Yorkshire terrier, york - WĄTEK ZBIORCZY - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-09-06, 16:07   #31
Mariqa
Wtajemniczenie
 
Avatar Mariqa
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 2 207
Dot.: Malutki YORK- parę pytań :o)

Dziekuję
Hm, no wlasnie nie wiem, czy to nie taka specyficzna rasa, przecież dorosły piesek ważacy ok. 2-2,5 kg to połowa takiego wypasionego kocura / moja mama się takim kotem gigantem może pochwalić /
Mariqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-06, 16:24   #32
k-n
Wtajemniczenie
 
Avatar k-n
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 496
Dot.: Malutki YORK- parę pytań :o)

Mariqa to Ty będziesz miała trzecie dziecko? Łeeee wtedy to będziesz tak zajęta, że nawet kilku sekund dla biednej chudej nie znajdziesz
Już widzę jaką dzieciaki będa miały radochę Chyba psiątko z miłości uduszą
k-n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-06, 16:36   #33
Mariqa
Wtajemniczenie
 
Avatar Mariqa
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 2 207
Dot.: Malutki YORK- parę pytań :o)


to trzecie to według mojego męża facet dla zwiekszenia sił meskich w rodzinie, a przyznam, ze to ogromne wyzwanie wychowawcze dla nas rodziców, żeby własnie nie tylko wychować psa do życia w rodzinie naszej, ale też i moje potomstwo nauczyc szacunku dla zwierząt i troskliwości - moja w tym szalona, acz zdecydowana Mariqowa głowa, by piesio nie doznał uszczerbku. uwaga przyznaję się publicznie do niekontrolowanych zwiazków z Chudą
Mariqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-06, 16:57   #34
morwa74
Rozeznanie
 
Avatar morwa74
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: łódz
Wiadomości: 523
Dot.: Malutki YORK- parę pytań :o)

witam jestem wlascicielka 7-mio miesiecznego yorczka(piesek)i musze powiedziec,ze tez mialam bardzo duzo watpliwosci dopoki go nie zobaczylam i nie wzielam pierwszy raz na rece teraz oczywiscie jest rozpieszczonynajwiecej uwagi trzeba poswiecic pielegnacji yorki maja naturalny wlos i tak jak ludzki trzeba odp.pielegnowac a wiec czesto myc(4 razy w m-cu)szczotkowac kilka razy dziennie zeby nie porobily sie koltuny moj jest rodowodowy ale tez slyszalam,ze nierodowodowe maja jakies wady genetyczne yorczki jedza niewiele ale sa wybredne mojemu najbardziej smakuje drob i jego pochodne jest jak na swoj wiek bardzo bystry nie brudzi w domu(moze dlatego,ze przez cale lato byl na dzialce i sie tak szybko nauczyl?)jest bardzo towarzyski ogolnie jest SUPER!!!bardzo polecam te pieski
a oto on
morwa74 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-06, 17:51   #35
katushka
Raczkowanie
 
Avatar katushka
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Puławy
Wiadomości: 473
GG do katushka Wyślij wiadomość przez MSN do katushka
Dot.: Malutki YORK- parę pytań :o)

Ja bardzo chcialam kupic sobie wlasnie mini Yorka,ale niestety nie stac mnie na taki wydatek, bo one sa bardzo drogie.. .
__________________
Kocham A.

14. 07. 2012
katushka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-06, 18:01   #36
rzastin
Zakorzenienie
 
Avatar rzastin
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 478
Dot.: Malutki YORK- parę pytań :o)

Mariqa, moja przyjaciółka pół roku temu kupiła sobie (za moją namową i przy mojej asyscie) Yorka, a właściwie Yorczkę

W sumie nie ważne, kiedy weźmiesz pieska, czy zimą, czy latem- weź go wtedy, kiedy będziesz mogła mu poświęcić czas, np. jakiś urlop, długi weekend.
__________________


Edytowane przez rzastin
Czas edycji: 2006-11-08 o 13:55
rzastin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-06, 18:04   #37
rzastin
Zakorzenienie
 
Avatar rzastin
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 478
Dot.: Malutki YORK- parę pytań :o)

Cytat:
Napisane przez morwa74
ale tez slyszalam,ze nierodowodowe maja jakies wady genetyczne
To nie jest prawdą

Mariqa, nie doczytałam, że myślisz o hodowli, w takim wypadku zainwestowałabym w pieska z rodowodem i z dobrego gniazda- opłaci Ci sie to w przyszłości- droższe szczeniaki, większy prestiż.
__________________


Edytowane przez rzastin
Czas edycji: 2006-11-08 o 13:59
rzastin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-09-06, 18:50   #38
morwa74
Rozeznanie
 
Avatar morwa74
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: łódz
Wiadomości: 523
Dot.: Malutki YORK- parę pytań :o)

