Jak szybko pozbyć się pryszczy (i trądziku) domowymi sposobami? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-03-09, 15:47   #1
milagros0
Przyczajenie
 
Avatar milagros0
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 12
GG do milagros0 Send a message via Skype™ to milagros0

Jak szybko pozbyć się pryszczy (i trądziku) domowymi sposobami?


Witam!
Otóż mam problem - wyskoczył mi pryszcz (i mam trądzik).
Nie wiem, jak go usunąć..
Poradzicie mi jakieś domowe sposoby?
Z góry - bardzo dziękuję

P.S. Czytałam w internecie, że
- myć twarz mydłem "Protex" lub "Dove" (czy to mi nie zaszkodzi?)
- pić herbatkę z bratka (jak smakuje? daje jakieś efekty? ile razy dziennie pić?)
- nakładać na pryszcze pastę do zębów (czy to mi nie zaszkodzi? czy pryszcz/trądzik może się przez to powiększyć i zrobią się zaczerwienienia?)
Mam raczej cerę normalną.


Bardzo proszę o szybkie odpowiedzi!

Edytowane przez milagros0
Czas edycji: 2014-03-09 o 16:50
milagros0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-09, 16:24   #2
201607131106
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 7 771
Dot.: Jak szybko pozbyć się pryszczy (i trądziku) domowymi sposobami?

Cytat:
Napisane przez milagros0 Pokaż wiadomość
Witam!
Otóż mam problem - wyskoczył mi pryszcz (i mam trądzik).
Nie wiem, jak go usunąć..
Poradzicie mi jakieś domowe sposoby?
Z góry - bardzo dziękuję

P.S. Czytałam w internecie, że
 myć twarz mydłem "Protex" lub "Dove" (czy to mi nie zaszkodzi?)
 pić herbatkę z bratka (jak smakuje? daje jakieś efekty? ile razy dziennie pić?)
 nakładać na pryszcze pastę do zębów (czy to mi nie zaszkodzi? czy pryszcz/trądzik może się przez to powiększyć i zrobią się zaczerwienienia?)
Mam raczej cerę normalną.


Bardzo proszę o szybkie odpowiedzi!

Nie da się szybko pozbyć trądziku. Leczy się go u dermatologa. Jeśli masz chorobę skóry, nie pomoże Ci mydło Dove.


To w końcu masz cerę normalną czy trądzikową?
201607131106 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-09, 16:47   #3
milagros0
Przyczajenie
 
Avatar milagros0
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 12
GG do milagros0 Send a message via Skype™ to milagros0
Dot.: Jak szybko pozbyć się pryszczy (i trądziku) domowymi sposobami?

Sama już nwm.. Nie umiem określić.. Jedni mówią, że normalną, drudzy mieszaną, a jeszcze inni - trądzikową.
Nie znam się, ale mogę powiedzieć tak:
-Nie świece się na twarzy (trochę tak na nosie).
-Mam trądzik (i teraz wyskoczył mi pryszcz)
-Jest wrażliwa (chodzi o buzię)

A gdy robię test na "jaką masz cerę?" to mi wychodzi, że normalna, ale chyba nie jest normalna... ;\ Rodzina mówi, że mieszana.. ;D

P.S. Zapomniałam jeszcze dopisać, że czytałam, iż na pryszcze najlepiej stosować mleko albo ocet jabłkowy...
Czy to pomaga?

Edytowane przez milagros0
Czas edycji: 2014-03-09 o 16:51
milagros0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-09, 20:03   #4
kolejna_wizazanka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 276
Dot.: Jak szybko pozbyć się pryszczy (i trądziku) domowymi sposobami?

Cytat:
Napisane przez milagros0 Pokaż wiadomość
Sama już nwm.. Nie umiem określić.. Jedni mówią, że normalną, drudzy mieszaną, a jeszcze inni - trądzikową.
Nie znam się, ale mogę powiedzieć tak:
-Nie świece się na twarzy (trochę tak na nosie).
-Mam trądzik (i teraz wyskoczył mi pryszcz)
-Jest wrażliwa (chodzi o buzię)

A gdy robię test na "jaką masz cerę?" to mi wychodzi, że normalna, ale chyba nie jest normalna... ;\ Rodzina mówi, że mieszana.. ;D

P.S. Zapomniałam jeszcze dopisać, że czytałam, iż na pryszcze najlepiej stosować mleko albo ocet jabłkowy...
Czy to pomaga?
Nie poparz się tylko tym octem, stosuj wyłącznie rozcieńczony.
kolejna_wizazanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-09, 21:53   #5
milagros0
Przyczajenie
 
Avatar milagros0
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 12
GG do milagros0 Send a message via Skype™ to milagros0
Dot.: Jak szybko pozbyć się pryszczy (i trądziku) domowymi sposobami?

