Czy wypada? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-02-07, 18:19   #1
___asia___
Rozeznanie
 
Avatar ___asia___
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 582
Exclamation

Czy wypada?


Kontynuuję studia na nowej uczelni (przeniosłam się), w związku z czym mam do zrobienia różnice programowe, niestety razem z obecnymi przedmiotami uzbierało mi się 15 przedmiotów do zaliczenia w 4 miesiące. Napisałam e-maile do kilku wykładowców z prośbą o informacje dotyczące ich dyżurów, aby spotkać się i ustalić warunki zaliczenia. Na razie dostałam 3 odpowiedzi z programem przedmiotu, linkiem do prezentacji z wykładów i obowiązującą literaturą, wychodzi po ok. 200 stron do opanowania na przedmiot, a to przecież nie wszystko.
Myślicie, że wypada napisać maila do wykładowcy z pytaniem czy mogę zaliczyć przedmiot w inny sposób np. napisać jakąś pracę?
Wiadomo, że część osób w ogóle nie chodzi na wykłady, ale chyba wszyscy zgodzicie się, że chodzenie na wykłady jednak dużo daje i łatwiej jest się przygotować do egzaminu, a ja z oczywistych powodów nie miałam takiej możliwości...
Dodam, że jestem na studiach zaocznych, więc pracuję i studiuję, żeby nie było że się lenię i nie chce mi się uczyć.
___asia___ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-07, 18:47   #2
cholernarejestracja
Copyraptor
 
Avatar cholernarejestracja
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 21 283
Dot.: Czy wypada?

Nie wypada. Pisanie pracy zamiast egzaminu każdy by tak chciał. To są studia, nie liceum, trudno-brudno, trzeba zdać i już.
cholernarejestracja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-07, 19:42   #3
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Czy wypada?

Cytat:
Napisane przez ___asia___ Pokaż wiadomość
Kontynuuję studia na nowej uczelni (przeniosłam się), w związku z czym mam do zrobienia różnice programowe, niestety razem z obecnymi przedmiotami uzbierało mi się 15 przedmiotów do zaliczenia w 4 miesiące. Napisałam e-maile do kilku wykładowców z prośbą o informacje dotyczące ich dyżurów, aby spotkać się i ustalić warunki zaliczenia. Na razie dostałam 3 odpowiedzi z programem przedmiotu, linkiem do prezentacji z wykładów i obowiązującą literaturą, wychodzi po ok. 200 stron do opanowania na przedmiot, a to przecież nie wszystko.
Myślicie, że wypada napisać maila do wykładowcy z pytaniem czy mogę zaliczyć przedmiot w inny sposób np. napisać jakąś pracę?
Wiadomo, że część osób w ogóle nie chodzi na wykłady, ale chyba wszyscy zgodzicie się, że chodzenie na wykłady jednak dużo daje i łatwiej jest się przygotować do egzaminu, a ja z oczywistych powodów nie miałam takiej możliwości...
Dodam, że jestem na studiach zaocznych, więc pracuję i studiuję, żeby nie było że się lenię i nie chce mi się uczyć.
nie wypada!
egzamin zdać musisz czy Ci się to podoba czy nie i bardzo nie fair byłoby wobec reszty studentów gdybyś Ty mogła napisać byle jaką pracę na zasadzie kopiuj-wklej a oni muszą się pocić.

To Ty chciałaś się przenieść, to Twoja sprawa jak to zrobisz żeby zaliczyć.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-07, 19:56   #4
___asia___
Rozeznanie
 
Avatar ___asia___
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 582
Dot.: Czy wypada?

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
nie wypada!
egzamin zdać musisz czy Ci się to podoba czy nie i bardzo nie fair byłoby wobec reszty studentów gdybyś Ty mogła napisać byle jaką pracę na zasadzie kopiuj-wklej a oni muszą się pocić.

To Ty chciałaś się przenieść, to Twoja sprawa jak to zrobisz żeby zaliczyć.
Nigdzie nie napisałam że chcę napisać byle co. Istnieją przecież różne formy zaliczenia przedmiotu, może to być egzamin pisemny czy ustny, ale może być też test czy przygotowanie jakiegoś projektu.
___asia___ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-07, 19:58   #5
cholernarejestracja
Copyraptor
 
Avatar cholernarejestracja
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 21 283
Dot.: Czy wypada?