Cytat:
Napisane przez rzastin
To nie jest prawdą

Mariqa, nie doczytałam, że myślisz o hodowli, w takim wypadku jednak zainwestowałabym w pieska z rodowodem i z dobrego gniazda- opłaci Ci sie to w przyszłości- droższe szczeniaki, większy prestiż. Do celów 'prywatnych' możesz bez obaw kupić pieska bez rodowodu
ludzie ktorzy licza na latwy zarobek dopuszczaja pieski spokrewnione np.matka+syn,brat+siostra i podobno w takich miotach pieski sa z wadami(tak slyszalam od pani ktora prowadzi hodowle)
morwa74 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-06, 18:54   #39
Martulaaa
Raczkowanie
 
Avatar Martulaaa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 360
Dot.: Malutki YORK- parę pytań :o)

Cytat:
Napisane przez rzastin
To nie jest prawdą

Mariqa, nie doczytałam, że myślisz o hodowli, w takim wypadku jednak zainwestowałabym w pieska z rodowodem i z dobrego gniazda- opłaci Ci sie to w przyszłości- droższe szczeniaki, większy prestiż. Do celów 'prywatnych' możesz bez obaw kupić pieska bez rodowodu
Nigdy w życiu!Mariqua, nie kupuj pieska bez rodowodu jeśli chcesz yorka.Nie istnieje york bez rodowodu,jest on wtedy mieszańcem.Przed kupnem psa przeczytaj koniecznie od deski do deski stronę http://republika.pl/rodowody/glowna.html Zawiera mnóstwo cennych informacji na ten temat.
Martulaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-06, 19:34   #40
*misia*
Zakorzenienie
 
Avatar *misia*
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 664
Dot.: Malutki YORK- parę pytań :o)

Martulaaa to nie jest prawda ze york bez rodowodu to mieszaniec. Moja ciocia ma hodowle yorków i suczki dopuszczane są z yorkami z innej hodowli wszystkie sa slicznymi i pewnymi yorkami ale bez rodowodu i wcale im to nie ujmuje. Mariqa tak jak napisała Rzastin nieważne kiedy pieski weźmiesz ważne byś miała czas aby im go poświęcić bo pielęgnacja tych piesków zajmuje bardzo dużo czasu. Jak będziesz miała więcej pytań to pisz chętnie Ci odpowiem co i jak w miare moich możliwości ewentulanie dopytam się cioci bo jako posiadaczka hodowli tej cudownych mordeczek wie napewno najlepiej
__________________
CO NAS NIE ZABIJE TO NAS WZMOCNI
*misia* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-06, 19:55   #41
rzastin
Zakorzenienie
 
Avatar rzastin
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 478
Dot.: Malutki YORK- parę pytań :o)

Cytat:
Napisane przez morwa74
ludzie ktorzy licza na latwy zarobek dopuszczaja pieski spokrewnione np.matka+syn,brat+siostra i podobno w takich miotach pieski sa z wadami(tak slyszalam od pani ktora prowadzi hodowle)
A, no chyba, że chodzi o takie kretyńskie krzyżowanie psów (powinno sie za to karać ). Dlatego pisałam o potrzebie znalezienia dobrego gniazda, małej, domowej hodowli- rzeczy, o których piszesz, najczęściej dzieją sie w tzw. hodowlach przemysłowych, gdzie psy ledwo widzą człowieka na oczy i liczy się tylko ilość sprzedanych psiaków .
__________________

rzastin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-09-06, 20:12   #42
Martulaaa
Raczkowanie
 
Avatar Martulaaa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 360
Dot.: Malutki YORK- parę pytań :o)

Cytat:
Napisane przez *misia*
Martulaaa to nie jest prawda ze york bez rodowodu to mieszaniec. Moja ciocia ma hodowle yorków i suczki dopuszczane są z yorkami z innej hodowli wszystkie sa slicznymi i pewnymi yorkami ale bez rodowodu i wcale im to nie ujmuje. Mariqa tak jak napisała Rzastin nieważne kiedy pieski weźmiesz ważne byś miała czas aby im go poświęcić bo pielęgnacja tych piesków zajmuje bardzo dużo czasu. Jak będziesz miała więcej pytań to pisz chętnie Ci odpowiem co i jak w miare moich możliwości ewentulanie dopytam się cioci bo jako posiadaczka hodowli tej cudownych mordeczek wie napewno najlepiej
misiu czy zajrzałaś na stronę, do której link wkleiłam?Chyba nie...a szkoda...
To może wkleję tu parę waznych punktów.