@kolejna_wizazanka: Dzięki za radę

Mam jeszcze jedno pytanko:
Czy maseczka z aspiryny pomaga w walce z pryszczami/trądzikiem?
W internecie można znaleźć setki porad odnośnie pryszczów lub trądziku, ale nie wiem, czy mogą nie zaszkodzić mojej cerze... :C
milagros0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-09, 22:38   #6
Father of Dragons
Raczkowanie
 
Avatar Father of Dragons
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 426
Dot.: Jak szybko pozbyć się pryszczy (i trądziku) domowymi sposobami?

Sam po sobie wiem, że trądziku ani szybko, ani domowo, ani(co najgorsze) tanio się nie wyleczy.
Oczywiście też zależy czym jest on powodowany.
Ja poleciłbym, jak koleżanki wyżej udać się do dermatologa. Jeśli faktycznie problem wielki nie jest, to szybko powinien się uporać, a domowymi sposobami(jak choćby octem) to możesz sobie krzywdy tylko zrobić
Father of Dragons jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-10, 11:18   #7
NETARNETTA91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 7
Dot.: Jak szybko pozbyć się pryszczy (i trądziku) domowymi sposobami?

A jakiś konkretny sposób na niechcianego pryszcza przed imprezą znacie? często zdarza się, że przed wielkim wyjściem dopada nas pryszcz;/ jak pozbyć się go w trybie natychmiastowym?
NETARNETTA91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-03-10, 12:45   #8
Kimikoo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 3
Dot.: Jak szybko pozbyć się pryszczy (i trądziku) domowymi sposobami?

Ja mam cerę w sumie tłustą, a rano cała się świecę, dlatego zaczęłam używać peelingu ultrazłuszczającego - Garnier Skin Naturals, (cena, ok. 20 zł ) i starcza mi tak na pół roku codziennego stosowania. Cera po nim jest gładka, i większość pryszczy i zaczerwienień schodzi, po tygodniu i się nie błyszczę. Ogólnie przemywam co jakiś czas twarz sokiem z cytryny, tylko mówię nie za często, bo wysusza skórę. :c
Kimikoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-10, 13:18   #9
Father of Dragons
Raczkowanie
 
Avatar Father of Dragons
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 426
Dot.: Jak szybko pozbyć się pryszczy (i trądziku) domowymi sposobami?

Cytat:
Napisane przez NETARNETTA91 Pokaż wiadomość
A jakiś konkretny sposób na niechcianego pryszcza przed imprezą znacie? często zdarza się, że przed wielkim wyjściem dopada nas pryszcz;/ jak pozbyć się go w trybie natychmiastowym?
Hm, ja w takim wypadku usuwam go odkażoną igłą, po czym przemywam dookoła spirytusem salicylowym, wmasowuje jakiś krem przeciwtrądzikowy i na koniec nakładam jakiś punktowy preparat, czy też pastę cynkową, a nawet zwykłą- do zębów. Może nie znika całkowicie, ale na pewno się zmniejszy

---------- Dopisano o 14:18 ---------- Poprzedni post napisano o 14:14 ----------

Cytat:
Napisane przez Kimikoo Pokaż wiadomość
Ja mam cerę w sumie tłustą, a rano cała się świecę, dlatego zaczęłam używać peelingu ultrazłuszczającego - Garnier Skin Naturals, (cena, ok. 20 zł ) i starcza mi tak na pół roku codziennego stosowania. Cera po nim jest gładka, i większość pryszczy i zaczerwienień schodzi, po tygodniu i się nie błyszczę. Ogólnie przemywam co jakiś czas twarz sokiem z cytryny, tylko mówię nie za często, bo wysusza skórę. :c
Hmmm. Stosowanie peelingu, gdy na twarzy są pryszcze doprowadzi tylko do rozniesienia bakterii po ryjku. A peeling stosowany CODZIENNIE nawet przy cerze normalnej nie jest polecany. Nasza skóra też musi się regenerować.
Ewentualnie jakiś ultradelikatny peeling, coś na kształt tych azjatyckich everyday use :P
A sok z cytryny nawet ja polecam, bo u mnie to chyba remedium na wszelkie problemy :P

