariquita
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 160
Re: JaK dBaCiE o WłOsY?

mnie niestety nie stac na salonowe kosmetyki. wloski myje sunslkiem do wlosow zniszczonych, potem nakladam intensywna odzywke GLISS KUR, a potem jeszcze spryskuje odzywka bez splukiwania tej samej firmy. w ten sposob udalo mi sie zregenerowac mocno poniszczone przez prostwonice wloski
mariquita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-05, 16:20   #34
bunny-pie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: bEckingham palace
Wiadomości: 3 034
Re: JaK dBaCiE o WłOsY?

ja musze co drugie mycie wmasowac szampon przeciwlupiezowy apteczny, a reszte wlosów myje na zmiane szamponami Dove, Biotherma i malinowym od St.Ives. mam wlosy normalne do ramion i nie musze stosowac odzywek, tylko jak uzywam szampon który placze to siegam po odzywke Herbal Essences i przeciwlupiezowa sunsilka z awokado.
__________________
bunny-pie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-05, 17:59   #35
Ami
Zakorzenienie
 
Avatar Ami
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 844
Re: JaK dBaCiE o WłOsY?

livia napisał(a):
> Ze w salonach to wiem ,lecz w którycz prosiła bym o adres ewentualnie onazwę salonu .szukalam w kilku dobrycz i nic.

Matrixa widziałam w salonie Prestige na Francuskiej- zaraz przy rondzie Waszyngtona.
Ami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-05, 18:36   #36
lucille
Wtajemniczenie
 
Avatar lucille
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 559
Re: JaK dBaCiE o WłOsY?

Używam samponów i odżywek do włosów suchych i zniszczonych lub takich o działaniu wygładzającym (niestety często muszę je zmieniać bo mije włoski niewiarygodnie szybko się przyzwyczajają do kosmetyków ), raz na tydzień lub dwa tygodnie jakaś intensywna maseczka - obecnie mam zamiar jakąś kupić - może jakieś rady?
lucille jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-05, 18:47   #37
201607150859
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 851
Re: JaK dBaCiE o WłOsY?

Nefretete napisała:
> Ja uzywam maseczki intensywnie regenerujacej "bcbonacure" Schwarzkopfa. Cena 56zl. za 1000ml w sklepie fryzjerskim, mniejsza wersja tej ze maseczki kosztuje 26-36zl. za 250ml. Wlosy? rewelacyjne, mam do pasa i wymagaja odpowiedniej "opieki".

Zgadzam się w 100% ta seria jest po prostu świetna, ale trudno ją dostać. Ja mam z niej odżywkę nawilżającą 2 fazową bez spłukiwania i jest to najlepszy preparat tego typu jaki miałam. Jestem naprawdę zachwycona, a szczerze nie lubiłam preparatów w spray'u. Muszę koniecznie (przy większym dopływie gotówki) kupić jeszcze szampon i maskę, bo nie są astronomicznie drogie a dobre.
201607150859 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-09-05, 19:20   #38
Rossie
Raczkowanie
 
Avatar Rossie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 489
Re: JaK dBaCiE o WłOsY?

Ja podobnie jak Anastazja tez mam rytuały. Używam szamponow do włosow suchych i zniszczonych (szampon i taka sama odzywka), co butelka to zmieniam, nie cierie miec drugi raz tego samego, nudzi mi sę po prostu. Do niedawna raz na tydzien uzywałam WAX-u ale zauwazyłam, ze to tylko strata czasu, zbyt spektakularnych efektów jednak nie ma. Co jakieś 3 miesiące uzywam szamponu, do ktorego np nie ma odzywki z serii, a ktory chciałabym wyprobowac i kupuje jakas maseczke, ktora uzywam az szampon i ona się skonczą, czyli jakoes miesiac - półtora. Co kilka miesiecy uzywam szamponow przeciwłupieżowych - profilaktycznie. Co kilka miesiecy tez zmieniam szampon z do włsoow suchych i zniszonych na taki do włosow normalnych, blond, farbowanych, mieszanych oprocz tego do przetłuszczajacych sie. No i to chyba wszystko
Rossie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-05, 19:38   #39
koko
Zakorzenienie
 
Avatar koko
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 3 637
GG do koko
Re: JaK dBaCiE o WłOsY?