Czym jest rodowód:
Rodowód to nie kawałek bezużytecznego papieru z imionami przodków naszego psa. Rodowód przede wszystkim świadczy o pochodzeniu psa, o tym, że jego rodzice i przodkowie też byli psami określonej rasy.
Gwarantuje nam, że nasz szczeniaczek powinien wyrosnąć na psa o określonych cechach charakteru, wyglądzie i predyspozycjach. Świadczy o tym, że rodzice szczeniaka byli przynajmniej 3 razy ocenieni przez ekspertów, nie tylko pod względem eksterieru, ale także charakteru, przeszli niezbędne badania (np. zdjęcie RTG wykluczające dysplazję) oraz testy psychiczne (obowiązkowe u niektórych ras). Wiadomo, że szczeniak został obejrzany przez osobę znającą się na rasie, zaszczepiony i odrobaczony, a wszelkie wady i niedoskonałości zostały odnotowane w Karcie przeglądu miotu.Kupno psa z legalnej hodowli, czyli takiej, która należy od Związku Kynologicznego w Polsce daje nam przede wszystkim pewność co do tego, że:
Ze szczeniaka wyrośnie taki pies, jakiego chcieliśmy.
Powinien mieć określony wygląd i charakter. Kupując np. rodowodowego Berneńczyka mamy pewność, że wyrośnie nam Berneńczyk, a nie mieszanka owczarka niemieckiego z bernardynem. Pochodzenie szczeniaka bez rodowodu nie jest udokumentowane, więc kompletnie nie mamy pojęcia o jego przodkach. Psychika szczenięcia powinna być taka, jak określona we wzorcu.
To wynik dokładnego sprawdzania charakteru przyszłych rodziców na wystawach oraz (dotyczy to niektórych ras) testach psychicznych.
Kupiony szczeniaczek jest zdrowy fizycznie, został odchowany w należytych warunkach i karmiony właściwą karmą. Wszystkie szczepienia i odrobaczenia są odnotowywane w książeczce zdrowia. W wieku 6-7 tygodni szczeniaki przechodzą przegląd, podczas którego fachowiec określa
ich wygląd, ale także kondycję oraz warunki w hodowli. Wszystkie spostrzeżenia są zapisywane w Karcie przeglądu miotu.

Na stronie jest całe mnóstwo informacji.Naprawdę warto ją przeczytać, jesli ktoś planuje kupno psa.Bardzo dużo informacji możecie uzyskać też na forum dogomania.pl. Są tam podfora o każdej rasie psów, jest wiele osób,hodowców i właścicieli, którzy mają na ten temat ogromną wiedzę i są miłośnikami psów.
Dlaczego z takim zaangażowaniem o tym wszystkim pisze?Bo wciąż masa jest osób, które generalizują-że rottweilery to mordercy, że hodowanie psów bez rodowodu jest ok.A nie jest.Przede wszystkim wobec tych zwierząt.

Pozdrawiam
Martulaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-06, 20:19   #43
Martulaaa
Raczkowanie
 
Avatar Martulaaa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 360
Dot.: Malutki YORK- parę pytań :o)

Cytat:
Napisane przez rzastin
A, no chyba, że chodzi o takie kretyńskie krzyżowanie psów (powinno sie za to karać ). Dlatego pisałam o potrzebie znalezienia dobrego gniazda, małej, domowej hodowli- rzeczy, o których piszesz, najczęściej dzieją sie w tzw. hodowlach przemysłowych, gdzie psy ledwo widzą człowieka na oczy i liczy się tylko ilość sprzedanych psiaków .
Istnieje coś takiego jak chów wsobny.Jest to kojarzenie psów spokrewnionych.Rzeczywiśc ie często robią tak pseuohodowcy żeby mieć jak najwięcej szczeniąt, ale robią to też odpowiedzialni, doświadczeni hodowcy.Skopiuję tutaj wypowiedz bardziej rzetelnej w tej dziedzinie osoby: "Dobry inbred to wielka sztuka wymagająca rzetelnej wiedzy z zakresu genetyki, znajomości specyficznych wad i cech recesywnych u hodowanej rasy oraz tej odrobiny szczęścia, która sprawi, że do genowego koktajlu trafią właśnie te geny, o które chodziło".Czyli potrzeba hodowcy,który albo dobrze zna się na genetyce,albo może taką osobę poprosić o pomoc w doborze zwierząt.
Martulaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-06, 21:11   #44
shachownica
Zakorzenienie
 
Avatar shachownica
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 4 630
Dot.: Malutki YORK- parę pytań :o)

Cytat:
Napisane przez Martulaaa
misiu czy zajrzałaś na stronę, do której link wkleiłam?Chyba nie...a szkoda...
To może wkleję tu parę waznych punktów.

Czym jest rodowód:
Rodowód to nie kawałek bezużytecznego papieru z imionami przodków naszego psa. Rodowód przede wszystkim świadczy o pochodzeniu psa, o tym, że jego rodzice i przodkowie też byli psami określonej rasy.
Gwarantuje nam, że nasz szczeniaczek powinien wyrosnąć na psa o określonych cechach charakteru, wyglądzie i predyspozycjach. Świadczy o tym, że rodzice szczeniaka byli przynajmniej 3 razy ocenieni przez ekspertów, nie tylko pod względem eksterieru, ale także charakteru, przeszli niezbędne badania (np. zdjęcie RTG wykluczające dysplazję) oraz testy psychiczne (obowiązkowe u niektórych ras). Wiadomo, że szczeniak został obejrzany przez osobę znającą się na rasie, zaszczepiony i odrobaczony, a wszelkie wady i niedoskonałości zostały odnotowane w Karcie przeglądu miotu.Kupno psa z legalnej hodowli, czyli takiej, która należy od Związku Kynologicznego w Polsce daje nam przede wszystkim pewność co do tego, że:
Ze szczeniaka wyrośnie taki pies, jakiego chcieliśmy.
Powinien mieć określony wygląd i charakter. Kupując np. rodowodowego Berneńczyka mamy pewność, że wyrośnie nam Berneńczyk, a nie mieszanka owczarka niemieckiego z bernardynem. Pochodzenie szczeniaka bez rodowodu nie jest udokumentowane, więc kompletnie nie mamy pojęcia o jego przodkach. Psychika szczenięcia powinna być taka, jak określona we wzorcu.
To wynik dokładnego sprawdzania charakteru przyszłych rodziców na wystawach oraz (dotyczy to niektórych ras) testach psychicznych.
Kupiony szczeniaczek jest zdrowy fizycznie, został odchowany w należytych warunkach i karmiony właściwą karmą. Wszystkie szczepienia i odrobaczenia są odnotowywane w książeczce zdrowia. W wieku 6-7 tygodni szczeniaki przechodzą przegląd, podczas którego fachowiec określa
ich wygląd, ale także kondycję oraz warunki w hodowli. Wszystkie spostrzeżenia są zapisywane w Karcie przeglądu miotu.

