Szkoły policealne w Łodzi rozpoczynające rok w październiku - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-08-30, 11:04   #1
Kalini
Zakorzenienie
 
Avatar Kalini
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 134

Szkoły policealne w Łodzi rozpoczynające rok w październiku


Od jakiegoś czasu myślę, aby iść do szkoły policealnej i zrobić zaoczne jakiś kurs, aby poszerzyć swoje szanse na rynku pracy (waham się obecnie między trzema kierunkami). Tylko zbierałam się do tego bardzo powoli, a mamy już prawie wrzesień, a ja jestem wciąż w lesie. Pewnie załatwienie wszystkich formalności tj. zdobycie matury i świadectwa ukończenia szkoły średniej z moich pierwszych studiów oraz zdobycie wszystkich ewentualnych zaświadczeń potrwa pewnie do połowy września.
I tu pojawia się pytanie. Czy wszystkie szkoły policealne rozpoczynają naukę we wrześniu, czy są takie które robią to w październiku. Jak zaznaczyłam w temacie chodzi mi o szkoły w Łodzi. Na stronach większości szkół niestety rzadko pojawia się ta informacja.
Kalini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-30, 11:10   #2
Azulaya
Zadomowienie
 
Avatar Azulaya
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 1 920
Dot.: Szkoły policealne w Łodzi rozpoczynające rok w październiku

Raczej każda rozpoczyna się we wrześniu , matury nie musisz pokazywać , często szkoły też idą na rękę i pozwalają właśnie przez 1 miesiąc donieść potrzebne papiery. Najlepiej zadzwoń do tej upatrzonej i spytaj się czy miałabyś taką możliwość.
Azulaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-30, 11:13   #3
Kalini
Zakorzenienie
 
Avatar Kalini
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 134
Dot.: Szkoły policealne w Łodzi rozpoczynające rok w październiku

Cytat:
Napisane przez Azulaya Pokaż wiadomość
Raczej każda rozpoczyna się we wrześniu , matury nie musisz pokazywać , często szkoły też idą na rękę i pozwalają właśnie przez 1 miesiąc donieść potrzebne papiery. Najlepiej zadzwoń do tej upatrzonej i spytaj się czy miałabyś taką możliwość.
To pewnie tak zrobię. Im też zależy na największej liczbie słuchaczy, teraz reklamują się na wszystkie możliwe sposoby. I tak chciałam wziąć tryb zaoczny, więc nawet jakbym załatwiła to w pierwszym tygodniu to może nie stracę nawet żadnego zjazdu.
Kalini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-30, 11:31   #4
Outlanderka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 523
Dot.: Szkoły policealne w Łodzi rozpoczynające rok w październiku

Cytat:
Napisane przez Kalini Pokaż wiadomość
Od jakiegoś czasu myślę, aby iść do szkoły policealnej i zrobić zaoczne jakiś kurs, aby poszerzyć swoje szanse na rynku pracy (waham się obecnie między trzema kierunkami). Tylko zbierałam się do tego bardzo powoli, a mamy już prawie wrzesień, a ja jestem wciąż w lesie. Pewnie załatwienie wszystkich formalności tj. zdobycie matury i świadectwa ukończenia szkoły średniej z moich pierwszych studiów oraz zdobycie wszystkich ewentualnych zaświadczeń potrwa pewnie do połowy września.
I tu pojawia się pytanie. Czy wszystkie szkoły policealne rozpoczynają naukę we wrześniu, czy są takie które robią to w październiku. Jak zaznaczyłam w temacie chodzi mi o szkoły w Łodzi. Na stronach większości szkół niestety rzadko pojawia się ta informacja.
Do szkoły policealnej zaocznej nie trzeba aż tak wielu zaświadczeń.

Wystarczy świadectwo ukończenia szkoły średniej/matura nie wszędzie jest wymagana/, wypełnienie ankiety na miejscu w sekretariacie. fotografie do legitymacji szkolnej, czasem potrzebne zaświadczenie lekarskie o przydatności do zawodu, dowód osobisty do wglądu, ewentualna wpłata jeśli to szkoła płatna a jeśli państwowa to też niewielka wpłata do 100zł za semestr i już jesteś słuchaczką studium policealnego.
Outlanderka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-30, 11:40   #5
Kalini
Zakorzenienie
 
Avatar Kalini
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 134
Dot.: Szkoły policealne w Łodzi rozpoczynające rok w październiku

Już teraz zapomniałam pewniej rzeczy. Czy jak skała się papiery na studiach, daje się tylko świadectwo maturalne czy także świadectwo ukończenia szkoły średniej. Bo jeśli tylko to pierwsze, świadectwo ukończenia szkoły średniej mam po prostu w domu, ale obawiam się, że oba dokumenty były im potrzebne... a to trochę komplikuje mi sprawę, bo jedno musi zostać na miejscu, a drugie jest w innym mieście, więc zdobycie go zajęłoby jakieś 2 dni. I pewnie tak samo z zaświadczeniem lekarskim, które pewnie będzie mi potrzebne. Ale nawet w najgorszym wypadku, w pierwszym tygodniu powinno się udać skompletować wszystko.

