Szukam naprawdę dobrego kremu nawilżającego na noc - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-11-19, 18:30   #1
Tomek1990
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 41

Szukam naprawdę dobrego kremu nawilżającego na noc


Witam szukam dobrego kremu nawilżającego taki który nie wysuszy ani nie zapcha ( efekt odwrotny ) . Aktualnie używam cethaphil md dermoprotektor i jest w miarę ale skończył się i chciałbym czegoś bogatszego na noc spróbować regenerującego , nawilżającego ogólnie bogatego kremu. Moja cera jest dość wrażliwa ( np. jak dotykam ) i wydziela trochę sebum w ciągu dnia.

Proszę nie polecać kremów za 70zł bo nie stać mnie na takie i nie chcę po prostu wydawać tyle kasy bo już 2 razy wydałem a ostatnio zakup effeclar stoi na półce a dawałem 58zł . Krem w ogóle się nie spisał zamiast nawilżyć spowodował wysuszenie i wysyp. Możecie polecić dobry krem na noc nawilżający ? Może być z tej strony jak taki znajdziecie. ?

http://www.rossnet.pl/Produkty/Kosmetyki-meskie,3348


http://www.rossnet.pl/Produkty/Dermokosmetyki,2438



Polecicie coś dobretgo ?
Tomek1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-19, 18:38   #2
tambourinist
Rozeznanie
 
Avatar tambourinist
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 628
Dot.: Szukam naprawdę dobrego kremu nawilżającego na noc

Cytat:
Napisane przez Tomek1990 Pokaż wiadomość
Witam szukam dobrego kremu nawilżającego taki który nie wysuszy ani nie zapcha ( efekt odwrotny ) . Aktualnie używam cethaphil md dermoprotektor i jest w miarę ale skończył się i chciałbym czegoś bogatszego na noc spróbować regenerującego , nawilżającego ogólnie bogatego kremu. Moja cera jest dość wrażliwa ( np. jak dotykam ) i wydziela trochę sebum w ciągu dnia.

Proszę nie polecać kremów za 70zł bo nie stać mnie na takie i nie chcę po prostu wydawać tyle kasy bo już 2 razy wydałem a ostatnio zakup effeclar stoi na półce a dawałem 58zł . Krem w ogóle się nie spisał zamiast nawilżyć spowodował wysuszenie i wysyp. Możecie polecić dobry krem na noc nawilżający ? Może być z tej strony jak taki znajdziecie. ?

http://www.rossnet.pl/Produkty/Kosmetyki-meskie,3348


http://www.rossnet.pl/Produkty/Dermokosmetyki,2438



Polecicie coś dobretgo ?
sylveco, brzozowo-nagietkowy. online i w niektórych aptekach. 2 grudnia mają dzień bezpłatnej dostawy.
tambourinist jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-19, 20:12   #3
sunniva95
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Wiadomości: 35
Dot.: Szukam naprawdę dobrego kremu nawilżającego na noc

a nie myślałeś np o maseczkach nawilżających?
sunniva95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-20, 01:36   #4
201604250949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 9 802
Dot.: Szukam naprawdę dobrego kremu nawilżającego na noc

Również polecam Sylveco brzozowo-nagietkowy
Lepszy od Cethaphilu bo nie zapycha. Ja kupuje na allegro za ok 23 zł.
201604250949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-20, 18:36   #5
Figula94
Zadomowienie
 
Avatar Figula94
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1 146
Dot.: Szukam naprawdę dobrego kremu nawilżającego na noc

Jeśli masz skórę skłonną do zapychanie to albo coś bardzo lekkiego na noc, albo w ogóle zrezygnować z kremu na noc. A przynajmniej warto spróbować, bo u wielu osób to działa.
Figula94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-20, 19:19   #6
Tomek1990
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 41
Dot.: Szukam naprawdę dobrego kremu nawilżającego na noc

Ok kupię ten kremik bo nie jest drogi i dość ciekawy skład . Możesz podać link do allegro.pl ? da radę go kupić w rosman lub jakiejś drogerii by nie płacić za wysyłkę ?