Edytowane przez Father of Dragons
Czas edycji: 2014-03-10 o 13:19
Father of Dragons jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-10, 14:54   #10
milagros0
Przyczajenie
 
Avatar milagros0
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 12
GG do milagros0 Send a message via Skype™ to milagros0
Dot.: Jak szybko pozbyć się pryszczy (i trądziku) domowymi sposobami?

Cytat:
Napisane przez Father of Dragons Pokaż wiadomość
Hm, ja w takim wypadku usuwam go odkażoną igłą, po czym przemywam dookoła spirytusem salicylowym, wmasowuje jakiś krem przeciwtrądzikowy i na koniec nakładam jakiś punktowy preparat, czy też pastę cynkową, a nawet zwykłą- do zębów. Może nie znika całkowicie, ale na pewno się zmniejszy

Hmmm. Stosowanie peelingu, gdy na twarzy są pryszcze doprowadzi tylko do rozniesienia bakterii po ryjku. A peeling stosowany CODZIENNIE nawet przy cerze normalnej nie jest polecany. Nasza skóra też musi się regenerować.
Ewentualnie jakiś ultradelikatny peeling, coś na kształt tych azjatyckich everyday use :P
A sok z cytryny nawet ja polecam, bo u mnie to chyba remedium na wszelkie problemy :P


Moja sis wzięła sobie zrobiła maseczkę z soku z cytryny.. I co się stało?
Cała twarz była zaczerwieniona! Smarowała różnymi kremami i nic nie pomagało.. W końcu po iluś tam dniach zaczerwienienie znikło od ciągłego smarowania kremem NIVEA BABY S.O.S.
Jakby co, wrzucam zdjęcie w załączniku

EDIT: Teraz ma już normalnie C: Nawet nie można by było pomyśleć, że ona miała coś z buzią.. xDD
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 58551_KREM-SOS-NIVEA-BABY-NUTRI-SENSITIVE-80523-150ML.jpg (18,0 KB, 11 załadowań)

Edytowane przez milagros0
Czas edycji: 2014-03-10 o 15:29
milagros0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-10, 15:15   #11
milagros0
Przyczajenie
 
Avatar milagros0
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 12
GG do milagros0 Send a message via Skype™ to milagros0
Dot.: Jak szybko pozbyć się pryszczy (i trądziku) domowymi sposobami?

Cytat:
Napisane przez Father of Dragons Pokaż wiadomość
Sam po sobie wiem, że trądziku ani szybko, ani domowo, ani(co najgorsze) tanio się nie wyleczy.
Oczywiście też zależy czym jest on powodowany.
Ja poleciłbym, jak koleżanki wyżej udać się do dermatologa. Jeśli faktycznie problem wielki nie jest, to szybko powinien się uporać, a domowymi sposobami(jak choćby octem) to możesz sobie krzywdy tylko zrobić
Tego problemu to trochę jest...
Od dłuższego czasu mam trądzik.. :C I to trochę dużo... Małe takie krostki, ale pełno ich jest po całej buzi.. Najwięcej na policzkach :cc Używam toniku i kremu (do trądziku), ale troszkę mam tego mniej niż kiedyś.. CC:
milagros0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-11, 13:19   #12
asiunia_28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 335
Dot.: Jak szybko pozbyć się pryszczy (i trądziku) domowymi sposobami?

moim zdaniem twoja cera jest mieszana z tendencją do trądziku. pryszczy nie wolno wysuszać bo to koło zamknięte. należy używać lagodnych srodków przeciwtradzikowych ale nie zapominac o nawilżaniu buzi

---------- Dopisano o 14:19 ---------- Poprzedni post napisano o 14:15 ----------

ja próbowalam pelno specyfików i nic nie pomagało. dopiero po brevoxylu widze znaczne efekty. a na sposoby domowe trzeba długo czekać co tylko denerwuje. ostatnio tez lecze kwasami i nie mam ani jednego przebarwienia a moja buzia wkoncu sie nie swieci.
I pamietajcie równiez o diecie. bez tego raczej trudno wyleczyc tradzik... odmawiac sobie słodyczy i jeszcze raz słodyczy
asiunia_28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-11, 13:20   #13
xXmentoSkaXx
Raczkowanie
 
Avatar xXmentoSkaXx
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Turek
Wiadomości: 92
Dot.: Jak szybko pozbyć się pryszczy (i trądziku) domowymi sposobami?