Na razie znalazłam Żaka, który rozpoczyna naukę 28.09, ale on bardzo kiepską ofertę w Łodzi... Najbliżej mi do CKU, oni na 100% rozpoczynają naukę we wrześniu, ale dowiem się czy dopuszczają spóźnienia.
Kalini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-30, 13:52   #6
Karasu7
Raczkowanie
 
Avatar Karasu7
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 127
Send a message via Skype™ to Karasu7
Dot.: Szkoły policealne w Łodzi rozpoczynające rok w październiku

Cytat:
Napisane przez Kalini Pokaż wiadomość
Na razie znalazłam Żaka, który rozpoczyna naukę 28.09, ale on bardzo kiepską ofertę w Łodzi... Najbliżej mi do CKU, oni na 100% rozpoczynają naukę we wrześniu, ale dowiem się czy dopuszczają spóźnienia.
Zawsze tak jak jest, że słuchacze się dopisują jeszcze przez cały miesiąc od rozpoczęcia zajęć (chyba, że nie ma miejsc).

Nie wszystkie uniwerki biorą świadectwa ze szkoły średniej to zależy gdzie studiujesz/studiowałaś.
Karasu7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-30, 16:21   #7
neia
Zadomowienie
 
Avatar neia
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 496
Dot.: Szkoły policealne w Łodzi rozpoczynające rok w październiku

Obecnie wiekszosc szkol zaczyna zajęcia w pazdzierniku, bo coraz ciężej uzbierać odpowiednią ilość słuchaczy. Nawet w listopadzie można się spokojnie dopisywać.
neia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-08-30, 17:15   #8
Kalini
Zakorzenienie
 
Avatar Kalini
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 134
Dot.: Szkoły policealne w Łodzi rozpoczynające rok w październiku

Dzięki, z tego co czytam nie jest tak źle zacznę wszystko ogarniać od poniedziałku, jeszcze tylko muszę ostatecznie wybrać kierunek .

To może pomożecie skoro już tu napisałam . Pewnie niedługo będę w końcu być magistrem pracy socjalnej (miałam trochę zawirowań po drodze). Jednak po cichu marzy mi się praca w służbie zdrowia. Być może w przyszłości skończyć studia najchętniej pielęgniarskie, ale prędzej takie, które będę mogła skończyć zaocznie, ale na razie chce zamknąć ten rozdział i poprzez szkołę policealną choć trochę zbliżyć się do celu i mieć jakiś fach w rękach.

I na razie rozważam:
-Opiekun medyczny
-Higienistka stomatologiczna/ asystentka stomatologiczna
-Protetyk słuchu

i tak z trochę innej beczki...
-Technik usług kosmetycznych

Interesował mnie też terapeuta zajęciowy, ale to dzienny kierunek i nie mogę sobie na razie na niego pozwolić. I może to kiedyś będą mogła zrobić podyplomowo.
Kalini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-30, 18:12   #9
5e39f43c776cd63a5691dbeeeb4c12a7b21f7a21_63e19482c3766
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 726
Dot.: Szkoły policealne w Łodzi rozpoczynające rok w październiku

W szkołach policealnych raczej nie wymaga się matury. A CKU w ogóle działa? Na stronie informują, że w tym roku nie rusza żaden kierunek http://www.ckulodz.pl/szkoa-policealna-dla-dorosych
5e39f43c776cd63a5691dbeeeb4c12a7b21f7a21_63e19482c3766 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-30, 18:22   #10
Kalini
Zakorzenienie
 
Avatar Kalini
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 134
Dot.: Szkoły policealne w Łodzi rozpoczynające rok w październiku

Mnie chodzi o to CKU: http://www.cku-lodz.edu.pl/category/cku/aktualnosci to wygląda na działające
Kalini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-30, 18:47   #11
Dwojnik
Raczkowanie
 
Avatar Dwojnik
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 172
Dot.: Szkoły policealne w Łodzi rozpoczynające rok w październiku

Cytat:
Napisane przez Kalini Pokaż wiadomość
Mnie chodzi o to CKU: http://www.cku-lodz.edu.pl/category/cku/aktualnosci to wygląda na działające
Owszem, działa, ostatnio tż składał tam papiery. Skoro na studia można donieść dokumentację w późniejszym terminie, to nie ma co się martwić o szkołę policealną. Najwyżej przepadną Ci dwa zjazdy.
Dwojnik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-06-04, 07:06   #12
anitkanitka
Raczkowanie
 
Avatar anitkanitka
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 33
Dot.: Szkoły policealne w Łodzi rozpoczynające rok w październiku

Nie wszystkie szkoły mają tylko nabór na jesień, w omedze gdzie się uczę mają nabór też w semestrze wiosennym, czyli - styczeń/luty.
anitkanitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-23, 14:44   #13
EwA020
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1
Dot.: Szkoły policealne w Łodzi rozpoczynające rok w październiku

A patrzyłaś na Studium Kształcenia Kadr? Ja tam się zapisałam i powiem Ci, że dokumenty nie są na tip top potrzebne. Wypełniłam tylko podanie, a na doniesienie reszty dokumentów umówiłam się na inny termin.
EwA020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-07-23 15:44:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:26.