PS ; jak nie użyje kremu nawilżającego na noc to na drugi dzień mnie twarz piecze po umyciu ... myje physogelem .
Tomek1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-20, 20:06   #7
201604250949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 9 802
Dot.: Szukam naprawdę dobrego kremu nawilżającego na noc

http://allegro.pl/listing/listing.ph...owo-nagietkowy
W Rossmannie go nie ma. Zależy gdzie mieszkasz bo np ja we Wrocku widziałam go w niektórych aptekach, mydlarniach i sklepach zielarskich za ok 27 zł więc na allegro dodając przesyłkę dużo nie tracisz a przynajmniej nie musisz latać i szukać
201604250949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-11-21, 08:28   #8
Puszyslawa
Rozeznanie
 
Avatar Puszyslawa
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 806
Dot.: Szukam naprawdę dobrego kremu nawilżającego na noc

Wydaje mi się, że sklep Sylveco bierze udział w dniu darmowej dostawy, więc za przesyłkę byś nie zapłacił.
Puszyslawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-21, 10:05   #9
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Szukam naprawdę dobrego kremu nawilżającego na noc

Cytat:
Napisane przez Figula94 Pokaż wiadomość
Jeśli masz skórę skłonną do zapychanie to albo coś bardzo lekkiego na noc, albo w ogóle zrezygnować z kremu na noc. A przynajmniej warto spróbować, bo u wielu osób to działa.
Ja mam cerę skłonna do zapchania, a czasem barrdzio tłusty krem/ masc przydaje się Jesli ktoś ma cerę przesuszoną to nie polecam całkowitej rezygnacji
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-21, 21:26   #10
Figula94
Zadomowienie
 
Avatar Figula94
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1 146
Dot.: Szukam naprawdę dobrego kremu nawilżającego na noc

Cytat:
Napisane przez Agnieszka987 Pokaż wiadomość
Ja mam cerę skłonna do zapchania, a czasem barrdzio tłusty krem/ masc przydaje się Jesli ktoś ma cerę przesuszoną to nie polecam całkowitej rezygnacji
Ale to też właśnie zależy od tego, czego używa się do mycia, bo jednak są sposoby mycia się, które w ogóle nie wysuszają, a nawet nawilżają skórę, no i z tego co wiem to przy takiej rezygnacji trzeba używać dobrego toniku.
Ja osobiście na noc stosuję odrobinkę mleczka manuka i dwie kropelki olejku neem, czyli wybrałam po prostu coś lekkiego. A że tak mi łatwiej rozprowadzić olejek to go mieszam z tym mleczkiem, bo inaczej to pewnie bym go więcej użyła (a z niego nie chcę rezygnować, bo naprawdę bardzo pomaga, a coś tak śmierdzącego na dzień by nie przeszło).
Figula94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-22, 13:07   #11
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Szukam naprawdę dobrego kremu nawilżającego na noc

Cytat:
Napisane przez Figula94 Pokaż wiadomość
Ale to też właśnie zależy od tego, czego używa się do mycia, bo jednak są sposoby mycia się, które w ogóle nie wysuszają, a nawet nawilżają skórę, no i z tego co wiem to przy takiej rezygnacji trzeba używać dobrego toniku.
Ja osobiście na noc stosuję odrobinkę mleczka manuka i dwie kropelki olejku neem, czyli wybrałam po prostu coś lekkiego. A że tak mi łatwiej rozprowadzić olejek to go mieszam z tym mleczkiem, bo inaczej to pewnie bym go więcej użyła (a z niego nie chcę rezygnować, bo naprawdę bardzo pomaga, a coś tak śmierdzącego na dzień by nie przeszło).
Rezygnacji z czego? To mleczko i olej bardzo egzotycznie dla mnie brzmią
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-11-22, 13:24   #12
Marcin_619
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 483
Dot.: Szukam naprawdę dobrego kremu nawilżającego na noc

równiez polecam sylveco, a cetaphillem to raczej ręce smaruj bo zapycha okropnie , moge polecić z czystym sumieniem iwostin rehydrin ale najtańszy to jest w superpharm , jak chcesz poprawić cere zakupami w rossamanie to raczej szału nie będzie
__________________
[eucerin][/eucerin]
Marcin_619 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-22, 15:16   #13
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 4 990
Dot.: Szukam naprawdę dobrego kremu nawilżającego na noc