No ok, ale to nie jest "wybierz sobie co chcesz zrobić, czy napisać pracę czy zdać egzamin", bo wiadomo, że pracę można napisać bylejaką a i tak się zaliczy, a egzaminu już się tak łatwo nie zda.
cholernarejestracja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-07, 20:04   #6
jjaamm
Raczkowanie
 
Avatar jjaamm
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 355
Dot.: Czy wypada?

Według mnie to by było niesprawiedliwe w związku z innymi osobami. Przecież każdy ma swoje własne, prywatne życie i każdy by mógł się tłumaczyć byle wymówką i chcieć robić projekt. Dla mnie to jest bez sensu, mam znajomego który również miał z 15 przedmiotów (przeszedł z Uniwersytetu Szczecińskiego do Wrocławia) i przez 2 lata mu się trochę tych przedmiotów nazbierało. Na sesji miał chyba z 7 egzaminów i co? i dał radę! Jedynie na co się wykładowcy zgodzili, że z przedmiotów bez egzaminów miał nieco przedłuzone terminy oddawania różnych prac.
__________________
Rok zleciał... czas na drugi! GP na UP Wrocław!

MY
jjaamm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-07, 20:04   #7
___asia___
Rozeznanie
 
Avatar ___asia___
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 582
Dot.: Czy wypada?

Cytat:
Napisane przez cholernarejestracja Pokaż wiadomość
No ok, ale to nie jest "wybierz sobie co chcesz zrobić, czy napisać pracę czy zdać egzamin", bo wiadomo, że pracę można napisać bylejaką a i tak się zaliczy, a egzaminu już się tak łatwo nie zda.
Wiem, że tak nie jest, ale wykładowcy są różni, u jednego przedmiot zalicza się przygotowując projekt a u drugiego pisząc egzamin. To, która forma jest lepsza jest raczej subiektywne. Można spojrzeć na to tak, że do projektu trzeba się przyłożyć a na egzamin można nic nie wiedzieć i wszystko ściągnąć.
Wydaje mi się, że to jaka forma jest łatwiejsza zależy od przedmiotu, z prostego łatwiej przeczytać notatki i rozwiązać test czy odpowiedzieć na kilka pytań niż tracić czas na zebranie materiałów i napisanie pracy.
___asia___ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-02-07, 20:07   #8
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 11 723
Dot.: Czy wypada?

Byłoby bardzo nie fair w stosunku do innych studentów, gdybyś mogła zaliczyć przedmiot w inny sposób niż oni. Prowadzący i tak poszli ci na rękę, że wysłali prezentacje, a nie musisz się sama dowiadywać od innych. Poza tym zamiast pisać maile, na twoim miejscu już dawno udałabym się do każdego z prowadzących i osobiście dowiadywała się co masz robić w ramach różnic programowych.
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-07, 20:10   #9
___asia___
Rozeznanie
 
Avatar ___asia___
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 582
Dot.: Czy wypada?

Cytat:
Napisane przez jjaamm Pokaż wiadomość
Według mnie to by było niesprawiedliwe w związku z innymi osobami. Przecież każdy ma swoje własne, prywatne życie i każdy by mógł się tłumaczyć byle wymówką i chcieć robić projekt. Dla mnie to jest bez sensu, mam znajomego który również miał z 15 przedmiotów (przeszedł z Uniwersytetu Szczecińskiego do Wrocławia) i przez 2 lata mu się trochę tych przedmiotów nazbierało. Na sesji miał chyba z 7 egzaminów i co? i dał radę! Jedynie na co się wykładowcy zgodzili, że z przedmiotów bez egzaminów miał nieco przedłuzone terminy oddawania różnych prac.
No tak, każdy ma swoje życie, ale to nie jest tak, że np. wszyscy piszą za dwa miesiące egzamin a ja chcę sobie coś łatwo zaliczyć. Zwróć uwagę, że jest mi dużo ciężej, bo nie miałam możliwości uczestniczyć w wykładach, no i mam dużo większe natężenie egzaminów. Chyba jest różnica miedzy zaliczeniem 7 przedmiotów, a 15, no nie?
Oczywiście to moja sprawa i 'mój problem', nie mam do nikogo pretensji, za zastanawiam się nad opcją innej formy zaliczenia i po prostu pytam was jakie macie zdanie na ten temat.
Na te przedmioty, które mam tym semestrze normalnie chodzę i zaliczam razem innymi.
___asia___ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-07, 20:11   #10
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 11 723
Dot.: Czy wypada?

