Ranking = rzeczywistość? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-09-14, 08:36   #31
d'ou vient le vent
Zakorzenienie
 
Avatar d'ou vient le vent
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 880
Dot.: Ranking = rzeczywistość?

Też nie wierze w rankingi Niektóre z bestsellerów mi się podobaja (For Her Rodrigueza albo Allure Sensuelle Chanel) ale większość nieszczególnie. Są ludzie, którzy potrzebują mieć wszystko "naj" z jakiś tam powodów i już.
W pracy wyczuwam czasem Euphorie, J'Adore (moja szefowa :O ) ale częściej Avony. Moja "matka chrzestna" pachnie Eau de Soir i chyba przez nią pozanłam ten zapach (i polubiłam bardzo). Panowie nie pachną w ogóle

Nat
__________________

Not all those who wander are lost.
MNIEJ CHEMII / NIE MARNUJ!
Legite aut Perite!
d'ou vient le vent jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-14, 09:00   #32
ropuszka
Zakorzenienie
 
Avatar ropuszka
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 5 118
Dot.: Ranking = rzeczywistość?

Chyba macie racje, ze to jest "zaplacone". Ale kto wie, moze niektorzy sugeruja sie potem rankingiem i kupuja, bo chca byc na topie
Ja obracam sie w takim srodowisku (studenckim), gdzie wlasciwie cos tam czuc od czasu do czasu, ale to sa raczej niezidentyfikowane dla mnie produkty. Ani to Puma, Coty ani C-thru - sama nie wiem co Czasem rzeczywiscie ktos uzyje czegos z gornej polki, ale nie tego, co jest w rankingu.
ropuszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-14, 09:53   #33
Eenax
Zakorzenienie
 
Avatar Eenax
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Pętla Wron
Wiadomości: 7 141
GG do Eenax
Dot.: Ranking = rzeczywistość?

Prawda jest taka ze wszystkie artukuły po gazetach są mocno sponsorowane. Testy wszelkiego rodzaju kosmetyków tez są sponsorowane (brałam w takim czyms udział i z mojej całej dłuuugiej opini wycieli tylko pozytywne zdania negatywne pomineli mimo ze było ich 80%).
Firmy płacą by ekspedientki namawiały do kupowania danego zapachu czy kosmetyku. I tak miedzy innymi namawiali mnie na Hypnose i jeszcze jakiś krem Lancome'a (oj ta firma przoduje w płaceniu za nagabywanie).

A na mnie hasło bestseler działa jak płachta na byka! Nawet jak uzywałam tego zapachu i go lubiłam jak tylko stanie sie bestselerem to odstawiam i znielubiam.
Nie mniej jednak wiekszość osób (w Polsce) kupuje Hity by inni wiedzieli czym pachnie i dlatego ze są modne. Do tej pory nie jestem w stanie zrozumiec "uzywaczek" Lacosta "Tuch of Pink", dla mnie to jest mega smierdziel, zapach płaski duszacy, nijaki.
__________________
... I chłodną żmiją świt dżunglowy
Wpełza do jamy,
A w dżunglach wilgoć mszy grobowej,
Dym kadzidlany. ...



czarne kredki
Eenax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-14, 10:00   #34
charlotta21
Raczkowanie
 
Avatar charlotta21
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Rybnik
Wiadomości: 235
Dot.: Ranking = rzeczywistość?

Cytat:
Napisane przez Eenax Pokaż wiadomość
Nie mniej jednak wiekszość osób (w Polsce) kupuje Hity by inni wiedzieli czym pachnie i dlatego ze są modne. Do tej pory nie jestem w stanie zrozumiec "uzywaczek" Lacosta "Tuch of Pink", dla mnie to jest mega smierdziel, zapach płaski duszacy, nijaki.

Własnie! Chodzi o to, że zapach bestsellerowy jest znany szerszemu gronu niż niszowy, dlatego ludzie kupują bestsellery - by zapach został rozpoznany przez, być moze zazdrosną koleżankę, jako znany i drogi. To coś w stylu: "Widzisz, stać mnie na bestseller"
charlotta21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-14, 21:56   #35
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Dot.: Ranking = rzeczywistość?

Cytat:
Napisane przez Pomadka Pokaż wiadomość
Ale zapomniałam o sednie sprawy.
Ja się nigdy nie sugeruję rankingami/mało na nie zwracam uwagę, bo myślę że firmy płacą za to, aby zapach X był podany na pierwszym, czy drugim miejscu sprzedaży.
Mam dziwne wrażenie, że jest to element kampani reklamowej, kiedy perfumy są już na rynku od jakiegos czasu, rynek się nieco zasycił, wtedy robią taką "sztuczną" listę najlepiej sprzedających się zapachów... Byle zachęcić klientki do kupna.
Też myślę, że to element kampanii marketingowej a nie rzeczywisty obraz preferencji nabywców.

Machina idzie w ruch i w końcu ta "magiczna dziesiątka", czy jak to tam zwał, staje się rzeczywiście listą bestsellerów, z różnych powodów:
- przyjdzie pan i kupi dla pani ("bo skoro tyle osób je kupuje to jest duża szansa, że i Jej się spodobają"),
- ktoś kupi, bo zapach jest modny
- ktoś inny, bo akurat zauważył flakon dzięki ekspozycji
- ktoś chce mieć "ładny zapach", ale nie wyróżniać się z tłumu
..i tak dalej...