Cytat:
Napisane przez Marcin_619 Pokaż wiadomość
równiez polecam sylveco, a cetaphillem to raczej ręce smaruj bo zapycha okropnie , moge polecić z czystym sumieniem iwostin rehydrin ale najtańszy to jest w superpharm , jak chcesz poprawić cere zakupami w rossamanie to raczej szału nie będzie
Jest kilka dobrych kremów w Rossmannie, ja często sięgam po Lirene czy Tołpę SuperPharm jest strasznie drogie, najlepiej w aptekach kupować. A cetaphil nie każdego zapycha, każdy z nas ma inną skórę.
Antymionka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-22, 15:52   #14
201604250949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 9 802
Dot.: Szukam naprawdę dobrego kremu nawilżającego na noc

Cytat:
Napisane przez Antymionka Pokaż wiadomość
Jest kilka dobrych kremów w Rossmannie, ja często sięgam po Lirene czy Tołpę SuperPharm jest strasznie drogie, najlepiej w aptekach kupować. A cetaphil nie każdego zapycha, każdy z nas ma inną skórę.
Ja za Lirene i Tołpą nie przepadam ale jak na kremy z Rossa to ten z Ava, Eco Linea na noc jest jeszcze ok i ma ładny skład
201604250949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-22, 18:04   #15
Marcin_619
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 483
Dot.: Szukam naprawdę dobrego kremu nawilżającego na noc

Cytat:
Napisane przez Antymionka Pokaż wiadomość
Jest kilka dobrych kremów w Rossmannie, ja często sięgam po Lirene czy Tołpę SuperPharm jest strasznie drogie, najlepiej w aptekach kupować. A cetaphil nie każdego zapycha, każdy z nas ma inną skórę.
zgadza się, mnie może zapychać a jego nie, nie zgodze sie że SP jest drogie, maja często b.fajne promocje , jeśli chodzi o lirene i tołpe to dla mnie osobiście nie za bardzo, chodzi o składy kremów
__________________
[eucerin][/eucerin]
Marcin_619 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-22, 20:34   #16
Figula94
Zadomowienie
 
Avatar Figula94
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1 146
Dot.: Szukam naprawdę dobrego kremu nawilżającego na noc

Cytat:
Napisane przez Agnieszka987 Pokaż wiadomość
Rezygnacji z czego? To mleczko i olej bardzo egzotycznie dla mnie brzmią
No z używania kremu na noc. Dlaczego egzotycznie...? W sumie oleju neem jeszcze nigdzie nie widziałam poza helfy, ale po tym, co czytałam o tamanu to jest to prawie to samo, a mleczko z mazideł . Poza tym słyszałam, że olej neem jest przez niektórych rolników ekologicznych używany jako naturalny pestycyd (nie dziwię się, sama uważam, że wszystkie bakterie, grzyby i szkodniki będą przed tym zapachem uciekać ).
Figula94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-22, 20:52   #17
201604250949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 9 802
Dot.: Szukam naprawdę dobrego kremu nawilżającego na noc

Cytat:
Napisane przez Figula94 Pokaż wiadomość
W sumie oleju neem jeszcze nigdzie nie widziałam poza helfy, ale po tym, co czytałam o tamanu to jest to prawie to samo, a mleczko z mazideł . Poza tym słyszałam, że olej neem jest przez niektórych rolników ekologicznych używany jako naturalny pestycyd (nie dziwię się, sama uważam, że wszystkie bakterie, grzyby i szkodniki będą przed tym zapachem uciekać ).
Zapach neem też ma taki sam co tamanu? Mi tamanu pachnie faktycznie jak magi, może jestem inna ale mi to tam pasuje
201604250949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-22, 20:53   #18
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Szukam naprawdę dobrego kremu nawilżającego na noc

Cytat:
Napisane przez Figula94 Pokaż wiadomość
No z używania kremu na noc. Dlaczego egzotycznie...? W sumie oleju neem jeszcze nigdzie nie widziałam poza helfy, ale po tym, co czytałam o tamanu to jest to prawie to samo, a mleczko z mazideł . Poza tym słyszałam, że olej neem jest przez niektórych rolników ekologicznych używany jako naturalny pestycyd (nie dziwię się, sama uważam, że wszystkie bakterie, grzyby i szkodniki będą przed tym zapachem uciekać ).
Bo pierwszy raz słyszę te nazwy:P

Edytowane przez Agnieszka987
Czas edycji: 2013-11-22 o 20:55
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-23, 08:22   #19
dryda
Rozeznanie
 
Avatar dryda
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 799
Dot.: Szukam naprawdę dobrego kremu nawilżającego na noc