Na stronie jest całe mnóstwo informacji.Naprawdę warto ją przeczytać, jesli ktoś planuje kupno psa.Bardzo dużo informacji możecie uzyskać też na forum dogomania.pl. Są tam podfora o każdej rasie psów, jest wiele osób,hodowców i właścicieli, którzy mają na ten temat ogromną wiedzę i są miłośnikami psów.
Dlaczego z takim zaangażowaniem o tym wszystkim pisze?Bo wciąż masa jest osób, które generalizują-że rottweilery to mordercy, że hodowanie psów bez rodowodu jest ok.A nie jest.Przede wszystkim wobec tych zwierząt.

Pozdrawiam
za bardzo się przejełaś tym co przeczytałaś, jest wiele psów rasowych bez rodowodów i o pewnym pochodzeniu, poza tym kupując szczeniaka nie dostajesz rodowodu tylko metrykę i na jej podstawie wyrabiasz rodowód.
__________________
i templari c' entrano sempre

twory i potwory



shachownica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-06, 21:23   #45
Martulaaa
Raczkowanie
 
Avatar Martulaaa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 360
Dot.: Malutki YORK- parę pytań :o)

Cytat:
Napisane przez shachownica
za bardzo się przejełaś tym co przeczytałaś, jest wiele psów rasowych bez rodowodów i o pewnym pochodzeniu, poza tym kupując szczeniaka nie dostajesz rodowodu tylko metrykę i na jej podstawie wyrabiasz rodowód.
shachownico myślę, że gdyby ludzie wreszcie zaczęli się tym tak przejmować byłoby o wiele mniej psiego nieszczęścia na świecie.
Kupując szczeniaka rodowodowego rzeczywiście dostajesz metrykę,a kupując go w hodowli nielegalnej (niezarejestrowanej w ZK) nie dostajesz jej-pies nie jest rasowy (nierodowodowy,bez pewnego pochodzenia,o nieznanych przodkach itd.itp.)
Jak pies rasowy bez rodowodu może być o pewnym pochodzeniu?A jak sprawdzisz czy jego dziadek np. nie miał dysplazji?Albo innej choroby?Bez rodowodu o tym się nie dowiesz,a po kilku latach może okazać się,że pies kupiony bez rodowodu ma właśnie którąś z tych chorób i na leczenie go wydasz znacznie więcej niż na "papierowego" szczeniaka.
Martulaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-06, 21:31   #46
shachownica
Zakorzenienie
 
Avatar shachownica
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 4 630
Dot.: Malutki YORK- parę pytań :o)

Cytat:
Napisane przez Martulaaa
shachownico myślę, że gdyby ludzie wreszcie zaczęli się tym tak przejmować byłoby o wiele mniej psiego nieszczęścia na świecie.
Kupując szczeniaka rodowodowego rzeczywiście dostajesz metrykę,a kupując go w hodowli nielegalnej (niezarejestrowanej w ZK) nie dostajesz jej-pies nie jest rasowy (nierodowodowy,bez pewnego pochodzenia,o nieznanych przodkach itd.itp.)
Jak pies rasowy bez rodowodu może być o pewnym pochodzeniu?A jak sprawdzisz czy jego dziadek np. nie miał dysplazji?Albo innej choroby?Bez rodowodu o tym się nie dowiesz,a po kilku latach może okazać się,że pies kupiony bez rodowodu ma właśnie którąś z tych chorób i na leczenie go wydasz znacznie więcej niż na "papierowego" szczeniaka.
rodowód nie daje takiej gwarancji jesli chodzi np o choroby, dysplazja jest chorobą genetyczną i mimo odsiewu wciąż pojawia się nawet w najlepszych hodowlach, polskie linie oparte są przeważnie na kilku psach i jeśli się przejrzy pochodzeniu psów biorących udział w wystawach to w końcu dochodzi się do jednego przodka. a za nim kupimy psa najpierw trzeba się zastanowić po co. czy tylko jako domownika, czy chcemy go wystawiać i założyć hodowlę i dopiero wtedy okaże się czy rodowod jest nam potrzebny.
__________________
i templari c' entrano sempre

twory i potwory



shachownica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-06, 21:44   #47
Martulaaa
Raczkowanie
 