Od jakiegoś czasu używam profesjonalnych kosmetyków do włosów.Zawsze używałam hipermarketowych, ale gdy bardzo zniszczyłam sobie włosy rozjaśnianiem i okazało się że nic im nie pomaga, sięgnęłam po szampon i maskę Cosmetici Dora i od tej pory w zasadzie nie rozstaję się z kosmetykami profesjonalnymi. Po prostu one działają w sposób zauważalny, a włosy mam niestety wymagające.
Bardzo polecam rozsławioną już na wizażu maskę Dory z wyciągiem z bambusa, to po prostu niesamowite jak zregenerowała moje włosy.Świetnie wspominam też odżywkę z jedwabiem Farouka, dyscyplinowała i wygładzała włosy- bardzo ją polubiłam. Teraz zaczynam testować odżywkę goldwella-kerasilk.Z braku funduszy często pozostaję przy "zwykłych" szamponach, jedynie w odżywki inwestuję, a szkoda, bo dobry szampon to jest jednak dobry szampon.
koko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-05, 20:21   #40
margolci@
Zadomowienie
 
Avatar margolci@
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 010
Re: JaK dBaCiE o WłOsY?

Dołączam do zachwytów nad maseczką bambusową Cosmetici Dora - po prostu rewelacja! Moim ulubionym szamponem jest Schwarzkopf profesjonalny z serii bcBonacure dla blondynek, naprawdę widzę różnicę między tym a sklepowym, to samo dotyczy odżywki. Włoski mięciutkie, dłużej świeże, w lepszej kondycji, już nie mówiąc o tym, że jaśniejsze .

Zresztą o włosy bardzo dbam (mam takie do połowy pleców) - ostatnio tak: co drugi dzień maska Dora, w te pozostałe dni odżywka do spłukiwania a później jakaś w sprayu lub piance. Czasem Wax, jak mam czas na godzinne posiedzenie z turbanem, czasem eliksir YR przed myciem. Do tego odżywka na końcówki, o niej niestety na ogół zapominam , bo to dopiero na suche włosy.

No i nie używam suszarki, chyba że sytuacja jest podbramkowa.
__________________
Wiem, że i tak każdy woli Misia, wiem...
margolci@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-05, 20:54   #41
koculek
Zakorzenienie
 
Avatar koculek
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 3 054
Re: JaK dBaCiE o WłOsY?

Kilka razy kupiłam kosmetyki profesjonalen Loreala, ale niestety ze względów ekonomicznych obecnie uzywam zwykłych hipermarketowych Czyli Loreal z nuticeramidami do włosów suchych, łmiliwych i zniszczonych Neebawem się skończy i wymyślę coś nowego, bo lubię zmieniać
__________________
Przeznaczenie rozdaje karty, my tylko w nie gramy.
koculek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-09-05, 22:34   #42
svenja
Wtajemniczenie
 
Avatar svenja
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Deutschland/Slovenija
Wiadomości: 2 802
Re: JaK dBaCiE o WłOsY?

Na pewno lepsze sa profesjonalne farby do wlosow! Szczegolnie Loreal Professionnel. Poza tym u fryzjera jest mnostwo kosmetykow, ktorym brak odpowiednikow (czlowiek nie czuje jak rymuje) w zwyklych sklepach.

Ja uzywam prof. szamponu firmy Paul Mitchell do wlosow farbowanych (mam kolorek ciemna czerwien), odzywki Redken Color Injection (odzywka ma kolor czerwony, zostawia sie ja na wlosach na 5 minut, wygladza i ulatwia rozczesywanie, poglebiajac kolor, dostepna u fryzjera ale nie wiem czy w PL), uzywam tez serum na koncowki Fructis (bardzo je sobie chwale!) i od czasu do czasu maski na wlosy rowniez z firmy Redken.

Poza tym nie szoruje wlosow recznikiem po umyciu, tylko odciskam z nich wode, nie rozczesuje mokrych wlosow, susze chlodnym strumieniem suszarki, stosuje prostownice ceramiczna... i to w zasadzie tyle. I jestem zadowolona z moich wloskow, choc moglyby byc gestsze

svenja
__________________
Potłuczydło.
svenja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-05, 22:38   #43
svenja
Wtajemniczenie
 
Avatar svenja
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Deutschland/Slovenija
Wiadomości: 2 802
Re: JaK dBaCiE o WłOsY?

No, jaki jest moral??
Ano moral jest taki, ze go nie ma! Kazdy ma wlosy wymagajace indywidualnej "terapii". Ty akurat masz szczescie miec mocne i zdrowe wlosy, ale nie kazdy je ma!