Cytat:
Napisane przez ___asia___ Pokaż wiadomość
Wiem, że tak nie jest, ale wykładowcy są różni, u jednego przedmiot zalicza się przygotowując projekt a u drugiego pisząc egzamin. To, która forma jest lepsza jest raczej subiektywne. Można spojrzeć na to tak, że do projektu trzeba się przyłożyć a na egzamin można nic nie wiedzieć i wszystko ściągnąć.
Wydaje mi się, że to jaka forma jest łatwiejsza zależy od przedmiotu, z prostego łatwiej przeczytać notatki i rozwiązać test czy odpowiedzieć na kilka pytań niż tracić czas na zebranie materiałów i napisanie pracy.
Ale to prowadzący decyduje, która forma jest lepsza i jeżeli wybrał egzamin to jest egzamin i już.

No to po co chcesz tracić czas na zbieranie materiałów i pisanie, skoro możesz przeczytać notatki i iść napisać egzamin??
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-07, 20:19   #11
___asia___
Rozeznanie
 
Avatar ___asia___
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 582
Dot.: Czy wypada?

[1=a79790139dd0658ebd8b23c e8e3846ca00e1de31_65bd820 1a8975;45039412]Byłoby bardzo nie fair w stosunku do innych studentów, gdybyś mogła zaliczyć przedmiot w inny sposób niż oni. Prowadzący i tak poszli ci na rękę, że wysłali prezentacje, a nie musisz się sama dowiadywać od innych. Poza tym zamiast pisać maile, na twoim miejscu już dawno udałabym się do każdego z prowadzących i osobiście dowiadywała się co masz robić w ramach różnic programowych.[/QUOTE]
Ciekawe jak byś się do nich udała, gdybyś miała tylko ich maile i nie było ustalonych żadnych dyżurów.
W mailach pisałam tylko, że mam do zaliczenia różnice z danego przedmiotu i prosiłam o info dotyczące właśnie konsultacji/dyżuru, żeby się spotkać i ustalić co i jak.

---------- Dopisano o 21:19 ---------- Poprzedni post napisano o 21:14 ----------

[1=a79790139dd0658ebd8b23c e8e3846ca00e1de31_65bd820 1a8975;45039499]Ale to prowadzący decyduje, która forma jest lepsza i jeżeli wybrał egzamin to jest egzamin i już.

No to po co chcesz tracić czas na zbieranie materiałów i pisanie, skoro możesz przeczytać notatki i iść napisać egzamin?? [/QUOTE]
Napisałam, że to zależy od przedmiotu.
Poza tym spotkałam się z tym, że wykładowca każe samemu zdecydować - projekt czy kolokwium, więc nie uważam, żeby to było nieuczciwe.
___asia___ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-07, 20:22   #12
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 11 723
Dot.: Czy wypada?

Cytat:
Napisane przez ___asia___ Pokaż wiadomość
Ciekawe jak byś się do nich udała, gdybyś miała tylko ich maile i nie było ustalonych żadnych dyżurów.
W mailach pisałam tylko, że mam do zaliczenia różnice z danego przedmiotu i prosiłam o info dotyczące właśnie konsultacji/dyżuru, żeby się spotkać i ustalić co i jak.
Pewnie próbowałabym podchodzić do ich pokojów za każdym razem kiedy jestem na uczelnie, w końcu pewnie większość bym dorwała.

I jakieś dziwne zasady tam panują skoro nikt nie ma ustalonych godzin konsultacji itp.
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-07, 20:28   #13
cholernarejestracja
Copyraptor
 
Avatar cholernarejestracja
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 21 283
Dot.: Czy wypada?

Cytat:
Napisane przez ___asia___ Pokaż wiadomość
Wiem, że tak nie jest, ale wykładowcy są różni, u jednego przedmiot zalicza się przygotowując projekt a u drugiego pisząc egzamin. To, która forma jest lepsza jest raczej subiektywne. Można spojrzeć na to tak, że do projektu trzeba się przyłożyć a na egzamin można nic nie wiedzieć i wszystko ściągnąć.
Wydaje mi się, że to jaka forma jest łatwiejsza zależy od przedmiotu, z prostego łatwiej przeczytać notatki i rozwiązać test czy odpowiedzieć na kilka pytań niż tracić czas na zebranie materiałów i napisanie pracy.
Ehe, to jak te prace takie trudne a egzaminy łatwe, to czemu zależy Ci na zmianie egzaminu na pracę albo "inny sposób"?
cholernarejestracja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-07, 20:28   #14
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Czy wypada?

to jest nieuczciwe i chciałaś zmienić uczelnię to teraz zepnij tyłek i nadrabiaj a nie liczysz na taryfę ulgową.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-07, 20:41   #15
___asia___
Rozeznanie
 
Avatar ___asia___
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 582
Dot.: Czy wypada?