Avatar Martulaaa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 360
Dot.: Malutki YORK- parę pytań :o)

Cytat:
Napisane przez shachownica
rodowód nie daje takiej gwarancji jesli chodzi np o choroby, dysplazja jest chorobą genetyczną i mimo odsiewu wciąż pojawia się nawet w najlepszych hodowlach, polskie linie oparte są przeważnie na kilku psach i jeśli się przejrzy pochodzeniu psów biorących udział w wystawach to w końcu dochodzi się do jednego przodka. a za nim kupimy psa najpierw trzeba się zastanowić po co. czy tylko jako domownika, czy chcemy go wystawiać i założyć hodowlę i dopiero wtedy okaże się czy rodowod jest nam potrzebny.
Jasne,ze rodowód nie daje gwarancji.Ale zmniejsza prawdopodobieństwo wystapienia chorób.Daje hodowcom możliwość krzyżowania psów zdrowych, z pewnymi pożądanymi cechami psychicznymi itd.Daje też możliwość zdecydowania o niedopuszczeniu do rozrodu psów chorych lub zagrożonych chorobami.Rodowód nie jest tylko papierkiem do pochwalenia się znajomym lub do uczestnictwa w wystawach.Dzięki niemu posiadamy wiedzę na temat pochodzenia psa,jego krewnych itd.Czy pies domownik,kanapowiec ma nie mieć rodowodu, bo nie będę go wystawiać, bo nie będę zakładać hodowli?To są właśnie częste argumenty pseudohodowców,którym zależy na zysku,a nie na rozwijaniu rasy,dążeniu do jej doskonałości.Bo prawdziwe hodowle nie są rentowne,nie przynoszą ogromnych pieniędzy.Tam właściciel(hodowca) kupuje najdroższe szczepionki,najlepszą karmę,wydaje więcej na te psy niż zarabia.
Osobiście rozważałam kupno psa bardzo długo i też na początku chciałam bez rodowodu-dominował u mnie taki wlaśnie tok myślenia.Ale zasięgnęłam języka-u jednego, drugiego,dziesiątego hodowcy,właściela,weteryn arza.Poczekałam jeszcze trochę,zaoszczędzilam pieniądze (rzeczywiście nie była to mała kwota).Czasem warto posłuchać kogoś kto jest znawcą tematu,kto ma doświadczenie.Ja tak zrobiłam i nie żaluję.
Martulaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-06, 22:20   #48
Mariqa
Wtajemniczenie
 
Avatar Mariqa
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 2 207
Dot.: Malutki YORK- parę pytań :o)

No własnie, przejrzałam nieco info z netu i w rzeczywistosci znawcy zalecają jednak pieska z rodowodem jako potwierdzeniem nie tylko czystości rasy, ale też wynikającej z niej dobrej kondycji zwierzęcia Ale z drugiej strony przeczytałam na poniższej stronce / hodowca z mojego miasta, zatem rozważam go jako jednego z oferentów/, że poniekąd zrobie psu krzywdę nie poświęcając czasu na wystawy i poszukiwanie sławy na psich wybiegach ... hm, na pewno nie odważę się / są tez inne przyczyny/ na to, by dla swojego pierwszego w moim życiu Yorka / miałam innego terriera/ zdobywać międzynarodowe oceny.

http://republika.pl/yoreczkiuli/psy/main.htm
Ale w przypadku yorków faktem jest, że tu szczenię bez rodowodu kosztuje naprawdę niewiele mniej niż ten z metryką i wyrobionym już rodowodem... hm, zatem skłaniam się do spostrzeżeń Martuliii, lepiej moze uzbierać o te 200zł więcej i kupić od hodowcy psa z rodowodem.. z możliwoscią oceny przodków, z zachowaniem wzglednej czystosci rasy...bez niepotrzebnego ryzyka, że oto zapłaciwszy np 1500zł mamy psa-mieszańca / którego mogliśmy wziąć za 1/20 tej ceny w zasadzie ze schroniska z pocałowaniem ręki i spokojnym sumieniem/
dziękuję serdecznie za odpowiedzi, jeśli nadejdzie ten wielki moment pojawienia się Pinia / uwaga to imię wybrał mój maż, proszę się nie śmiać, to pewnie na jego cześć bo on Piotr , jeszcze zapewne nastąpi weryfikacja / nie omieszkam się pochwalić, strzelic mu korzystnej foty i prosic pewnie o nową poradę
Mariqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-06, 22:46   #49
Martulaaa
Raczkowanie
 
Avatar Martulaaa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 360
Dot.: Malutki YORK- parę pytań :o)

