Jestem wyjątkowy - wywiad z Konradem Niewolskim - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-08-19, 20:22   #1
cheer
Zakorzenienie
 
Avatar cheer
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 4 525

Jestem wyjątkowy - wywiad z Konradem Niewolskim


Co sądzicie o reżyserze Symetrii i wchodzącego właśnie na ekrany kin Palimpsest? Nie oglądałam żadnego z jego filmów, ale tym wywiadem mnie zaintrygował. Ciekawe czy to taka poza czy na prawdę taki jest?

http://www.filmweb.pl/Jestem,wyj%B1t...,News,id=30419
__________________
Wymienię
cheer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-19, 21:30   #2
paula007
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 21 088
Dot.: Jestem wyjątkowy - wywiad z Konradem Niewolskim

Szczerze mówiąc, mało wiem o tym reżyserze. Ale jeśli dalej będzie się promował tak jak teraz, to pewnie dowiem się więcej.

Oglądałam tylko "Symetrię". Film mi się podobał, aczkolwiek trudno go uznać za wybitny. Bardzo dobry polski film (aż dziw, że te określenia się tu nie gryzą ). Dużym plusem "Symetrii" było aktorstwo, naprawdę na bardzo wysokim poziomie. W ogóle sam pomysł na film był niezły, taki ponury więzienny film. Zdołowana byłam strasznie po jego obejrzeniu. Tylko momentami miałam wrażenie, że reżyser sam nie wie o co mu w tym wszystkim chodzi. Pewne rzeczy pozostawały dla mnie niedomówieniem. Może to tylko złudzenie? Może nie do końca sama to rozumiałam? Chciałabym jeszcze raz zobaczyć ten film, żeby sobie to wszystko wyjaśnić.

Nowy film "Palimpsest" bardzo chciałabym obejrzeć. Już sama obsada mnie zaintrygowała. Wczoraj w Wyborczej czytałam recenzję tego filmu. Ponoć największym atutem jest warsztat; że strona techniczna filmu pozostaje bez zarzutu. Za to niby gorzej jest z samym przekazem tego filmu. Takie przyznajmniej jest zdanie krytyka. Mimo wszystko wolałabym obejrzeć film Niewolskiego niż kolejne "Nigdy w życiu"

Sam Konrad Niewolski sprawia wrażenie bardzo pewnego siebie. Może to i dobrze. A to, że uważa się za wyjątkowego - no cóż, przecież każdy z nas jest w pewnym sensie taki. On trochę rzeczywiście wygląda na pozera, ale już sama nie wiem... Może naprawdę ma takie wysokie mniemanie o sobie. Na zdrowie. Tylko, żeby potem nie wyszło na to, że więcej gada, niż robi

I życzę mu powodzenia w zawodzie reżysera i realizacji swoich marzeń, planów. Co by każdy jego kolejny film był coraz lepszy.
__________________



paula007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-19, 23:11   #3
Joey
Zakorzenienie
 
Avatar Joey
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 390
Dot.: Jestem wyjątkowy - wywiad z Konradem Niewolskim

Dzisiaj właśnie oglądałam zapowiedź jego filmu "Palimpsest". Nie wiem, czy obejrzę ten film, thrillery to niekoniecznie mój ulubiony gatunek. Poza tym już po tym trailerze widzę, że prawdopodobnie bym się bała i to nie tylko w trakcie oglądania, ale pewnie za każdym razem, kiedy wspominałabym ten film. Nie, żebym nie lubiła się bać - lubię i to bardzo, ale mam tu na myśli takie horrory, które są straszne, kiedy się je ogląda, ale kiedy potem się o nich myśli, człowiekowi chce się śmiać, bo fabuła jest w gruncie rzeczy całkiem zabawna. Ale nie lubię filmów, które podczas oglądania jakoś zbytnio nie ruszają, ale kiedy POTEM się o nich myśli, człowieka ciarki przechodzą i zaczyna się bać. Ojj, bardzo tego nie lubię (mam tak np. z "The Ringiem" albo "Przekleństwami niewinności" albo z "Klątwą"). Ale film zapowiada się całkiem ciekawie, nie powiem.

