Problem, żelowanie naturalnej płytki paznokcia. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-07-01, 17:33   #1
GorzkaJakMokka
Raczkowanie
 
Avatar GorzkaJakMokka
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 36

Problem, żelowanie naturalnej płytki paznokcia.


Hej. Trafilam na dwa bardzo podobne tematy , ale w żadnym nie znalazłam odpowiedzi na moje pytanie.

Na moim kursie z tematyki przedłużania paznokci nie było nic na temat żelowania naturalnej płytki paznokcia... a w ostatnim czasie bardzo dużo dziewczyn o to pyta ... zrobiłam koleżance w formie eksperymentu , ale powiedziała że żel jej popękał.
Już sama nie wiem w jakiej kolejności to zrobić aby wszystko było ok.

pracuję na żelach firmy sun flower.
Do naturalnej płytki zakupiłam żel sylikonowy w pojemniczku.
Budujący mam 1fazowy 2.
Primer bezkwasowy
i nabłyszczacz z reni.

Kiedy kupowałam żel to Pan powiedział że jednofazowy2 nie będzie się trzymał płytki , tylko sylikonowy. Tak więc jako pierszą warstwę nałożyłam primer, pozniej sylikownowy , budujący ,sylikonowy i nabłyszczacz. co źle zrobiłam ?

Jak to powinnam robić ? Zaraz przyjdzie inna kolezanka i nie chciałabym aby jej tez to wszystko zaczeło pękać... będę wdzięczna za każdą odpowiedź.
GorzkaJakMokka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-03, 21:58   #2
asia84
Rozeznanie
 
Avatar asia84
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 594
GG do asia84
Dot.: Problem, żelowanie naturalnej płytki paznokcia.

Jak na moje oko, to popękał żel nabłyszczający. Żel do naturalnej płytki jest bardziej elastyczny i nabłyszczacz zawsze na nim pęka. Chyba, że to był nabłyszczacz w formie lakieru, to wtedy przyczyny dopatrywałabym się w połączeniu zwykłego żelu z sylikonowym. Generalnie łaczenie żelu sylikonowego z jakimkolwiek niesylikonowym kończy się pęknięciami.
asia84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-10, 14:37   #3
byliczka
Zakorzenienie
 
Avatar byliczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Cracow
Wiadomości: 9 876
Dot.: Problem, żelowanie naturalnej płytki paznokcia.

Jeśli decydujesz się na żelowanie naturalnej płytki silikonami to absolutnie nie możesz używac do nich twardego żelu jako warstwę nawierzchniową.
Silikony możesz zastosowac albo :
twardy żel jako podstawa przedłużenia a silikon w formie nabłyszczenia
albo całośc z silikonów.
Żele silikonowe są żelami elastycznymi/ miękkimi i o ile na twardy żel można je położyc, o tyle silikon przykryty twardym żelem sprawi ze warstwa nawierzchniowa z żelu twardego popęka i tak tym razem się też stało. Żelami silikonwymi nie budujemy paznokci, pokrywamy je podobnie jak lakierem.
Z kolei żelowanie naturalków twardymi żelami odbywa się tak jak zwykłe przy przedłużaniu tylko trzeba pamiętac o otulniu wolnego brzegu żeby zapobiec odpryśnięciom.
__________________
byliczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:09.