I nie ma się co oburzać, że ludzie ufają takim zestawieniom, kierują się nimi. Jedni ubierają się oryginalnie, inni czeszą, jeszcze inni perfumują czy jedzą A reszta (większość) mniej lub bardziej, kieruje się modą (chociażby dlatego, że tak jest "bezpiecznie"). Rzadko kto w każdej dziedzinie jest oryginałem

Czyli, powracając do meritum ("Ranking = rzeczywistość?"). To rzeczywistość, ale post factum (wzbudzenie popytu) Taka moja spiskowa teoria dziejów


Cytat:
Napisane przez Babygia
Mnie tam rankingi sa obojetne,bo mam wlasny nos,i uzywam tego,co lubie.
Ja też. I działa to w obie strony. Nie "polecę" na hit, bo jest hitem, ale i będę się psikać bez opamiętania swoim ulubionym zapachem, nawet jeśli od jutra używać go będą wszystkie moje sąsiadki
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-15, 07:30   #36
ligia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 335
Dot.: Ranking = rzeczywistość?

Cytat:
Napisane przez Eenax Pokaż wiadomość
Nie mniej jednak wiekszość osób (w Polsce) kupuje Hity by inni wiedzieli czym pachnie i dlatego ze są modne.
Zgadza się, byłam świadkiem, kiedy dwie dziewczyny wybierały sobie perfumy, jedna chciała Premier Jour, druga jej powiedziała, że zapach ładny ale nikt go nie zna

Ponadto sporo kobiet z kręgu znajomych mi ludzi używa hiciorów i wydaje mi się, że właśnie po to by inni wiedzieli- czuli co też one na sobie noszą
A jak taka jedna modna zapytała czego używam - akurat były wtedy Presence- zrobiła oczy; "To jakiś nieznany"
ligia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-17, 14:42   #37
smerfeta01
Zakorzenienie
 
Avatar smerfeta01
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 8 244
Dot.: Ranking = rzeczywistość?

sama kupiłam sobie kilka ostatnich hitów w postaci Light%Blue, Euphoria i Hypnose oraz Pure Purple HB na innych osobach często wyczuwam Light&blur, euphorię ma kilka moich koleżanek, większosć jednak używa ciężkich, orientalnych zapachów, na pewno nie są to jakieś ostatnie nowości i przeboje rynku tylko raczej sprawdzone i trwałe perfumy sama rzadko ulegam nowościom, bo przewaznie są przereklamowane, ale czasem daję się namówić, chociaż muszę przyznać, że wolę zakupy w Sephorze i tylko sprawdzonych perfum
smerfeta01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-09-17, 14:54   #38
ropuszka
Zakorzenienie
 
Avatar ropuszka
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 5 118
Dot.: Ranking = rzeczywistość?

A ja widze powoli, ze sprawdza sie moje proroctwo dot. nowosci Miracle forever. Znajoma juz sie zachwycila i kupila, jej kolezanka to samo i popadly w manie Lancomową Mzoe dlatego, ze panie w perfumeriach tak reklamuja te nowosc... Za miesiac 1 pierwszej 3 na pewno
ropuszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-27, 16:27   #39
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: Ranking = rzeczywistość?

Jakoś nigdy nie przyszło mi do głowy, że tego typu rankingi moga być manipulacją, ale może jestem naiwna? Ja też widuję w Sephorach etykietki "bestseller", "Nr.1", itp., ale w wyborze zapachu kieruje sie raczej własnym gustem. Nie mam ambicji pachniec niepowtarzalnie i dlatego nie szukam zapachu TYLKO wśród niszowców, ale jeśli czuję na ulicy 50 osób pachnących tym samym plus widzę nachalne reklamy, odpuszczam sobie, chocby zapach nie wiem jak mi się podobał. Zrobiłam tylko jeden wyjątek, dla "Miracle", który nadal bardzo mi się podoba, bo jest odświeżający i delikatny, ale i tak kupiłam go wtedy, kiedy pierwsza fala szału już przeminęła.
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-02, 01:50   #40
mariolasl
Zakorzenienie
 
Avatar mariolasl
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 10 668
Dot.: Ranking = rzeczywistość?

W moim otoczeniu wiele osob kieruje sie rankingami, a jeszcze bardziej reklamam telewizyjnymi. Nie wiem, czy to dlatego, ze lubia miec to, co w ich opinii jest na topie lub nie chca byc w tyle za "moda". a moze po prostu nie lubia poszukiwan swojego lub swoich zapachow, tylko ida na tzw. latwizne. Byc moze zakup popularnego zapachu uwazaja za zakup biezpieczny... Ja osobiscie nie wierze, ze zapach nr 1 jest faktycznie tym najlepiej sie sprzedajacym, dla mnie to forma reklamy, jednak znam takie osoby, ktore w to wierza i chca miec to, co akurat teraz jest naj.
Ja osobiscie ani rankingom, ani reklamom sie nie poddaje. Uzywam swojego nosa i tylko nim sie kieruje. Poza tym nie znosze, jesli kilka osob z mojego otoczenia uzywa tego samego zapachu...
mariolasl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:01.