Jeżeli przez kilka lat walczysz z trądzikiem, ma on raczej podłoże hormonalne. Usuniesz go w kilka dni, ale niestety, będzie powracał. Na blizny i przebarwienia polecam Acne Derm, a na pojedyncze wypryski pastę cynkową z kwasem salicylowym. Smaruję na noc "nieprzyjaciela", a rano nie ma już po nim śladu.
xXmentoSkaXx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-11, 18:35   #14
Father of Dragons
Raczkowanie
 
Avatar Father of Dragons
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 426
Dot.: Jak szybko pozbyć się pryszczy (i trądziku) domowymi sposobami?

Cytat:
Napisane przez milagros0 Pokaż wiadomość
[/B]

Moja sis wzięła sobie zrobiła maseczkę z soku z cytryny.. I co się stało?
Cała twarz była zaczerwieniona! Smarowała różnymi kremami i nic nie pomagało.. W końcu po iluś tam dniach zaczerwienienie znikło od ciągłego smarowania kremem NIVEA BABY S.O.S.
Jakby co, wrzucam zdjęcie w załączniku

EDIT: Teraz ma już normalnie C: Nawet nie można by było pomyśleć, że ona miała coś z buzią.. xDD
Tak działa kwas zawarty w cytrynie :P

---------- Dopisano o 19:29 ---------- Poprzedni post napisano o 19:23 ----------

Cytat:
Napisane przez asiunia_28 Pokaż wiadomość
moim zdaniem twoja cera jest mieszana z tendencją do trądziku. pryszczy nie wolno wysuszać bo to koło zamknięte. należy używać lagodnych srodków przeciwtradzikowych ale nie zapominac o nawilżaniu buzi

---------- Dopisano o 14:19 ---------- Poprzedni post napisano o 14:15 ----------

ja próbowalam pelno specyfików i nic nie pomagało. dopiero po brevoxylu widze znaczne efekty. a na sposoby domowe trzeba długo czekać co tylko denerwuje. ostatnio tez lecze kwasami i nie mam ani jednego przebarwienia a moja buzia wkoncu sie nie swieci.
I pamietajcie równiez o diecie. bez tego raczej trudno wyleczyc tradzik... odmawiac sobie słodyczy i jeszcze raz słodyczy
Nie ma nigdzie potwierdzonych faktów, że słodycze czy ostre potrawy wpływają na trądzik :P

Jeśli dobrze działa na ciebie brevoxyl, to proponuję kupić na ebayu ProActiv, ale wersje amerykańską, która zawiera nadtlenek benzoilu( zawarty właśnie w brevoxylu) a nie europejską(opartą na kwasie salicylowym)

---------- Dopisano o 19:35 ---------- Poprzedni post napisano o 19:29 ----------

Cytat:
Napisane przez milagros0 Pokaż wiadomość
Tego problemu to trochę jest...
Od dłuższego czasu mam trądzik.. :C I to trochę dużo... Małe takie krostki, ale pełno ich jest po całej buzi.. Najwięcej na policzkach :cc Używam toniku i kremu (do trądziku), ale troszkę mam tego mniej niż kiedyś.. CC:
To tak jak mówię, dermatolog będzie najlepszy
Najlepiej rozejrzeć się po necie co jest polecane, jakie maści, antybiotyki i poprosić lekarza o to. Bo często zdarza się, iż przepisują produkty, które się wykluczają - maść antiacne + krem który masakrycznie zapycha pory.
Najlepiej samemu wszystko "obczaić"
Father of Dragons jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-14, 18:25   #15
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Jak szybko pozbyć się pryszczy (i trądziku) domowymi sposobami?