Co do wywiadu z reżyserem - ja to w ogóle nie powinnam takich rzeczy czytać Od razu się przejmuję tymi wzmiankami dot. wszelkich paranormalnych zjawisk i zaczynam się bać. Nie wiem, jakoś zawsze trudno mi podejść z dystansem do takich "rewelacji", muszę to potem długo trawić, żeby stwierdzić, że to były bzdury i zanim mi wróci mój światopogląd mija sporo czasu, także naprawdę nie powinnam takich rzeczy czytać.

Boże, jaka ja strachliwa jestem. No, ale co ja na to poradzę
Joey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-20, 09:59   #4
Aeterna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 10 112
Dot.: Jestem wyjątkowy - wywiad z Konradem Niewolskim

No film obejrzę .
A oryginalność osoby Pana Reżysera nie wywołuje u mnie wstrząsu .
Ja się nie daję tak łatwo nabierać.
__________________
Laska maga ma na czubku gałkę..!
[sigpic][/sigpic]
Nikomu nie przeszkadzam, nikogo nie ruszam, reperuję prymus...
Aeterna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-20, 13:37   #5
Bridget
Zakorzenienie
 
Avatar Bridget
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 12 574
Dot.: Jestem wyjątkowy - wywiad z Konradem Niewolskim

Ciekawa jestem tego filmu, ale te rewelacje reżysera?

Ktoś tam w komentarzach napisał, że musi sporo palić
Odnoszę takie właśnie wrażenie.
__________________

Bridget jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-20, 13:49   #6
paula007
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 21 088
Dot.: Jestem wyjątkowy - wywiad z Konradem Niewolskim

Cytat:
Napisane przez Bridget
Ciekawa jestem tego filmu, ale te rewelacje reżysera?

Ktoś tam w komentarzach napisał, że musi sporo palić
Odnoszę takie właśnie wrażenie.


A może on po prostu chce, żeby go uważano za jakiegoś awangardowego artystę? Chce być oryginalny i ekscentryczny, a przez to charakterystyczny. Szkoda tylko, że zapomniał o tym, że najlepiej pozostać autentycznym

Ja na przykład (i zapewne nie tylko ja) oceniam reżysera po filmach, jakie tworzy, a nie po stopniu zeschizowania. Dlatego jeśli dalej chce uchodzić za takiego, a nie innego - na zdrowie mu. Byleby tylko zajął się też tworzeniem dobrych filmów.
__________________



paula007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-20, 14:09   #7
Bridget
Zakorzenienie
 
Avatar Bridget
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 12 574
Dot.: Jestem wyjątkowy - wywiad z Konradem Niewolskim

Można być ekscentrycznym, nie wywyższając się przy tym i ośmieszając
Chyba

"Symetria" może nie zrobiła na mnie wielkiego wrażenia, ale warto było obejrzeć.
Poczekamy na to "cudo" )
__________________

Bridget jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-08-20, 14:16   #8
paula007
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 21 088
Dot.: Jestem wyjątkowy - wywiad z Konradem Niewolskim

Cytat:
Napisane przez Bridget
Można być ekscentrycznym, nie wywyższając się przy tym i ośmieszając
Chyba
No pewnie, że można. Ale to nasze zdanie, a nie Niewolskiego
Zresztą jak mówię - na zdrowie mu. Niech się trochę poośmiesza i idzie dalej robić dobre filmy.