Łaj, to ja lecę nawilżenie klasyką absolutną (czuję się jak pikuś hihi) - kremi nivea soft, no ale jak działa i jest ok, to w sumie szkoda mi szukać czegoś innego. Chyba prosta chłopka jestem
dryda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-11-23, 10:00   #20
Puszyslawa
Rozeznanie
 
Avatar Puszyslawa
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 806
Dot.: Szukam naprawdę dobrego kremu nawilżającego na noc

Cytat:
Napisane przez Marcin_619 Pokaż wiadomość
równiez polecam sylveco, a cetaphillem to raczej ręce smaruj bo zapycha okropnie , moge polecić z czystym sumieniem iwostin rehydrin ale najtańszy to jest w superpharm , jak chcesz poprawić cere zakupami w rossamanie to raczej szału nie będzie
Cetaphil do rąk się nie nadaje. Smarowałam przez 2 tygodnie i jeszcze bardziej mi je wysuszyło

Cytat:
Napisane przez Antymionka Pokaż wiadomość
Jest kilka dobrych kremów w Rossmannie, ja często sięgam po Lirene czy Tołpę SuperPharm jest strasznie drogie, najlepiej w aptekach kupować. A cetaphil nie każdego zapycha, każdy z nas ma inną skórę.
Cześć, Antymionko - wróciłam! SP drogie, ale czasem w aptekach nie wszystko mają, a tam są promocje. Filtry w promocji się opłaci Używałaś kiedyś cetaphilu?

Cytat:
Napisane przez Figula94 Pokaż wiadomość
No z używania kremu na noc. Dlaczego egzotycznie...? W sumie oleju neem jeszcze nigdzie nie widziałam poza helfy, ale po tym, co czytałam o tamanu to jest to prawie to samo, a mleczko z mazideł . Poza tym słyszałam, że olej neem jest przez niektórych rolników ekologicznych używany jako naturalny pestycyd (nie dziwię się, sama uważam, że wszystkie bakterie, grzyby i szkodniki będą przed tym zapachem uciekać ).
Kupiłabym sobie ten olej. Widziałam na paru stronach z półproduktami Fajne mogą być jeszcze mieszanki olejów, widziałam chyba jakąś z neem i mnóstwem innych dóbr, tylko gdzie? Ale to prawda, oleje nakładane na noc bardzo mi pomogły.

Cytat:
Napisane przez dryda Pokaż wiadomość
Łaj, to ja lecę nawilżenie klasyką absolutną (czuję się jak pikuś hihi) - kremi nivea soft, no ale jak działa i jest ok, to w sumie szkoda mi szukać czegoś innego. Chyba prosta chłopka jestem
Wiesz co, teoretycznie Nivea to morderstwo dla skóry. Parafina z parafiną, żadnych dobroczynnych substancji (masz trądzik?). Przez parafinę nie wchłaniają się też inne substancje i tak dalej, powinna przyspieszyć starzenie się skóry. Ale zdarza się, że działa odwrotnie i że istnieją 70-80 letnie babcie, które codziennie smarowały się niveą i teraz mają gładką skórę Taka ciekawostka.
Puszyslawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-23, 11:49   #21
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Szukam naprawdę dobrego kremu nawilżającego na noc

Cytat:
Napisane przez Puszyslawa Pokaż wiadomość
Wiesz co, teoretycznie Nivea to morderstwo dla skóry. Parafina z parafiną, żadnych dobroczynnych substancji (masz trądzik?). Przez parafinę nie wchłaniają się też inne substancje i tak dalej, powinna przyspieszyć starzenie się skóry. Ale zdarza się, że działa odwrotnie i że istnieją 70-80 letnie babcie, które codziennie smarowały się niveą i teraz mają gładką skórę Taka ciekawostka.
Tak naprawdę nie wiemy ile parafiny jest w kremie, czasem jest to kilka %, ale że paraffinum ma to unikamy W kremie są różne składniki- wnikające i nie, więc nie uważam, że smarując się kremem który ma w składzie parafinę nakładamy na siebie worek foliowy i odcinamy skórę od świata Przecież naturalne niektóre oleje równiez dają tylko okluzję, nie wnikają...

Na pogrubione- możesz podać jakiś link gdzie jest to naukowo wyjaśnione? Nie twierdzę, że tak nie jest, może jest... ale czytałam o tym kiedyś w pseudo naukowej publikacji dr Różanskiego, niestety nie natrafiłam jeszcze na naukową publikację.