Cytat:
Napisane przez Mariqa
No własnie, przejrzałam nieco info z netu i w rzeczywistosci znawcy zalecają jednak pieska z rodowodem jako potwierdzeniem nie tylko czystości rasy, ale też wynikającej z niej dobrej kondycji zwierzęcia Ale z drugiej strony przeczytałam na poniższej stronce / hodowca z mojego miasta, zatem rozważam go jako jednego z oferentów/, że poniekąd zrobie psu krzywdę nie poświęcając czasu na wystawy i poszukiwanie sławy na psich wybiegach ... hm, na pewno nie odważę się / są tez inne przyczyny/ na to, by dla swojego pierwszego w moim życiu Yorka / miałam innego terriera/ zdobywać międzynarodowe oceny.

http://republika.pl/yoreczkiuli/psy/main.htm
Ale w przypadku yorków faktem jest, że tu szczenię bez rodowodu kosztuje naprawdę niewiele mniej niż ten z metryką i wyrobionym już rodowodem... hm, zatem skłaniam się do spostrzeżeń Martuliii, lepiej moze uzbierać o te 200zł więcej i kupić od hodowcy psa z rodowodem.. z możliwoscią oceny przodków, z zachowaniem wzglednej czystosci rasy...bez niepotrzebnego ryzyka, że oto zapłaciwszy np 1500zł mamy psa-mieszańca / którego mogliśmy wziąć za 1/20 tej ceny w zasadzie ze schroniska z pocałowaniem ręki i spokojnym sumieniem/
dziękuję serdecznie za odpowiedzi, jeśli nadejdzie ten wielki moment pojawienia się Pinia / uwaga to imię wybrał mój maż, proszę się nie śmiać, to pewnie na jego cześć bo on Piotr , jeszcze zapewne nastąpi weryfikacja / nie omieszkam się pochwalić, strzelic mu korzystnej foty i prosic pewnie o nową poradę
Mariqa bardzo się cieszę,że poczytałaś o tym Naprawdę leży mi na sercu dobro psów, tym bardziej teraz, kiedy co chwilę słyszymy o jakiejś tragedii i ma miejsce swoista nagonka na nie (sama tego doświadczam mając psa rasy dużej )
Ja nie wiem jaką krzywdę robi się psu nie wystawiając go Psu to pewnie "wisi" czy zdobędzie nagrodę czy nie.Ważne że się powącha z kumplami Równie dobrze może szaleć na agility,zajęciach z obrony czy flyballu Ja nie wystawiam swojego psa,bo na razie skupiam się na wychowaniu,ale kto wie co mi w przyszłości odbije Wszystkiego można przecież spróbować Cieszę się,że podchodzisz do tej decyzji tak odpowiedzialnie i rozumiesz o co mi chodzi,że tak się tym "podniecam"
Czekam na fotki Pinia

ps.Ale śmiesznie odmienia się mój nick z tym iii na końcu
Martulaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-09-07, 14:31   #50
karolina2020
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 556
Dot.: Malutki YORK- parę pytań :o)

Ja mam 5-letniego yorka wiec tez wtrace tu swoje 3 grosze. Gdy kupowalismy Lune, (jest bez rodowodu) to tak naprawde o yorkach malo kto wiedzial, niewiele ich sie widywalo na ulicach. Z perspektywy czasu stwierdzam, ze mielismy szczescie, ze trafilismy na uczciwego hodowce, bo o tych psach po prostu nic nie wiedzielysmy bo skad? Moze pare zdawkowych zdan z ksiazki o psach rasowych... Jezeli teraz mialabym kupowac yorka to na pewno z rodowodem, to przykre, ze pojawilo sie tyle pseudo-hodowcow Wystarczy spojrzec na allegro, york-miniaturka, czarno-zloty, brazowo podpalany to tylko jedne z "genialnych" okreslen... York powinien miec wage okolo 3,5 kg, grzbiet stalowy; lapy, glowke wybarwiona na zloto i tego trzeba sie trzymac. Minityruzacja nie wplywa dobrze na te pieski, spotkalismy nad woda pania, ktorej york dorosly wazyl mniej niz 2 kg, Luna wygladala przy nim jak Godzilla... Pani skarzyla sie, ze musi mu wszystko praktycznie mielic Moj pies jako szczeniak mogl byc trzymany na jednej dloni, a tamten w takim razie chyba na 1 palcu...
http://www.dogomania.pl/index.php?na...13b1e9f9a2dca3
polecam forum dogomania o yorkach, znajdziesz tam duzo przydatnych informacji
karolina2020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-07, 14:40   #51
rzastin
Zakorzenienie
 
Avatar rzastin
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 478
Dot.: Malutki YORK- parę pytań :o)

To fakt, że miniaturyzacja robi z tych bardzo żywiołowych piesków 'króliczki' i na pewno sprzyja to chorobom i wydelikacaniu rasy.Te maleństwa są śliczne, ale częściej chorują i krócej żyją, jest też z nimi więcej problemów w utrzymaniu.
__________________

rzastin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-07, 15:56   #52
IngridR
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 284
GG do IngridR
Dot.: Malutki YORK- parę pytań :o)