Cytat:
Napisane przez cholernarejestracja Pokaż wiadomość
Ehe, to jak te prace takie trudne a egzaminy łatwe, to czemu zależy Ci na zmianie egzaminu na pracę albo "inny sposób"?
Może zacznij czytać ze zrozumieniem, co? To co jest łatwiejsze zależy od wielu czynników m.in. od studenta, jednemu łatwiej jest wykuć materiał na pamięć a drugiemu czymś się wykazać przygotowując projekt.
Ja wolałabym coś przygotować, bo te egzaminy musiałabym zdawać ustnie a nie jest to dla mnie zbyt komfortowe.
Skoro już w ogóle zaczynacie gadać o tej sprawiedliwości, to rozumiem, że to, że reszta pisała test a ja mam formę ustną jest wg was sprawiedliwe? Bo wg mnie gorsze jest zaliczenie ustne niż test w 200-osobowej grupie studentów.
___asia___ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-07, 20:43   #16
serenavanderwoodsen
Zadomowienie
 
Avatar serenavanderwoodsen
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 421
GG do serenavanderwoodsen
Dot.: Czy wypada?

Ale plujecie jadem. Ludzie po polskim systemie są przekonani, że prace pisemne to jakieś tam wypracowanko z wiki. Na zagranicznych uczelniach eseje i projekty to normalna forma zaliczania przynajmniej iluś procent przedmiotu.
Zawsze możesz pytać, najwyżej powiedzą nie.
Racja jest taka, że jak człowiek sam przekopuje źródła, stawia jakieś pytanie, musi je zbadać i dojść do wniosków to uczy się więcej i zdobywa umiejętności, a nie wiedzę, która często po zakuć i zdać przechodzi w zapomnienie, więc jest to w sumie czas stracony kompletnie.
serenavanderwoodsen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-07, 20:46   #17
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 11 723
Dot.: Czy wypada?

Spytałaś czy wypada zapytać o inną formę zaliczenia. Odpowiedziałyśmy, że nie i podałyśmy argumenty. Dlatego teraz przyjmij do wiadomości zdanie większości i zmień swoje stanowisko albo nie zmieniaj i zapytaj o to prowadzących, a nie tłumacz nam czemu twoje zdanie jest lepsze.
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-07, 20:50   #18
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Czy wypada?

Cytat:
Napisane przez ___asia___ Pokaż wiadomość
Może zacznij czytać ze zrozumieniem, co? To co jest łatwiejsze zależy od wielu czynników m.in. od studenta, jednemu łatwiej jest wykuć materiał na pamięć a drugiemu czymś się wykazać przygotowując projekt.
Ja wolałabym coś przygotować, bo te egzaminy musiałabym zdawać ustnie a nie jest to dla mnie zbyt komfortowe.
Skoro już w ogóle zaczynacie gadać o tej sprawiedliwości, to rozumiem, że to, że reszta pisała test a ja mam formę ustną jest wg was sprawiedliwe? Bo wg mnie gorsze jest zaliczenie ustne niż test w 200-osobowej grupie studentów.
Ale to Ty chciałaś zmienić uczelnię! To Ty miałaś świadomość, że będzie nadrabianie, że będą do zdania egzaminy a teraz wymyślasz, że Ty chcesz łatwiej bo się przeniosłaś i tak ciężko nadrobić? to było trzymać tyłek na tamtej uczelni.

Wzięłabyś to na klatę a nie biadolisz.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-07, 21:01   #19
___asia___
Rozeznanie
 
Avatar ___asia___
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 582
Dot.: Czy wypada?

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
Ale to Ty chciałaś zmienić uczelnię! To Ty miałaś świadomość, że będzie nadrabianie, że będą do zdania egzaminy a teraz wymyślasz, że Ty chcesz łatwiej bo się przeniosłaś i tak ciężko nadrobić? to było trzymać tyłek na tamtej uczelni.