Gdyby nie odzywki, ktore stosuje, farbka by mi szybko wyplowiala, wlosy straciliby polysk, zaczely sie lamac. Mam cienkie i slabe wlosy i musze im "pomagac"!
Przeciez kazdy jest inny. Szok, prawda?

svenja
__________________
Potłuczydło.
svenja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-05, 23:40   #44
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Re: JaK dBaCiE o WłOsY?

Wszystko zależy od rodzaju włosów. Ja mam koleżanki, które farbują włosy często, używają supermarketowych odzywek i włosy pięknie sie błyszczą, nie łamią, łatwo rozczesują. JA mam patologicznie suche włosy, które od dziecka mi się "rwą", nawet jeśli nie farbuję włosów, nie używam niczego do stylizacji, nie tykam suszarki...
Od dobrych paru lat używam tylko szamponów od fryzjera. Miałam chyba wszystko co się da. Moim niedoścignionym ideałem jest Kerastase - robią cuda z włosami (moja ulubiona seria to klasyczna nutritvie, z maską i Aqua Oleum, a zaraz po niej seria z cementem). Odpowiadają mi również niektóre szampony Welli z serii SP - odradzam raczej Back to Basics, Lifetex jest też już moim zdaniem gorszy jakościowo. Naprawdę lubię profesjonalnego Loreala - szampony Gloss Color oraz seria Intense Repair, Vitamino Color też jest właściwie ok. Od dłuzszego czasu jestem wierna wspomnianej tu już serii Schwarzkopf Bonacure - używałam wszystkich szamponów z tej gamy, łącznie z blondem kiedy miałam balejaż Naprawdę myślałam że po Kerastase nic już mnie nie oczaruje, ale Schwarzkopf jest niezły - polecam zwłaszcza linię repair oraz moisture (tylko nie wiem jak z cenami, dziewczynki, albo myślimy o innych preparatach, bo u mnie to są one jednak dużo droższe).
Jedyne odstępstwo jakie robię - to szampony, uzywam na zmianę z aptecznymi po to aby oczyścić włosy - kiedyś Neutrogena miała swietny oczyszczający szampon ale znikł! Raz na tydzień myję głowę jakiś zwyklejszym szamponem aby usunąć cały silikonowy osad z włosów - kilka miesięcy temu odkryłam świetne naturalne szampony Fitomed i jestem im wierna, są szalenie łagodne, polecane nawet dla największych wrażliwców.

Aha i polecam tym co mają suche włosy małą, niepozorną serię w aptece - Gaj Oliwny - w skład wchodzi szampon, odżywka oraz... krem do twarzy (niedrogie, krem najdroższy)
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-06, 08:35   #45
km
Rozeznanie
 
Avatar km
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 514
GG do km
Re: JaK dBaCiE o WłOsY?

hej a moze sa jakies magiczne specyfiki ktore przyspieszaja wzrost wlosa? ech no krcze scielam wlosy a dokladnie schodzaca trwałą i teraz placze za dlugimi wlsokami wiem wiem nie wierze w cuda ale moze jednak jest cos co pobudzi je do wzrostu??
km jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-06, 09:07   #46
koculek
Zakorzenienie
 
Avatar koculek
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 3 054
Re: JaK dBaCiE o WłOsY?

Km w cuda czasem warto wierzyć, ale niestety z tego szybkiego wrostu nic nie będzie
__________________
Przeznaczenie rozdaje karty, my tylko w nie gramy.
koculek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-06, 10:12   #47
beliczek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 3 310
Re: JaK dBaCiE o WłOsY?

jestem posiadaczką długich i rozjaśnianych włosów. Są koszmarnie suche, łamliwe, matowe... to znaczy takie by były gdyby z nimi nic nie robiła. Moja codzienna pielkęgnacja wygląda tak: szampon dermena przeciw wypadaniu włosów (mam na tym punkcie małą obsesje ), potem myje je drugi raz, zeby podbić kolor, szamponem do włosów blond schwartzkopf bonacure. Potem odzywka wax na całe włosy, na to folia i czapka. po godzince zmywam to wszystko i nakładam (dla ożywienia koloru) maseczkę schwartzkopf do włosów blond z liniii bonacure (ma niesamowite zdolności "koloryzujace"). Po 2 minutach ją zmywam. nie susze włosów suszarką. tylko cały ten proceder robię wieczorem i rano układam włosy stylazatorami wella high hair (ulubione). Aha za radą 80-letniej babci męża smaruję włosy podgrzana oliwą z oliwek extra vergine. Dzieki temu fantastycznie ślnią.
Ten zestaw stosuję od niedawna, tzn. tydzień może dwa. przedtem przechodziłam prze kerastasse i stwierdzam, że włosy przyzwyczajają się do tych kosmetyków i efekt nie jest już tak oszałamiający jak na początku. Ale myślę, że w przeciągu miesiąca zrobię sobie kuracje moim ulubionym "cementem" z tej firmy.
beliczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-06, 10:41   #48
malinka23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 264
Re: JaK dBaCiE o WłOsY?