Polecam to:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...wa-wersja.html
Nie rozdrapywać, nie babrać dziwnymi specyfikami.
Ręce z dala od twarzy. Myć telefon i komputer regularnie chusteczkami odkażającymi (bo to wylęgarnia bakterii).
Możesz też łykać suplement Cerin - laktoferyna, którą ma w składzie zmniejsza trądzik.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-16, 15:23   #16
oliwia1998
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 3
Angry pomocy!!! dużo grudek na czole

Mam 16 lat. Od pewnego czasu mam dużo grudek na czole, policzkach i brodzie. Chciałabym się dowiedzieć co to jest i jak to zwalczyć nie mam pojęcia od czego to jest... Może zmiany hormonalne... Nie jem już słodyczy, nie pije mleka i produktów mlecznych, byłam na mikrodermabrazji u kosmetyczki ale to nic nie dało będę wdzięczna za jakąkolwiek poradę. Dołączam też zdjęcia. A i mam cerę mieszaną, która się strasznie świeci... Jak sobie z tym poradzić

Edytowane przez oliwia1998
Czas edycji: 2014-03-16 o 15:29
oliwia1998 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-16, 18:15   #17
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: pomocy!!!

Najprawdopodobniej to zmiany hormonalne jesteś b.młodziutka i to się po prostu zdarza. Dermatolog to najlepsze rozwiązanie ale nie daj śię namówić na Brevoxyle i inne wysuszacze... Czasami dermatolodzy sprawiają wrażenie urwanych z choinki.

Używasz podkładów bądź pudrow ? Możliwe że źle oczyszczasz twarz po makijażu.
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-17, 05:37   #18
oliwia1998
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 3
Dot.: pomocy!!!

Dziękuję za radę. Być może to przez to, że chyba od roku nie mam okresu... Używam tylko kremu BB.
oliwia1998 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-17, 08:11   #19
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: pomocy!!!

Cytat:
Napisane przez oliwia1998 Pokaż wiadomość
Dziękuję za radę. Być może to przez to, że chyba od roku nie mam okresu... Używam tylko kremu BB.
Może to jest powód.
Leczysz się oczywiście? Takie zmiany często pojawiają się pod wpływem hormonów. U mnie lekki trądzik zaczął pojawiać się po tym jak zaczęłam brać pigułki. Musisz porozmawiać ze swoim lekarzem.
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-17, 17:26   #20
oliwia1998
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 3
Smile Dot.: pomocy!!! dużo grudek na czole

Nie leczę się, ponieważ mi to nie przeszkadza. Nie boli mnie brzuch i czuje się dobrze. Wolę chodzić pryszczata niż mieć okres
oliwia1998 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-17, 22:10   #21
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: pomocy!!! dużo grudek na czole

Cytat:
Napisane przez oliwia1998 Pokaż wiadomość
Nie leczę się, ponieważ mi to nie przeszkadza. Nie boli mnie brzuch i czuje się dobrze. Wolę chodzić pryszczata niż mieć okres
Acha no to będziesz pryszczata....
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-18, 09:49   #22
allmode
Wtajemniczenie
 
Avatar allmode
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 2 736
Dot.: pomocy!!! dużo grudek na czole

Cytat:
Napisane przez oliwia1998 Pokaż wiadomość
Nie leczę się, ponieważ mi to nie przeszkadza. Nie boli mnie brzuch i czuje się dobrze. Wolę chodzić pryszczata niż mieć okres
Jesteś bardzo młoda, więc zaburzenia hormonalne mogą wystąpić. Dotyczy to zarówno problemów z cera, jak i miesiączki.
Ale jeśli miesiączkowałaś mniej lub bardziej regularnie, a od roku okresu nie ma, to należy się skonsultować z lekarzem. Brak dbałości o własne zdrowie to - delikatnie mówiąc - niepoważne i nieodpowiedzialne zachowanie.
allmode jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-25, 17:09   #23
milagros0
Przyczajenie
 
Avatar milagros0
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 12
GG do milagros0 Send a message via Skype™ to milagros0
Angry Dot.: Jak szybko pozbyć się pryszczy (i trądziku) domowymi sposobami?