Wzięłabyś to na klatę a nie biadolisz.
A może nie mogłam TRZYMAĆ TYŁKA na tamtej uczelni? Może nie chciałam a musiałam ją zmienić?
Łatwo ci oceniać, tylko że nikt cię o taką ocenę nie prosił. Znam już twoje zdanie, więc odpuść.
___asia___ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-07, 21:19   #20
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Czy wypada?

Cytat:
Napisane przez ___asia___ Pokaż wiadomość
A może nie mogłam TRZYMAĆ TYŁKA na tamtej uczelni? Może nie chciałam a musiałam ją zmienić?
Łatwo ci oceniać, tylko że nikt cię o taką ocenę nie prosił. Znam już twoje zdanie, więc odpuść.
mam nadzieję, że wykładowcy będą w porządku i każą Ci zdawać na ich zasadach a nie jak sobie panienka zażyczy.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-07, 21:29   #21
___asia___
Rozeznanie
 
Avatar ___asia___
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 582
Dot.: Czy wypada?

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
mam nadzieję, że wykładowcy będą w porządku i każą Ci zdawać na ich zasadach a nie jak sobie panienka zażyczy.
Najlepiej żeby mi zwiększyli zakres materiału, trzeba było siedzieć na starej uczelni a nie wymyślać jakieś zmiany.
___asia___ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-07, 21:37   #22
cholernarejestracja
Copyraptor
 
Avatar cholernarejestracja
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 21 283
Dot.: Czy wypada?

Cytat:
Napisane przez ___asia___ Pokaż wiadomość
Może zacznij czytać ze zrozumieniem, co? To co jest łatwiejsze zależy od wielu czynników m.in. od studenta, jednemu łatwiej jest wykuć materiał na pamięć a drugiemu czymś się wykazać przygotowując projekt.
Ja wolałabym coś przygotować, bo te egzaminy musiałabym zdawać ustnie a nie jest to dla mnie zbyt komfortowe.
Skoro już w ogóle zaczynacie gadać o tej sprawiedliwości, to rozumiem, że to, że reszta pisała test a ja mam formę ustną jest wg was sprawiedliwe? Bo wg mnie gorsze jest zaliczenie ustne niż test w 200-osobowej grupie studentów.
A moim zdaniem zawsze łatwiejsze będzie przygotowanie sobie pracy w domu, na spokojnie, mając materiały przed oczami, niż nauczenie się pewnej ilości materiału i zdanie jej - czy to ustnie, czy pisemnie w formie otwartej, czy pisemnie w formie testu.

I najwyraźniej według Ciebie też tak jest, skoro to wyjście preferujesz. Bo nie zapytałaś, czy wypada zapytać o to, czy zamiast ustnie możesz odpowiadać pisemnie, tylko o to, czy mogłabyś napisać jakąś pracę
cholernarejestracja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-07, 21:48   #23
___asia___
Rozeznanie
 
Avatar ___asia___
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 582
Dot.: Czy wypada?

Cytat:
Napisane przez cholernarejestracja Pokaż wiadomość
A moim zdaniem zawsze łatwiejsze będzie przygotowanie sobie pracy w domu, na spokojnie, mając materiały przed oczami, niż nauczenie się pewnej ilości materiału i zdanie jej - czy to ustnie, czy pisemnie w formie otwartej, czy pisemnie w formie testu.

I najwyraźniej według Ciebie też tak jest, skoro to wyjście preferujesz. Bo nie zapytałaś, czy wypada zapytać o to, czy zamiast ustnie możesz odpowiadać pisemnie, tylko o to, czy mogłabyś napisać jakąś pracę
Zależy od przedmiotu, jeśli mam do nauki 200 stron notatek, do tego literatura to oczywiście wolę coś przygotować, ale z przedmiotów, które można zdać 'na myślenie' + trochę wiedzy zdecydowanie wolę napisać kolokwium i taką formę wybrałam (akurat można było samemu zadecydować jak zaliczyć).
___asia___ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-07, 22:24   #24
201605300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6 282
Dot.: Czy wypada?