Tez mam dlugie i rozjasnane, ostatnio scielam do lopatek (pozostalosci z zeszlego roku po tym jak spalilam sobie wlosy Joanna) i bardzo wymagajace. Wlosy myje szamponami z drogerii, glownie Clairol, lubie tez Gliss Kur. Oprocz tego uzywam maseczki ( a wlasciewie kremu lipoproteinowego ) do wlosow Rigenol (500 ml 45 zl). Uzywam ta maseczke jako odzywke (trzymam 3 minuty na wlosach) albo jako maseczke Mam porownanie zwyklej odzywki z profesjonalna i wole kupic tanszy szampon ale profesjonalna maske czy odzywke. Czasami stosuje tez odzywke z granatem Klorane (200 ml 25 zl) Teraz chyba skusze sie na Schwarzkopfa bc bonacure
malinka23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-06, 10:44   #49
bunny-pie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: bEckingham palace
Wiadomości: 3 034
Re: JaK dBaCiE o WłOsY?

Smoczyca napisał(a):
> Wszystko zależy od rodzaju włosów. Ja mam koleżanki, które farbują włosy często, używają supermarketowych odzywek i włosy pięknie sie błyszczą, nie łamią, łatwo rozczesują.

Zgadzam sie ze Smoczyca
3 lata temu mialam wlosy az za pupe, dotego baaaaardzo geste i grube! na dodatek jeszcze je farbowalam na czarno ( a z natury mam ciemny blond/ jasny braz i do tego zawsze naturalne! pasemka w jasnym i ciemnyn blondzie na calej glowie ) i nigdy nic! nie rozdwajaly sie, nie lamaly, nie byly suche, a podcinalam tylko co 4-5 miesiecy ze 2 lub 3 cm! przez farbowanie zawsze sie pieknie blyszczaly i jakos byly zrowe! Niestety nie moglam nosic kucyków lub koków, nie moglam zbyt spinac bo byly za ciezkie. mokre wkosy nie moglam nosic w turbanie, bo mnie glowa zaczynala bolec! dlatego je zawsze suszylam, nigdy nie uzywalam maseczek tylko odzywki i szampony. jakos sie teraz dziwie ze nie mialam problemów wkoncy, nie wytczymalam z bólem glowy bo codziennie mnie bolala, i poszlam do fryziera i teraz od dwóch lat mam wlosy do ramion. ale zapuszczam do pólowy pleców! juz tez nie farbuje bo lubie moje pasemka PaPa
__________________
bunny-pie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-16, 19:51   #50
C_M_O_K
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 29
Dot.: Re: JaK dBaCiE o WłOsY?

Ja mam włosy cienkie, suche łamliwe, a czasami puszące się .Sięgają one do łopatek (zapuszczam do połowy pleców). Ostatnio kupiłam szampon z odżywką garniera naturalna pielęgnacja z awokado i masłem shea + olejek rycynowy. Mam nadzieję że te kosmetyki mi pomogą , mam straszszszsznie poniszczone końcówki ale nie chcę ich zcinać .A poza tym nigdy nie używałam kosmetyków z salonów...
C_M_O_K jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-16, 20:12   #51
cannelle
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 610
Dot.: JaK dBaCiE o WłOsY?

Oto moj plan ekstremalnej regeneracji wlosow (po obcieciu 6 cm wlosow):
-olejowanie codzienne (olejkami arganowym, kokosowym, z jojoby, maslem shea) -wiem, ze przesadzam, ale dobrze wplywa na moje wlosy
- maski (obecnie Coco Mask Scandic Line, Schwarzkopf Bonacure Repair Rescue) po kazdym myciu na min. 30 minut pod czepkiem + cieplo
-lykanie suplementow (Hair Expert Forte Pharma, tran, spirulina)
-ampulka Kerasase Vita Ciment raz na 2 tygodnie
-odstawienie prostownicy w kat
cannelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:44.