Cytat:
Napisane przez Bridget
"Symetria" może nie zrobiła na mnie wielkiego wrażenia, ale warto było obejrzeć.
Poczekamy na to "cudo" )
Bo "Symetria" to był dobry film. Niby nic wyjątkowego, ale ostatnio w Polsce rzadko się nawet takie tworzy
__________________



paula007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-20, 16:28   #9
cheer
Zakorzenienie
 
Avatar cheer
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 4 525
Dot.: Jestem wyjątkowy - wywiad z Konradem Niewolskim

Podzielam Wasze zdanie kobitki

Najbardziej z całego wywiadu zaciekawiła mnie ta wypowiedź:
Cytat:
Mam dostęp do pewnych informacji schowanych poza tym światem, które potrafię dobrze wykorzystać. Z reguły ludzie, którzy mają do nich dostęp popełniają bardzo młodo samobójstwo albo kończą w szpitalu psychiatrycznym, ja jednak nauczyłem się jak żyć w tym świecie ze świadomością wiedzy i doświadczeniem dla przeciętnego człowieka nieosiągalnym.
Oż kurczę, przyznam, że spędza mi to od wczoraj sen z powiek. Cóż on takiego wie, czego nie wiedzą zwykli śmiertelnicy - czyli my? I jak on wytrzymuje z tą, zapewne ciążącą mu wiedzą - no, skoro inni kiedy się dowiedzieli, nie mogli z tym żyć? Ciekawi mnie to. Też znałam osobę, która się zarzekała, że urodziła się z zielonym kolorem skóry, i że ma to nawet zachowane na zdjęciach
__________________
Wymienię
cheer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-20, 16:52   #10
Aeterna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 10 112
Dot.: Jestem wyjątkowy - wywiad z Konradem Niewolskim

Nie przeszkadza mi jego zarozumiałość.
A koleś jest zwyczajnie rozbrajający.

I takie rewelacje (z tą wiedzą w wielu dziedzinach) z czyjejś strony to bardzo łatwo zweryfikować.

Wystarczyło poprosić, aby w kilkunastu zdaniach opisał przykładowo proces mejozy czy mitozy (no banał w końcu dla takiego genetyka) i wskazał różnicę między nimi, albo policzył jakieś zadanko z fizyki.


Nie lubi czytać książek, i tyle - i wymyśla .

A to, że ktoś woli pranie niż bankiety też na mnie wrażenia nie zrobi.


Symetrię oglądałam, ale się nie zachwyciłam.
Czy jestem gotowa do obejrzenia kilkakrotnie Palimpsestu, by dokonywać nowych wciąz interpretacji?
Owszem, umiem uhonorować twórcę powracaniem do jego obrazu.
Gdy jest ono tego, warte, ale to już ja jako odbiorca oceniam.


To mnie zaciekawiło -> Rozwija duchowość.
Kocha luksus.
Jak łączy jedno z drugim?
Zaspokajanie hedonistycznych przyjemności nie rozwija przesadnie duchowości.
Najpełniejsza afirmacja życia?
To zwykły konsumpcjonizm.




Sztuka, sztuka...
(Nie ma to jak sztuka w stylu:
skup używanych sznurowadeł.

A to też np. jest sztuka
http://www.free.art.pl/biala/jan_gryka.htm).
__________________
Laska maga ma na czubku gałkę..!
[sigpic][/sigpic]
Nikomu nie przeszkadzam, nikogo nie ruszam, reperuję prymus...
Aeterna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-21, 06:46   #11
Paula07
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula07
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 2 053
Post Dot.: Jestem wyjątkowy - wywiad z Konradem Niewolskim

Oglądałam symetrię i podobał mi się ten film, szczególnie bardzo dobra gra aktorska i idealnie dobranie do ról. Nowego filmu takze jestem bardzo ciekawa, poniewaz wg zapowiedzi ma to bysć pierwszy film polski z efektami zdjęciowymi jak z hollywood .

Cytat:
Mam dostęp do pewnych informacji schowanych poza tym światem, które potrafię dobrze wykorzystać. Z reguły ludzie, którzy mają do nich dostęp popełniają bardzo młodo samobójstwo albo kończą w szpitalu psychiatrycznym, ja jednak nauczyłem się jak żyć w tym świecie ze świadomością wiedzy i doświadczeniem dla przeciętnego człowieka nieosiągalnym.
Porwali go kosmici i przedstawili styworzenie naszego ziemskiego śwaiata .
Paula07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:55.