Cytat:
Napisane przez KatarzynaJ
Nie odpowiem Ci na wszystkie pytania ale mogę napisać, że nierodowodowy piesek nie oznacza od razu mieszańca - może to być piesek z tego samego miotu ale bez rodowodu - chyba pierwsze 4-5 kolejno urodzone dostają rodowód, następne nie (chodzi mi o jeden miot). a czy takie "mieszańce" jak ktoś Ci powiedział chorują częściej i to nieuleczalnie?
Nie ma czegoś takiego, że tylko parę pierwszych (czy ostatnich - taka wersję też słyszałam) szczeniaczków dostaje rodowod. Nawet jesli szczenię urodzi sie z jakąś wadą (np. tyłozgryz) to też dostaje rodowód z wpisem PET (nie można go dalej rozmnażać).
Dwa miesiace temu płaciłam składkę w ZK i byłam świadkiem przykrej sytuacji, gdzie pewna Pani robiła awanturę, że Panie ze związku nie chca jej pupilowi wydać rodowodu!!!
Rodowód MUSISZ otrzymać w momencie zakupu szczeniaka - potem to już umarł w butach!!!!!!
aha - jest jeszcze jedna zasada:
Sunia może mieć szczeniaki tylko RAZ w roku (jest chyba kilka ras, które ta zasada nie obowiązuje, ale musiałabym dokładnie to przestudiować)- wtedy szczeniaki otrzymają rodowód.
Jeśli hodowcy zależy na kasie i dopuszcza swoją sukę dwa razy w roku to szczeniaki nie mają szans na rodowód!!!!
__________________
Kasia
IngridR jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-07, 16:03   #53
Mariqa
Wtajemniczenie
 
Avatar Mariqa
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 2 207
Dot.: Malutki YORK- parę pytań :o)

Cytat:
Napisane przez IngridR
aha - jest jeszcze jedna zasada:
Sunia może mieć szczeniaki tylko RAZ w roku (jest chyba kilka ras, które ta zasada nie obowiązuje, ale musiałabym dokładnie to przestudiować)- wtedy szczeniaki otrzymają rodowód.
Jeśli hodowcy zależy na kasie i dopuszcza swoją sukę dwa razy w roku to szczeniaki nie mają szans na rodowód!!!!
o, to przyznam, bardzo przydatna wiadomosc, bo jesli sam hodowca przyzna się, że jest to drugi czy nawet trzeci miot z jednej suki, to jest to podejrzane.... czy istnieją przypadki fałszowania rodowodów? Czy fakt znalezienia namiarów na hodowcę w Związku Kynologicznym będzie mi gwarantować, ze mój pies jest przedstawicielem czystej rasy?
Mariqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-07, 16:10   #54
ekkklerka
Przyczajenie
 
Avatar ekkklerka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 16
Dot.: Malutki YORK- parę pytań :o)

Ja jestem szczesliwa posiadaczka Yorczki od ponad roku i jestem w niej zakochana Moja sunia nie ma rodowodu, jej mama i tata tez nie mieli, tzn i jej rodzice i ona sa genetycznie 100% yorkami ( mamusia byla zwykla a tata z tych mini - moja wazy 2,1 kg) ale kolejne z miotu itd. Mysle ze jezeli nie chcesz bawic sie w jezdzenie na wystawy to nie ma sensu rujnowac sie na rodowodowego pieska, ja swojego kupilam z ogloszenia, pojechalam obejrzalam mame i tate ( tego na zdjeciu), dlugo ogladalam szczeniaczki ( czy maja zarosniete ciemiaczka, jak oczki i buzka wygladaja, obserwowalam jak sie bawia i zachowuja, czy maja obciete ogonki - moja ma ale teraz podobno sie ich nie obcina rodowodowym, jakie maja umaszczenie i wypytalam sie o szczepienia-ksiazeczka jesli juz jakies byly i co jedza) w sumie siedzialam u goscia 1,5 godziny ale w koncu wybralam. Moja jest wychowana tak jak kot, zalatwia sie do kuwety bo nie zawsze jest czas zeby wyjsc na spacer a nie ma co psu pecherza trenowac. Przez pierwsze 2 tygodnie ktos zawsze byl w domu zeby sie pies nie stresowal, potem na troche zostawala sama ale trzeba uwazac bo raz zaczela obgryzac kabel od lampki i malo co ja prad nie kopnal. Teraz w zasadzie wszedzie z nami jezdzi, taka przytulanka, z reszta swietnie czuje sie na rekach . Polecam wszystkim takiego psiaka , sama radosc, taka iskierka ) A pomyslec ze kiedys uznawalam tylko koty
Bylam pare razy z nia na strzyzeniu w "salonie dla yorkow" i czekajac widzialam kilka rasowych, z prestizowych hodowli psow i wierz mi ze moj i jeszcze jedna nierodowodowa suczka ktora tam spotkalam byly o niebo ladniejsze od tych przerasowionych z cienkim rzadkim wlosem nieszczesliwych pieskow. Rodowod nie zawsze oznacz zdrowego psa, z obserwacji ( czesto jezdze na wystay psow i na wszelkie zloty i rozmow ze znajomymi posiadaczkami tej rasy doszlam do wniosku ze obecnie te nierodowodoe sa wrecz zdrowsze od wiekszosci rodowodowych moze nie spelniaja wszystkich kynologicznych wymagan wzorca rasy ale przynajmniej sa zdrowe.Nie wiem z czego to wynika-prob wychodowania psich karlow . Na zlocie yorkow na lotnisku bemowo spotkalam pania ktorej yorczka zostala sprowadzona z anglii ,byla wielkosci przerosnietej swinki morskiej, wazyla chyba ok 1kg, miala rzadki wlos i nieszczesliwe spojrzenie. I byl problem bo nie miala jej z kim skrzyzowac bo nie mogla znalezc odpowiednio malego partnera, wyobrazilam sobie co by wyszlo ze skrzyzowania takich dwoch malenstw, napewno nie zdrowe szczeniaki. Pewnie zaraz ktos mnie za to zlinczuje ale takie jest moje zdanie.