Cytat:
Napisane przez ___asia___ Pokaż wiadomość
Zależy od przedmiotu, jeśli mam do nauki 200 stron notatek, do tego literatura to oczywiście wolę coś przygotować, ale z przedmiotów, które można zdać 'na myślenie' + trochę wiedzy zdecydowanie wolę napisać kolokwium i taką formę wybrałam (akurat można było samemu zadecydować jak zaliczyć).
Trochę mnie krew zalewa jak czytam takie rzeczy. Zmieniłaś uczelnię - ok, chyba liczyłaś się z tym, że lekko nie będzie. Jak innych studentów nie ma na zajęciach i jest to nieusprawiedliwione, to mają obowiązek ten materiał zaliczyć ustnie, przynajmniej na większości uczelni taki system obowiązuje - w tym na mojej. Skoro nie było Cię x czasu na uczelni, to oczywiste jest, że masz ten materiał zdać, czy to w formie odpowiedzi, kolokwium czy egzaminu. A nie liczyć na możliwość napisania eseju czy zrobienia prezentacji, dla mnie to jest trochę niepoważne.

Na miejscu wykładowcy - o ile traktuje swoją pracę serio, a nie jest skupiony tylko na chałturzeniu gdzie się da - bym Ci na taki mail po prostu odpisała, że warunkiem zaliczenia przedmiotu jest zdanie materiału, do tego informacja kiedy masz się pojawić w tym celu i tyle. Kombinowanie na większości prowadzących zrobi jak najgorsze wrażenie.
201605300922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-07, 23:12   #25
vilandravalo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 190
Dot.: Czy wypada?

Ja to bym pewnie w ogóle nie odpisała, przecież każdy wykładowca ma ustalone godziny konsultacji i należy mu wtedy zawracać głowę. No i lepiej się odbiera studenta, który się łaskawie pokaże na oczy, niż takiego, który zarzuca mailami
Moim zdaniem jeżeli wykładowca podał konkretną formę zaliczenia, to nie wypada pytać o inną i ja bym nie pytała. Oczywiście można próbować - albo się uda (wątpię), albo usłyszysz stanowcze "Nie ma takiej opcji", albo wykładowca się wkurzy Z niektórymi pewnie by to przeszło.
vilandravalo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-08, 00:13   #26
Nie nie nie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 16
Dot.: Czy wypada?

Cytat:
Napisane przez ___asia___ Pokaż wiadomość
Najlepiej żeby mi zwiększyli zakres materiału, trzeba było siedzieć na starej uczelni a nie wymyślać jakieś zmiany.
Przepraszam, ale gdy czytam te odpowiedzi mam wrażenie, że czytam teksty jakiegoś rozpieszczonego dziecka, które nie przyjmuje do wiadomości, że ktoś może od niego czegoś wymagać. Takie maile może by przeszły w gimnazjum, nawet w liceum nie wypada pisać do nauczycieli z taką prośbą... Powiedziała Ci to większość, podejrzewam, że profesorowie mają podobne zdanie, ale i tak będziesz upierać się przy swoim i czekać, aż ktoś przyjdzie i przyzna Ci rację. Wtedy napiszesz do profesora i prawdopodobnie się rozczarujesz... "Life is brutal".
Nie nie nie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-08, 07:21   #27
___asia___
Rozeznanie
 
Avatar ___asia___
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 582
Dot.: Czy wypada?

Cytat:
Napisane przez vilandravalo Pokaż wiadomość
Ja to bym pewnie w ogóle nie odpisała, przecież każdy wykładowca ma ustalone godziny konsultacji i należy mu wtedy zawracać głowę. No i lepiej się odbiera studenta, który się łaskawie pokaże na oczy, niż takiego, który zarzuca mailami
Może zacznij CZYTAĆ zanim się wypowiesz. Pisałam, że NIE MA ustalonych konsultacji, dlatego pisałam maile, kiedy możemy się spotkać i porozmawiać o zaliczeniu.
Takie wszystkie mądre (a raczej przemądrzałe), ale prostego zdania nie potrafią zrozumieć...

---------- Dopisano o 08:21 ---------- Poprzedni post napisano o 08:19 ----------

Cytat:
Napisane przez Nie nie nie Pokaż wiadomość
Przepraszam, ale gdy czytam te odpowiedzi mam wrażenie, że czytam teksty jakiegoś rozpieszczonego dziecka, które nie przyjmuje do wiadomości, że ktoś może od niego czegoś wymagać. Takie maile może by przeszły w gimnazjum, nawet w liceum nie wypada pisać do nauczycieli z taką prośbą... Powiedziała Ci to większość, podejrzewam, że profesorowie mają podobne zdanie, ale i tak będziesz upierać się przy swoim i czekać, aż ktoś przyjdzie i przyzna Ci rację. Wtedy napiszesz do profesora i prawdopodobnie się rozczarujesz... "Life is brutal".
Nie prosiłam o psychoanalizę, więc proszę, wylewaj swój jad gdzie indziej.
___asia___ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-08, 07:25   #28
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Czy wypada?