To, że babcie mają dziś gładką skórę, to nie generalizowalabym, że winę/ czy zasługę ponosi tylko parafina. Na starzenie wpływa wiele czynników m.in. odżywianie, genetyka, zdrowe środowisko, brak przenikania tak duzej ilości promieniowania jak teraz itd...

Oczywiście nie twierdzę, że spośród szerokiej gamy produktów do codziennej pielegnacji nie można wybrać innych np. zamiast kremu nawilżającego na dzień, krem z filtrem. Myślę, że dobrze dobrany trochę lepiej zadziała przeciwzmarszczkowo, bo udowodniono naukowo, że filtry rewelacyjnie chronią przed m.in. starzeniem niż krem firmy X która bazuje tylko na wypełniaczach itd. (daje również warstwę ochronną, ale krem z filtrem równiez daje warstwę).

Niektórym osobom parafina służy, więc nie myślę., że parafina to tylko samo "zło". Parafina jest przebadana, czysta i nie używamy jej jako czystej substancji tylko jako dodatek do kosmetyku.

Edytowane przez Agnieszka987
Czas edycji: 2013-11-23 o 11:53
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-23, 12:30   #22
201604250949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 9 802
Dot.: Szukam naprawdę dobrego kremu nawilżającego na noc

Może i parafina niektórym nie przeszkadza ale ja osobiście też wolę jej unikać Sam fakt, że powstaje w procesie destylacji ropy naftowej już mi się średnio podoba a i też nie chciałabym żeby wnikając do organizmu magazynowała mi się w wątrobie.
Na szczęście każdy ma wybór i wybieram to co mu pasuje
201604250949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-23, 12:46   #23
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Szukam naprawdę dobrego kremu nawilżającego na noc

Cytat:
Napisane przez _alison Pokaż wiadomość
Może i parafina niektórym nie przeszkadza ale ja osobiście też wolę jej unikać Sam fakt, że powstaje w procesie destylacji ropy naftowej już mi się średnio podoba a i też nie chciałabym żeby wnikając do organizmu magazynowała mi się w wątrobie.
Na szczęście każdy ma wybór i wybieram to co mu pasuje
Jeśli ważny jest dla Ciebie aspekt ekologiczny to rozumiem, że jej unikasz

Nie ulega ona trawieniu, nie wchłania się z przewodu pokarmowego, jest bezpieczna i stosowana w celach przeczyszczających nawet doustnie, nie kumuluje się w organizmie- tam mówia badania.

Edytowane przez Agnieszka987
Czas edycji: 2013-11-23 o 12:48
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-23, 19:08   #24
Puszyslawa
Rozeznanie
 
Avatar Puszyslawa
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 806
Dot.: Szukam naprawdę dobrego kremu nawilżającego na noc

Cytat:
Napisane przez Agnieszka987 Pokaż wiadomość
Tak naprawdę nie wiemy ile parafiny jest w kremie, czasem jest to kilka %, ale że paraffinum ma to unikamy W kremie są różne składniki- wnikające i nie, więc nie uważam, że smarując się kremem który ma w składzie parafinę nakładamy na siebie worek foliowy i odcinamy skórę od świata Przecież naturalne niektóre oleje równiez dają tylko okluzję, nie wnikają...

Na pogrubione- możesz podać jakiś link gdzie jest to naukowo wyjaśnione? Nie twierdzę, że tak nie jest, może jest... ale czytałam o tym kiedyś w pseudo naukowej publikacji dr Różanskiego, niestety nie natrafiłam jeszcze na naukową publikację.

To, że babcie mają dziś gładką skórę, to nie generalizowalabym, że winę/ czy zasługę ponosi tylko parafina. Na starzenie wpływa wiele czynników m.in. odżywianie, genetyka, zdrowe środowisko, brak przenikania tak duzej ilości promieniowania jak teraz itd...

Oczywiście nie twierdzę, że spośród szerokiej gamy produktów do codziennej pielegnacji nie można wybrać innych np. zamiast kremu nawilżającego na dzień, krem z filtrem. Myślę, że dobrze dobrany trochę lepiej zadziała przeciwzmarszczkowo, bo udowodniono naukowo, że filtry rewelacyjnie chronią przed m.in. starzeniem niż krem firmy X która bazuje tylko na wypełniaczach itd. (daje również warstwę ochronną, ale krem z filtrem równiez daje warstwę).