Sory, ale muszę się wtrącić - proszę nie pisać swoich problemów w MOIM wątku! Jeśli chcesz jakiejś pomocy, to załóż kolejny wątek i tam pisz o swoim problemie, a nie mi tutaj (bez obrazy) "zaśmiecasz" wątek.. ;c ;-;
"Komentarz" ten skierowany jest głównie do oliwia1998 -,-
milagros0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-28, 13:06   #24
dominikahh
Wtajemniczenie
 
Avatar dominikahh
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 651
Dot.: Jak szybko pozbyć się pryszczy (i trądziku) domowymi sposobami?

Po co zakładać sto tysięcy wątków na ten sam temat ? Twój wątek ma też pomóc innym, więc nie rozumiem...

Moje sposoby :
-wyrzucenie wszystkich antytrądzikowych itp kosmetyków.
-żaden dermatolog... oni przeważnie przepisują te środki, za które dostają kasę... dodatkowo same wysuszacze...
-krem bambino na dzień i na noc
-do mycia buzi mydełko z nanosrebrem - kosztuje ok 7 zł a jest cudowne, nawet mój TŻ je polubił, można od razu stosować do całego ciała
-jeśli chodzi o wszystkie maseczki itp to ja używam bardzo rzadko, a jak już to jakieś delikatne, chociaż bardzo lubię Planet Spa
-pasta cynkowa na pryszcze, zamiast wspomnianej pasty do zębów
-codzienna pielęgnacja, codzienne zmywanie makijażu
-stosuje również tabletki antykoncepcyjne, również pomogły


Takim sposobem od jakiegoś czasu nie mam trądziku, czasem tylko pojedynczy pryszcz wyskoczy, a wszystko zaczerpnięte z Wizażu
__________________
i'm in the middle of nothing and it's where i want to be.

Edytowane przez dominikahh
Czas edycji: 2014-05-28 o 13:08
dominikahh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-30, 14:01   #25
niesza
Raczkowanie
 
Avatar niesza
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 31
Dot.: Jak szybko pozbyć się pryszczy (i trądziku) domowymi sposobami?

Nie działaj domowym sposobem. Szczerze zniechęcam dziewczyny do tego typu działań. Musisz przede wszystkim dowiedzieć się, jaki typ trądziku masz. Nie używaj żadnych maści, kremów bo może okazać się, że podziałają zupełnie na odwrót. Ja generalnie jestem przeciwna stosowaniu takich rzeczy na trądzik. Spróbuj może tabletek np Nonacne, visaxinum albo dermacne czy cos takiego.
niesza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-30, 16:13   #26
Kori_Yoitama
Rozeznanie
 
Avatar Kori_Yoitama
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 769
Dot.: Jak szybko pozbyć się pryszczy (i trądziku) domowymi sposobami?

Ja na pewno nie poleciłabym młodej osobie tabletek antykoncepcyjnych na trądzik... bo takie tabletki są do zapobiegania ciąży a nie na trądzik. Nie rozumiem po co młodym kobietom takie wciskać, szczególnie gdy są nadal w okresie dojrzewania i/lub nie mają nawet kontaktów seksualnych z kimkolwiek...

Ja już nie pamiętam co brałam na trądzik, ale leki były przepisane przez dermatologa. Dostałam tabletki doustne i maść na wypryski. Początkowo wywaliło mnie jeszcze gorzej niż z tym co przyszłam do lekarza, ale jak minęło trochę czasu to miałam bardzo ładną cerę. Obecnie mija już z 10 lat od tej kuracji i jedyne co mnie męczy to tłusta cera (od początku okresu dojrzewania taką mam), zaskórniki i od czasu do czasu lekki wysyp pryszczy. Pewnie znów się wybiorę do dermatologa to problem będę mieć z głowy na kolejne 10 lat jak nie więcej
Kori_Yoitama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-04, 16:42   #27
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Jak szybko pozbyć się pryszczy (i trądziku) domowymi sposobami?

Kori, pozwole sie nie zgodzic. Piglulki antykoncepcyjne to leki hormonalne... Jednym z ich zastosowan jest zastosowanie antykoncepcyjne ale nie jest to ich jedyne zastosowanie.
Jest na rynku masa lekow ktore uniemozliwiaja zajscie w ciaze lub jej donoszenie, np leki psychoaktywne, stosowane przy schizofremi... Przeciez leczy sie takie rzeczy... Nie rozumiem strachu przed dzialaniem antykoncepcyjnym jesli tabletka ma pomoc na w wyleczeniu innego problemu.
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-08-04 17:42:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:13.