Cytat:
Napisane przez ___asia___ Pokaż wiadomość
Najlepiej żeby mi zwiększyli zakres materiału, trzeba było siedzieć na starej uczelni a nie wymyślać jakieś zmiany.
Dla mnie zachowujesz się gorzej niż dziecko z gimnazjum.
Trochę TAKTU, bo póki co panienka chyba chciałaby być potraktowana ulgowo i to niby dlaczego? A bo zmieniła uczelnię i ma tyyyyyle materiału. Poczytaj odpowiedzi osób w tym wątku. Raptem jedna stwierdziła, że warto spróbować a reszta pisze, że to niepoważne, że zachowujesz się jak rozwydrzone dziecko etc.

A wierz mi, jak trafisz na wykładowcę z misją to zareaguje on na takiego meila jak byk na czerwoną płachtę i jeszcze będzie Cię bardziej cisnąć na tym egzaminie. No ale widocznie nawet taki argument nie dociera bo ani klasy ani taktu to Ty nie masz za grosz.

---------- Dopisano o 08:25 ---------- Poprzedni post napisano o 08:23 ----------

Cytat:
Napisane przez ___asia___ Pokaż wiadomość
Może zacznij CZYTAĆ zanim się wypowiesz. Pisałam, że NIE MA ustalonych konsultacji, dlatego pisałam maile, kiedy możemy się spotkać i porozmawiać o zaliczeniu.
Takie wszystkie mądre (a raczej przemądrzałe), ale prostego zdania nie potrafią zrozumieć...

---------- Dopisano o 08:21 ---------- Poprzedni post napisano o 08:19 ----------



Nie prosiłam o psychoanalizę, więc proszę, wylewaj swój jad gdzie indziej.
Tak się zachowujesz, to tak masz.
Prawdopodobnie konsultacje to wykładowcy podali studentom na pierwszych wykładach na początku semestru więc meil, kiedy możesz się pojawić jest jak najbardziej w porządku. Przy czym cała reszta...dziewczyno .
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-08, 07:49   #29
___asia___
Rozeznanie
 
Avatar ___asia___
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 582
Dot.: Czy wypada?

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
Dla mnie zachowujesz się gorzej niż dziecko z gimnazjum.
Trochę TAKTU, bo póki co panienka chyba chciałaby być potraktowana ulgowo i to niby dlaczego? A bo zmieniła uczelnię i ma tyyyyyle materiału. Poczytaj odpowiedzi osób w tym wątku. Raptem jedna stwierdziła, że warto spróbować a reszta pisze, że to niepoważne, że zachowujesz się jak rozwydrzone dziecko etc.

A wierz mi, jak trafisz na wykładowcę z misją to zareaguje on na takiego meila jak byk na czerwoną płachtę i jeszcze będzie Cię bardziej cisnąć na tym egzaminie. No ale widocznie nawet taki argument nie dociera bo ani klasy ani taktu to Ty nie masz za grosz.
Nie mam TAKTU, bo pytam na forum, czy wypada napisać maila do wykładowcy w określonej sprawie. Ogarnij się.
Przeczytałam odpowiedzi i znam m.in. Twoje zdanie, nie wiem po co tu wchodzisz i wyładowujesz na mnie swoje frustracje.
___asia___ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-08, 08:11   #30
201605301111
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 9 885
Dot.: Czy wypada?

na miejscu wykładowcy, jakbym dostała maila z pytaniem czy mogę napisać pracę zamiast podejścia do egzaminu to bym cię wyśmiała i nawet nie trudziła się na odpisywanie.
Nie wypada, zdecydowanie.

---------- Dopisano o 09:11 ---------- Poprzedni post napisano o 08:59 ----------

BTW - bo widzę, że ciągle piszesz, że "pisałaś maile" - byłaś na uczelni sprawdzić czy są wywieszone godziny konsultacji w sesji?
201605301111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-02-10 19:56:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:36.