Niektórym osobom parafina służy, więc nie myślę., że parafina to tylko samo "zło". Parafina jest przebadana, czysta i nie używamy jej jako czystej substancji tylko jako dodatek do kosmetyku.
Jeżeli mogę wybrać zamiast parafiny, która nie ma żadnego dobroczynnego działania naturalny olej, który może poprawić stan mojej skóry, to wybiorę to drugie. Poza tym tak - w niektórych aspektach jestem ekooszołomką i wierzę w to, że parafina jest zła. Właśnie niby z tym starzeniem, że ta warstwa okluzyjna zablokuje np. działanie witamin nakładanych z kremem. Ale patrz - a opalanie się "na olejek", albo nawet na silnikowy (znacznie silniej i szybciej)? Bo właśnie to promieniowanie UV przyspiesza starzenie się skóry. To z filtrami masz rację przecież, to właściwie jedyny tak silnie działający produkt antiage. Chyba na to lato kupię parasolkę. Dobra, ekspertem naukowcem nie jestem, jeszcze nie jestem, ale nie twierdzę nigdzie, że jestem. Specjalnie zaznaczyłam tam, że taka ciekawostka, niekoniecznie prawda

Ej, a siostra jednej z tych babć, nieużywająca Nivei, jako próba kontrolna?
Puszyslawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-23, 19:31   #25
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Szukam naprawdę dobrego kremu nawilżającego na noc

Cytat:
Napisane przez Puszyslawa Pokaż wiadomość
Jeżeli mogę wybrać zamiast parafiny, która nie ma żadnego dobroczynnego działania naturalny olej, który może poprawić stan mojej skóry, to wybiorę to drugie. Poza tym tak - w niektórych aspektach jestem ekooszołomką i wierzę w to, że parafina jest zła. Właśnie niby z tym starzeniem, że ta warstwa okluzyjna zablokuje np. działanie witamin nakładanych z kremem. Ale patrz - a opalanie się "na olejek", albo nawet na silnikowy (znacznie silniej i szybciej)? Bo właśnie to promieniowanie UV przyspiesza starzenie się skóry. To z filtrami masz rację przecież, to właściwie jedyny tak silnie działający produkt antiage. Chyba na to lato kupię parasolkę. Dobra, ekspertem naukowcem nie jestem, jeszcze nie jestem, ale nie twierdzę nigdzie, że jestem. Specjalnie zaznaczyłam tam, że taka ciekawostka, niekoniecznie prawda

Ej, a siostra jednej z tych babć, nieużywająca Nivei, jako próba kontrolna?

Z 1 zdaniem się zgodzę, ale to na TWOJA skore zle działa, niekoniecznie na sucha, atopową, odwodniona itd...

Jesli aspekt eko jest dla Ciebie ważny to rozumiem, że unikasz jej.

Silnikowy? Czego to ludzie nie wymysla A co jak jest więcej "dobrych składników" witamin itd. a parafiny mała ilość...? To wtedy tez działanie okluzyjne parafiny jest tak silne, że przewyższa działanie wnikajacych substancji w duzej ilosci? Tak rozmyslam

Nie wiem jak to działa, że tłuszcz "przyciaga" promienie i opalmy sie szybciej Szkoda, że jakiegos naukowca na wizazu nie mamy

genetyka i tak góruje
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-24, 16:30   #26
Figula94
Zadomowienie
 
Avatar Figula94
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1 146
Dot.: Szukam naprawdę dobrego kremu nawilżającego na noc

Cytat:
Napisane przez _alison Pokaż wiadomość
Zapach neem też ma taki sam co tamanu? Mi tamanu pachnie faktycznie jak magi, może jestem inna ale mi to tam pasuje
Nie wiem, czy taki sam, bo tamanu nie miałam, ale jak czytałam recenzje to wydał mi się bardzo podobny z opisu, a działanie też takie same.
A jak komuś nie pasuje nazwa neem to może być też miodla indyjska, to jest to samo. W sumie to nawet nie wiem, z czego jest olej tamanu, wiem, że taki istnieje i wiele osób go sobie chwali.