Edytowane przez ekkklerka
Czas edycji: 2005-09-07 o 16:35
ekkklerka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-07, 16:13   #55
Mariqa
Wtajemniczenie
 
Avatar Mariqa
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 2 207
Dot.: Malutki YORK- parę pytań :o)

Cytat:
Napisane przez rzastin
To fakt, że miniaturyzacja robi z tych bardzo żywiołowych piesków 'króliczki' i na pewno sprzyja to chorobom i wydelikacaniu rasy.Te maleństwa są śliczne, ale częściej chorują i krócej żyją, jest też z nimi więcej problemów w utrzymaniu.
Tak, to rzeczywiście nawet wbrew naturze tych piesków- przecież to terriery, pieski z arystokratyczną duszą myśliwego
Mariqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-07, 16:21   #56
Mariqa
Wtajemniczenie
 
Avatar Mariqa
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 2 207
Dot.: Malutki YORK- parę pytań :o)

I jeszcze mam pytanie odnosnie tych Petów- brr, ale nazwa.. spotkałam się z nią na jakimś psim forum i kompletnie nie wiedziałam o czym mowa... uważałam, że to psy właśnie nierodowodowe, urodzone z mieszanych par, majace wady...a tu wychodzi, że mogę kupić takiego peta psa, z rodowodem, ale rozmnożyć w sensie zachowania rasy nie mogę? A jaka jest opinia ZK odnosnie tych petów, ktoś wie? czy tepione są hodowle sprzedające takie psy, czy to zupełnie naturalne, gdyż to wynik po prostu genetycznych nieprzewidzianych zmian, które trafiaja się w każdej hodowli?
Przepraszam, ze tak dopytuję, ale coraz bardziej frapuje mnie fakt, że tak naprawdę zakup psa określonej rasy / czystej/ to niezwykle poważna sprawa i niełatwa na dodatek
Mariqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-07, 16:41   #57
ekkklerka
Przyczajenie
 
Avatar ekkklerka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 16
Dot.: Malutki YORK- parę pytań :o)

Rzeczywiscie utarlo sie przekonanie ze to taki piesek kanapowy, ale wystarczy na spacerze poobserwowac jak tropi, wystawia w koncu ta rasa byla stworzona do polowan na szczury a dluga siersc robotnicy wycierali sobie rece . Mysle ze nie mozna z nichg robic tylko zabawek ale zachowac zdrowy umiar , moja swietnie czuje sie na rekach i wrecz domaga sie i sama na nie laduje ale rowniez uwielbia spacery i tarzanie sie we wszystkim co sie po drodze trafi - dlatego strzyzemy ja na szczeniaczka bo jak miala dlugie wlosy to ich pielegnacja byla koszmarem.
ekkklerka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-07, 18:22   #58
IngridR
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 284
GG do IngridR
Dot.: Malutki YORK- parę pytań :o)

PET-y są znacznie tańsze (i to o wiele) niż psy wystawowe. Ich braki polegają przede wszystkim na odstępstwie od wzorca w wyglądzie zewnętrznym (piesek, któremu nie "zeszło" jąderko tam gdzie trzeba ).
__________________
Kasia
IngridR jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-07, 18:33   #59
Martulaaa
Raczkowanie
 
Avatar Martulaaa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 360
Dot.: Malutki YORK- parę pytań :o)

Tak jak pisała Ingrid wszystkie szczenięta z miotu dostają metryki (na podstawie których wyrabia się później rodowód w ZK-jeśli oczywiście właściciel ma takie życzenie,bo nie jest to obowiązkowe i można zrobić w dowolnym terminie).Pety są pieskami wykluczonymi z hodowli ze względu na jakieś odstępstwa od wzorca, np. zły zgryz, niewykształcenie jądra u samców/Ale oczywiście nadal otrzymują rodowód, a są dużo tańsze
Martulaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-07, 18:35   #60
Martulaaa
Raczkowanie
 
Avatar Martulaaa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 360
Dot.: Malutki YORK- parę pytań :o)

Ingrid ubiegłaś mnie
Mariqa zajrzyj na wątek, do którego link wkleiła karolina2020,popytaj tam.Albo wejdz w katalog hodowli yorków na onecie i popisz trochę maili do hodowców
Martulaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-06-15 06:53:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:25.