No i ja właśnie kupuję przez internet, znów przymierzam się do zakupów na helfy (dostałam nawet rabat), w ogóle dużo rzeczy mam do kupienia... A pieniędzy tak mało.
Figula94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-24, 16:40   #27
Puszyslawa
Rozeznanie
 
Avatar Puszyslawa
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 806
Dot.: Szukam naprawdę dobrego kremu nawilżającego na noc

Cytat:
Napisane przez Agnieszka987 Pokaż wiadomość
Z 1 zdaniem się zgodzę, ale to na TWOJA skore zle działa, niekoniecznie na sucha, atopową, odwodniona itd...

Jesli aspekt eko jest dla Ciebie ważny to rozumiem, że unikasz jej.

Silnikowy? Czego to ludzie nie wymysla A co jak jest więcej "dobrych składników" witamin itd. a parafiny mała ilość...? To wtedy tez działanie okluzyjne parafiny jest tak silne, że przewyższa działanie wnikajacych substancji w duzej ilosci? Tak rozmyslam

Nie wiem jak to działa, że tłuszcz "przyciaga" promienie i opalmy sie szybciej Szkoda, że jakiegos naukowca na wizazu nie mamy

genetyka i tak góruje

Oj tam, oj tam - nie dyskutujemy tu o suchej i atopowej

Ekstraktów i witamin w kosmetykach zawsze jest przecież bardzo, bardzo mało. A parafina zawsze osiada na skórze. Nie wiem, jak jest, ale ja myślę, że nie przepuszcza ich.

No jak na patelni Tak samo z włosami - smażone prostownicą na oleju (serum lub mgiełce!) podobno palą się szybciej, niż "na sucho".

A eko lubię, bo te eko działają na mnie zawsze lepiej, niż nieeko
Puszyslawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-25, 09:46   #28
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Szukam naprawdę dobrego kremu nawilżającego na noc

Cytat:
Napisane przez Puszyslawa Pokaż wiadomość
Oj tam, oj tam - nie dyskutujemy tu o suchej i atopowej

Ekstraktów i witamin w kosmetykach zawsze jest przecież bardzo, bardzo mało. A parafina zawsze osiada na skórze. Nie wiem, jak jest, ale ja myślę, że nie przepuszcza ich.

No jak na patelni Tak samo z włosami - smażone prostownicą na oleju (serum lub mgiełce!) podobno palą się szybciej, niż "na sucho".

A eko lubię, bo te eko działają na mnie zawsze lepiej, niż nieeko
No ok, ok O prostownicy (o takiej zależnosci) jeszcze nie słyszałam Czyli specjalistyczne sera, balsamy do prostowania (na silikonach głównie) moga zrobić wiecej szkody niz pozytku...?
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-25, 21:27   #29
Puszyslawa
Rozeznanie
 
Avatar Puszyslawa
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 806
Dot.: Szukam naprawdę dobrego kremu nawilżającego na noc

Cytat:
Napisane przez Agnieszka987 Pokaż wiadomość
No ok, ok O prostownicy (o takiej zależnosci) jeszcze nie słyszałam Czyli specjalistyczne sera, balsamy do prostowania (na silikonach głównie) moga zrobić wiecej szkody niz pozytku...?
Nikt nie odważył się tego napisać To było u Anwen, filmik cośtambustera jako ciekawostka. Już się tym niespecjalnie interesuję, bo prostuję tylko okazjonalnie. Najlepsze jest to, że w tych balsamach/sprayach jest często mnóstwo alkoholu, a raz spryskałam i wyprostowałam włosy, jak były jeszcze mokre od tego czegoś... Ale to było dawno temu.
Puszyslawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-26, 10:04   #30
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Szukam naprawdę dobrego kremu nawilżającego na noc

Cytat:
Napisane przez Puszyslawa Pokaż wiadomość
Nikt nie odważył się tego napisać To było u Anwen, filmik cośtambustera jako ciekawostka. Już się tym niespecjalnie interesuję, bo prostuję tylko okazjonalnie. Najlepsze jest to, że w tych balsamach/sprayach jest często mnóstwo alkoholu, a raz spryskałam i wyprostowałam włosy, jak były jeszcze mokre od tego czegoś... Ale to było dawno temu.
Ciekawe Ja prostowałam raz w życiu, więc również nie bardzo ten temat mnie wciąga pod moim kątem ale zapiszę sobie i popytam ekspertów tu i tam
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:59.